De'Longhi A5-5708015000 Owner's Manual

36
1. OPåI PODACI
Izvadite uređaj iz ambalaže, okrenite ga naopako i naslonite na stiropor. Provjerite je li kabel za napajanje neoštećen te da se uređaj nije oštetio tijekom transporta. Ne uključujte uređaj ako je oštećen.
2. MONTIRANJE PODNOŽJA
Izvaditi podnožja i kotačiće iz ambalaže od stiropora. Umetnuti kotačiće na osovine prisutne na podnožju i dobro pritisnuti sve dok se ne čuje "click" (sl. 1). Provjeriti da li su kotačići dobro umetnuti povlačenjem istih. Kod nekih modela kotačići su već montirani u osovinu podnožja. Pomoću posebne kuke i odgovarajućih matica s krilcima postavite noge na donji dio radijatora isključivo između vanjskih elemenata kao što je prikazano na slikama 2-3-4. Ovisno o odgovarajućem tipu podnožja A ili B pobrinite se za ispravnu montažu, kao što je prikazano na slici 5 ili 6.
Model s kotačićima “Easy wheel”
Okrenite radijator naopako i postavite ga na krpu ili drugu meku površinu kako se ne bi oštetio površinski sloj boje. Otvorite kotačiće tako da ih okrenete prema van (sl.7). Vratite radijator u početni položaj.
OPREZ
Radijator uvijek upotrebljavajte u uspravnom položaju (kotači prema dolje, tipke za upravljanje prema gore). Svaki drugi položaj mogao bi uzrokovati opasne situacije!
3. SPAJANJE NA STRUJU
- RADIJATOR PRIKLJUČITE ISKLJUČIVO NA ODGOVARAJUĆE UZEMLJENU UTIČNICU.
- Ovaj uređaj u skladu je s Odredbom CEE 89/336 i D.M. 476/92 o elektromagnetskoj kom­patibilnosti.
4. RAD I UPOTREBA
Paljenje
Ukopčajte utikač u utičnicu; namjestite termostat do maksimalnog položaja; uključite radijator pomoću prekidača prema načinima rada navedenim u točkama a) – b).
a) Modeli sa jednim prekida¸em (1 snaga)
- prekida¸ na poziciji "I" = uklju¸ena potpuna snaga (upaljena lampica)
- prekida¸ na poziciji "O" = isklju¸eno (ugaäena lampica)
b) Modeli sa duplim prekida¸em (3 snage)
- samo prekida¸ na poziciji "I" = minimalna snaga (upaljena lampica)
- samo prekida¸ na poziciji "II" = srednja snaga (upaljena lampica)
- oba prekida¸a na pozicijama "I" i "II" = maksimalna snaga (upaljene obje lampice)
PODEšAVANJE TERMOSTATA
Kad je u prostoriji postignuta željena temperatura, polako okrenite termostat u smjeru suprot­nom od kazaljke na satu dok se ne ugasi kontrolna lampica (ili do položaja u kojem se čuje “klik”), ali ne dalje. Tako podešenu temperaturu termostat će automatski regulirati i održavati.
Funkcija protiv smrzavanja
S termostatom u položaju i pritisnutim prekidačima, uređaj održava temperaturu u prostoriji na oko 5˚C, tako sprječavajući smrzavanje uz minimalnu potrošnju energije.
c) Modeli s 24-satnim tajmerom (sl. 8)
Da biste programirali grijanje, postupite na sljedeći način:
- Na svom satu očitajte točno vrijeme. Ako je na primjer 10 sati, okrenite disk s brojčanikom u
smjeru suprotnom od kazaljke na satu dok se broj 10 na disku ne poklopi s oznakom ▲ uti- snutom na programatoru.
HR
*
37
- Namjestite razdoblje u kojemu želite da uređaj radi, tako da zupce pritisnete prema sredini. Svaki zubac odgovara intervalu od 15 minuta. Sada ćete moći vidjeti područja koja odgova­raju razdoblju rada uređaja.
- Tako programirani radijator svakoga dana će se automatski uključivati u programirano vrije­me (Važno: utikač uređaja stalno mora biti ukopčan u električnu mrežu).
- Da biste promijenili programirano vrijeme, dovoljno je zupce vratiti u početni položaj i namje­stiti novo razdoblje programiranog rada.
- Ako želite uključiti uređaj bez programiranja, sve zupce gurnite prema sredini. U tom slučaju za potpuno isključivanje uređaja osim isključivanja oba prekidača potrebno je iskopčati i utikač uređaja iz električne mreže, da biste izbjegli nepotreban rad programatora.
TURBO GRIJANJE
Neki su modeli opremljeni termoventilacijom koja najbrže zagrijava prostoriju. Da biste pokre­nuli ovu funkciju pritisnite dugme u položaj . Važno: u slučaju pregrijavanja nastalog uslijed nakupljanja prašine na rešetkama za ulaz i izlaz zraka, aktivirat će se sigurnosni uređaj i isključiti uređaj. Da biste ponovno pokrenuli njegov rad, iskopčajte utikač iz utičnice, ostavite uređaj da se ohladi, očistite rešetke za ulaz i izlaz zraka pomoću usisivača za prašinu, zatim ponovno ukopčajte uređaj u mrežu i uključite ga.
5. ODRŽAVANJE
Prije bilo kojeg postupka na uređaju iskopčajte utikač iz električne mreže i pričekajte da se radijator ohladi. Električni uljni radijator ne zahtijeva posebno održavanje. Dovoljno je ukloniti prašinu mekom suhom krpom. Nemojte koristiti abrazivne praške ili otopine. Po potrebi usisa­vačem uklonite veće količine prašine.
6. UPOZORENJA
VAŽNO: Da ne bi došlo do pregrijavanja, ni u kojem slučaju nemojte prekrivati uređaj
tijekom rada, jer bi to moglo uzrokovati opasno pregrijavanje.
U slučaju nepoštivanja ove preporuke, aktivirat će se sigurnosni uređaj i prekinuti rad radijatora. Da biste ga mogli ponovno uključiti, neophodno je obratiti se servisnom centru.
- Nemojte koristiti radijator u neposrednoj blizini kada za kupanje, tuševa, umivaonika ili
bazena.
- Nemojte koristiti radijator za sušenje rublja ili ostavljati kabel za napajanje na vrućim ele-
mentima.
- Radijator koristite isključivo u vertikalnom položaju.
-
Ako je kabel za napajanje oštećen, treba ga zamijeniti proizvođač, ovlašteni servis ili kvalifi­cirani slučaj, kako bi se izbjegao svaki rizik od nezgode.
- Pri prvom uključivanju ostavite uređaj da radi na najvećoj razini snage najmanje 2
sata. Tijekom ovog postupka dobro zračite prostoriju kako bi se uklonio miris “po novome” koji izlazi iz uređaja.
- Normalno je da pri prvom uključivanju uređaj škripi.
- Uređaj se ne smije postaviti izravno ispod fiksne utičnice.
- Spremnik radijatora napunjen je točnom količinom ulja, a popravke koji zahtijevaju njegovo
otvaranje mora izvršavati isključivo proizvođać ili njegov ovlašteni servis. U slučaju curenja ulja obratite se proizvođaču ili ovlaštenom servisu. U slučaju odlaganja uređaja na otpad, poštujte odgovarajuće propise o zbrinjavanju uljnog otpada.
- Ovaj uređaj nemojte upotrebljavati u prostorijama površine manje od 4 m
2
.
38
1. SPLOŠNO
Napravo vzemite iz škatle, v katero je zapakirana, nato pa jo prislonite na stiropor. Preverimo, da se radiator ni poškodoval med prevozom in da je priključni kabel nepoškodovan. Ne vkjučujte naprave, če je poškodovana!
2. NAMESTITEV NOŽIC
Iz polistirenske embalaže vzamemo nožice in kolesca. Kolesca namestimo v tečaje nožic in pritisnemo do konca, da slišimo zaskok (sl. 1). Z vlečenjem preizkusimo, da so kolesca dobro nameščena. Nekateri modeli imajo kolesca že montirana na nosilcih. Nožice montirajte z ustreznim napenjalom z navoji in pripadajočimi maticami na rebra na spodnjo stran radiatorja, samo med zunanje dele, kot je prikazano na slikah 2-3-4. Odvisno od tipa dobavljenih nožic, tip A ali tip B, le-te pravilno montirajte, kot je prikaza­no na sliki 5 ali 6.
MODELI S SISTEMOM “EASY WHEEL”
Radiator obrnite narobe in ga položite na preprogo ali mehko površino, da preprečite odr­gnine. Kolesca izvlecite do konca proti zunanjosti (slika 7). Montažo zaključite tako, da radiator obrnete v vertikalni položaj.
OPOZORILO
Radiator lahko uporabljate le v vertikalnem položaju (kolesa so spodaj, komande pa zgo­raj). Kakršnakoli drugačna namestitev bi lahko povzročila nevarnost.
3. ELEKTRIČNA PRIKLJUČITEV
- Pred priključitvijo radiatorja na električno omrežje skrbno preverimo, da napetost na radiatorju ustreza navedeni napetosti in da sta vtičnica in napeljava primerni navedeni obremenitvi.
- RADIATOR SE PRIKLJUČI SAMO NA VTIČNICE, KI SO OPREMLJENE Z UČINKOVI­TO OZEMLJITVIJO.
- Naprava je v skladu s smernicami 89/336/CEE in D.M. 476/92 o elektromagnetni skladnosti.
4. DELOVANJE IN UPORABA
Vklop
Radiator priključimo na električno vtičnico; zavrtimo gumb termostata v smeri urinega kazalca do končnega maksimalnega položaja; vključimo radiator s pomočjo stikala po navodilih v točkah a) - b).
a) Modeli z enojnim stikalom (1 stopnja moči)
- gumb v položaju "I" = vključena celotna moč (lučka gori)
- gumb v položaju "0" = radiator izključen (lučka ne gori)
b) Modeli z dvojnim stikalom ( 3 stopnje moči)
- samo gumb v položaju "I" = minimalna moč (lučka gori)
- samo gumb v položaju "II"= srednja moč (lučka gori)
- oba gumba v položaju "I" "II"= maksimalna moč (lučki gorita)
Nastavitev termostata
Ko bo prostor dosegel želeno temperaturo, počasi obračajte termostat v nasprotni smeri uri­nega kazalca, samo dokler signalna lučka ne bo ugasnila oz. ne boste slišali klika. Tega položaja naj se ne prekorači. Tako nastavljeno temperaturo bo termostat samodejno vzdrževal konstantno.
Funkcija proti zmrzovanju
Radiator bo vzdrževal temperaturo prostora približno 5˚C, če bo gumb termostata nastavljen na in bodo stikala vključena. Tako bo preprečeno zmrzovanje pri minimalni porabi ener­gije.
SLO
*
39
c) Modeli s programatorjem (timer) za 24 ur (sl. 8)
Za nastavitev ogrevanja ravnajte po sledečem postopku:
- Preverite čas na vaši uri. Predvidevamo, da je ura 10, gumb programatorja obrnite v smeri urinega kazalca do položaja, da se bo številka 10 na gumbu prilegala puščici na programatorju.
- Nastavite čas delovanja aparata tako, da potisnete zobke proti sredini gumba. Vsak zobek ustreza času delovanja 15 minut. Tako bodo vidna območja delovanja.
- Tako prednastavljen, bo radiator avtomatično deloval vsak dan po programiranem času (Pomembno: vtič mora biti vedno vstavljen v vtičnici).
- Za nastavljanje programov zadostuje, da zobke premaknete v začetni položaj in nastavite nova območja delovanja.
- Če želite, da bo aparat deloval brez programatorja, porinite vse zobke proti sredini. V tem primeru, morate za popolno izključitev aparata, poleg izklopa stikal, iztakniti vtič iz vtičnice, da preprečite nepotrebno delovanje programatorja.
OGREVANJE "TURBO"
Nekateri modeli so opremljeni z vgrajenim ventilatorjem, ki hitreje segreje prostor. Za zagon te funkcije pritisnite tipko v položaj . Pomembno: varnostna naprava se vključi in izklopi radiator v primeru pregrevanja, kadar se rešetka za vstop in izstop zraka zamaši s prahom. Za ponovni zagon radiatorja posto­pajte: odklopite radiator iz vtičnice, počakajte, da se ohladi, s sesalcem očistite prah iz rešetke za vstop in izstop zraka in nato ponovno vključite radiator.
5. VZDRŽEVANJE
Pred vsakim posegom odklopite radiator iz vtičnice in počakajte, da se ohladi. Električni oljni radiator ne potrebuje posebnega vzdrževanja. Zadostuje, da se z njega obriše prah z mehko, suho krpo. Nikoli ne smete za čiščenje uporabljati
abrazivnih praškov ali topil. Če je potrebno, lahko s sesalcem odstranite morebitno uma­zanijo!
6. OPOZORILA
POMEMBNO: Aparata med delovanjem v nobenem primeru ne prekrivajte, ker bi to
privedlo do nevarnega pregrevanja.
V primeru, da ne boste upoštevali tega priporočila, se bo sprožil varnostni meha­nizem, ki bo prekinil delovanje radiatorja. Za ponovni zagon aparata je potreben poseg strokovnjaka.
- Radiatorja se ne sme uporabljati v bližini kopalnih kadi, tuša, umivalnikov ali bazenov.
- Radiatorja se ne sme uporabljati za sušenje perila. Priključnega kabla se ne sme naslanjati na vroče elemente radiatorja.
- Radiator se uporablja vedno in samo v pokončnem položaju.
-
Če je napajalni kabel poškodovan, ga mora zamenjati proizvajalec, pooblaščeni servis ali kvalificiran električar, da se tako izognete vsaki nevarnosti.
- Pri prvi uporabi radiator vključite na maksimalno moč za najmanj 2 uri. V tem
času prostor dobro zračite, da se odstrani vonj "po novem", ki izhaja iz aparata.
- Povsem običajno je, da aparat oddaja “škripajoč zvok” ob prvem zagonu.
- Aparat ne sme biti nameščen neposredno pred električno vtičnico.
- Aparat je napolnjen z določeno količino olja, zato lahko popravilo, ki zahteva odprtje aparata, vrši samo proizvajalec ali pooblaščeni servis. V primeru puščanja olja, se obr­nite na proizvajalca ali pooblaščeni servis.
- Če morate aparat zavreči, upoštevajte zakone o odstranjevanju olja.
- Radiatorja se ne sme uporabljati v prostorih s površino manjšo od 4 m
2
.
40
1.
JCYJDYB RFXTCNDF
Bpdfltnt ehtlf jn jgfrjdrfnf b uj j,(hytnt> rfnj uj jghtnt d(h[e gjkbcnbhjkf. Ghjdthtnt lfkb ehtl(n yt ct t gjdhtlbk ghb nhfycgjhnbhfytnj ve b lfkb iyeh(n pf tktrnhbxtcrj pf[hfydfyt t wzkjcnty. Non far funzionare l apparecchio se danneggiato.
2.
VJYNBHFYT YF RHFXTNFNF
Bpdfltnt rhfxtnfnf b rjktkwfnf jn gjkbtcnbhjkjdfnf jgfrjdrf.
Gjcnfdtnt rjktkwfnf d(h[e jcnf yf rhfxtnj b yfnbcytntljrhfq> ljrfnj ct xet ohfrdfyt !abu. 1@. Ghjdthtnt> rfnj ub lh(gytnt> lfkb rjktkwfnf cf abrcbhfyb lj,ht. Ghb yzrjb vjltkb rjktkfnf cf vjynbhfyb dtxt r(v jcnf yf rhfxtnj. Vjynbhfqnt rhfxtnfnf xhtp cgtwbfkyfnf crj,f c htp,f b xhtp c(jndtnybnt rhbkxfnb ufqrb d ljkyfnf xfcn yf hflbfnjhf> cfvj vt;le d(yiybnt tktvtynb> rfrnj t gjcjxtyj yf abu. 2-3-4.
Cgjhtl dblf yf ljcnfdtyjnj rhfxt> dbl F bkb dbl D> vjynbhfqnt rhfxtnj rfrnj t erfpfyj yf abu. 5 bkb 6.
еУ‰ВО Т˙Т Т„˙‚‡ВПЛ НУОВО‡, ФВ‰‚‡ЛЪВОМУ ПУМЪЛ‡МЛ
й·˙МВЪВ ‡‰Л‡ЪУ‡ ‚˙ıЫ Н˙Ф‡ ЛОЛ ‚˙ıЫ ‰Ы„‡ ПВН‡ ФУ‚˙ıМУТЪ, Б‡ ‰‡ МВ ФУ‚В‰ЛЪВ О‡НЛУ‚Н‡Ъ‡. к‡Б„˙МВЪВ ЛБˆflОУ НУОВО‡Ъ‡, Н‡ЪУ „Л Б‡‚˙ЪЛЪВ М‡‚˙М (ЩЛ„. 5).
иУТЪ‡‚ВЪВ ‡‰Л‡ЪУ‡ УЪМУ‚У ‚˙‚ ‚ВЪЛН‡ОМУ ФУОУКВМЛВ. ЗзаеДзаЦ мФУЪВ·fl‚‡ИЪВ ‡‰Л‡ЪУ‡ ‚˙‚ ‚ВЪЛН‡ОМУ ФУОУКВМЛВ (НУОВО‡Ъ‡ ‚ ‰УОМ‡Ъ‡ ˜‡ТЪ, НУФ˜ВЪ‡Ъ‡ Б‡ ЫФ‡‚ОВМЛВ ‚ „УМ‡Ъ‡ ˜‡ТЪ). ЗТflНУ, ‡БОЛ˜‡‚‡˘У ТВ УЪ ЪУ‚‡, ФУОУКВМЛВ ПУКВ ‰‡ ФЛ˜ЛМЛ УФ‡ТМУТЪ.
3.
TKTRNHBXTCRJ CD)HPDFYT
- Ghtlb lf drk/xbnt otgctkf d rjynfrnf> ghjdthtnt dybvfntkyj lfkb yfght;tybtnj yf tk. vht;f d
ljvf jnujdfhz yf erfpfyfnf d(h[e ehtlf cnjqyjcn b lfkb tktrnhbxtcrbzn rjynfrn b pf[hfydfofnf tk. kbybz cf c(hfpvthyb cghzvj ytj,[jlbvfnf vjoyjcn.
- DRK?XDFQNT HFLBFNJHF CFVJ D RJYNFRNB> CYF<LTYB C LTQCNDEDFOJ
PFPTVZDFYT.
- Ehtl(n jnujdfhz yf yfhtl,bnt yf TBJ 89#336#
4.
AEYRWBJYBHFYT B EGJNHT<F
Drk/xdfyt
Gjcnfdtnt otgctkf d tk. rjynfrn& pfd(hntnt gj gjcjrf yf xfcjdybrjdfnf cnhtkrf rjgxtnj yf nthvjcnfnf lj ,kjrbhfyt d vfrcbvfkyjnj gjkj;tybt& drk/xtnt hflbfnjhf xhtp ghtdrk/xdfntkz#ghtdrk/xdfntkbnt gj yfxbyf> jgbcfy d njxrbnt f@ - ,@.
.
a
@ Vjltkb c tlbybxty ghtdrk/xdfntk !1 vjoyjcn@
-
rjgxt d gjkj;tybt $l$= vfrcbvfkyf drk/xtyf vjoyjcn !rjynhjkyfnf kfvgf cdtnb@
-
rjgxt d gjkj;tybt $O$=bprk/xtyj !rjynhjkyfnf kfvgf yt cdtnb@
b)
Vjltkb c ldjty ghtdrk/xdfntk !nhb vjoyjcnb@
-
cfvj tlyj rjgxt d gjkj;tybt $l$= vbybvfkyf vjoyjcn !rjynhjkyfnf kfvgf cdtnb@
-
cfvj tlyj rjgxt d gjkj;tybt $ll$= chtlyf vjoyjcn !rjynhjkyfnf kfvgf cdtnb@
-
b ldtnt rjgxtnf d gjkj;tybt
l” “ll
$ =vfrcbvfkyf vjoyjcn !rjynhjkybnt kfvgb cdtnzn@
Htuekbhjdrf yf nthvjcnfnf
Ghb gjcnbufytnj yf ;tkfyfnf ntvgthfnehf d gjvtotybtnj> pfd(hntnt nthvjcnfnf ,fdyj> d gjcjrf j,hfnyf yf xfcjdybrjdfnf cnhtkrf> lj bprk/xdfytnj yf rjynhjkyfnf kfvgf !bkb lj gjkj;tybtnj ghb rjtnj ct xedf ≥ohfrdfyt≥ ,tp lf uj ghtvbyfdfnt@. Abrcbhfyfnf gj njpb yfxby ntvgthfnehf ot ct htuekbhf fdnjvfnbxtcrb b ot ct gjll(h;f gjcnjzyyf jn nthvjcnfnf.
Aeyrwbjybhfyt yf vt[fybpvf ghjnbd pfvh(pdfyt
C rjgxtnj yf nthvjcnfnf d gjkj;tybt b ghb yfnbcynb ghtdrk/xdfntkb> ehtl(n ot gjll(h;f d gjv- totybtnj cnfqyf ntvgthfnehf jrjkj
5°C
> ghtljndhfnzdfqrb pfvh(pdfytnj> ghb vbybvfkty hfp[jl yf
tktrnhbxtcndj.
c@ Vjltkb c ghjuhfvfnjh !Nfqvth@ 24 xfcf !abu. 8@
Pf lf ghjuhfvbhfnt pfnjgkzytnj> ltqcndedfqnt gj cktlybz yfxby%
-
Ghjdthtnt xfcf gj Dfibz xfcjdybr. Lf ghtlgjkj;bv> xt xfc(n t 10> pfd(hntnt gj gjcjrf yf xfcjdy- brjdfnf cnhtkrf yjvthbhfybz lbcr yf ghjuhfvfnjhf ljrfnj gjrfpfktw(n > j,jpyfxty d(h[e
BG
*
Loading...
+ 10 hidden pages