Canon IMAGEFORMULA DR-X10C User Manual [hr]

Korisnički priručnik
Prije korištenja ovog skenera pročitajte ovaj priručnik. Kad priručnik pročitate, spremite ga na sigurno mjesto radi buduće uporabe.
FCC ODREDBE (za model od 120 V)
Skener za dokumente, model M11063 Ovaj je uređaj sukladan članku 15. FCC odredbi. Rad je uvjetovan sljedećim dvama uvjetima: (1) Ovaj uređaj ne smije prouzročiti štetne smetnje i (2) ovaj uređaj mora prihvatiti sve primljene smetnje, uključujući i smetnje koje mogu uzrokovati neželjen rad. Napomena: Ova je oprema testirana i proglašena sukladnom s ograničenjima za klasu B digitalnih uređaja, temeljem članka 15. odredbe o telekomunikacijama (FCC). Ova su ograničenja osmišljena radi odgovarajuće zaštite od štetnih utjecaja interferencije u kućanskim instalacijama. Ova oprema generira, koristi i može zračiti radio frekvencijsku energiju te, ukoliko nije pravilno ugrađena ili se ne koristi u skladu s uputama, može prouzročiti neželjeno ometanje radijskih komunikacija. Međutim, nije moguće garantirati da, pod određenim okolnostima, neće doći do interferencije. Ukoliko dođe do neželjenog ometanja prijama radio i televizijskog signala, a što se može ustvrditi isključivanjem i uključivanjem opreme, korisnik može pokušati otkloniti ometanje na jedan od sljedećih načina: – Preusmjerite ili premjestite prijemnu antenu. – Povećajte udaljenost između opreme i prijemnika. – Opremu priključite u utičnicu koja pripada različitom
strujnom krugu od onoga s kojim je povezan prijemnik.
– Za pomoć se obratite struč
nom radio/TV tehničaru.
Potrebna je uporaba oklopljenog kabela u skladu s ograničenjem za klasu B članka 15. FCC odredbi. Ne vršite nikakve promjene ili preinake opreme, osim ako je drugačije specificirano u ovom priručniku. Ako bude trebalo izvršiti takve promjene ili preinake, od vas se može zatražiti da prestanete koristiti opremu. Canon U.S.A. Inc. One Canon Plaza, Lake Success NY 11042, SAD Br. tel. (516)328-5000
ODREDBE O RADIJSKIM SMETNJAMA (za modele od 120 V)
Ovaj digitalni uređaj ne premašuje ograničenja klase B za emitiranje radijskih smetnji za digitalne uređaje kao što je definirano u standardu za opremu koja uzrokuje smetnje u „Digitalnim uređajima” ICES-003 u Industry Canada.
RÈGLEMENT SUR LE BROUILLAGE RADIOÉLECTRIQUE (za 120 V modele)
Cet appareil numérique respecte les limites de bruits radioélectriques applicables aux appareils numériques de Classe B prescrites dans la norme sur le matériel brouilleur: „Appareils Numériques”, NMB-003 édictée par l’Industrie Canada.
®
Međunarodni program ENERGY STAR
za uredsku
opremu
Tvrtka Canon Electronics Inc. je, kao partner programa ENERGY STAR ovaj proizvod u skladu sa smjernicama programa ENERGY STAR
®
, utvrdila da je
®
o učinkovitoj
potrošnji energije.
®
Program za uredsku opremu ENERGY STAR
međunarodni je program koji promiče štednju energije pri korištenju računala i druge uredske opreme. Program podupire razvoj i širenje proizvoda s funkcijama koje učinkovito smanjuju potrošnju energije. To je otvoreni sustav u kojem vlasnici tvrtki mogu dobrovoljno sudjelovati. Ciljni proizvodi pripadaju u kategoriju uredske opreme, kao što su računala, monitori, pisači, faksovi, fotokopirni uređaji i skeneri. Standardi i logotipi jednoobrazni su u svim državama sudionicima.
i
Samo za Europsku uniju (i EEA)
Ovaj simbol pokazuje da se ovaj proizvod ne smije odlagati s kućnim otpadom sukladno WEEE Direktivi (2002/96/EZ) i vašem nacionalnom zakonu. Ovaj proizvod je potrebno predati na posebno mjesto za sakupljanje otpada, npr. na
ovlašteno mjesto gdje možete zamijeniti staro za novo ukoliko kupujete novi sličan proizvod ili na ovlašteno mjesto za sakupljanje rabljene električne i elektroničke opreme (EEE) za recikliranje. Nepropisno rukovanje ovom vrstom otpada može imati negativan učinak na okolinu i zdravlje ljudi zbog supstanci koje su potencijalno opasne za zdravlje, a općenito se povezuju s EEE. Istovremeno, vaša će suradnja kroz propisno odlaganje ovog proizvoda doprinijeti efektivnoj uporabi prirodnih resursa. Za više informacija o tome gdje možete odložiti svoj otpad za recikliranje obratite se vašem lokalnom gradskom uredu, komunalnoj službi, odobrenom WEEE programu ili službi za odlaganje kućnog otpada. Više informacija o vraćanju i reciklaži WEEE proizvoda potražite na www.canon-europe.com/environment (EEA: Norveška, Island i Lihtenštajn)
Für EMVG
Dieses Produkt ist zum Gebrauch im Wohnbereich, Geschäfts-und Gewerbebereich sowie in Kleinbetrieben vorgesehen.
Für 3. GPSGV
„Maschinenlärminformations-Verordnung 3. GPSGV: Der höchste Schalldruckpegel beträgt 70 dB(A) oder weniger gemäß EN ISO 7779”
Nazivi modela
Zbog sigurnosnih regulativa u pojedinim prodajnim područjima skenera za dokumente mogu biti ponuđeni sljedeći nazivi. DR-X10C: Model M11063
Zaštitni znakovi
• Canon i logotip tvrtke Canon registrirani su trgovački znakovi
tvrtke Canon Inc. u SAD-u, a mogu biti i trgovački znakovi ili registrirani trgovački znakovi u drugim državama.
• imageFORMULA je trgovački znak tvrtke Canon
Electronics Inc.
• Microsoft i Windows registrirani su zaštitni znakovi ili
zaštitni znakovi tvrtke Microsoft Corporation u Sjedinjenim Američkim Državama kao i u drugim zemljama.
• Adobe, Acrobat i Adobe Reader registrirani su trgovački
znakovi tvrtke Adobe Systems Incorporated u SAD-u i drugim državama.
TM
•ISIS
je trgovački znak tvrtke EMC Corporation u SAD-u.
• Drugi ovdje spomenuti proizvodi i nazivi tvrtki jesu ili
mogu biti trgovački znakovi svojih vlasnika.
Autorska prava
Autorska prava 2007., CANON ELECTRONICS INC. Sva prava pridržana. Nijedan dio ovog izdanja ne smije se reproducirati ili
.
prenositi u bilo kojem obliku ili bilo kojim putem, elektroničkim ili mehaničkim, uključujući fotokopiranje i snimanje, niti bilo kakvim sustavom pohrane ili pozivanja informacija bez prethodnog pismenog pristanka tvrtke CANON ELECTRONICS INC.
Izjave o neprihvaćanju odgovornosti
Informacije u ovom dokumentu podliježu izmjenama bez prethodne obavijesti.
TVRTKA CANON ELECTRONICS INC. NE DAJE NIKAKVA JAMSTVA U VEZI S MATERIJALOM, IZRAVNA ILI IMPLICIRANA, OSIM KAKO JE OVDJE IZLOŽENO, UKLJUČUJUĆI, ALI NE OGRANIČAVAJUĆI SE NA JAMSTVA O MARKETINŠKOJ I TRGOVAČKOJ USPJEŠNOSTI PROIZVODA, PRIKLADNOSTI ZA POSEBNU SVRHU KORIŠTENJA ILI POVREDA PRAVA. TVRTKA CANON ELECTRONICS INC. NEĆE BITI ODGOVORNA ZA BILO KAKVU IZRAVNU, SLUČAJNU ILI POSLJEDIČNU ŠTETU BILO KOJE VRSTE ILI GUBITKE ILI TROŠKOVE IZAZVANE KORIŠTENJEM OVOG MATERIJALA.
ii

Uvod

Savjet
Zahvaljujemo na kupovini skenera za dokumente Canon imageFORMULA DR-X10C. Pozorno pročitajte ove i sljedeće upute prije rukovanja skenerom da biste se upoznali s njegovim mogućnostima te u potpunosti iskoristili njegove mnogobrojne funkcije. Nakon što završite s čitanjem, priručnike spremite na sigurno mjesto za buduću uporabu.

Priručnici za skener

Dokumentacija za skener se sastoji od Vodiča za jednostavno pokretanje i Detaljnih uputa (isporučene zajedno sa skenerom) Korisničkih uputa (ovaj priručnik), te CapturePerfect 3.0 osnovnih uputa za rad koje su priložene u
elektroničkom obliku i registrirane u izborniku tijekom instalacije softvera.
Vodič za jednostavno pokretanje
U ovom se priručniku opisuju postupci za postavljanje i uporabu skenera. Za postavljanje skenera se pridržavajte postupaka u Vodiču za jednostavno pokretanje.
Detaljne upute
Ovaj priručnik sastoji se od osnovnih uputa za rukovanje skenerom izvučenih iz Korisničkih uputa.
Korisnički priručnik (ovaj priručnik)
Ovaj priručnik obuhvaća dva odjeljka: Hardver i softver. Hardverski odjeljak pruža opće informacije o radnim postavkama skenera, održavanju i otklanjanju problema. Softverski odjeljak opisuje kako koristiti ISIS/TWAIN upravljački program sa skenerom te kako postaviti alate za registraciju zadataka.
CapturePerfect 3.0 upute za rad (elektronski priručnik)
Ovo su upute za rad sa CapturePerfect 3.0, aplikacijskim programom Canon skenera dokumenata.
• Korisnički priručnik i CapturePerfect 3.0 datoteke dokumenata se tijekom instalacije instaliraju na sljedećim lokacijama.
Korisnički priručnik
CapturePerfect 3.0 upute za rad
iii
• Elektronske verzije svih priručnika dostupne su na
UPOZORENJE
OPREZ
VAŽNO
Savjet
instalacijskom CD-u.

Simboli koji se koriste u ovom priručniku

Sljedeći simboli koriste se u uputama za objašnjavanje postupaka, ograničenja, upozorenja za rukovanje i uputa koje bi trebalo poštovati radi sigurnosti.
Označava upozorenje vezano uz postupke koji u slučaju nepravilnog izvođenja mogu dovesti do smrti ili ozljede osoba. Za sigurnu uporabu skenera uvijek pazite na ova upozorenja.
Označava mjeru opreza vezanu uz postupke koji u slučaju nepravilnog izvođenja mogu dovesti do ozljede osoba ili materijalne štete. Za sigurnu uporabu skenera uvijek pazite na ove mjere opreza.
Označava zahtjeve i ograničenja za rad. Svakako pažljivo pročitajte ove stavke kako biste osigurali pravilno rukovanje skenerom i spriječili njegovo oštećivanje.
Označava pojašnjenje načina rada ili sadrži dodatna objašnjenja za neki postupak. Izričito preporučujemo da pročitate ove napomene.
iv

Kako je organiziran ovaj priručnik

Ovaj priručnik obuhvaća sljedeća poglavlja.
Hardver
Poglavlje 1 Prije nego počnete koristiti skener
Pruža pregled DR-X10C
Poglavlje 2 Postavljanje
Opisuje radno okruženje DR-X10C i način povezivanja s računalom
Poglavlje 3 Osnovni rad
Opisuje osnovne načine uporabe DR-X10C
Poglavlje 4 Druge funkcije
Opisuje Korisnički način i ostale funkcije
Poglavlje 5 Održavanje
Opisuje postupke za rutinsko čišćenje i zamjenu valjka
Poglavlje 6 Praktični primjeri
Opisuje prikazane poruke i rješenja za otklanjanje problema
Poglavlje 7 Dodatak
Pruža popis specifikacija i informacije o podršci
Softver
Poglavlje 8 Postavke ISIS/TWAIN upravljačkog
programa
Opisuje postavke upravljačkog programa ISIS/TWAIN
Poglavlje 9 Postavke Alata za registraciju
zadataka
Opisuje postavke za Alat za registraciju zadataka
Poglavlje 10 Praktični primjeri
Pruža referentne informacije za postavke softvera
v
Korisnički priručnik
Prije korištenja ovog skenera pročitajte ovaj priručnik. Kad priručnik pročitate, spremite ga na sigurno mjesto radi buduće uporabe.

Hardver

Hardver

Sadržaj

Uvod ........................................................................iii
Priručnici za skener.................................................iii
Simboli koji se koriste u ovom priručniku................. iv
Kako je organiziran ovaj priručnik.............................v
Poglavlje 1 Prije nego počnete koristiti skener
1. Važne sigurnosne upute...................................12
Mjesto postavljanja ............................................... 12
Napajanje ............................................................. 12
Premještanje skenera........................................... 13
Rukovanje............................................................. 13
Odlaganje u otpad ................................................ 15
2. Značajke...........................................................16
3. Nazivi i funkcije dijelova .................................110
Pogled sprijeda, ulaz ulagača, otvor za
izbacivanje.......................................................... 110
Pogled sa stražnje strane ................................... 111
Upravljačka ploča ............................................... 111
Poglavlje 2 Postavljanje
1. Postupci postavljanja........................................22
2. Zahtjevi u pogledu instalacije ...........................23
3. Instalacija softvera............................................24
O izborniku za postavljanje................................... 24
4. Spajanje skenera na računalo..........................26
Lokacije priključaka sučelja .................................. 26
Spajanje skenera na računalo.............................. 26
5. Uključivanje (prepoznavanje skenera) .............29
O prekidaču za uključivanje.................................. 29
Prepoznavanje skenera........................................ 29
Poglavlje 3 Osnovni rad
1. Uključivanje i isključivanje ................................32
Oprekidaču za uključivanje.................................. 32
2. Dokumenti ........................................................34
Prihvatljivi dokumenti............................................ 34
3. Ladice za ulaganje i izbacivanje
dokumenata ..................................................... 36
Priprema ladice za ulaganje papira ...................... 36
Podešavanje vodilica dokumenata....................... 38
Priprema ladice za izbacivanje papira................ 310
4. Načini ulaganja dokumenata.......................... 311
Odabir načina ulaganja dokumenata.................. 311
5. Skeniranje ......................................................313
O funkciji zadataka ............................................. 313
CapturePerfect 3.0 ............................................. 314
6. Uporaba Patchcode stranica (opcija) ............. 318
O Patchcode stranicama .................................... 318
Način korištenja patchcode stranica................... 319
7. Uklanjanje zaglavljenog papira ili pogreške
dvostrukog ulaganja.......................................320
Rukovanje zaglavljenim papirom........................ 320
Rukovanje dvostrukim ulaganjem....................... 321
Poglavlje 4 Druge funkcije
1. Druge funkcije i postavke.................................42
2. Opis funkcija.....................................................44
3. Korisnički način rada........................................49
Radni postupak korisničkog načina rada.............. 49
4. Funkcije korisničkog načina rada................... 411
Poglavlje 5 Održavanje
1. Redovno održavanje ........................................ 52
Čćenje skenera.................................................. 52
Čćenje stakla i valjaka ....................................... 53
Otvaranje i zatvaranje gornje jedinice .................. 53
Čćenje valjaka uporabom stranice za
čćenje................................................................. 54
Čćenje stakla ..................................................... 55
Čćenje valjaka za pozadinu ............................... 56
Čćenje valjaka za prikupljanje i uvlačenje.......... 57
Čćenje stražnjeg valjka ...................................... 59
2. Zamjena transportnih valjaka .........................512
Ciklus zamjene valjka ......................................... 512
Provjera i poništavanje brojača stranica............. 513
ii
3. Izmjena i čišćenje uloška s tintom
imprintera .......................................................514
O imprinteru........................................................ 514
Zamjena uložaka s tintom................................... 515
Čćenje ispisnih glava ....................................... 519
Testiranje imprintera........................................... 520
Poglavlje 6 Praktični primjeri
1. Poruke..............................................................62
Prikaz stanja ......................................................... 62
Poruke o pogreškama .......................................... 63
2. Rješavanje problema........................................65
Kategorije problema ............................................. 65
Problem i rješenje................................................. 65
3. Deinstalacija softvera .......................................69
Deinstalacija upravljačkog programa
ISIS/TWAIN .......................................................... 69
Poglavlje 7 Dodatak
1. Specifikacije .....................................................72
Specifikacije proizvoda ......................................... 72
Opcije ................................................................... 74
Potrošni materijal.................................................. 74
Vanjske dimenzije................................................. 75
2. Specifikacije opcijske opreme ..........................76
Specifikacije barkodova........................................ 76
Specifikacije imprintera......................................... 77
3. Kazalo ..............................................................78
Hardver
iii
Poglavlje 1 Prije nego počnete koristiti skener
1. Važne sigurnosne upute.................................. 12
Mjesto postavljanja................................................12
Napajanje ..............................................................12
Premještanje skenera ...........................................13
Rukovanje .............................................................13
Odlaganje u otpad.................................................15
2. Značajke .......................................................... 16
3. Nazivi i funkcije dijelova................................. 110
Pogled sprijeda, ulaz ulagača, otvor
za izbacivanje......................................................110
Pogled sa stražnje strane....................................111
Upravljačka ploča................................................111
Poglavlje 1 Prije nego počnete koristiti skener
37,8" (960 mm) ili više
3,9" (100 mm) ili više
25,98" (660 mm)
ili više

1. Važne sigurnosne upute

Da biste osigurali siguran rad skenera, pazite da pročitate dolje navedena sigurnosna upozorenja i mjere opreza.
Mjesto postavljanja
Na učinkovitost ovog skenera utječe okolina u kojoj je postavljen. Pobrinite se mjesto na kojem ćete postaviti skener zadovoljava sljedeće zahtjeve.
Osigurajte dovoljno mjesta oko skenera za rukovanje, održavanje i prozračivanje.
Izbjegavajte instalaciju uređaja na direktnu sunčevu svjetlost. Ako se to ne može izbjeći, zavjesama zasjenite skener.
Izbjegavajte lokacije gdje se sakuplja značajna količina prašine.
Izbjegavajte topla ili vlažna mjesta, poput mjesta pokraj slavina za vodu, grijača vode ili ovlaživača te izbjegavajte mjesta s parama amonijaka, razrjeđivača za boje ili drugih agresivnih kemikalija.
Izbjegavajte lokacije koje su izložene vibraciji.
Izbjegavajte izlaganje skenera brzim promjenama
temperature. Ako se hladna soba u kojoj se nalazi skener naglo zagrije, može doći do stvaranja kapljica vode (kondenzacije) u unutrašnjosti skenera. To može dovesti do primjetnog pada kvalitete skeniranja.
Za najbolju kvalitetu skeniranja preporučuju se sljedeći uvjeti: Temperatura prostorije: 10 °C do 32,5 °C (50 °F do 90,5 °F) Vlažnost zraka: 20% do 80% RH
Izbjegavajte postavljanje skenera pokraj opreme koja proizvodi magnetsko polje (npr. zvučnika, televizora ili radija).
Napajanje
Spajajte se samo na utičnicu označenog napona i frekvencije napajanja (ili 120 V, 60 Hz ili 220-240 V, 50/60 Hz ovisno o vašoj regiji).
Ne koristite skener s izvorima napajanja koji ne odgovaraju specificiranom naponu. Ako to uradite, može doći do požara ili električnog udara.
Ne spajajte drugu električnu opremu na istu utičnicu na koju je spojen skener. Također, kod uporabe produžnog kabela, pazite da je produžni kabel označen za trenutne zahtjeve skenera.
Kabel napajanja se kabel može oštetiti ako se po njemu gazi ili ako se na njega smještaju teški predmeti. Dugotrajna upotreba oštećenog kabela može dovesti do nezgode, kao što su požar ili strujni udar.
Ne koristite kabel napajanja dok je namotan.
1-2
Poglavlje 1 Prije nego počnete koristiti skener
UPOZORENJE
Ne povlačite direktno za kabel napajanja. Kad iskopčavate kabel napajanja, držite utikač i uklonite ga iz utičnice.
Držite područje oko utikača napajanja slobodnim od predmeta tako da se kabel napajanja može lako iskopčati u hitnom slučaju.
Ako imate ikakva pitanja o napajanju strujom, za dodatne informacije se obratite lokalnom ovlaštenom distributeru tvrtke Canon ili predstavniku servisa.
Premještanje skenera
Skener teži približno 86 lbs (39 kg). Podizanje ili premještanje skenera trebaju uvijek vršiti dvije osobe, po jedna na svakoj strani. Ni u kojem slučaju nemojte sami pokušavati podići skener. Mogli biste ispustiti skener ili prikliještiti prste, što može uzrokovati ozljede ili oštećenja skenera. Prilikom pomicanja skenera budite osobito pažljivi.
Pazite da isključite kabel sučelja i kabel napajanja prije pomicanja skenera. Ako prenosite skener do su spomenuti kabeli ukopčani, može doći do oštećivanja utikača i priključaka ili pada skenera što može uzrokovati ozljede ili oštećenja skenera.
Rukovanje
Imajte na umu sljedeće mjere opreza kad god koristite skener. Ne učinite li tako, možete uzrokovati požar ili strujni udar.
Nikad ne koristite alkohol, benzen, razrjeđivač boje, aerosolne sprejeve ili neku drugu vrlo zapaljivu tvar blizu skenera.
Nemojte rezati, oštećivati, niti mijenjati kabel za napajanje. Ne stavljajte teške predmete na kabel napajanja, i nemojte povlačiti ili jako presavijati kabel.
Nikada ne spajajte kabel napajanja kad su vam ruke mokre.
Ne spajajte skener na razvodnik s više utičnica.
Ne vezujte u čvor i ne namatajte kabel jer to može
dovesti do požara ili električnog udara. Kod spajanja kabela napajanja, pazite da je utikač sigurno i potpuno umetnut u utičnicu.
Pri korištenju produžnog kabela namotanog na valjak, odmotajte cijeli kabel. Dugotrajne radnje s kabelom omotanim oko valjka mogu dovesti do pregrijavanja kabela i uzrokovati požar.
Nemojte koristiti drugi strujni kabel i AC adapter osim onih koji su isporučeni s ovim skenerom.
Ne pokušavajte rastavljati skener i ne preinačujte ga na nijedan način jer je to opasno i može dovesti do požara ili strujnog udara.
U blizini skenera ne koristite zapaljive raspršivače.
Kod čćenja skenera, isključite sklopku napajanja
i isključite kabel napajanja s napajanja.
Određeni dijelovi mogu se očistiti samo dok je uređaj uključen. U tim slučajevima, budite oprezni kako biste izbjegli strujni udar.
1-3
Poglavlje 1 Prije nego počnete koristiti skener
OPREZ
Čistite skener pomoću malo vlažne i dobro iscijeđene krpe. Nikada ne koristite alkohol, benzen, razrjeđivač ili druge zapaljive tvari.
Ako skener stvara čudnu buku ili iz njega izlazi dim, toplina ili čudan miris, ili ako skener ne radi ili dođe do drugih neuobičajenih pojava kad koristite skener, odmah isključite napajanje i iskopčajte utikač iz utičnice. Potom se obratite lokalnom ovlaštenom distributeru Canonovih proizvoda ili predstavniku servisa.
Skener ne ispuštajte i ne izlažite ga udarima ili snažnim vibracijama. Ukoliko se skener ikad ošteti, odmah isključite sklopku napajanja i isključite utikač iz utičnice. Potom se obratite lokalnom ovlaštenom distributeru Canonovih proizvoda ili predstavniku servisa radi servisiranja jedinice.
Prije pomicanja skenera, obavezno isključite sklopku napajanja i isključite utikač iz utičnice.
Ne instalirajte skener na površinu koja je nestabilna ili nakošena ili je na području izloženom velikim vibracijama, jer to može uzrokovati pad skenera ili dovesti do ozljede ili oštećenja skenera.
Ne blokirajte otvore za prozračivanje. To bi moglo dovesti do pregrijavanja skenera, stvarajući rizik od požara.
Nikada ne stavljajte na skener male metalne predmete kao što su spajalice ili nakit. Ti predmeti mogu upasti u skener i uzrokovati požar ili električni udar. Ukoliko takvi predmeti upadnu u skener, odmah isključite sklopku napajanja i isključite utikač iz utičnice. Potom se obratite lokalnom ovlaštenom distributeru Canonovih proizvoda ili predstavniku servisa radi servisiranja jedinice.
Ne postavljajte skener na vlažnim ili prašnjavim mjestima. Ako to uradite, može doći do požara ili električnog udara.
Na vrh skenera ne postavljajte nikakve predmete. Takvi predmeti bi se mogli prevrnuti ili pasti i nekoga ozlijediti.
Kod isključivanja napajanja, čvrsto ga uhvatite za utikač. Ne povlačite direktno za kabel napajanja, jer to može oštetiti ili izložiti unutarnje ožičenje kabela, što može dovesti do električnog udara.
Ostavite dovoljno prostora oko utikača kako biste ga mogli lako isključiti. Ako oko utikača stavite neke stvari, nećete ga uspjeti isključiti u slučaju nužde.
Ne dopuštajte da se voda ili zapaljive tvari (alkohol, razrjeđivač, benzen, itd.) proliju u skener, jer to može dovesti do požara ili električnog udara.
Isključite prekidač napajanja radi sigurnosti kada pisač nećete koristiti dulje vrijeme, recimo preko noći. Također. isključite prekidač napajanja i iskopčajte utikač radi sigurnosti kada pisač nećete koristiti dulje vrijeme, primjerice tijekom godišnjeg odmora.
Prilikom korištenja skenera ne nosite labavu odjeću ili nakit koje bi skener mogao zahvatiti. To može izazvati ozljede. Osobito pazite na kravate i dugu kosu. Ako se bilo što zahvati u skeneru, odmah isključite kabel napajanja da biste zaustavili skener.
Budite oprezni pri umetanju papira i uklanjanju zaglavljenog papira. Na rubove papira možete posjeći ruke.
1-4
Odlaganje u otpad
Kod odlaganja skenera, obavezno se pridržavajte lokalnih zakona i pravila ili se konzultirajte s dobavljačem koji vam je prodao skener.
Poglavlje 1 Prije nego počnete koristiti skener
1-5

2. Značajke

Glavne značajke DR-X10C su opisane dolje.
Poglavlje 1 Prije nego počnete koristiti skener
Značajke skenera
Brzo ulaganje dokumenata
Skener može skenirati do 100 stranica u minuti veličine papira LTR/A4 u crno bijeloj tehnici, nijansama sive ili u bojama.
*Uvjeti skeniranja: LTR/A4 okomito, obostrano, 200 dpi
Razni načini skeniranja
Skener ima šest načina skeniranja: Crno-bijelo, difuzija pogreške, napredno poboljšanje teksta, napredno poboljšanje teksta II, 256 nijansi sive i 24-bitna boja.
*Napredno poboljšanje teksta može poboljšati čitljivost
skeniranog teksta obrađivanjem boja pozadine ili naličja.
Ulagač za 500 listova
U ladicu za ulaganje dokumenata može se uložiti do 500 stranica običnog papira.
Uključivanje isključivanje putem USB veze
Ovaj korisnički način rada omogućuje automatsko uključivanje i isključivanje napajanja, ovisno o tome je li povezano računalo uključeno ili isključeno.
(Pogledajte „O prekidaču za uključivanje” na str. 3-2.)
Način samo za brojenje
Kada se skener koristi kao samostalan uređaj, ovaj način broji broj uloženih stranica dokumenata.
(Pogledajte „Način samo za brojenje” na str. 4-4.)
Podesiva ladica za ulaganje dokumenata
Visina početnog položaja ladice za ulaganje dokumenata može se podesiti prema gore ili dolje, ovisno o broju dokumenata koje treba uložiti.
(Pogledajte „Priprema ladice za ulaganje papira” na str. 3-6.)
Režim za duge dokumente
Mogu se skenirati dokumenti duljine do jednog metra (39,4 inča) s detekcijom veličine papira. (Pogledajte
„Postavka režima dugi dokument” na str. 3-5.)
Funkcija zadataka
Uvjeti skeniranja odredište za spremanje slikovnih datoteka registriraju se sa zadatkom, tako da možete skenirati koristeći samo tipke na upravljačkoj ploči.
(Pogledajte „O funkciji zadataka” na str. 3-13.)
Biranje pozadine
Moguće je odabrati crnu ili bijelu pozadinu za skeniranje dokumenta. (Pogledajte „Biranje pozadine”
na str. 4-7.)
Slobodno podesive vodilice za dokumente
Lijeva i desna vodilica za dokumente mogu se podesiti tako da da se dokumenti skeniraju ili na lijevoj ili na desnoj strani. (Pogledajte „Podešavanje vodilica
dokumenata” na str. 3-8.)
Korisnički način rada
Funkcije korisničkom načina rada mogu se uporabiti za postavljanje skenera u praktički bilo koje stanje.
(Pogledajte „Funkcije korisničkog načina rada” na str. 4-11.)
1-6
Poglavlje 1 Prije nego počnete koristiti skener
Skeniranje fiksne veličine Automatsko utvrđivanje
veličine
Ukošena slika Slika nakon korekcije
ukošenja
Funkcije detekcije
Automatsko utvrđivanje vrste slike
Skener automatski detektira jesu li dokumenti crno bijeli ili u boji.
Automatsko utvrđivanje veličine papira
Veličina dokumenta detektira se prije skeniranja.
Funkcija detekcije ukošenosti
Skener prekida uvlačenje kada detektira ukošeni dokument budući da dodiruje rub ulaza ulagača.
(Pogledajte „Funkcija detekcije ukošenosti” na str. 4-6.)
Detekcija spajalica
Skener prekida uvlačenje kada detektira prisutnost dokumenata sa spajalicama. (Pogledajte „Funkcija
detekcije spajalica” na str. 4-6.)
Ultrazvučna detekcija dvostrukog ulaganja
Skener prekida uvlačenje kada ultrazvučni senzor detektira da se dvije ili više stranica dokumenta istovremeno uvlače. (Pogledajte „Funkcija detekcije
dvostrukog ulaganja” na str. 4-5.)
*Može se specificirati zone bez detekcije u područjima
poput onih koja sadrže samoljepljive oznake.
Detekcija dvostrukog ulaganja prema duljini dokumenta
Skener prekida uvlačenje kada se detektira dvostruko ulaganje uspoređivanjem duljine dokumenta.
(Pogledajte „Funkcija detekcije dvostrukog ulaganja” na str. 4-5.)
*Uzimajući duljinu prvog dokumenta kao referentnu, skener
detektira dvostruko ulaganje u slučaju uvlačenja dokumenta različite duljine.
Predskeniranje
Na početku skeniranja, ova funkcija predskenira prvu stranicu dokumenta te pauzira skeniranje tako da tu prvu sliku možete koristiti za prilagođavanje svjetline i kontrasta prije nego nastavite skeniranje.
Provjera skeniranja
Tijekom skeniranja provjerava se broj skeniranih dokumenata prema unaprijed postavljenom broju ili broju dobivenim u načinu samo za brojenje. (Pogledajte
„Provjera skeniranja” na str. 4-4.)
Prepoznavanje usmjerenja teksta
Bit će detektirano usmjerenje teksta na svakoj stranici i skenirana slika će biti zakrenuta u koracima od 90 stupnjeva, koliko je potrebno za normalizaciju slike.
Obrada slike
Spriječi prelijevanje / Ukloni pozadinu
Sprječava pojavu pozadine ili originalne slike na suprotnoj strani prilikom skeniranja tankih dokumenata.
Rotacija slike
Skener može okretati skenirane slike u koracima od 90° ili detektirati usmjerenje teksta te okrenuti sliku u koracima od 90° kako bi se ispravila orijentacija slike.
Korekcija iskrivljenja
Skener izravnava skenirane slike kad na slici otkrije da je dokument uložen nakrivo.
1-7
Poglavlje 1 Prije nego počnete koristiti skener
Dokument u boji Slika sa izostavljenom
crvenom bojom
(filtrirana crvena)
Slika s rupama za
registrator
Slika s rupama za
registrator
Dvostrani dokumenti sa
praznom stranicom
Slike sa praznom
stranicom preskočene
Prednja i stražnja slika Rekonstruirana slika
Dokument koji treba
skenirati
(150 dpi, u boji)
(300 dpi, crno-bijelo)
Dvije vrste izlazne slike
Funkcije izbacivanja i poboljšanja boja
Skener je opremljen funkcijom izbacivanja boje koja vam omogućava da odredite jednu boju (crvenu, plavu ili zelenu) koju će skener tijekom skeniranja zanemariti (izbaciti) ili poboljšati.
Uklanjanje rupa za registrator
Brisanje sjena koje se pojavljuju na skeniranoj slici od rupa za registrator na originalnom dokumentu.
Preskoči praznu stranicu
Skener skenira obje strane dokumenta te preskače spremanje stranice za koju utvrdi da je prazna.
Folio skeniranje
Dokumenti koji su preveliki da bi stali u ulaz ulagača mogu se presaviti i skenirati obostrano, a slike će biti spojene u jednu sliku.
*Folio skeniranje podržava dokumente veličine do A1
(23,4" × 33,1" (594 × 841 mm)) kada se koristi u kombinaciji s režimom dugog dokumenta.
Funkcija MultiStream
Skener podržava MultiStream koji, ovisno o softverskoj aplikaciji, može stvoriti dvije slike s različitim uvjetima skeniranja u jednom skeniranju. Međutim, ova funkcija raspoloživa je samo ako se koristi CapturePerfect 3.0 (isporučuje se sa skenerom) ili druga aplikacija koja podržava funkciju Multi-Stream.
1-8
Poglavlje 1 Prije nego počnete koristiti skener
Druge funkcije
Brzi oporavak sustava
Kada je ova funkcija aktivirana i senzor detektira pogrešno ulaganje uslijed dvostrukog ulaganja, što uzrokuje prekid uvlačenja, skeniranje se pauzira kako biste mogli otkloniti uzrok pogrešnog ulaganja, nakon čega se skeniranje nastavlja od stranice dokumenta na kojoj je detektiran problem. (Pogledajte „Uklanjanje
zaglavljenog papira ili pogreške dvostrukog ulaganja” na str. 3-20.)
*Brzi oporavak sustava učinkovit je pri zaustavljanju
uvlačenja uslijed detektiranja gužvanja papira, dvostrukog ulaganja, ukošenosti ili spojnice za papir.
Mjere zaštite od prašine
Raspoložive su sljedeće funkcije za sprječavanje lijepljenja prašine ili djelića papira na staklo za skeniranje, što može utjecati na kvalitetu slika. Puhalo: Zračni mlaz iz ventilatora u unutrašnjosti skenera ispuhuje djeliće papira sa stakla za skeniranje. Brisač prašine: Prije skeniranja, četka montirana na valjku na suprotnoj strani od stakla za skeniranje rotira se kako bi odstranila djeliće papira sa stakla za skeniranje. Mehanizam za izbjegavanje prašine: Kada senzor detektira prašinu na staklu za skeniranje, premješta se kako bi se spriječilo pojavljivanje mrlja na skeniranim slikama. (Pogledajte „Funkcije korisničkog načina
rada” na str. 4-11.)
Opcije
Imprinter (opcija)
Opcijski imprinter uključuje predimprinter za ispis dokumenata prije skeniranja i postimprinter za ispis dokumenata nakon skeniranja.
*Predimprinter i postimprinter mogu se zajedno koristiti.
Detekcija bar koda (opcija)
Nakon instalacije dodatnog modula za bar kodove moguće je detektirati bar kodove u dokumentima.
Podrška za Patchcode (opcija)
Ugradnjom opcijskog dekodera za patchcode, mogu se detektirati patchcode stranice umetnute između stranica dokumenta kod skeniranja snopova. (Pogledajte
„Uporaba Patchcode stranica (opcija)” na str. 3-18.)
1-9

3. Nazivi i funkcije dijelova

Nazivi dijelova i funkcije DR-X10C opisani su dolje.
Pogled sprijeda, ulaz ulagača, otvor za izbacivanje
Ladica za izbacivanje dokumenta
Ladica za ulaganje dokumenata
Prekidač za uključivanje
Upravljačka ploča (Pogledajte str. 1-11.)Vodilice dokumenta
Graničnici izbacivanja papira
Nastavak ladice za izbacivanje dokumenata
Vodilice dokumenta
Poluga za blokiranje vodilice za dokumente
Produžetak ladice za ulaganje dokumenata
Poglavlje 1 Prije nego počnete koristiti skener
Ovdje se izbacuju skenirani dokumenti. (Pogledajte
str. 3-10.)
Uložite dokumente za skeniranje. (Pogledajte str. 3-6.)
Služi za uključivanje i isključivanje skenera. (Pogledajte
str. 3-2.)
Podesite ih tako da odgovaraju širini dokumenta, kako bi uloženi dokumenti bili uredno složeni. (Pogledajte
str. 3-10.)
Podesite ih tako da odgovaraju duljini dokumenata te kako se dokumenti ne bi prosipali. (Pogledajte str. 3-10.)
Produljite prema potrebi tako da odgovara duljini dokumenata. (Pogledajte str. 3-10.)
Prilagodite ih tako da odgovaraju širini dokumenata.
(Pogledajte str. 3-8 i str. 3-9).
Blokira vodilice dokumenta. (Pogledajte str. 3-9.)
Produljite prema potrebi tako da odgovara duljini dokumenata. (Pogledajte str. 3-8.)
1-10
Poglavlje 1 Prije nego počnete koristiti skener
OPREZ
Pogled sa stražnje strane
USB priključak (tip B)
Ovdje priključite isporučeni USB kabel. (Pogledajte
str. 2-6.)
SCSI priključak (polovična D-sub utičnica s
50 pinova)
Ovdje priključite SCSI kabel. (Pogledajte str. 2-7.)
DIP prekidač (SCSI ID)
Odabir SCSI ID-a skenera. (Pogledajte str. 2-8.)
Priključak napajanja
Ovdje priključite isporučeni kabel za napajanje.
(Pogledajte str. 2-7.)
Ventilacijski otvori (izlazni ventilator)
Izlaz topline iz unutrašnjosti skenera.
Ne blokirajte otvore za prozračivanje. To bi moglo dovesti do pregrijavanja skenera, stvarajući rizik od požara.
Upravljačka ploča
Ploča sa zaslonom
Prikazuje korisnički način rada, informacije o zadatku i poruke.
Tipka enter
Odabire korisnički način rada i sprema postavke.
Tipke
Odabire korisnički način rada i zadatak.
Tipka izbornika
Prikazuje korisnički način rada.
Tipka zadataka
Prikazuje zadatke.
Tipka samo za brojenje
Ulaže i broji stranice dokumenta.
Tipka režim za zaobilaženje
Podiže držač dokumenata dokumenata za način rada bez odvajanja (ručni).
Tipka za novu datoteku
Kada je tipka za odvajanje snopova omogućena, odvaja snopove.
Tipka Start
Pokreće skeniranje.
Tipka Stop
Zaustavlja skeniranje.
1-11
Poglavlje 2 Postavljanje
1. Postupci postavljanja....................................... 22
2. Zahtjevi u pogledu instalacije........................... 23
3. Instalacija softvera........................................... 24
O izborniku za postavljanje ...................................24
4. Spajanje skenera na računalo ......................... 26
Lokacije priključaka sučelja ...................................26
Spajanje skenera na računalo...............................26
5. Uključivanje (prepoznavanje skenera)............. 29
O prekidaču za uključivanje ..................................29
Prepoznavanje skenera ........................................29

1. Postupci postavljanja

VAŽNO
Za pripremu skenera za korištenje izvršite sljedeće postupke.
1. korak: Provjerite uvjete za instalaciju. (Pogledajte str. 2-3)
2. korak: Instalirajte softver. (Pogledajte str. 2-4)
3. korak: Povežite skener s računalom. (Pogledajte str. 2-6)
4. korak: Uključite skener (prepoznavanje skenera). (Pogledajte str. 2-9)
• Obvezno instalirajte softver prije spajanja skenera na
računalo.
• Ako priključite skener na računalo prije instaliranja softvera,
nakon uključivanja skenera pojavit će se prozor čarobnjaka poput ovog prikazanog dolje. U tom slučaju kliknite [Cancel] [Odustani] kako biste zatvorili prozor čarobljaka i isključite skener.
• Windows 2000
Poglavlje 2 Postavljanje
•Windows XP
• Windows Vista
2-2

2. Zahtjevi u pogledu instalacije

Savjet
VAŽNO
Za uporabu skenera DR-X10C vaše računalo mora zadovoljavati sljedeće zahtjeve sustava.
Operacijski sustav:
• Microsoft Windows 2000 Professional SP4 ili noviji
• Microsoft Windows XP Professional SP2 ili noviji
• Microsoft Windows XP Home Edition SP2 ili noviji
• Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
• Microsoft Windows Vista Home basic, Home
premium, Business, Ultimate ili Enterprise
Microsoft Windows Vista postoji u 32- i 64-bitnoj verziji.
Specifikacije računala:
• Procesor: Pentium 4, 3,2GHz ili brži
• Memorija: 1 GB ili više
• Tvrdi disk: 1 GB ili više slobodnog prostora
• CD-ROM pogon
•Sučelje: Jedan standardni Hi-Speed USB 2.0
priključak na računalu ili SCSI kartica za proširenje
• Monitor: Preporučuje se rezolucija od 1024 × 768
(XGA) ili bolja
Preporučene SCSI kartice:
SCSI kartice proizvođača Adaptec (za PCI sabirnicu)
• AHA-2930U
• AHA-2940AU
• ASC-19160
• ASC-29160N
SCSI kartica proizvođača Adaptec (za sabirnicu za kartice)
• APA-1480
Aplikacija kompatibilna s ISIS-om ili aplikacija kompatibilna s TWAIN koja je kompatibilna s gore navedenim operativnim sustavima.
• Ako ne znate zahtjeve vašeg računalnog sustava, za više informacija javite se trgovini gdje ste kupili računalo ili proizvođaču računala.
• Nemojte istovremeno priključiti USB kabel i SCSI karticu.
• Prilikom korištenja USB sučelja na vašem računalu imajte na umu sljedeće napomene. – USB veza treba biti Hi-Speed USB 2.0 sučelje. – Brzine skeniranja su niže ako je standardno USB sučelje
vašeg računala USB Full-Speed (jednako USB 1.1).
– Koristite posljednji dostupan USB 2.0 upravljački program
tvrtke Microsoft. Obratite se lokalnom ovlaštenom distributeru Canonovih proizvoda za detaljnije informacije.
– Nisu garantirana sva USB sučelja koja dolaze kao standard
sa osobnim računalima. Obratite se lokalnom ovlaštenom distributeru Canonovih proizvoda za detaljnije informacije.
– Koristite USB kabel prvotno priložen uz skener ili kabel
kompatibilan s Hi-Speed USB 2.0.
• Pri korištenju SCSI kartice imajte na umu sljedeće. – Prilikom uporabe ili ugradnje SCSI kartice u vaše računalo
obvezno se pridržavajte postupka opisanog u priručniku za SCSI karticu i računalo.
– Ukupna duljina SCSI kabela kojeg možete ko ristiti određena
je SCSI standardima. Više informacija potražite u priručniku SCSI kartice koju koristite.
• Ako CPU, memorija, kartica sučelja i druge specifikacije ne zadovoljavaju standardne zahtjeve instalacije, brzina skeniranja može biti značajno smanjena i prijenos može potrajati dulje.
Čak i ako računalo zadovoljava preporučene specifikacije, brzina skeniranja može varirati, ovisno o postavkama skeniranja.
• Upravljački programi ISIS/TWAIN isporučeni sa skenerom neće nužno raditi na svim ISIS-kompatibilnim ili TWAIN­kompatibilnim aplikacijama. Za detalje, kontaktirajte vašeg prodavača softvera.
Poglavlje 2 Postavljanje
2-3

3. Instalacija softvera

VAŽNO
Savjet
Ovaj odjeljak opisuje kako instalirati softver.
Poglavlje 2 Postavljanje
O izborniku za postavljanje
Kada umetnete priloženi instalacijski disk u CD pogon računala, trebao bi se pojaviti izbornik prikazan dolje. Ako se izbornik ne pojavi, uz pomoć Explorera pristupite CD-u i pokrenite datoteku „SETUP.EXE”.
• Kao i kod svake instalacije softvera, prijavite se koristeći račun s administratorskim ovlastima.
• Ako koristite Windows Vista, mogao bi se pojaviti dijaloški okvir „User Account Control” („Kontrola korisničkih računa”) (Windows Vista). U tom slučaju unesite zaporku za račun s administratorskim ovlastima i kliknite [OK] [U redu].
Zaslon Typical Installation (Tipična instalacija)
Ovaj se zaslon pojavljuje kada u prozoru izbornika kliknete „Typical Installation” („Tipična instalacija”). Kliknite [Install] [Instaliraj] za instalaciju svih navedenih programa.
Upute o uporabi postupka za tipičnu instalaciju potražite u Vodiču za jednostavno pokretanje.
2-4
Zaslon Custom Installation (Prilagođena
instalacija)
Ovaj se zaslon pojavljuje kada u prozoru izbornika kliknete „Custom Installation” („Prilagođena instalacija”). Odaberite potvrdne okvire pokraj softvera koje želite instalirati. Kliknite [Install] [Instaliraj] za instaliranje odabranog softvera.
Zaslon Read Manual Screen (Pročitajte
priručnike)
Na ovom zaklonu možete odabrati jednog od priloženih elektronskih priručnika: Vodič za jednostavno pokretanje (isporučena je i tiskana kopija), Referentni vodič,
Korisnički priručnik (ovaj priručnik) ili CapturePerfect 3.0 upute za rad.
Poglavlje 2 Postavljanje
2-5
Poglavlje 2 Postavljanje
VAŽNO
USB priključakSCSI priključak
(D-sub, polovični s 50 pinova)
DIP prekidači za SCSI ID
Priključak napajanja
Tip 120 V
Tip 220 - 240 V

4. Spajanje skenera na računalo

Postoje dva načina za povezivanje skenera DR-X10C s računalom: USB veza putem standardnog USB priključka na računalu ili SCSI veza putem SCSI kartice ugrađene u utor za proširenje na računalu. Odaberite način koji najviše odgovara vašem računalnom okruženju.
Lokacije priključaka sučelja
USB priključak i SCSI priključak nalaze se na skeneru na mjestu prikazanom dolje.
• Nemojte istovremeno priključiti USB i SCSI kabel na računalo.
• Koristite isključivo isporučeni kabel za napajanje.
• Prilikom priključivanja i skener i računalo moraju biti isključeni.
• Prije priključivanja SCSI kabela uvjerite se da je računalo isključeno. Ako je računalo prilikom priključivanja bilo uključeno, tada možda neće pravilno prepoznati skener.
• SCSI kabel ne isporučuje se sa skenerom. Nabavite kabel s priključcima koji odgovaraju SCSI priključcima na skeneru i računalu.
Spajanje skenera na računalo
Za priključivanje računala pridržavajte se postupka za željeni način spajanja.
Uporaba USB veze
1. Priključite isporučeni kabel napajanja u priključak
napajanja na poleđini skenera.
2. Priključite kabel napajanja u AC utičnicu.
2-6
Poglavlje 2 Postavljanje
VAŽNO
Tip 120 V
Tip 220 - 240 V
3. Koristite dostavljeni USB kabel da biste spojili skener
na računalo.
Priključite kvadratni utikač USB kabela (tip B) u skener.
Uporaba SCSI veze
Prije priključivanja SCSI kabela uvjerite se da je računalo isključeno. Ako je računalo prilikom priključivanja kabela bilo uključeno, tada možda neće pravilno prepoznati skener.
1. Zatvorite Windowse i isključite napajanje računala.
2. Priključite isporučeni kabel napajanja u priključak
napajanja na poleđini skenera.
3. Priključite kabel napajanja u AC utičnicu.
4. Koristite SCSI kabel da biste spojili skener na
računalo.
2-7
VAŽNO
Prilikom serijskog povezivanja skenera s ostalim uređajima
DIP prekidači
Zadani položaj (SCSI ID=2)
imajte na umu sljedeće.
• SCSI ID skenera kao zadano je postavljen na „SCSI ID = 2”. Prilikom korištenja serijske konfiguracije s drugim SCSI uređajima, postavite DIP prekidače tako da SCSI ID brojevi u sustavu ne budu duplicirani.
• Skener DR-X10C opremljen je SCSI zaključnikom koji je trajno postavljen na ON (uključeno). Prilikom korištenja serijske konfiguracije s drugim SCSI uređajima, pobrinite se da skener DR-X10C bude povezan sa zadnjim uređajem u seriji. Zaključnike za sve ostale uređaje postavite na OFF (isključeno).
Poglavlje 2 Postavljanje
2-8
Poglavlje 2 Postavljanje
VAŽNO
Prekidač za uključivanje

5. Uključivanje (prepoznavanje skenera)

Kad prvi put uključite računalo i skener, funkcija „uključi i radi” sustava Windows prepoznaje skener i automatski instalira potrebni upravljački program uređaja.
O prekidaču za uključivanje
Kada se uključi prekidač za uključivanje (nalazi se na donjem lijevom dijelu prednje strane skenera), ladica za ulaganje dokumenata automatski se otvara. (Pogledajte str. 3-6.)
• Kada skener povezujete s računalom uz pomoć SCSI kabela, obvezno najprije uključite skener, a tek potom računalo. Ako najprije uključite računalo, tada možda neće pravilno prepoznati skener.
• Ponovno pritisnite prekidač za uključivanje kako biste isključili skener.
• Funkcija automatskog uključivanja/isključivanja putem USB-a automatski isključuje skener prilikom isključivanja računala.
• Nakon isključivanja skenera pričekajte barem 10 sekundi prije nego ga ponovo uključite.
• Ako nećete koristiti skener dulje vrijeme, trebate isključiti kabel napajanja iz AC utičnice zbog sigurnosti.
Prepoznavanje skenera
Skener će biti prepoznat kad se prvi put priključi na računalo.
1. Pazite da su skener i računalo pravilno povezani.
2. Uključite skener.
3. Uključite računalo.
4. Prijavite se u sustav Windows kao administrator.
5. Windowsi će automatski prepoznati skener i izvršiti
instalaciju upravljačkog programa uređaja.
• Windows 2000
• Windows XP
• Windows Vista
2-9
Savjet
• Kod sustava Windows Vista, instalacija se odvija automatski bez obzira na prikazanu poruku pomoći „Check here for status” („Provjerite ovdje za status”). Možete kliknuti na „Check here for status” („Provjerite ovdje za status”) kako biste prikazali napredak instalacije.
Poglavlje 2 Postavljanje
• Upravljački program uređaja DR-X10C instalira se u Device Manager (Upravitelj uređaja) kao [CANON DR-X10C USB] ili [CANON DR-X10C SCSI].
• Kod Windows XP i Vista na kraju instalacije se prikazuje poruka.
•Windows XP
• Windows Vista
• U Control Panel (Upravljačka ploča) na sljedeći način možete prikazati Device Manager (Upravitelj uređaja): – Kod Windows 2000, otvorite [System] [Sustav] i kliknite
[Device Manager] [Upravitelj uređaja] na kartici Hardware (Hardver).
– Kod Windows XP, najprije prebacite upravljačku ploču na
Classic View (Klasični prikaz) kako biste prikazali [System] [Sustav]. Potom otvorite [System] [Sustav] i kliknite [Device Manager] [Upravitelj uređaja] na kartici Hardware (Hardver).
– Kod Windows Vista, otvorite [System Maintenance]
[Održavanje sustava] i kliknite [Device Manager] [Upravitelj uređaja]. Ili prebacite upravljačku ploču na Classic View (Klasični prikaz) i kliknite ikonu [Device Manager] [Upravitelj uređaja].
2-10
Loading...
+ 125 hidden pages