Gaggenau RW496260 User Manual [nl]

Page 1
Gaggenau
nl Installatievoorschrift
RX492 RW496
Page 2
Page 3

Inhoud

Veiligheidsvoorschriften en waarschuwingen 4.
Opstelinstructies 5. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Klimaatklassen 5. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Inbouwnis 5. . . . .
Ondergrond 5. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Gewichten 5. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Toestel transporteren 6. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Opnieuw transporteren van opgestelde toestellen 6
Elektrische aansluiting 6. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Positie van de stroomaansluiting 6. . . . . . . . . . . . . .
Afmetingen van het toestel 7. . . . . . . . . . . . . . . . .
Volledig integreerbaar inbouwtoestel 7. . . . . . . . . . .
Vrijstaand toestel 7. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . .
Toestel inbouwen 12. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
1. Voor het inbouwen controleren 12. . . . . . . . . . . .
2. Verpakking, transportbeveiliging en houten
pallet verwijderen 12. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
3. Kantelbeveiliging monteren 15. . . . . . . . . . . . .
4. Toestel op het stroomnet aansluiten 16. . . . . . .
5. Toestel uitrichten 17. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
6. Toestel in het keukenblok inbouwen 18. . . . . . .
7. Meubeldeuren monteren 19. . . . . . . . . . . . . . . . .
8. Toestel vrijstaand opstellen (alleen RW496) 21. .
9. Kantelbeveiliging verwijderen 23. . . . . . . . . . . . .
10. Plintpaneel monteren 23. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
11. Deuropeningshoek van de toesteldeuren
instellen 24. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
12. Glazen deuren afstellen 25. . . . . . . . . . . . . . . . . .
. .
Afmetingen van de opstelnis8. . . . . . . . . . . . . . . .
Afmetingen van de meubeldeuren 8. . . . . . . . . . .
Grepen 9. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Gewicht van de meubeldeuren 9. . . . . . . . . . . . . . . .
Hoogte van de ventilatieopening 9. . . . . . . . . . . . . .
Deuropeningshoek 10. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Afstand van het toestel tot de greep van het hier
afgebeelde keukenmeubel 10. . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Afstand van het toestel tot de muur 10. . . . . . . . . . . .
Vereist toebehoren en gereedschap 11. . . . . . . . .
Leveromvang 11. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Toebehoren 11. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Gereedschap 11. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Overige 11. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
3
Page 4

Veiligheidsvoorschriften en waarschuwingen

Voor de opstelling en ingebruikneming deze montagehandleiding grondig en volledig lezen.
Het naleven van alle aanwijzingen in deze montagehandleiding is een voorwaarde voor een veilige montage en ingebru
De toestellen zijn zwaar en moeten tegen het kantelen bij het transport, de montage en tijdens het gebruik beveiligd worden. Een kantelbeveiliging is absoluut vereist.
De toesteldeuren gesloten hou compleet gemonteerd en beveiligd werd, conform de aanwijzingen in deze montagehandleiding.
Wegens het gewicht en de afmetingen van het toestel en om het risico op verwondingen of schade aan het toestel te minimaliseren, zijn minstens twee personen nodig om het toestel op een veilige manier op te stellen.
Opstelling en montage van dit toestel vereisen uitgebreide kennis op verschillende domeinen (mechaniek, schrijnwerkerij, elektriciteit).
ikneming van het toestel.
den tot het toestel
Een volledig beladen toestel is erg zwaar. Bij een ongeschikte ondergrond kan het toestel omkantelen en zware verwondingen en schade veroorzaken. De ondergrond moet materiaal bestaan.
De montagehandleiding voor later gebruik bewaren.
Het toestel voor elke demontage en elk transport volledig legen.
stevig zijn en uit hard, niet−meegevend
De verantwoordelijkheid voor een veilige opstelling en ingebruikneming van het toestel ligt bij de opsteller.
Fouten bij de opstelling en hieruit resulterende schade vallen niet onder de garantie van de fabrikant. De garantiebepalingen zijn in de bij het toestel geleverde documenten terug te vinden.
Voor alle werkzaamheden aan het toestel de stekker uit het stopcontact trekken of zekering verwijderen.
Een netaansluitleiding alleen door een elektricien laten vervangen.
Reparaties aan het toestel mogen wegens de hoge complexiteit alleen door onze klantendienst uitgevoerd worden.
Naast de wettelijk voorgeschreven nationale voorschriften moeten de aansluitingsvoorwaarden van de plaatselijke elektriciteitsmaatschappijen in acht genomen worden.
4
Page 5

Opstelinstructies

Opstellingsplaats

Als opstellingsplaats is een droge, goed geventileerde ruimte geschikt.
De opstellingsplaats mag niet aan direct zonlicht blootgesteld zijn en niet naast een warmtebron, zoals een fornuis, een verwarmingstoestel enz. liggen. Is een installatie naast een warmtebron niet te vermijden, dan moet een geschikte isolatieplaat gebruikt worden of moeten de volgende minimumafstanden tot de warmtebron in acht genomen worden:
−30 mm tot elektrische fornuizen,
300 mm van olie− of kolenfornuizen.

Klimaatklassen

De klimaatklasse staat op het typeplaatje. Deze geeft aan binnen welke ruimtetemperaturen het toestel gebruikt kan worden.

Ondergrond

Opdat het toestel veilig geïnstalleerd zou kunnen worden en naar behoren zou functioneren, moet de ondergrond horizontaal en effen zijn. Het installatiebereik moet op dezelfde hoogte van de rest van de ruimte liggen. Wegens het grote gewicht van het toestel moet de ondergrond stevig zijn en uit hard, niet−meegevend materiaal bestaan. Bij twijfel moet u het advies van een architect of een bouwkundig specialist inwinnen.

Gewichten

Toestel Gewicht Verpakt toestel op
houten pallet
RX492 inbouwtoestel
RW496 inbouwtoestel
RW496 vrijstaand toestel
150 kg 170 kg
180 kg 200 kg
220 kg 240 kg
Klimaatklasse Toegestane
ruimtetemperatuur
SN +10°C tot 32°C
N +16°C tot 32°C
ST +16°C tot 38°C
T +16°C tot 43°C

Inbouwnis

Het is belangrijk om de opgegeven afmetingen van de inbouwnis met het oog op een probleemloze inbouw van het toestel en het aansluitende uitzicht van het keukenmeubelfront in acht te nemen.
Het is belangrijk dat de nis rechthoekig is. De zijwanden mogen geen uitsprongen of oneffenheden vertonen.
De rechthoekigheid van de opstelnis kan met geschikte middelen, bijv. een waterpas, vastgesteld worden.
Aanwijzing!
RW496 kan volledig beladen tot 380 kg wegen.
De zijwanden en de bovenste afsluiting van de inbouwnis moeten minstens 16 mm dik zijn.
Alle bovenkasten waaraan iets bevestigd moet worden, moeten door geschikte middelen vast met de ondergrond of de muur verbonden zijn.
5
Page 6

Elektrische aansluiting

Toestel transporteren

!
Waarschuwing!
Het toestel is erg zwaar. Het toestel voorzichtig transporteren omdat anders personen gewond en
het toestel beschadigd zouden kunnen worden.
Het toestel met een voor de opstellingsplaats en het
toestel geschikt transporthu rolwagen) transporteren.
Het ingepakte toestel op het houten pallet zo dicht mogelijk naar de inbouwplaats transporteren.
Bij het transport tegen het omkantelen beveiligen.
Als het toestel wegens de omstandig getransporteerd kan worden, kan het toestel ook liggend getransporteerd worden. Om het toestel op te richten, moet de ruimte minstens 221 cm hoog zijn. Na het opstellen van het toestel minstens ½ uur wachten tot de hoofdschakelaar ingeschakeld wordt.
lpmiddel (hefwagen of
heden niet rechtop
Geen verlengsnoeren of verdeelstekkers gebruiken. Voor de aansluiting van dit toestel is een vast geïnstalleerd stopcontact nodig.
Een eventueel nodige verlenging van de
netaansluitleiding mag alleen door een elektricien uitgevoerd worden.
Het stopcontact voor de aansluiting van het toestel moet
vrij toegankelijk zijn. Het toestel via een reglementair geïnstalleerd stopcontact op 220−240V/50Hz wisselstroom aansluiten. Het stopcontact moet met een 10A tot 16Azekering of hoger beveiligd zijn.
Bij toestellen die in niet−Europese landen gebruikt worden, moeten de op het typeplaatje vermelde spanning en het stroomtype met de waarden van het lokale stroomnet overeenkomen. Als de spanning of het stroomtype niet overeenkomt, mag het toestel niet gebruikt worden. Een eventueel nodige vervanging van de netaansluitleiding mag alleen door een elektricien uitgevoerd worden.
De wielen zijn uitsluitend voor de montage bestemd. Het toestel mag met de wielen maximaal 4 m bewogen worden.
Het toestel mag met de wielen niet op een oneffen of zachte ondergrond bewogen worden.
Het uitgepakte toestel mag alleen getransporteerd worden als de kantelbeveiliging gemonteerd en het toestel volledig geleegd is.

Opnieuw transporteren van opgestelde toestellen

1. Het toestel volledig legen. Het toestel mag alleen in
onbeladen toestand verschoven worden.
2. Alle meubeldeuren demonteren.
3. Kantelbeveiliging monteren.
4. Alle bevestigingen in de opstelnis en aan de muur
demonteren.
!
Waarschuwing!
In geen geval mag het toestel op elektronische energiespaarstekkers en op convertoren, die gelijkstroom in 230 V wisselstroom omzetten, aangesloten worden (bijv. zonne−energie−installaties, scheepsstroomnetten).
5. Toesteldeuren tegen het per ongeluk openen beveiligen.
6. Toestel voorzichtig uit de opstelnis trekken. Het toestel met de wielen maximaal 4 m bewegen.
6

Positie van de stroomaansluiting

Het stopcontact kan aan de rechter− of linkerkant van het toestel liggen.
Opdat een elektrische veiligheidscontrole uitgevoerd zou kunnen worden, moet het stopcontact vrij toegankelijk zijn en mag het zich niet achter het toestel bevinden.
Page 7

Afmetingen van het toestel

Volledig integreerbaar inbouwtoestel

894
900
550
394
845 + a
80
55
494
1810 + a + b
1045 − 1115
1990 − 2060

Vrijstaand toestel

935
570
848
80
5
5
49
1803
1990 − 2060
933334
875 + b
475−520
Maattolerantie: ±1 mm a, b: Overmaten van de meubeldeuren
Minimale hoogte 1990 mm: Volledig ingeschroefde toestelvoeten
Maximale hoogte 2060 mm: Volledig uitgeschroefde toestelvoeten
180 − 250
865
Maattolerantie: ±1 mm
Minimale hoogte 1990 mm: Volledig ingeschroefde toestelvoeten
Maximale hoogte 2060 mm: Volledig uitgeschroefde toestelvoeten
7
Page 8

Afmetingen van de opstelnis

900

Afmetingen van de meubeldeuren

Bij meubeldeuren van maximaal 24 mm dikte kan het inbouwtoestel volledig in het keukenblok geïntegreerd worden.
2000 − 2076
min. 550
3
Bij vrijstaande toestellen met zijwanden mag de meubeldeur maximaal 16 mm dik zijn.
6
3
ab
Klimaatzone links boven
848865
3
80
5 5
Klimaatzone rechts
494394
Aanwijzing!
Een nisdiepte van minstens 555 mm vergemakkelijkt de inbouw van het toestel.
1803
Klimaatzone links onder
a: Uitstekend deel van de meubeldeur over het toestel b: Plintafstand minder dan 180 mm
De overmaten a en b zijn afhankelijk van het decor van het keukenfront.
Spleetmaten tussen de meubeldeuren absoluut in acht nemen. Bij kleinere spleetmaten slepen de deurafdichtingen.
8
Page 9

Grepen

Hoogte van de ventilatieopening

De grepen en de bevestigingen van de grepen moeten aan de volgende trekbelastingen weerstaan:
Deur van de rechter klimaatzone: 60 N
Deuren van de linker klimaatzones: 30 N

Gewicht van de meubeldeuren

Om de functie van de scharnieren te garanderen, mag de maximale belasting door de meubeldeuren niet overschreden worden.
Maximale belasting door de meubeldeur van de rechter klimaatzone: 18 kg
De belasting volgens de volgende formules berekenen: Bij zijdelings aangebrachte grepen: Belasting = gewicht meubeldeur + 2 x gewicht greep Bij centraal aangebrachte grepen: Belasting = gewicht meubeldeur + gewicht greep
Om energie te sparen en het geluidsniveau zo gering mogelijk te houden, moet een zo hoog mogelijke ventilatieopening gepland worden.
A
S
20
A: Hoogte van de ventilatieopening S: Plintafstand
Mogelijke hoogte: 80 − 160 mm
Aanbevolen hoogte: 150 − 160 mm.
De hoogte van de ventilatieopening mag niet kleiner zijn dan 80 mm, anders kan het storingen en schade aan
het koelaggregaat komen.
Hoogte van de ventilatieopening kleiner dan 130 mm:
Achter het toestel moet een mogelijkheid voor de warmeluchtafvoer voorhanden zijn. Het toestel moet anders meer koelen. Dat verhoogt het stroomverbruik.
Bij volledig ingeschroefde toestelvoeten en een 80 mm hoge ventilatieopening bedraagt de kleinste plintafstand 100 mm.
9
Page 10

Deuropeningshoek

De toesteldeuren zijn af fabriek op de maximale deuropeningshoek ingesteld. De maximale deuropeningshoek bedraagt 108° en overlapt het keukenfront.
Bij meubeldeuren tot een dikte van 21 mm kan de maximale deuropeningshoek behouden blijven.
Bij dikkere meubeldeuren (tot 24 mm) moet de deuropeningshoek verkleind worden.

Afstand van het toestel tot de greep van het hier afgebeelde keukenmeubel

3
min. 10

Afstand van het toestel tot de muur

3
min. 10
W
D
2
E
B
W
D
1
C
B
B
W 108° 108° 96° 96°
B [mm] tot 21 tot 21 tot 24 tot 24
C [mm] tot 50 tot 100 tot 50 tot 100
D1 [mm] 40 60 25 30
W: Deuropeningshoek B: Dikte van de meubeldeuren C: Diepte van de greep van het hier afgebeelde
keukenmeubel
D1: Afstand van de greep van het hier afgebeelde
keukenmeubel
W 108° 108° 96° 96°
B [mm] tot 21 tot 21 tot 24 tot 24
E [mm] tot 50 tot 100 tot 50 tot 100
D2 [mm] 300 350 250 300
W: Deuropeningshoek B: Dikte van de meubeldeuren E: Diepte van de greep van het toestel D2: Afstand tot de muur
10
Page 11

Vereist toebehoren en gereedschap

Leveromvang

D Koeltoestel
D Montagehandleiding
D Gebruiksaanwijzing
D Boorsjabloon voor meubeldeuren
D Installatietoebehoren

Toebehoren

Ombouwset voor wandbevestiging en bevestiging van zijdelen
Toebehorennr. wb 010090
Bij vrijstaande toestellen zijn de hoeken voor de wandbevestiging inbegrepen.
Verlenging luchtrooster

Overige

D Trapleer
D Rolwagen of hefwagen
D Houtschroeven in verschillende groottes
D Dun (max. 1,5 mm), geschikt materiaal om de
bodem tegen schade te beschermen (bijv. linoleum)
D Geschikt materiaal om de kasten af te dekken en te
beschermen (bijv. beschermfolie)
D Plakband
Edelstaalkleuren: toebehorennr. ZB 020 090 Aluminium: toebehorennr. ZB 022 090

Gereedschap

D Accuschroevendraaier T20
D Torxschroevendraaier T20
D Torxbit T20 + magneethouder
D 8 mmsteeksleutel
D Boorhamer voor het boren van gaten in muur en
bodem
D Boren in verschillende groottes voor verschillende
materialen
D Gaffelsleutel, SW 19 mm
D Engelse sleutel
D Mes met verstelbare lemmet
D Meetlint
D Aanslaghoek
D Waterpassen in de lengtes 60 en 120 cm
D Richtlat min. 120 cm lang
11
Page 12

Toestel inbouwen

1. Voor het inbouwen controleren

Om een veilige en probleemloze inbouw en een optimaal resultaat bij het keukenfront te garanderen, moeten de volgende punten voor het inbouwen gecontroleerd worden:
D Ondergrond van de inbouwnis
D Afmetingen van de inbouwnis
D Rechthoekigheid van de inbouwnis
D Afstand van de inbouwnis tot keukenmeubels
ernaast of tot de wand
D Plaatsing van het stopcontact
D Stabiliteit en bevestiging van de kastdelen ernaast
Alle kastdelen die aan het toestel vastgeschroefd worden, moeten vast met de muur verbonden zijn.

2. Verpakking, transportbeveiliging en houten pallet verwijderen

!
Waarschuwing!
Het toestel is zwaar en kan bij het uitpakken omkantelen. Om het kantelen te vermijden, de toesteldeuren pas openen als de kantelbeveiliging gemonteerd is. Voorzichtig te werk gaan omdat anders personen gewond en het toestel beschadigd zouden kunnen worden.
Om de ondergrond tegen beschadigingen te beschermen tijdens de installatie:
D Een rest linoleum of dergelijke met plakband op de
grond voor de geplande inbouwplaats aanbrengen.
Aanwijzing!
Tra nsportmiddel altijd in het midden tegen de achterkant of tegen de zijkanten van het toestel brengen. Nooit van voren onder het toestel schuiven. Gevaar voor schade aan het toestel!
D Het toestel met een rolwagen of een hefwagen
bewegen.
Transportverpakking verwijderen
1. De rond het karton getrokken banden verwijderen.
2. Karton langs de gemarkeerde snijlijn opensnijden en
verwijderen. Voorzichtig met het mes te werk gaan om het oppervlak van het toestel niet te beschadigen.
3. Toestel op beschadigingen controleren.
12
Page 13
Transportbeveiliging verwijderen
1. Plintpaneel er naar voren toe uittrekken.
2. Plintpaneel op een veilige plaats leggen om tegen
schade te beschermen.
3. Toesteldeuren openen.
4. Tra nsportbeveiligingen binnenin verwijderen (alleen
bij RX492).
8. Contramoeren aan de verstelspillen van de
toestelvoeten losdraaien.
9. Tra nsportbeveiligingen eruit trekken.
10. Banden aan de houtdelen verwijderen en houtdelen
eruit trekken.
5. Verpakkingen verwijderen (alleen bij RX492).
6. Leggers en laden eruit nemen. Hierdoor wordt het
toestel lichter.
7. Schroeven aan de vier transportbeveiligingen eruit draaien.
13
Page 14
Houten pallet verwijderen
3. Toestel voorzichtig neerzetten.
De wielen van de toestelvoeten worden in geleiderails op het houten pallet geleid.
1. Toestel aan een langszijde optillen. Een tweede persoon moet het toestel aan de andere kant beveiligen!
4. Toestel aan de tegenoverliggende langszijde optillen. Een tweede persoon moet het toestel aan de andere kant beveiligen!
2. Toestel aan de opgetilde langszijde zo ver mogelijk van het houten pallet trekken zonder de rollende toestelvoeten van het houten pallet te trekken.
Aanwijzing!
Toestel niet volledig van onder het houten pallet trekken. De wielen kunnen anders beschadigd worden en het toestel kan kantelen.
5. Houten pallet onder het toestel naar voren trekken.
6. Toestel voorzichtig neerzetten.
14
Page 15

3. Kantelbeveiliging monteren

!
Waarschuwing!
Het toestel kan bij het openen van de toesteldeuren naar voren kantelen zolang de kantelbeveiliging niet
gemonteerd is. De toesteldeuren pas openen als de kantelbeveiliging gemonteerd is.
De kantelbeveiliging pas verwijderen als het toestel aan de opstellingsplaats stevig vastgeschroefd is en hierdoor tegen het kantelen beveiligd is.
5. Kantelbeveiliging onder de moeren op de draadbouten schuiven.
Voor elke demontage van het toestel de kantelbeveiliging monteren.
1. Plintpaneel er naar voren toe uittrekken.
2. Voorste moer lossen.
3. Kantelbeveiliging eruit nemen.
4. Achterste moer lossen.
6. Beide moeren vastdraaien.
7. Moer aan de verstelspil naar boven draaien tot het
wiel vast op de grond staat.
8. Contramoer vastdraaien.
3.
4.
2.
15
Page 16

4. Toestel op het stroomnet aansluiten

Het stopcontact moet vrij toegankelijk zijn en mag zich niet achter het toestel bevinden.
1. Netaansluitleiding tot aan het stopcontact plaatsen.
Netaansluitleiding zo plaatsen dat er bij het inschuiven van het toestel gereden kan worden en dat ze niet ingeklemd wordt.
2. Stopcontact, vanaf de achterkant van het toestel
gezien, aan de rechterkant: Afdekplaat demonteren. Netaansluitleiding op de rechterkant trekken. Afdekplaat monteren.
in de nis niet over
3. Hoofdschakelaar uitschakelen.
4. Netstekker erin stekken.
Na het opstellen van het toestel minstens ½ uur wachten tot de hoofdschakelaar ingeschakeld wordt. Tijdens het transport kan het gebeuren dat de in de compressor voorhanden olie in het koelsysteem verplaatst.
16
Page 17

5. Toestel uitrichten

Het toestel moet voor het uitrichten op een effen ondergrond staan.
1. Toestel op de opstellingsplaats neerzetten.
2. Contramoer aan de vier verstelspillen van de
toestelvoeten losdraaien.
!
Waarschuwing!
4. Met een waterpas het toestel verticaal en horizontaal
uitrichten.
Het toestel kan kantelen als een toestelvoet te ver
in− of uitgedraaid wordt. Na elkaar de toestelvoeten in kleine stappen uit− of indraaien.
3. Hoogte van het toestel instellen: Zeskant aan de
verstelspillen draaien tot de nodige hoogte ingesteld is. Hierbij ook altijd de kantelbeveiliging bijstellen.
Alle wielen moeten vast op de bodem staan. Ook het wiel van de kantelbeveiliging moet vast op de bodem staan. Het toestel mag niet wankelen.
5. Contramoeren vastdraaien.
17
Page 18

6. Toestel in het keukenblok inbouwen

Het toestel moet voor het inbouwen in het keukenblok uitgericht zijn. In de opstelnis kunnen de toestelvoeten niet meer ingesteld worden.
1. Toestel voorzichtig in de opstelnis schuiven. Het
toestel niet kantele niet knikken of beschadigen.
2. Toestel aan de voorhanden keukenmeubels
uitrichten.
Decordikte van de aan te brengen meubeldeuren in acht nemen!
3. Met een waterpas controleren of het toestel
horizontaal uitgericht is. Als het toestel niet waterpas in de opstelnis staat, het toestel voorzichtig uit de opstelnis trekken en
afstelling corrigeren. Alleen een toestel dat waterpas staat, functioneert foutloos!
4. Gaten in de zijwanden van de ernaast liggende
meubels voor de zijdelingse plaatstrips en de scharnieren voorboren (Ø boor 2 mm). Niet te diep boren! Decordikte van de meubels ernaast in acht nemen!
5. De zijdelingse plaatstrips aan de daarnaast liggende
meubels vastschroeven.
n. Niet over leidingen rijden, ze
6. Alle scharnieren aan de ernaast liggende meubels vastschroeven.
!
Waarschuwing!
De toestelreeks RW496 (alle wijnkasten) hebben bij uitgeschoven leggers een extreem hoge
kipbelasting. Daarom absoluut de linker en rechter zijwand van de nis in het bovenste bereik van de wand bevestigen. De wandbevestiging zo uitvoeren dat elke plug minstens 500 N in trekrichting (verticaal op de wand) opneemt. Altijd slechts één legger uittrekken!
7. De linker en rechter zijwand van de nis in het bovenste bereik met de bijgeleverde hoeken aan de wand bevestigen (alleen bij RW496).
18
Page 19

7. Meubeldeuren monteren

Voor de montage van de meubeldeuren moeten de grepen aan de meubeldeuren gemonteerd zijn.
1. Boorsjablonen op de achterkant van de meubeldeuren leggen en aan de randen uitrichten.
a
Meubeldeuren met overmaat: Plaatsingskant voor de bovenkant van de sjabloon: Bovenkant deurdecor plus overmaat a.
6. Moeren eruit draaien.
7. Bevestigingsrail verwijderen.
8. Bevestigingsrail met vier schroeven aan de
meubeldeur vastschroeven. Schroeven mogen niet te lang zijn!
2. Boorsjablonen met plakband bevestigen.
3. Gaten voorboren (Ø boor 1 mm).
Niet te diep boren!
4. Boorsjablonen verwijderen.
5. Deurafdekking naar boven toe eruit trekken.
9. Aan de deur van de rechter klimaatzone de
voorhanden 4 gaten doorboren, hierbij de afdichting opzij schuiven (Øboor 4,5mm). Afdichting niet beschadigen!
10. Aan de buitenkant van de deur van de rechter klimaatzone de afstandhouders op de boorgaten plakken. Door de afstandhouders wordt het opbellen van de meubeldeur verhinderd.
19
Page 20
11. Meubeldeur met de bevestigingsrail aan de nivelleerschroeven inhangen.
12. Moeren op de nivelleerschroeven draaien. Moeren niet vastdraaien!
13. Met de nivelleerschroeven de meubeldeur in de hoogte en zijdelings uitrichten.
14. Moeren vastdraaien. De zijdelingse afstelling van de meubeldeur is hierdoor vastgezet.
15. Bevestigingshoek van onderen tussen meubeldeur en toesteldeur steken.
21. De vier bijgeleverde schroeven (4 x 45) met onderlegschijf in de gaten van de toesteldeur steken. De schroeven zijn voor meubeldeuren met een dikte van minstens 18 mm bestemd. Bij dunnere meubeldeuren kortere schroeven gebruiken. Kortere schroeven zijn niet inbegrepen in de leveromvang.
22. Schroeven vastdraaien.
23. Deurafdekking van boven op de bevestigingsrail
steken.
Aanwijzing!
16. Bevestigingshoek aan de voorhanden gaten van de
toesteldeur met telkens een schroef vastschroeven.
17. Meubeldeur uitrichten.
18. Gaten in de meubeldeur voorboren (Ø boor 2 mm).
Niet te diep boren!
Zonder de deurafdekkingen functioneert het toestel
niet. Met behulp van de deurafdekkingen herkent het toestel dat de toesteldeuren gesloten zijn.
19. Bevestigingshoek aan de meubeldeur vastschroeven.
20. Deurafdekking op de bevestigingshoek steken.
20
Page 21
8. Toestel vrijstaand opstellen (alleen
RW496)
4. Hoek aan de muur en aan de bovenkant van het toestel vastschroeven.
Voor vrijstaande toestellen is een wandbevestiging absoluut vereist.
!
Waarschuwing!
Vrijstaande toestellen kantelen als ze niet aan de muur bevestigd zijn!
De benodigde bevestigingshoeken zijn bij vrijstaande toestellen bijgeleverd.
!
Waarschuwing!
De toestelreeks RW496 (alle wijnkasten) hebben bij uitgeschoven leggers een extreem hoge
kipbelasting. De wandbevestiging zo uitvoeren dat elke plug minstens 500 N in trekrichting (verticaal op de wand) opneemt. Altijd slechts één legger uittrekken!
1. Hoek op de bovenkant van het toestel op de voorhanden achterste schroefdraadboringen leggen.
Zijwandverlenging bij vrijstaande toestellen instellen:
1. Schroeven aan de hoeken eruit draaien.
2. Zijwandverlenging vasthouden en plakband
verwijderen.
3. Zijwandverlenging tot aan de grond naar beneden trekken.
2. Boorgaten aan de muur aftekenen.
De wandbevestiging moet minstens 500N in trekrichting kunnen opnemen.
3. Gaten boren. Bij het boren op bestaande leidingen van de gebouwinstallatie letten!
4. Zijwandverlenging aan de hoeken vastschroeven.
5. Beschermfolie van de afdekking trekken.
6. Afdekking boven het scharnier op de zijwand
plakken.
21
Page 22
Zijwanden bij inbouwtoestellen monteren
Aanwijzing!
Bevinden zich naast het toestel geen keukenmeubels, dan kunnen ook zijwanden direct aan het toestel gemonteerd worden.
Toestellen die niet aan meubels ernaast bevestigd kunnen worden, moeten aan de muur bevestigd worden. Voor de wandbevestiging de volgende ombouwset gebruiken: Toebehorennr. wb 010090.
1. Hoek op de bovenkant van het toestel op de voorhanden zijdelingse schroefdraadboringen leggen.
Alleen op de daarvoor bestemde plaatsen boren en schroeven, anders kan het toestel beschadigd raken.
6. Gaten voorboren (Ø boor 2 mm). Niet te diep boren!
7. Hoeken aan de zijwanden vastschroeven.
8. Zijwanden tegen het toestel plaatsen.
9. Hoeken aan het toestel vastschroeven.
10. Gaten in de zijwanden voor de zijdelingse plaatstrips
en de scharnieren voorboren (Øboor2mm). Niet te diep boren!
11. De zijdelingse plaatstrips aan de zijwanden vastschroeven.
2. Zijwanden tegen het toestel plaatsen en uitrichten.
3. Positie van de hoeken op de zijwanden aftekenen.
4. Zijwanden verwijderen.
5. Hoeken op de afgetekende posities leggen en
boorgaten aftekenen.
22
12. Alle scharnieren aan de zijwanden vastschroeven.
Page 23

9. Kantelbeveiliging verwijderen

10. Plintpaneel monteren

De kantelbeveiliging pas verwijderen als het toestel aan de opstellingsplaats stevig vastgeschroefd is en hierdoor tegen het kantelen beveiligd is.
1. Beide moeren lossen.
2. Kantelbeveiliging uit de schroefdraadbout trekken.
3. Achterste bevestigingspunt van de kantelbeveiliging
op de voorste schroefdraadbout schuiven. Het wiel moet zich aan de linkerkant bevinden.
Diepte van het plintpaneel instellen
1. Moeren aan de klemhoeken eruit draaien en met
onderlegschijven eruit nemen.
De klemhoeken hebben 5 gaten voor het instellen van de diepte.
4. Beide moeren vastdraaien.
2. Klemhoeken verplaatsen.
3. Moeren met onderlegschijven aanbrengen en
vastdraaien.
Plintpaneel monteren
1. Plintpaneel in de snelbevestigingselementen
vastklikken.
2. Positie van het plintpaneel controleren, eventueel de diepte van het plintpaneel instellen. Het plintpaneel mag niet tegen andere toesteldelen staan, anders kan er geluidsvorming ontstaan.
23
Page 24
Hoogte van het plintpaneel wijzigen
Het toestel kan 70 mm in de hoogte versteld worden.
11. Deuropeningshoek van de
toesteldeuren instellen
Als het nodig is, kan vanaf een hoogteverstelling van 31mm het volgende extra paneel op het plintpaneel gemonteerd worden: Edelstaalkleuren: Toebehorennr. ZB 020 090 Aluminium: Toebehorennr. ZB 022 090
31 − 60 mm 61 − 70 mm
Hoogteverstelling 31 − 60 mm: Een extra paneel monteren.
D Deur van de rechter klimaatzone en deur van de
linker klimaatzone bovenaan: 90° − 108°.
D Deur van de linker klimaatzone onderaan:
96° − 108°.
Deuropeningshoek instellen
D Verkleinen: Schroef aan het scharnier eruit draaien.
D Vergroten: Schroef aan het scharnier erin draaien.
Hoogteverstelling 61 − 70 mm: Twee extra panelen monteren.
24
Page 25

12. Glazen deuren afstellen

Verticaal afstellen
Tussen de klemhoeken van de scharnieren en de glazen deuren zijn afstandschijven ingebouwd. Door het vervangen van de afstandschijven kan de glazen deur verticaal afgesteld worden. Het aantal afstandschijven moet gelijk blijven: Deur van de klimaatzone rechts: 6 afstandschijven Deuren van de klimaatzones links: 4 afstandschijven
!
Waarschuwing!
De glazen deuren zijn heel zwaar! Voor het demonteren en afstellen van de glazen deuren zijn twee personen nodig.
4. Glazen deur tussen de klemhoeken eruit trekken en voorzichtig op een zachte ondergrond leggen.
5. Boven− en onderaan de hoek voor de horizontale verstelling eraf schroeven.
!
Waarschuwing!
De glasranden worden bij slagen of puntbelastingen beschadigd. Glazen deuren altijd voorzichtig behandelen en alleen op een zachte ondergrond neerzetten.
1. Van boven de stelschroef voor de horizontale verstelling eruit draaien. Een tweede persoon moet de glazen deur vasthouden!
2. Onderaan de schroeven aan de klemhoeken eruit draaien.
3. Bovenaan de schroeven aan de klemhoeken eruit draaien.
6. Afstandschijven verplaatsen: Bij een afstandschijf wordt de glazen deur 1 mm naar onderen of naar boven verplaatst. Bij het inbouwen moeten de boringen in de afstandschijven concentrisch t.o.tv. de schroefdraadboringen in de glazen deur zijn!
Glazen deur naar boven toe verplaatsen: Afstandschijven van boven demonteren en van onderen inbouwen.
Glazen deur naar onderen toe verplaatsen: Afstandschijven van onderen demonteren en van boven inbouwen.
25
Page 26
7. Boven− en onderaan de hoek voor de horizontale verstelling vastschroeven.
8. Glazen deur tussen de klemhoeken schuiven.
Horizontaal afstellen
1. Schroeven aan de klemhoek losdraaien.Niet
uitdraaien!
9. Bovenaan de schroeven aan de klemhoeken aanbrengen en vastdraaien.
2. Met de stelschroef de glazen deur horizontaal afstellen. Glazen deur naar de buitenkant van het toestel verschuiven: Schroef erin draaien. Glazen deur naar het midden van het toestel verschuiven: Schroef eruit draaien.
10. Onderaan de schroeven aan de klemhoeken aanbrengen en vastdraaien.
11. Van boven de stelschroef voor de horizontale verstelling erin draaien.
12. Glazen deur horizontaal afstellen.
3. Schroeven aan de klemhoek vastdraaien.
26
Page 27
Gaggenau Hausgeräte GmbH
CarlWeryStraße 34 D81739 München www.gaggenau.com
9000 387 051 (8807) nl
Loading...