Grundig GDP 1750 User Manual [nl]

DVD-PLAYER
GDP 1750
2
INHOUD
_______________________________________________
4 DVD-speler GDP 1750
5 Opstellen en veiligheid 6-10 In een oogopslag
6 De voorkant van de dvd-speler 7 De indicaties van de dvd-speler 8 De achterkant van de dvd-speler 9-10 De afstandsbediening
11-14 Aansluiten en voorbereiden
11-12 Televisietoestel aansluiten 13 Digitale meerkanaalversterkers of digitale tweekanaal-audio-
apparatuur aansluiten 14 Audio-installatie met analoog tweekanaal-stereogeluid aansluiten 14 Netsnoer aansluiten 14 Batterijen in de afstandsbediening plaatsen
15-17 Ingebruikneming
15 Dvd-speler inschakelen 15 Taal van de beeldschermmenu’s kiezen 15-17 Dvd-speler aan het televisietoestel aanpassen
18 Vóór de weergave
18 Voorbereiden 18 Disk inleggen/disk uitnemen
19-24 Weergave van een dvd
19 Kenmerken van de dvd 19 Bijzonderheden van de dvd 20 Weergave van een titel 20 Informatie oproepen 20 Titel en hoofdstuk via het dvd-menu kiezen 21 Titel, hoofdstuk of speelduur kiezen 21 Hoofdstuk stapsgewijs kiezen (SKIP) 21 Weergave onderbreken/voortzetten (Resume) 21 Weergave beëindigen 22-23 Extra weergavefuncties 24 Scènes markeren en afspelen 24 Herhalingsfuncties
25-26 Weergave van een s-vcd/vcd
25 Kenmerken van s-vcd’s/vcd’s 25 PBC (Play Back Control) 25 PBC (Play Back Control) uit-/inschakelen 26 Weergave van een track 26 Track kiezen 26 Beeldzoeken 26 Weergave beëindigen
NEDERLANDS
3
27-34 Weergave van audio-/videobestanden
27 Kenmerken van de bestandsformaten 27 Mp3-cd 27 Jpeg-cd 28 Kodak Picture-cd 28 Audio-cd 29 De bestandsmanager 29 Het hoofdmenu van de bestandsmanager 30 Weergave – basisfuncties 30 Informatie op het scherm weergeven 31 Extra weergavefuncties 31 Extra functies van de beeldweergave 32 Filterfuncties 32 Herhalingsfuncties 33 Afspeelfuncties 34 Weergaveprogramma
35 Kinderslot
35 Inhoud van de dvd autoriseren 35 Paswoord wijzigen
36-37 Geluidsinstellingen
36 Digitale uitgang kiezen 36 Volumebereik in-/uitschakelen 37 Aftastsnelheid instellen (downsampling)
38-19 Persoonlijke instellingen
38 Taalinstellingen 39 Screensaver in-/uitschakelen 39 Dvd-speler in de fabrieksinstelling schakelen 39 Software-informatie oproepen
40 Televisietoestellen op afstand bedienen 41-43 Informatie
41 Technische gegevens 41 Algemene aanwijzingen voor apparaten die gebruik maken van een
laser 42 Storingen zelf verhelpen 42 Disk reinigen 42 Software-instructie 43 Milieutip
INHOUD
_______________________________________________
4
Bijzonderheden van de dvd-speler
Uw dvd-speler biedt u een perfecte digitale beeldweergave in studio ­kwaliteit.
Afhankelijk van het type dvd en de audio-installatie of het stereo-tele­visie toestel is de geluidsweergave in stereo of met digitaal meer kanaal­geluid in perfecte bioscoopkwaliteit mogelijk.
Andere kenmerken van dvd-video zijn bijvoorbeeld de keuze van het geluidskanaal en de synchronisatietaal, de keuze van de taal bij de ondertiteling en de keuze van verschillende opnamehoeken van de plaats van de camera. Uw dvd-speler is geschikt voor dvd’s met regiocode 2.
Naast dvd’s kunnen ook mp3-cd’s, jpeg-gecodeerde (foto)-cd’s, KODAK Picture cd’s, video-cd’s, s-video-cd’s en audio-cd’s weerge ­geven worden.
Inhoud van de verpakking
1 DVD-speler GDP 1750 2 Afstandsbediening 3 2 batterijen, 1,5 V, type Mignon 4 Gebruiksaanwijzing
Diskformaten
Met uw dvd-speler kunt u cd-r’s, cd-rw’s, vcd 2,0, super-vcd’s, dvd-r’s, dvd-rw’s afspelen.
Door de kwaliteitsverschillen van de media alsook de eigenheden van de opname kan het toch gebeuren dat zelf opgenomen dvd’s of cd’s niet gelezen kunnen worden. In dergelijke gevallen is er geen defect aan de dvd-speler.
Sommige opnames (cd-r en cd-rw) moeten gefinaliseerd zijn. Houd er rekening mee dat de instellingen van uw brandprogramma aan
de ISO 9660-standaard moeten voldoen om cd-r’s of cd-rw’s te maken. Bij de weergave van mp3-, of jpeg-cd’s kunnen titels/afbeeldignen
overgeslagen of niet correct weergegeven worden. Dit kan aan de be­treffende diskconfiguratie, de encoder-software of aan de voor de op­name gebruikte hardware liggen.
Audio-cd’s (cd-da) zijn conform de specificatie en dragen het betref­fende logo. Cd’s met kopieerbeveiliging zijn niet conform deze speci­ficatie en dragen niet het betreffende logo. Deze cd’s kunnen af speel fouten veroorzaken.
DVD-SPELER GDP 1750
_______________________
1
2
3
4
NEDERLANDS
5
OPSTELLEN EN VEILIGHEID
________________
Deze dvd-speler is bedoeld voor de weergave van beeld- en geluids­signalen van compactdiscs (dvd en cd). Elk ander gebruik is uitdrukkelijk verboden.
Als u de dvd-speler heeft blootgesteld aan sterke temperatuurschommelin­gen, bijvoorbeeld door het toestel van een koud in een warm vertrek te brengen, dient u de dvd-speler op het stroomnet aan te sluiten en ten minste twee uren zonder dvd erin te laten staan.
De dvd-speler is bestemd voor gebruik in droge ruimten. Als u het toestel toch buiten wilt gebruiken, moet u er in ieder geval voor zorgen dat het toestel beschut is tegen vocht (regen, waterdruppels).
Zet de dvd-speler op een vlakke en harde ondergrond. Leg geen voor­werpen (bijvoorbeeld kranten) op de dvd-speler en geen kleedjes of iets dergelijks onder de dvd-speler.
Zet de dvd-speler niet direct op een AV-receiver of een subwoofer. De laseroptiek is temperatuur- en schokgevoelig.
Zet de dvd-speler niet vlakbij de verwarming of in de volle zon. Dit kan de koeling verstoren.
Steek geen vreemde voorwerpen in de lade van de dvd-speler.
Maak de dvd-speler in geen geval open. Voor schade die door ondes­kundige ingrepen ontstaat, verliest u elke aanspraak op garantie.
Zet geen met vloeistof gevulde voorwerpen (vazen of iets dergelijks) op de dvd-speler. Deze kunnen omvallen en de vloeistof kan voor gevaarlijke situaties wat betreft de elektriciteit zorgen.
Zet geen open brandbronnen, zoals b.v. kaarsen, op de dvd-speler.
Onweer vormt een bedreiging voor alle elektrische apparatuur. Ook als de dvd-speler uitgeschakeld is, kunnen door blikseminslag in het stroomnet beschadigingen optreden. Trek daarom altijd de netstekker uit het stop­contact als het onweert.
Gebruik een standaard reinigings-cd om de laseroptiek te reinigen als de dvd-speler dvd´s of cd´s niet probleemloos kan lezen. Andere reinigings­methoden kunnen de laseroptiek onherstelbaar beschadigen.
Houd de schuiflade van de dvd-speler altijd gesloten, om te voorkomen dat zich stof op de laseroptiek verzamelt.
Houd rekening met de plaatselijke voorschriften voor het afvoeren van ver­pakkingsmateriaal en na het gebruikseinde van het toestel.
Aanwijzing:
Sluit geen apparatuur aan als uw toestel is ingeschakeld. Schakel voor het aansluiten ook de andere toestellen uit! Steek de stekker van uw toestel pas in het stopcontact als u de externe toestellen aangesloten hebt! Zorg ervoor dat de netstekker vrij toegankelijk is!
6
De voorkant van de dvd-speler
ON/OFF Schakelt de dvd-speler in en opnieuw uit.
De dvd-speler wordt bij het uitschakelen niet volledig van het stroomnet gescheiden.
8
Start de weergave.
7
Een keer indrukken activeert de functie “RESUME”; twee keer indrukken schakelt op “STOP”.
! Een keer indrukken, stilstaand beeld bij dvd’s en video-
cd’s; pauze bij Audio-cd’s en mp3-cd’s; nog eens indrukken schakelt stilstaande beelden staps ­ gewijs verder. Voor slowmotion één keer indrukken en met
m of , de
slowmotionsnelheid kiezen (dvd).
5
Kiest de vorige titel of het vorige hoofdstuk tijdens de weer­gave.
6
Kiest de volgende titel of het vorige hoofdstuk tijdens de weergave.
Schuiflade voor dvd/cd.
.
Om de schuiflade te openen en te sluiten.
Display.
A
B
IN EEN OOGOPSLAG
_________________________
BA
NEDERLANDS
7
De indicaties van de dvd-speler
» « Dvd geplaatst.
» « Functie-aanduiding voor weergave, pauze, zoekloop,
enz.
»
dts« DTS-gecodeerde audiotrack wordt afgespeeld.
»t « Weergave.
»!« Pauze/stilstaand beeld. »ALL Een van de repeat-functies is geactiveerd.
»
SVCD« Video-cd of s-vcd geplaatst.
»
=
D
« De dvd biedt het geluidssignaal aan met Dolby Digi-
tal.
»
n « Verschillende perspectieven voorhanden.
»PBC« Navigatiemodus bij vcd/s-vcd-weergave. »MP3« Mp3-cd geplaatst.
»01« Nummer van het hoofdstuk van een dvd of cd of
nummer van de muziek titel van een cd.
»
0:00:00
« Totale speelduur of verstreken speeduur in uren, minuten
en seconden.
IN EEN OOGOPSLAG
_________________________
8
De achterkant van de dvd-speler
VIDEO OUT Beelduitgangsbus, voor het aansluiten van
een televisietoestel of AV-receiver met cinch ­aansluiting.
S VIDEO OUT Beelduitgangsbus, voor het aansluiten van
een televisietoestel of AV-receiver met s-video­aansluiting.
R AUDIO OUT L Geluiduitgangsbussen (linker/rechter analoog
kanaal) voor het aansluiten van een audio­installatie.
DIGITAL AUDIO OUT Geluiduitgangsbus (optisch) voor
PCM/Dolby Digital/DTS-signalen. Geluiduitgangsbus (coaxiaal) voor PCM/Dolby Digital/DTS-signalen. Voor het aansluiten van een digitale meer­kanaalaudioversterker of AV-receiver.
EURO AV ©TV Voor het aansluiten van een televisietoestel
met EURO-AV-bus.
100-240V
˜
Bus voor netsnoer.
50/60Hz 10W
Voorzichtig:
Via de netkabel wordt het toestel verbonden met het stroomnet. Als u het toestel volledig van het stroomnet wilt scheiden, moet u de stekker uittrekken.
Sluit geen apparatuur aan als de dvd-speler is ingeschakeld. Scha­kel voor het aan-sluiten ook het andere toestel uit.
Raak de binnenkant van de bussen en stekkers van de verbindings ­kabels niet aan. Door een elektrostatische ontlading kan de dvd­speler beschadigd raken.
IN EEN OOGOPSLAG
_________________________
NEDERLANDS
9
IN EEN OOGOPSLAG
_________________________
De afstandsbediening
8 Hiermee schakelt u de dvd-speler in vanuit stand-by
en opnieuw uit. In stand-by wordt aan de dvd-speler “OFF“ weerge ­geven.
1 … 0 Cijfertoetsen voor de invoer van verschillende
ge gevens.
v Vergroot scènes bij de weergave. b Voor het markeren en meermaals afspelen van
hoofd stukken bij dvd’s en video-cd’s of titels/tracks bij audio-cd’s, mp3- of beeld-cd’s.
n Kiest tijdens de weergave verschillende
perspectieven* (cam eraposities) van bepaalde scènes of fragmenten van de dvd.
d
Schakelt het geluid van het GRUNDIG-televisie ­toestel uit (mute).
x Schakelt naar het hogere menupunt.
i Roept het hoofdmenu (spelermenu) van de dvd-
speler op.
ASas
Kiest in de menu’s verschillende functies.
OK Geeft tijdens de weergave verschillende informatie
(bijvoorbeeld titel-/hoofdstuknummer, speelduur) op het beeldscherm van het tv-toestel weer.
Bevestigt in de menu’s gekozen functies.
. Roept tijdens de weergave het diskmenu* van een
dvd op; schakelt Playback Control (PBC) in/uit (vcd/ s-vcd).
Title Roept tijdens de weergave het titelmenu* van de
dvd op.
* afhankelijk van de gebruikte dvd
10
c Roept de bookmarkfunctie op (scènes markeren).
! Een keer indrukken, stilstaand beeld bij dvd’s en video-cd’s;
pauze bij Audio-cd’s en mp3-cd’s; nog eens indrukken schakelt stilstaande beelden staps ­gewijs verder. Voor slowmotion één keer indrukken en met
m of , de
slowmotionsnelheid kiezen (dvd).
7 Onderbreekt elke loopfunctie;
langer indrukken opent de lade.
8 Schakelt de dvd-speler vanuit stand-by in;
start de weergave.
5 Kiest tijdens de weergave de vorige titel of het vorige
hoofdstuk.
6 Kiest tijdens de weergave de volgende titel of het
volgende hoofdstuk.
m Schakelt tijdens de weergave op beeldzoekfunctie
achteruit op verschillende snelheden; kiest de slow-motionsnelheid achteruit.
, Schakelt tijdens de weergave op beeldzoekfunctie vooruit
op verschillende snelheden; kiest de slow-motionsnelheid vooruit.
d Schakelt tijdens de weergave tussen de originele taal en
de synchronisatietaal* van een dvd. Schakelt tussen verschillende geluidsformaten om.
TV Schakelt de afstandsbediening van de bediening van uw
DVD-speler om op de bediening van een GRUNDIG­televisietoestel, de mogelijkheden zijn vanaf pagina 40 be schreven.
y Voor het activeren en laten verschijnen van ondertitels*
van de dvd tijdens de weergave.
IN EEN OOGOPSLAG
_________________________
* afhankelijk van de gebruikte dvd
NEDERLANDS
11
Aanwijzing:
Sluit geen apparatuur aan als uw toestel is ingeschakeld. Scha­kel voor het aansluiten ook de andere toestellen uit! Steek de stekker van uw toestel pas in het stopcontact als u de externe toestellen aangesloten hebt!
Televisietoestel aansluiten
Afhankelijk van de aansluitingen van uw televisietoestel hebt u drie mogelijkheden:
– Aansluiting op de EURO-AV-bus via een “volledig bezette”
EURO-AV-kabel biedt de beste beeldkwaliteit.
– De aansluiting op de S-video-bus S-VIDEO OUT en de cinch-
bussen AUDIO OUT, standaardaansluiting voor vele toestellen met goede kwaliteit.
– De eenvoudigste mogelijkheid met bevredigende kwaliteit biedt
de aansluiting op de videobus VIDEO OUT en de audiobussen AUDIO OUT via een cinchkabel.
Nodige aanpassingen aan het televisietoestel
Na het aansluiten aan de gewenste uitgangen moeten die geacti­veerd worden. De instelling hiervoor vindt u in het hoofdstuk “Video-uitgangs bus (EURO AV/RGB of S-video) kiezen” op pagina 16.
Als de dvd-speler wordt aangesloten op een televisietoestel met het formaat 16:9, let dan op de instelling in het hoofdstuk “Beeld­schermformaat van het televisietoestel kiezen” op pagina 17.
De kleurennorm van de dvd-speler moet aan de kleurennorm van uw televisietoestel aangepast worden. De instellingen vindt u in het hoofdstuk “TV-systeem instellen (tv-norm)“ op pagina 15.
Sluit de bus »
EURO AV ©TV« direct op het televisietoestel aan,
niet indirect via een videorecorder. In dit geval kunnen er proble­men ontstaan bij de weergave van cd’s met kopieerbeveiliging.
AANSLUITEN/VOORBEREIDEN
------------------
1212
AANSLUITEN/VOORBEREIDEN
Aansluiten met een EURO-AV-kabel
1 Gewone EURO-AV-kabel in de bus »EURO AV ©TV«van
de dvd-speler en in de betreffende bus van het televisietoestel steken.
Aansluiten met Y/C-kabel (S-VIDEO) en cinchkabel (beeldsignaal) en cinchkabel (geluidssignaal)
1 Standaard Y/C-Kabel in de bus »S VIDEO OUT« van de dvd-
speler en in de betreffende bus (S-VIDEO IN) van het tele ­visietoestel steken;
of standaard cinchkabel in de bus »VIDEO OUT« van de dvd-
speler en in de betreffende bus (VIDEO IN) van het televisie­toestel steken.
2 Standaard cinchkabel in de bussen »R AUDIO OUT L«van
de dvd-speler en in de betreffende bussen (AUDIO IN) van het televisietoestel steken.
NEDERLANDS
13
Digitale meerkanaalversterkers of digitale tweekanaal-audioapparatuur aansluiten
Met een meerkanaal-audio-/video-ontvanger (Dolby* digital de coder of DTS**) wordt het digitale meerkanaalgeluid van de dvd gedecodeerd en optimaal weergegeven.
1 Standaard cinchkabel in de cinchbus »DIGITAL AUDIO
OUT
« van de dvd-speler en in de betreffende bus van de
digitale meerkanaalversterker steken;
of
beschermdop van de aansluiting van de optische digitale uit­gang nemen en een optische digitale kabel in de digitale uit­gang »
DIGITAL AUDIO OUT« van de dvd-speler en in de
betreffende bus van de digitale meerkanaalversterker steken.
Aanwijzingen:
Bewaar de beschermdop en steek de dop er weer op als u de bus niet gebruikt.
Ook bij een digitale aansluiting moet u voor de analoge audio­aansluiting kiezen omdat, afhankelijk van het disktype, geen signaal via de bus »
DIGITAL AUDIO OUT« uitgezonden
kan worden (aansluiting zie pagina 14).
* Vervaardigd onder licentie van Dolby Laboratories Licensing Corporation.
“Dolby”, “Dolby Pro Logic”, “Dolby Digital” en het dubbel-D-symbool “
g
zijn handelsmerken van Dolby Laboratories Licensing Corporation. Copyright 1992 Dolby Laboratories, Inc. Alle rechten voorbehouden.
** DTS en DTS Digital Out zijn handelsmerken van Digital Theater Systems, Inc.
Alle rechten voorbehouden.
AANSLUITEN/VOORBEREIDEN
------------------
naar keuze
1414
AANSLUITEN/VOORBEREIDEN
------------------
Audio-installatie met analoog tweekanaal­stereogeluid aansluiten
1 Standaard cinchkabel in de bussen »R AUDIO OUT L« van de
dvd-speler en in de betreffende bussen van de audio-installa­tie steken.
Voorzichtig:
De bussen »R AUDIO OUT L« van de dvd-speler mogen niet op de PHONO-ingangsbussen (platenspeler-ingang) van de audio-installatie worden aangesloten.
Netsnoer aansluiten
1 Bijgeleverd netsnoer in de bus »100-240 V~« aan de ach-
terkant van de speler steken.
2 Steek de stekker van de netkabel in het stopcontact.
Aanwijzing:
Steek de stekker van uw toestel pas in het stopcontact als u de externe toestellen aangesloten hebt!
Batterijen in de afstandsbediening plaatsen
1 Druk op de markering op het klepje van het batterijvak om het
klepje eraf te halen.
2 Bij het plaatsen van de batterijen (type mignon, b.v. R06 of
AA, 2 x1,5 V) op de polen letten die in het batterijvak gemar­keerd zijn.
3 Batterijvak sluiten.
Aanwijzing:
Als het televisietoestel niet meer goed op de afstands bedien ­ing reageert, kunnen de batterijen leeg zijn. Lege batterijen moet u onmiddellijk verwijderen. Voor schade die ontstaat door lekke batterijen, stelt GRUNDIG zich niet aansprakelijk.
Milieutip
Indien bij het door u in gebruik genomen apparaat batterijen of batterijpacks zijn geleverd, geldt het volgende: Om te voorkomen dat er mogelijk schadelijke stoffen in het mi­lieu terechtkomen, dienen batterijen en batterij packs, na het beëindigen van de levens cyclus niet te worden weggegooid, maar te worden ingeleverd als klein chemisch afval. Wanneer batterijen leeg zijn, moet u ze niet weggooien maar inleveren als KCA.
NEDERLANDS
15
INGEBRUIKNEMING
__________________________
Dvd-speler inschakelen
1 Dvd-speler met »
ON/OFF
« aan het toestel inschakelen.
Taal van de beeldschermmenu’s kiezen
Hiermee stelt u de “taal” van de beeldschermmenu’s van de dvd­speler in. U kunt uit verschillende talen kiezen.
1 Hoofdmenu met »i« oproepen. 2 Regel »Installation« met »S« of »A« kiezen en met »OK«
of »
s
« activeren.
3 Regel »Player language« (Toesteltaal) met »S« of »A« kie-
zen en met »
OK« activeren.
4 Gewenste taal met »S« of »A« kiezen en met »OK« be-
vestigen.
5 Menu met »i« uitschakelen.
Dvd-speler aan het televisietoestel aanpassen
TV-systeem instellen (tv-norm)
Naargelang de uitrusting van uw televisietoestel moet de kleurnorm van de beeldschermmenu’s van de dvd-speler aan het televisie­toestel aangepast worden. Instelling »NTSC« voor televisietoestellen met NTSC-norm of instelling »PAL« voor televisietoestellen met PAL-norm. Instelling »Auto« voor televisietoestellen met multi-norm, de TV-norm volgt de inhoud van de disks.
1 Hoofdmenu met »i« oproepen. 2 Regel »Beeld« met »S« of »A« kiezen en met »OK« of
»
s
« activeren.
3 Regel »TV norm« met »S« of »A« kiezen en met »OK«
activeren.
4 Gewenste instelling (»NTSC«, »PAL« of »AUTO«) met »S« of
»
A
« kiezen en met »OK« bevestigen.
5 Menu met »i« uitschakelen.
Picture
Sound
Lock
Misc
Subtitle : English
Dubbed language : English
Menu language : English
Installation
1
Player language : English
Installatie
Beeld
Geluid
Blokkering
Overige
TV formaat : 4:3
Beeldformaat : Auto Fit
TV norm : PAL
Video-uitgang : RGB
1
TV norm : PAL
1616
INGEBRUIKNEMING
__________________________
Video-uitgangsbus (EURO AV/RGB, S-Video of componenten) kiezen
De videouitgang van uw dvd-speler werd af fabriek op »RGB« in­gesteld. Als u uw dvd-speler via een Y/C-kabel (bus »
S-VIDEO OUT« van
de dvd-speler) op het televisietoestel of aan de projector aansluit, dan moet u de video-uitgang instellen zodat het videosignaal en het beeld bij het televisietoestel aankomen.
1 Hoofdmenu met »i« oproepen. 2 Regel »Beeld« met »S« of »A« kiezen en met »OK« of
»
s
« activeren.
3 Regel »Video-uitgang« met »S« of »A« kiezen en met
»
OK« activeren.
4 Video-uitgang met »S« of »A« kiezen en met »OK« be-
vestigen. – »S-Video« voor bus »
S-VIDEO OUT«;
»RGB« voor bus »
EURO AV ©TV«.
5 Menu met «i« uitschakelen.
TV-formaat van uw televisietoestel kiezen
Deze instelling is afhankelijk van uw televisietoestel. Hebt u een televisietoestel met het formaat 4:3, dan kiest u de instelling »4:3«.
Hebt u een televisietoestel met het formaat 16:9, dan kiest u de instelling »16:9«.
1 Hoofdmenu met »i« oproepen. 2 Regel »Beeld« met »S« of »A« kiezen en met »OK« of
»
s
« activeren.
3 Regel »TV formaat« met »S« of »A« kiezen en met »OK«
activeren.
4 Benodigd TV-formaat (»4:3« of »16:9«) met »S« of »A«
kiezen en met »
OK« bevestigen.
5 Menu met «i« uitschakelen.
Installatie
Beeld
Geluid
Blokkering
Overige
TV formaat : 4:3
Beeldformaat : Auto Fit
TV norm : PAL
1
Video-uitgang : RGB
Installatie
Beeld
Geluid
Blokkering
Overige
TV formaat : 4:3
Beeldformaat : Auto Fit
TV norm : PAL
1
Video-uitgang : RGB
S-Video RGB
Installatie
Beeld
Geluid
Blokkering
Overige
Beeldformaat : Auto Fit
TV norm : PAL
Video-uitgang : RGB
1
TV formaat
4 : 3 16 : 9
NEDERLANDS
17
Beeldformaat kiezen
Deze instelling is afhankelijk van uw televisietoestel, het gekozen tv­formaat (instelling zie pagina 17) en van de beeldinformatie op de dvd.
Dvd levert 4:3, tv-formaat is 4:3
Geen instelling nodig.
Dvd levert 16:9, tv-formaat is 16:9
Geen instelling nodig.
Dvd levert 16:9, tv-formaat is 4:3
“Vol beeld”, het midden van de beeldinhoud wordt weergegeven, informatie aan de linker en rechter beeldschermrand gaat verloren; “Origineel”, de volledige beeldinhoud wordt weergegeven, maar het beeld is horizontaal versmald; “Auto Fit”, de volledige beeldinhoud wordt weergegeven, aan de bovenste en onderste beeldschermrand zijn zwarte balken te zien.
Dvd levert 4:3, tv-formaat is 16:9
“Vol beeld”, het midden van de beeldinhoud wordt weergegeven, informatie aan de bovenste en onderste beeldschermrand gaat verloren; “Origineel”, de volledige beeldinhoud wordt weergegeven, maar het beeld is horizontaal verbreed; “Auto Fit”, de volledige beeldinhoud wordt weergegeven, aan de linker en rechter beeldschermrand zijn zwarte balken te zien.
Instellen
1 Hoofdmenu met »i« oproepen. 2 Regel »Beeld« met »
S
« of »A« kiezen en met »s« active-
ren.
3 Regel »Beeldformaat« met »
S
« of »A« kiezen en met
»
OK« activeren.
4 Benodigd beeldformaat met »
S
« of »A« kiezen en met
»
OK« bevestigen.
5 Menu met «i« uitschakelen.
INGEBRUIKNEMING
__________________________
Installatie
Beeld
Geluid
Blokkering
Overige
TV formaat : 4 : 3
TV norm : PAL
Video-uitgang : RGB
1
Beeldformaat
Vol beeld Origineel Auto Fit
1818
VÓÓR DE WEERGAVE
_________________________
Voorbereiden
1 Schakel het televisietoestel in en kies de programma-plaats
voor de DVD-speler.
2 Als een audio-installatie of een AV-receiver op de dvd-speler
aan gesloten werd, dan de dvd-speler inschakelen en de be­treffende geluidsingang voor de dvd-speler kiezen.
3 Dvd-speler met »ON/OFF« aan het toestel inschakelen.
– Op het display van de dvd-speler verschijnt: »NO dISC«,
aan het televisietoestel »Geen disc«.
Aanwijzing:
De dvd-speler kan met de afstandsbediening in stand-by ge­schakeld en vanuit stand-by opnieuw ingeschakeld worden. Met »
ON/OFF« aan het toestel wordt de dvd-speler uitge -
schakeld.
Disk inleggen
1 ».« aan de dvd-speler indrukken, of
«7« op de afstandsbediening langer indrukken. – Display: »Openen«, de disklade gaat open.
2 Gewenste disk met het opschrift (labelzijde) naar boven in
de disklade plaatsen.
3 ».« aan de dvd-speler indrukken, of
»7« op de afstandsbediening langer indrukken. – Display: »Sluiten«, de disklade schuift opnieuw in, daarna
weergave »
r
...«, de disk wordt ingelezen.
– Op het display van de dvd-speler verschijnt: de verstreken
speelduur van de disk.
Aanwijzingen:
De weergave van een dvd, vcd, s-vcd of audio-cd start auto­matisch.
Bij een mp3- of jpeg-cd verschijnt de filebrowser. Als het symbool »
-« op het beeldscherm van het televisieto-
estel verschijnt, is de gekozen functie met deze disk niet mo­gelijk.
Disk uitnemen
1 ».« aan de dvd-speler indrukken, of
»7« op de afstandsbediening langer indrukken. – Display: »Openen«, de disklade gaat open.
gen
Geen disc
gen
.
Openen
gen
.
Openen
gen
.
Sluiten
gen
r
Laden
...
gen
Ø
NEDERLANDS
19
Kenmerken van de dvd
Dvd’s herkent u aan het logo op het label.
Naargelang de inhoud van de dvd zijn de disks van een of meer­dere titels voorzien.
Elke titel kan één of meerdere hoofdstukken (chapter) bevatten. Titels en hoofdstukken kunnen op eenvoudige en comfortabele wijze worden gekozen.
De weergave van de dvd kan via het menu van de dvd-speler – op het beeldscherm van het televisietoestel – worden gecontroleerd en gestuurd.
Bijzonderheden van de dvd
Dvd’s bieden in een titelmenu een overzicht van de aanwezige titels en/of fragmenten van de titels.
Enkele functies van de dvd-speler, zoals slow motion, stil-staand beeld of autoplay, kunnen ook door de dvd gestuurd worden. Daardoor kan het voorkomen dat bijvoorbeeld de functie stilstaand beeld in bepaalde scènes niet kan worden gekozen.
Bij veel dvd’s worden de geluidssporen in maximaal 8 talen be­speeld. U kunt de gewenste taal kiezen.
Veel dvd’s worden door de fabrikant van ondertitels in meerdere talen voorzien. Voor de weergave van ondertitels kunt u kiezen uit maximaal 32 talen.
Omdat films op verschillende tijdstippen in de verschillende ge­bieden van de wereld worden uitgebracht, zijn alle dvd-spelers wereldwijd van een regiocode voorzien. Deze dvd-speler is vrij ge ­geven voor regiocode 2.
Ook dvd´s kunnen van een extra regiocode voorzien zijn. Als u een dvd met een afwijkende regiocode in de dvd-speler plaatst, verschijnt op het beeldscherm van het televisietoestel een aanwijzing met betrekking tot de regiocode. Deze dvd kan niet worden weergegeven.
Als een dvd niet geautoriseerd is, dient de code van het toegangsniveau (1 … 8) gewijzigd te worden (zie hoofdstuk “Inhoud van de dvd autoriseren” op pagina 35).
Als het symbool »
-« op het beeldscherm van het televisietoestel
verschijnt, is de gekozen functie met deze dvd niet mogelijk.
WEERGAVE VAN EEN DVD
_________________
gen
Ø
Titel 1
Titel 1
hoofdst.1 hoofdst.2 hoofdst.3 hoofdst.1 hoofdst.2
2020
Weergave van een titel
1 Na het sluiten van de schuiflade en het “inlezen” van de dvd
start de weergave automatisch.
2 Op weergavepauze (stilstaand beeld) met »!« schakelen. 3 Weergave met »8« voortzetten. 4 Weergave met »7« onderbreken (resume). 5 Weergave met »8« voortzetten. 6 Weergave beëindigen, hiervoor twee keer »7« indrukken.
Aanwijzing:
Afhankelijk van de gebruikte dvd kan het nodig zijn om titels of hoofdstukken uit de index van de dvd te kiezen. Hoofdstuk of titel met de toetsen »
A
«, »S«, »a« of »s«
selecteren en met de toets »
OK« activeren of weergave met
»
8« starten.
Informatie oproepen
U hebt de mogelijkheid statusinformatie over titel, hoofdstuk en speelduur op het beeldscherm te laten verschijnen.
1 Informatie weergeven, hiervoor meermaals »OK« indrukken.
– U krijgt informatie over:
Tijd 00:00:05 Verstreken speelduur Titel 1/2 Actuele titel en voorhanden
titels
Hoofdstuk 5/11 Actueel hoofdstuk en voor-
handen hoofdstukken
Geluid 1/2
=
2Ch Ger Synchronisatieta(a)l(en)
voorhanden
Ondertitel 1/7 Ger Ondertitel voorhanden (in
het voorbeeld 1 Ger voor Duits)
Persp. 1/4 Cameraposities voorhanden
(in het voorbeeld 4)
Weergave uit
Titel en hoofdstuk via het dvd-menu kiezen
Als een dvd meerdere titels en/of hoofdstukken bevat, kunt u deze kiezen. Of een dvd meerdere titels/hoofdstukken bevat, ziet u op de inforegel naast de titel en het hoofdstuk.
1 Inhoud van de dvd met ».« (diskmenu) of » Title« (titel-
menu) oproepen. – Als de dvd een titelmenu bevat, verschijnt dit op het beeld-
scherm.
2 Titel of hoofdstuk met »A«, »S«, »a« of »s« kiezen en
met »
OK« activeren.
– De weergave begint met de eerste gekozen titel of het eerste
gekozen hoofdstuk.
WEERGAVE VAN EEN DVD
_________________
gen
e Weergave
gen
Top menu
gen
I
I
Stop
gen
e Voortzetten
gen
II
Pauze
gen
Tijd 00:00:05
gen
Titel 1/2 Hoofdstu 5/11
gen
Geluid 1/2 =2Ch Ger
gen
Ondertitel 1/7 Ger
gen
Persp. 1/4
NEDERLANDS
21
Titel, hoofdstuk of speelduur kiezen
De functie is afhankelijk van de gebruikte dvd.
1 Tijdens de weergave een willekeurige cijfertoets »1 … 0« in-
drukken. – Het invoermenu voor hoofdstuk wordt weergegeven.
Aanwijzing:
Het invoermenu voor titel of tijd kan met »S« of »A« ge­kozen worden.
2 Gewenst hoofdstuk, gewenste titel of gewenste speelduur met
»
1 … 0« invoeren en met »OK« bevestigen.
– De weergave begint met het gekozen hoofdstuk, de gekozen
titel of de gekozen speelduur.
Hoofdstuk stapsgewijs kiezen (SKIP)
1 Volgend hoofdstuk kiezen, hiervoor tijdens de weergave »6«
indrukken.
2 Vorig hoofdstuk kiezen, hiervoor tijdens de weergave »5«
kiezen.
Weergave onderbreken/voortzetten (Resume)
De weergave van de dvd kan op een willekeurig moment worden onder broken en daarna op hetzelfde punt weer worden voortge­zet.
1 Weergave onderbreken, hiervoor »7« slechts een keer in-
drukken.
2 Weergave met »8« voortzetten.
– De weergave wordt op het punt voortgezet waar ze voor-
dien afgebroken werd.
Aanwijzing:
Werd de dvds-speler in stand-by geschakeld en de dvd blijft in de dvd-speler, dan wordt na het inschakelen en het starten van de weergave de weergave op de positie voortgezet waarop ze onderbroken werd.
Weergave beëindigen
De weergave kan op elk moment beëindigd worden. Hiervoor »7« twee keer indrukken.
WEERGAVE VAN EEN DVD
_________________
gen
I
I
Stop
gen
I
Stop
gen
e Voortzetten
gen
e
I
Vooruit
gen
I
w
Achteruit
gen
Hoffdstuk 1
S
gen
Titel - - -
A S
gen
Tijd --:--:--
A
2222
Extra weergavefuncties
Aanwijzingen:
Bij de functies “Beeldzoekloop”, “slow motion” en “stilstaand beeld” is het geluid op mute geschakeld. Sommige functies kunnen niet gekozen worden, afhankelijk van de gebruikte dvd.
Beeldzoeken
U kunt uit vier verschillende snelheden (2-voudig, 4-voudig, 8-voudig, 16-voudig en 32-voudig vooruit en achteruit) kiezen.
1 Gewenste weergavesnelheid tijdens de weergave met »m«
of »
,« kiezen.
2 Terug naar de weergave, hiervoor »8« indrukken.
Slowmotion
U kunt uit verschillende snelheden (1/2, 1/4, 1/6l, 1/8, achteruit of vooruit) kiezen.
1 Tijdens de weergave »!« indrukken. 2 Gewenste slow-motionsnelheid met »m« of » ,« kiezen. 3 Terug naar de weergave, hiervoor »8« indrukken.
Stilstaande beelden stap voor stap verder schakelen
1 Tijdens de weergave »!« indrukken. 2 Stilstaand beeld met »!« stapsgewijs verderschakelen. 3 Terug naar de weergave, hiervoor »8« indrukken.
Perspectief van bepaalde scènes of fragmenten kiezen
Sommige dvd’s bevatten scènes of fragmenten die vanuit verschil­lende camera-posities (verschillende perspectieven) meerdere keren werden opgenomen. U kunt deze verschillende perspectieven kiezen.
Bij dvd´s die deze functie aanbieden, verschijnt op het beeld­scherm van het televisietoestel op de statusregel (infomenu) b.v. »n 1/4«.
1 Functie »Perspectief« kiezen, hiervoor tijdens de weergave
»
n« indrukken.
– Display: perspectief »n 2/4«, in het voorbeeld 2 van 4.
2 Een ander perspectief kiezen, hiervoor »n« meermaals in-
drukken.
WEERGAVE VAN EEN DVD
_________________
gen
e
x 2
gen
w
x 2
gen
e Weergave
gen
e Weergave
gen
II
gen
II
e
Stap
gen
& 1/2
gen
n
1/4
gen
1/2
&
NEDERLANDS
23
Beeld vergroten (zoom)
Met deze functie kunnen beeldfragmenten vergroot worden. De beeldvergrotingen worden in de volgorde 1x – 2x – 3x – normaal beeld gekozen.
1 Tijdens de weergave of pauze »v« meermaals indrukken.
– Display: bijvoorbeeld » 1«, de dvd-speler vergroot een
beeldfragment.
2 Beeldfragment met »a«, »s«, »A« of »S« op het
beeldscherm bewegen.
3 Op “normale” beeldgrootte met »v« terugschakelen.
Synchronisatietaal of geluidsformaat om­schakelen
Bij deze instellingen wordt de vooringestelde synchronisatietaal omgeschakeld, als de dvd over alternatieven beschikt.
1 Tijdens de weergave »d« indrukken.
– Display: bijvoorbeeld » 1/3 =2Ch Ger« verschijnt
kort, de actuele synchronisatietaal wordt weergegeven, in het voorbeeld: de 1e van 3 mogelijke synchronisatietalen, geluids formaat
=.
2 Gewenste synchronisatietaal kiezen, hiervoor »d« meermaals
indrukken.
Aanwijzing:
Het omschakelen van de synchronisatietaal kan door de structuur van de dvd onmogelijk gemaakt worden. In dit geval is de instelling meestal in het dvd-menu mogelijk.
Ondertitels kiezen en weergeven
Als op een dvd ondertitels ter beschikking staan, kunt u deze op het beeldscherm van het televisietoestel laten weergegeven. Als de ondertitels in meerdere talen ter beschikking staan, kunt u de gewenste taal kiezen.
1 Tijdens de weergave »y« indrukken.
– Display: bijvoorbeeld » 4/10 Ger« wordt kort weer-
gegeven, de actuele ondertitel wordt weergegeven.
2 Gewenste taal van de ondertitel kiezen, hiervoor »y «
meermaals indrukken.
Aanwijzingen:
Om de ondertiteling uit te schakelen »y« zo vaak in­drukken tot op het display » Uit« verschijnt.
Het omschakelen van de ondertitels kan door de structuur van de dvd onmogelijk gemaakt worden. In dit geval is de instelling meestal in het dvd-menu mogelijk.
...
...
WEERGAVE VAN EEN DVD
_________________
gen
1
gen
Uit
gen
1/3 = 2Ch Ger
gen
4/10 Ger
...
2424
Scènes markeren en afspelen
U kunt scènes van de dvd van een leeswijzer voorzien. Deze mar­keringen kunt u bij de weergave direct selecteren.
Per dvd kunt u drie leeswijzers aanbrengen.
Leeswijzer plaatsen
1 Tijdens de weergave »c« indrukken.
– Het invoermenu voor het eerste leesteken wordt weerge -
geven.
2 Op de plaats die gemarkeerd moet worden »OK« indrukken.
– De speelduur wordt in het menu ingevoerd.
3 De invoer voor de volgende leeswijzer met »S« of »A«
kiezen en tweede positie met »
OK« markeren.
Aanwijzing:
Leeswijzer wissen, hiervoor met »S« of »A« de invoer kiezen en invoer met »
x« wissen.
4 Leeswijzermenu met »c« uitschakelen.
Gemarkeerde scène(s) afspelen
1 Tijdens de weergave »c« indrukken. 2 Leeswijzer met »S« of »A« kiezen en met »OK« bevesti-
gen. – De weergave start op de gemarkeerde plaats.
Herhalingsfuncties
Een gekozen scène herhalen (A-B Repeat)
U kunt begin en einde van een scène markeren, deze wordt her haald afgespeeld.
1 Tijdens de weergave het begin van de scène markeren, hier-
voor »b« langer indrukken. – Display: »Markeer A–«.
2 Einde van de scène markeren, hiervoor »b« langer
indrukken. – Display: »Markeer A-B«, de gemarkeerde scène wordt per-
manent herhaald.
3 Functie beëindigen, hiervoor »b« opnieuw langer indruk-
ken.
Een hoofdstuk of een titel herhalen
Bij deze functies wordt het huidige hoofdstuk of de titel herhaald.
1 Tijdens de weergave »b« kort indrukken.
– Display: »Hoofdstuk Herhalen«, het hoofdstuk wordt herhaald.
2 Tijdens de weergave twee keer kort op » b« drukken.
– Display: »Titel Herhalen“, de titel wordt herhaald.
3 Functie beëindigen, hiervoor opnieuw kort op »b« drukken.
WEERGAVE VAN EEN DVD
_________________
gen
Markeer A-
gen
Markeer A-B
gen
Hoofdstuk Herhalen
gen
Titel Herhalen
gen
Uit
gen
Bookmark 1 - -:- -:- -
S
gen
Bookmark 2 - -:- -:- -
A S
gen
Bookmark 3 - -:- -:- -
A
gen
Bookmark 1 00:30:00
S
NEDERLANDS
25
Kenmerken van s-vcd’s/vcd’s
S-vcd’s/vcd’s (video-cd’s) herkent u aan het logo op het label.
Naargelang de inhoud van de s-vcd’s/vcd (films, videoclips, etc.) be­schikken de disks over één of meerdere tracks.
S-vcd’s/vcd’s zijn net als audio-cd’s van een trackstructuur voorzien.
S-vcd’s/vcd’s kunnen met het PBC-systeem (Play Back Control) voor de track-navigatie opgesteld zijn. Dit is afhankelijk van de gebruikte bewer­kings- en brandsoftware.
De weergave van de s-vcd/vcd kan via het menu van de dvd-speler – op het beeldscherm van het televisietoestel ? worden gecontroleerd en ge ­stuurd.
Sommige functies van de dvd-speler (slow-motion, cameraperspectief, scènes markeren) kunnen bij het afspelen van een s-vcd/vcd niet gekozen worden. Dit is afhankelijk van de opmaak s-vcd/vcd.
S-vcd’s kunnen – afhankelijk van de opmaak – verschillende synchrone talen en onder titels bevatten.
PBC (Play Back Control)
PBC is een navigatiemogelijkheid voor s-vcd/vcd’s. PBC-informatie wordt bij de productie op de disk meegebrand. PBC schakelt tussen de play ­liststructuur (het menu op de vcd/s-vcd) of de manuele selectie door de gebruiker om.
PBC is bij standaardlevering geactiveerd. PBC en de programma-informa­tie op de s-vcd/vcd bepalen de navigatiemogelijkheden. Bevat een disk PBC, dan verschijnt op het display »PBC«.
Bij uitgeschakelde PBC reageert de s-vcd/vcd wat betreft navigatie als een audio-cd (met trackstructuur). U kunt met »
1 … 0«, »5« of »6« de track
of de titel kiezen, met »
8« de weergave starten en met »7« de weergave
beëindigen.
PBC (Play Back Control) uit-/inschakelen
1 PBC-functie tijdens de weergave met ».« uitschakelen.
– Display »PBC Uit«.
2 PBC-functie tijdens de weergave met ».« inschakelen.
– Display »PBC Aan«.
WEERGAVE VAN EEN S-VCD/VCD
------------------
2626
Weergave van een track
1 Na het sluiten van de disklade en het “inlezen” van de
s-vcd/vcd start de weergave automatisch.
2 Op weergavepauze (stilstaand beeld) met »!« schakelen. 3 Losse beelden verder schakelen, hiervoor »!« meermaals
indrukken.
4 Weergave met »8« voortzetten. 5 Weergave beëindigen, hiervoor twee keer »7« indrukken.
Track kiezen
Als een s-vcd/vcd meerdere tracks bevat, kunt u deze kiezen. Of een s-vcd/vcd meerdere tracks bevat, ziet u op de inforegel.
1 PBC-functie tijdens de weergave met ».« uitschakelen.
– Als de s-vcd/vcd een titelmenu bevat, verschijnt dit op het
beeldscherm.
2 Gewenste track met »1 … 0« direct kiezen en met »OK« be-
vestigen; of
track met »5« of »6« stapsgewijs kiezen.
Beeldzoeken
U kunt kiezen uit verschillende snelheden.
1 Gewenste weergavesnelheid tijdens de weergave met »m«
of »
,« kiezen.
2 Terug naar de weergave, hiervoor »8« indrukken.
Weergave beëindigen
De weergave kan op elk moment beëindigd worden, hiervoor twee keer op »
7« drukken.
WEERGAVE VAN EEN S-VCD/VCD
------------------
gen
II
Pauze
gen
II
e
Stap
gen
e Weergave
gen
e
x 4
gen
e Weergave
gen
I
Stop
NEDERLANDS
27
Kenmerken van de bestandsformaten
Mp3-cd
Mp3 staat voor MPEG-1 audio layer 3 en komt van de Motion Picture Expert Group (MPEG) standaard, die voor het com ­primeren van filmgegevens ontworpen werd. Door het mp3-formaat is het mogelijk om audiogegevens in bijna cd-kwaliteit op een computer op te slaan. Hierbij is slechts ca. 10 % van de oorspronkelijke datahoeveelheid nodig. Standaard worden mp3-bestanden met een bitsnelheid van 128 kpbs gecodeerd. Principieel geldt, hoe hoger de bitsnelheid van een mp3-bestand is, hoe beter de geluidskwaliteit. Op het internet zijn de meeste mp3-files met 128 resp. 160 kbps gecodeerd. 160 kbps wordt al als cd-kwaliteit beschouwd. Mp3-bestanden kunnen ook uit het internet gedownload worden en dan op cd-rom gebrand worden. Uw dvd-speler is in staat om de zogenaamde ID3-tag uit de bestandsheader, die informatie over titel en uitvoerder bevat, uit te lezen en die in het infomenu/op de statusregel weer te geven. Mp3-cd’s bevatten geluidsopnames. U kunt deze cd’s zoals ge­bruikelijk via een audio-installatie weergeven. De bij de mp3-weer­gave uitgezonden digitale signalen zijn PCM-gecodeerd, on af hankelijk van de instelling van de audio-uitgang. De signalen worden met dezelfde datasnelheid als die van de muziekbron uit­gezonden (mogelijk zijn: 32 kbps – 320 kbps, ideaal: 128 kbps). Mp3-bestanden kunnen in mappen en submappen, zoals de be­standen in een pc, georganiseerd zijn.
Jpeg-cd
JPEG staat voor Joint Picture Experts Group. De procedure werd voor het comprimeren van beeldbestanden ontworpen. Jpeg-bestanden kunnen samen met andere bestandstypes op een cd ge brand zijn. Dergelijke cd’s worden ook file-cd’s of Mixed Mode-cd’s genoemd. Deze cd’s kunnen bijvoorbeeld mp3-be­standen (audio) en jpeg-bestanden bevatten om b.v. de album­cover weer te geven. Op een jpeg-cd kunnen de be standen in mappen (directory) sa­men gevat zijn. Deze structuur is gelijkaardig met die van een mp3­cd. Jpeg-cd’s bevatten enkel gegevens in het gecomprimeerde jpeg­formaat. Dit zijn meestal gegevens van digitale camera’s of stam­men van beeldbewerkingsprogramma’s. De gegevens (beelden) kunnen afzonderlijk of in een dia-show een voor een weergege­ven worden.
WEERGAVE VAN AUDIO-/VIDEOBESTANDEN
------
2828
Kodak Picture-cd
De procedure werd voor het archiveren van analoog opgenomen foto’s ontwikkeld. Kleinbeeld-foto’s worden na de ontwikkeling met een resolutie van 1536 x 1024 pixels gescand en in het bestandsformaat jpeg op een cd gebrand. Op een KODAK Picture-cd kunnen max. 40 foto’s bewaard wor­den. Naast de beeldbestanden is er op een KODAK Picture-cd nog plaats voor beeldbewerkingssoftware, waarmee de cd op de pc afgespeeld kan worden, de beelden bewerkt of als dia-shows be­keken kunnen worden.
Audio-cd
Een audio-cd herkent u aan dit logo. Audio-cd’s bevatten uitsluitend geluidsopnames. U kunt deze cd’s zoals gebruikelijk via een audio-installatie weergeven. De verschillende titels staan na elkaar op de cd. Er zijn geen in­delingen (mappen) gemaakt.
WEERGAVE VAN AUDIO-/VIDEOBESTANDEN
------
NEDERLANDS
29
De bestandsmanager
De bestandsmanager toont u in één oogopslag verschillende data (jpeg-, mp3-, wma-data) van de gebruikte disk.
Bij een disk waarop zich verschillende bestandsformaten bevin­den, kunt u met een filterfunctie (geluid, foto of beeld) data, die u voor de weergave niet nodig hebt, uitschakelen. In het rechterdeel van de bestandsmanager vindt u functietoetsen voor bijkomende functies.
Het hoofdmenu van de bestandsmanager
1 Weergave van de weergavemodus. 2 Voorhanden mappen op de disk. 3 Aantal mappen en gekozen mappen. 4 Bestandsformaat of naam van de map. 5 Filterfuncties. 6 Herhalingsfuncties. 7 Afspeelmodus, Normaal, Shuffle, Intro en weergave-
programma opstellen.
8 Statusinformatie of klein beeld van het gekozen jpeg-beeld.
WEERGAVE VAN AUDIO-/VIDEOBESTANDEN
------
7
1/6 /MP3/..
. .
Bob Dylan
Bon Jovi
Supertramp
Dire Straits
Joe Cocker
Filter
Herhalen : Uit
JPEG voorbeeld
Modus : Normaal
S
3 4
1
2
6
7
5
8
30
Weergave – basisfuncties
1 Na het sluiten van de disklade en het “inlezen” van de data-
disk wordt de bestandsmanager (de “inhoudsopgave”) van de disk weergegeven.
2 Gewenste map of titel/beeld met »A« of »S« kiezen. 3 Map met »OK« openen.
– Een lijst van de submappen (subdirectory) wordt weer -
gegeven.
Aanwijzing:
Terugschakelen naar de hoofdmap, hiervoor met »A« of »
S
« het symbool » « (in de eerste regel van het menu)
kiezen en met »
OK« bevestigen.
4 Weergave van titel/beeld met »8« of »OK« starten.
– Bij de weergave van filmdata wordt op het display van de
dvd-speler de speelduur weergegeven.
– Bij de weergave van mp3- of wma-data wordt in het on-
derste deel van het menu informatie over album, titel en uit­voerder weergegeven. Op het display van de dvd-speler verschijnt de speelduur.
– Bij de weergave van beelddata wordt op het display van de
dvd-speler het nummer van het beeld weergegeven.
Aanwijzing:
Bij de weergave van beelddata wordt het menu uitgeschakeld. Met »
.« kan naar de bestandsmanager teruggeschakeld
worden;
5 Weergave met »!« onderbreken (pauze). 6 Weergave met »8« voortzetten. 7 Weergave met »7« beëindigen.
– De bestandsmanager wordt weergegeven.
Informatie op het scherm weergeven
MP3
Informatie over de gekozen mp3-titel wordt permanent in het on­derste deel van het menu weergegeven.
Jpeg- en Kodak Picture data
Informatie over het gekozen beeld kan met »OK« opgeroepen en opnieuw uitgeschakeld worden.
WEERGAVE VAN AUDIO-/VIDEOBESTANDEN
------
7
1/6 /MP3/..
. .
Bob Dylan
Bon Jovi
Supertramp
Dire Straits
Joe Cocker
Filter
Herhalen : Uit
JPEG voorbeeld
Modus : Normaal
S
NEDERLANDS
31
Extra weergavefuncties
Welke aanvullende functies mogelijk zijn, is afhankelijk van de ge­bruikte bestanden. Als het symbool »
-« op het beeldscherm van het televisietoestel
verschijnt, is de gekozen functie met deze bestanden niet mogelijk.
Titel/beeld gericht kiezen, met de cijfertoetsen
1 Tijdens de weergave de gewenste titel of het gewenste beeld
met »
1 … 0« kiezen en met »OK« bevestigen.
– De weergave begint met de gekozen titel of het gekozen
beeld.
Titel/beeld stapsgewijs kiezen (SKIP)
1 Tijdens de weergave volgende titel/volgend beeld met »6«
kiezen.
2 Vorige titel/vorig beeld met »5« kiezen.
– De weergave begint met de gekozen titel.
Extra functies van de beeldweergave
Beeldweergave draaien
(alleen jpeg/Kodak Picture-bestanden) De beelden kunnen telkens 90° gedraaid worden.
1 Tijdens de weergave met »a« of »s« beelden telkens 90°
draaien.
Beeld vergroten (zoom)
(alleen jpeg/Kodak Picture-bestanden) Met deze functie kunnen beeldfragmenten vergroot en het beeld-
fragment op het beeldscherm bewogen worden.
1 Tijdens de weergave of pauze »v« indrukken. 2 Beeldfragment vergroten, hiervoor »v« meermaals indruk-
ken.
3 Beeldfragment met »a«, »s«, »A« of »S« op het beeld-
scherm bewegen.
4 Op “normale” beeldgrootte met »v« terugschakelen.
Beeldweergave wijzigen
(alleen jpeg/Kodak Picture-bestanden) Met deze functie kunt u bepalen hoe de beelden weergegeven
worden, b.v. van boven naar onderen.
1 Tijdens de weergave »n« meermaals indrukken.
WEERGAVE VAN AUDIO-/VIDEOBESTANDEN
------
Filterfuncties
Zijn op de gebruikte disk verschillende bestandsformaten voor­handen, dan kunt u voor de weergave beslissen welke bestands­formaten afgespeeld moeten worden.
1 In de bestandsmanager de filterfunctie selecteren, hiervoor de
cursor met »
s
« en »S« of »A« op de knop »Filter« bewe-
gen en met »
OK« de keuzemogelijkheden oproepen.
2 Gewenste filterfunctie (geluid, foto of beeld) met »S« of
»
A
« selecteren.
– Gedeactiveerde filters zijn met het symbool »« gemar-
keerd.
3 Filterfunctie met »OK« activeren.
– Het symbool »« verdwijnt, de betreffende bestanden zijn in
de bestandsmanager niet meer voorhanden.
4 Filtermenu met »a« uitschakelen en met »a« de cursor naar
de hoofdmap in de bestandsmanager bewegen.
5 Voer de gewenste functie uit.
Aanwijzing:
Voor het uitschakelen van de filter de bediening herhalen en in stap 2 de filter met »
OK« deactiveren.
Herhalingsfuncties
De mogelijkheden: – Afzonderlijk, de gekozen titel wordt meermaals afgespeeld; – Map, de gekozen titel wordt meermaals afgespeeld; – Disk, de geplaatste disk wordt meermaals afgespeeld.
1 In de bestandsmanager de herhalingsfunctie selecteren, hier-
voor de cursor met »
s
« en »S« of »A« op de knop »Her-
halen« bewegen en met »
OK« na elkaar de keuze mo-
gelijkheden oproepen.
2 Cursor met »a« naar de hoofdmap in de bestandsmanager
bewegen.
3 Weergave met »8« starten.
Aanwijzing:
Voor het uitschakelen de bediening herhalen en de herha­lingsfunctie met »OK« deactiveren (Uit).
WEERGAVE VAN AUDIO-/VIDEOBESTANDEN
------
7
1/6 /MP3/..
. .
Bob Dylan
Bon Jovi
Supertramp
Dire Straits
Joe Cocker
Filter
Herhalen : Uit
JPEG voorbeeld
Modus : Normaal
S
GeluidFotoBeeld
7
1/6 /MP3/..
. .
Bob Dylan
Bon Jovi
Supertramp
Dire Straits
Joe Cocker
Filter
Herhalen : Disk
JPEG voorbeeld
Modus : Normaal
S
32
Afspeelfuncties
De mogelijkheden: – Normaal, de titels worden na elkaar afgespeeld; – Shuffle, de titels worden in toevallige volgorde afgespeeld; – Intro, de eerste 10 seconden van elke titel worden afgespeeld.
1 Gewenste map of titel/beeld met »A« of »S« kiezen. 2 Map met »OK« openen. 3 De afspeelfunctie selecteren, hiervoor de cursor met »s« en
»
S
« of »A« op de knop »Modus« bewegen.
4 Gewenste afspeelfunctie met »OK« kiezen 5 Weergave met »8« starten.
Aanwijzing:
Voor het uitschakelen de bediening herhalen en de afspeel­functie met »
OK« op »Normaal« schakelen.
WEERGAVE VAN AUDIO-/VIDEOBESTANDEN
------
e
00:01:22
3/10 /MP3/German POP/
. .
02 - Die Fantas
04 - Xavier Nai
21 - Kami & Pus
28 - Wolfgang P
90 - BAP - Ahnu
Absolute Beginn
Basis - Ich will
Filter
Naam: Sie sieht mich nicht
Herhalen : Disk
Muziek weergave
Modus : Normaal
S
33
NEDERLANDS
Weergaveprogramma
Titels/beelden van een disk kunnen in een programmalijst tot een programma samengesteld worden.
Weergaveprogramma maken
1 Gewenste map of titel/beeld met »A« of »S« kiezen. 2 Map met »OK« openen. 3 In de bestandsmanager de programmafunctie kiezen, hiervoor
cursor met »s« en »S« of »A« op de knop »Invoermodus« bewegen en met »
OK« de functie activeren.
4 Cursor met »a« naar de hoofdmap in de bestandsmanager
bewegen.
5 Een of meerdere titels met »S« of »A« selecteren en met
»
OK« markeren.
– Gemarkeerde titels zijn met het symbool »« gemarkeerd.
6 Cursor met »s« naar de invoermodus bewegen, met »S«
de regel »Toevoegen« selecteren en met »OK« bevestigen. – De gemarkeerde titels worden in het weergaveprogramma
overgenomen.
7 De regel »Programmamanager« met »A« kiezen en met
»
OK« bevestigen.
– Het weergaveprogramma met de overgenomen titels wordt
weergegeven.
Aanwijzing:
Met »OK« kan tussen de bestandsmanager en het pro­grammamanager omgeschakeld worden.
Weergaveprogramma afspelen
1 Weergave met »8« starten.
Titel uit het weergaveprogramma wissen
1 Weergave met »7« beëindigen. 2 Titel die gewist moet worden, met »S« of »A« kiezen en
met »
OK« bevestigen.
– Het symbool »« verdwijnt.
3 Wisfunctie selecteren, hiervoor de cursor met »s« en »S« of
»A« op de knop “Verwijderen” bewegen en functie met »
OK« bevestigen.
– De titel is met het symbool »« aangeduid.
Aanwijzing:
Het weergaveprogramma wordt gewist als de dvd-speler uit­geschakeld wordt of de disk uitgenomen wordt.
WEERGAVE VAN AUDIO-/VIDEOBESTANDEN
------
e
00:01:22
3/10 /MP3/
. .
German POP
MPaxx-TRaXX
My favorites
POP
Rock
Modus : Normaal
Muziek weergave
Invoer modus
S
w
Herhalen : Disk
Jaar: 1998
34
Inhoud van de dvd autoriseren
Dvd’s kunnen speelfilms aanbieden waarvan de inhoud of be­paalde scènes niet geschikt zijn voor kinderen. Deze dvd’s bevatten informatie die deze inhoud of scènes marke­ren en zijn voorzien van de toegangsniveaus 1 tot en met 8. U kunt één van de toegangsniveaus kiezen om alternatieve scènes te au­toriseren voor weergave.
1 Willekeurige disk in de schuiflade leggen. Na het automatisch
starten van de weergave de weergave met »
7« beëindigen.
2 Hoofdmenu met »i« oproepen. 3 Regel »Blokkering« met »S« of »A« kiezen en met »OK«
of »
s
« activeren.
4 Regel »Toegangsniv.« met »S« of »A« kiezen en met » OK«
activeren.
5 Paswoord met de cijfertoetsen »8« »8«»8«»8« invoeren en
met »OK« bevestigen.
6 Toegangsniveau kiezen, hiervoor »OK« indrukken, met »
of »
A
« het gewenste toegangsniveau kiezen en met »OK«
bevestigen.
7 Menu met »i« uitschakelen.
Paswoord wijzigen
1 Hoofdmenu met »i« oproepen. 2 Regel »Blokkering« met »S« of »A« kiezen en met »OK«
of »
s
« activeren.
3 Regel »Paswoord invoeren« met »S« of »A« kiezen en met
»
OK« activeren.
4 Actueel paswoord met de cijfertoetsen »8« »8«»8«»8« in-
voeren en met »
OK« bevestigen.
5 Nieuw paswoord invoeren, hiervoor »OK« indrukken, met de
cijfertoetsen »
1 … 0« nieuw paswoord van vier cijfers invoe-
ren en met »
OK« bevestigen.
6 Menu met »i« uitschakelen.
KINDERSLOT
________________________________________
Installatie
Beeld
Geluid
Blokkering
Overige
Toegangsniv. : 5. PG-R
1
Paswoord invoeren
Act paswoord
* * * *
Installatie
Beeld
Geluid
Blokkering
Overige
Toegangsniv. : 5. PG-R
1
Paswoord invoeren
Act paswoord
* * * *
35
NEDERLANDS
Digitale uitgang kiezen
Met deze instelling kiest u of het geluidssignaal aan de bussen »
DIGITAL AUDIO OUT« in het originele dataformaat of in het
PCM-formaat weergegeven wordt.
1 Hoofdmenu met »i« oproepen. 2 Regel »Geluid« met »S« of »A« kiezen en met »OK«
of »
s
« activeren
3 Regel »Digitale uitgang« met »S« of »A« kiezen en met
»
OK« activeren.
4 Gewenste modus (»Original« of »PCM«) met »S« of »A«
kiezen en met »
OK« bevestigen.
5 Menu met »i« uitschakelen.
Volumebereik in-/uitschakelen
Dolby Digital Soundtracks hebben een heel groot volumebereik, dus een heel grote volumeverhouding tussen zachte en luide tonen. Bij groot volume kan dit een fascinerende ervaring zijn, die laat in de nacht soms storend kan werken.
Gewoon het volume verlagen leidt niet tot een bevredigend resul­taat, de dialogen zouden nauwelijks te verstaan zijn. U moet in dit geval enkel de luide effecten stiller zetten, de stille passages luider zetten en het volume van dialogen behouden.
1 Hoofdmenu met »i« oproepen. 2 Regel »Geluid« met »S« of »A« kiezen en met »OK«
of »
s
« activeren
3 Regel »Dynamiek« met »S« of »A« kiezen en met »OK«
activeren.
4 Functie met »S« of »A« kiezen (»Aan«) en met »OK« be-
vestigen.
5 Menu met »i« uitschakelen.
GELUIDSINSTELLINGEN
_____________________
Installatie
Beeld
Geluid
Blokkering
Overige
Dynamiek : Uit
Aftastsnelheid : 96kHz
1
Digitale uitgang
Uit PCM Original
Installatie
Beeld
Geluid
Blokkering
Overige
Digitale uitgang : Original
Aftastsnelheid : 96kHz
1
Dynamiek
Uit Aan
36
Aftastsnelheid instellen (downsampling)
Bij deze instelling wordt de aftastsnelheid van de digitale uitgang ingesteld. De aftastsnelheid geeft aan hoeveel samples per tijdseenheid geregistreerd kunnen worden. – Gebruik »96 kHz« bij dvd’s met 96 kHz geluidssignaal voor op-
timale analoge geluidsweergave aan de bussen »
AUDIO OUT
L R
«.
– Gebruik »48 kHz« bij dvd’s met 48 kHz geluidssignaal. Het
signaal wordt aan de bussen »
AUDIO OUT L R« en aan de
bus »
DIGITAL AUDIO OUT« uitgegeven. 1 Hoofdmenu met »i« oproepen. 2 Regel »Geluid« met »S« of »A« kiezen en met »OK«
of »
s
« activeren
3 Regel »Aftastsnelheid« met »S« of »A« kiezen en met
»
OK« activeren.
4 Gewenste waarde (»96 kHz« of »48 kHz«) met »S« of
»
A
« kiezen en met »OK« bevestigen.
5 Menu met »i« uitschakelen.
GELUIDSINSTELLINGEN
_____________________
Installatie
Beeld
Geluid
Blokkering
Overige
Digitale uitgang : Original
Dynamik : Aan
1
Aftastsnelheid
96kHz 48kHz
37
NEDERLANDS
Taalinstellingen
U kunt uit verschillende talen kiezen.
1 Hoofdmenu met »i« oproepen. 2 Regel »Installatie« met »S« of »A« kiezen en met »OK« of
»
s
« activeren.
– Het menu »Installatie« wordt getoond.
Aanwijzing:
Meer over de bediening kunt u in de volgende hoofd-stukken lezen, telkens vanaf punt
1.
Taal van de ondertitels kiezen
Als op de geplaatste dvd ondertitels ter beschikking staan, wor­den deze in de door u gekozen taal weergegeven. Als de dvd de gekozen taal van de ondertitels niet bevat, schakelt de dvd-speler over op de eerste taal van de dvd.
1 Regel »Ondertitels« met »S« of »A« kiezen en met »OK«
activeren.
2 Gewenste taal met »S« of »A« kiezen en met »OK« be-
vestigen.
Synchronisatietaal van het geluid kiezen
Als op de geplaatste dvd meerdere talen ter beschikking staan, wordt het geluid in de door u gekozen taal weergegeven. Als de dvd de gekozen synchronisatietaal niet bevat, schakelt de dvd-speler over op de eerste synchronisatietaal van de dvd.
1 Regel »Synchronisatietaal« met »S« of »A« kiezen en met
»
OK« activeren.
2 Gewenste synchronisatietaal met »S« of »A« kiezen en met
»
OK« bevestigen.
Taal van het dvd-menu kiezen
Als er op de geplaatste dvd menu’s in verschillende talen ter be­schikking staan, kunt u de gewenste taal kiezen.
1 Regel »Menutaal« met »S« of »A« kiezen en met »OK«
activeren.
2 Gewenste taal van de dvd-menu’s met »S« of »A« kiezen
en met »
OK« bevestigen.
Instellingen beëindigen
1 Menu met »i« uitschakelen.
PERSOONLIJKE INSTELLINGEN
________
Beeld
Geluid
Blokkering
Overige
Ondertitels : Duits
Synchronisatietaal : Duits
Menutaal : Duits
Installatie
1
Toesteltaal : Nederlands
Beeld
Geluid
Blokkering
Overige
Toesteltaal : Deutsch
Ondertitels : Deutsch
Geluid : Deutsch
Menutaal : Deutsch
Installatie
1
Synchronisatietaal : Duits
Beeld
Geluid
Blokkering
Overige
Toesteltaal : Deutsch
Ondertitels : Englisch
Synchronisatietaal : Duits
Menutaal : English
Installatie
1
Ondertitels : Deutsch
Engels Frans Duits Italiaans Spaans Nederlands Zweets Portugees Noors
Engels Frans Duits Italiaans Spaans Nederlands Zweets Portugees Noors
38
Beeld
Geluid
Blokkering
Overige
Toesteltaal : Deutsch
Ondertitels : Englisch
Synchronisatietaal : Duits
Menutaal : English
Installatie
1
Menutaal : Deutsch
Engels Frans Duits Italiaans Spaans Nederlands Zweets Portugees Noors
Screensaver in-/uitschakelen
Als de functie ingeschakeld wordt, schakelt de screensaver in als aan de dvd-speler een tijdje geen enkele functie gekozen werd.
1 Hoofdmenu met »i« oproepen. 2 Regel »Overige« met »S« of »A« kiezen en met »OK« of
»
s
« activeren.
3 Regel »Screensaver« met »S« of »A« kiezen en met »OK«
activeren.
4 Functie met »S« of “A« kiezen (»Aan«) en met »OK« be-
vestigen.
Aanwijzing:
Als u de screensaver wilt uitschakelen, dient u de instelling te herhalen en »Uit« te kiezen.
5 Menu met »i« uitschakelen.
Dvd-speler in de fabrieksinstelling schakelen
Alle persoonlijke klantinstellingen worden opnieuw in de toestand bij levering gebracht.
1 Hoofdmenu met »i« oproepen.
2 Regel »Overige« met »S« of »A« kiezen en met »OK« of
»
s
« activeren
3 Regel »Fabrieksinst.« met »S« of »A« kiezen en met »OK«
activeren.
4 Knop »Ja« met »a« of »s« kiezen en dvd-speler met »OK«
in de toestand bij levering schakelen.
5 Menu met »i« uitschakelen.
Software-informatie oproepen
Met deze functie kunt u de actuele softwarestand van de dvd­speler controleren.
1 Dvd-speler met »
ON/OFF
« aan het toestel inschakelen.
2 Disklade met »openen. 3 Software-informatie met »OK« weergeven.
PERSOONLIJKE INSTELLINGEN
________
Installatie
Beeld
Geluid
Blokkering
Overige
1
Fabriksinst.
Screensaver
Uit Aan
Installatie
Beeld
Geluid
Blokkering
Overige
Screensaver : Ein
1
Fabriksinst. .
Fabriksinst.
Ja Nee
39
NEDERLANDS
GDP 1750 V:1.00
40
Met deze afstandsbediening kunt u tevens televisietoestellen van GRUN­DIG op afstand bedienen. Welke functies u kunt bedienen, hangt af van de uitvoering van het GRUNDIG-televisietoestel.
Richt de afstandsbediening op het televisietoestel.
TV Schakelt de afstandsbediening op televisiebediening.
Hiervoor »
TV« indrukken en ingedrukt houden, dan voor
de gewenste functie op de betreffende toets drukken.
8 Schakelt het televisietoestel uit (stand-by).
1 … 0 Schakelt het televisietoestel vanuit standby in;
kiest direct zenders; »
0 « kiest de zenderplaatsen »AV«.
In de teletekstmodus: voer het paginanummer met drie cijfers in.
v Kleinbeeld in het beeld (PIP).
b Roept het menu “Beeldformaat” op.
n Roept de korte handleiding van het televisietoestel op.
d Schakelt het geluid aan/uit (geluid geheel uitschakelen).
i Roept het „hoofdmenu” op.
x Schakelt om tussen de twee laatst gekozen zender plaat-
sen (Zapping).
as
Volume instellen, »a« stiller, »s« luider. In de menu-modus: »
a
« cursor links, »s« cursor rechts.
OK Roept de zendertabel op;
activeert functies, roept gegevens op, bevestigt gegevens en legt ze vast.
A S
Televisiezender kiezen, »A« omhoog, »S« omlaag. Bij menumodus: »
A
« cursor omhoog, »S« cursor om-
laag.
TXT . Schakelt heen en weer tussen televisie- en teletekstmodus.
Title Schakelt de TV-gids in en opnieuw uit.
5
In de teletekstmodus: een pagina “terugbladeren“.
6
In de teletekstmodus: een pagina “vooruitbladeren“.
m In de teletekstmodus: naar het volgende “Thema”.
, In de teletekstmodus: naar het volgende “Hoofdstuk”.
d Roept het menu »Geluid« op.
y Roept het menu »Beeld« op.
TELEVISIETOESTELLEN OP AFSTAND BEDIENEN
______________________________________
40
Technische gegevens
Dit product voldoet aan de Europese richtlijnen 89/336/EEG en 2006/95/EG. Dit toestel voldoet aan de veiligheidsbepaling DIN EN 60065 (VDE 0860) en dus aan het in­ternationale veiligheidsvoorschrift IEC 60065. Maak de DVD-speler niet open. Schade die is ontstaan door het ondeskundig omgaan met het toestel, valt niet onder de garantie. De completeconformiteitsverklaring kunt u bij de fabrikant aanvragen.
Algemene aanwijzingen voor apparaten die gebruik maken van een laser
Uw toestel is een CLASS 1 LASER PRODUCT. Dit betekent dat de laser vanwege zijn technische constructie in­trinsiek veilig is, zodat de maximaal toegestane uitstralingswaarde in geen geval kan worden overschreden.
Voorzichtig:
Als andere als de hier gespecificeerde bedieningsinrichtingen worden gebruikt of andere methoden worden uitgevoerd, kunt u aan ge vaarlijke straling worden blootgesteld.
Dit toestel zendt laserstralen uit. Omdat er gevaar voor oogletsels bestaat, mag het toestel enkel door ge kwali­ficeerd personeel geopend en onderhouden worden. Als andere dan de hier gespecificeerde instellingen worden gebruikt of AN DERE ME THODEN worden uitge­voerd, kunt u aan gevaarlijke straling worden bloot gesteld.
DTS en DTS Digital Out zijn handelsmerken van Digital Theater Systems, Inc. Alle rechten voorbehouden.
Tijdens de weergave van DTS-gecodeerde cd’s en dvd’s ontstaat een hoger ruisniveau aan de analoge ste­reo-uitgangen. Om eventuele schade aan het audiosysteem te vermijden, moet de gebruiker voorzorgs­maatregelen treffen als de stereo-uitgangen van de dvd-speler aan een versterkersysteem aangesloten wor­den. Voor de DTS Digital Surround weergave moet een externe 5.1-kanaal DTS Digital Surround-decoder aan de digitale uitgang (S/PDIF) van de dvd-speler aangesloten worden.
Geproduceerd met toestemming van de Dolby Laboratories. De benaming “Dolby” en het dubbele D-logo “
g ” zijn handelsmerken van de Dolby Laboratories. Vertrouwelijk niet openbaar gemaakt materiaal.
©1992-1997 Dolby Laboratories, Inc. Alle rechten voorbehouden.
Dit product bevat componenten die door bepaalde U.S.-patenten beschermd zijn en die op een andere manier als het geestelijke eigendom van de Macrovision Corporation en andere eigenaars gelden. Het gebruik van deze beschermde techniek moet door de Macrovison Corporation goedgekeurd zijn en is enkel voor privaat gebruik thuis of voor andere beperkte toepassingen toegestaan, voor zover hiervoor geen afwij­kende verklaringen van de Macrovision Corporation bestaan. Het nabouwen en het demonteren van het toestel is verboden.
INFORMATIE
________________________________________
Netspanning:
100 – 240V ~, 50/60 Hz
Stroomverbruik:
Bedrijf: ca. 10 W Stand-by: ≤ 4 W
Omgevingstemperatuur:
+10°C tot +35°C
Weergavenorm:
PAL, 50 Hz, 625 beeldlijnen NTSC, 60 Hz, 525 beeldlijnen
Diskformaten:
dvd r, dvd rw, cd-r, cd-r w
Mediaformaten:
Dvd-video, audio-cd, video-cd (vcd 1.0/1.1/2.0), s-video-cd, cd-rom (mp4-asp, mp3, wma, jpeg, Kodak Picture cd)
Laser:
Halfgeleider laser Golflengte 650 nm voor dvd Golflengte 780 nm voor CD
Audioformaat:
Digitaal: MPEG2/Dolby Digital, PCM, DTS Analoog: Stereogeluid, Dolbyprologic
Audio:
Signaal: Analoog Dvd: 48/96 kHz 4 Hz - 22/44 kHz Video-cd: 44,1 kHz 4 Hz - 20 kHz Audio-cd: 44,1 kHz 20 Hz - 20 kHz
Signaalruisverhouding (bij 1 kHz): ≥ 90 dB Dynamiek (bij 1 kHz): ≥ 80 dB
Afmetingen en gewicht:
Afmetingen B x h x d 430 x 38 x 254 mm WEEE-gewicht 2,4 kg
CLASS 1
LASER
PRODUCT
41
NEDERLANDS
42
INFORMATIE
________________________________________
Storingen zelf verhelpen
Niet elke beeld- en geluidsstoring moet aan een defect van uw dvd-speler worden toegeschre­ven. Ook per ongeluk uitgetrokken aansluitkabels, beschadigde dvd’s/cd’s of lege batterijen van de afstands bediening leiden tot functionele storingen. Als de volgende maatregelen niet tot een bevredigend resultaat leiden, neemt u dan contact op met de speciaalzaak! Dvd-r’s/rw’s in dvd-video-formaat alsook cd-r’s/cd-rw’s in cd-da- en mp3-formaat kunnen afge­speeld worden. Door de kwaliteits verschillen van de media alsook de eigenheden van de op­name kan het toch gebeuren dat op genomen dvd’s of cd’s niet gelezen kunnen worden. In dergelijke gevallen is er geen defect aan de dvd-speler.
Disk reinigen
Veeg de verontreinigde disk met een schoonmaakdoek in rechte lijnen vanuit het midden naar de rand toe schoon. Gebruik geen oplosmiddelen zoals benzine, verdunnings middelen, in de handel verkrijgbare rei­nigings middelen of antistatische spray voor analoge grammofoonplaten.
Software-instructie
We wijzen er uitdrukkelijk op dat enkel door GRUNDIG goedgekeurde systeem software voor de DVD-speler toegestaan is. Deze systeem software vindt u in de vakhandel of binnenkort op de Grundig-website of. Alle systeem software die uit twijfelachtige bronnen van het internet afkom­stig is en die in het toestel geladen wordt, leidt tot functie storingen en bij ingrepen door derden tot het vervallen van elke aan spraak op garantie. GRUNDIG wijst daarom alle terugbetalingen van kosten om dergelijke redenen principieel af. Reparatiekosten, ook binnen de garantieperiode, zijn in deze gevallen ten laste van de klant.
Technische wijzigingen en vergissingen zijn voorbehouden!
Storing Oorzaak/Verhelpen
De dvd-speler reageert niet. Richt de afstandsbediening direct op de DVD-speler. op de afstandsbediening
Verwijder alle hindernissen die de weg van het signaal van de afstandsbediening zouden kunnen storen.
Controleer of vervang de batterijen van de afstandsbediening
Disklade opent niet, Schakel de dvd-speler met de netschakelaar Beeld-/geluidstoringen »ON/OFF« uit en opnieuw in.
Geen beeld Controleer de video-aansluiting.
Vervormd beeld Let erop, dat zich op de dvd/cd geen vingerafdrukken bevinden,
neem de reinigingsvoorschriften op deze pagina in acht
Dvd/cd kan niet worden Controleer of de dvd/cd met het opschrift naar boven is afgespeeld geplaatst
Reinig de dvd/cd.
Controleer of de dvd/cd is beschadigd door een andere dvd/cd te proberen.
Geen geluid Controleer de audio-aansluiting
Test een andere weergavebron.
Voor DTS-geluidsformaten een externe decoder gebruiken.
Geen geluid aan de digitale De aftastsnelheid werd op 96 kHz ingesteld. Aftastsnelheid
uitgang op 48 kHz instellen, zie instelling op pagina 37.
Vervormd geluid van de Controleer of de audio-aansluitingen niet op de Hifi-installatie phono-ingang van de versterker aangesloten werden.
42
INFORMATIE
________________________________________
Milieutip
Dit product werd van hoogwaardige materialen en delen ge maakt die gerecycleerd kunnen worden.
Het product mag daarom op het einde van zijn levensduur niet met het gewone huisvuil mee­gegeven worden, maar moet op een verzamelpunt voor het recycleren van elektrische en elek­tronische toestellen afgegeven worden. Het hiernaast afgebeelde symbool aan het product, in de gebruiksaanwijzing of op de verpakking wijst hierop.
Gelieve u over de plaatselijke verzamelpunten bij uw gemeentebestuur te informeren. Door het laten recycleren van oude toestellen levert u een belangrijke bijdrage voor de be-
scherming van ons milieu.
43
NEDERLANDS
Grundig Multimedia B.V.
Atrium, Strawinskylaan 3105 • NL-1077 ZX Amsterdam • http://www.grundig.com
7/16
Loading...