LG DM2520 User Manual [et]

KASUTUSJUHEND
DVD Micro Hi-Fi süsteem
Palun lugege enne seadme kasutamist käesolev kasutusjuhend hoolikalt läbi ning hoidke edaspidiseks kasutamiseks alles.
DM2520 (DM2520, DMS2520V)
EESTI
1 Alustamine
Ohutusteave
1
Alustamine
VÄHENDAMISEKS ÄRGE EEMALDAGE KAANT
(KA MITTE TAGAKAANT). EI SISALDA OSI, MIDA
KASUTAJA HOOLDAMA PEAKS. HOOLDUSEKS
HOIATUS: TULEOHUTUSE TAGAMISE NING ELEKTRILÖÖGI VÄLTIMISE HUVIDES ÄRGE JÄTKE SEADET VIHMA KÄTTE EGA NIISKETESSE TINGIMUSTESSE.
HOIATUS: Ärge paigutage seda seadet kitsasse, suletud kohta, näiteks raamaturiiulisse või muusse sarnasesse kohta.
TÄHELEPANU: Ärge blokeerige ventilatsiooniavasid. Paigaldage vastavalt tootja juhistele. Korpuses asuvad pilud ja avad on mõeldud ventilatsiooni jaoks ja seadme töökindluse tagamiseks ning ülekuumenemise vältimiseks. Avasid ei tohi kinni katta, asetades seadme voodile, diivanile, vaibale või mõnele muule sarnasele pinnale. Käesolevat toodet ei tohi paigutada suletud ruumi, nt raamaturiiul, v.a juhul, kui seadmele luuakse piisav ventilatsioon või järgitakse tootjapoolseid juhiseid.
TÄHELEPANU
ELEKTRILÖÖGI OHT,
MITTE AVADA!
TÄHELEPANU: ELEKTRILÖÖGI OHU
PÖÖRDUGE KVALIFITSEERITUD HOOLDUS-
SPETSIALISTI POOLE.
See võrdkülgse kolmnurga sees asuv noolekujulise otsaga piksenoole kujutis on mõeldud kasutaja teavitamiseks toote korpuses olevast ohtlikust isoleerimata voolupingest, mis võib olla piisavalt tugev, et kujutada endast inimestele elektrilöögi tekitamise ohtu.
Kolmnurga sees olev hüüumärk annab kasutajale märku tootega kaasas olevate oluliste kasutus- ja hooldusjuhendite olemasolust.
TÄHELEPANU: Käesolevas tootes kasutatakse lasersüsteemi. Toote õige kasutamise tagamiseks lugege hoolikalt kasutusjuhendit ja hoidke see edaspidiseks kasutamiseks alles. Hooldusvajaduse tekkimisel võtke ühendust volitatud hoolduskeskusega. Siin kirjeldamata juhtimisnuppude kasutamisel, seadistamisel või protseduuride läbiviimisel on oht kokku puutuda ohtliku kiirgusega. Et vältida otsest kokkupuudet laserkiirega, ärge üritage korpust avada. Avatud korpuse korral on laserkiir näha. ÄRGE VAADAKE KIIRDE.
Toitejuhet puudutavad ETTEVAATUSABINÕUD
Valdavat osa seadmetest soovitatakse ühendada eraldi vooluringi.
Selleks on ühe väljundiga ahel, mis annab toitevoolu ainult sellele seadmele, mitte täiendavatele tarbijatele ja haruahelatele. Kontrollige siinse kasutusjuhendi tehniliste andmete leheküljelt. Ärge rakendage seinakontaktidel ülekoormust. Ülekoormusega seinakontaktid, lahtised või kahjustatud seinakontaktid, pikendusjuhtmed, kulunud toitejuhtmed või vigastunud ja pragunenud juhtmete isolatsioon on ohtlikud. Kõik eelnevalt mainitud tingimused võivad põhjustada elektrilöögi või tulekahju. Kontrollige regulaarselt toitejuhtme seisukorda ning kui selle välisküljel ilmneb vigastusi või seisukorra halvenemise märke, võtke juhe pistikupesast välja, katkestage seadme kasutamine ning laske juhe volitatud teeninduskeskuses uue samasuguse varujuhtme vastu vahetada. Kaitske toitejuhet füüsiliste või mehhaaniliste kahjustuste eest, nagu keerdumise, paindumise, pitsitamise, ukse vahele jäämise või sellele astumise eest. Pöörake erilist tähelepanu pistikutele, pistikupesadele ning juhtme väljumiskohale seadmest. Seadme vooluvõrgust väljalülitamiseks tõmmake toitejuhtme pistik seinakontaktist välja. Seadme paigaldamisel jälgige, et pistik oleks kergesti ligipääsetav.
Alustamine 3
Seadmel on kaasas patarei või aku.
Ohutu moodus patarei või aku eemaldamiseks seadme küljest: Eemaldage vana aku või akupakk,
toimides paigaldusetappidele vastupidises järjekorras. Keskkonna reostamise vältimiseks ning inimeste ja loomade võimalike terviseriskide miinimumini viimiseks tuleb vana patarei või aku viia selleks ettenähtud kogumispunktide vastavasse konteinerisse. Ärge visake akusid ega patareisid muude jäätmete hulka. Soovitatav on kasutada omamaiseid tasuta tagasivõetavaid patareisid ja akusid. Patareisid tuleb kaitsta liigse kuumuse, nagu päikesepaiste, tule ja muu sarnase eest.
TÄHELEPANU: Seade ei tohi kokku puutuda veega (tilkumine või pritsimine) ning sellele ei tohi asetada vedelikega täidetud anumaid, näiteks vaase.
Ülekirjutatavate plaatide vormindamisel peate määrama vorminduse valikuks [Mastered], et plaadid ühilduksid LG plaadimängijatega. Kui määrate valikuks Live File System, ei saa plaati LG plaadimängijal kasutada.
(Mastered / Live File System: Windows Vista plaadivorminduse süsteem)
Vana seadme kasutusest kõrvaldamine
1. Kui tootele on kinnitatud läbikriipsutatud prügikonteineri sümbol, tähendab see, et toode on normeeritud Euroopa direktiiviga 2002/96/EÜ.
2. Kõik elektri- ja elektroonikaseadmed tuleb käidelda olmeprügist eraldi riiklikult või kohaliku omavalitsuse poolt määratud spetsiaalsete kogumispunktide kaudu.
3. Vana seadme õige kasutusest kõrvaldamine aitab vältida võimalikke negatiivseid tagajärgi keskkonnale ja inimestele.
4. Lisateabe saamiseks vana seadme kasutusest kõrvaldamise võimaluste kohta võtke ühendust oma elukohajärgse omavalitsuse, jäätmekäitlusteenuse pakkuja või kauplusega, kust toote ostsite.
Tühjade patareide / akude kasutusest kõrvaldamine
1. Kui Teil oleva toote patareidel / akudel on läbikriipsutatud prügikonteineriga sümbol, tähendab see, et nendele rakendub Euroopa Liidu direktiiv 2006/66/EÜ.
2. See sümbol võib olla kombineeritud elavhõbeda (Hg), kaadmiumi (Cd) või plii (Pb) keemilise elemendi tähisega, kui patarei / aku sisaldab üle 0,0005% elavhõbedat, üle 0,002% kaadmiumi või üle 0,004% pliid.
3. Kõikide patareide / akude jäätmekäitlus toimub olmeprügist eraldi, riiklikult või kohaliku omavalitsuse poolt määratud spetsiaalsete kogumispunktide kaudu.
4. Vanade patareide / akude nõuetekohane jäätmekäitlus aitab ära hoida võimalikud negatiivsed tagajärjed keskkonnale, loomadele ja inimestele.
5. Täpsema informatsiooni saamiseks vanade patareide / akude kasutusest kõrvaldamiseks kohta küsige kohalikult omavalitsuselt, jäätmekäitlus-ettevõttelt või kauplusest, kust seadme ostsite.
LG Electonics deklareerib käesolevaga, et see / need toode / tooted vastab / vastavad direktiivide 2004/108/EÜ, 2006/95/EÜ ja 2009/125/EÜ üldistele nõuetele ning muudele asjakohastele sätetele.
Euroopa Standardikeskus:
Krijgsman 1, 1186 DM Amstelveen, Holland
ySoovime rõhutada, et need EI OLE
klienditeeninduse kontaktandmed. Klienditeeninduse andmeid vaadake garantiikaardilt või küsige toote müüjalt.
1
Alustamine
Sisukord4
Sisukord
1 Alustamine
2 Ohutusteave 6 Erilised omadused 6 Tarvikud 6 Sissejuhatus 6 – Esitamiseks sobivad plaadid
6 – Selgitus sümbolite 7 – Kasutusjuhendis kasutatavad
sümbolid 7 – Piirkonnakoodid 7 Nõuded esitatavatele failidele 7 – Ühilduvad USB-seadmed 7 – Nõuded USB-seadmele 8 – Nõuded MP3/WMA-muusikafailile 8 – Nõuded fotofailidele 8 – Nõuded DivX-failidele 9 Kaugjuhtimine 11 Esipaneel 12 Tagapaneel
& ekraani kohta
2 Ühendamine
13 Ühendamine kõlaritega 13 – Kõlarite ühendamine seadmega 13 Teleriga ühendamine 14 – Videoühendus 14 – Komponendi videoühendus 15 Lisaseadmete ühendamine 15 – USB-seadme ühendamine 15 – PORT. IN ühendus 16 – Failide esitamine iPodist 16 – Ühilduv iPod 17 – iPodi kuvaregulaatori esitus
3 Süsteemi seaded
19 Seadistussätete kohandamine 19 – Kuvaregulaatori esmased
keeleseadistused
19 – Seadistusmenüü kuvamine ja sellest
väljumine 20 – KEEL 20 – EKRAAN 21 – AUDIO (HELI) 21 – LUKK (vanemlik kontroll) 22 – MUUD
Sisukord 5
4 Kasutamine
23 Põhifunktsioonid 23 – Plaadi / USB kasutamine 24 Muud toimingud 24 – Plaadil oleva teabe kuvamine ekraanile 24 – DVD menüü kuvamine 24 – DVD pealkirja kuvamine 24 – Subtiitrite keele valimine 24 – 1,5-kordse kiirusega taasesitus 25 – Esitamine alates määratud
ajahetkest 25 – Viimase stseeni mälu 25 – Märgikomplekti muutmine DivX®-
failide subtiitrite õigesti kuvamiseks
(valikuline) 25 – Oma programmi loomine 26 – Fotofailide vaatamine 26 – Fotofailide vaatamine slaidiesitusena 26 – Heli ajutine väljalülitamine 26 – Ekraanisäästur 26 – Süsteemi valik – valikuline 26 – Faili teabe kuvamine
(ID3 TAG) 27 – Kellaaja seadistamine 27 – Mängija kasutamine äratuskellana 28 – Unetaimeri seadistamine 28 – Valguse regulaator 28 Raadiofunktsioonid 28 – Raadio kuulamine 28 – Raadiojaamade eelhäälestus 28 – Kõigi salvestatud raadiojaamade
kustutamine 29 – Nõrga FM vastuvõtukvaliteedi
parandamine 29 – Raadiojaama kohta info vaatamine 29 Heli reguleerimine 29 – Ruumilise heli režiimi seadistamine 30 Lisafunktsioonid 30 – Välises seadmes oleva muusika
kuulamine 30 – USB-seadmele salvestamine
5 Veaotsing
31 Veaotsing
6 Lisa
32 Tehnilised andmed 34 Hooldus 34 – Seadme käsitsemine 34 – Märkused plaatide kohta 35 Kaubamärgid ja litsentsid 36 Keelekoodid 37 Piirkonnakoodid
1
2
3
4
5
6
Alustamine6
Erilised omadused
Otsesalvestus USB-seadmele
1
Alustamine
Salvestab muusika USB-seadmele.
Sisend kaasaskantavate seadmete jaoks
Muusika kuulamine kaasaskantavalt seadmelt. (MP3, sülearvuti, jne)
Tarvikud
Kontrollige lisatud tarvikute nimekirjale vastavust ja seda, et kõik on olemas.
Kaugjuhtimispult (1) Patarei (2)
Videokaabel (1)
Sissejuhatus
Esitamiseks sobivad plaadid
Seade mängib DVD±R/RW ja CD-R/RW plaatidelt audiofaile ning DivX-, MP3-, WMA- ja/või JPEG­faile. Seade ei võimalda plaadi salvestuskvaliteedist või füüsilisest seisukorrast ning salvestusseadme ja loometarkvara omadustest sõltuvalt mängida teatud DVD±RW/DVD±R või CD-RW/CD-R plaate.
DVD-VIDEO (8 cm / 12 cm plaat) Plaadid, nagu müügilolevad või
laenutatavad filmiplaadid.
DVD±R (8 cm / 12 cm plaat) Ainult videorežiimiga ja lõpetatud
plaadid.
DVD-RW (8 cm / 12 cm plaat) Ainult videorežiimiga ja lõpetatud
plaadid.
DVD+R: Ainult videorežiimiga plaadid
Seadmes saab kasutada ka kahekihilisi plaate.
DVD+RW (8 cm / 12 cm plaat) Ainult videorežiimiga ja lõpetatud
plaadid.
Audio CD: muusikaplaadid või müügilolevad muusikavormingus CD-R/CD-RW-plaadid.
Selgitus sümbolite & ekraani kohta
Teleriekraanile võidakse vaatamise ajal kuvada sümbolit „ kirjeldatud funktsioon ei ole antud andmekandja puhul kasutatav.
”, mis tähendab, et kasutusjuhendis
&
Alustamine 7
Kasutusjuhendis kasutatavad sümbolid
DVD ja lõpetatud DVD±R/RW DivX failid MP3/WMA-failid, Audio CD-d JPG failid
i
u
r
y
Piirkonnakoodid
DVD mängija tagaküljele on trükitud piirkonnakood. Seadmel on võimalik mängida ainult neid DVD­plaate, mis kannavad seadme tagaküljel olevat märgistust või märgistust „ALL“ (kõik).
yEnamiku DVD-plaatide kaanel on selgelt nähtav
sõõr, mille sees on üks või mitu numbrit. See number peab vastama seadme piirkonnakoodile, vastasel korral ei saa plaati mängijal esitada.
yKui üritate seadmes kasutada muu
piirkonnakoodiga DVD-plaati, ilmub teleriekraanile teade „Check Regional Code” (kontrolli piirkonnakoodi).
Märkus
,
Viitab erimärkustele ning tööfunktsioonidele.
Tähelepanu
>
Tähistab hoiatusi valesti kasutamisest tingitud võimalike kahjustuste eest.
Nõuded esitatavatele failidele
1
Alustamine
Ühilduvad USB-seadmed
y MP3 mängija: USB mälupulga-tüüpi MP3
mängija.
y USB välkmälu: Seadmed, mis toetavad USB2,0 või
USB1,1.
y Seadme USB-funktsioon ei toeta mõningaid USB-
seadmeid.
Nõuded USB-seadmele
yEi toetata seadmeid, mis vajavad
lisaprogrammide installimist, kui olete selle
arvutiga ühendanud. y Ärge eemaldage töös olevat USB-seadet. y Suure mahuga USB puhul võib otsinguks kuluda
rohkem kui paar minutit. y Andmekao vältimiseks varundage kõik andmed. y Kui kasutate USB-pikendusjuhet või USB-jaoturit,
pole USB-seade äratuntav. y NTFS-failisüsteemi kasutamist ei toetata.
(Toetatakse ainult FAT (16/32) failisüsteemi.) y Seda seadet ei toetata, kui failide koguarv on
1000 või rohkem. y Väliseid kõvakettaseadmeid, kaardilugejaid,
lukustatud seadmeid ja kõvakettatüüpi USB-
seadmeid ei toetata. y Seadme USB-porti ei ole võimalik arvutiga
ühendada. Seadet ei saa kasutada
mäluseadmena.
Alustamine8
Nõuded MP3/WMA­muusikafailile
MP3/WMA-failide ühilduvus selle mängijaga on piiratud järgmiselt:
1
Alustamine
yDiskreetimissagedus: 32 - 48 kHz (MP3), 32 - 48
kHz (WMA)
yBitikiirus: 32 - 320 kbps (MP3), 40 - 192 kbps
(WMA) ymaksimaalne failide arv: alla 999 yFaili laiendid: “.mp3”/ “.wma” yCD-ROM failivorming: ISO9660 LEVEL 1/ JOLIET ySoovitame kasutada „Easy-CD Creator”
programmi, mis loob ISO9660 failisüsteemi.
Nõuded fotofailidele
Fotofailide ühilduvus selle mängijaga on piiratud järgmiselt:
yLaiuse maksimaalne pikslite arv:
Tavaline: 5120 x 3840
Progressiivne JPEG : 2043 x1536 yMaksimaalne failide arv: alla 999 ySeade ei pruugi erinevast salvestusvormingust
või plaadi seisukorrast sõltuvalt teatud plaate
mängida. yFaili laiendid: “.jpg” yCD-ROM failivorming: ISO9660 LEVEL 1/ JOLIET
Nõuded DivX-failidele
DivX-failide ühilduvus selle mängijaga on piiratud järgmiselt:
yKasutatav lahutusvõime:
kuni 800x600 (l x k) pikslit.
yDivX-subtiitrifaili nime pikkus võib olla kuni 45
tähemärki.
yKui DivX-failis on võimatu mingit koodi esitada,
võidakse ekraanile kuvada selle asemel “ _ ” märk.
yKui salvestatud failide video ja audiostruktuur
pole vahelehestatud, on väljundiks kas video või audio.
yEsitatavad DivX failid: “.avi”, “.mpg”, “.mpeg”,
“.divx”
yEsitatavad subtiitrifaili vormingud: SubRip (*.srt/
*.txt), SAMI (*.smi), SubStation Alpha (*.ssa/ *.txt), MicroDVD (*.sub/ *.txt), SubViewer 2,0 (*.sub/ *.txt)
yEsitatavad koodeksi vormingud: “DIVX3.xx”,
“DIVX4.xx”, “DIVX5.xx”, “MP4V3”, “3IVX”.
yEsitatavad audiovormingud : “AC3”, “PCM”, “MP3”,
“WMA”.
ySelle mängijaga ei saa kasutada plaate, mis on
vormindatud Live-failisüsteemis.
yKui filmifaili nimi on subtiitrifaili nimest erinev, ei
pruugi subtiitrid DivX-faili esituse ajal nähtavad olla.
Alustamine 9
Kaugjuhtimine
Patareide paigaldamine
Eemaldage kaugjuhtimispuldi tagaküljel asuv patareisahtli kaas ja asetage pessa üks (suurus AAA) patarei, jälgides et poolused 4 ja 5 on õiges suunas.
• • • • • • a • • • • •
(TOIDE): Lülitab seadme sisse
1
(Sees) ja välja (Väljas).
(AVAMINE / SULGEMINE):
B
Avab ja sulgeb plaadisalve. FUNCTION: Valib funktsiooni ja
sisendallika. SLEEP: Häälestab süsteemi
määratud ajal automaatselt välja lülituma.
TITLE: Kui mängitaval DVD­plaadil on pealkirjamenüü, siis see kuvatakse ekraanile. Vastasel korral plaadimenüüd ei kuvata.
SETUP: Avab või suleb seadistusmenüü.
• • • • • • b • • • • •
DISPLAY: Avab ekraanikuva. MENU:
Kuvab DVD-plaadi menüü. Valib IPOD režiimil kirje.
PRESET (
raadioprogrammi. TUNING (-/+): Häälestab
soovitud raadiojaama.
w/s/a/d
vasakule / paremale): kasutatakse ekraanikuvadel navigeerimiseks.
ENTER: Kinnitab
b
menüüvaliku.
BACK: Liigub menüüs
x
tagurpidi.
REC: Salvestamine.
X
w/s
: (üles / alla /
): Valib
• • • • • • c • • • • •
(Peata): Peatab esitamise või
Z
salvestamine.
MONO/STEREO:
z
- Käivitab esituse.
- Valib mono- / või stereoheli.
:
M
- Peatab esituse.
- Esitab pealkirja kaaderhaaval. (ainult DVD, DivX puhul).
C/V
- Viib järgmise või eelmise peatüki / pala / faili juurde.
- Reguleerib kella ja alarmi tunde ja minuteid.
C/V
tagasi- või edasisuunas.
• • • • • • d • • • • •
REPEAT: valib esitusrežiimi
9
heliefekti režiimi. VOL +/- (Helitugevus):
Reguleerib kõlarite või kõrvaklappide helitugevust.
@
CLEAR:
- Eemaldab parooli seadistamisel numbri.
- Eemaldab pala numbri esitusloendist.
- Eemaldab plaadi keele seadistamisel keele koodi.
• • • • • • e • • • • •
0 kuni 9 numbrinupud : Valivad menüüs nummerdatud valikuid.
S-TITLE : Soovitud subtiitrite keele valimiseks vajutage esituse ajal nuppu S-TITLE.
PROG./MEMO. :
- Salvestab raadiojaamad.
- Loob esitusloendi, mida soovite kuulata.
:
: Teostab otsingu
SOUND EFFECT: Valib
MUTE: Vaigistab heli.
1
Alustamine
Alustamine10
Kaugjuhtimine
1
Alustamine
• • • • • • • • • f ••••••••
TV nupud: juhivad TV-d.(ainult LG teleri puhul).
Ühtlasi on võimalik kontrollida LG teleri helitugevust, sisendallikat ja seadme sisse- ja väljalülitamist. Hoidke nuppu POWER (TV) all ja vajutage nuppu PR/CH (ws) seni, kuni teler lülitub sisse või välja.
: This button is not available.
?
PTY: Näitab RDSi erinevaid kuvasid.
CLOCK: Võimaldab kellaaega määrata ja kontrollida.
TIMER: Võimaldab USB, CD ja tüüneri vastuvõttu igal ajal sisse või välja lülitada.
SET/RDS : (Vt lk 27)
- Kinnitab seadistuse
- Näitab teavet kuulatava raadiojaama kohta.
Esipaneel
Alustamine 11
1 2 3
7
6
a 1 (TOIDE) lülitab seadme sisse (Sees) ja välja (Väljas).
Plaadisalv
b
iPodi dokk
c
Kuvaaken
d
Näitab seadme hetkeolekut.
(AVAMINE / SULGEMINE)
e R
Avab ja suleb plaadisalve.
USB-port
f
Ühendab USB-seadme.
PORT.IN
g
Selle mängijaga saab mängida muusikat paljudest eri tüüpi kaasaskantavatest seadmetest.
KÕRVAKLAPID
h
Kõrvaklappide ühenduspesa.
8
4
9
F (FUNJTSIOON)
i
Valib funktsiooni või sisendallika.
(ESITA / PAUS):
T
Käivitab ja peatab esituse.
(Peata):
I
Peatab esituse või salvestamise.
Y/U
- Liigub järgmise või eelmise faili / pala juurde.
- Teostab tagur- või edaspidi otsingu (vajutage ja hoidke all)
Reguleerib kella ja alarmi tunde ja minuteid. TUN. (-/+)
Häälestab soovitud raadiojaama.
VOL. (+/-)
j
Reguleerib kõlarite või kõrvaklappide helitugevust.
(Jäta vahele/Otsing):
5
10
1
Alustamine
Alustamine12
Tagapaneel
1
Alustamine
1
COMPONENT VIDEO (Y PB PR) OUTPUT
a
(PROGRESSIVE SCAN) Ühendab TV Y PB PR sisenditega. VIDEO OUT Ühendab TV videosisenditega.
(FM/RDS)
b
2
3
Kõlari terminall
c
Ühendab kõlarikaablid.
Toitejuhe
d
4
Loading...
+ 26 hidden pages