GARDENA C 2030 duo plus, 1874 User guide [cs]

Zavlažovací počítač Multi Control Duo
Obj. č. 119 40 93
Vážený zákazníku,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup zavlažovacího počítače. Tento návod k obsluze je nedílnou součástí tohoto výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení
výrobku do provozu a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod k obsluze.
Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst.
Účel použití
Tento výrobek slouží jako zavlažovací systém, jehož oblast použití je v domácnosti nebo na zahradě. Zařízení je určené výhradně pro soukromé účely. Prostřednictvím tohoto zařízení můžete velmi pohodlně ovládat a automatizovat vlastní zavlažovací systém. Systém disponuje celkem dvěma výstupy a může tak být použitý pro automatické zavlažování během vaší nepřítomnosti (například na dovolené) a dvou různých místech. Tento systém instalujte výhradně ve venkovním prostředí.
Tento systém nesmí být v žádném případě používán pro komerční a průmyslové účely. Zároveň není určen pro kombinaci s chemikáliemi, potravinami, hořlavými nebo jinými nebezpečnými látkami a kapalinami!
Důležitá bezpečnostní opatření
Z bezpečnostních důvodů používejte k provozu tohoto zařízení výhradně kvalitní, alkalické baterie (1x baterie 9 V DC). Jako prevenci před selháním funkce integrovaného počítače, proveďte včasnou výměnu baterie ve chvíli, kdy se na displeji zobrazuje indikátor slabé baterie a jeho poslední segment.
Tento zavlažovací počítač není určen k provozu uvnitř budov. Instalujte jej proto pouze ve venkovním prostředí.
Instalujte tento systém vždy do svislé polohy s použitím převlečné matice v horní poloze. Zabráníte tím možnému úniku vody do přihrádky bateriového prostoru. Pro správnou a bezpečnou funkci zavlažovacího systému je nezbytné zajistit minimální průtok vody v objemu 20 – 30 litrů / hodinu pro každý výstup. Například pro správnou funkci a ovládání systémů Micro-Drip je zapotřebí minimálního množství 10 x 2 l vodních rozprašovačů. Za velmi vysokých teplot (nad +60 °C) se může stát, že dojde k vypnutí LCD displeje. Jeho vypnutí však nemá žádný vliv na správnou funkci programátoru. Poté, co znovu klesne teplota vzduchu dojde ke znovuobnovení funkce displeje. Maximální teplota vody v celém systému nesmí překročit +40 °C. K zavlažování používejte výhradně čistou a sladkou vodu! Minimální provozní tlak uvnitř systému je 0,5 bar. Maximální provozní tlak je 12 bar. Zabraňte překročení uvedených hodnot tlaku. Dbejte na to, aby nedošlo k vytržení přívodní hadice připevněné k jednotce zavlažovacího počítače.
Programování zavlažovače
Proces programování spusťte po připojení hadic s výpustným ventilem. Proveďte všechna nezbytná opatření, aby nedošlo k výstupu vody například na různé elektrické spotřebiče nebo jiné předměty. Během programování můžete ovládací část s tlačítky vyjmout z pouzdra a pohodlně celý systém programovat. Pakliže došlo k vyjmutí ovládací části z hlavní zavlažovací jednotky a současně přitom byl otevřený ventil, zůstane tento ventil otevřený dokud nevrátíte ovládací část do hlavní jednotky.
Popis funkce
Pomocí tohoto zavlažovacího systému můžete naprogramovat čas zalévání na dvou rozdílných místech zahrady. Každý výstup navíc můžete naprogramovat pro celkem 3 spínací bloky (každý blok pro max. 8 hodin). Tento systém pak můžete používat pro běžné zalévání zahrady nebo pro připojení k zahradním rozstřikovačům. Zavlažování probíhá podle předem přednastaveného programu, který můžete využít zejména po dobu vaší nepřítomnosti. Během rána a v noci dochází k výraznému odpařování vody z půdy a proto je v této době celkově nižší požadavek zavlažování.
Popis a ovládací prvky
Požadovaný zavlažovací program nastavíte velmi jednoduše pomocí ovládacích tlačítek na přední, řídící části počítače.
1 – Man. = manuální otevření nebo uzavření průtoku vody. 2 – OK = potvrzení hodnot zadávaných tlačítky / . 3 – Menu = přechod na další položku menu. 4 – / (V1 / V2) = nastavení požadovaných hodnot / výběr výstupu vody pro ventil V1 nebo ventil V2. Pomocí tlačítka Menu můžete procházet jednotlivými položkami hlavní nabídky:
1) Běžné provozní zobrazení „Normal-Anzeige“
2) Aktuální čas a den v týdnu „Aktuelle Uhrzeit und Wochentag“
3) Čas spuštění zavlažování „Bewässerungs-Startzeit“
4) Délka (interval) zavlažování „Bewässerungs-Dauer“
5) Frekvence (četnost) zavlažování „Bewässerungs-Häufigkeit“
6) Spuštění a vypnutí zavlažování / Aktivace a deaktivace senzoru „Programm ein-ausschalten / Sensor abmelden“
Do jednotlivé nabídky můžete kdykoliv stoupit po stisku tlačítka Menu. Po provedení konfigurace / modifikace vlastního zavlažovacího programu a stisku tlačítka OK dojde systémem k převzetí zadaných hodnot a jejich uložení do interní paměti. Pokud během programování zavlažovacího systému potvrdíte modifikované hodnoty stiskem tlačítka OK, dojde okamžitému k uzavření ventilu.
Symboly a zobrazení na displeji
5 – Dny v týdnu. (Mo, Tu…) Aktuální den v týdnu nebo naprogramovaný den pro zavlažování (se symbolem kapky).
6 – Time. Zobrazení aktuálního času (během zadávání tento ukazatel bude blikat).
7 – am/pm. Formát zobrazení času (12. hodinový systém se používá například v USA nebo Kanadě).
8 – Start. Čas spuštění zavlažování (během zadávání tento ukazatel bude blikat).
9 – Run Time. Délka (průběh) zavlažování (během zadávání tento ukazatel bude blikat).
10 – 8h, 12h, 24h, 2nd, 3rd, 7th. Frekvence (četnost) zavlažování: Každých 8 / 12 / 24 hodin, každý druhý, třetí, sedmý den.
11 – Prog ON / OFF. Aktivace (On) nebo deaktivace (Off) zavlažovacího programu.
12 – Direct sensor control. Zavlažování bude v době od 20.00 hod do 06.00 hodin řízeno výhradně prostřednictvím připojeným
13 – Sensor 1 / 2 dry / wet. Po zaznamenání sucha dry dojde k aktivaci zavlažování.
senzorem vlhkosti půdy.
Pokud však senzor zaznamená dostatečnou vlhkost půdy wet, zavlažovací program bude deaktivován.
14 – Ventil
V1 / Ventil V2
. Symbol šipky představuje vybraný ventil (výstup). Pokud se bude u ventilu zobrazovat symbol kapky, znamená to, že ventil je uzavřený. Pakliže tento symbol bude blikat, je příslušný ventil otevřený.
15 – Baterie. Zobrazení stavu (kapacity) baterie v několika úrovních. 3 segmenty = maximální kapacita baterie, doba provozu systému je min. 4 týdny a déle. 2 segmenty = kapacita na zhruba poloviční úrovni, doba provozu je max. 4 týdny. 1 segment = slabá baterie, omezení funkce systému a otevírání ventilů. Žádný segment = kritický stav baterie, blikající symbol prázdné baterie = zcela vybitá baterie. Pakliže má baterie kriticky nízkou kapacitu a tento symbol navíc bliká, nedojde již k otevření ventilu. Za tohoto stavu již systém neotevře ventil a jeho funkce je zcela deaktivována. Pokud k tomuto stavu dojde během probíhajícího zavlažovacího programu, dojde stejně tak k okamžitému uzavření ventilu. V tomto případě vyměňte starou a vybitou baterii za novou.
Uvedení do provozu
Pro napájení tohoto zavlažovacího systému použijte výhradně kvalitní a alkalické baterie 9 V DC. Vyjměte řídící jednotku (16) z hlavní části systému. Vložte novou baterii do přihrádky bateriového prostoru (17). Dbejte přitom na vložení baterie do správné polohy a polarity. Uvnitř přihrádky naleznete příslušné symboly pro polaritu (P) + / –.
Po vložení baterie nasaďte zpátky řídící jednotku na hlavní část zavlažovacího systému. Vyberte požadovaný formát pro zobrazení aktuálního času. Výchozí nastavení je 24. hodinový formát (Evropa). Pro změnu formátu času stiskněte a přidržte tlačítko Man během výměny / vkládání baterie.
Hlavní jednotka zavlažovacího systému je osazena převlečnou maticí (19) pro ventily / kohouty se závitem 33,3 mm (G 1). Dodávaný adaptér (18) je určen pro připojení zavlažovacího systému s ventily se závitem 26,5 mm (G ¾“).
1. Pro závity 26,5 mm (G ¾“): Adaptér (18) pouze ručně našroubujte na ventil přívodu (nepoužívejte přitom k tomu žádné nářadí).
2. Dostatečně potom dotáhněte převlečnou matici (19). Znovu proto nepoužívejte žádné nářadí.
3. Přípojku na hadici s rychlospojkou (20) našroubujte na oba výstupy.
V případě, že systém zaznamená dostatečnou vlhkost půdy nebo srážky, dojde k deaktivaci automatického zavlažování. Nezávisle na tom můžete systém kdykoliv ovládat manuálním zásahem obsluhy.
Připojení senzoru pro měření vlhkosti půdy nebo srážkového (dešťového) se senzoru (volitelná součást)
Přiřazení funkce jednotlivých senzorů: a) Senzor ve zdířce 1 = senzor určený pouze pro Ventil 1
b) Senzor ve zdířce 2 = senzor určený pro oba ventily c) Senzor ve zdířce 1 a 2 = senzor pro Ventil 1 / senzor
pro Ventil 2
1. Senzor pro měření půdní vlhkosti pro oblast zavlažování nebo dešťových srážek umístěný v požadované oblasti pro zavlažování.
2. Část s řídící jednotkou (16) vyjměte ze zavlažovacího systému.
3. Připojte senzor (případně doplněný prodlužovacím kabelem) nebo adaptér do příslušného vstupu (21) na řídící jednotce.
Loading...
+ 4 hidden pages