JVC AV-32Z25EU, AV-28Z25EU Instruction Manual [nl]

Page 1
AV-32Z25EU AV-28Z25EU
ENGLISH
DEUTSCH
FRANÇAIS
NEDERLANDS
CASTELLANO
ITALIANO
PORTUGUÊS
COLOUR TELEVISION
FARBFERNSEHGERÄT TELEVISEUR COULEUR KLEURENTELEVISIE TELEVISOR A COLOR TELEVISORE A COLORI TELEVISOR A CORES
INSTRUCTIONS
BEDIENUNGSANLEITUNG
MANUEL D’INSTRUCTIONS
GEBRUIKSAANWIJZING
MANUAL DE INSTRUCCIONES
ISTRUZIONI
INSTRUÇÕES
Page 2
Onze hartelijke dank voor het aanschaffen van deze JVC-kleurentelevisie. Lees deze gebruiksaanwijzing aandachtig door voordat u de TV in gebruik neemt, zodat u zeker weet dat u de TV goed bedient.
WAARSCHUWING: OM GEVAAR VOOR BRAND OF ELEKTRISCHE
SCHOKKEN TE VOORKOMEN, DIENT U ERVOOR TE ZORGEN DAT DIT APPARAAT NOOIT AAN REGEN OF VOCHTIGHEID WORDT BLOOTGESTELD.
LET OP:
• Sluit het apparaat nooit aan op een ander voltage dan voorgeschreven (220 – 240 Volt wisselstroom, 50 Hz).
• Zorg dat de netstekker en het netsnoer niet worden beschadigd.
• Als het apparaat gedurende langere tijd niet gebruikt, wordt u geadviseerd het netsnoer uit het stopcontact te verwijderen.
Installeer het apparaat altijd op de juiste wijze op een plaats met voldoende ventilatie. Als u deze televisie installeert, neem dan altijd de opgegeven minimale afstanden tot de vloer en de muren alsmede de minimumeisen voor installatie in een kleine afgesloten ruimte of kast in acht. Houd altijd de voorgeschreven minimale afstanden voor veilig gebruik van het apparaat aan.
• De hoofdschakelaar koppelt de TV niet volledig los van het lichtnet. Als u de TV gedurende langere tijd niet denkt te gebruiken, dient u de stekker uit het stopcontact te trekken.
Als u zich niet aan de onderstaande voorzorgsmaatregelen houdt, kan dit resulteren in schade aan de televisie of afstandsbediening.
NOOIT de ventilatiesleuven of -gaten van de TV blokkeren.
(Als de ventilatiesleuven of -gaten geblokkeerd worden door een krant of textiel enz, is het mogelijk dat de warmte niet kan ontsnappen.)
NOOIT iets op de TV plaatsen.
(zoals cosmetica of medicijnen, vazen, potplanten, kopjes, enz.)
Zorg dat er nooit enig voorwerp of vloeistof in de behuizing van de TV terechtkomt.
(Als water of vloeistof in dit apparaat terechtkomt, kan dit brand of elektrische schokken tot gevolg hebben.)
NOOIT bronnen met open vuur, zoals brandende kaarsen, op de TV plaatsen.
NEDERLANDS
Het oppervlak van het TV-scherm is zeer delicaat. Wees voorzichtig dat u het TV-scherm niet beschadigt. Mocht het TV-scherm vuil worden, maak dit dan schoon met een zachte droge doek. Wrijf nooit te hard. Gebruik nooit een wasmiddel of oplosmiddel voor het scherm.
Als er iets mis is met de TV, trek de stekker dan uit het stopcontact en roep de hulp in van een erkende TV-monteur. Probeer het apparaat nooit zelf te repareren en open nooit de behuizing.
1
Page 3
Let op
• De woofer is op het televisietoestel gemonteerd. Verplaats het televisietoestel en de woofer altijd gezamenlijk als u de televisie uit de doos haalt, of als u de woofer wilt verplaatsen.
• Als het televisietoestel tijdens verplaatsingen gekanteld wordt, kan de woofer vallen. Let erop dat het toestel tijdens verplaatsingen recht gehouden wordt.
• Pak de woofer niet vast tijdens het verplaatsen van het televisietoestel.
• Plaats geen voorwerpen op het kanaal van de woofer.
WAARSCHUWING BIJ OPTILLEN
LOSSE WOOFER
HOUD HET RECHT
INHOUD
Uw TV installeren . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3
TV-knoppen en -functies . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8
Afstandsbedieningstoetsen en functies. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9
Teletekst-functie. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14
Het menu van de TV gebruiken . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 17
Nog meer menu’s . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 39
Verdere voorbereidingen . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 42
CH/CC-nummers . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 47
Verhelpen van storingen. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 49
Specificaties . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 52
2
Page 4
Uw TV installeren
Let op
• Schakel alle apparatuur uit, inclusief de TV, voordat u iets aansluit.
Aansluiten van de antenne en de videorecorder
• De aansluitsnoeren worden niet bijgeleverd.
• Zie voor meer details hierover de gebruiksaanwijzingen van de apparatuur die u wilt aansluiten.
Als u een videorecorder aansluit,
volg dan AAAA → BBBB → CCCC.
NEDERLANDS
Antenne
Als u geen videorecorder aansluit,
volg dan 1111.
Om de functies T-V LINK te bedienen, moet er een videorecorder compatibel met T-V LINK worden aangesloten op de EXT-2­aansluiting van de TV. Voor meer details over de T-V LINK-functies, raadpleegt u “T­V LINK FUNCTIES” op pagina 6.
• U kunt met uw videorecorder een video bekijken zonder C uit te voeren. Zie voor meer details de gebruiksaanwijzing van uw videorecorder.
• Voor het aansluiten van meer perifere apparatuur, raadpleegt u “Aansluiten van externe apparatuur” op pagina 42.
• Voor het aansluiten van extra geluidsapparatuur, raadpleegt u “Extra geluidsweergave-apparatuur gebruiken” op pagina 44.
• Voor het aansluiten van een toestel (zoals een DVD-speler) met de aansluiting voor de digitale uitgang voor Dolby Digital, raadpleeg de “Luisteren naar Dolby Digital-geluid” op pagina 44.
• Als er een decoder is aangesloten op een T-V LINK compatibele videorecorder, zet de DECODER (EXT-2)-functie dan op AAN. Voor meer details raadpleegt u “Gebruik van de functie DECODER (EXT-2)” op pagina 41. Als u dit niet doet, zult u geen beelden kunnen bekijken van kanalen die gecodeerde uitzendingen doorgeven.
coaxiaalkabel
Achterkant van de TV
DIGITAL AUDIOIN
COAXIAL
OPTICAL
SUB
WOOFER
R
L
AUDIO OUT
EXT-2
S
EXT-1
SURROUND REAR
21-polige
SCART-
kabel
VIDEORECORDER
AV IN/OUT-
aansluiting
75-ohms
EXT-3
S
75-ohms coaxiaal-
kabel
Naar antenne-
ingang
Naar antenne-
uitgang
3
Page 5
Uw TV installeren
Achterpaneel
DIGITAL AUDIOIN
SUB
WOOFER
R
AUDIO OUT
SURROUND REAR
COAXIAL
OPTICAL
L
EXT-2
EXT-3
S
2 AUDIO OUT-aansluiting (pagina 45) 3 SURROUND REAR-aansluiting (pagina 45) 4 EXT-1-aansluiting (pagina’s 3, 28, 42) 5 EXT-2-aansluiting (pagina’s 3, 6, 28,42) 6 EXT-3-aansluiting (pagina’s 28, 42)
1 Woofer-aansluiting (pagina 46)
EXT-1
7 Antennestekker (pagina 3)
DIGITAL AUDIO IN-aansluiting (pagina’s 29, 44)
8
Aansluiten van het netsnoer op het stopcontact
Let op
• Sluit het apparaat nooit aan op een ander voltage dan voorgeschreven (220 – 240 Volt wisselstroom, 50 Hz).
Batterijen in de afstandsbediening plaatsen
Gebruik twee AAA/R03 drogecelbatterijen. Plaats de batterijen vanaf de - kant, en let op de juiste plaats van de + en - polen.
• Let op de waarschuwingen die op de batterijen staan gedrukt.
• De levensduur van de batterijen ligt tussen zes maanden en een jaar, afhankelijk van de frequentie waarmee u de afstandsbediening gebruikt.
• De batterijen die worden bijgeleverd zijn alleen voor het installeren en testen van de TV. Vervang deze batterijen zo snel mogelijk.
• Als de afstandsbediening niet meer goed functioneert, vervang dan de batterijen.
Basisinstellingen
Als de TV voor de eerste keer wordt aangezet, komt deze in de stand voor het maken van de basisinstellingen te staan en het JVC-logo verschijnt in beeld. Volg de aanwijzingen op het scherm om de basisinstellingen te maken.
1 Druk de hoofdschakelaar op de TV
in
De aan/uit-indicator licht rood op (stroomtoevoer) en vervolgens groen (TV aan) en het JVC-logo verschijnt in beeld.
Aan/uit-indicator
0
AV
3D
MENU
P
TV OK
P
Blauw e toets
Hoofdscha­kelaar
4
Page 6
Uw TV installeren
OK
OK
• Als de aan/uit-indicator rood blijft en niet verandert in groen: De TV staat stand-by. Druk op de toets # (Stand-by) van de afstandsbediening om de TV aan te zetten.
• Het JVC-logo verschijnt niet als de TV eenmaal is ingeschakeld. In dit geval gebruikt u de functies “TAAL” en “AUTOMATISCH” om de basisinstellingen te maken. Voor meer details raadpleegt u “INSTELLEN” op pagina 33.
2 Druk op de toets aaaa
Het menu LANGUAGE verschijnt.
LANGUAGE
BACK
TV OK
D0002(E)-NL
3Druk op de 5555 en 6666-toetsen
omNEDERLANDS te kiezen. Druk hierna op de toets aaaa
Voor dit venster is het NEDERLANDS ingesteld als taal. Het menu LAND verschijnt als submenu van de functie AUTOMATISCH. Er zijn twee LAND-menu’s. Bij indrukken van de gele toets verandert het menu LAND als volgt:
LAND LAND
TERUG TERUG
TVTVOK
D0003-NL
STARTEN VERVOLG
TVTVOK
STARTEN VERVOLG
4 Druk op de 5555- en 6666-toetsen om
het land te kiezen waar u zich bevindt
5 Druk op de blauwe toets om de
functie AUTOMATISCH te starten
Het menu AUTOMATISCH verschijnt en de ontvangen TV-kanalen worden automatisch vastgelegd onder de programmanummers (PR).
• Om de functie AUTOMATISCH uit te schakelen: Druk op de toets b.
AUTOMATISCH
20%
TV OK
D0004-NL
CH 10
TERUG
SORTEREN
PR ID AV 01 02 03 04 05 06 07 08 09
TV OK
TERUG
VERPL.
CH / CC
21
CH
NED1
22
CH
23
CH
24
CH
25
CH
26
CH
01
CC
02
CC
03
CC
Nadat de TV-kanalen zijn vastgelegd onder de programmanummers (PR), verschijnt het menu SORTEREN
• U kunt nu de programmanummers (PR) gaan bewerken met behulp van de functie SORTEREN/MANUEEL. Voor meer details raadpleegt u “SORTEREN/MANUEEL” op pagina 34.
• Als u de functie SORTEREN/ MANUEEL niet wilt gebruiken, ga dan naar de volgende stap.
Als de aanduiding “ACI START/ACI OVERSLAAN” in het menu AUTOMATISCH verschijnt:
U kunt de functie ACI (automatische kanaalinstelling) gebruiken om de ACI­gegevens te decoderen en vervolgens alle TV-zenders snel vast te leggen. Zie “Gebruik van de functie ACI” op pagina 39 voor nadere bijzonderheden over het gebruik van de functie ACI. Wilt u de functie ACI niet gebruiken, druk dan op de 6-toetsen om ACI OVERSLAAN te kiezen en druk vervolgens op a.
ID INVOEGEN UITWISSEN MANUEEL
NEDERLANDS
5
Page 7
Uw TV installeren
6 Druk op de toets aaaa om het menu
T-V LINK weer te geven
T-V LINK
OVERDRAGEN TV
TV OK
D0005-NL
VCR
TERUG
EXIT
7 Als u geen T-V LINK-compatibele
videorecorder hebt aangesloten:
Druk op de toets b om het menu T-V LINK te verlaten. Het menu T-V LINK verdwijnt.
Als u een T-V LINK-compatibele videorecorder op de EXT-2­aansluiting hebt aangesloten:
Volg de bedieningsprocedure “Versturen van de gegevens naar een videorecorder” op pagina 40 om de gegevens van de programmanummers (PR) te versturen.
De basisinstellingen zijn nu gemaakt en u kunt TV kijken
• Als uw TV de zendernaam van het TV­kanaal kan herkennen, wordt deze (ID) automatisch vastgelegd onder het programmanummer (PR) waaronder ook de zender is vastgelegd.
• Als een zender waarnaar u wilt kijken niet onder een programmanummer (PR) is vastgelegd, leg deze dan handmatig vast met behulp van de functie MANUEEL. Voor meer details raadpleegt u “SORTEREN/MANUEEL” op pagina 34.
• Het TV-kanaal is niet vastgelegd onder een programmanummer PR 0 (AV). Als u een zender wilt vastleggen onder PR 0 (AV), doe dit dan handmatig met de functie MANUEEL. Voor meer details raadpleegt u “SORTEREN/MANUEEL” op pagina 34.
T-V LINK FUNCTIES
Als er een videorecorder die compatibel is met T-V LINK is aangesloten op de aansluiting EXT-2 van de TV, is het makkelijker om de videorecorder in te stellen en video’s te bekijken. T-V LINK maakt gebruik van de volgende voorzieningen:
Om de functie T-V LINK te gebruiken:
De videorecorder moet compatibel zijn met T-V LINK. De videorecorder moet zijn aangesloten op de aansluiting EXT-2 van de TV, via een volledige SCART-kabel.
Met een “T-V LINK-compatibele videorecorder” wordt een JVC-videorecorder bedoeld met het T-V LINK-logo of een videorecorder met een van de volgende logo’s. Deze videorecorders ondersteunen alle of soms slechts enkele van de hierboven beschreven functies. Zie voor meer details de gebruiksaanwijzing van uw videorecorder.
“Q-LINK” (een handelsmerk van Panasonic Corporation) “Data Logic” (een handelsmerk van Metz Corporation) “Easy Link” (een handelsmerk van Phillips Corporation) “Megalogic” (een handelsmerk van Grundig Corporation) “SMARTLINK” (een handelsmerk van Sony Corporation)
6
Page 8
Uw TV installeren
Voorinstellingen laden (Pre-set
Download)
Voor het versturen van de gegevens van de vastgelegde zenders van de TV naar de videorecorder. Deze Preset Download-functie begint automatisch als de basisinstellingen zijn afgerond of als de bedieningshandelingen van AUTOMATISCH of SORTEREN/ MANUEEL worden uitgevoerd.
• Deze functie kan worden ingeschakeld via de videorecorder.
Als “FUNKTIE NIET BESCHIKBAAR” wordt weergegeven:
Als “FUNKTIE NIET BESCHIKBAAR” wordt weergegeven, is het laden (versturen van de gegevens van de TV naar de videorecorder) niet goed uitgevoerd. Controleer de volgende punten, voordat u het nogmaals probeert:
• Controleer of de videorecorder aanstaat.
• Controleer of de videorecorder compatibel is met T-V LINK.
• Controleer of de videorecorder is aangesloten op de aansluiting EXT-2.
• Controleer de SCART-kabel.
Directe opname
“Wat U Ziet Is Wat U Opneemt.” U kunt, met één druk op de knop, de TV­uitzending die u bekijkt op de videorecorder opnemen. Zie voor meer details hierover de handleiding van uw videorecorder. Bediening via de videorecorder. “VIDEO NEEMT AL OP” wordt weergegeven.
Onder de volgende omstandigheden zal de videorecorder stoppen met opnemen als u de TV uitschakelt, als er wordt gewisseld van TV-zender, als er wordt gewisseld van ingangssignaal of als er een menu op het TV-scherm wordt weergegeven.
• Bij opname van videobeelden vanaf een extern apparaat dat is aangesloten op de TV.
• Bij opname van een zender waarvan het signaal is verwerkt door een decoder.
• Bij opname van een zender via het uitgangssignaal van de TV omdat de betreffende zender niet goed kan worden ontvangen via de tuner van de videorecorder.
• Als de videorecorder nog niet klaar is (bijvoorbeeld als er geen tape is ingevoerd), wordt “GEEN OPNAME” getoond.
• Bediening via de TV is niet mogelijk.
• Over het algemeen kunt u met de videorecorder geen opnamen maken van een zender die niet goed wordt ontvangen door de videorecorder, zelfs als u die zender wel kunt bekijken op de TV. Met sommige videorecorders kunt u een uitzending opnemen via het uitgangssignaal van de TV als die uitzending op de TV kan worden bekeken, ook al kan de betreffende uitzending niet worden ontvangen met de tuner van de videorecorder. Zie voor meer details de gebruiksaanwijzing van uw videorecorder.
Automatisch inschakelen TV/
videorecorder Direct beeld
Als de weergave van de videorecorder begint, wordt de TV automatisch ingeschakeld en het beeld van de aansluiting EXT-2 wordt weergegeven op het TV­scherm. Als u de videorecorder bedient via een menu, wordt de TV automatisch ingeschakeld en het weergavesignaal van de aansluiting EXT­2 wordt weergegeven op het TV-scherm.
• Deze functie werkt niet als de TV is uitgezet met de hoofdschakelaar. Zet de hoofdschakelaar van de TV op aan (stand­by).
NEDERLANDS
7
Page 9
TV-knoppen en -functies
Zet de TV aan met de hoofdschakelaar
Druk de hoofdschakelaar op de TV in.
De aan/uit-indicator licht rood op en de TV staat stand-by.
Uitzetten van de TV:
Druk de hoofdschakelaar op de TV nogmaals in. De aan/uit-indicator dooft.
Let op
• De hoofdschakelaar koppelt de TV niet volledig los van het lichtnet. Als u de TV gedurende langere tijd niet denkt te gebruiken, dient u de stekker uit het
DIGITAL AUDIOIN
COAXIAL
OPTICAL
SUB WOOFER
R
L
AUDIOOUT
EXT-2 EXT-3
S
S
E
P
X
L
T
EXT-1
SURROUND
4
REAR
R
S
E
P
X
L
T
4
R
stopcontact te trekken.
Zet de TV aan vanuit stand-by
Druk op de P pppp-toetsen om de TV vanuit de stand-by-stand in te schakelen.
Kies een TV-kanaal
• Als de aan/uit-indicator groen oplicht, staat de TV al aan.
Raadpleeg de pagina’s tussen haakjes voor details.
1 Afstandsbedieningssensor 2 Aan/uit-indicator (pagina’s 4, 8) 3 Hoofdschakelaar (pagina’s 4, 8) 4 Hoofdtelefoonaansluiting (ministekker)
(pagina 42)
5 P p-toetsen/ q-toetsen (pagina 8) 6 Toets r (Volume) (pagina 8) 7 EXT-4-aansluiting (pagina’s 28, 42)
8
Gebruik de P pppp-toetsen om een programmanummer (PR) of een EXT­aansluiting te kiezen.
Het volume regelen
1 Druk op de toets rrrr (Volume)
De volumeniveau-indicator verschijnt.
2 Gebruik de qqqq -toetsen terwijl de
volumeniveau-indicator in beeld is
Page 10
Afstandsbedieningstoetsen en functies
1 Dempingstoets 2 Nummertoetsen 3 ZOOM-toets
1 2 3
4 5 6
7 8 9
0
AV
3D
P
TV OK
P
F.T/L
MENU
4 3D-toets 5 Informatietoets 6 Toets b 7 5-toetsen 8 Stand-by-toets 9 Kleurtoetsen 0 Toets a
- 6-toetsen = VCR/DVD/Teletekst-bedieningstoets ~ VCR P DVD schakelaar ! Toets g (Tekst)
Zet de TV aan of uit vanuit stand-by
Druk op de toets #### (stand-by) om de TV in of uit te schakelen.
Als de TV wordt ingeschakeld, verandert de aan/uit-indicator van rood naar groen.
• De televisie kan worden ingeschakeld door toets b, toets 6 of de nummertoetsen in te drukken.
NEDERLANDS
TV
Kies een TV-kanaal
Gebruik de nummertoetsen:
Voer het programmanummer (PR) van het kanaal in met behulp van de nummertoetsen.
Voorbeeld:
•PR6 → druk op 6
• PR12 druk op 1 en 2
Gebruik de
Druk op de gewenste programmanummer (PR) te kiezen.
-toetsen:
6666
-toetsen om het
6666
9
Page 11
Afstandsbedieningstoetsen en functies
Gebruik de PR LIJST:
1 Druk op de toets
de PR LIJST weer te geven
Bij iedere druk op de toets h (Informatie) verandert de aanduiding als volgt:
PR LIJST
PR ID
AV
NED1
01 02 03 04 05 06 07 08 09
TV OK
+10
-10
D0011-NL
2 Druk op de 5555- en 6666-toetsen om
een programmanummer (PR) te kiezen. Druk hierna op de toets aaaa
• Voor programmanummers (PR), waarvoor de functie KINDERSLOT is ingesteld, wordt het symbool n (KINDERSLOT) naast het programmanummer (PR) weergegeven in de PR LIJST.
• U kunt de 6-toetsen niet gebruiken om een programmanummer (PR) te kiezen als de functie KINDERSLOT actief is.
• Zelfs als u probeert een programmanummer (PR) te kiezen als de functie KINDERSLOT actief is, verschijnt het symbool n (KINDERSLOT) en u kunt de zender niet bekijken. Om deze zender te kunnen bekijken, raadpleegt u “KINDERSLOT” op pagina 31.
• Als het beeld scheef staat, corrigeer dit dan. Zie “BEELD TILT” op pagina 20.
(Informatie) om
hhhh
12 : 00
Geen aanduiding
Het volume regelen
Druk op de5555-toetsen om het volume te regelen.
De volume-indicator verschijnt en u kunt het volume regelen met de 5555-toetsen.
Het geluid dempen
Druk op de toets
(demping) om
llll
het geluid uit te zetten.
Als u de toets l (demping) nogmaals indrukt, wordt het oorspronkelijke geluidsniveau weer hersteld.
Beelden via externe apparatuur bekijken
Gebruik de toets o
Druk op de toets o EXT-aansluiting te kiezen.
TV-weergavestand
Programma
nummers
PR 1 – PR 99
Gebruik de
Druk op de EXT-aansluiting te kiezen.
Gebruik de PR LIJST:
1 Druk op de toets
de PR LIJST weer te geven
2Druk op de 5555- en6666-toetsen om
een EXT-aansluiting te kiezen. Druk hierna op de toets aaaa
• De EXT-aansluitingen zijn vastgelegd na het programmanummer PR 99.
o:
oo o om een
oo
EXT-instellingen
EXT-1
EXT-4
-toetsen:
6666
-toetsen om een
6666
(Informatie) om
hhhh
EXT-2
EXT-3
10
Page 12
Afstandsbedieningstoetsen en functies
• U kunt een videoingangssignaal kiezen uit het S-VIDEO-signaal (Y/C­signaal) en het gewone videosignaal (samengesteld signaal). Voor meer details raadpleegt u “S-IN (S-VIDEO­invoer)” op pagina 28.
• Als u geen helder beeld krijgt of een beeld in zwart/wit, verander het kleursysteem dan met de hand. Zie “KLEURSYSTEEM” op pagina 19.
• Als u een EXT-aansluiting zonder ingangssignaal kiest, blijft het EXT­aansluitingnummer op het scherm staan.
• Deze TV heeft een functie waarmee automatisch van ingangssignaal kan worden gewisseld aan de hand van een speciaal signaal, dat door het externe apparaat wordt uitgezonden. (De EXT-4­aansluiting ondersteunt deze functie niet.)
Terugkeren naar een TV-zender:
Druk op de toets b, de 6-toetsen of de nummertoetsen.
Gebruik maken van het programmanummer PR 0 (AV):
Als de TV en de videorecorder alleen via een antennekabel zijn verbonden, kunt u door kiezen van het programmanummer PR 0 (AV) de weergave van de videorecorder bekijken. Stel het videorecorderkanaal RF met de hand op programmanummer PR 0 (AV). Voor meer details raadpleegt u “SORTEREN/MANUEEL” op pagina 34. Als u de toets o indrukt, verandert de instelling als volgt:
TV-weergavestand
Programma
nummers
PR 1 – PR 99
EXT-instellingen
EXT-1PR 0
EXT-4
EXT-2
EXT-3
ZOOM-functie
Het beeldformaat kan worden gewijzigd, om dit aan te passen aan de beeldverhouding. Kies de beste optie uit een van de volgende ZOOM-instellingen.
AUTO:
Voor iedere beeldverhouding, behalve de normale (4:3 beeldverhouding), wordt het beeld automatisch weergegeven met de optimale beeldgrootte. Voor een normale beeldverhouding (beeldverhouding 4:3), wordt het beeld weergegeven volgens de ZOOM-instelling die is gekozen in het menu 4:3 AUTO ZOOM. Voor meer details raadpleegt u “4:3 AUTO ZOOM” op pagina 20.
• AUTO werkt wellicht niet goed als de kwaliteit van het signaal te laag is. Kies de optimale ZOOM-instelling in dit geval handmatig.
• Deze TV ondersteunt WSS-signalen (breedbeeld-signalen). Als een uitzending met WSS wordt ontvangen met de ZOOM-instelling ingesteld op AUTO, wordt automatisch de beste ZOOM­instelling gekozen aan de hand van de ontvangen WSS.
NORMAAL:
Gebruik deze instelling voor het bekijken van een normaal, onveranderd beeld (4:3 beeldverhouding).
PANORAMIC:
In deze stand wordt het normale beeld (4:3 beeldverhouding) uniform naar rechts en links opgerekt totdat het gehele scherm is opgevuld, zonder dat het beeld onnatuurlijk overkomt.
NEDERLANDS
• Het videorecorderkanaal RF wordt als RF­signaal van de videorecorder gestuurd.
• Zie ook de gebruiksaanwijzing van uw videorecorder voor meer details.
• Het beeld wordt aan de bovenkant en de onderkant ietwat afgesneden.
11
Page 13
Afstandsbedieningstoetsen en functies
14:9 ZOOM:
In deze stand wordt het brede beeld (Breedbeeld met beeldverhouding 14:9) opgerekt tot aan de boven- en onderkant van het scherm.
16:9 ZOOM:
In deze stand wordt het brede beeld (Breedbeeld met beeldverhouding 16:9) opgerekt tot het gehele scherm is benut.
16:9 ZOOM ONDERTITELS:
In deze stand wordt het brede beeld (Breedbeeld met beeldverhouding 16:9) met ondertiteling opgerekt tot het gehele scherm is benut.
FULL:
In deze stand wordt het normale beeld (beeldverhouding 4:3) uniform opgerekt totdat het gehele brede TV-scherm is opgevuld.
Gebruik deze instelling voor beelden met een beeldverhouding van 16:9 die zijn samengetrokken tot een normaal beeld (4:3 beeldverhouding). Hiermee wordt de oorspronkelijke beeldverhouding weer hersteld.
Kies de ZOOM-instelling
1 Druk op de toets c
menu ZOOM weer te geven
ZOOM
AUTO NORMAAL PANORAMIC 14:9 ZOOM 16:9 ZOOM 16:9 ZOOM ONDERTITELS FULL
TERUG
TV OK
D0009-NL
c om het
cc
12
2 Gebruik de 6666-toetsen om een
ZOOM-instelling te kiezen. Druk hierna op de toets aaaa
Het beeld wordt groter en de gekozen ZOOM-instelling wordt ongeveer vijf seconden later weergegeven.
• Het is mogelijk dat de ZOOM-instelling automatisch wordt gewijzigd als gevolg van het regelsignaal dat vanaf een extern apparaat wordt ontvangen. Wanneer u wilt terugkeren naar de vorige ZOOM­instelling, moet u de betreffende ZOOM­instelling opnieuw kiezen.
Instellen van het zichtbare
gedeelte van het beeld
Als de ondertitels of de bovenkant (of onderkant) van het beeld wegvallen, stel het zichtbare gedeelte van het beeld dan handmatig bij.
1 Druk op de toets c
c
cc
Het menu ZOOM verschijnt.
2 Druk op de toets aaaa om de
aanduiding voor de ZOOM­instelling weer te geven
De indicator wordt weergegeven.
16 : 9 ZOOM
D0010-NL
3 Gebruik, terwijl deze wordt
weergegeven, de 6666-toetsen om het zichtbare gedeelte van het beeld in verticale richting bij te stellen
• U kunt het zichtbare gedeelte niet bijstellen in de instellingen NORMAAL of FULL.
3D-PHONIC-functie
U kunt probleemloos genieten van Dolby Surround Pro Logic surround-geluid en Dolby Digital surround-geluid zonder dat u extra luidsprekers nodig heeft. U kunt met één druk op de knop de 3D­PHONIC-functie aan- of uitschakelen.
Druk op de toets 3333
Als u de toets 3 indrukt, verandert de instelling als volgt:
3D-PHONIC
SURROUND UIT
D0050-NL
Page 14
Afstandsbedieningstoetsen en functies
•De 3-knop werkt niet als de hoofdtelefoon
op het televisietoestel is aangesloten.
• De functie 3D-PHONIC kan ook worden in­of uitgeschakeld met behulp van het menu SURROUND OPTIES. Voor meer details raadpleegt u “3D-PHONIC” op pagina 21.
• Behalve 3D-PHONIC, is dit televisietoestel tevens voorzien van de surroundmogelijkheden “DOLBY SURROUND”, “DANCE CLUB”, “CONCERT” en “STADION”. Deze surroundmogelijkheden kunnen worden geselecteerd in het menu SURROUND OPTIES. Voor meer details raadpleegt u “SURROUND OPTIES” op pagina 21.
De huidige tijd weergeven
U kunt de huidige tijd in beeld brengen.
Druk op de toets de huidige tijd weer te geven
Bij iedere druk op de toets h (Informatie) verandert de aanduiding als volgt:
PR LIJST
PR ID
AV
NED1
01 02 03 04 05 06 07 08 09
TV OK
+10
-10
D0011-NL
• Deze TV maakt gebruik van Teletekst­gegevens om de tijd vast te stellen. Als de TV geen zender heeft ontvangen die Teletekst-gegevens heeft doorgegeven nadat de TV werd ingeschakeld, blijft het display voor de tijdsaanduiding leeg. Om de huidige tijd in beeld te brengen, dient u af te stemmen op een zender die de Teletekst-gegevens doorgeeft. Zolang u de TV niet uitzet, blijft de tijdsaanduiding in beeld, ook als u overschakelt naar een andere zender.
• Als u een video bekijkt, kan het gebeuren dat er een verkeerde tijd wordt weergegeven.
(Informatie) om
hhhh
12 : 00
Geen aanduiding
Onmiddellijk naar TV-kanaal terugkeren
U kunt onmiddellijk terugkeren naar een TV­kanaal.
Druk op de toets bbbb
De TV keert terug naar de stand voor TV­weergave en er wordt afgestemd op een TV­kanaal.
Een VCR of DVD-speler van het merk JVC bedienen
U kunt een videorecorder of DVD-speler van het merk JVC bedienen. De toets met hetzelfde symbool als op de afstandsbediening van het betreffende apparaat zelf, heeft ook dezelfde functie.
1 Zet de schakelaar VCR PPPP DVD in
de positie VCR of DVD
VCR:
Als u de videorecorder bedient, zet u de schakelaar in de positie VCR.
DVD:
Als u de DVD-speler bedient, zet u de schakelaar in de positie DVD.
2 Druk op de bedieningstoets VCR/
DVD om de videorecorder of de DVD-speler te bedienen
• Als uw apparaat geen JVC-apparaat is, kunt u deze toetsen niet gebruiken.
• Zelfs als uw apparaat door JVC is gemaakt, kan het gebeuren dat sommige toetsen niet werken of zelfs geen van de toetsen werkt. Dit is afhankelijk van het apparaat.
• U kunt de p-toetsen gebruiken voor het afstemmen op een TV-kanaal. De videorecorder ontvangt of kiest het hoofdstuk dat de DVD-speler kan weergeven.
• Sommige DVD-spelers gebruiken de p-toetsen zowel voor snelspoelen/ terugspoelen als voor het opzoeken van een bepaald hoofdstuk. In dit geval zullen de 253-toetsen niet werken.
NEDERLANDS
13
Page 15
Teletekst-functie
3D
MENU
P
TV OK
P
F.T/L
Basisbediening
U kunt op deze TV drie verschillende types Teletekst-uitzendingen bekijken. FLOF (Fastext), TOP en WST
1 Kies een kanaal dat Teletekst-
signalen doorgeeft
2 Zet de schakelaar VCR PPPP DVD in
de positie
3 Druk op de toets gggg (Tekst) om in te
stellen op Teletekstweergave
Iedere keer dat u de toets g (Tekst) indrukt, verandert de instelling als volgt:
TV-weergavestand
D1043-NL
(Tekst)
PPPP
TV- en tekstweergavestand
TEXT
---
TEXT
---
Tekstweergavestand
TEXT TEXT
4 Kies een Teletekst-pagina door de
6
6 -toetsen, nummertoetsen of
6 6
kleurtoetsen in te drukken
Terugkeren naar TV-weergave:
Druk op de toets b of de toets g (Tekst).
• Als u problemen heeft met de ontvangst van Teletekst-uitzendingen, neem dan contact op met uw dealer of met de kabelexploitant,
• De functie ZOOM werkt niet in de “TV- en tekstweergavestand” en in de “Tekstweergavestand”.
• Als u naar Teletekst kijkt, kunnen de menu’s niet worden bediend.
• De taal van de aanduidingen hangt af van het land dat is gekozen in het menu LAND. Als er iets mis is met de letters van de teletekst, kunt u de instelling LAND beter wijzigen in een ander land. Voor meer gegevens, “Wijziging van de instelling LAND” op pagina 40.
Gebruik van de Lijstfunctie
U kunt de nummers van uw favoriete Teletekst-pagina’s in het geheugen opslaan en deze later snel weer oproepen met behulp van de kleurtoetsen.
Opslaan van paginanummers:
---
---
1 Druk op de toets B
Lijstfunctie in te schakelen
De opgeslagen paginanummers worden onderin het scherm weergegeven.
2 Druk op een van de kleurtoetsen
om een positie te kiezen. Gebruik vervolgens de nummertoetsen om het paginanummer in te voeren
3D
B om de
BB
1 2 3
4 5 6
7 8 9
0
AV
14
Page 16
Teletekst-functie
3 Houd de toets AAAA (Opslaan)
ingedrukt
De vier paginanummers knipperen in het wit ten teken dat deze zijn opgeslagen in het geheugen.
Oproepen van een vastgelegde
pagina:
1 Druk op de toets B
Lijstfunctie in te schakelen
2 Druk op een van de kleurtoetsen
waaronder een Teletekst-pagina is vastgelegd
3D
Uitschakelen van de Lijstfunctie:
Druk opnieuw op de toets B.
B om de
BB
Vasthouden
U kunt een Teletekst-pagina zolang als u wilt in beeld houden, zelfs als er verschillende andere Teletekst-pagina’s worden ontvangen.
Druk op de toets CCCC (Hold)
Vasthoud-
aanduiding
Uitschakelen van de vasthoudfunctie (Hold):
Druk opnieuw op de toets C (Hold).
Subpagina
Sommige Teletekst-pagina’s bevatten subpagina’s die automatisch in beeld worden gebracht. U kunt iedere gewenste subpagina, op ieder gewenst moment in beeld houden of weer in beeld brengen.
1 Druk op de toets DDDD (Subpagina)
om de subpagina-functie in te schakelen
Subpaginanummers worden links in het beeld weergegeven.
Kleur* Betekenis van het
subpaginanummer
Geel Wordt nu weergegeven.
Wit Kan worden
weergegeven.
Blauw of rood Kan niet worden
weergegeven en wordt niet verstuurd.
*: Achtergrondkleur van het
subpaginanummer.
2 Druk op de 6666-toetsen om het
gewenste subpaginanummer te kiezen
Uitschakelen van de subpagina­functie:
Druk opnieuw op de toets D (Subpagina).
Verborgen tekst weergeven
Sommige Teletekst-pagina’s bevatten verborgen tekst (zoals de antwoorden van een quiz). U kunt deze verborgen tekst weergeven.
Bij iedere druk op de toets EEEE (Verborgen tekst weergeven) wordt de verborgen tekst in beeld gebracht of weer verborgen
NEDERLANDS
15
Page 17
Teletekst-functie
Formaat
U kunt de hoogte van de Teletekst-weergave verdubbelen.
Druk op de toets FFFF (Formaat).
Index
U kunt met één druk op de toets terugkeren naar de indexpagina.
Druk op de toets GGGG (Index)
Terugkeren naar pagina 100 of een eerdere opgegeven pagina.
Annuleren
U kunt zoeken naar een Teletekst-pagina terwijl u TV kijkt.
1 Druk op de nummertoets om een
paginanummer in te voeren of druk op een van de kleurtoetsen
De TV zoekt naar een Teletekst-pagina.
2 Druk op de toets HHHH (Annuleren)
Het TV-programma verschijnt in beeld. Als de TV de betreffende Teletekst­pagina heeft gevonden, verschijnt het nummer ervan in de linkerbovenhoek van het scherm.
3 Druk op de toets HHHH (Annuleren) om
terug te keren naar de Teletekst­pagina als het nummer ervan nog in beeld is
• U kunt niet terug naar de stand voor
TV-weergave, zelfs als u de toets H (Annuleren) indrukt. Er wordt, in plaats van de Teletekst-pagina, tijdelijk een TV-zender weergegeven.
16
Page 18
Het menu van de TV gebruiken
Deze TV beschikt over een aantal functies die via menu’s bediend kunnen worden. Om ten volle gebruik te kunnen maken van alle functies van uw TV, dient u de manier waarop de menu’s werken goed te begrijpen.
3D
MENU
P
TV OK
P
Blauwe toets
Basisbediening
1 Druk op de toets aaaa om MENU
(hoofdmenu) in beeld te brengen
MENU
BEELD INSTELLING
BEELD MOGELIJKHEDEN
GELUID INSTELLING
SURROUND OPTIES
TERUG
TV OK
D0013-NL
• “SURROUND OPTIES” wordt niet weergegeven in het MENU (hoofdmenu) als de hoofdtelefoon is aangesloten.
• De aanduiding die beneden in een menu verschijnt verwijst naar toetsen op de afstandsbediening die u kunt gebruiken om de gekozen functie te bedienen.
Toets h (Informatie)
EXT. INSTELLING
MOGELIJKHEDEN
INSTELLEN
TERUG
TV OK
Terugkeren naar het voorgaande menu:
Druk op de toets h (Informatie).
Een menu onmiddellijk verlaten:
Druk op de toets b.
3 Gebruik de 6666-toetsen om een
functie te kiezen
• Zie de volgende pagina’s voor details over de functies in de menu’s.
4 Gebruik de5555-toetsen om de
instelling van die functie te kiezen
• Als u een functie wilt gebruiken waarvan uitsluitend de naam verschijnt, volg dan de beschrijvingen van die functie op de volgende pagina’s.
• De aanduiding die beneden in een menu verschijnt, toont u een toets op de afstandsbediening die u kunt gebruiken om de gekozen functie te bedienen.
5 Druk op de toets aaaa om de
instelling te voltooien
Het menu verdwijnt.
• Bij het kijken naar de televisie met het NTSC-systeem worden de menu’s weergegeven met ongeveer de helft van de normale verticale hoogte.
BEELD INSTELLING
BEELD INSTELLING
TINT KONTRAST HELDERHEID SCHERPTE KLEUR TINT NTSC
TV OK
D0014-NL
TERUG
NORMAAL
STANDAARD
NEDERLANDS
Toets b
Toets a
2 Gebruik de 6666-toetsen om een
menu-titel te kiezen en druk op de toets aaaa
Het menu verschijnt in beeld.
TINT
U kunt een van de drie instellingsstanden TINT kiezen (drie verschillende beeldinstellingen) om de beeldinstellingen automatisch te maken.
17
Page 19
Het menu van de TV gebruiken
KOEL:
Een koele witte kleurbasis met een versterking van het kleur- en contrastniveau voor een helder, levendig beeld.
WARM:
Een warme oranje/rode kleurbasis die de juiste kleur- en contrastniveaus geeft voor het bekijken van films.
NORMAAL:
Een normale witte kleurbasis met normale kleur- en contrastniveaus.
Beeldinstelling
U kunt de beeldinstellingen van iedere TINT­instelling naar wens veranderen.
KONTRAST:
U kunt het beeldcontrast naar wens instellen.
2 : lager 3 : hoger
HELDERHEID:
U kunt de beeldhelderheid naar wens instellen.
2 : donker 3 : helder
SCHERPTE:
U kunt het beeldscherpte naar wens instellen.
2 : zachter 3 : scherper
KLEUR:
U kunt de beeldkleur naar wens instellen.
2 : lichter 3 : dieper
TINT NTSC:
U kunt de beeldtint naar wens instellen.
2 : roodachtig 3 : groenig
• De instelling TINT NTSC (beeldtint) kan alleen worden gewijzigd als het kleursysteem NTSC 3.58 of NTSC 4.43 is. (Zie “Specificaties” op pagina 52.)
De standaardinstellingen voor TINT herstellen:
Druk op de blauwe toets.
• Hiermee worden de door u gekozen beeldinstellingen in de TINT-instelling teruggezet naar de standaardinstellingen en in de TINT-instelling opgeslagen.
18
BEELD MOGELIJKHEDEN
BEELD MOGELIJKHEDEN
DNR DigiPure Pro KLEURSYSTEEM 4:3 AUTO ZOOM BEELD TILT
TERUG
TV OK
D1015-NL
DNR
Met de DNR -functie kunt u de ruis onderdrukken die in het oorspronkelijke beeld zit. U kunt kiezen uit drie DNR-instellingen: AUTO, MIN MAX
AUTO:
De TV zal automatisch het niveau van het DNR-effect instellen overeenkomstig de hoeveelheid ruis in het beeld, zodat een optimale beeldkwaliteit wordt verkregen.
• Als u het DNR-effect te hoog instelt, is het mogelijk dat het beeld minder scherp wordt. Indien mogelijk, verdient het aanbeveling de AUTO-instelling te gebruiken.
MIN:
Het niveau van het DNR-effect wordt zo laag mogelijk ingesteld. Als u de functie DNR op AUTO hebt gezet, maar vindt dat de scherpte van het oorspronkelijke beeld niet voldoende wordt weergegeven, kunt u overschakelen van AUTO naar MIN.
• De MIN-instelling is niet geschikt wanneer u een erg slecht beeld hebt met veel ruis.
MAX:
Het niveau van het DNR-effect wordt zo hoog mogelijk ingesteld. Als u de functie DNR op AUTO hebt gezet, maar vindt dat er nog steeds ruis in het beeld is, kunt u overschakelen van AUTO naar MAX.
• De MAX-instelling is niet geschikt wanneer u een goed beeld hebt met praktisch geen ruis.
AUTO AUTO
Page 20
Het menu van de TV gebruiken
DigiPure Pro
De DigiPure Pro-functie maakt gebruik van de meest recente digitale technologie om een natuurlijk beeld te verkrijgen. De DigiPure Pro-functie bevat de volgende twee functies:
DigiPure-functie:
Deze functie zorgt voor een natuurlijk beeld door elimineren van de overbodige contouren bij heldere beelden met een hoog contrast. Bij beelden met een laag contrast worden contouren toegevoegd waardoor een scherper en gedetailleerder beeld wordt verkregen. U kunt kiezen uit drie DigiPure-instellingen: AUTO, MIN MAX
• Als u het DigiPure-effect te hoog instelt bij een slecht beeld dat veel ruis bevat, kan het gebeuren dat de ruis nog sterker wordt. Wij adviseren u waar mogelijk de AUTO-instelling te gebruiken.
Beeldbeweging-compensatiefunctie:
Deze functie zorgt ervoor dat snel bewegende onderwerpen (bijvoorbeeld de spelers of de bal bij een voetbalwedstrijd) meer vloeiend en natuurlijk worden weergegeven.
• Het effectniveau van de beeldbeweging­compensatiefunctie kan niet veranderd worden. Het effectniveau is hetzelfde, ongeacht of de AUTO-, MIN- of MAX­instelling wordt gebruikt.
1 Kies DigiPure Pro
2 Gebruik de 5555-toetsen om de
gewenste instelling te kiezen. Druk hierna op de toets aaaa
AUTO:
De TV zal automatisch het niveau van het DigiPure-effect instellen overeenkomstig de hoeveelheid ruis in het beeld, zodat een optimale beeldkwaliteit wordt verkregen.
MIN:
Het niveau van het DigiPure-effect wordt zo laag mogelijk ingesteld. Als u de DigiPure Pro-functie op AUTO hebt gezet, maar vindt dat er ruis in het beeld is, kunt u overschakelen van AUTO naar MIN.
• De MIN-instelling is niet geschikt wanneer u een goed beeld hebt met praktisch geen ruis.
MAX:
Het niveau van het DigiPure-effect wordt zo hoog mogelijk ingesteld. Als u de DigiPure Pro-functie op AUTO hebt gezet, maar vindt dat de beeldkwaliteit nog verbeterd zou kunnen worden, kunt u overschakelen van AUTO naar MAX.
• De MAX-instelling is niet geschikt wanneer u een erg slecht beeld hebt met veel ruis.
UIT:
De DigiPure Pro-functie is uitgeschakeld.
KLEURSYSTEEM
Het kleursysteem wordt automatisch gekozen. Als het beeld echter niet helder is of er is geen kleur, stel het kleursysteem dan handmatig in.
KLEURSYSTEEM
PAL
TERUG
TV OK
D0016-NL
1 Kies KLEURSYSTEEM en druk
hierna op de toets aaaa
2 Druk op de 5555-toetsen om het
juiste kleursysteem te kiezen. Druk hierna op de toets aaaa
PAL:
PAL-systeem
SECAM:
SECAM-systeem
NTSC 3.58:
NTSC 3.58 MHz-systeem
NTSC 4.43:
NTSC 4.43 MHz-systeem
AUTO:
Deze functie stelt aan de hand van het ingangssignaal het kleursysteem vast. Alleen als u een beeld bekijkt van programmanummer PR 0 (AV) of van de aansluiting EXT, kunt u de functie AUTO inschakelen.
NEDERLANDS
19
Page 21
Het menu van de TV gebruiken
• Het kan gebeuren dat de functie AUTO niet goed werkt als de kwaliteit van het signaal te laag is. Als de functie AUTO ingeschakeld is en het beeld is slecht of komt vreemd over, kies dan handmatig een ander kleursysteem.
• Tussen de programmanummers PR 0 (AV) en PR 99 kunt u niet instellen op NTSC 3.58 of NTSC 4.43.
4:3 AUTO ZOOM
U kunt een van de drie ZOOM-instellingen kiezen: NORMAAL, PANORAMIC of 14:9 ZOOM als ZOOM-instelling voor het normale beeld (beeldverhouding 4:3).
1 Kies 4:3 AUTO ZOOM en druk
hierna op de toets aaaa
4:3 AUTO ZOOM
PANORAMIC NORMAAL 14:9 ZOOM
TERUG
TV OK
D0017-NL
2 Gebruik de 6666-toetsen om een
ZOOM-instelling te kiezen
BEELD TILT
Er zijn omstandigheden waar het magnetische veld van de aarde het beeld scheef kan trekken. Als dit zich voordoet, kunt u de vervorming van het beeld corrigeren.
1Gebruik de 6666-toetsen om BEELD
TILT te kiezen. Druk hierna op de toets aaaa
BEELD TILT
GELUID INSTELLING
GELUID INSTELLING
STEREO/ LAGE TONEN HOGE TONEN BALANS LUIDSPREKER SUBWOOFER
TERUG
TV OK
D0019-NL
• “BALANS”, “LUIDSPREKER” en “SUBWOOFER” worden niet weergegeven als de 3D-PHONIC-functie of de DOLBY SURROUND-functie wordt gebruikt.
STEREO / I • II
Als u een tweetalige uitzending bekijkt, heeft u de keuze tussen Taal I (Sub I) en Taal II (Sub II). Als de ontvangst van een stereo­uitzending te wensen over laat, kunt u overschakelen van stereo- naar mono­ontvangst waardoor het geluid vaak van betere kwaliteit zal worden.
s: Stereoweergave
v : Monoweergave
t : Taal I (sub I)
u : Taal II (sub II)
• De geluidsinstelling die u kan kiezen, hangt ook af van het programma dat wordt ontvangen.
• Deze functie werkt niet bij weergave via de EXT-aansluitingen. Deze functie verschijnt niet in het menu GELUID INSTELLING.
AAN UIT INT.
EXT.
UIT
TERUG
TV OK
D0018-NL
2 Druk net zo vaak op de 6666-toetsen
totdat het beeld recht staat. Druk hierna op de toets aaaa
20
Geluid bijstellen
U kunt het geluid naar wens bijstellen.
LAGE TONEN:
U kunt de lage tonen van het geluid instellen.
2 : zachter 3 : harder
Page 22
Het menu van de TV gebruiken
HOGE TONEN:
U kunt de hoge tonen van het geluid instellen.
2 : zachter 3 : harder
BALANS:
U kunt de volumebalans tussen de linker- en rechterluidspreker instellen. 2 : Het volumeniveau van de
linkerluidspreker wordt verhoogd.
3 : Het volumeniveau van de
rechterluidspreker wordt verhoogd.
LUIDSPREKER
U kunt de geluidsweergave van de TV­luidsprekers uitschakelen, maar dit heeft natuurlijk alleen maar zin als er een geluidsinstallatie op de TV is aangesloten, via welke u het geluid kunt beluisteren.
AAN:
Het geluid wordt via de TV-luidsprekers verspreid.
UIT:
Het geluid wordt niet via de TV-luidsprekers verspreid.
•De 5-toetsen van de afstandsbediening en de r-toetsen (Volume) op het voorpaneel van de TV, kunnen worden gebruikt voor het instellen van het volume van de luidsprekers.
• Als het volume van de audioversterker te hoog staat ingesteld, kunnen de luidsprekers beschadigd raken.
• De instellingen 3D-PHONIC TV SP. en DOLBY SURROUND TV SP. in het menu SURROUND OPTIES worden gewijzigd, als de LUIDSPREKER­instelling wordt gewijzigd.
SUBWOOFER
U kunt kiezen welke woofer u wilt gebruiken.
INT.:
Kies voor gebruik van de TV-woofer voor de bastonen.
EXT.:
Selecteer als u een externe subwoofer wilt gebruiken. De TV-woofer geeft nu geen geluid.
UIT:
Selecteer wanneer u zowel de TV-woofer als de externe subwoofer niet wilt gebruiken.
• De instellingen 3D-PHONIC SUBWOOFER en DOLBY SURROUND SUBWOOFER in het menu SURROUND OPTIES worden gewijzigd, als de SUBWOOFER-instelling wordt gewijzigd.
SURROUND OPTIES
SURROUND OPTIES
3D-PHONIC DOLBY SURROUND DANCE CLUB CONCERT STADION SURROUND UIT
TERUG
TV OK
VERVOLG
D0045-NL
• “SURROUND OPTIES” wordt niet weergegeven in het MENU (hoofdmenu) als de hoofdtelefoon is aangesloten. Verwijder de hoofdtelefoon voordat u gebruik maakt van het “SURROUND OPTIES”-menu.
3D-PHONIC
U kunt probleemloos genieten van Dolby Surround Pro Logic surround-geluid en Dolby Digital surround-geluid zonder dat u extra luidsprekers nodig heeft. Door gebruik te maken van achtergrond­surround-signalen van Dolby Surround­gecodeerde programma’s of Dolby Digital programma’s, krijgt u met deze functie een surround-geluid alsof er links en rechts van u surround-speakers waren geplaatst.
• Deze functie werkt alleen correct bij Dolby Surround-gecodeerde programma’s en Dolby Digital­programma’s.
NEDERLANDS
21
Page 23
Het menu van de TV gebruiken
Als u een programma bekijkt vanaf de EXT-aansluiting en als deze is ingesteld op DIGITAL-IN:
U kunt van de sfeer genieten van het surround-geluid van Dolby Digital­programma’s. Als de bron van het programma voorzien is van 5.1-kanaals-Dolby Digital­geluidssporen, kunt u van de sfeer genieten van 5.1-kanaals-Dolby Digital-surround­geluid. Als u kijkt naar Dolby Surround-gecodeerde programma’s, kunt u van de sfeer genieten van Dolby Surround Pro Logic-surround­geluid.
Als u kijkt naar een programma vanaf de EXT-aansluiting die niet is ingesteld op DIGITAL-IN, of als u naar een televisieprogramma kijkt:
Als u kijkt naar Dolby Surround-gecodeerde programma’s, kunt u van de sfeer genieten van Dolby Surround Pro Logic-surround-geluid.
• Voor meer informatie over het instellen van het niveau van het surrround-effect, het afstellen van de volume-balans van de luidsprekers, en de uit te voeren instelling als u een systeem met luidsprekers-voor of een subwoofer-systeem wilt toevoegen, verwijzen wij u naar “Instelling 3D­PHONIC” op pagina 23.
• U kunt deze functie met een enkele druk op een toets in- of uitschakelen. Voor meer details raadpleegt u “3D-PHONIC­functie” op pagina 12.
DOLBY SURROUND
U kunt genieten van het surround-geluid van Dolby* Digital-programma’s en Dolby Surround-gecodeerde programma’s.
• Deze functie werkt alleen correct bij Dolby Surround-gecodeerde programma’s en Dolby Digital-programma’s.
• Als u deze functie wilt gebruiken heeft u voor het juiste surround-geluid extra surround-luidsprekers nodig. U kunt zonder surround-luidsprekers naar Dolby Digital-geluid luisteren, u kunt echter niet naar surround-geluid luisteren zoals van
5.1-kanaals-Dolby Digital-surround­geluid. Voor meer details raadpleegt u “Instelling DOLBY SURROUND” op pagina 25.
• Voordat u deze functie gaat gebruiken, dient u elk van de onderdelen in het menu DOLBY DIGITAL/PRO LOGIC op de juiste wijze, in overeenstemming met “Instelling DOLBY SURROUND” op pagina 25 in te stellen.
Als u een programma bekijkt vanaf de EXT-aansluiting en als deze is ingesteld op DIGITAL-IN:
U kunt genieten van het surround-geluid van Dolby Digital-programma’s. Als de bron van het programma voorzien is van 5.1-kanaals-Dolby Digital­geluidssporen, kunt u genieten van 5.1­kanaals-Dolby Digital-surround-geluid. Als u kijkt naar Dolby Surround-gecodeerde programma’s, kunt u genieten van Dolby Surround Pro Logic-surround-geluid.
• Als met Dolby Digital-surround-geluid wordt beluisterd, wordt rechtsboven in het scherm gedurende enkele seconden “DOLBY DIGITAL” getoond. Als met Pro Logic compatibel Dolby Digital-surround-geluid wordt beluisterd, wordt rechtsboven in het scherm gedurende enkele seconden “DOLBY D+PL” getoond. Als met digitaal geluid (PCM) wordt beluisterd, wordt rechtsboven in het scherm gedurende enkele seconden “PRO LOGIC” getoond.
Als u kijkt naar een programma vanaf de EXT-aansluiting die niet is ingesteld op DIGITAL-IN, of als u naar een televisieprogramma kijkt:
Als u kijkt naar Dolby Surround-gecodeerde programma’s, kunt u genieten van Dolby Surround Pro Logic-surround-geluid.
22
Page 24
Het menu van de TV gebruiken
• Als een EXT-signaal wordt gebruikt, wordt rechtsboven in het scherm gedurende enkele seconden “PRO LOGIC” getoond.
• Dolby Digital is een geavanceerde vorm van digitale geluidsweergavecodering. Dolby Digital-geluidsweergave is verkrijgbaar van programmabronnen (zoals DVD-video-schijven) die gewoonlijk herkenbaar zijn aan het Dolby Digital-logo.
* Vervaardigd in licentie van Dolby
Laboratories. “Dolby”, “Pro Logic”, en het dubbel D-symbool zijn handelsmerken van Dolby Laboratories. Vertrouwelijk ongepubliceerd materiaal. ©1992-1997 Dolby Laboratories. Alle rechten voorbehouden.
Overige surround-functies
DANCE CLUB:
Met deze functie krijgt u de sfeer van een dansclub.
CONCERT:
Met deze functie krijgt u de sfeer van een concertzaal.
STADION:
Met deze functie krijgt u de sfeer van een stadion.
• De bovenstaande functie is niet beschikbaar in het menu SURROUND OPTIES als u een programma vanaf de EXT-aansluiting bekijkt die is ingesteld op DIGITAL-IN.
• De bovenstaande functie werkt niet correct bij Dolby Surround-gecodeerde programma’s of programma’s met mono­geluid.
Instelling 3D-PHONIC
1 Gebruik de 6666-toetsen om 3D-
PHONIC te kiezen. Druk hierna op de toets 3333
3D-PHONIC
TV SP. SUBWOOFER
EFFECT
LINKS CENTER RECHTS SUBWOOFER
TERUG
TV OK
D0046-NL
2 Kies met de 6666-toetsen een
onderwerp. Druk vervolgen op de 5555-toetsen om de instelling te wijzigen
TV SP.:
L/C/R:
Selecteer deze bij gebruik van een televisieluidspreker.
CENTER:
Selecteer deze bij gebruik van externe L/R-luidsprekers voor, en waarbij u de televisieluidspreker als centrale luidspreker gebruikt.
UIT:
Selecteer deze als u een externe voorste luidspreker wilt gebruiken. De televisieluidspreker geeft nu geen geluid.
• De instellingen DOLBY SURROUND TV SP. en GELUID INSTELLING in het menu LUIDSPREKER worden gewijzigd, als de TV SP.-instelling wordt gewijzigd.
SUBWOOFER:
INT.:
Kies voor gebruik van de TV-woofer voor de bastonen.
• De bastonen worden niet door de andere luidsprekers afgegeven.
VOLUME
L/C/R INT.
CENTER EXT.
UIT UIT
NEDERLANDS
23
Page 25
Het menu van de TV gebruiken
EXT.:
Selecteer deze als u een externe subwoofer wilt gebruiken. De TV­woofer geeft nu geen geluid.
• De bastonen worden niet door de andere luidsprekers afgegeven.
UIT:
Selecteer deze wanneer u zowel de TV-woofer als de externe subwoofer niet wilt gebruiken.
• De bastonen worden afgegeven door de voorste L/R-luidsprekers.
• De instellingen DOLBY SURROUND SUBWOOFER en GELUID INSTELLING in het menu SUBWOOFER worden gewijzigd, als de SUBWOOFER-instelling wordt gewijzigd.
EFFECT:
Het niveau van het effect van de 3D­PHONIC-functie kunt u naar wens instellen.
VOLUME (LINKS/CENTER/ RECHTS/SUBWOOFER):
U kunt het geluidniveau van elke luidspreker individueel instellen. LINKS/ RECHTS geeft de voorste linker- en rechterluidsprekers aan, CENTER geeft de centrale luidspreker aan. Met SUBWOOFER stelt u het volume van de TV-woofer en de externe subwoofer in.
3 Druk op de toets aaaa om de
instelling te voltooien
Het menu verdwijnt.
De instelling bij gebruik van de
televisieluidspreker en woofer
3D-PHONIC
TV SP. SUBWOOFER
EFFECT
LINKS CENTER RECHTS SUBWOOFER
TV OK
D3046-NL
TERUG
VOLUME
L/C/R INT.
CENTER EXT.
UIT UIT
TV SP.: L/C/R SUBWOOFER: INT. EFFECT: Stel het volume in. VOLUME (LINKS/CENTER/RECHTS/ SUBWOOFER): Stel de balans van de luidsprekers in.
Instelling voor gebruik van een
externe voorste luidspreker, en bij gebruik van de televisieluidspreker als de centrale luidspreker en woofer
3D-PHONIC
TV SP. SUBWOOFER
EFFECT
LINKS CENTER RECHTS SUBWOOFER
TV OK
D1046-NL
TERUG
VOLUME
L/C/R INT.
CENTER EXT.
UIT UIT
TV SP.: CENTER SUBWOOFER: INT. EFFECT: Stel het volume in. VOLUME (LINKS/CENTER/RECHTS/ SUBWOOFER): Stel de balans van de luidsprekers in.
Instelling voor gebruik van een
externe voorste luidspreker en subwoofer, en bij gebruik van de televisieluidspreker als de centrale luidspreker
3D-PHONIC
TV SP. SUBWOOFER
EFFECT
LINKS CENTER RECHTS SUBWOOFER
TERUG
TV OK
D2046-NL
TV SP.: CENTER SUBWOOFER: EXT. EFFECT: Stel het volume in. VOLUME (LINKS/CENTER/RECHTS/ SUBWOOFER): Stel de balans van de luidsprekers in.
VOLUME
L/C/R INT.
CENTER EXT.
UIT UIT
24
Page 26
Het menu van de TV gebruiken
Aanwijzing:
Als u alleen een externe voorste luidspreker gebruikt die voldoende groot is voor de bastonen, en als u tevens de bastonen met de voorste luidspreker weergeeft, Zet SUBWOOFER op UIT. Als u deze anders instelt, worden de bastonen niet door de externe voorste luidspreker weergegeven. Als u een voorste luidspreker met subwoofer vanaf dezelfde versterker gebruikt, stel u de SUBWOOFER in op UIT.
Instelling DOLBY SURROUND
Stel de onderwerpen in het submenu van de DOLBY SURROUND-functie op de juiste wijze in, en gebruik het testsignaal om het volumeniveau vande luidsprekers in te stellen, zodat u uniform naar de geluiden ervan kunt luisteren. Voer deze handeling in ieder geval uit voordat u de DOLBY DIGITAL/PRO LOGIC­functie gaat gebruiken.
1Kies met de 6666-toetsen DOLBY
SURROUND. Druk vervolgens op de toets 3333
Het submenu van de functie DOLBY SURROUND verschijnt in beeld.
DOLBY DIGITAL/PRO LOGIC
TV SP. ACHTER SPEAKER SUBWOOFER TEST MODE
LINKS CENTER RECHTS LS RS SUBWOOFER VERTRAGINGSTIJD
TERUG
TV OK
D0047-NL
2Kies met de 6666-toetsen een
onderwerp. Druk vervolgen op de 5555-toetsen om de instelling te wijzigen
TV SP.:
L/C/R:
Selecteer deze bij gebruik van een televisieluidspreker.
VOLUME
L/C/R AAN INT. UIT
CENTER UIT EXT. AAN
UIT
UIT
CENTER:
Selecteer deze bij gebruik van externe L/R-luidsprekers voor, en waarbij u de televisieluidspreker als centrale luidspreker gebruikt.
UIT:
Selecteer deze als u een externe voorste luidspreker wilt gebruiken. De televisieluidspreker geeft nu geen geluid.
• De instellingen 3D-PHONIC TV SP. en GELUID INSTELLING in het menu LUIDSPREKER worden gewijzigd, als de TV SP.-instelling wordt gewijzigd.
ACHTER SPEAKER:
AAN:
Selecteer deze als surround­luidsprekers zijn aangesloten.
UIT:
Selecteer deze als er geen surround­luidsprekers zijn aangesloten.
SUBWOOFER:
INT.:
Kies voor gebruik van de TV-woofer voor de bastonen.
• De bastonen worden niet door de andere luidsprekers afgegeven.
EXT.:
Selecteer deze als u een externe subwoofer wilt gebruiken. De TV­woofer geeft nu geen geluid.
• De bastonen worden niet door de andere luidsprekers afgegeven.
UIT:
Selecteer deze wanneer u zowel de TV-woofer als de externe subwoofer niet wilt gebruiken.
• De bastonen worden afgegeven door de voorste L/R-luidsprekers.
• De instellingen 3D-PHONIC SUBWOOFER en GELUID INSTELLING in het menu SUBWOOFER worden gewijzigd, als de SUBWOOFER-instelling wordt gewijzigd.
NEDERLANDS
25
Page 27
Het menu van de TV gebruiken
TEST MODE/VOLUME (LINKS/CENTER/RECHTS/ LS/RS/ SUBWOOFER):
Stel de volume-balans van de luidsprekers zo in, dat een correct surround-effect kan worden gerealiseerd. Als de andere instellingen zijn voltooid, maak dan de instelling volgens “Stel de volume-balans in met de TEST MODE” op pagina 27.
VERTRAGINGSTIJD:
Afhankelijk van de opstelling van de luidsprekers kan een vertraging worden toegepast op SURROUND (surround­geluid) en CENTER (centraal geluid). Selecteer VERTRAGINGSTIJD en druk op de knop 3 om naar het menu VERTRAGINGSTIJD te gaan. De VERTRAGINGSTIJD wordt gewijzigd in stappen van 1ms, iedere keer dat de knoppen 5 worden ingedrukt.
VERTRAGINGSTIJD
SURROUND
CENTER
TV OK
D0048-NL
015
05
TERUG
• Het CENTER (centrale geluid) VERTRAGINGSTIJD kan alleen worden ingesteld als de TV SP. ingesteld is op CENTER.
• Het SURROUND (surroundgeluid) VERTRAGINGSTIJD kan alleen worden ingesteld als de ACHTER SPEAKER ingesteld is op AAN.
• Het VERTRAGINGSTIJD-menu wordt niet getoond als TV SP. ingesteld is op L/C/R of UIT en ACHTER SPEAKER ingesteld is op UIT.
3 Druk op de toets aaaa om de
instelling te voltooien
Het menu verdwijnt.
Instelling bij gebruik van surround-
luidsprekers aangesloten op het televisietoestel
Nadere gegevens over het aansluiten en opstellen van de surround-luidsprekers vindt u op “Extra geluidsweergave-apparatuur gebruiken” op pagina 44.
DOLBY DIGITAL/PRO LOGIC
TV SP. ACHTER SPEAKER SUBWOOFER TEST MODE
LINKS CENTER RECHTS LS RS SUBWOOFER VERTRAGINGSTIJD
TERUG
TV OK
D3047-NL
VOLUME
L/C/R AAN INT. UIT
CENTER UIT EXT. AAN
UIT
UIT
TV SP.: L/C/R ACHTER SPEAKER: AAN SUBWOOFER: INT. VOLUME (LINKS/CENTER/RECHTS/ LS/ RS/SUBWOOFER): Stel de balans van de luidsprekers in. VERTRAGINGSTIJD: Stel afhankelijk van de plaatsing van de luidsprekers in.
Instellingen bij gebruik van een externe luidspreker voor, met surround-luidsprekers aangesloten op het televisietoestel
Nadere gegevens over het aansluiten en opstellen van de surround-luidsprekers en externe luidsprekers voor, vindt u op “Extra geluidsweergave-apparatuur gebruiken” op pagina 44.
DOLBY DIGITAL/PRO LOGIC
TV SP. ACHTER SPEAKER SUBWOOFER TEST MODE
LINKS CENTER RECHTS LS RS SUBWOOFER VERTRAGINGSTIJD
TERUG
TV OK
D1047-NL
TV SP.: CENTER ACHTER SPEAKER: AAN SUBWOOFER: INT. VOLUME (LINKS/CENTER/RECHTS/ LS/ RS/SUBWOOFER): Stel de balans van de luidsprekers in.
VOLUME
L/C/R AAN INT. UIT
CENTER UIT EXT. AAN
UIT
UIT
26
Page 28
Het menu van de TV gebruiken
VERTRAGINGSTIJD: Stel afhankelijk van de plaatsing van de luidsprekers in.
Instellingen bij gebruik van een
externe luidspreker voor en subwoofer, met surround­luidsprekers aangesloten op het televisietoestel
Nadere gegevens over het aansluiten en opstellen van de surround-luidsprekers en externe luidsprekers voor en subwoofer vindt u op “Extra geluidsweergave-apparatuur gebruiken” op pagina 44.
DOLBY DIGITAL/PRO LOGIC
TV SP. ACHTER SPEAKER SUBWOOFER TEST MODE
LINKS CENTER RECHTS LS RS SUBWOOFER VERTRAGINGSTIJD
TERUG
TV OK
D2047-NL
VOLUME
L/C/R AAN INT. UIT
CENTER UIT EXT. AAN
UIT
UIT
TV SP.: CENTER ACHTER SPEAKER: AAN SUBWOOFER: EXT. VOLUME (LINKS/CENTER/RECHTS/ LS/ RS/SUBWOOFER): Sstel de balans van de luidsprekers in. VERTRAGINGSTIJD: Stel afhankelijk van de plaatsing van de luidsprekers in.
Aanwijzing:
Als u alleen een externe voorste luidspreker gebruikt die voldoende groot is voor de bastonen, en als u tevens de bastonen met de voorste luidspreker weergeeft, Zet SUBWOOFER op UIT. Als u deze anders instelt, worden de bastonen niet door de externe voorste luidspreker weergegeven. Als u een voorste luidspreker met subwoofer vanaf dezelfde versterker gebruikt, stel u de SUBWOOFER in op UIT.
Stel de volume-balans in met de
TEST MODE
Gebruik het testsignaal om het volume­niveau van elke luidspreker afzonderlijk in te stellen, zodanig dat ze alle aan elkaar gelijk worden.
Voorbereidingen:
• Het volume van het televisietoestel kan niet worden afgesteld nadat het menu is weergegeven. Verhoog het volume van het televisietoestel tot ongeveer 10 voordat u het menu oproept.
1 Roep het submenu van de functie
DOLBY DIGITAL/PRO LOGIC op
2 Kies met de 6666-toetsen TEST
MODE. Druk vervolgens op de 5555­toetsen om AAN te kiezen
De testsignalen worden om beurten op elke luidspreker gezet.
• Het testsignaal voor de subwoofer wordt niet gegeven.
Bij gebruik van het systeem met luidspreker voor en/of subwoofer­systeem met de TV:
Schakel alle versterkers in, verhoog geleidelijk de volumeniveaus van de versterkers totdat het geluid dat uit elke aangesloten luidspreker komt ongeveer gelijk is aan het geluid dat uit de televisieluidsprekers komt. Let erop, dat een te hoog ingesteld versterkervolume schadelijk kan zijn voor de luidsprekers.
Het testsignaal stoppen:
Druk op de toetsen 6 om TEST MODE te selecteren en druk hierna op de toetsen 5 om UIT te selecteren.
3 Druk op de toetsen 6666 om het
geluidsniveau van elke luidspreker in te stellen
Stel de geluidsniveaud zo in dat u met hetzelfde volume de geluiden kunt horen als wanneer u op uw gewoonlijke plaats naar de televisie zou kijken.
LINKS/RECHTS:
Van de voorste luidsprekers, de linker of de rechter
CENTER:
De centrale luidspreker
LS/RS:
Van de surround-luidsprekers, de linker of de rechter Als ACHTER SPEAKER ingesteld is op UIT, LS en RS niet worden getoond.
NEDERLANDS
27
Page 29
Het menu van de TV gebruiken
SUBWOOFER:
TV-woofer of externe subwoofer
• In de TEST MODE wordt geen testsignaal door de subwoofer afgegeven. Na met de TEST MODE de balans van de andere luidsprekers te hebben ingesteld, kunt u het testsignaal stoppen en het volume van de subwoofer instellen door enkele feitelijke geluiden af te spelen.
4 Druk op de toets aaaa om de
instellingen te voltooien
Het menu verdwijnt.
Bij gebruik van het systeem met de luidspreker voor of subwoofer-systeem met de TV wordt aanbevolen deze TEST MODE te gebruiken voor het instellen van de luidsprekervolumeniveaus, steeds als u het systeem gebruikt.
EXT. INSTELLING
EXT. INSTELLING
EXT-1
EXT-3
EXT-4
TV
TERUG
TV OK
D0020-NL
S-IN (S-VIDEO-invoer)
Als u apparatuur aansluit (zoals een S-VHS­videorecorder) dat een S-VIDEO-signaal (Y/ C-signaal) kan uitsturen, kunt u genieten van de fraaie beeldweergave van het S-VIDEO­signaal (Y/C-signaal).
Voorbereidingen:
• Lees eerst de gebruiksaanwijzing van het apparaat en “Verdere voorbereidingen” op pagina 42 goed door en sluit hierna het apparaat aan op de TV. Volg daarna de gebruiksaanwijzing van het apparaat op om het apparaat zo in stellen dat er een S­VIDEO-signaal (Y/C-signaal) wordt uitgestuurd naar de TV.
COPIEREN EXT-2
ID LIJST S-IN DIGITAL-IN
• Stel nooit in op S-IN (S-VIDEO-invoer) voor een EXT-aansluiting waarop een apparaat is aangesloten dat geen S­VIDEO (Y/C-signaal) uit kan sturen. Als de instelling verkeerd is gemaakt, zal er geen beeld zijn.
1 Kies een EXT-aansluiting
2 Druk de gele toets in en stel in op
S-IN (S-VIDEO-invoer). Druk hierna op de toets aaaa
Het symbool S-IN (S-VIDEO-invoer) wordt weergegeven. U kunt nu kijken naar weergave van een S-VIDEO-signaal (Y/C-signaal) in plaats van naar dat van een gewoon videosignaal (samengesteld signaal).
Om de instelling S-IN (S-VIDEO­invoer) uit te schakelen:
Druk de gele toets in zodat het symbool S­IN (S-VIDEO-invoer) verdwijnt. De weergave van het gewone videosignaal (samengesteld signaal) wordt nu weer hervat.
• De EXT-1-aansluiting ondersteunt geen S-VIDEO-signaal (Y/C-signaal) en u kunt geen S-IN (S-VIDEO­invoer) in the EXT-1-aansluiting instellen.
• Door de instelling S-IN (S-VIDEO­invoer) wordt de letter veranderd van “E” in “S”. Bijvoorbeeld: “E2” wordt veranderd in “S2”.
• Zelfs een apparaat dat een S-VIDEO­signaal (Y/C-signaal) kan uitsturen, kan wel eens een gewoon videosignaal (samengesteld signaal) uitsturen, afhankelijk van de gemaakte instellingen. Als er geen beeld verschijnt omdat de instelling S-IN (S­VIDEO-invoer) is gemaakt, raadpleeg dan nogmaals de gebruiksaanwijzing van het apparaat en maak de juiste instelling.
28
Page 30
Het menu van de TV gebruiken
DIGITAL-IN
Als u een apparaat (zoals een DVD-speler) aansluit waarmee Dolby Digital een geluidssignaal kan worden afgegeven, kunt u luisteren naar Dolby Digital­geluidsweergave.
Voorbereidingen:
• Om naar Dolby Digital-geluid te luisteren sluit u een apparaat op uw televisietoestel aan volgens “Luisteren naar Dolby Digital-geluid” op pagina 44.
• Als DIGITAL-IN per abuis in ingesteld en er geen apparaat is aangesloten op DIGITAL AUDIO IN, dan wordt er geel geluidssignaal afgegeven.
1Druk op de 6666- of5555-toetsen om
een EXT-aansluiting te kiezen.
2 Druk op de groene knop om de
DIGITAL-INin te stellen
Druk meerdere malen op de groene knop totdat de markering overeenkomt met de soort aangesloten kabel op de DIGITAL AUDIO IN-aansluiting.
: Selecteer deze markering bij een
aangesloten coaxiaalkabel.
: Selecteer deze markering bij een
aangesloten optische kabel.
Om de functie DIGITAL-IN uit te schakelen:
Druk op de groene knop om de markering DIGITAL-IN uit te schakelen.
3 Druk op de toets aaaa om de
instelling te voltooien
Het menu verdwijnt.
• DIGITAL-IN kan niet worden ingesteld voor de TV-aansluiting en EXT-4-aansluiting.
• Deze TV werkt alleen met Dolby Digital-geluidsweergave. Als er geen geluid uit de luidsprekers komt, annuleer dan de DIGITAL-IN­instelling en stel in op normaal analoog geluid.
ID LIJST
U kunt iedere EXT-aansluiting een naam geven, die overeenkomt met het apparaat dat er op is aangesloten. Als u een EXT­aansluiting een naam geeft, verschijnt het nummer van de EXT-aansluiting, samen met de naam in beeld.
1 Kies een EXT-aansluiting
2 Druk de blauwe toets in om de lijst
met namen (ID LIJST) weer te geven
EXT. INSTELLING
EXT-1
COPIEREN EXT-2
TV OK
D0021-NL
EXT-3
EXT-4
TV
TERUG
3Gebruik de 6666-toetsen om een naam
te kiezen. Druk hierna op de toets aaaa
De ID LIJST verdwijnt en de naam is toegewezen aan de EXT-aansluiting.
• U kunt geen naam voor een EXT­aansluiting toewijzen die niet voorkomt in de lijst met namen (ID LIJST).
Om een naam die aan een EXT­aansluiting is toegewezen te wissen:
Kies een blanco ruimte.
4 Druk op de toets aaaa om de
instelling te voltooien
COPIEREN
U kunt een signaalbron kiezen voor weergave via de EXT-2-aansluiting. U kunt ieder ingangssignaal kiezen van een apparaat dat is aangesloten op de EXT­aansluiting of het beeld en geluid van het TV-kanaal waar u naar kijkt en het signaal ervan uitsturen naar de EXT-2-aansluiting.
ID LIJST
VHS S-VHS DVC SAT STB GAME LD DVD 8mm Hi-8
NEDERLANDS
29
Page 31
Het menu van de TV gebruiken
1 Gebruik de 5555-toetsen om de pijl
in het menu te kiezen
EXT. INSTELLING
EXT-1
COPIEREN EXT-2
TV OK
D0022-NL
EXT-3
EXT-4
TV
TERUG
2 Gebruik de 6666-toetsen om een
EXT-aansluiting of TV te kiezen. Druk hierna op de toets aaaa
De pijl in het menu stelt een signaalstroom voor. De linkerkant van de pijl vertegenwoordigt een signaal dat wordt uitgestuurd door de EXT-2-aansluiting.
EXT-1/EXT-3/EXT-4:
Het uitgangssignaal van een apparaat dat is aangesloten op de EXT-aansluiting, gaat door de TV en wordt uitgestuurd bij de EXT-2-aansluiting.
TV:
Ook de signalen van het beeld en geluid van het TV-kanaal waarop u heeft afgestemd worden via de EXT-2­aansluiting uitgestuurd.
• Tijdens opnemen van een programma kunt u de TV niet uitschakelen. Als u de TV uitschakelt wordt de signaaluitvoer bij de EXT-2­aansluiting uitgeschakeld.
• Als u voor het uitgangssignaal het signaal van een EXT-aansluiting kiest, kunt u een TV-uitzending bekijken of de weergave van het apparaat dat is aangesloten op een andere EXT­aansluiting en ondertussen het beeld en geluid opnemen van een apparaat dat is aangesloten op de EXT-aansluiting naar een videorecorder die is aangesloten op de EXT-2-aansluiting.
• De RGB-signalen van de TV-spelletjes kunnen niet worden uitgevoerd. Teletekst-uitzendingen kunnen niet worden uitgestuurd.
30
• Het geluid van de EXT-aansluiting bij instelling op DIGITAL-IN wordt niet via de EXT-2-aanslutiing uitgezonden.
MOGELIJKHEDEN
MOGELIJKHEDEN
SLEEP TIMER BLAUW BEELD KINDERSLOT DECODER(EXT-2)
TERUG
TV OK
D0023-NL
SLEEP TIMER
U kunt de TV na een bepaalde opgegeven tijdsduur automatisch laten uitgaan.
1 Kies SLEEP TIMER en druk hierna
op de toets aaaa
Het submenu van de functie SLEEP TIMER verschijnt in beeld.
SLEEP TIMER
0 120
UIT
TERUG
TV OK
D0024-NL
2 Gebruik de 5555-toetsen om de
gewenste tijdsduur in te stellen. Druk hierna op de toets aaaa
U kunt voor deze sluimerduur maximaal 120 minuten instellen (2 uur), in stappen van 10 minuten.
• Een minuut voordat de functie SLEEP TIMER de TV uitschakelt, verschijnt de aanduiding “GOEDE NACHT!”.
• De functie SLEEP TIMER kan niet worden gebruikt om de TV helemaal uit te schakelen.
• Als de functie SLEEP TIMER is ingeschakeld, kunt u het submenu van de functie SLEEP TIMER weer in beeld brengen om de resterende tijdsduur van de functie SLEEP TIMER te controleren en/of te veranderen. Druk op de toets a om het menu te verlaten nadat u de resterende tijdsduur heeft gecontroleerd en/of veranderd.
UIT AAN
UIT AAN
Page 32
Het menu van de TV gebruiken
Om de functie SLEEP TIMER uit te schakelen:
Gebruik de toets 2 om de tijdsduur in te stellen op “UIT”.
BLAUW BEELD
U kunt de TV zo instellen dat het scherm blauw en het geluid gedempt wordt, als er geen signaal is of als het signaal heel zwak is of als er geen invoer van een extern apparaat is.
AAN:
Deze functie is ingeschakeld.
UIT:
Deze functie is uitgeschakeld.
KINDERSLOT
Als er zenders zijn waarvan u niet wilt dat uw kinderen ernaar kijken, kunt u de functie KINDERSLOT gebruiken om dat TV-kanaal te vergrendelen. Als een kind nu een programmanummer (PR) kiest waaronder een vergrendelde zender is vastgelegd, verandert het scherm in een egaal blauw scherm, de aanduiding n (KINDERSLOT) verschijnt in beeld en de zender kan niet worden bekeken. Dit kinderslot kan alleen worden bekeken als u, met een speciale handeling, een van te voren ingesteld ID­nummer invoert. Het kinderslot kan niet op andere wijze worden opgeheven en iemand die het nummer niet heeft kan de zender niet bekijken.
Inschakelen van de functie KINDERSLOT
1 Kies KINDERSLOT en druk hierna
op de toets o
“STEL ID NR. IN” (instelscherm voor het ID-nummer) verschijnt.
STEL ID NR. IN
TV OK
D0025-NL
0
TERUG
o
oo
000
2 Voer een ID-nummer in
1 Gebruik de 6666-toetsen om een
nummer te kiezen.
2 Gebruik de 5555-toetsen om de
cursor te verplaatsen.
3 Druk op de toets aaaa
Het submenu van KINDERSLOT komt in beeld.
KINDERSLOT
PR ID AV 01 02 03 04 05 06 07 08 09
TV OK
D0026-NL
TERUG
NED1
CH / CC
CH CH CH CH CH CH CC CC CC
21 22 23 24 25 26 01 02 03
SLUITEN
4Gebruik de 6666-toetsen om een TV-
kanaal te kiezen
Iedere keer dat u een 6-toetsen indrukt, verandert het programmanummer (PR) en het beeld van de zender die is vastgelegd onder dat programmanummer (PR) verschijnt op het scherm.
5 Druk op de blauwe toets en schakel
de functie KINDERSLOT in. Druk hierna op de toets aaaa
n (KINDERSLOT) verschijnt en het kanaal is vergrendeld.
De functie KINDERSLOT weer uitschakelen (het kinderslot opheffen):
Druk nogmaals op de blauwe toets. n (KINDERSLOT) verdwijnt.
Om het gemakkelijke uitschakelen van de functie KINDERSLOT ongedaan te maken, verdwijnt het menu als u de functie KINDERSLOT kiest en op de toets a drukt, net als bij de normale bediening van menu’s.
NEDERLANDS
31
Page 33
Het menu van de TV gebruiken
Bekijken van een kanaal dat vergrendeld is met de kinderslotfunctie
1 Kies met de nummertoetsen of met
de PR LIJST een programmanummer (PR) waaronder een vergrendelde zender vastligt
Het scherm wordt blauw en n (KINDERSLOT) verschijnt. U kunt dit TV-kanaal niet bekijken.
5
D0027-NL
2 Druk op de toets
(Informatie) om
hhhh
“ID. NR.” (het ID. NR.­invoerscherm) weer te geven
5
ID. NR. :
D0028-NL
3 Gebruik de nummertoetsen om het
ID-nummer in te voeren
Het slot wordt tijdelijk opgeheven en u kunt het programma bekijken.
Als u het ID-nummer bent vergeten:
Voer stap 1 uit van “Inschakelen van de functie KINDERSLOT”. Nadat u het ID­nummer heeft bevestigd, drukt u op de toets b om het menu te verlaten.
• Om een te makkelijk uitschakelen van het kinderslot te verhinderen, is “ID. NR.” (het ID. NR.-invoerscherm) zo ingesteld dat dit niet verschijnt tenzij u de toets h (Informatie) indrukt.
DECODER (EXT-2)
U kunt deze functie alleen gebruiken als u een decoder aansluit met een videorecorder die compatibel is met T-V LINK aangesloten op de EXT-2-aansluiting. Om deze functie te gebruiken, raadpleegt u “Gebruik van de functie DECODER (EXT-2)” op pagina 41.
Let op
• Als u geen decoder met een videorecorder die compatibel is met T-V LINK, aangesloten hebt op de EXT-2­aansluiting en u stelt deze functie per ongeluk in op “AAN”, zal het beeld/geluid van een zender die u wilt bekijken, niet doorkomen.
32
• Zelfs als u het kinderslot tijdelijk opheft, betekent dit niet dat de functie KINDERSLOT voor dat kanaal is opgeheven. De volgende keer dat iemand het vergrendelde kanaal wil bekijken, is dit nog steeds vergrendeld.
• Als u de vergrendeling en de functie KINDERSLOT helemaal wilt opheffen, moet u de bedieningshandelingen opnieuw uitvoeren van “Inschakelen van de functie KINDERSLOT” .
• Om het makkelijk kiezen van een programmanummer (PR) waaronder een vergrendelde zender is vastgelegd, te verhinderen, is dat programmanummer (PR) zo ingesteld dat er niet op kan worden ingesteld met behulp van de 6-toetsen of de bedieningstoetsen van de TV.
Page 34
Het menu van de TV gebruiken
OK
OK
INSTELLEN
INSTELLEN
TAAL AUTOMATISCH SORTEREN/MANUEEL
TERUG
TV OK
D0029-NL
TAAL
U kunt de taal kiezen die u wilt gebruiken voor de aanduidingen op het scherm, uit de lijst met talen in het menu.
1 Kies TAAL en druk hierna op de
toets aaaa
Het submenu van de functie TAAL verschijnt in beeld.
TAAL
TERUG
TV OK
D0002(NL)-NL
2Gebruik de 5555- en 6666-toetsen om
een taal te kiezen. Druk hierna op de toets aaaa
AUTOMATISCH
U kunt TV-kanalen die bij u goed worden ontvangen automatisch registreren en vastleggen onder de programmanummers (PR) in de TV door de volgende stappen uit te voeren.
1 Kies AUTOMATISCH. Druk hierna
op de toets aaaa
Het menu LAND verschijnt als submenu van de functie AUTOMATISCH. Er zijn twee LAND-menu’s. Bij indrukken van de gele toets verandert het menu LAND als volgt:
LAND LAND
TERUG TERUG
TVTVOK
D0003-NL
STARTEN VERVOLG
TVTVOK
STARTEN VERVOLG
2 Druk op de 5555- en 6666-toetsen om
het land te kiezen waar u zich bevindt
3 Druk op de blauwe toets om de
functie AUTOMATISCH in te schakelen
Het menu AUTOMATISCH verschijnt en de ontvangen TV-kanalen worden automatisch vastgelegd onder de programmanummers (PR).
• Om de functie AUTOMATISCH te
annuleren drukt u op de toets b.
AUTOMATISCH
20%
TV OK
D0004-NL
CH 10
TERUG
SORTEREN
PR ID AV 01 02 03 04 05 06 07 08 09
TV OK
TERUG
VERPL.
CH / CC
21
CH
NED1
22
CH
23
CH
24
CH
25
CH
26
CH
01
CC
02
CC
03
CC
ID INVOEGEN UITWISSEN MANUEEL
Nadat de TV-kanalen zijn vastgelegd onder de programmanummers (PR), verschijnt het menu SORTEREN.
• U kunt nu de programmanummers (PR) gaan bewerken met behulp van de functie SORTEREN/MANUEEL. Voor meer details raadpleegt u “SORTEREN/MANUEEL” op pagina 34.
• Als u de functie SORTEREN/ MANUEEL niet wilt gebruiken, ga dan naar de volgende stap.
Als de aanduiding “ACI START/ACI OVERSLAAN” in het menu AUTOMATISCH verschijnt:
U kunt de functie ACI (automatische kanaalinstelling) gebruiken om de ACI­gegevens te decoderen en vervolgens alle TV-zenders snel vast te leggen. Zie “Gebruik van de functie ACI” op pagina 39 voor nadere bijzonderheden over het gebruik van de functie ACI. Wilt u de functie ACI niet gebruiken, druk dan op de 6-toetsen om ACI OVERSLAAN te kiezen en druk vervolgens op a.
NEDERLANDS
33
Page 35
Het menu van de TV gebruiken
4 Druk op de toets aaaa om het menu
T-V LINK weer te geven
T-V LINK
OVERDRAGEN TV
TV OK
D0005-NL
VCR
TERUG
EXIT
5 Als u geen T-V LINK-compatibele
videorecorder hebt aangesloten:
Druk op de toets b om het menu T-V LINK te verlaten.
Als u een T-V LINK-compatibele videorecorder op de EXT-2­aansluiting hebt aangesloten:
Volg de bedieningsprocedure “Versturen van de gegevens naar een videorecorder” op pagina 40 om de gegevens van de programmanummers (PR) te versturen.
• Als uw TV de zendernaam van het TV-kanaal kan herkennen, wordt deze (ID) automatisch vastgelegd onder het programmanummer (PR) waaronder ook de zender is vastgelegd.
• Als een zender waarnaar u wilt kijken niet onder een programmanummer (PR) is vastgelegd, leg deze dan handmatig vast met behulp van de functie MANUEEL. Voor meer details raadpleegt u “SORTEREN/ MANUEEL” op pagina 34.
• Het TV-kanaal is niet vastgelegd onder een programmanummer PR 0 (AV). Als u een zender wilt vastleggen onder PR 0 (AV), doe dit dan handmatig met behulp van de functie MANUEEL. Voor meer details raadpleegt u “SORTEREN/MANUEEL” op pagina 34.
34
SORTEREN/MANUEEL
De functies SORTEREN/MANUEEL zijn verdeeld in twee types: bewerken van de programmanummers (PR) (SORTEREN­functies) en handmatig vastleggen van een TV-kanaal onder een programmanummer (PR) (MANUEEL-functie). Hieronder vindt u meer details over deze functies:
Let op
• Als u de functies VERPL., UITWISSEN of INVOEGEN gebruikt, wordt de lijst met programmanummers (PR) herschreven. Daarom zullen de programmanummers (PR) van sommige zenders veranderen.
• Als u de functie MANUEEL gebruikt voor een zender waarvoor een kinderslot staat ingesteld met de functie KINDERSLOT, wordt het kinderslot, ofwel de functie KINDERSLOT, voor die zender ongedaan gemaakt.
• Als u de functie MANUEEL gebruikt voor een zender waarvoor de functie DECODER (EXT-2) is ingesteld op AAN, wordt de instelling van de functie DECODER (EXT-2) teruggezet naar UIT.
• Als er reeds een zender is vastgelegd onder PR 99, en u gebruikt de functie INVOEGEN, dan wordt deze zender gewist.
1 Kies SORTEREN/MANUEEL en
druk hierna op de toets aaaa
SORTEREN
PR ID
AV 01 02 03 04 05 06 07 08 09
TERUG
TV OK
VERPL.
D0038-NL
• Voor programmanummer PR 0 verschijnt “AV” in de lijst met programmanummers (PR).
• Er verschijnt geen EXT­aansluitingnummer in de lijst met programmanummers (PR).
• Het CH/CC-nummer is een nummer dat uniek is voor de TV en correspondeert met het kanaalnummer van een TV-kanaal. Voor de relatie tussen een kanaalnummer en een CH/ CC-nummer, raadpleegt u “CH/CC­nummers” op pagina 47.
NED1
CH / CC
CH CH CH CH CH CH CC CC CC
21 22 23 24 25 26 01 02 03
ID INVOEGEN UITWISSEN MANUEEL
Page 36
Het menu van de TV gebruiken
2 Volg de aanwijzingen voor de
functie die u wilt gebruiken en bedien de functie
VERPL.:
Met deze functie kunt u het programmanummer (PR) van een TV­kanaal veranderen.
ID:
Met deze functie kunt u een zendernaam registreren (ID) bij een TV-kanaal.
INVOEGEN:
Met deze functie kunt u een nieuw TV­kanaal toevoegen aan de reeds bestaande lijst met programmanummers (PR) door gebruik te maken van het CH/CC­nummer.
• U kunt de functie INVOEGEN niet gebruiken als u het kanaalnummer van een zender niet kent. Gebruik de functie MANUEEL om een TV-kanaal vast te leggen in de lijst met programmanummers (PR).
UITWISSEN:
Met deze functie kunt u een ongewenste zender wissen.
MANUEEL:
Met deze functie kunt u handmatig een TV-kanaal vastleggen onder een programmanummer (PR).
3 Druk op de toets aaaa om de
instellingen te voltooien
Het menu T-V LINK verschijnt.
T-V LINK
OVERDRAGEN TV
TV OK
D0005-NL
VCR
TERUG
EXIT
Als u een T-V LINK-compatibele videorecorder op de EXT-2­aansluiting hebt aangesloten:
Volg de bedieningsprocedure “Versturen van de gegevens naar een videorecorder” op pagina 40 om de gegevens van de programmanummers (PR) naar de videorecorder te versturen.
VERPL.
1Gebruik de 6666-toetsen om een TV-
kanaal te kiezen
Iedere keer dat u een toets 6 indrukt, verandert het programmanummer (PR) en verschijnt het beeld van de zender die is vastgelegd onder dat programmanummer (PR) op het scherm.
2 Druk op de toets 3333 om de functie
VERPL. in te schakelen
SORTEREN
PR ID AV 01 02 03 04 05 06 07 08 09
TV OK
D0030-NL
TERUG
BEWAREN
NED1
CH / CC
CH CH CH CH CH CH
CC CC
21 22 23 24 25 26
02 03
CC 01
3 Gebruik de 6666-toetsen om een
nieuw programmanummer te kiezen (PR)
Om de functie VERPL. uit te schakelen:
Druk op de toets h (Informatie).
4 Gebruik de toets 2222 om het
programmanummer (PR) van een TV-kanaal vast te leggen onder een ander programmanummer (PR)
NEDERLANDS
4 Als u geen T-V LINK-compatibele
videorecorder hebt aangesloten:
Druk op de toets b om het menu T-V LINK te verlaten. Het menu T-V LINK verdwijnt en alle instellingen zijn voltooid.
35
Page 37
Het menu van de TV gebruiken
ID
1Gebruik de 6666-toetsen om een TV-
kanaal te kiezen
Iedere keer dat u een toets 6 indrukt, verandert het programmanummer (PR) en verschijnt het beeld van de zender die is vastgelegd onder dat programmanummer (PR) op het scherm.
2 Druk op de rode toets om de
functie ID te starten
SORTEREN
PR ID AV 01 02 03 04 05 06 07 08 09
TV OK
D0031-NL
TERUG
NED1
CH / CC
CH CH CH CH CH CH CC CC CC
21 22 23 24 25 26 01 02 03
ID LIJST
3 Gebruik de 6666-toetsen om het
eerste teken te kiezen voor de zendernaam (ID) die u wilt toewijzen aan het TV-kanaal
SORTEREN
PR ID AV 01 02 03 04 05 06 07 08 09
TV OK
D0032-NL
TERUG
NED1
M
CH / CC
CH CH CH CH CH CH CC CC CC
21 22 23 24 25 26 01 02 03
ID LIJST
4 Druk op de blauwe knop om de ID
LIJST (lijst met kanaalnamen) weer te geven
SORTEREN
PR ID AV 01 02 03 04 05 06 07 08 09
TV OK
D0033-NL
TERUG
NED1
M
CH / CC
CH CH CH CH CH CH CC CC CC
21 22 23 24 25 26 01 02 03
ID LIJST
M6 MBC MCM MDR MOVIE MTV MTV1 MTV2 MTV3
5 Gebruik de 6666-toetsen om de
zendernaam (ID) te kiezen
Om de functie ID uit te schakelen:
Druk op de toets h (Informatie).
6 Druk op de toets aaaa om een
zendernaam (ID) aan een TV-kanaal toe te wijzen
• U kunt een zelf gekozen zendernaam (ID) toewijzen aan ieder gewenst TV­kanaal. Als u klaar bent met stap 3, ga dan niet naar stap 4, maar gebruik de 5 -toetsen om de cursor te verplaatsen en de 6-toetsen om het volgende teken te kiezen voor de zendernaam (ID). Druk hierna op de toets a om de zendernaam (ID) toe te wijzen aan het TV-kanaal.
INVOEGEN
Voorbereidingen:
• U dient een CH/CC-nummer te vinden dat uniek is voor deze TV en dat correspondeert met het kanaalnummer van de zender. Zoek het corresponderende CH/CC-nummer op in de tabel “CH/CC­nummers” op pagina 47. gebaseerd op het kanaalnummer van de zender.
• Als de instelling LAND geen FRANCE is, gebruik dan een tweecijferig CH/CC­nummer. Als de instelling LAND FRANCE is, gebruik dan een driecijferig CH/CC-nummer.
• Als u een TV-kanaal (SECAM-L­systeem) van een Franse zender toevoegt, vergeet dan niet om LAND in te stellen op FRANCE. Als de LAND-instelling niet FRANCE is, volg dan de beschrijving “Wijziging van de instelling LAND” op pagina 40 om de instelling LAND te veranderen in FRANCE, en start hierna de functie INVOEGEN.
1 Gebruik de 6666-toetsen om een
programmanummer (PR) te kiezen waaronder u een nieuwe zender wilt vastleggen
36
Page 38
Het menu van de TV gebruiken
2 Druk op de groene toets en start de
functie INVOEGEN
SORTEREN
PR ID AV 01 02 03 04 05 06 07 08 09
D0034-NL
TV OK
CH / CC
NED1
TERUG
0 9
CH / CC
CH CH CH CH CH CH CH CC CC
21 22 23 24 25 26
02 03
3 Gebruik de 6666-toetsen om op
“CC” of “CH” in te stellen, afhankelijk van het CH/CC-nummer van het TV-kanaal
Als de instelling LAND FRANCE is:
Kies “CH1”, “CH2”, “CC1” of “CC2”.
Om de functie INVOEGEN uit te schakelen:
Druk op de toets h (Informatie).
4 Gebruik de nummertoetsen om het
resterende CH/CC-nummer in te voeren
De TV schakelt over naar de stand voor vastleggen. Als het vastleggen voltooid is, verschijnt het beeld van de zender op het scherm.
• Het CH/CC-nummer is een nummer dat de uitzendfrequentie doorgeeft aan de TV. Als de TV het TV-kanaal niet kan vinden dat hoort bij de uitzendfrequentie die wordt gegeven door het CH/CC-nummer, verschijnt er geen beeld.
UITWISSEN
1Gebruik de 6666-toetsen om een TV-
kanaal te kiezen
Iedere keer dat u een toets 6 indrukt, verandert het programmanummer (PR) en verschijnt het beeld van de zender die is vastgelegd onder dat programmanummer (PR) op het scherm.
2 Druk op de gele toets om het TV-
kanaal te wissen
Het TV-kanaal wordt gewist uit de lijst met programmanummers (PR).
MANUEEL
Voorbereidingen:
• Als u een TV-kanaal (SECAM-L­systeem) van een Franse zender toevoegt, vergeet dan niet om LAND in te stellen op FRANCE. Als de LAND-instelling niet FRANCE is, volg dan de beschrijving “Wijziging van de instelling LAND” op pagina 40 om de instelling LAND te veranderen in FRANCE, en start hierna de functie MANUEEL.
1 Gebruik de 6666-toetsen om een
programmanummer (PR) te kiezen waaronder u een nieuwe zender wilt vastleggen
2 Druk op de blauwe toets om de
functie MANUEEL in te schakelen
Aan de rechterzijde, naast het CH/CC­nummer, verschijnt het SYSTEEM (zendersysteem) van de zender.
MANUEEL
PR ID AV 01 02 03 04 05 06 07 08 09
TV OK
D0035-NL
NED1
TERUG
SYSTEEM
CH / CC
CH CH CH CH CH CH CC CC CC
21 22 23 24 25 26 01 02 03
(
B / G
ZOEKEN ZOEKEN
+
FIJN
-
FIJN
)
+
-
Om de functie MANUEEL uit te schakelen:
Druk op de toets h (Informatie).
3 Gebruik de toets 3333 om in te stellen
op het SYSTEEM (zendersysteem) van het TV-kanaal dat u wilt vastleggen
TV-kanaal (SECAM-L systeem) van een Franse zender:
Zet SYSTEEM op “L”. Als het staat ingesteld op iets anders dan “L”, dan kunt u het TV-kanaal van het SECAM-L­systeem niet ontvangen.
NEDERLANDS
37
Page 39
Het menu van de TV gebruiken
Overige TV-kanalen:
Als u het juiste zendersysteem niet kent, stel SYSTEEM dan in op “B/G”. Als “B/ G” niet juist is, zult u geen normaal geluid horen als de TV een TV-kanaal vindt. Probeer in dit geval de instelling voor SYSTEEM nogmaals te maken, maar op de juiste wijze, zodat de ontvangst goed is.
4 Druk op de groene of rode toets om
het zoeken naar een zender te starten
Het zoeken stopt als de TV een zender heeft gevonden. Vervolgens wordt de zender weergegeven.
5 Blijf op de groene of rode toets
drukken tot de gewenste zender wordt weergegeven
Bij een slechte ontvangst:
Druk op de blauwe of gele toets om de fijnafstelling voor de zender uit te voeren.
Als er geen goede geluidsweergave is terwijl het beeld wel goed is:
De instelling SYSTEEM is verkeerd. Druk op de toets 3 en kies een SYSTEEM waarbij de geluidsweergave goed is.
6 Druk op de toets aaaa en leg het
programmanummer (PR) vast
Het normale menu SORTEREN komt weer in beeld.
38
Page 40
Nog meer menu’s
Gebruik van de functie ACI
Deze TV is voorzien van een ACI-functie voor het decoderen van de ACI-gegevens (automatische kanaalinstelling). Met behulp van de ACI-functie kunt u de TV-zenders die de kabelexploitant levert snel en op de juiste wijze vastleggen op basis van de gegevens van de kabelexploitant.
Let op
• Als uw kabelexploitant ACI-gegevens uitzendt en de aanduiding “ACI START/ ACI OVERSLAAN” in het menu AUTOMATISCH verschijnt, dan is de ACI-functie beschikbaar. In alle andere gevallen is de functie niet beschikbaar.
1 Gebruik de 6666-toetsen om ACI
START te kiezen. Druk vervolgens op de toets aaaa om de ACI-functie te starten
Wanneer u de ACI-functie niet wilt gebruiken:
Druk op de toetsen 6 om ACI OVERSLAAN te selecteren en druk hierna op de toets a.
Als het menu AUTOMATISCH in een ander menu verandert:
Afhankelijk van uw kabelexploitant is het mogelijk dat er een zender-selectiemenu verschijnt dat door de kabelexploitant is ingesteld. Volg de menu-instructies en gebruik de 5- en 6-toetsen om het menu te bedienen. Druk nadat u de instellingen hebt gemaakt op de toets a.
Als de aanduiding “ACI FOUT” in het menu AUTOMATISCH verschijnt:
Dit geeft aan dat de ACI-functie niet juist werkt. Druk op de toets a om de ACI­functie opnieuw te starten. Als de aanduiding “ACI FOUT” steeds weer verschijnt nadat u de functie ACI een paar maal opnieuw hebt gestart, drukt u op de toets 3 om de functie AUTOMATISCH te starten. Dit leidt niet tot problemen omdat alle TV-zenders door de functie AUTOMATISCH onder de programmanummers (PR) worden vastgelegd.
2 Wanneer de instellingen klaar zijn,
verschijnt het menu SORTEREN. Ga terug naar de aanwijzingen die u voorheen aan het lezen was en vervolg de bediening.
Wanneer de “Basisinstellingen” gemaakt zijn:
Ga terug naar stap 6 van “Basisinstellingen” op pagina 6.
Wanneer “AUTOMATISCH” is uitgevoerd:
Ga terug naar stap 4 van “AUTOMATISCH” op pagina 34.
• Als u vragen hebt betreffende de onderdelen in het zender-selectiemenu of de bediening van het menu, neem dan contact op met uw kabelexploitant.
• Wanneer de ontvangst van de kabeltelevisie slecht is, zal de functie ACI niet werken.
• Als er een fout in de ACI-gegevens zelf is, kan de TV-zender niet juist vastgelegd worden. In dat geval moet u de functie ACI uitschakelen (ACI OVERSLAAN) en de functie AUTOMATISCH gebruiken. U kunt ook de functie SORTEREN/ MANUEEL gebruiken om de PR­kanaalinstelling te corrigeren.
NEDERLANDS
39
Page 41
Nog meer menu’s
OK
OK
Versturen van de gegevens naar een videorecorder
U kunt de gegevens van de nieuwste programmanummers (PR) naar een videorecorder versturen, met behulp van de functie T-V LINK.
Let op
• Alleen als er een videorecorder die compatibel is met T-V LINK is aangesloten op de EXT-2-aansluiting kunnen de gegevens worden verstuurd.
• Deze handeling kan alleen worden uitgevoerd als het menu T-V LINK in beeld is.
T-V LINK
OVERDRAGEN TV
TV OK
D0005-NL
1 Schakel de videorecorder in
2 Druk op de toets aaaa
De gegevensoverdracht begint.
OVERDRAGEN TV
VERSTUREN. . . . .
D0037-NL
Als de gegevensoverdracht voltooid is, verdwijnt het menu T-V LINK.
Als het menu T-V LINK wordt vervangen door een ander menu:
De menubediening aan de kant van de TV is voltooid en maakt plaats voor de menubediening aan de kant van de videorecorder. Zie de gebruiksaanwijzing van uw videorecorder voor het instellen van de videorecorder.
VCR
TERUG
EXIT
VCR
Als de aanduiding “FUNKTIE NIET BESCHIKBAAR”in het menu T-V LINK verschijnt, controleer dan de drie volgende items en druk op de toets a om de gegevensoverdracht nogmaals uit te voeren.
• Is er een videorecorder die compatibel is met T-V LINK aangesloten op de EXT-2-aansluiting?
• Is de videorecorder ingeschakeld?
• Is de SCART-kabel tussen de EXT-2­aansluiting en de videorecorder compatibel met T-V LINK, correct aangesloten?
Wijziging van de instelling LAND
Als de functie AUTOMATISCH is uitgevoerd, kunt u het land dat u reeds had ingesteld met de functie AUTOMATISCH, wijzigen. Als u TV-kanalen voor Franse zenders vastlegt, (SECAM-L-systeem), voert u deze handelingen dan uit om het land te wijzigen.
1 Breng het menu INSTELLEN in
beeld
Als het menu SORTEREN in beeld is.
Druk op de toets h (Informatie) om het menu INSTELLEN weer te geven.
2 Gebruik de 6666-toetsen om
AUTOMATISCH te kiezen. Druk hierna op de toets aaaa
Het menu LAND verschijnt als submenu van de functie AUTOMATISCH. Er zijn twee LAND-menu’s. Bij indrukken van de gele toets verandert het menu LAND als volgt:
LAND LAND
40
TERUG TERUG
TVTVOK
D0003-NL
STARTEN VERVOLG
TVTVOK
STARTEN VERVOLG
Page 42
Nog meer menu’s
3Gebruik de 5555- en 6666-toetsen om
een land te kiezen
4 Druk op de toets aaaa om de
instelling te voltooien
Het menu verdwijnt.
Terugkeren naar het menu INSTELLEN vanuit het menu LAND :
Druk op de toets h (Informatie) in plaats van op de toets a.
Gebruik van de functie DECODER (EXT-2)
Bij aansluiten van een decoder met een videorecorder compatibel met T-V LINK op de EXT-2-aansluiting, moet u de functie DECODER (EXT-2) gebruiken om de gecodeerde zenders te decoderen.
1 Schakel de decoder in
2 Stem af op de zender die
gedecodeerd kan worden met deze decoder
Zelfs als de decoder goed functioneert, verschijnt er een ongedecodeerd beeld.
3 Druk op de toets aaaa om het menu
MENU weer te geven
Het MENU (hoofdmenu) verschijnt in beeld.
4 Gebruik de 6666-toetsen om
MOGELIJKHEDEN te kiezen. Druk hierna op de toets aaaa
Het menu MOGELIJKHEDEN verschijnt.
MOGELIJKHEDEN
SLEEP TIMER BLAUW BEELD KINDERSLOT DECODER(EXT-2)
TV OK
D0023-NL
TERUG
UIT AAN
UIT AAN
5 Gebruik de 6666-toetsen om
DECODER (EXT-2) te kiezen. Gebruik hierna de 5555-toetsen om AAN te kiezen
Het beeld is nu gedecodeerd en goed zichtbaar.
Om de functie DECODER (EXT-2) uit te schakelen:
Gebruik de 5-toetsen om UIT te kiezen.
6 Druk op de toets aaaa om de
instelling te voltooien
Het menu T-V LINK verschijnt.
T-V LINK
OVERDRAGEN TV
TV OK
D0005-NL
VCR
TERUG
EXIT
7 Volg de bedieningsprocedure
“Versturen van de gegevens naar een videorecorder” op pagina 40 om de gegevens van de programmanummers (PR) naar de videorecorder te versturen
8 Als u nog meer zenders kunt
ontvangen die gedecodeerd kunnen worden, herhaalt u de stappen 2 t/m 7
Als de functie DECODER (EXT-2) om de een of andere reden op “AAN” is gezet, maar de zender kan niet gedecodeerd worden, controleer dan de volgende punten:
• Is de decoder goed op de
videorecorder aangesloten, volgens de instructies in de gebruiksaanwijzingen van de videorecorder en de decoder?
• Is de decoder ingeschakeld?
• Kan deze zender worden gedecodeerd
met een decoder?
• Is het noodzakelijk om de instellingen
van de videorecorder te wijzigen om de decoder te kunnen aansluiten? Controleer aan de hand van de gebruiksaanwijzing of de videorecorder goed is ingesteld.
NEDERLANDS
41
Page 43
Verdere voorbereidingen
Aansluiten van externe apparatuur
Sluit de apparatuur op de TV aan zoals in de onderstaande aansluitschema’s is aangegeven.
Voordat u een aansluiting maakt:
• Lees de gebruiksaanwijzingen van de aan te sluiten apparatuur goed door. De aansluiting zal niet altijd precies zo zijn als hier afgebeeld. Dit is afhankelijk van het apparaat. Bovendien kan het gebeuren dat de instellingen van een apparaat dat u aansluit veranderd moeten worden, afhankelijk van de gekozen aansluitmethode.
• Schakel alle apparatuur uit, inclusief de TV.
• In “Specificaties” op pagina 52 vindt u meer details over de EXT-aansluitingen. Als u een apparaat aansluit dat niet in het onderstaande aansluitschema voorkomt, raadpleeg dan de tabel en kies de beste EXT-aansluiting voor dit apparaat.
• De aansluitsnoeren worden niet bijgeleverd.
Achterkant van de TV
1 Videorecorder (samengesteld signaal) 2 Videorecorder (samengesteld signaal/S-
VIDEO-signaal)
3 T-V LINK compatibele videorecorder
(samengesteld signaal/S-VIDEO-signaal)
4 Decoder 5 DVD-speler (samengesteld signaal/S-
VIDEO-signaal)
6 DVD-speler (samengesteld signaal/RGB-
signaal) TV-spel (samengesteld signaal/RGB-signaal)
7
TV-spel (samengesteld signaal/S-VIDEO-
8
signaal)
9 Hoofdtelefoon 0 Camcorder (samengesteld signaal/S-
VIDEO-signaal)
- SCART-kabel = Audiokabel ~ Videokabel ! S-VIDEO-kabel
42
DIGITAL AUDIOIN
COAXIAL
OPTICAL
SUB WOOFER
R
L
AUDIOOUT
EXT-2 EXT-3
S
S
E
P
X
L
T
EXT-1
SURROUND
4
REAR
R
S
E
P
X
L
T
4
R
Achterkant van de TV
DIGITAL AUDIOIN
COAXIAL
OPTICAL
SUB
WOOFER
R
L
AUDIO OUT
EXT-
2
EXT-
3
S
EXT-
SURROUND REAR
1
Page 44
Verdere voorbereidingen
Apparaten die een S-VIDEO-
signaal (Y/C-signaal) kunnen uitsturen, zoals een S-VHS­videorecorder
Sluit het apparaat aan op een EXT­aansluiting, maar niet op de EXT-1­aansluiting. U kunt het gewenste video-ingangssignaal kiezen uit het S-VIDEO-signaal (Y/C­signaal) en het normale videosignaal (samengesteld signaal). Voor meer details over de bediening van het apparaat raadpleegt u “S-IN (S-VIDEO-invoer)” op pagina 28.
T-V LINK Compatibele
videorecorder
Let op dat u de videorecorder die compatibel is met T-V LINK aansluit op de EXT-2­aansluiting. Als u dit niet doet, zal de functie T-V LINK niet goed werken.
• Als u een videorecorder die compatibel is met T-V LINK aansluit op de EXT-2­aansluiting, vergeet dan niet om de decoder op de videorecorder aan te sluiten. Als u dit niet doet, zal de functie T-V LINK niet goed werken. Nadat u de TV-kanalen hebt vastgelegd onder programmanummers (PR), zet u de functie DECODER (EXT-2) voor het programmanummer (PR) op AAN om het gecodeerde kanaal te kunnen decoderen. Voor meer details over de bediening raadpleegt u “Gebruik van de functie DECODER (EXT-2)” op pagina 41.
Video-/geluidssignaal van de EXT-
2-aansluiting
U kunt het video-/audio-uitgangssignaal van de EXT-2-aansluiting ergens anders heen sturen. Dit is nuttig als u een programma van een ander apparaat wilt opnemen op de videorecorder die is aangesloten op de EXT­2-aansluiting. Voor meer details hierover raadpleegt u “COPIEREN” op pagina 29.
TV-uitvoer via de EXT-1-
aansluiting
De uitvoer van het video-/audio-signaal van de TV-zender waarnaar u kijkt, wordt altijd uitgestuurd via de EXT-1-aansluiting.
• Als u een programmanummer verandert (PR) wordt ook de TV-uitvoer van de EXT-1-aansluiting veranderd.
• Het video-/audiosignaal van een EXT­aansluiting kan niet worden uitgestuurd.
• Teletekst-uitzendingen kunnen niet worden uitgestuurd.
NEDERLANDS
Aansluiten van een hoofdtelefoon
Sluit een hoofdtelefoon met een stereo­ministekker (3,5 mm diameter) aan op de hoofdtelefoonaansluiting op het achterpaneel van het televisietoestel. Het surroundeffect kunt u niet met de hoofdtelefoon horen.
• Als u de hoofdtelefoon aansluit komt er geen geluid uit de televisieluidsprekers.
43
Page 45
Verdere voorbereidingen
Luisteren naar Dolby Digital­geluid
Om naar Dolby Digital-geluid te luisteren dat is opgeslagen als een Dolby Digital­programmabron (zoals een DVD­videoschijf), sluit u het apparaat aan en stelt u het DIGITAL-IN op de onderstaande wijze in.
Voorbereidingen:
• Een apparaat (zoals een DVD-speler) met een digitale uitgangsaansluiting (coaxiaal of optisch) voor Dolby Digital is noodzakelijk.
• U heeft een coaxiale of optische kabel nodig voor het maken van de aansluitingen. (Niet bij de TV meegeleverd)
• Sluit in overeenstemming met de handleiding die bij het apparaat is bijgesloten, op correcte wijze een coaxiale of optische kabel op de DIGITAL OUT­aansluiting (digitale uitgang) aan en stel het apparaat zo in dat het Dolby Digital­geluid op de uitgang staat.
• Sluit op correcte wijze het apparaat aan op de EXT-aansluiting, zoals omschreven in “Aansluiten van externe apparatuur” op pagina 42. Aangezien de EXT-4­aansluiting niet werkt met Dolby Digital­geluid, kan deze echter niet worden gebruikt.
1 Sluit het apparaat op de DIGITAL
AUDIO IN-aansluiting aan met een coaxiale kabel 1 of optische kabel
2.
DIGITAL
AUDIO IN
of
Achterkant van de TV
COAXIAL
OPTICAL
2 Sluit het apparaat aan en stel de
EXT-aansluiting in op DIGITAL-IN volgens “DIGITAL-IN” op pagina 29.
Hiermee wordt de voorbereiding beëindigd.
• Als een optische en coaxiale ingang tegelijkertijd in gebruik zijn, krijgt de de optische ingang de voorkeur.
• Deze TV werkt alleen met Dolby Digital-geluidsweergave. Als er geen geluid uit de luidsprekers komt, annuleer dan de DIGITAL-IN­instelling en stel in op normaal analoog geluid.
Extra geluidsweergave­apparatuur gebruiken
Na correcte aansluiting van geluidsweergave-apparatuur op het televisietoestel kunt u het TV-menu gebruikten om de functies van de geluidsweergave-apparatuur op correcte wijze in te stellen.
Sluit de geluidsweergave-apparatuur op het televisietoestel aan.
Voordat u een aansluiting maakt:
• Lees de handleidingen van de geluidsweergave-aparatuur.
• Zet de TV of geluidsweergave­apparatuur pas aan als u klaar bent met aansluiten.
• Extra luidsprekers die direct naast het televisietoestel zijn geplaatst dienen magnetisch afgeschermd te zijn om te voorkomen dat het magnetisme van de luidsprekers een nadelige invloed op het televisietoestel kunnen hebben.
• Aansluitkabels zijn niet meegeleverd.
44
Page 46
Surround-luidsprekers 1:
Sluit surround-luidsprekers op het televisietoestel aan, als u met de DOLBY SURROUND-functie van het surround­geluid wilt genieten.
• Zelfs zonder surround-luidsprekers kunt u met de 3D-PHONIC-functie gemakkelijk van surround geluid genieten.
• Gebruik luidsprekers met 8 ohm impedantie.
• Let bij het aansluiten van surround­luidsprekers op uw televisietoestel op de positieve (+) en negatieve (-) polariteiten.
• Plaats voor het beste effect de surround­luidsprekers minstens 1 meter boven de hoofden van zittende kijkers.
Systeem met luidsprekers voor (Luidsprekers L/R voor 2222 en versterker 3333):
In plaats van de luidsprekers van uw televisietoestel kunt u de luidsprekers van uw hifi-geluidsweergavesysteem gebruiken.
Subwoofer-systeem (Subwoofer 4 en versterker 5):
Door gebruik te maken van het subwoofer-systeem verbetert u de geluidsweergave van de lage tonen.
• Dit geldt in het bijzonder bij de laag­frequenteffecten (LFE) die voorkomen bij
5.1-kanaals-Dolby Digital-surround­geluid.
Verdere voorbereidingen
SUB
WOOFER
R
AUDIO OUT
L
L
R
LR
SURROUND
REAR
Achterkant van de TV
123
NEDERLANDS
• Als een systeem met luidsprekers voor en/ of subwoofer-systeem zijn aangesloten, luistert u dan naar het geluid van de aangesloten apparatuur. Afhankelijk van de instellingen kan het zijn, dat u geen geluid hoort als u alleen de televisieluidspreker gebruikt. Als u naar het geluid van de televisieluidspreker wilt luisteren zonder gebruik te maken van de aangesloten apparatuur, heeft u de volgende mogelijkheden om de instelling te wijzigen.
- Stel de GELUID INSTELLING
LUIDSPREKER in op AAN, of
- Stel de SURROUND OPTIES 3D-
PHONIC of DOLBY SURROUND
TV SP. in op “L/C/R”. Als u naar het geluid van de aangesloten apparatuur wilt luisteren nadat u de instellingen hebt gewijzigd, dient u de instellingen weer terug te wijzigen zodat deze met de aangesloten apparatuur overeenkomt.
L
R
Ongeveer 45
graden
LR
Positie van de luidsprekers
45
Page 47
Verdere voorbereidingen
• Met de 5-knoppen van uw TV-
afstandsbediening of de knoppen op uw televisietoestel kunt u het volume van alle luidsprekers, inclusief die van de extra geluidsweergave-apparatuur, tegelijkertijd regelen.
• Als het volume van de luidsprekers van de TV afwijkt van het volume van het systeem met luidsprekers voor of het subwoofer-systeem, kunt u het volume van elke versterker afzonderlijk regelen, om overeen te laten komen met dat van de televisieluidsprekers.
Aanbrengen en verwijderen van de woofer
Verwijderen van de woofer
Indien nodig kan de woofer verwijderd worden.
Verwijder de aansluiting, waarbij u de aansluithefboom op de wooferaansluiting indrukt, til vervolgens de woofer op en verwijder deze.
Hefboom
Aanbrengen van de woofer
Breng de woofer aan in omgekeerde volgorde van de omschrijving van “Verwijderen van de woofer”.
Breng het uitstekende gedeelte aan de onderkant van de woofer in overeenstemming met de opening bovenop het televisietoestel en steek de connecter in de aansluiting van de woofer.
Waar u op moet letten bij het
plaatsen van de woofer
• Controleer of de woofer correct op het televisietoestel is aangebracht.
• Oefen geen buitensporige kracht uit bij het aanbrengen van de connector in de aansluiting van de woofer. Het uitoefenen van buitensporige kracht kan beschadiging van de connector tot gevolg hebben.
46
Page 48
CH/CC-nummers
Als u de functie INVOEGEN op pagina 36 wilt gebruiken, zoek dan het CH/CC-nummer dat correspondeert met het TV-kanaal in deze tabel op.
CH kanaal
CH 02 / CH 202 E2, R1 CH 03 / CH 203 E3, ITALIË A CH 04 / CH 204 E4, ITAL IË B, R2 CH 05 / CH 205 E5, ITAL IË D, R6 CH 06 / CH 206 E6, ITAL IË E, R7 CH 07 / CH 207 E7, ITALIË F, R8 CH 08 / CH 208 E8, R9 CH 09 / CH 209 E9, ITALIË G CH 10 / CH 210 E10, ITALIË H, R10 CH 11 / CH 211 E11, ITALIË H+1, R11 CH 12 / CH 212 E12, ITALIË H+2, R12 CH 21 / CH 221 E21, R21 CH 22 / CH 222 E22, R22 CH 23 / CH 223 E23, R23 CH 24 / CH 224 E24, R24 CH 25 / CH 225 E25, R25 CH 26 / CH 226 E26, R26 CH 27 / CH 227 E27, R27 CH 28 / CH 228 E28, R28 CH 29 / CH 229 E29, R29 CH 30 / CH 230 E30, R30 CH 31 / CH 231 E31, R31 CH 32 / CH 232 E32, R32 CH 33 / CH 233 E33, R33 CH 34 / CH 234 E34, R34 CH 35 / CH 235 E35, R35 CH 36 / CH 236 E36, R36 CH 37 / CH 237 E37, R37 CH 38 / CH 238 E38, R38 CH 39 / CH 239 E39, R39
CH kanaal
CH 40 / CH 240 E40, R40 CH 41 / CH 241 E41, R41 CH 42 / CH 242 E42, R42 CH 43 / CH 243 E43, R43 CH 44 / CH 244 E44, R44 CH 45 / CH 245 E45, R45 CH 46 / CH 246 E46, R46 CH 47 / CH 247 E47, R47 CH 48 / CH 248 E48, R48 CH 49 / CH 249 E49, R49 CH 50 / CH 250 E50, R50 CH 51 / CH 251 E51, R51 CH 52 / CH 252 E52, R52 CH 53 / CH 253 E53, R53 CH 54 / CH 254 E54, R54 CH 55 / CH 255 E55, R55 CH 56 / CH 256 E56, R56 CH 57 / CH 257 E57, R57 CH 58 / CH 258 E58, R58 CH 59 / CH 259 E59, R59 CH 60 / CH 260 E60, R60 CH 61 / CH 261 E61, R61 CH 62 / CH 262 E62, R62 CH 63 / CH 263 E63, R63 CH 64 / CH 264 E64, R64 CH 65 / CH 265 E65, R65 CH 66 / CH 266 E66, R66 CH 67 / CH 267 E67, R67 CH 68 / CH 268 E68, R68 CH 69 / CH 269 E69, R69
CC kanaal
CC 01 / CC 201 S1 CC 02 / CC 202 S2 CC 03 / CC 203 S3 CC 04 / CC 204 S4 CC 05 / CC 205 S5 CC 06 / CC 206 S6 CC 07 / CC 207 S7 CC 08 / CC 208 S8 CC 09 / CC 209 S9 CC 10 / CC 210 S10 CC 11 / CC 211 S11 CC 12 / CC 212 S12 CC 13 / CC 213 S13 CC 14 / CC 214 S14 CC 15 / CC 215 S15 CC 16 / CC 216 S16 CC 17 / CC 217 S17 CC 18 / CC 218 S18 CC 19 / CC 219 S19 CC 20 / CC 220 S20 CC 21 / CC 221 S21 CC 22 / CC 222 S22 CC 23 / CC 223 S23 CC 24 / CC 224 S24 CC 25 / CC 225 S25 CC 26 / CC 226 S26 CC 27 / CC 227 S27 CC 28 / CC 228 S28 CC 29 / CC 229 S29 CC 30 / CC 230 S30
CC kanaal
CC 31 / CC 231 S31 CC 32 / CC 232 S32 CC 33 / CC 233 S33 CC 34 / CC 234 S34 CC 35 / CC 235 S35 CC 36 / CC 236 S36 CC 37 / CC 237 S37 CC 38 / CC 238 S38 CC 39 / CC 239 S39 CC 40 / CC 240 S40 CC 41 / CC 241 S41 CC 75 / CC 275 X CC 76 / CC 276 Y, R3 CC 77 / CC 277 Z, ITALIË C, R4 CC 78 / CC 278 Z+1, R5 CC 79 / CC 279 Z+2
NEDERLANDS
CH kanaal
CH 102 F2 CH 103 F3 CH 104 F4 CH 105 F5 CH 106 F6 CH 107 F7 CH 108 F8 CH 109 F9 CH 110 F10 CH 121 F21 CH 122 F22 CH 123 F23 CH 124 F24 CH 125 F25 CH 126 F26 CH 127 F27 CH 128 F28 CH 129 F29 CH 130 F30 CH 131 F31 CH 132 F32 CH 133 F33 CH 134 F34 CH 135 F35 CH 136 F36 CH 137 F37 CH 138 F38 CH 139 F39 CH 140 F40
CH kanaal
CH 141 F41 CH 142 F42 CH 143 F43 CH 144 F44 CH 145 F45 CH 146 F46 CH 147 F47 CH 148 F48 CH 149 F49 CH 150 F50 CH 151 F51 CH 152 F52 CH 153 F53 CH 154 F54 CH 155 F55 CH 156 F56 CH 157 F57 CH 158 F58 CH 159 F59 CH 160 F60 CH 161 F61 CH 162 F62 CH 163 F63 CH 164 F64 CH 165 F65 CH 166 F66 CH 167 F67 CH 168 F68 CH 169 F69
CC Frequentie (MHz)
CC 110 116 -124 CC 111 124 -132 CC 112 132 -140 CC 113 140 -148 CC 114 148 -156 CC 115 156 -164 CC 116 164 -172 CC 123 220 -228 CC 124 228 -236 CC 125 236 -244 CC 126 244 -252 CC 127 252 -260 CC 128 260 -268 CC 129 268 -276 CC 130 276 -284 CC 131 284 -292 CC 132 292 -300 CC 133 300 -306 CC 141 306 -311 CC 142 311 -319 CC 143 319 -327 CC 144 327 -335 CC 145 335 -343 CC 146 343 -351 CC 147 351 -359 CC 148 359 -367 CC 149 367 -375 CC 150 375 -383 CC 151 383 -391
CC Frequenti e (MHz)
CC 152 391 -399 CC 153 399 -407 CC 154 407 -415 CC 155 415 -423 CC 156 423 -431 CC 157 431 -439 CC 158 439 -447 CC 159 447 -455 CC 160 455 -463 CC 161 463 -469
47
Page 49
CH/CC-nummers
• Als twee CH/CC-nummers corresponderen met een kanaalnummer, kies er dan een aan de hand van de instelling LAND. Als de instelling LAND niet FRANCE is, kies dan een tweecijferig CH/CC-nummer. Als de instelling LAND FRANCE is, kies dan een driecijferig CH/CC-nummer.
• Zoek het CH/CC-nummer (CC110 tot CC161) dat correspondeert met het TV-kanaal (SECAM-L-systeem) van een Franse kabel-TV-zender, gebaseerd op de uitzendfrequentie van die zender. Als u de uitzendfrequentie niet weet, neem dan contact op met de kabelexploitant.
• De CH/CC-nummers van CH102-CH169 en CC110-CC161 corresponderen met de TV­kanalen die worden uitgezonden door het SECAM-L-systeem. De overige CH/CC-nummers corresponderen met de TV-kanalen die worden uitgezonden in een ander kleursysteem dan een SECAM-L-systeem.
48
Page 50
Verhelpen van storingen
Als er zich een probleem voordoet met de TV, lees dan eerst dit hoofdstuk aandachtig door voordat u de hulp van een vakman inroept. U kunt het probleem wellicht heel makkelijk zelf oplossen. Als de netstekker bijvoorbeeld niet in het stopcontact zit, of er is een probleem met de antenne, dan lijkt het misschien alsof dat de TV zelf kapot is.
Belangrijk:
• In dit hoofdstuk worden alleen problemen behandeld die niet zo eenvoudig te vinden zijn. Als u een probleem hebt met het bedienen van een menu, lees dan de pagina’s in deze gebruiksaanwijzing die daar betrekking op hebben.
• Als u de probleemoplossing in dit hoofdstuk of de betreffende instructies voor het bedienen van de menu’s hebt gevolgd zonder dat het probleem verdwijnt, haal dan de stekker van het netsnoer uit het stopcontact en raadpleeg een vakman. Probeer de TV niet zelf te repareren en haal nooit het achterpaneel los.
NEDERLANDS
De TV kan niet worden aangezet
• Is de stekker van het netsnoer aangesloten op een stopcontact?
• Licht de aan/uit-indicator op? Als deze niet oplicht, druk de hoofdschakelaar dan in.
Geen beeld/geen geluid
• Is er afgestemd op een zender met een heel zwak signaal? Als dit het geval is, wordt de functie BLAUW BEELD geactiveerd en het gehele scherm wordt blauw en er is geen geluid. Als u ondanks dit naar deze zender wilt kijken, volg dan de beschrijving “BLAUW BEELD” op pagina 31 om de instelling van de functie BLAUW BEELD te veranderen in UIT.
• Is er een hoofdtelefoon aangesloten op het televisietoestel? Als u een hoofdtelefoon op het televisietoestel aansluit komt er geen geluid uit de luidsprekers.
• Is de functie LUIDSPREKER ingesteld op UIT? Volg de beschrijving “LUIDSPREKER” op pagina 21 om de instelling van de functie LUIDSPREKER te controleren en daarmee wellicht het probleem op te lossen. Als LUIDSPREKER niet wordt weergegeven, stel dan in op SURROUND UIT via het SURROUND OPTIES-menu en laat GELUID INSTELLING weer in het scherm verschijnen.
• Als de SYSTEEM-instelling voor een TV-kanaal niet juist is, kan het voorkomen dat er geen geluidsweergave is. Volg de beschrijving “SORTEREN/ MANUEEL” op pagina 34 om de functie MANUEEL te gebruiken en de instelling SYSTEEM te veranderen.
Slecht beeld
• Als het beeld alleen maar uit ruis (sneeuw) bestaat, is er vermoedelijk iets mis met de antenne of met de antennekabel. Controleer de volgende punten om het probleem op te lossen.
Zijn de TV en de antenne goed aangesloten? Is de antennekabel misschien beschadigd? Staat de antenne in de goede richting? Is de antenne zelf defect?
• Als de TV of de antenne gestoord wordt door andere apparaten, kunnen er strepen of ruis in het beeld komen. Zet apparaten zoals een computer, een versterker of haardroger verder van de TV vandaan of verplaats de TV zelf. Als de antenne bloot staat aan interferentie van een radiozendmast of van hoogspanningskabels, neem dan contact op met een vakman.
• Als de TV bloot staat aan interferentie van signaalreflecties van bergen of grote gebouwen, kan er een dubbelbeeld ontstaan. Verander de richting van de antenne of vervang deze door een antenne met een betere richtingsgevoeligheid.
49
Page 51
Verhelpen van storingen
• Zijn de KLEURSYSTEEM-instellingen voor de TV-kanalen juist gemaakt? Volg de beschrijving “KLEURSYSTEEM” op pagina 19 om zo het probleem op te lossen.
• Zijn de KLEUR en de HELDERHEID goed ingesteld? Volg de beschrijving “Beeldinstelling” op pagina 18 om zo het probleem op te lossen.
• Wij raden u af om Teletekst-uitzendingen op te nemen. Dit gaat meestal niet goed.
• Als er een wit en heel helder stilstaand beeld (bijvoorbeeld een witte jurk) wordt weergegeven, kan het wit eruitzien alsof het kleuren bevat. Dit is een fenomeen dat onvermijdbaar is door de eigenschappen van de beeldbuis en dit duidt niet op een storing in de TV. Als dit beeld van het scherm verdwijnt, zullen ook de onnatuurlijke kleuren verdwijnen.
• Bij weergave van voorbespeeld videomateriaal of een videoband die niet goed is opgenomen, kan de bovenkant van het beeld vervormd zijn. Dat ligt aan het videosignaal; het duidt niet op storing in de werking.
Slecht geluid
• Zijn de LAGE TONEN en de HOGE TONEN goed ingesteld? Als deze niet goed zijn ingesteld, volg dan de beschrijving “Geluid bijstellen” op pagina 20 om de instellingen juist aan te passen.
• Als de ontvangst van een zender slecht is, zal ook de (stereo)geluidsweergave slecht zijn. In dit geval raden wij u aan om de beschrijving “STEREO / I • II” op pagina 20 te volgen en in te stellen op mono, om zo een beter geluid te krijgen.
De TV kan niet worden bediend
• Zijn de batterijen van de afstandsbediening uitgeput? Volg de beschrijving “Batterijen in de afstandsbediening plaatsen” op pagina 4 en vervang de batterijen door nieuwe. Wellicht is dit de oplossing van het probleem.
• Hebt u geprobeerd om de afstandsbediening te gebruiken vanuit een vreemde hoek of op een afstand van meer dan zeven meter van de TV vandaan? Houd de afstandsbediening recht voor de TV en niet verder dan zeven meter er vandaan.
• Als u naar Teletekst kijkt, kunt u de menu’s niet bedienen. Druk op de toets b om over te schakelen van Teletekst naar normale TV-ontvangst en probeer het menu nogmaals te bedienen.
• Als de TV plotseling niet meer werkt, schakel deze dan uit met de hoofdschakelaar op de TV zelf. Druk de hoofdschakelaar nogmaals in om te kijken of u de TV weer kunt inschakelen. Als de TV het nu gewoon weer doet, is er geen sprake van een storing.
Overige problemen
• Als de functie SLEEP TIMER is ingeschakeld, wordt de TV automatisch uitgeschakeld. Als de TV plotseling wordt uitgeschakeld, druk dan op de toets # (Stand-by) om te proberen de TV weer in te schakelen. Als de TV nu weer gewoon ingeschakeld kan worden, is er geen sprake van een storing.
• Wanneer het zendsignaal of het signaal van een extern apparaat een WSS-signaal bevat, of als de TV een regelsignaal vanaf een extern apparaat ontvangt, zal de ZOOM-instelling automatisch gewijzigd worden. Wanneer u wilt terugkeren naar de vorige ZOOM-instelling, drukt u op de toets c om de betreffende ZOOM­instelling opnieuw te kiezen.
50
Page 52
• Als er een apparaat dat een magnetisch veld opwekt in de buurt van de TV staat, zoals een luidspreker, kan het beeld worden vervormd of er kunnen onnatuurlijke kleuren worden weergegeven in de hoeken van het beeld. Zet het apparaat dat de storing veroorzaakt wat verder van de TV vandaan. Als de luidsprekers deze problemen veroorzaken, raden wij u aan om luidsprekers met een magnetische afscherming te gebruiken.
• Door de invloed van het magnetisch veld van de aarde, kan een beeld worden scheefgezet. Gebruik in een dergelijk geval de functie “BEELD TILT” op pagina 20 om dit te verhelpen.
• Na een bedieningshandeling, zoals het overschakelen op een andere zender, kan het even duren voor het beeld op het scherm verschijnt. Dit duidt niet op storing. Deze pauze is nodig om het beeld te stabiliseren alvorens het kan worden weergegeven.
• Bij plotselinge temperatuurwisselingen kan het gebeuren dat de TV wat krakende geluiden maakt. Zolang het beeld en geluid goed worden weergegeven, is dit geen probleem. Als u regelmatig krakende geluiden hoort tijdens het TV kijken, kunnen er andere oorzaken voor zijn. Als het probleem blijft, raadpleeg dan een vakman.
• Als u het TV-scherm aanraakt, kan het gebeuren dat u een lichte elektrische schok voelt door statische elektriciteit. Dit is onvermijdelijk en heeft te maken met de techniek van beeldbuizen. Dit duidt niet op een storing in de TV. U hoeft zich geen zorgen te maken dat dit verschijnsel schadelijk voor de gezondheid is.
Verhelpen van storingen
NEDERLANDS
51
Page 53
Specificaties
Item
TV RF-systemen CCIR B/G, I, D/K, L Kleursystemen PAL, SECAM
Kanalen en frequenties • E2-E12, E21-E69, S1-S41, X, Y, Z, Z+1, Z+2, ITALIË A-H, ITALIË H+1, ITALIË
Geluid-multiplex-systemen A2 (B/G, D/K), NICAM (B/G, I, D/K, L)-systeem Teletekst-systemen FLOF (Fastext), TOP, WST (Wereldstandaardsysteem) Voedingsspanning 220 - 240 V wisselstroom, 50 Hz Stroomverbruik Maximum: 300 W, nominaal: 161 W,
Afmeting beeldbuis Audio-uitgang Uitgangsvermogen: 10 W + 10 W + 10 W, 18 W (woofer) Luidsprekers (13 cm × 6,5 cm) ovaal × 2, (16 cm × 4 cm) ovaal × 1, 13 cm ronde woofer × 1 EXT-1-aansluiting Euro-aansluiting (21-polig, SCART)
EXT-2-aansluiting Euro-aansluiting (21-polig, SCART)
EXT-3-aansluiting Euro-aansluiting (21-polig, SCART)
EXT-4-aansluiting RCA-aansluitingen × 3
AUDIO OUT-aansluiting RCA-aansluitingen × 3
SURROUND REAR­aansluiting
DIGITAL AUDIO IN­aansluiting
Hoofdtelefoonaansluiting Stereo ministekker (3,5 mm diameter) Afmetingen (B × H × D) 946 mm × 562 mm × 551 mm 854 mm × 508 mm × 494 mm Gewicht 58,0 kg 43,0 kg Accessoires Afstandsbedieningsapparaat × 1 (RM-C58)
Model
• De EXT-aansluitingen ondersteunen ook het NTSC 3.58/4.43 MHz-systeem.
H+2, F2-F10, F21-F69, R1-R12, R21-R69
• Frans kabel-TV-kanaal van uitzendfrequenties 116 - 172 MHz en 220 - 469 MHz
stand-by: 2,6 W Effectief gebied 76 cm (diagonaal gemeten) Effectief gebied 66 cm (diagonaal gemeten)
• Video-ingang, geluidsweergave-L/R-ingangen en RGB-ingangen zijn aanwezig.
• TV-weergave-uitgangen (video en geluidsweergave L/R) zijn aanwezig.
• Video-ingang, S-VIDEO (Y/C)-ingang, geluidsweergave-L/R-ingangen en RGB-ingangen zijn aanwezig.
• Video- en geluidsweergave-L/R-uitgangen zijn aanwezig.
• T-V LINK-functies zijn aanwezig.
• Video-ingang, S-VIDEO (Y/C)-ingang en geluidsweergave -L/R-ingangen zijn aanwezig.
S-VIDEO-aansluiting × 1
• Video-ingang, S-VIDEO (Y/C)-ingang en geluidsweergave -L/R-ingangen zijn aanwezig.
• Variabele geluidsweergave-
• Variabele uitgang 0-1 Vrms, lage impedantie.
Luidsprekeraansluitingen voor externe surround-luidsprekers.
• Surround-geluid aan de achterkant wordt naar de luidsprekers afgegeven.
• Alleen voor luidsprekers van 8 ohm.
• Nominaal uitgangsvermogen: 7,5 W + 7,5 W
Coaxiaal-aansluiting × 1 Optische aansluiting × 1
• Dolby Digital is aanwezig.
AAA/R03 Droge batterij× 2
AV-32Z25EU* AV-28Z25EU*
Maximum: 292 W, nominaal: 150 W, stand-by: 2,6 W
L/R
-uitgangen en subwoofer-uitgang zijn aanwezig.
*: Een eenvoudig modelnummer. Uw modelnummer kan uit meerdere tekens bestaan (zoals “S”,
wat staat voor zilver), om de kleur van het toestel aan te geven.
Wijzigingen in ontwerp en specificaties voorbehouden, zonder voorafgaande kennisgeving.
Beelden op het scherm die gebruik maken van de ZOOM-functies van deze TV, mogen niet in het openbaar (cafés, hotels, enz.) worden vertoond voor commerciële of reclamedoeleinden, zonder de toestemming van de eigenaars van de rechten op het oorspronkelijke beeldmateriaal, aangezien dit een overtreding van de copyright kan zijn.
52
Page 54
© 2002 VICTOR COMPANY OF JAPAN, LIMITED
LCT1242-001A-U 0208-T-CR-JMUK
Loading...