ETA 6817 User Manual

STOLNÍ PILA • NÁVOD K OBSLUZE
STOLNÁ PÍLA • NÁVOD NA OBSLUHU
CZ
SK
4–10
11–17
SPK 800
2
1
2 3
4
a
b
a
b
c
101 mm
600 mm
202 mm
252 mm
450 mm
5
a
b
CZ
3
6 7
8 9
10
11
12
a
a
a
b
a
a
b
a
b
CZ
4
STOLNÍ PILA
Bezpečnostní pokyny
Děkujeme Vám za nákup elektrického nářadí ETA. Nářadí je určeno pouze pro domácí použití.
VAROVÁNÍ!
Pročtěte pečlivě následující pokyny. Nedodržení všech níže uvedených pokynů může vést ke zranění elektrickým proudem, k požáru nebo k vážnému poranění. Pojem "elektrické nářadí" použitý v níže uvedených pokynech označuje Vaše elektrické nářadí napájené z el. sítě síťovým přívodem.
TENTO NÁVOD PEČLIVĚ PŘEČTĚTE, PROHLÉDNĚTE VYOBRAZENÍ A NÁVOD USCHOVEJTE.
Bezpečnostní pokyny
1) Udržujte pořádek na pracovišti.
Nepořádek na pracovním stole a přeplněný pracovní prostor mohou vést ke vzniku úrazu.
2) Berte ohled na okolí pracovní plochy.
Nevystavujte pilu působení deště. Nepracujte s nářadím v místech s vysokou vlhkostí. Pracovní místo musí být dobře osvětlené. Nepoužívejte pilu v místnosti, kde hrozí nebezpečí výbuchu nebo požáru.
3) Ochrana před úrazem elektrickým proudem.
Vyvarujte se dotyku s uzemněnými povrchy, jako jsou potrubí, radiátory, sporáky, ledničky a jiné kovové předměty.
4) Nedovolte dětem a nesvéprávným osobám obsluhovat pilu.
Nedovolte přihlížejícím osobám dotýkat se pily nebo síťového přívodu. Zabraňte ostatním osobám přístup do pracovní oblasti.
5) Uskladnění nepoužívaného nářadí.
Není-li nářadí používáno, musí být uskladněno na suchém místě mimo dosah dětí a nesvéprávných osob.
6) Nářadí nepřetěžujte.
Práce je účinnější a bezpečnější, pokud používáte nářadí a nástroje k účelům, ke kterým jsou určeny.
7) Používejte vhodné nářadí.
Nepřetěžujte malá nářadí nebo přídavná zařízení při práci, která je určena pro výkonnější nářadí. Nářadí nepoužívejte k účelům, pro které není konstruováno. Nepoužívejte stolní pilu k řezání větví stromů nebo kmenů a podobně.
8) Noste vhodný oděv
Nenoste volný oděv nebo šperky, protože by mohly být zachyceny pohyblivými částmi nářadí. Jestliže pracujete venku, používejte pokud možno gumové rukavice a neklouzavou obuv. Dlouhé vlasy vhodně upevněte nebo zakryjte, aby nemohly být zachyceny.
9) Používejte ochranné brýle a ochranné pomůcky proti vdechnutí prachu (respirátor).
10) Připojení zařízení pro zachytávání/odsávání prachu.
Pokud je nářadí vybaveno adaptérem pro připojení zařízení k odsávání prachu, zajistěte jeho správné připojení a správnou funkci.
¢
SPK 800
CZ
5
11) Se síťovým přívodem zacházejte opatrně.
Nikdy nepřenášejte nářadí uchopením za síťový přívod a při vytahování z el. zásuvky za síťový přívod netahejte. Veďte síťový přívod tak, aby nepřecházel přes ostré hrany nebo horké a mastné povrchy.
12) Při práci dodržujte bezpečnostní přepisy.
K připevnění dílce používejte svorky nebo svěrák. Je to bezpečnější než používat ruce.
13) Nezacházejte příliš daleko.
Při práci vždy udržujte vhodný a pevný postoj.
14) O elektrické nářadí náležitě pečujte.
Z důvodu bezpečnějšího a výkonnějšího provozu udržujte nářadí v čistotě a naostřené. Dodržujte všechny pokyny pro provádění údržby a pro výměnu příslušenství. Pravidelně kontrolujte síťový přívod pily. Je-li přívod poškozen, nechejte přívod vyměnit u autorizovaného prodejce nebo v odborném servisu. Pravidelně kontrolujte prodlužovací kabely a jsou-li poškozené, vyměňte je za nové. Udržujte úchytky a madla čisté, suché a neznečistěné olejem nebo mazivy.
15) Odpojení pily.
Před pravidelnou údržbou, před výměnou kotoučů a příslušenství, odpojte síťový přívod pily.
16) Odklizení seřizovacích přípravků a klíčů.
Před zapnutím pily se přesvědčte zda jsou seřizovací klíče a přípravky mimo dosah vřetena pily.
17) Zabraňte samovolnému spuštění.
Nepřenášejte nářadí připojené k elektrické síti s prstem na hlavním vypínači. Před připojením k elektrické síti se ujistěte, zda je hlavní vypínač pily vypnut.
18) Použití venkovních prodlužovacích kabelů.
Používáte-li pilu venku, používejte pouze prodlužovací kabel určený pro venkovní použití.
19) Buďte pozorní.
Stále sledujte, co děláte. Přemýšlejte. S nářadím nepracujte pokud jste unavení nebo pokud jste pod vlivem omamných látek, alkoholu nebo léků.
20) Kontrola poškozených částí.
Před každým použitím zkontrolujte, zda nejsou poškozeny ochranné kryty nebo jiné části a zda nářadí správně plní funkci, pro kterou je určeno. Zkontrolujte vychýlení a uložení pohybujících se částí, opotřebení jednotlivých částí a další prvky, které mohou ovlivnit správný chod nářadí. Zničené nebo jiné poškozené díly nechejte vyměnit v autorizovaném servisu, pokud není v návodu uveden jiný způsob odstranění závady. Poškozené vypínače nechejte vyměnit v autorizovaném servisu. Pokud nelze hlavní vypínač nářadí zapnout a vypnout, s nářadím nepracujte.
21) Varování
Použití jiného příslušenství než které je doporučeno v návodu, může vést ke vzniku úrazu.
22) Přenechejte opravy pily pouze kvalifikované osobě.
Vaše nářadí odpovídá platným bezpečnostním předpisům. Opravy by měly být prováděny pouze kvalifikovanou osobou. Pří výměně součásti používejte pouze originální náhradní díly. Nedodržení těchto pokynů může vést k poranění obsluhy.
Další bezpečnostní pokyny pro Vaši stolní pilu
1. Používejte pouze pilové kotouče doporučené výrobcem, odpovídající EN 847-1, s výstrahou. Při výměně pilového kotouče dbejte na to, aby šířka řezu pilového kotouče nebyla větší než tloušťka rozpěrného klínu.
2. Ujistěte se, že pilový kotouč je vhodný pro řezaný materiál.
3. Používejte vhodné osobní ochranné prostředky: a) Chrániče sluchu ke snížení rizika ztráty sluchu.
CZ
6
b) Respirátor na ochranu proti inhalaci škodlivého prachu. c) Při manipulaci s pilovým kotoučem a hrubým materiálem používejte pracovní
rukavice. Pilové kotouče přenášejte v držáku, kdykoliv je to praktické.
4. Při řezání dřeva připojte pilu k odprašovacímu zařízení. Obsluha bude informována o faktorech, které mají vliv na vznik prachu, např. druh řezaného materiálu, o důležitosti místního odsávání (shromažďování, zdroj) a o správném umístění krytů, přepážek a skluzů.
5. Nepoužívejte kotouče z vysokorychlostní oceli (HS).
6. S uskladněným strojem musí být uloženy i tlačné latě.
7. Bezpečnost práce: a) K posunu řezaného materiálu k pilovému kotouči používejte tlačnou lať. b) Používejte a správně nastavte rozpěrný klín. c) Používejte a správně nastavte horní kryt pilového kotouče. d) Pila se nesmí používat pro drážkování (ukončená drážka), žlábkování. e) Používejte pouze kotouče, jejichž maximální otáčky jsou větší než max. otáčky
vřetena nástroje a řezaného materiálu. f) Při přepravě stroje nikdy nepoužívejte kryty k manipulaci nebo přemístění. g) Během přepravy zakryjte horní část pilového kotouče; například krytem.
Loading...
+ 14 hidden pages