HP L2151ws User's Guide [pl]

Monitory LCD L2151w/L2151ws — podręcznik użytkownika
Warunki gwarancji na produkty i usługi firmy HP są ujęte w odpowiednich informacjach o gwarancji towarzyszących tym produktom i usługom. Żadne zawarte tu informacje nie mogą zostać uznane za równoznaczne z udzieleniem jakichkolwiek dodatkowych gwarancji. Firma HP nie ponosi odpowiedzialności za błędy techniczne ani redakcyjne oraz pominięcia w niniejszym dokumencie.
Firma HP nie ponosi odpowiedzialności za skutki używania lub za niezawodność działania dostarczonego przez nią oprogramowania na sprzęcie dostarczonym przez firmę inną niż HP.
Niniejszy dokument zawiera prawnie zastrzeżone informacje chronione prawami autorskimi. Żadna część tego dokumentu nie może być kopiowana, powielana ani tłumaczona na inny język bez uprzedniej pisemnej zgody firmy Hewlett-Packard Company.
Copyright © 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P.
Wstęp
Informacje o tym podręczniku
Niniejszy podręcznik jest przeznaczony dla użytkowników monitorów LCD L2151w/L2151ws firmy. Opisano w nim funkcje monitora, jego konfigurację i działanie.
Podręcznik zawiera następujące sekcje:
y Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i konserwacji
y Konfiguracja y Używanie monitora
y Instalacja sterowników i korzystanie z funkcji automatycznej regulacji y Często zadawane pytania dotyczące pomocy technicznej
y Dane techniczne y Jakość monitorów LCD i zasady dotyczące pikseli
y Uwagi instytucji klasyfikacyjnych
Konwencje oznaczeń
W następnych sekcjach opisano konwencje stosowane w niniejszym dokumencie.
Uwagi, przestrogi i ostrzeżenia
Fragmenty tekstu niniejszego podręcznika mogą być oznaczone ikoną i wyróżnione pogrubioną lub pochyloną czcionką. Są to uwagi, przestrogi i ostrzeżenia:
UWAGA: UWAGA to ważna informacja służąca lepszemu korzystaniu z monitora.
PRZESTROGA: PRZESTROGA oznacza możliwość uszkodzenia sprzętu lub utraty danych i zawiera informacje o sposobie uniknięcia problemu.
OSTRZEŻENIE: OSTRZEŻENIE informuje o możliwości odniesienia obrażeń i zawiera informacje o sposobie uniknięcia problemu.
Niektóre ostrzeżenia mogą być podane w innym formacie i mogą nie być oznaczone ikoną. W takich przypadkach sposób wyróżnienia ostrzeżenia wynika z uregulowań prawnych.
3
Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i konserwacji
Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa
Zasilacz i przewód przeznaczone są do użytku z monitorem HP. Zasilacz firmy HP może być używany tylko z tym monitorem. Aby móc korzystać z innego przewodu, należy użyć źródła zasilania i podłączenia zgodnych z tym zasilaczem można znaleźć w sekcji Wymagania dotyczące zestawu kabli zasilających
. Informacje na temat prawidłowego zestawu kabli zasilających, których można używać z monitorem
.
OSTRZEŻENIE: Aby zmniejszyć ryzyko porażenia prądem lub uszkodzenia sprzętu, nie należy wyłączać uziemienia kabla zasilającego. Wtyczka uziemiająca to istotny element zabezpieczający. Urządzenie należy podłączyć do gniazdka sieciowego z uziemieniem (masą).
Aby zapewnić bezpieczeństwo, należy się upewnić, że uziemione gniazdko sieciowe, do którego podłączany jest kabel zasilający jest łatwo dostępne i znajduje się możliwie blisko urządzenia. Aby odłączyć zasilanie od urządzenia, należy odłączyć kabel zasilający z gniazdka sieciowego, pociągając za wtyczkę. Nigdy nie należy ciągnąć za kabel.
Przed podłączeniem kabli należy odłączyć zasilanie monitora, odłą sieciowego.
Na przewodach lub kablach nie należy umieszczać żadnych przedmiotów. Kable należy ułożyć tak, aby nikt przypadkowo na nich nie stawał i po nich nie chodził. Nie należy ciągnąć za kabel. Odłączając kabel z gniazdka sieciowego, należy chwycić za wtyczkę.
W celu uniknięcia porażenia prądem nie należy otwierać pokrywy monitora ani zasilacza. Wewnątrz nie ma żadnych części, które mogłyby być serwisowane przez użytkownika. Serwis tych części może być wykonywany tylko przez wykwalifikowany personel serwisowy.
PRZESTROGA: W celu ochrony monitora oraz komputera wszystkie kable zasilające komputera i urządzeń peryferyjnych (takich jak monitor, drukarka lub skaner) należy podłączyć do urządzenia chroniącego przed przepięciami, takiego jak listwa zasilająca lub zasilacz awaryjny (UPS).
Nie wszystkie listwy zasilające zapewniają ochronę przed przepięciami. Listwy z taką funkcją są specjalnie oznaczone. Należy używać listwy zasilającej, której producent stosuje zasadę wymiany w przypadku uszkodzenia, dzięki czemu w razie niezadziałania zabezpieczenia przed przepięciem można będzie wymienić sprzęt.
PRZESTROGA: Nie należy wywierać nacisku na ekran LCD, ponieważ może to spowodować jego uszkodzenie.
Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa
czając kabel zasilający od gniazdka
y Monitora należy używać wyłącznie z zasilaczem dostarczonym z monitorem firmy HP. y Należy upewnić się, że łączny pobór prądu urządzeń podłączonych do gniazdka sieciowego nie przekracza
dozwolonego obciążenia gniazdka i że łączny pobór prądu urządzeń podłączonych do kabla nie przekracza dozwolonego obciążenia kabla. Pobór prądu dla każdego urządzenia (w amperach, symbol A) można znaleźć na jego etykiecie znamionowej.
4
y Monitor należy zainstalować w pobliżu łatwo dostępnego gniazdka sieciowego. Monitor należy odłączać, chwytając
pewnie za wtyczkę i wyciągając ją z gniazdka. Nigdy nie należy odłączać monitora, ciągnąc za kabel.
y Na kablu zasilającym nie należy stawiać żadnych przedmiotów. Po kablu nie należy chodzić.
Wskazówki dotyczące konserwacji
Aby poprawić wydajność i zapewnić długą sprawność monitora:
y Nie należy otwierać obudowy monitora ani podejmować samodzielnych prób jego naprawy. Jeśli monitor nie działa
prawidłowo, został upuszczony lub uszkodzony, należy skontaktować się z autoryzowanym dystrybutorem, sprzedawcą lub usługodawcą firmy HP.
y Należy regulować tylko te ustawienia, które są opisane w instrukcji obsługi. y Nieużywany monitor należy wyłączyć. Czas eksploatacji monitora można znacząco przedłużyć, używając
wygaszacza ekranu i wyłączając monitor, gdy nie jest używany.
y Monitor należy ustawić w dobrze wentylowanym miejscu, z dala od intensywnego oświetlenia, źródeł ciepła lub wilgoci.
y Szczeliny i otwory w obudowie s
przykrywać. Nie należy wsuwać żadnych przedmiotów w szczeliny obudowy ani w inne otwory.
y Przed czyszczeniem monitora należy go odłączyć od gniazdka sieciowego. y Należy uważać, aby nie upuścić monitora. Monitora nie należy stawiać na niestabilnym podłożu. y Zdejmując podstawę monitora, należy go położyć ekranem do dołu na miękkiej powierzchni, aby zabezpieczyć go
przed porysowaniem, odkształceniem lub pęknięciem.
łużą do wentylacji. Otworów tych nie można zasłaniać ani
Czyszczenie monitora
Monitor jest urządzeniem optycznym wysokiej jakości wymagającym zachowania szczególnej ostrożności przy czyszczeniu. Aby wyczyścić monitor, postępuj zgodnie z następującą procedurą:
1 Wyłącz komputer i monitor. 2 Przed przystąpieniem do czyszczenia odłącz monitor od gniazdka sieciowego.
PRZESTROGA: Do czyszczenia wyświetlacz i obudowy monitora nie należy używać benzyny, rozpuszczalników, amoniaku ani innych substancji lotnych. Substancje te mogą uszkodzić monitor. Nie należy używać płynnych ani rozpylanych środków czyszczących. Do czyszczenia ekranu LCD nie należy używać wody.
3 Przetrzyj ekran suchą, delikatną, czystą szmatką.
Jeśli ekran wymaga dodatkowego czyszczenia, należy użyć antystatycznego środka czyszczącego.
4 Zakurzoną obudowę monitora wyczyść przy użyciu wilgotnej szmatki.
Jeśli obudowa wymaga dodatkowego czyszczenia, należy użyć czystej szmatki zwilżonej alkoholem
izopropylowym.
5 Podłącz monitor. 6 Włącz monitor i komputer.
5
Konfiguracja
Podstawa i pochylenie
Zakładanie podstawy
1 Umieść panel ekranem do dołu na płaskim, bezpiecznym podłożu, takim jak powierzchnia stołu. 2 Obiema rękami wyrównaj podstawę ze stojakiem i silnie dociskając, zatrzaśnij ją we właściwym miejscu.
Przed kontynuowaniem procedury konfiguracji należy się upewnić, że podstawa jest bezpiecznie zamontowana
na swoim miejscu.
PRZESTROGA: Aby uniknąć uszkodzenia, nie należy wywierać nacisku na przód panelu.
6
Zdejmowanie podstawy
1 Umieść panel ekranem do dołu na płaskim, bezpiecznym podłożu. 2 Ściśnij wypustki w dolnej części podstawy, aby zwolnić blokadę. 3 Zdejmij podstawę ze stojaka.
PRZESTROGA: Aby uniknąć uszkodzenia, nie należy wywierać nacisku na przód panelu.
Regulacja pochylenia
W celu uzyskania optymalnego kąta patrzenia ustaw pochylenie ekranu zgodnie z własnymi preferencjami w następujący sposób:
1 Ustaw monitor przodem do siebie i przytrzymaj podstawę tak, aby nie przewrócić monitora przy zmienianiu
pochylenia.
2 Ustaw pochylenie monitora, przechylając górną krawędź monitora do siebie lub od siebie.
PRZESTROGA: Aby uniknąć pęknięcia lub innego uszkodzenia, nie należy dotykać ekranu LCD w czasie ustawiania pochylenia.
7
Kable
Podłączanie kabli
1 Wyłącz komputer. 2 W przypadku kabla VGA podłącz jeden jego koniec (15-stykowa niebieska wtyczka VGA) z tyłu monitora, a drugi
do portu VGA komputera.
3 W przypadku kabla DVI podłącz jeden jego koniec z tyłu monitora, a drugi do komputera.
8
4 Najpierw należy podłączyć przewód zasilający i zasilacz, następnie należy podłączyć jedną końcówkę zasilacza z
tyłu monitora, a drugą do uziemionego gniazdka elektrycznego.
5 Włącz monitor i komputer.
Jeśli na monitorze wyświetlany jest obraz, instalacja jest zakończona. Jeśli obraz nie jest wyświetlany, zapoznaj się z sekcją
Często zadawane pytania dotyczące pomocy technicznej
i z sekcją Używanie monitora.
9
Loading...
+ 21 hidden pages