ETA 6830 90000 User Manual

STARTOVACÍ BOX S KOMPRESOREM • NÁVOD K OBSLUZE
ŠTARTOVACÍ BOX S KOMPRESOROM • NÁVOD NA OBSLUHU
CZ
SK
3–9
10–16
C
B
D
E
2
G
F
A
J
H
I
CH
3
K
2
L
STARTOVACÍ BOX S KOMPRESOREM
STARTB 6830
Bezpečnostní pokyny
Děkujeme Vám, že jste si zakoupili nářadí ETA. Tento výrobek byl pečlivě navrhnut a zkonstruován tak, aby Vám spolehlivě sloužil.
VAROVÁNÍ!
¢
Před použitím si pozorně přečtěte a porozumějte všem varováním, upozorněním a pokynům uvedených v tomto návodu k použití a pokynům výrobce akumulátoru vašeho vozidla nebo zařízení používaných s tímto startovacím boxem. Nedodržení níže uvedených pokynů může mít za následek vážné poranění.
TENTO NÁVOD PEČLIVĚ PŘEČTĚTE, PROHLÉDNĚTE VYOBRAZENÍ A NÁVOD USCHOVEJTE.
Bezpečnostní pokyny
1) Pracovní prostor a) Pracovní prostor udržujte čistý, dobře osvětlený a větratelný.
Znečištěný a neosvětlený pracovní prostor může být příčinou úrazu. S nářadím pracujte pouze za denního světla nebo při dostatečném umělém osvětlení. Nepoužívejte box v blízkosti těkavých, hořlavých a výbušných plynů nebo tekutin.
b) Při práci s nářadím dbejte na to, aby se do jeho blízkosti nedostaly děti, nesvéprávné
osoby a okolo stojící osoby.
Rozptylování může způsobit ztrátu kontroly nad nářadím. Zajistěte, aby se děti, domácí zvířata a jiné přihlížející osoby nacházely vně bezpečné zóny.
c) Obsluha nebo uživatel nářadí je zodpovědný za možné nehody nebo škody způsobené
jiným osobám nebo jejich majetku.
Seznamte se dobře s okolím a zvláštní pozornost věnujte možnému nebezpečí, které byste za určitých okolností mohli v průběhu práce opominout.
CZ
2) Elektrická bezpečnost a) Vidlice síťového adaptéru musí odpovídat el. zásuvce. Nikdy jakýmkoliv způsobem
vidlici neupravujte.
Neupravované vidlice a odpovídající el. zásuvky snižují riziko úrazu elektrickým proudem.
b) Pokud nelze hlavní vypínač nářadí zapnout a vypnout, s nářadím nepracujte.
Každé nářadí s nefunkčním hlavním spínačem je nebezpečné a musí být opraveno.
c) Elektrické nářadí nevystavujte dešti ani vlhkému prostředí.
Síťový adaptér nezasunujte do el. zásuvky a nevytahujte z el. zásuvky mokrýma rukama a taháním za napájecí přívod! Zabraňte vniknutí jakékoli tekutiny do nářadí. Pokud do nářadí vnikne voda, zvýší se riziko úrazu elektrickým proudem.
d) Se síťovým adaptérem a kabely zacházejte opatrně.
Nikdy nepoužívejte kabely k přenášení nářadí, k jeho posouvání a při odpojování nářadí od elektrické sítě za něj netahejte. Dbejte na to, aby se síťový adaptér a kabely nedostaly do kontaktu s horkými povrchy, olejem, ostrými hranami a pohyblivými částmi. Poškozené nebo spletené kabely zvyšují riziko úrazu elektrickým proudem.
3CZ4
e) El. zásuvku pro připojení nářadí je nutné vybavit proudovým chráničem (RCD), jehož
rozdílový vybavovací proud nepřekračuje 30 mA.
Před každým použitím nářadí překontrolujte proudový chránič, dodržujte bezpečné pracovní postupy.
3) Osobní bezpečnost a) Zůstaňte stále pozorní, sledujte co děláte a při práci s nářadím přemýšlejte. S nářadím
nepracujte, pokud jste unavení, nemocní nebo pokud jste pod vlivem omamných látek, alkoholu nebo léků. Při práci s nářadím nekuřte a nepoužívejte otevřený oheň.
Chvilková nepozornost při práci s nářadím může přivodit vážné zranění. Vždy berte v úvahu provozní podmínky a druh práce, kterou budete provádět. Použití nářadí k jiným účelům, než k jakým je určeno, může být nebezpečné. Výrobce není v žádném případě zodpovědný za způsobené nepřiměřeným používáním, nesprávnou funkcí nářadí nebo za škody vzniklé v důsledku používání modifikovaného nářadí nebo nářadí, které bylo uživatelem jakkoli pozměněno.
b) Noste vhodný oděv. Nenoste oděv z vinylu. Dbejte na to, aby se Vaše vlasy, oděv nebo
rukavice nedostaly do nebezpečné blízkosti pohyblivých částí.
Oděv z vinylu může třením vytvářet statickou elektřinu. Při práci s olověným akumulátorem sejměte veškeré kovové ozdobné šperky, jako jsou prsteny, náramky, náhrdelníky nebo náramkové hodinky. Takové šperky mohou zapříčinit zkrat a tím způsobit těžké popáleniny.
c) Používejte bezpečnostní výbavu. Vždy používejte prostředky k ochraně zraku.
Bezpečnostní vybavení jako je úplná ochrana zraku, ochranný oděv a neklouzavá bezpečnostní obuv, snižují riziko vzniku úrazu. Při práci v blízkosti akumulátoru se nedotýkejte očí.
d) Nepoužívané nářadí uložte mimo dosah dětí a nesvéprávných osob a nedovolte
osobám neobeznámeným s jeho obsluhou, aby s nářadím pracovaly.
Nikdy nedovolte dětem a nesvéprávným osobám, aby s nářadím pracovaly. Nářadí v rukou nekvalifikované osoby je nebezpečné. Místí předpisy mohou v některých zemích omezovat věkovou hranici pro obsluhu nářadí. Před uskladněním box pečlivě očistěte a ujistěte se, zda jsou svorky bezpečně uloženy v pouzdrech. Box lze skladovat v libovolné poloze na bezpečném, suchém a bezprašném místě uvnitř automobilu nebo dílny. Pokud box delší dobu nepoužíváte, proveďte jeho nabití každé 2 měsíce v letním období a jednou měsíčně v zimním období.
e) Nářadí nepřetěžujte. Používejte správný typ nářadí pro Vaši práci.
Správné elektrické nářadí bude pracovat lépe a bezpečněji, jestliže bude používáno ve výkonnostním rozsahu, pro který bylo určeno. Výrobce není zodpovědný za škody způsobené nepřiměřeným použitím nebo nesprávnou funkcí zařízení.
4) Servis a) Zkontrolujte, zda nářadí nemá vychýlené nebo rozpojené pohyblivé části, poškozené
součásti nebo jakoukoli jinou závadu, která může mít vliv na jeho správný chod. Pokud je nářadí poškozeno, nechejte jej opravit.
Mnoho nehod je způsobeno nedostatečnou údržbou nářadí.
b) Servis Vašeho nářadí svěřte pouze osobě s příslušnou kvalifikací, která bude používat
výhradně originální náhradní díly.
Tímto zajistíte bezpečný provoz nářadí.
Další důležité, bezpečnostní pokyny pro používání startovacího boxu s kompresorem
– S tímto nářadím nepracujte nikdy sami. Ujistěte se, zda je poblíž někdo pro případ
poskytnutí pomoci.
– Pokud svorky nepoužíváte, vždy je skladujte v jejich úložných krytech, aby nedošlo
k jiskření.
– Baterii nářadí nedobíjejte poškozenou nabíječkou. V takovém případě nabíječku okamžitě
vyměňte.
Nepokoušejte se vyjmout nebo vyměnit baterii tohoto nářadí! Pokud již baterie dosáhla
konce životnosti, svěřte její případnou výměnu autorizovanému servisu.
– Zabraňte zapadnutí kovových částí do akumulátoru vozidla. V takovém případě může
dojít k jiskření nebo zkratování akumulátoru nebo může dojít ke zkratu jiného elektrického obvodu či k explozi.
– Používejte pouze dodané nabíječky, kabely a svorky. Neschválené součásti mohou nářadí
poškodit. Nepoužívejte startovací box a kompresor pokud nabíjíte jeho baterii.
– K zajištění bezpečného a řádného chodu nepřipojujte k výstupní zásuvce 12 V DC nic
jiného, než napájecí konektor nářadí, které budete používat. – Do vstupní zdířky AC určené k nabíjení připojujte pouze konektor nabíječky. – Nikdy neprovádějte dobíjení nebo startování přídavnou baterií, pokud je akumulátor
zamrznut. – Zabraňte vzájemnému spojení svorek (kladných a záporných pólů), nebo připojení svorek
na stejný kovový dílec, aby nedošlo ke zkratu a k jiskření. Kontakt svorek s akumulátorem
může způsobit jiskru a vážný požár. – Svorky baterie udržujte v čistotě. Dejte pozor, aby se koroze nedostala do očí. – Zabraňte, aby kabely startovací stanice či připojených zařízení přišly do kontaktu s vodou. – Nářadí neprovozujte v mokru, dešti a v blízkosti vody nebo při teplotách přesahujících 72 °C. – Koncovku vzduchové hadice kompresoru nepřikládejte k očím ani uším a nezasouvejte ji
do žádných tělesných otvorů!
POPIS VNĚJŠÍCH ČÁSTÍ (obr. 1, 2, 3)
A) Pogumovaný kryt s vysokou rázovou odolností B) Spínač startovacího systému C) Indikátor opačné polarity D) Tlačítko kontroly stavu baterie E) Indikátor stavu baterie F) Konektor pro dobíjení G) Výstupní zdířka 12 V H) Připojovací kabely CH)Spínač vzduchového kompresoru I) Tlakoměr 1800 kPa (260psi) J) Vzduchová hadice K) Nabíječka AC L) Nabíječka DC
CZ
ZÁKLADNÍ TECHNICKÉ ÚDAJE
Baterie: olověná bezúdržbová 12 V 8 Ah, s ochranou před vytečením, nabíjitelná Výstup napájení DC: jmenovité napětí 12 V Vzduchový kompresor: 1800 kPa (260 psi) Rázový proud: 400 A ve špičce Doba nabíjení: 24 hod. s nabíječkou AC / 6 hod. s nabíječkou DC 12 V Skladovací teplota: skladujte v suchu a chladu
Na výrobek bylo vydáno ES prohlášení o shodě podle zákona č. 22/1997 Sb. v platném znění. Výrobek splňuje požadavky níže uvedeného nařízení vlády v platném znění: – NV č. 17/2003 Sb., kterým se stanoví technické požadavky na elektrická zařízení nízkého
napětí (odpovídá Směrnici Rady č. 73/23/EEC v platném znění). – NV č. 18/2003 Sb., kterým se stanoví technické požadavky na výrobky z hlediska jejich
elektromagnetické kompatibility (odpovídá Směrnici Rady č. 89/336/EEC v platném znění).
5
– NV č. 24/2003 Sb., kterým se stanoví technické požadavky na strojní zařízení (odpovídá
CZ
Směrnici Evropského parlamentu a Rady č. 98/37/ES v platném znění).
Nepodstatné odchylky od standardního provedení, které nemají vliv na funkci výrobku, si výrobce vyhrazuje. TO AVOID DANGER OF SUFFOCATION, KEEP THIS PLASTIC BAG AWAY FROM BABIES AND CHILDREN. DO NOT USE THIS BAG IN CRIBS, BEDS, CARRIAGES OR PLAYPENS. THIS BAG IS NOT A TOY. Nebezpečí udušení. PE sáček odkládejte mimo dosah dětí. Sáček není na hraní.
PRVNÍ POMOC
Ujistěte se, zda je poblíž čistá voda a mýdlo pro případ potřísnění pokožky, oděvu nebo zasažení očí kyselinou z akumulátoru. Pokud dojde k potřísnění kyselinou, zasažené místo okamžitě pečlivě opláchněte vodou. Poté zasažené místo omyjte mýdlem a opět opláchněte vodou. Pokud se v zasaženém místě objeví zčervenání, podráždění nebo bolest, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Pokud dojde k zasažení očí, oplachujte je vodou nejméně 15 minut a poté vyhledejte lékařskou pomoc.
UPOZORNĚNÍ
Toto nářadí nepřebíjejte. Před nabíjením se seznamte a porozumějte všem pokynům k tomuto nářadí. Přebíjení může mít za následek poškození nářadí.
NABÍJENÍ
Toto nářadí může být částečně nabito již z výroby. Doporučuje se provést plné nabití ihned po zakoupení nářadí a poté i před prvním použitím. – Pokud svítí červený indikátor dobíjení E, proveďte plné nabití boxu. – Nedobíjejte box po dobu více jak 36 hodin při nabíječce AC a 12 hodin při použití
nabíječky DC.
– Box nedobíjejte na lodi, lodní rampě nebo v doku, protože elektrické vodiče a zásuvky
použité při nabíjení mohou, pokud se dostanou do kontaktu s vodou, způsobit těžký úraz elektrickým proudem.
– Během dobíjení je doporučeno, aby nářadí bylo ve vzpřímené poloze a svorky kabelu H
(kladný i záporný pól), uloženy v pouzdrech.
– Nabíjení boxu provádějte při běžné pokojové teplotě, mimo dosah přímého slunečního
záření nebo blízkosti zdrojů tepla.
UPOZORNĚNÍ
Vozidla vybavená palubními počítači mohou být při startování s připojeným boxem k akumulátoru vozidla tímto zařízením ovlivněna. Před startováním vozidla tímto způsobem nahlédněte do návodu k použití vašeho vozidla, zda lze externí startovací box použít. Nedodržení těchto pokynů může způsobit poškození nebo explozi el. instalace nebo baterie vozidla.
NABÍJENÍ S NABÍJEČKOU AC
1. Konektor AC nabíječky zasuňte do zdířky F. Spínač startovacího systému B musí být
v poloze OFF.
2. Vidlici nabíječky AC zasuňte do el. zásuvky.
3. Během nabíjení bude svítit červená kontrolka E stavu baterie.
4. Plného nabití bude dosaženo přibližně za 24 hodin. Při nabíjení akumulátoru je síťový adaptér teplý, což je naprosto normální stav.
5. Po dosažení plného nabití vytáhněte AC nabíječku z el. zásuvky a poté konektor nabíječky ze zdířky v přístroji.
6
Loading...
+ 14 hidden pages