Hp PHOTOSMART230 User Manual [nl]

Page 1
hp photosmart 230
beknopte
handleiding
Page 2

inhoud

aan de slag . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1
inleiding . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1
beknopt overzicht . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4
informatie over papier . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12
informatie over inktpatronen . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 16
werken met het bedieningspaneel . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 21
uw printer gebruiken met een digitale camera. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23
afdrukken vanaf een geheugenkaart . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23
op de camera geselecteerde foto’s afdrukken . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 32
problemen oplossen . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 35
een testpagina afdrukken . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 36
problemen met de printer . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 37
i
Page 3
afdrukproblemen . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 40
specificaties . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 49
systeemvereisten . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 49
printerspecificaties . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 50
index . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 53
inhoud
ii
Page 4

aan de slag

1

inleiding

Gefeliciteerd met de aanschaf van een HP Photosmart-printer. Met deze nieuwe, gebruiksvriendelijke en compacte fotoprinter kunt u het volgende doen:
Prachtige foto's afdrukken vanaf de geheugenkaart van uw digitale camera, zonder een computer te gebruiken.
Een indexpagina afdrukken van alle foto's op de geheugenkaart van uw digitale camera.
Foto’s van 10 x 15 cm (4 x 6 inch) in een handomdraai afdrukken.
U kunt uw printer ook aansluiten op een computer en de foto's op de vaste schijf opslaan, verbeteren, via e-mail delen met vrienden en familie, en gebruiken bij creatieve projecten.
1
Page 5
Bij uw nieuwe printer wordt de volgende documentatie geleverd. Hierin wordt beschreven hoe u de printer in gebruik neemt en deze optimaal kunt gebruiken.
Installatiegids — Een overzichtelijke poster met eenvoudige instructies voor het in gebruik nemen van de printer en het installeren van de printersoftware.
Beknopte handleiding — Een handige naslaghandleiding met inzichtelijke informatie over uw nieuwe printer. Hierin wordt uitgelegd hoe u de voornaamste functies van de printer kunt gebruiken en hoe u problemen kunt opsporen en oplossen.
Software-installatie & productondersteuning — Een boekje met uitleg over de installatie en configuratie van de software die bij uw printer wordt geleverd. Bevat tevens informatie over het verhelpen van problemen met de software, het opvragen van ondersteuning bij www.hp.com en de manieren waarop u contact kunt opnemen met HP Support & Services.
Help bij HP Photosmart-printer — On line informatie over de geavanceerde functies van uw nieuwe printer. Hierin kunt u meer lezen over het onderhoud van de printer, geavanceerde procedures voor foutopsporing en foutberichten.
Wanneer u de HP Photosmart-software eenmaal op de computer hebt geïnstalleerd, kunt u de Help bij de HP Photosmart-printer bekijken en afdrukken.
aan de slag
2
Page 6
de help bij de hp photosmart-printer weergeven
Windows-pc: Ga naar het menu Start, kies Programma’s, Hewlett-Packard,
Photosmart-printer 130, 230, 7150, 7345, 7350, 7550, en HP-dirigent voor foto- en beeldbewerking. Klik in de HP-dirigent voor foto- en beeldbewerking op Help.
Macintosh: Plaats de HP Photosmart-cd in het cd-romstation. Selecteer uw taal in de
map User Docs en klik op het bestand photosmart 230.html.
de help bij de hp photosmart-printer afdrukken
Windows-pc: Klik op Afdrukken op de navigatiebalk boven aan het venster Help bij
de HP Photosmart-printer.
Macintosh: Ga naar het menu Archief (File) en selecteer Print of klik op Print op de
navigatiebalk boven aan het browservenster.
aan de slag
3
Page 7

beknopt overzicht

Het afdrukken van foto's is kinderspel! Laad het fotopapier in de printer, installeer een inktpatroon, plaats een geheugenkaart met foto's en...
Eén...
aan de slag
Druk op de PIJL
NAAR LINKS of de PIJL NAAR RECHTS
om naar elke foto te gaan die u wilt afdrukken en druk vervolgens op de knop OK om deze te selecteren. Probeer het maar!
Tip: Gebruik de
PIJL OMHOOG en
de
PIJL OMLAAG
als u alleen de geselecteerde foto’s wilt bekijken.
Pijltoetsen
Knop OK
4
Page 8
Twee...
Druk op de knop
F
ORMAAT als u het
afdrukformaat van elke foto wilt wijzigen.
Druk op de knop
XEMPLAREN als u het
E
aantal exemplaren wilt wijzigen dat wordt afgedrukt.
Afdrukken!
Druk op de knop
A
FDRUKKEN. Veel
plezier met de foto's!
Tip: Druk op de
knop M
ENU en geef
aan welke foto’s u wilt afdrukken: een foto-indexpagina, een reeks foto’s of alle foto’s tegelijk.
aan de slag
5
Page 9
Voor dit type afdruk Gebruikt u dit papier...
foto's zonder rand glanzend fotopapier, met afscheurstrook
10 x 15 cm (4 x 6.5 inch) met een afscheurstrook van 1,25 cm
aan de slag
foto's met een rand onderaan
proef- en kalibratiepagina's
glanzend fotopapier, zonder afscheurstrook 10 x 15 cm (4 x 6 inch)
gewone indexkaarten 10 x 15 cm (4 x 6 inch)
6
Page 10
Er is een verschil tussen
indexkaarten
en
foto-indexpagina's
Indexkaart = lichtgewicht kaart Gebruik gewone indexkaarten
van 10 x 15 cm (4 x 6 inch) om test- en kalibratiepagina’s op af te drukken.
Er is een verschil tussen het
U kunt afdrukken op de volgende papierformaten:
• 10 x 15 cm (4 x 6 inch)
• 10 x 15 cm met afscheurstrook van 1,25 cm (4 x 6 inch met afscheurstrook van 0,5 inch)
papierformaat
Foto-indexpagina = een afdruk met genummerde “schetsen” van de foto's op de geheugenkaart.
Druk een foto-indexpagina af om te bepalen welke foto's u wilt afdrukken.
en het
U kunt de volgende fotoformaten afdrukken:
• 10 x 15 cm (4 x 6 inch)
•Pasfoto
•Schets
fotoformaat
aan de slag
7
Page 11

printeronderdelen

voorzijde

aan de slag
Bedieningspaneel (Zie “bedieningspaneel” op pagina 11 voor meer informatie)
Papierlade (ingeklapt)
Vak met inktpatroon
8
Page 12

met uitgeklapte papierlade

Sleuf voor CompactFlash­geheugenkaart
Sleuf voor MultiMediaCard­of Secure Digital­geheugenkaart
Lampje van geheugenkaart
Papierbreedtegeleider
Sleuf voor SmartMedia-
geheugenkaart
Sleuf voor Memory Stick­geheugenkaart
Uitvoergeleider
Papierlade
aan de slag
9
Page 13

achterzijde

Achterste uitvoerlade
USB-poort
Aansluiting voor netadapter
aan de slag
10
Page 14

bedieningspaneel

A
h
F
EXEMPLAREN
Met deze knop kunt u het aantal exemplaren wijzigen dat u wilt afdrukken
AAN/UIT
Hiermee kunt u de printer aan- of uitzetten
ZOOMEN
Met deze knop kunt u een foto vergroten en bijsnijden
L
INKS, RECHTS,
O
MHOOG, OMLAAG
Met deze pijlen kunt u navigeren door de foto's op een geheugenkaart en door menuopties
LCD-sc
Op dit scherm worden foto’s, menuopties en printerstatusberichten weergegeven
erm
Met deze knop kunt u het formaat van de afdruk wijzigen
OK
Met deze knop kunt u de huidige foto selecteren, een vraag op het LCD-scherm beantwoorden, menuopties selecteren en een vergrote foto bijsnijden
ORMAAT
M
Met deze knop kunt u menuopties openen
ENU
FDRUKKEN
Met deze knop kunt u de geselecteerde foto’s vanaf een geheugen­kaart afdrukken
O
PSLAAN
Met deze knop kunt u de geselecteerde foto’s vanaf een geheugenkaart opslaan
A
NNULEREN
M et de ze kn op kun t u de selectie van foto's opheffen, een menu sluiten en het afdrukken of opslaan stoppen
aan de slag
11
Page 15

informatie over papier

U kunt kleurenfoto's afdrukken op fotopapier van 10 x 15 cm (4 x 6 inch) met of zonder afscheurstrook, gewoon papier of indexkaarten. HP-fotopapier geeft de beste afdrukresultaten. HP-papier vindt u in de meeste winkels met computer- en kantoorbenodigdheden, of op het Internet op:
www.hpshopping.com (V.S.)
www.hp-go-supplies.com (Europa)
www. hp.com/paper (Azië/Pacifisch gebied)
aan de slag
12
Page 16
Uw printer is geschikt voor de volgende soorten papier:
Naam of type Formaat Toepassing
HP Premium Photo Paper
10 x 15 cm (met strook van 1,25 cm)
4 x 6 inch (met strook van 0,5 inch)
Foto's met een middelhoge tot hoge resolutie, afdrukken voor in het fotoalbum of archief en foto's zonder randen
aan de slag
HP Photo Paper 10 x 15 cm (met strook van
1,25 cm) 4 x 6 inch (met strook van
0,5 inch)
Indexkaarten 10 x 15 cm (4 x 6 inch) Afdrukken voor het kalibreren van
Andere soorten fotopapier
10 x 15 cm (4 x 6 inch) A6 (105 x 148,5 mm)
Foto's die u wilt delen met vrienden, die u wilt opsturen als kaart of per brief, herdrukken, digitale foto's en zakelijke foto's
inktpatronen, testpagina's, conceptafdrukken, projecten van de kinderen en indexpagina's (om te besparen op fotopapier)
Foto's en foto-indexpagina's
13
Page 17
Tijdens het afdrukken wordt het papier rechtstreeks de printer ingetrokken en dan via de achterzijde weer naar voren geleid. Zorg voor voldoende ruimte (minimaal 25 cm) tussen de uitvoerlade en de muur of andere objecten.
Uitvoergeleider
Papierbreedte­geleider
aan de slag
14
Page 18

papier laden

1 Plaats een stapeltje papier in de papierlade en schuif deze onder de uitvoergeleider.
• De printer drukt af op de zijde van het papier die naar boven is gericht. Als u fotopapier gebruikt, laadt u het papier met de met een afscheurstrook gebruikt, laadt u het papier zo in de papierlade dat de
als eerste de printer ingaat
• Laad 10 tot 20 vellen fotopapier of indexkaarten. Zie de instructies bij het fotopapier voor meer informatie over het laden ervan.
• Gebruik slechts een papiertype en -formaat tegelijk. Plaats verschillende papiertypen of -formaten niet door elkaar in de papierlade.
2 Verplaats de papierbreedtegeleider in de papierlade zodat deze goed op de linkerrand
van het papier aansluit, zonder dat het papier daarbij opbolt. Op die manier wordt het papier op de juiste manier ingevoerd zodat de foto's recht worden afgedrukt.
Wanneer u ander papier gebruikt dan HP Premium Photo Paper, kunnen zich problemen voordoen bij de doorvoer van het papier. In dat geval doet u minder vellen papier in de invoerlade en zorgt u ervoor dat de papierbreedte-geleider goed tegen de linkerrand van het papier zit, zonder dat het papier daarbij opbolt.
.
glanzende zijde naar boven. Als u papier
strook
aan de slag
15
Page 19

informatie over inktpatronen

De juiste inktpatroon voor uw printer is de HP #57 (C6657A), een inktpatroon met drie kleuren.
Zorg ervoor dat u de juiste inktpatroon gebruikt (HP #57). Schade aan de printer of inktpatroon als gevolg van het aanpassen of opnieuw vullen van inktpatronen van HP wordt uitdrukkelijk van de garantie van HP uitgesloten.
U kunt de inktpatroon installeren en verwijderen terwijl de printer is ingeschakeld of uitgeschakeld. Wanneer u voor het eerst een nieuwe inktpatroon plaatst, wordt er automatisch een kalibratiepagina afgedrukt. Als u de inktpatroon verwijdert en weer plaatst, wordt er niet opnieuw een kalibratiepagina afgedrukt.
Als de printer uit staat wanneer u de inktpatroon installeert, wordt de kalibratiepagina afgedrukt wanneer u de printer aanzet.
aan de slag
16
Page 20

de inktpatronen installeren of vervangen

De printer presteert alleen optimaal wanneer u echte inktpatronen van HP gebruikt die in de fabriek zijn gevuld.
1 Als de printer uitstaat, drukt u op de knop A
bedieningspaneel om deze aan te zetten.
2 Leg een indexkaart in de invoerlade, zodat de printer een
kalibratiepagina kan afdrukken nadat u de inktpatroon hebt geïnstalleerd.
3 Neem de nieuwe inktpatroon uit de verpakking en trek aan
het
lipje om de doorzichtige plastic tape te verwijderen.
Raak de inktsproeiers of de koperen contactpunten op de inktpatroon hierbij NIET aan. Als u deze onderdelen aanraakt, kunt u de inktpatroon beschadigen.
AN/UIT op het
aan de slag
17
Page 21
4 Open het vak met de inktpatroon door
de klep omlaag te trekken.
5 Plaats de inktpatroon in de houder met
de koperen contactpunten naar de binnenkant van de printer en de inktsproeiers naar beneden.
R
E
W
O
P
Z
U
N
E
M
OK
M
O
O
E
Z
I
S
L
E
C
N
S
A
E
C
I
P
O
C
aan de slag
P
R
I N
R
E W O
P
ZOOM
T
CANCEL
MENU
18
Page 22
P
R
I
N
6 Duw de inktpatroon in de houder totdat
deze op zijn plaats klikt.
R
E
W
O
P
ZOOM
T
CANCEL
MENU
7 Sluit de klep.
Nadat u de inktpatroon hebt geplaatst, wordt er automatisch een kalibratiepagina op de printer afgedrukt. Als de printer uitstaat, wordt de kalibratiepagina afgedrukt wanneer u de printer aanzet. Door middel van de kalibratiepagina kunt u nagaan of de inktpatroon op de juiste manier is geïnstalleerd.
aan de slag
19
Page 23

de inktpatroon verwijderen

1 Open het vak met de inktpatroon.
2 Verwijder de inktpatroon uit de houder door de patroon naar beneden te duwen en aan
de bovenkant naar u toe te trekken.
3 Verwijder de inktpatroon uit printer.
aan de slag
20
Page 24

werken met het bedieningspaneel

Op het bedieningspaneel van de printer ziet u meerdere knoppen:
XEMPLAREN — Met deze knop kunt u het aantal exemplaren wijzigen dat u wilt
E afdrukken.
aan de slag
LCD-
F
Printerlampje — Dit lampje verlicht de knop A
SCHERM — Op dit scherm verschijnen foto’s, menuopties en printerstatusberichten.
ORMAAT — Met deze knop kunt u het fotoformaat wijzigen.
FDRUKKEN. Wanneer dit lampje groen is,
staat de printer aan. Wanneer dit lampje groen knippert, is de printer bezig. Wanneer dit lampje rood knippert, is er een probleem met de printer.
A
FDRUKKEN — Met deze knop kunt u geselecteerde foto's afdrukken vanaf een
geheugenkaart.
O
PSLAAN — Met deze knop kunt u foto’s opslaan vanaf een geheugenkaart.
A
NNULEREN — Met deze knop kunt u de selectie van foto's opheffen, een menu sluiten
en het afdrukken of opslaan stoppen.
L
INKS, RECHTS, OMHOOG, OMLAAG — Met deze pijlen kunt u de diverse menuopties
doorlopen. Gebruik de geheugenkaart te doorlopen. Gebruik de
PIJL NAAR LINKS en de PIJL NAAR RECHTS om te foto’s op een
PIJL OMHOOG en de PIJL OMLAAG om door
geselecteerde foto’s te bladeren.
21
Page 25
M
ENU — Met deze knop kunt u menuopties openen.
OK — Met deze knop kunt u de huidige foto selecteren, een vraag op het LCD-scherm beantwoorden, menuopties selecteren en een vergrote foto bijsnijden
Z
OOMEN — Met deze knop kunt u de vergroting van de geselecteerde foto wijzigen of
de foto bijsnijden.
A
AN/UIT — Met deze knop zet u de printer aan of uit. Wanneer u de printer aanzet,
moet u minimaal tien seconden wachten terwijl de printer interne controles uitvoert.
aan de slag
22
Page 26

uw printer gebruiken met een digitale camera

Met de HP Photosmart-printer kunt u prachtige foto’s afdrukken vanaf uw digitale camera zonder de computer te gebruiken.
2

afdrukken vanaf een geheugenkaart

Als bij uw digitale camera foto’s op een geheugenkaart worden opgeslagen, kunt u de geheugenkaart in de printer plaatsen om uw foto’s af te drukken of op te slaan zonder de computer te gebruiken. Op het LCD-scherm van de printer verschijnen de stappen die u moet uitvoeren.
De printer ondersteunt zes verschillende geheugenkaarten. Deze kaarten worden geproduceerd door diverse leveranciers en zijn verkrijgbaar met diverse opslagcapaciteiten. U kunt geheugenkaarten kopen op de plaats waar u uw digitale camera hebt gekocht en in de meeste winkels met computerbenodigdheden.
23
Page 27

ondersteunde geheugenkaarten

De printer kan de volgende typen geheugenkaarten lezen: CompactFlash Association (CFA) Type I of II, SmartMedia™, MultiMediaCard™, Secure Digital™ en Memory Stick™.
Let op: Als u een ander type geheugenkaart gebruikt, kunnen de geheugenkaart en de printer
beschadigd raken.
uw printer gebruiken met een
CompactFlash Type I of II
Als uw digitale camera meerdere bestandstypen ondersteunt, kunt u foto’s waarschijnlijk ook opslaan in diverse bestandsindelingen, zoals JPEG, niet-gecomprimeerde TIFF, FlashPix en RAW. Bestanden van het type JPEG en niet-gecomprimeerde TIFF kunt u direct vanaf de geheugenkaart afdrukken. Als u andere typen bestanden wilt afdrukken, slaat u de foto's op de computer op en drukt u ze vervolgens af met behulp van een softwaretoepassing.
Memory StickSecure DigitalSmartMedia MultiMediaCard
24
Page 28

een geheugenkaart plaatsen

Wanneer u foto’s hebt genomen met uw digitale camera, kunt u de geheugenkaart in de printer plaatsen en de foto's onmiddellijk afdrukken. U kunt de printer ook gebruiken om de foto's op de computer op te slaan.
De printer kan slechts een geheugenkaartsleuf tegelijk lezen.
Wanneer u een geheugenkaart op de juiste wijze plaatst, gaat het lampje van de geheugenkaart branden. Op het LCD-scherm wordt kort aangegeven hoeveel foto’s er op de geheugenkaart staan en vervolgens wordt de eerste foto getoond.
Let op: Trek de geheugenkaart niet uit de sleuf zolang het lampje van de geheugenkaart knippert.
Wanneer u een geheugenkaart verwijdert terwijl deze in gebruik is, kunnen de printer, de geheugenkaart of de gegevens op de geheugenkaart beschadigd raken. Raadpleeg de Help bij de HP Photosmart-printer voor meer informatie.
Op de printer bevinden zich vier verschillende sleuven voor geheugenkaarten. Welke sleuf u gebruikt, hangt af van het type geheugenkaart dat u hebt.
uw printer gebruiken met een
25
Page 29
een CompactFlash-geheugenkaart plaatsen
Open de klep van de papierlade. Plaats de geheugenkaart met de voorzijde naar boven in de geheugenkaartsleuf linksboven. Schuif de zijde met de gaatjes eerst in de printer. Als er een pijl op het etiket van de geheugenkaart staat, zorgt u ervoor dat de kant met de pijl naar boven is gericht en dat de pijl naar de sleuf wijst.
Duw de geheugenkaart rustig in de printer totdat de kaart niet verder kan. Het is mogelijk dat de geheugenkaart niet helemaal in de printer past. Als u de geheugen­kaart met kracht doorduwt, kan de geheugenkaart of de printer beschadigd raken.
Let op: Als u de geheugenkaart op een andere manier plaatst, kan de kaart of de printer
beschadigd raken.
Sleuf voor CompactFlash­geheugenkaart
CompactFlash­geheugenkaart
uw printer gebruiken met een
26
Page 30
een MultiMediaCard- of Secure Digital-geheugenkaart plaatsen
Open de klep van de papierlade. Plaats de geheugenkaart met het etiket omhoog en de zijde met de metalen contactpunten omlaag in de geheugenkaartsleuf linksonder. Schuif de zijde met de metalen contactpunten eerst in de printer.
Duw de geheugenkaart rustig in de printer totdat de kaart niet verder kan. Het is mogelijk dat de geheugenkaart niet helemaal in de printer past. Als u de geheugen­kaart met kracht doorduwt, kan de geheugenkaart of de printer beschadigd raken.
Let op: Als u de geheugenkaart op een andere manier plaatst, kan de kaart of de printer
beschadigd raken.
Sleuf voor MultiMediaCard­of Secure Digital­geheugenkaart
MultiMediaCard­of Secure Digital­geheugenkaart
uw printer gebruiken met een
27
Page 31
een SmartMedia-geheugenkaart plaatsen
Open de klep van de papierlade. Plaats de geheugenkaart met de (zwarte) voorzijde omhoog en de zijde met de gouden contactpunten
omlaag in de geheugenkaartsleuf rechtsboven. Schuif de zijde met de
gouden contactpunten eerst in de printer.
Duw de geheugenkaart rustig in de printer totdat de kaart niet verder kan. Het is mogelijk dat de geheugenkaart niet helemaal in de printer past. Als u de geheugen­kaart met kracht doorduwt, kan de geheugenkaart of de printer beschadigd raken.
Let op: Als u de geheugenkaart op een andere manier plaatst, kan de kaart of de printer
beschadigd raken.
Sleuf voor SmartMedia­geheugenkaart
SmartMedia­geheugenkaart
uw printer gebruiken met een
28
Page 32
een Memory Stick-geheugenkaart plaatsen
uw printer gebruiken met een
Open de klep van de papierlade. Plaats de geheugenkaart met de metalen contactpunten omlaag in de geheugenkaartsleuf rechtsonder.
Sleuf voor Memory Stick­geheugenkaart
Schuif de zijde met de metalen contactpunten eerst in de printer.
Duw de geheugenkaart rustig in de
Memory Stick­geheugenkaart
printer totdat de kaart niet verder kan. Het is mogelijk dat de geheugenkaart niet helemaal in de printer past. Als u de geheugen­kaart met kracht doorduwt, kan de geheugenkaart of de printer beschadigd raken.
Let op: Als u de geheugenkaart op een andere manier plaatst, kan de kaart of de printer
beschadigd raken.
29
Page 33

kiezen welke foto’s u wilt afdrukken

U kunt bepalen welke foto's u wilt afdrukken door de foto's te bekijken op het LCD-scherm van de printer of door een foto-indexpagina af te drukken.
foto's bekijken op het LCD-scherm
1 Plaats een geheugenkaart in de geheugenkaartsleuf op de printer.
2 Wacht totdat de eerste foto van de geheugenkaart op het LCD-scherm verschijnt en druk
dan op de als u op een pijlknop drukt, verschijnt er een nieuwe foto op het LCD-scherm.
een foto-indexpagina afdrukken
1 Plaats een geheugenkaart in de geheugenkaartsleuf op de printer.
2 Wacht totdat de eerste op de geheugenkaart opgeslagen foto op het LCD-scherm
verschijnt en druk vervolgens op de knop M printer.
PIJL NAAR LINKS of de PIJL NAAR RECHTS om de foto’s te bekijken. Telkens
ENU op het bedieningspaneel van de
uw printer gebruiken met een
3 Druk net zo lang op de
PIJL OMLAAG totdat Indexpagina afdrukken wordt gemarkeerd
op het LCD-scherm en druk vervolgens op de knop OK.
Zie de Help bij de HP Photosmart-printer voor meer informatie over het afdrukken en opslaan van foto's vanaf een geheugenkaart.
30
Page 34

foto’s afdrukken via het bedieningspaneel

Als u foto’s wilt afdrukken vanaf een geheugenkaart, plaatst u de geheugenkaart simpelweg in geheugenkaartsleuf van de printer, selecteert u de gewenste foto’s en drukt u op de knop
A
FDRUKKEN.
1 Plaats een geheugenkaart in de geheugenkaartsleuf op de printer. 2 Wacht totdat de eerste op de geheugenkaart opgeslagen foto op het LCD-scherm
verschijnt en druk vervolgens op de gewenste foto op het LCD-scherm verschijnt.
3 Druk op de knop E
XEMPLAREN of FORMAAT om de afdrukinstellingen aan te passen.
Als u meerdere foto’s tegelijk wilt afdrukken, drukt u op de knop OK om de afzonderlijke foto’s te selecteren. Druk op de om de geselecteerde foto’s te doorlopen.
PIJL NAAR LINKS of de PIJL NAAR RECHTS totdat de
PIJL OMHOOG of de PIJL OMLAAG
uw printer gebruiken met een
4 Druk op de knop A
FDRUKKEN.
Zie de Help bij de HP Photosmart-printer voor meer informatie over de volgende onderwerpen:
Meerdere foto’s of fotoreeksen afdrukken
Patroonranden toevoegen aan foto’s
Kleureffecten als Antiek of Sepia gebruiken
Foto’s bekijken met de zoomfunctie en bijsnijden
Diapresentaties weergeven.
31
Page 35

op de camera geselecteerde foto’s afdrukken

Als u beschikt over een ‘direct-printing’ digitale camera van HP, kunt u de printer gebruiken om via de camera geselecteerde foto’s af te drukken.

foto’s selecteren en afdrukken

uw printer gebruiken met een
1 Selecteer de foto’s die u wilt afdrukken in
het menu Delen van uw camera. Raadpleeg de documentatie bij de camera voor meer informatie.
2 Sluit de camera aan op de USB-poort aan
de achterzijde van de printer met behulp van de speciale USB-kabel die bij de camera wordt geleverd.
Zodra u de camera op de printer hebt aangesloten, verschijnt het menu met afdrukinstellingen van de camera. Met dit menu kunt u het volgende doen:
• De foto’s wijzigen die u hebt geselecteerd om af te drukken
• Het type fotopapier selecteren
• Het fotoformaat selecteren.
USB-poort
USB-kabel
32
Page 36
3 Volg de instructies op het LCD-scherm van de camera als u klaar bent om de foto’s af te
drukken.
Raadpleeg de documentatie bij de camera voor meer informatie over het werken met foto’s die op de camera zijn geselecteerd.
uw printer gebruiken met een
33
Page 37
34335
uw printer gebruiken met een
Page 38

problemen oplossen

Uw HP Photosmart-printer is betrouwbaar en gemakkelijk in het gebruik. In deze sectie vindt u tips, adviezen en antwoorden op veelgestelde vragen. Controleer eerst het volgende:
Alle kabelverbindingen tussen de printer en de computer zitten stevig vast.
Gebruikt u de meest recente versie van de software? Ga na of er software-updates beschikbaar zijn op www.hp.com. Raadpleeg het boekje HP Photosmart Software- installatie & productondersteuning dat bij de printer wordt geleverd voor contactinformatie.
De informatie in dit hoofdstuk heeft betrekking op Windows- en Macintosh­besturingssystemen.
Page 39

een testpagina afdrukken

U kunt een testpagina afdrukken om de inktpatroon te controleren en om na te gaan of het papier op de juiste manier is geladen.
1 Druk op de knop M
bedieningspaneel van de printer.
2 Druk net zolang op de
OMLAAG totdat de optie
Testpagina afdrukken op het LCD-scherm wordt gemarkeerd. Druk vervolgens op de knop OK.
Er wordt een testpagina afgedrukt met gegevens over de printer.
ENU op het
PIJL
Afdrukkwaliteit van foto’s
Als deze foto er goed uitziet, worden uw foto's goed afgedrukt.
Diagnostische gegevens
Deze gegevens zijn belangrijk voor als u met HP Support & Services belt.
Kwaliteit van inktsproeiers
Als deze gekleurde balken witte vegen bevatten, moet u de inktpatroon reinigen.
Geschat inktniveau
Hieraan kunt u zien of u een nieuwe inktpatroon moet aanschaffen.
problemen oplossen
36
Page 40

problemen met de printer

Probleem Mogelijke oorzaak Oplossing
problemen oplossen
Ik kan de printer niet aanzetten.
Het groene printerlampje knippert.
Misschien heeft de printer te veel stroom gebruikt.
De printer is aangesloten op een snoercentrale en deze is uitgeschakeld.
Misschien is de printer bezig met het verwerken van gegevens.
Koppel het netsnoer los van de printer en wacht ongeveer tien seconden. Sluit het netsnoer weer aan en druk op de A aan te zetten.
Schakel de snoercentrale in.
Wacht even. De printer heeft enige tijd nodig om de gegevens te verwerken.
AN/UIT-knop om de printer
37
Page 41
Probleem Mogelijke oorzaak Oplossing
Het rode printerlampje knippert (langzaam).
Er is een probleem met de printer.
Probeer het volgende: 1 Raadpleeg het LCD-scherm van de
printer en het computerscherm voor nadere instructies.
2 Als dit niet werkt en er een digitale
camera is aangesloten op de printer, raadpleegt u het LCD­scherm van de camera voor instructies.
3 Als dit geen soelaas biedt, zet u
de printer uit. Koppel het netsnoer los van de printer, wacht een minuut en sluit het netsnoer weer aan. Zet de printer aan.
problemen oplossen
38
Page 42
Probleem Mogelijke oorzaak Oplossing
Het rode printerlampje knippert (snel).
Er is een onherstelbare fout opgetreden.
Probeer het volgende: 1 Zet de printer uit. Koppel het
netsnoer los van de printer, wacht een minuut en sluit het netsnoer weer aan. Zet de printer aan.
2 Als dit geen soelaas biedt, kijkt u op
www.hp.com of neemt u contact op
met HP Support & Services. Raadpleeg het boekje Software-
installatie & productondersteuning
bij de printer voor contactinformatie.
problemen oplossen
De printer herkent het bestand op de geheugenkaart niet.
De geheugenkaart bevat bestandstypen die de printer niet kan lezen.
Stel de camera zo in dat foto's worden opgeslagen in bestandsindelingen die de printer ondersteunt. Zie
op pagina 49
de ondersteunde bestandsindelingen. Raadpleeg de documentatie die bij de camera wordt geleverd voor informatie over het opslaan van specifieke bestandstypen.
voor een overzicht van
specificaties
39
Page 43
Probleem Mogelijke oorzaak Oplossing
Het afdrukken verloopt erg langzaam.
Misschien drukt u een foto met een hoge resolutie af.
Wacht even. Foto’s met een hoge resolutie worden langzamer afgedrukt.

afdrukproblemen

Probleem Mogelijke oorzaak Oplossing
problemen oplossen
Het fotopapier wordt niet naar behoren ingevoerd.
Het fotopapier zit niet goed in de papierlade.
Uw werkomgeving is extreem droog of vochtig.
Verplaats de papierbreedtegeleider in de papierlade zodat deze goed op de linkerrand van het papier aansluit, zonder dat het papier daarbij opbolt.
Probeer het volgende:
• Schuif het fotopapier zo ver mogelijk in de papierlade.
• Laad één vel fotopapier tegelijk.
40
Page 44
Probleem Mogelijke oorzaak Oplossing
Het papier wordt niet naar behoren ingevoerd.
OF Het papier wordt
niet naar behoren uitgevoerd.
Misschien zit er te veel papier in de papierlade.
Misschien is het papier te dun of te dik.
Misschien is het papier gekreukt.
Verwijder wat papier uit de papierlade en probeer het opnieuw.
Zie specificaties op pagina 49 voor een overzicht van de ondersteunde papiergewichten en -typen.
Gebruik ander papier.
problemen oplossen
Er komt niets uit de printer.
(vervolg op volgende pagina)
Er is een probleem met de printer.
Misschien is de stroom uitgeschakeld.
OF Misschien zit er een kabel
los.
Controleer of het LCD-scherm van de printer instructies bevat.
Probeer het volgende:
• Controleer of de printer aanstaat.
• Controleer of het netsnoer op de juiste wijze is aangesloten.
41
Page 45
Probleem Mogelijke oorzaak Oplossing
(vervolg van vorige pagina)
Er komt niets uit de printer.
(vervolg op volgende pagina)
Misschien bevat de papierlade geen papier.
Misschien staat het vak met
Controleer of het papier op de juiste manier in de papierlade is geplaatst. Zie informatie over papier op pagina 12 voor instructies voor het laden van papier.
Sluit het vak met de inktpatroon.
de inktpatroon open.
problemen oplossen
42
Page 46
Probleem Mogelijke oorzaak Oplossing
(vervolg van vorige pagina)
Er komt niets uit de printer.
(vervolg op volgende pagina)
Misschien is er een papierstoring.
Probeer het volgende:
• Controleer of het LCD-scherm van de printer instructies bevat.
• Verwijder het papier uit de papierlade en controleer de uitvoerlade aan de achterzijde.
Als er nog steeds problemen zijn met de papierdoorvoer, probeert u het volgende:
1 Zet de printer uit. 2 Koppel de printer los. 3 Verwijder het vastzittende papier
voorzichtig uit de printer.
4 Sluit de printer weer aan en zet
hem aan.
5 Wanneer u de papierstoring hebt
verholpen, drukt u de foto opnieuw af.
problemen oplossen
Misschien zit de wagen met de inktpatronen vast.
Verwijder de inktpatroon en plaats deze opnieuw.
43
Page 47
Probleem Mogelijke oorzaak Oplossing
(vervolg van vorige pagina)
Er komt niets uit de printer.
Misschien is er iets aan de hand met de inktpatroon.
Probeer het volgende:
• Controleer of het LCD-scherm van de printer foutberichten bevat.
• Druk een testpagina af en vervang eventueel de inktpatroon.
problemen oplossen
Er komt een lege pagina uit de printer.
Misschien is de printer nog bezig met het verwerken van gegevens.
Misschien is de inktpatroon leeg.
Misschien hebt u een afdruktaak opgegeven en deze vervolgens geannuleerd.
Wacht even. Foto’s met een hoge resolutie worden langzamer afgedrukt.
Druk een testpagina af en vervang eventueel de inktpatroon.
Als u een afdruktaak annuleert voordat het bestand is afgedrukt, kan het papier al in de printer zijn geladen. Wanneer u de volgende afdruktaak start, komt er een lege pagina uit de printer voordat de huidige taak wordt uitgevoerd.
44
Page 48
Probleem Mogelijke oorzaak Oplossing
De foto wordt schuin of niet midden op het papier afgedrukt.
Misschien is het papier niet goed geladen.
Zorg ervoor dat het papier op de juiste manier in de papierlade zit. Zie papier laden op pagina 15 voor instructies bij het laden van papier.
problemen oplossen
De afdrukkwaliteit valt tegen.
Misschien is de inktpatroon bijna leeg.
De papiersoort die u gebruikt is mogelijk niet optimaal voor uw uitvoer.
Misschien drukt u af op de verkeerde kant van het fotopapier.
Druk een testpagina af. OF Als de inktpatroon bijna leeg is,
vervangt u de inktpatroon.
Zorg ervoor dat u een papiertype gebruikt dat is bedoeld voor de printer. HP-fotopapier geeft de beste resultaten.
Plaats het fotopapier in de printer met de glanzende zijde naar boven.
45
Page 49
Probleem Mogelijke oorzaak Oplossing
Foto’s worden niet goed afgedrukt.
Misschien is het fotopapier niet goed geladen.
Plaats het fotopapier in de printer met de glanzende zijde naar boven. Als u papier met een afscheurstrook gebruikt, plaatst u dit zo dat de strook als eerste wordt ingevoerd.
problemen oplossen
De foto’s die u aan de hand van de nummers op het LCD­scherm van de camera hebt ge­selecteerd, worden niet afgedrukt. In plaats daarvan worden andere foto’s afgedrukt.
Misschien is het fotopapier niet op de juiste wijze ingevoerd in de printer.
Mogelijk wijst uw camera andere nummers aan de foto’s toe dan de printer.
Kijk of het papier misschien is vast­gelopen en probeer dan het volgende:
• Schuif het fotopapier zo ver mogelijk in de papierlade.
• Laad één vel fotopapier tegelijk.
Druk een foto-indexpagina af. Selecteer de foto’s die u wilt afdrukken aan de hand van het nummer dat op de foto-indexpagina wordt vermeld.
46
Page 50
Probleem Mogelijke oorzaak Oplossing
De foto’s die u op de camera hebt gemarkeerd, worden niet afgedrukt.
Bij sommige digitale camera’s (zoals de HP 318 en HP 612) kunt u zowel via het interne geheugen van de camera als de geheugen­kaart foto’s markeren die u wilt afdrukken. Als u foto's verplaatst van het interne geheugen van de camera naar de geheugenkaart, gaan deze markeringen verloren.
Markeer foto’s die u wilt afdrukken pas nadat u ze hebt verplaatst van het interne geheugen van de camera naar de geheugenkaart.
problemen oplossen
47
Page 51
Zie de Help bij de HP Photosmart-printer voor meer informatie over de volgende onderwerpen:
Aansluitproblemen op Windows-pc’s
Aansluitproblemen op de Macintosh
Problemen met de USB-aansluiting
Meer problemen met de printer
Meer afdrukproblemen
Foutberichten op het LCD-scherm.
problemen oplossen
48
Page 52

specificaties

systeemvereisten

Onderdeel Minimum voor Windows-pc Minimum voor Macintosh
®
Besturingssysteem Windows 98, 2000
Professional, ME, XP Home en XP Professional
Processor Pentium
hoger
RAM-geheugen 64 MB (128 MB aanbevolen) OS 9.x: 64 MB (128 MB
Vrije schijfruimte 500 MB 300 MB
Beeldscherm 800 x 600, 16-bits of hoger 800 x 600, 16-bits of hoger
®
ll (of gelijkwaardig) of
Macintosh of hoger
G3 of hoger
aanbevolen) OS X: 128 MB
OS 9.x, OS X 10.1
4
Cd-rom-station 4x 4x
49
Page 53
Onderdeel Minimum voor Windows-pc Minimum voor Macintosh
Aansluitingen
Browser Microsoft
USB-poort en USB-kabel USB-poort en USB-kabel
®
Internet Explorer 5.5
of hoger

printerspecificaties

Papierlade Eén fotolade voor formaat 10 x 15 cm (4 x 6 inch)
Capaciteit van lade
Bestandsindelingen voor foto's
25 fotovellen van 10 x 15 cm (4 x 6 inch) 20 indexkaarten van 10 x 15 cm (4 x 6 inch) 20 A6-kaarten van 105 x 148,5 mm
JPEG Baseline TIFF 24-bits RGB niet-gecomprimeerd chunky TIFF 24-bits YCbCR niet-gecomprimeerd chunky TIFF 24-bits RGB-packbits chunky TIFF 8-bits grijs niet-gecomprimeerd/packbits TIFF 1-bits niet-gecomprimeerd/packbits/1D Huffman
specificaties
50
Page 54
Afdrukmateriaal
Papier (gewoon, foto), kaarten (index, A6)
Formaten
Marges
Geheugen
Foto 10 x 15 cm (4 x 6 inch) Foto met afscheurstrook 10 x 16,25 cm (4 x 6,5 inch) Indexkaarten 10 x 15 cm (4 x 6 inch) A6 (105 x 148,5 mm)
Onderzijde 11,7 mm (0,46 inch)
8 MB
Geheugenkaarten CompactFlash Type I of II
Memory Stick MultiMediaCard Secure Digital SmartMedia
Ondersteunde bestandsindelingen voor geheugenkaarten
Rechtstreeks vanaf de printer afdrukken: JPEG (baseline), niet­gecomprimeerde (RGB en YCbCR) TIFF- en DCF-bestanden die door een digitale camera zijn gemaakt. Opslaan op en afdrukken vanaf de computer: alle bestandstypen.
Aansluitingen USB 2.0 Full speed (Windows 98, 2000 Professional, ME,
XP Home en XP Professional, en Mac OS 9.x en OS X 10.1)
specificaties
51
Page 55
Netvoedingsadapter
Adapter C8442-60026: 120-127 Vac, 50/60 Hz, 500 mA Adapter C8442-60027: 100-240 Vac, 50/60 Hz, 500 mA
Afdrukkwaliteit, kleur
Technologie, kleur
HP PhotoREt lll, maximaal 4800 x 1200 dpi (geoptimaliseerd)
HP PhotoREt lll, HP ColorSmart III, HP SmartFocus, automatische contrastverbetering
Afdruktechnologie Afdrukken met druppelsgewijze thermische inktstraal
Inktpatroon
Afdrukken in kleur
1 driekleurig HP #57 (C6657A)
Ja
Afdruktalen HP PCL 3
Afmetingen
Gewicht
225 x 110 x 135 mm
1,39 kg
USB-ondersteuning USB 2.0 Full speed (Windows 98, 2000 Professional, ME, XP Home
en XP Professional, Macintosh OS 9.x en Macintosh OS X 10.1). De USB-kabel mag niet langer zijn dan 3 meter.
specificaties
52
Page 56

index

A
Aan/uit-knop 11, 22
achterste uitvoerlade
afdrukken
foto-indexpagina testpagina vanaf geheugenkaarten via het bedieningspaneel
Afdrukken (knop)
afdrukmateriaal en -formaten
afdrukproblemen
Annuleren (knop)
10, 14
30
36
23
11, 21
4047
11, 21
B
bedieningspaneel 11, 21
beknopt overzicht
4
31
13, 50
Beknopte handleiding
bestandstypen
Boekje Software-installatie &
productondersteuning
2
24, 39, 50
2
C
CompactFlash-geheugenkaartsleuf 26
D
digitale camera's
afdrukken vanaf geheugenkaarten via camera geselecteerde foto’s afdrukken
23
E
Exemplaren (knop) 11, 21
32
53
Page 57
F
H
Formaat (knop) 11, 21
foto's zonder rand
foto’s
afdrukken via het bedieningspaneel bestandstypen indexpagina randen
6
via camera geselecteerde foto’s afdrukken weergeven
6
24
7, 30
30
G
geheugenkaarten
afdrukken vanaf kaartsleuven ondersteunde typen plaatsen verwijderen
2529
23
9
24
25
31
32
HP direct-printing digitale camera.
Zie digitale camera
HP Photosmart-printer, Help
2
I
indexkaarten 7
indexpagina
inktpatronen
installeren kalibratiepagina ondersteunde testpagina verwijderen 20
Installatiegids
installeren van inktpatronen
7, 30
17
19
16
36
2
17
index
54
Page 58
K
P
kalibratiepagina 6, 19
knoppen, bedieningspaneel
11, 21
L
laden van papier 15
LCD-scherm
11, 21
M
Memory Stick-geheugenkaartsleuf 29
Menu (knop)
MultiMediaCard-geheugenkaartsleuf
11, 22
O
OK (knop) 11, 22
opnames. Zie foto’s
Opslaan (knop)
11, 21
27
papier
achterste lade laden
15
typen en formaten verkrijgbaarheid
pijlen
11, 21
plaatsen van geheugenkaarten
printer
documentatie lampje problemen schematisch overzicht specificaties
problemen oplossen
afdrukproblemen een testpagina afdrukken problemen met de printer
10
13, 50
12
1
21
3739
811
50
4047
36 3739
index
2529
55
Page 59
S
Secure Digital-geheugenkaartsleuf 27
SmartMedia-geheugenkaartsleuf
specificaties
50
28
T
testpagina 6, 36
U
uitvoergeleider 15
USB-poort
10
V
verwijderen
geheugenkaarten inktpatronen
via camera geselecteerde foto’s, afdrukken
25
20
Z
Zoomen (knop) 11, 22
index
32
56
Page 60
© Copyright 2002 Hewlett-Packard Company
Alle rechten voorbehouden. Niets uit dit document mag worden gefotokopieerd, gereproduceerd of vertaald in een andere taal zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van Hewlett-Packard Company.
De informatie in dit document kan zonder voorafgaande kennisgeving worden gewijzigd. Hewlett-Packard is niet aansprakelijk voor fouten in dit materiaal noch voor indirecte schade in verband met de aflevering, het functioneren of het gebruik van dit materiaal.
HP, het HP-logo en PhotoSmart zijn eigendom van Hewlett-Packard Company.
Microsoft en Windows zijn geregistreerde handelsmerken van Microsoft Corporation. CompactFlash, CF en het CF-logo zijn handelsmerken van de CompactFlash Association (CFA).
Mac, het Mac-logo en Macintosh zijn geregistreerde handelsmerken van Apple Computer, Inc.
IBM is een geregistreerd handelsmerk van International Business Machines Corporation.
Andere merken en hun producten zijn handelsmerken of geregistreerde handelsmerken van hun respectieve eigenaren.
De auteursrechten van bepaalde foto’s in dit document zijn behouden aan de oorspronkelijke eigenaren.
Page 61
Gedrukt op gerecycled papier Gedrukt in Duitsland, juni 2002
ENERGY STAR® is een geregistreerd handelsmerk in de Verenigde Staten. Als ENERGY STAR®-partner heeft Hewlett-Packard Company vastgesteld dat dit product voldoet aan de ENERGY STAR®-richtl ijnen voor ene rgieb espa ring.
www.hp.com
©2002 Hewlett-Packard Company
Q3000-90170
Loading...