JB systems Rave Bar User guide

Page 1
Page 2
Page 3
NEDERLANDS
GEBRUIKSAANWIJZING
1/10
RAVE BAR
GEBRUIKSAANWIJZING
Hartelijk dank voor de aankoop van dit JB SYSTEMS® product. Om ten volle van alle mogelijkheden te profiteren en in belang van uw eigen veiligheid, lees deze bedieningsinstructies zorgvuldig voordat u deze eenheid begint te gebruiken.
EIGENSCHAPPEN
3 verschillende effecten in een enkele eenheid!
14 × 3 W warme witte leds
120 SMD RGB-leds
180 SMD koele witte leds
Voorbereid voor draadloze DMX: sluit gewoon een optionele [WTR-DMX-DONGLE] aan! (optioneel, Briteq® code B04645)
Meerdere bedrijfsmodi:
DMX-regeling: via 1, 2, 6, 34 of 37 kanalen
Standalone: geluid gestuurd via de geïntegreerde microfoon.
Master/slave: prachtige gesynchroniseerde lichtshows.
4-cijferig LED-scherm voor eenvoudige menunavigatie.
VOOR HET GEBRUIK
Controleer het apparaat voordat u het in gebruik neemt op transportschade. Als er schade is, gebruik het apparaat dan niet en raadpleeg eerst uw dealer.
Belangrijk: Dit apparaat verliet de fabriek in perfecte staat en goed verpakt. Het is absoluut noodzakelijk dat de gebruiker de veiligheidsinstructies en waarschuwingen in deze gebruiksaanwijzing strikt opvolgt. Enige schade als gevolg van verkeerde behandeling valt niet onder de garantie. De dealer accepteert geen verantwoording voor eventuele fouten of problemen die worden veroorzaakt door het niet naleven van deze gebruiksaanwijzing.
Bewaar dit boekje op een veilige plaats om het in de toekomst te kunnen raadplegen. Als u het apparaat verkoopt, voeg dan deze gebruiksaanwijzing bij.
Controleer de inhoud:
Controleer of de verpakking de volgende artikelen bevat:
Gebruiksaanwijzing
RAVE BAR
Netsnoer
Page 4
NEDERLANDS
GEBRUIKSAANWIJZING
2/10
RAVE BAR
VEILIGHEIDSINSTRUCTIES:
Probeer ter bescherming van het milieu het verpakkingsmateriaal zoveel mogelijk te recyclen.
Stel dit apparaat niet bloot aan regen of vocht, om risico op brand of elektrische schokken te voorkomen.
Als het apparaat na transport in een warme ruimte wordt gebracht, wacht dan tot het aan de omgevingstemperatuur is aangepast, om te voorkomen dat er binnen het apparaat condens wordt gevormd. Condens kan soms verhinderen dat het apparaat op volle capaciteit werkt of kan zelfs schade veroorzaken.
Dit apparaat is uitsluitend geschikt voor gebruik binnenshuis.
Zorg ervoor dat er geen metalen voorwerpen of vloeistoffen in het apparaat terechtkomen. Dit kan elektrische schokken of storing veroorzaken. Als er voorwerpen van buitenaf in het apparaat terechtkomen, haal dan onmiddellijk de stekker uit het stopcontact.
Plaats het armatuur op een goed geventileerde plek, uit de buurt van brandbare materialen en/of vloeistoffen. Het armatuur moet op tenminste 50 cm vanaf omringende muren worden bevestigd.
Bedek geen ventilatieopeningen, omdat dit tot oververhitting kan leiden.
Voorkom het gebruik in stoffige omgevingen en maak het apparaat regelmatig schoon.
Houd het apparaat buiten het bereik van kinderen.
Onervaren personen mogen dit apparaat niet bedienen.
De maximale veilige omgevingstemperatuur is 40°C. Gebruik dit apparaat niet bij hogere omgevingstemperaturen.
Zorg ervoor dat er zich tijdens het takelen, onttakelen en het onderhoud geen ongewenste personen in het gebied onder de installatieplaats bevinden.
Laat het apparaat ongeveer 10 minuten afkoelen voordat u er onderhoud aan pleegt.
Ontkoppel het apparaat altijd wanneer het voor een langere tijd niet wordt gebruikt of voordat er onderhoud aan wordt gepleegd.
De elektrische installatie dient alleen door gekwalificeerd personeel en in overeenstemming met de voorschriften voor elektrische en mechanische veiligheid in uw land te worden uitgevoerd.
Controleer of de beschikbare spanning niet hoger is dan op het apparaat is aangegeven.
Het netsnoer dient altijd in perfecte staat te zijn. Schakel het apparaat onmiddellijk uit als het netsnoer is geplet of beschadigd. Het moet door de fabrikant, zijn vertegenwoordiger, of door een vergelijkbaar bevoegde persoon worden vervangen, om gevaar te vermijden.
Laat het netsnoer nooit met andere kabels in contact komen!
Dit armatuur moet worden geaard om aan de veiligheidsvoorschriften te voldoen.
Sluit het apparaat niet aan op een dimmerpack.
Gebruik bij het installeren van het apparaat altijd een geschikte en gecertificeerde veiligheidskabel.
Open de afdekking niet, om elektrische schokken te voorkomen. Er bevinden zich geen door de gebruiker te repareren onderdelen in het apparaat.
Herstel
nooit
een zekering en overbrug de zekeringhouder niet. Vervang een kapotte zekering
altijd
door een zekering
van hetzelfde type en met dezelfde elektrische specificaties!
Als er zich ernstige problemen voordoen met de werking van het armatuur, gebruik het dan niet en neem onmiddellijk contact op met uw dealer.
De behuizing en de lenzen moeten worden vervangen als ze zichtbaar zijn beschadigd.
LET OP: Verwijder de bovenste afdekking niet, om het risico op elektrische schokken te verminderen. Er bevinden zich geen door de gebruiker te repareren onderdelen in het apparaat. Laat het onderhoud alleen door gekwalificeerd onderhoudspersoneel uitvoeren.
De bliksemschicht met pijlpunt in een gelijkzijdige driehoek is bedoeld om de gebruiker te waarschuwen
voor de aanwezigheid van ongeïsoleerde “gevaarlijke spanning” binnen de behuizing van het apparaat, die
van voldoende omvang kan zijn om een risico op elektrische schokken te vormen.
Het uitroepteken in een gelijkzijdige driehoek is bedoeld om de gebruiker te waarschuwen voor de aanwezigheid van belangrijke gebruiks- en onderhouds- (reparatie) aanwijzingen in de documentatie die bij dit apparaat is gevoegd.
Dit symbool betekent: alleen gebruik binnenshuis
Dit symbool betekent: Lees de instructies
Dit symbool bepaalt: de minimale afstand tot verlichte voorwerpen. De minimale afstand tussen de lichtbron en het verlichte oppervlak moet meer dan x meter(s) bedragen
Het apparaat is niet geschikt voor directe montage op normaal brandbare oppervlakken. (alleen geschikt voor montage op onbrandbare oppervlakken.)
LET OP: Kijk niet naar een werkende lamp. Dit kan schadelijk zijn voor de ogen.
Page 5
NEDERLANDS
GEBRUIKSAANWIJZING
3/10
RAVE BAR
Gebruik de originele verpakking als het apparaat moet worden vervoerd.
Het is om veiligheidsredenen verboden om onbevoegde modificaties aan het apparaat aan te brengen.
Belangrijk:
Kijk nooit rechtstreeks in de lichtbron! Gebruik het effect niet in aanwezigheid van personen die aan epilepsie
lijden.
BESCHRIJVING:
1. BEUGEL: met knoppen aan beide zijden om het apparaat te bevestigen en een montageopening om
een ophanghaak te bevestigen.
2. DMX-INGANG: 3-pins mannelijke XLR-connector die wordt gebruikt om de projector aan te sluiten op de vorige eenheid in de DMX-keten.
3. LICHTNETAANSLUITING: met ProCon-aansluiting, waarop u het meegeleverde netsnoer aansluit.
4. Toets [MENU]: wordt gebruikt om de verschillende functies in het menu te doorlopen.
5. [▲]-toets: Voor het verhogen van de op het scherm weergegeven waarden.
6. [▼]-toets: Voor het verlagen van de op het scherm weergegeven waarden.
7. [ENTER]-toets: wordt gebruikt om uw keuze te bevestigen of een instelling van een functie te selecteren.
8. M-DMX-INGANG: Merk op dat deze USB-connector NIET wordt gebruikt voor bijwerkingen of om de eenheid op een pc aan te sluiten! Deze USB-connector maakt het in plaats daarvan zeer gemakkelijk om draadloos DMX aan de eenheid toe te voegen! Voeg gewoon de (optionele) WTR-DMX-DONGLE van BRITEQ® toe en u krijgt draadloos DMX! U kunt bovendien andere DMX-gestuurde apparatuur aansluiten op de DMX-uitgang, zodat u de draadloze DMX-functie met alle aangesloten eenheden kunt delen! Er hoeven geen extra instellingen in het instellingenmenu te worden gemaakt; volg gewoon de procedure in de bij de WTR-DMX-DONGLE van BRITEQ® geleverde gebruiksaanwijzing. De afzonderlijke
WTR-DMX-DONGLE is verkrijgbaar op WWW.BRITEQ-LIGHTING.COM (bestelcode: B04645)
9. LICHTNETUITGANG: met ProCon-aansluiting. U kunt een speciale XLR/Powercon-kabel gebruiken om max. 16 A (vermogen) aan te sluiten.
10. DMX-UITGANG: 3-pins vrouwelijke XLR-connector die wordt gebruikt om de projector aan te sluiten op de volgende eenheid in de DMX-keten.
11. SCHERM: Toont de verschillende menu's en de geselecteerde functies.
HOOG HIJSEN
Belangrijk: De installatie mag alleen door gekwalificeerd onderhoudspersoneel worden uitgevoerd.
Onjuiste installatie kan leiden tot ernstig letsel en/of schade aan eigendommen. Hoog hijsen vereist veel ervaring! Belastingslimieten dienen in acht te worden genomen; er dienen gecertificeerde installatiematerialen te worden gebruikt; het geïnstalleerde apparaat dient regelmatig te worden gecontroleerd op veiligheid.
Zorg ervoor dat er zich tijdens het takelen, onttakelen en het onderhoud geen ongewenste personen in het
gebied onder de installatieplaats bevinden.
Plaats het armatuur op een goed geventileerde plaats, uit de buurt van brandbare materialen en/of
vloeistoffen. Het armatuur moet op tenminste 50 cm vanaf omringende muren worden bevestigd.
Het apparaat dient buiten het bereik van mensen en buiten gebieden waar personen kunnen lopen of zitten
te worden geïnstalleerd.
Controleer voor het hijsen of de installatieplaats een minimale puntbelasting van 10 keer het gewicht van
het apparaat kan dragen.
Page 6
NEDERLANDS
GEBRUIKSAANWIJZING
4/10
RAVE BAR
Gebruik bij het installeren van het apparaat altijd een gecertificeerde veiligheidskabel
die 12 keer het gewicht van het apparaat kan dragen. Deze secundaire veiligheidsbevestiging dient op een zodanige wijze te worden geïnstalleerd dat er geen enkel onderdeel van de installatie meer dan 20 cm kan vallen als de hoofdbevestiging het begeeft.
Het apparaat dient goed te worden bevestigd; een vrij slingerende montage is gevaarlijk
en mag niet worden overwogen!
Bedek geen ventilatieopeningen, omdat dit tot oververhitting kan leiden.
De exploitant moet ervoor zorgen dat de aan veiligheid gerelateerde en machinetechnische installaties door
een deskundige zijn goedgekeurd voordat deze voor de eerste keer in gebruik worden genomen. De installaties dienen jaarlijks door een vakman te worden geïnspecteerd, om er zeker van te zijn dat de veiligheid nog steeds optimaal is.
ELEKTRISCHE INSTALLATIE
Belangrijk: De elektrische installatie mag uitsluitend door gekwalificeerd personeel worden uitgevoerd, in overeenstemming met de voorschriften voor elektrische en mechanische veiligheid in uw land.
Elektrische installatie voor 1 standalone apparaat:
Sluit het netsnoer aan. Het apparaat begint onmiddellijk te werken in de laatste geselecteerde modus.
Zie het hoofdstuk HET INSTELLEN om te leren hoe er tussen de verschillende werkmodi kan worden
gewisseld.
Elektrische installatie voor twee of meer apparaten in master/slave:
Koppel meerdere eenheden met gebalanceerde microfoonkabels van goede kwaliteit aan elkaar. Het
toestel waarbij geen kabel is aangesloten op de DMX-ingang is de "master", de andere zijn de slave­apparaten.
Zorg ervoor dat alle apparaten op het lichtnet zijn aangesloten.
Zie het hoofdstuk HET INSTELLEN voor meer informatie.
Elektrische installatie voor twee of meer apparaten in de DMX-modus:
Master
Slave 1
Slave 2
volgende slave
Page 7
NEDERLANDS
GEBRUIKSAANWIJZING
5/10
RAVE BAR
Het DMX-protocol is een veel gebruikt hogesnelheidssignaal om intelligente lichtapparatuur aan te
sturen. U moet uw DMX-controller en alle aangesloten apparaten met hoogwaardige symmetrische kabels doorkoppelen.
Ter voorkoming van vreemd gedrag van de lichteffecten als gevolg van storingen,
moet er aan het eind van de keten een afsluitweerstand van 90 Ω tot 120 Ω worden
gebruikt. Gebruik nooit Y-verdeelkabels, dit werkt gewoon niet!
Zorg ervoor dat alle apparaten op het lichtnet zijn aangesloten.
Elk lichteffect in de keten heeft het juiste beginadres nodig, zodat het weet welke
commando’s van de controller het moet decoderen. In de paragraaf "HET INSTELLEN" leert u hoe u de DMX-adressen kunt instellen. Onthoud dat, indien elke projector 2 kanalen gebruikt, een mogelijke adresinstelling zou kunnen zijn: unit1 = 001, unit2 = 003, unit3 = 005, unit4 = 007, etc.
DMX-controller
volgende apparaat
90 ~ 120 Ohm weerstand
Page 8
NEDERLANDS
GEBRUIKSAANWIJZING
6/10
RAVE BAR
HET INSTELLEN:
HOOFDMENU:
Druk om een willekeurige menuoptie te selecteren
de [MENU]-toets totdat de gewenste optie op het scherm wordt weergegeven.
Gebruik de toetsen [▼] en [▲] om de parameters
van de modus te wijzigen.
Druk op de toets [ENTER] om de instelling te
bevestigen.
Instellingen DMX512-adres + DMX-modus + DMX storingsmodus Wordt gebruikt om in een DMX-installatie het startadres en de DMX-modus in te stellen. U kunt ook instellen hoe de projector moet reageren in het geval er zich een storing in het DMX-signaal voordoet.
Druk op de [MENU]-toets totdat er [Addr] op het
display wordt weergegeven.
Gebruik de toetsen [▼] en [▲] om het
DMX512-adres te wijzigen.
Druk op de [ENTER]-toets om de instelling te
bevestigen
Gebruik de toetsen [▼] en [▲] om de gewenste
DMX-modus (1ch-, 2ch-, 6ch-, 34ch- of 37ch-modus) te selecteren.
Druk op de [ENTER]-toets om de instelling te
bevestigen
Gebruik de toetsen [▼] en [▲] om de gewenste
DMX-faalmodus te selecteren:
o [bLC]: als het signaal wordt verloren,
schakelt de projector om naar de black-outmodus (geen lichtuitvoer).
o [HOLd]: als het signaal wordt verloren,
blijft de projector werken volgens het laatst ontvangen commando.
Druk op de [ENTER]-toets om de instelling te
bevestigen
SLAVE MODUS Wanneer u één projector in zelfstandige modus (zonder DMX-controller) gebruikt, kunt u andere Rave Bars op dit apparaat aansluiten en deze in de SLAVE-modus zetten, zodat ze precies dezelfde dingen doen als de eerste (master)projector.
Om een projector in de SLAVE-modus te zetten,
drukt u op de [MENU]-toets totdat er SLAU op het display wordt weergegeven.
Druk op de [ENTER]-toets om de instelling te bevestigen
ALLEENSTAANDE MODUS: U kunt de projector zonder DMX-controller gebruiken en de gewenste parameters handmatig instellen.
1. VAST DIMMERNIVEAU EN VASTE STROBOSCOOPSNELHEID
Druk op de [MENU]-toets totdat er [CoLo] op het display wordt weergegeven.
Druk op [ENTER] om uw keuze te bevestigen.
Gebruik de toetsen [▼] en [▲] om de intensiteit van de lichtuitvoer voor de geselecteerde kleur in te
stellen (00 = verduistering, 255 = max. uitvoer).
o
[r000 – r255]: rood
Page 9
NEDERLANDS
GEBRUIKSAANWIJZING
7/10
RAVE BAR
o
[g000 – g255]: groen
o
[b000 – b255]: blauw
o
[u000 – u255]: 14 × 3 W warm witte leds
o
[S000 – S255]: 180 koud witte SMD-leds
o
[St_0 – St_9]: ALLE leds op stroboscoopsnelheid
Druk op de [ENTER]-toets om de instelling te bevestigen
2. GELUIDMODUS Gebruikt om de automatische Geluid gestuurde Modus in te stellen.
Druk op de [MENU]-toets totdat er [Soud] op het display wordt weergegeven.
Gebruik de toetsen [▼] en [▲] om de gewenste geluidsmodus [Sou1 – Sou4] in te stellen.
Druk op de [ENTER]-toets om uw keuze te bevestigen
[Sen1 – Sen9]: gevoeligheid van de ingebouwde microfoon ([Sen1] = lage gevoeligheid, [Sen9] = hoge gevoeligheid).
Druk op de [ENTER]-toets om uw keuze te bevestigen
GEBRUIKSAANWIJZING
A. Standalone 1 apparaat:
Sluit gewoon de projector aan op het lichtnet.
Selecteer de gewenste ZELFSTANDIGE MODUS ([Shou – Soud – Colo – StAt])
Lees de sectie HET INSTELLEN voor meer informatie over deze instellingen.
B. Twee of meer apparaten in een master/slave-installatie:
Sluit verschillende eenheden samen aan. Raadpleeg het hoofdstuk "elektrische installatie" om te leren
hoe u dit kunt doen.
Selecteer één van de ZELFSTANDIGE MODI op de master (de eerste Rave Bar in de DMX-keten)
Stel alle andere projectors in op SLAVE-modus
De projectors volgen nu de programmering van de masterprojector en werken dus allemaal
gesynchroniseerd.
C. Aangestuurd via de universele DMX-controller:
Sluit alle apparaten op elkaar aan. Raadpleeg het hoofdstuk “Elektrische installatie voor twee of meer
apparaten in de DMX-modus” om te leren hoe dit te doen (vergeet niet om alle eenheden juist te adresseren!).
Sluit alle apparaten aan op het lichtnet en zet de DMX-sturing aan.
Aangezien elk apparaat een eigen DMX-adres heeft, kunt u ze individueel bedienen. Onthoud dat elke eenheid 1, 2, 6, 34 of 37 DMX-kanalen gebruikt, afhankelijk van de DMX-modus die u in het menu hebt geselecteerd. Zie de verschillende DMX-tabellen hieronder:
DMX-tabellen
1CH modus:
DMX-
kanaal
DMX-waarde
functie
opmerkingen
1
000 - 009
Geen functie
010 - 044
Automatisch programma 1
Willekeurig, langzaam -> snel
045 - 079
Automatisch programma 2
14 × 3 W WW + RGB,
langzaam -> snel
080 - 114
Automatisch programma 3
14 × 3 W WW + 180 × CW,
langzaam -> snel
115 - 149
Automatisch programma 4
RGB + 180 × CW, langzaam -> snel
150 - 184
Automatisch programma 5
14 × 3 W WW, langzaam -> snel
185 - 219
Automatisch programma 6
RGB, langzaam -> snel
220 - 254
Automatisch programma 7
180 × CW, langzaam -> snel
255
Geluidsmodus
Page 10
NEDERLANDS
GEBRUIKSAANWIJZING
8/10
RAVE BAR
2CH modus:
DMX-
kanaal
DMX-waarde
functie
opmerkingen
1
000 - 009
Geen functie
010 - 044
Automatisch programma 1
Willekeurig, langzaam -> snel
045 - 079
Automatisch programma 2
14 × 3 W WW + RGB,
langzaam -> snel
080 - 114
Automatisch programma 3
14 × 3 W WW + 180 × CW,
langzaam -> snel
115 - 149
Automatisch programma 4
RGB + 180 × CW, langzaam -> snel
150 - 184
Automatisch programma 5
14 × 3 W WW, langzaam -> snel
185 - 219
Automatisch programma 6
RGB, langzaam -> snel
220 - 254
Automatisch programma 7
180 × CW, langzaam -> snel
255
Geluidsmodus
2
000 - 255
Snelheid
Programma 1-7, langzaam -> snel
6CH modus:
DMX-
kanaal
DMX-waarde
functie
opmerkingen
1
000 - 255
Dimmer
2
000 - 009
14 × 3 W WW, LEDs UIT
010 - 019
14 × 3 W WW, LEDs AAN
020 - 029
14 × 3 W WW programma 1
030 - 039
14 × 3 W WW programma 2
040 - 049
14 × 3 W WW programma 3
050 - 239
240 - 255
14 × 3 W WW-programma
23
3
000 - 009
RGB-LEDs UIT
010 - 021
Statische kleur 1
022 - 033
Statische kleur 2
034 - 045
Statische kleur 3
046 - 057
Statische kleur 4
058 - 069
Statische kleur 5
070 - 081
Statische kleur 6
082 - 093
Statische kleur 7
094 - 105
Statische kleur 8
106 - 117
Statische kleur 9
118 - 129
Statische kleur 10
130 - 141
RGB-LEDs programma 1
142 - 153
RGB-LEDs programma 2
154 - 165
RGB-LEDs programma 3
166 - 177
RGB-LEDs programma 4
178 - 189
RGB-LEDs programma 5
190 - 201
RGB-LEDs programma 6
202 - 213
RGB-LEDs programma 7
214 - 225
RGB-LEDs programma 8
226 - 237
RGB-LEDs programma 9
238 - 249
RGB-LEDs programma 10
250 - 255
RGB-LEDs programma 11
4
000 - 009
CW-LEDs UIT
010 - 027
CW-LEDs AAN
Page 11
NEDERLANDS
GEBRUIKSAANWIJZING
9/10
RAVE BAR
DMX-
kanaal
DMX-waarde
functie
opmerkingen
028 - 045
CW-LEDs programma 1
046 - 063
CW-LEDs programma 2
064 - 243
244 - 255
CW-LEDs programma 13
5
000 - 255
Snelheid
Langzaam -> snel
6
000 - 009
Geen functie
010 - 255
Stroboscoop
Langzaam -> snel
34CH/37CH-modus:
DMX-
kanaal
DMX-waarde
functie
opmerkingen
1
000 - 255
3 W WW LED1
2
000 - 255
3 W WW LED2
3
000 - 255
3 W WW LED3
4
000 - 255
3 W WW LED4
5
000 - 255
3 W WW LED5
6
000 - 255
3 W WW LED6
7
000 - 255
3 W WW LED7
8
000 - 255
3 W WW LED8
9
000 - 255
3 W WW LED9
10
000 - 255
3 W WW LED10
11
000 - 255
3 W WW LED11
12
000 - 255
3 W WW LED12
13
000 - 255
3 W WW LED13
14
000 - 255
3 W WW LED14
15
000 - 255
RGB-1 ROOD
16
000 - 255
RGB-1 GROEN
17
000 - 255
RGB-1 BLAUW
18
000 - 255
RGB-2 ROOD
19
000 - 255
RGB-2 GROEN
20
000 - 255
RGB-2 BLAUW
21
000 - 255
RGB-3 ROOD
22
000 - 255
RGB-3 GROEN
23
000 - 255
RGB-3 BLAUW
24
000 - 255
RGB-4 ROOD
25
000 - 255
RGB-4 GROEN
26
000 - 255
RGB-4 BLAUW
27
000 - 255
RGB-5 ROOD
28
000 - 255
RGB-5 GROEN
29
000 - 255
RGB-5 BLAUW
30
000 - 255
CW-LED - 1
31
000 - 255
CW-LED - 2
32
000 - 255
CW-LED - 3
33
000 - 255
CW-LED - 4
34
000 - 255
CW-LED - 5
35
000 - 009
Geen functie
010 - 044
Automatisch programma 1
Willekeurig, langzaam -> snel
045 - 079
Automatisch programma 2
14 × 3 W WW + RGB,
langzaam -> snel
080 - 114
Automatisch programma 3
14 × 3 W WW + 180 × CW,
langzaam -> snel
115 - 149
Automatisch programma 4
RGB + 180 × CW, langzaam -> snel
Page 12
NEDERLANDS
GEBRUIKSAANWIJZING
10/10
RAVE BAR
DMX-
kanaal
DMX-waarde
functie
opmerkingen
150 - 184
Automatisch programma 5
14 × 3 W WW, langzaam -> snel
185 - 219
Automatisch programma 6
RGB, langzaam -> snel
220 - 254
Automatisch programma 7
180 × CW, langzaam -> snel
255
Geluidsmodus
36
000 - 255
Snelheid
Programma 1-7, langzaam -> snel
37
000 - 009
Geen functie
010 - 255
Stroboscoop
Langzaam -> snel
ONDERHOUD
Zorg ervoor dat het gebied onder de installatieplaats tijdens takelen, onttakelen en onderhoud vrij is van
ongewenste personen.
Schakel het apparaat uit, ontkoppel het netsnoer en wacht totdat het apparaat is afgekoeld.
Tijdens de inspectie dienen de volgende punten te worden gecontroleerd:
Alle voor de bevestiging van het apparaat en zijn onderdelen gebruikte schroeven dienen goed vast te zitten
en mogen niet zijn gecorrodeerd.
Behuizingen, bevestigingen en installatieplaatsen (plafond, truss, ophangingen) moeten volledig vrij zijn van
vervorming.
Wanneer een optische lens zichtbaar is beschadigd als gevolg van scheuren of diepe krassen, moet hij
worden vervangen.
De netsnoeren moeten in perfecte staat zijn en onmiddellijk worden vervangen, wanneer er ook maar een
klein probleem wordt ontdekt.
Om het apparaat tegen oververhitting te beschermen, moeten de ventilatoren (indien aanwezig) en
ventilatieopeningen maandelijks worden gereinigd.
Het reinigen van de interne en externe optische lenzen en/of spiegels moet regelmatig worden uitgevoerd
om de lichtopbrengst te optimaliseren. De frequentie van reiniging is afhankelijk van de omgeving waarin het armatuur werkt: een vochtige, rokerige of bijzonder vuile omgeving kan leiden tot een grotere opeenhoping van vuil op de optiek van het apparaat.
Reinig met een zachte doek en gebruik hierbij normale reinigingsmiddelen voor glas.
Droog de onderdelen altijd zorgvuldig.
Let op: Wij raden nadrukkelijk aan om het inwendig reinigen door gekwalificeerd personeel uit te laten voeren!
SPECIFICATIES
Dit apparaat is ontstoord. Dit apparaat voldoet aan de eisen van de huidige Europese en nationale richtlijnen. De conformiteit werd vastgesteld en de desbetreffende verklaringen en documenten zijn door de fabrikant gedeponeerd.
Stroomtoevoer:
110 - 240 Vac, 50/60 Hz
Stroomverbruik:
100 watt
Geluidaansturing:
Ingebouwde microfoon
DMX-aansluitingen:
XLR 3-pens
DMX-modi:
1/2/6/34/37 kanalen
Leds:
14 × 3 W warm witte, 120 × SMD RGB, 180 × SMD koel wit
Afmetingen:
1002 × 67 × 122mm
Gewicht:
3,86 kg
De informatie kan zonder voorafgaande kennisgeving worden gewijzigd
U kunt de nieuwste versie van deze gebruiksaanwijzing downloaden van onze website:
www.jb-systems.eu
Page 13
Page 14
Page 15
Page 16
Loading...