Canon IMAGEFORMULA DR-7090C User Manual [sl]

Uporabniški priročnik
Pred uporabo izdelka preberite ta priročnik. Ko ga preberete, ga shranite na varno mesto za prihodnjo uporabo.
Predpisi ameriške Zvezne komisije za komunikacije (FCC) za 120-voltni model
Optični bralnik dokumentov, model M11063 Ta naprava je skladna s 15. delom Pravilnika FCC. Delovanje mora ustrezati tem pogojem: (1) Naprava ne sme ustvarjati škodljivih motenj, (2) naprava mora biti odporna na vse prejete motnje, vključno z motnjami, ki lahko povzročijo nepravilno delovanje. Opomba: ta oprema je bila preskušena in je skladna z omejitvami za digitalne naprave razreda B po določilih 15. dela Pravilnika FCC. Namen teh omejitev je zagotavljanje razumne zaščite pred škodljivimi motnjami pri namestitvi v stanovanjskih naseljih. Ta oprema ustvarja, uporablja in seva energijo na radijski frekvenci ter lahko, če ni pravilno nameščena in uporabljana, povzroča škodljive motnje radijskih signalov. Kljub temu pa ni mogoče zagotoviti, da pri posamezni nastavitvi oprema ne bo povzročala motenj. Če ta oprema povzroča škodljive motnje radijskega ali televizijskega signala, ki jih je mogoče preveriti z vklopom in izklopom opreme, priporočamo, da motnje poskusite odpraviti z enim od naslednjih ukrepov: – preusmerite ali prestavite anteno sprejemnika, – povečajte razdaljo med opremo in sprejemnikom, –priključite opremo v vtičnico, ki ni v istem tokokrogu kot
vtičnica, v katero je priključen sprejemnik,
– posvetujte se s prodajalcem ali z izkušenim serviserjem
radijskih in televizijskih naprav. Skladnost z omejitvami razreda B v poddelu B 15. dela Pravilnika FCC zahteva uporabo oklopljenega kabla. Ne spreminjajte ali prilagajajte opreme drugače, kot je navedeno v priročniku. Če opremo spremenite ali prilagodite na nedovoljen način, lahko pride do prepovedi uporabe opreme. Canon U.S.A. Inc. One Canon Plaza, Lake Success NY 11042, ZDA. Tel. št. (516)328-5000
PREDPISI O RADIJSKIH MOTNJAH (za 120-voltne modele)
Ta digitalna naprava ne presega omejitev razreda B glede oddajanja radijskega šuma iz digitalnih naprav, kot so te omejitve določene s kanadskim industrijskim standardom o digitalni opremi, ki povzroča motnje, ICES-003.
RÈGLEMENT SUR LE BROUILLAGE RADIOÉLECTR
IQUE (For 120 V models)
Cet appareil numérique respecte les limites de bruits radioélectriques applicables aux appareils numériques de Classe B prescrites dans la norme sur le matériel brouilleur: “Appareils Numériques”, NMB-003 édictée par l’Industrie Canada.
Mednarodni program za pisarniško opremo ENERGY STAR
®
Kot partnerji programa ENERGY STAR® smo pri družbi Partner, Canon Electronics Inc. presodili, da ta naprava ustreza smernicam programa za energetsko učinkovitost ENERGY STAR
Mednarodni program za pisarniško opremo ENERGY
®
je program za promocijo varčevanja z energijo pri
STAR
®
.
uporabi računalnikov in druge pisarniške opreme. Program podpira razvoj in prodajo izdelkov s funkcijami za učinkovito zmanjševanje porabe energije. Program je odprt in v njem lahko poslovni subjekti prostovoljno sodelujejo. Ciljni izdelki so pisarniška oprema, na primer računalniki, zasloni, tiskalniki, telefaksi, kopirni stroji in optični bralniki. Standardi in logotipi so enotni v vseh sodelujočih državah.
i
Samo za EU (in EGP)
Ta oznaka pomeni, da tega izdelka v skladu z direktivo OEEO (2002/96/ES) in državno zakonodajo ne smete odvreči med gospodinjske odpadke. Ta izdelek morate odstraniti na ustrezno
zbiralno mesto, na primer pri pooblaščenem prodajalcu, ko kupite podoben nov izdelek, ali na zbiralno mesto za reciklažo električne in elektronske opreme. Neprimerno ravnanje s takšnimi odpadki lahko negativno vpliva na okolje in človekovo zdravje zaradi nevarnih snovi, ki so na splošno povezane z električno in elektronsko opremo. S pravilno odstranitvijo izdelka hkrati prispevate tudi k učinkoviti porabi naravnih virov. Če želite več informacij o tem, kje lahko odložite odpadno opremo za reciklažo, pokličite občinski urad, komunalno podjetje ali službo, ki skrbi za odstranjevanje odpadkov, ali si oglejte načrt OEEO. Če želite več informacij o vračanju in recikliranju izdelkov v skladu z direktivo OEEO,
www.canon-europe.com/environment
obiščite
.
(EGP: Norveška, Islandija in Lihtenštajn)
Für EMVG
Dieses Produkt ist zum Gebrauch im Wohnbereich, Geschäfts-und Gewerbebereich sowie in Kleinbetrieben vorgesehen.
Für 3. GPSGV
“Maschinenlärminformations-Verordnung 3. GPSGV: Der höchste Schalldruckpegel beträgt 70 dB(A) oder weniger gemäß EN ISO 7779”
Imena modelov
Za namene skladnosti z varnostnimi predpisi v posameznih prodajnih regijah je ta optični bralnik dokumentov označen s spodnjim imenom. DR-X10C: model M11063
Blagovne znamke
• Canon in logotip Canon sta registrirani blagovni znamki družbe Canon Inc., zaščiteni v ZDA, v drugih državah pa sta lahko blagovni znamki ali registrirani blagovni znamki.
• imageFORMULA je blagovna znamka družbe Canon Electronics Inc.
• Microsoft in Windows sta registrirani blagovni znamki ali blagovni znamki družbe Microsoft Corporation v ZDA in drugih državah.
• Adobe, Adobe Acrobat in Adobe Reader so registrirane blagovne znamke družbe Adobe Systems Incorporated v ZDA in drugih državah.
TM
•ISIS
je blagovna znamka družbe EMC Corporation
v ZDA.
• Druga imena izdelkov in podjetij v teh navodilih so lahko blagovne znamke drugih podjetij.
Avtorske pravice
Copyright 2007 CANON ELECTRONICS INC. Vse pravice pridržane. Nobenega dela te publikacije ni dovoljeno reproducirati ali prenašati v kakršni koli obliki, elektronski ali mehanski, vključno s kopiranjem in snemanjem, ali s kakršnim koli sistemom za shranjevanje ali pridobivanje podatkov brez predhodnega pisnega dovoljenja podjetja CANON ELECTRONICS INC.
Izjave o zavrnitvi odgovornosti
Informacije v tem dokumentu se lahko spremenijo brez predhodnega obvestila.
DRUŽBA CANON INC. V ZVEZI S TEM GRADIVOM NE DAJE NIKAKRŠNEGA JAMSTVA, NE IZRECNEGA NE IMPLICIRANEGA, RAZEN JAMSTEV NAVEDENIH V TEM DOKUMENTU. TO BREZ OMEJITEV VKLJUČUJE JAMSTVA O TRŽLJIVOSTI, PRIMERNOSTI ZA PRODAJO, USTREZNOSTI ZA DOLOČEN NAMEN IN NEKRŠITVI PRAVIC. DRUŽBA CANON INC. NE ODGOVARJA ZA NIKAKRŠNO NEPOSREDNO, NAKLJUČNO ALI POSLEDIČNO ŠKODO, IZGUBO ALI STROŠKE, KI BI LAHKO NASTALI ZARADI UPORABE TEGA GRADIVA.
ii

Uvod

Nasvet
Zahvaljujemo se vam za nakup optičnega bralnika dokumentov Canon imageFORMULA DR-X10C. Pred uporabo optičnega bralnika natančno preberite ta in ostale navedene priročnike in čim bolj spoznajte njegove funkcije, da boste lahko najbolje izkoristili njegove zmogljivosti. Ko preberete priročnike, jih shranite na varno mesto za prihodnjo uporabo.

Priročniki za optični bralnik

Dokumentacijo optičnega bralnika sestavljajo Kratki priročnik in Referenčna navodila (priložena optičnemu bralniku), Uporabniški priročnik (ta priročnik) in Navodila za uporabo programa CapturePerfect3.0, ki so priloženi
v elektronski obliki in med namestitvijo programske opreme na voljo v namestitvenem meniju.
Kratki priročnik
V tem priročniku so opisani postopki nastavitve optičnega bralnika. Pri nameščanju optičnega bralnika sledite postopkom, opisanim v kratkem priročniku.
Referenčna navodila
Ta priročnik vsebuje izvlečke osnovnih navodil za upravljanje optičnega bralnika, povzete po uporabniškem priročniku.
Uporabniški priročnik (ta priročnik)
Ta priročnik je razdeljen na dva dela: strojno opremo in programsko opremo. V delu o strojni opremi so splošne informacije o nastavitvah za upravljanje optičnega bralnika, vzdrževanju in odpravljanju napak. V delu o programski opremi je opisana uporaba gonilnika ISIS/TWAIN in nastavitve orodja za registracijo opravil.
Navodila za uporabo programa CapturePerfect 3.0 (elektronski priročnik)
To so na vodila za uporabo Canonovega programa CapturePerfect 3.0 za upravljanje optičnega bralnika.
• Uporabniški priročnik in dokument CapturePerfect 3.0 se med namestitvenim postopkom namestita, kot je prikazano na slikah.
Uporabniški priročnik
Navodila za uporabo programa CapturePerfect 3.0
iii
• Elektronske različice vseh priročnikov si lahko ogledate na
OPOZORILO
POZOR
POMEMBNO
Nasvet
namestitveni zgoščenki.

Oznake v tem priročniku

Spodnje oznake v teh navodilih označujejo postopke, omejitve, previdnostne ukrepe in navodila, ki jih morate upoštevati zaradi varne uporabe izdelka.
Označuje opozorilo, da lahko nepravilna izvedba postopka povzroči smrt ali telesne poškodbe. Zaradi varne uporabe optičnega bralnika vedno upoštevajte ta opozorila.
Označuje nevarnost, zaradi katere lahko poškodujete sebe ali opremo, če postopka ne izvedete pravilno. Zaradi varne uporabe optičnega bralnika vedno upoštevajte ta opozorila.
Označuje delovne zahteve in omejitve. Te opombe pozorno preberite, da boste optični bralnik znali pravilno uporabljati in ga ne boste poškodovali.
Označuje opis delovanja ali dodatne razlage postopka. Toplo priporočamo, da preberete te opombe.
iv

Razporeditev vsebine priročnika

Priročnik ima spodnja poglavja.
Strojna oprema
Poglavje 1 Pred uporabo optičnega bralnika
Pregled optičnega bralnika DR-X10C
Poglavje 2 Namestitev
Sistemsko okolje za DR-X10C in priključitev na osebni računalnik
Poglavje 3 Osnovno delovanje
Osnove uporabe optičnega bralnika DR-X10C
Poglavje 4 Druge funkcije
Opis uporabniškega načina in drugih funkcij
Poglavje 5 Vzdrževanje
Opis postopkov rednega čiščenja in zamenjave valjev
Poglavje 6 Praktični primeri
Opisi prikazanih sporočil in ukrepov za odpravljanje težav
Poglavje 7 Dodatek
Seznam tehničnih podatkov in informacije o podpori
Programska oprema
Poglavje 8 Nastavitve gonilnika ISIS/TWAIN
Opis nastavitev gonilnika ISIS/TWAIN
Poglavje 9 Nastavitve orodja za registracijo opravil
Opis nastavitev aplikacije Job Registration Tool (Orodje za registracijo opravil)
Poglavje 10 Praktični primeri
Referenčne informacije o nastavitvah programske opreme
v
Uporabniški priročnik
Pred uporabo izdelka preberite ta priročnik. Ko ga preberete, ga shranite na varno mesto za prihodnjo uporabo.

Strojna oprema

Strojna oprema

Kazalo vsebine

Uvod ........................................................................iii
Priročniki za optični bralnik...................................... iii
Oznake v tem priročniku..........................................iv
Razporeditev vsebine priročnika ..............................v
Poglavje 1 Pred uporabo optičnega bralnika
1. Pomembna varnostna navodila........................1-2
Mesto namestitve ................................................. 1-2
Napajanje ............................................................. 1-2
Premikanje optičnega bralnika ............................. 1-3
Ravnanje z optičnim bralnikom............................. 1-3
Odstranjevanje ..................................................... 1-5
2. Značilnosti ........................................................1-6
3. Imena in funkcije sestavnih delov...................1-10
Prikaz sprednje strani, podajalna reža
in izstopna reža .................................................. 1-10
Pogled od zadaj.................................................. 1-11
Nadzorna plošča................................................. 1-11
Poglavje 2 Namestitev
1. Namestitveni postopki ......................................2-2
2. Zahteve za namestitev .....................................2-3
3. Namestitev programske opreme ......................2-4
O meniju Setup (Namestitev) ............................... 2-4
4. Priključitev optičnega bralnika na računalnik....2-6
Mesta vmesniških priključkov ............................... 2-6
Priključitev optičnega bralnika na računalnik........ 2-6
5. Vklop napajanja (prepoznavanje optičnega
bralnika)............................................................2-9
O stikalu napajanja...............................................2-9
Prepoznavanje optičnega bralnika ....................... 2-9
Poglavje 3 Osnovno delovanje
1. Vklop in izklop napajanja..................................3-2
O stikalu napajanja...............................................3-2
2. Dokumenti ........................................................3-4
Podprti dokumenti................................................. 3-4
3. Podajalni in izstopni pladenj za dokumente .....3-6
Priprava pladnja podajalnika dokumentov............ 3-6
Prilagajanje vodil za dokumente........................... 3-8
Priprava pladnja za izstopne dokumente............ 3-10
4. Načini podajanja dokumentov........................ 3-11
Izbiranje načina podajanja dokumentov .............3-11
5. Optično branje................................................3-13
O funkciji opravil ................................................. 3-13
CapturePerfect 3.0 ............................................. 3-14
6. Uporaba listov patchcode (dokumentna črtna
koda) (dodatna oprema)................................. 3-18
O listih patchcode (dokumentna črtna koda)...... 3-18
Uporaba listov patchcode
(dokumentna črtna koda).................................... 3-19
7. Odstranjevanje zagozdenega papirja
in napaka dvojnega podajanja ....................... 3-20
Ravnanje v primeru zagozdenega papirja.......... 3-20
Ravnanje v primeru dvojnega podajanja ............ 3-21
Poglavje 4 Druge funkcije
1. Druge funkcije in nastavitve .............................4-2
2. Opis funkcije.....................................................4-4
3. User Mode (Uporabniški način)........................ 4-9
Postopek upravljanja uporabniškega načina........ 4-9
4. Funkcije uporabniškega načina...................... 4-11
Poglavje 5 Vzdrževanje
1. Redno vzdrževanje ..........................................5-2
Ččenje optičnega bralnika.................................. 5-2
Ččenje stekla in valjev ....................................... 5-3
Odpiranje in zapiranje zgornje enote.................... 5-3
Ččenje valjev s čistilnim listom........................... 5-4
Ččenje stekla ..................................................... 5-5
Ččenje valjev plošče.......................................... 5-6
Ččenje prevzemnega in podajalnega valja ........ 5-7
Odstranjevanje zaviralnega valja.......................... 5-9
2. Zamenjava prenosnih valjev ..........................5-12
Cikel zamenjave valjev ....................................... 5-12
Preverjanje in ponastavitev števca strani........... 5-13
ii
3. Zamenjava in čiščenje kartuše s črnilom
imprinterja (označevalnika) ............................5-14
O imprinterju (označevalniku)............................. 5-14
Zamenjava kartuš s črnilom................................ 5-15
Ččenje tiskalnih glav ........................................ 5-19
Preskušanje imprinterja (označevalnika)............ 5-20
Poglavje 6 Praktični primeri
1. Sporočila ..........................................................6-2
Prikaz stanja ......................................................... 6-2
Sporočila o napakah............................................. 6-3
2. Odpravljanje težav............................................6-5
Vrste težav............................................................ 6-5
Težava in rešitev .................................................. 6-5
3. Odstranjevanje programske opreme ................6-9
Odstranjevanje gonilnikov ISIS/TWAIN................ 6-9
Poglavje 7 Dodatek
1. Tehnični podatki ...............................................7-2
Tehnični podatki enote ......................................... 7-2
Dodatna oprema................................................... 7-4
Potrošni deli.......................................................... 7-4
Zunanje mere ....................................................... 7-5
2. Tehnični podatki dodatne opreme ....................7-6
Tehnični podatki črtne kode.................................. 7-6
Tehnični podatki imprinterja (označevalnika) ....... 7-7
3. Stvarno kazalo..................................................7-8
Strojna oprema
iii
Poglavje 1 Pred uporabo optičnega bralnika
1. Pomembna varnostna navodila ....................... 1-2
Mesto namestitve ..................................................1-2
Napajanje ..............................................................1-2
Premikanje optičnega bralnika..............................1-3
Ravnanje z optičnim bralnikom .............................1-3
Odstranjevanje ......................................................1-5
2. Značilnosti........................................................ 1-6
3. Imena in funkcije sestavnih delov.................. 1-10
Prikaz sprednje strani, podajalna reža
in izstopna reža...................................................1-10
Pogled od zadaj ..................................................1-11
Nadzorna plošča .................................................1-11
Poglavje 1 Pred uporabo optičnega bralnika
960 mm (37,8") ali več
100 mm (3,9") ali več
660 mm (25,98")
ali več

1. Pomembna varnostna navodila

Zaradi varnega delovanja optičnega bralnika pozorno preberite spodnja varnostna opozorila in previdnostne ukrepe.
Mesto namestitve
Delovanje optičnega bralnika je odvisno od okolja, v katerem je nameščen. Mesto namestitve optičnega bralnika mora ustrezati spodnjim zahtevam.
Optični bralnik namestite tako, da bo dovolj prostora za uporabo, vzdrževanje in prezračevanje.
Napravo namestite tako, da ne bo izpostavljena neposredni sončni svetlobi. Če to ni mogoče, svetlobo zasenčite z zavesami.
Naprave ne nameščajte na zelo prašnih mestih.
Naprave ne nameščajte na toplih ali vlažnih
mestih, na primer v bližini vodne pipe, grelnika za vodo ali vlažilnika zraka, in na mestih, kjer so prisotni hlapi amonijaka, razredčila in drugih hlapnih kemikalij.
Ne nameščajte je na mesta, ki so izpostavljena tresljajem.
Optičnega bralnika ne izpostavljajte hitrim temperaturnim spremembam. Če je prostor, kjer je nameščen optični bralnik, hladen in hitro ogret, lahko v napravi pride do kondenzacije vode. To lahko močno vpliva na kakovost optičnega branja.
Najboljšo kakovost optičnega branja dosežete pri naslednjih pogojih: Sobna temperatura: 10 °C do 32,5 °C (50 °F do 90,5 °F) Vlažnost: od 20 do 80 % relativne vlažnosti
Optičnega bralnika ne namestite v bližini opreme, ki ustvarja magnetno polje (npr. zvočnikov, televizorjev, radijskih sprejemnikov).
Napajanje
Optični bralnik lahko priključite samo v električno vtičnico z ustrezno napetostjo in frekvenco (ali 120 V in 60 Hz ali 220–240 V in 50/60 Hz, odvisno od regije).
Ne uporabljajte optičnega bralnikom z virom napajanja, ki ne ustreza navedeni napetosti. To bi lahko povzročilo požar ali električni udar.
V vtičnico, v katero je priključen optični bralnik, ne priključite drugih električnih naprav. Če uporabljate podaljšek, preverite, ali ustreza zahtevam za električni tok, kakršnega potrebuje optični bralnik.
Napajalni kabel lahko poškodujete, če pogosto stopate nanj ali če nanj postavite težak predmet. Nadaljnja uporaba poškodovanega kabla je lahko vzrok nesreče, na primer požara ali električnega udara.
Kabel razvijte, preden ga uporabite.
1-2
Poglavje 1 Pred uporabo optičnega bralnika
OPOZORILO
Ne vlecite za napajalni kabel. Če želite izključiti napajalni kabel, ga primite za vtič in ga odstranite iz vtičnice.
Okoli električnega vtiča naj bo dovolj prostora, da ga lahko v nujnem primeru brez težav izključite.
Če imate kakršna koli vprašanja o napajanju, se za dodatne informacije obrnite na pooblaščenega zastopnika ali serviserja družbe Canon.
Premikanje optičnega bralnika
Optični bralnik tehta približno 39 kg (86 lbs). Optični bralnik lahko dvigneta ali premakneta samo dve osebi – vsaka naj ga prime na eni strani. Sami ne poskušajte dvigniti optičnega bralnika. Optični bralnik bi lahko padel na tla ali vam priščipnil prste, pri čemer lahko pride do telesnih poškodb ali poškodbe optičnega bralnika. Pri premikanju optičnega bralnika bodite zelo previdni.
Preden premaknete optični bralnik, izključite vmesniški in napajalni kabel. Če optični bralnik premaknete, ne da bi izklopili kable, se lahko vtiči in priključki poškodujejo ali povzročijo, da vam optični bralnik pade na tla, pri čemer lahko pride do telesnih poškodb ali poškodbe optičnega bralnika.
Ravnanje z optičnim bralnikom
Pri uporabi optičnega bralnika upoštevajte spodnje previdnostne ukrepe. Če jih ne boste upoštevali, lahko pride do požara ali električnega udara.
Alkohola, benzena, razredčila, razpršil in drugih zelo vnetljivih snovi ne uporabljajte v bližini optičnega bralnika.
Napajalnega kabla ne prerežite, poškodujte ali spreminjajte. Na kabel ne odlagajte težkih predmetov, kabla pa ne vlecite in ne prepogibajte.
Če imate mokre roke, ne poskušajte priključiti napajalnega kabla.
Napajalnega kabla ne priključite v razdelilnik z več vtičnicami.
Ne prepletajte in ne zvijajte napajalnega kabla, ker to lahko povzroči požar ali električni udar. Pri priključitvi napajalnega kabla poskrbite, da bo napajalni vtič pravilno in varno priključen v napajalno vtičnico.
Če uporabljate podaljšek na kolutu, razvijte ves kabel, ki je na njem. Dolgotrajno delovanje s kablom, navitim na kolut, lahko povzroči pregrevanje kabla in požar.
Z optičnim bralnikom ne uporabljajte drugega napajalnega kabla kot priloženega.
Ne poskušajte razstaviti ali spreminjati optičnega bralnika na kakršen koli način, ker je to nevarno in lahko povzroči požar ali električni udar.
V bližini optičnega bralnika ne uporabljajte vnetljivih razpršil.
Kadar čistite optični bralnik, izklopite stikalo napajanja in izključite napajalni kabel iz električne vtičnice.
1-3
Poglavje 1 Pred uporabo optičnega bralnika
POZOR
Nekatere dele lahko očistite samo pri vklopljenem napajanju. V tem primeru bodite previdni, da preprečite električni udar.
Optični bralnik čistite z rahlo vlažno in dobro ožeto krpo. Ne uporabljajte alkohola, benzena, razredčila ali drugih vnetljivih snovi.
Če optični bralnik oddaja nenavadne zvoke ali prekomerno toploto, iz njega prihaja dim ali nenavadne vonjave, če ne deluje ali nepravilno deluje, takoj izklopite stikalo napajanja in izključite vtič napajalnega kabla iz vtičnice. Za dodatne informacije se obrnite na pooblaščenega zastopnika ali serviserja družbe Canon.
Ne dovolite, da bi optični bralnik padel na tla, in ga ne izpostavljajte udarcem ali močnim sunkom. Če se optični bralnik poškoduje, izklopite stikalo napajanja in izključite vtič napajalnega kabla iz električne vtičnice. Napravo odnesite na servis k pooblaščenemu zastopniku ali serviserju družbe Canon.
Preden premaknete optični bralnik, izklopite stikalo napajanja optičnega bralnika in izključite vtič napajalnega kabla iz električne vtičnice.
Optičnega bralnika ne namestite na nestabilno ali neravno podlago oziroma na mesto, ki je izpostavljeno tresljajem, ker bi to lahko povzročilo padec optičnega bralnika, pri katerem lahko pride do telesnih poškodb ali poškodbe optičnega bralnika.
Ne zakrijte rež za prezračevanje. To bi lahko povzročilo pregrevanje optičnega bralnika, zaradi katerega lahko pride do požara.
Na optični bralnik ne odlagajte majhnih kovinskih predmetov, kot so papirne sponke in nakit. Ti predmeti lahko zdrsnejo v optični bralnik in povzročijo požar ali električni udar. Če v optični bralnik zdrsne takšen predmet, takoj izklopite stikalo napajanja in izključite vtič napajalnega kabla iz električne vtičnice. Napravo odnesite na servis k pooblaščenemu zastopniku ali serviserju družbe Canon.
Optičnega bralnika ne namestite na prašno ali vlažno mesto. To bi lahko povzročilo požar ali električni udar.
Na optični bralnik ne odlagajte predmetov. Takšni predmeti se lahko prevrnejo ali padejo in povzročijo telesne poškodbe.
Če želite izključiti napajalni kabel, ga čvrsto primite za priključni konec. Ne vlecite napajalnega kabla, ker bi to lahko poškodovalo ali razgalilo žice v njem in povzročilo požar ali električni udar.
Okoli vtiča naj bo dovolj prostora, da ga lahko brez težav izključite. Če okoli vtiča postavite druge predmete, ga v nujnih primerih ne boste mogli izključiti.
te, da v napravo ne polijete vode ali vnetljivih
Pazi snovi (alkohol, benzen, razredčilo itd.), saj lahko povzročijo požar ali električni udar.
Če optičnega bralnika ne boste uporabljali nekaj časa (npr. ponoči), zaradi varnosti izklopite stikalo
napajanja. Če dlje časa ne boste uporabljali optičnega bralnika, na primer med večdnevnimi prazniki, zaradi varnosti izklopite stikalo napajanja in napajalni izključite kabel iz električne vtičnice.
1-4
Ne uporabljajte optičnega bralnika, če nosite ohlapna oblačila ali nakit, ki bi se lahko zataknil vanj. Ob tem se lahko poškodujete. Če nosite kravato ali imate dolge lase, bodite izredno previdni. Če se kar koli zatakne v optični bralnik, takoj izključite napajalni kabel, da zaustavite optični bralnik.
Bodite previdni pri vstavljanju papirja v optični bralnik in odstranjevanju zagozdenega papirja. Pazite, da se ne urežete z ostrim robom papirja.
Odstranjevanje
Optični bralnik in pretvornik izmeničnega toka odstranite v skladu s krajevnimi predpisi in zakonodajo ali pa se obrnite na prodajalca, pri katerem ste ga kupili.
Poglavje 1 Pred uporabo optičnega bralnika
1-5

2. Značilnosti

V nadaljevanju so opisane glavne značilnosti optičnega bralnika DR-X10C.
Poglavje 1 Pred uporabo optičnega bralnika
Značilnosti optičnega bralnika
Hitro podajanje dokumentov
Optični bralnik lahko v načinih črno-belega, sivinskega in barvnega optičnega branja na minuto optično prebere do 100 listov velikosti LTR/A4.
*
Nastavitve optičnega branja: pokončni listi velikosti LTR/A4, dvostransko, 200 dpi
Različni načini optičnega branja
Optični bralnik omogoča šest načinov optičnega branja: črno-belo, razpršitev napake, napredno izboljšanje
besedila, napredno izboljšanje besedila II, 256-stopenjsko lestvico sivin in 24-bitno optično branje.
* S funkcijo Advanced Text Enhancement (Napredno
izboljšanje besedila) lahko izboljšate razločnost besedila z obdelavo barv ozadja in ospredja.
Podajalnik za 500 listov
V pladenj podajalnika dokumentov lahko vstavite do 500 listov navadnega papirja.
Stikalo napajanja, vezano na povezavo USB
V uporabniškem načinu lahko nastavite, da se optični bralnik samodejno vklopi in izklopi skladno z napajanjem računalnika. (Glejte »O stikalu
napajanja« na str. 3-2.)
Način Count-Only (Samo štetje)
Če optični bralnik uporabljate kot samostojno napravo, v tem načinu naprava prešteje število vstavljenih listov.
(Glejte »Način Count-Only (Samo štetje)« na str. 4-4.)
Prilagodljivi pladenj podajalnika dokumentov
Izhodiščni položaj pladnja podajalnika dokumentov lahko prilagodite po višini glede na število listov dokumenta, ki ga želite vstaviti. (Glejte »Priprava
pladnja podajalnika dokumentov« na str. 3-6.)
Način Long Document (Dolg dokument)
S funkcijo Paper Size Detection (Zaznavanje velikosti papirja) lahko optično berete dokumente dolžine do enega metra (39,4 palcev). (Glejte »Nastavitev načina
Long Document (Dolg dokument)« na str. 3-5.)
Funkcija opravil
Nastavitve optičnega branja in ciljno mesto shranjevanja slik optičnega branja lahko registrirate kot opravila, ki jih upravljate z gumbi na nadzorni plošči.
(Glejte »O funkciji opravil« na str. 3-13.)
Izbirno ozadje
Pri optičnem branju dokumentov lahko izberete belo ali črno ozadje. (Glejte »Izbirno ozadje« na str. 4-7.)
Popolnoma prilagodljivi vodili za dokumente
Levo in desno vodilo za dokumente lahko prilagodite tako, da izvedete optično branje samo leve ali desne strani dokumenta. (Glejte »Prilagajanje vodil za
dokumente« na str. 3-8.)
Uporabniški način
Funkcije uporabniškega načina lahko uporabite s skoraj vsemi nastavitvami optičneg
»Funkcije uporabniškega načina« na str. 4-11.)
a bralnika. (Glejte
1-6
Poglavje 1 Pred uporabo optičnega bralnika
Fixed-Size Scanning
(Optično branje določene
velikosti)
Auto-Size Detection Scanning (Optično branje s samodejnim
zaznavanjem velikosti)
Funkcije zaznavanja
Auto Image Type Detection (Samodejno zaznavanje vrste slike)
Optični bralnik samodejno zazna, ali je dokument črno­bel ali barven.
Auto Paper Size Detection (Samodejno zaznavanje velikosti papirja)
Naprava pred optičnim branjem samodejno zazna velikost dokumenta.
Funkcija Skew Detection (Zaznavanje poševnosti)
Optični bralnik zaustavi podajanje dokumenta, če zazna, da je dokument poševno vstavljen v podajalno režo. (Glejte »Funkcija Skew Detection (Zaznavanje
poševnosti)« na str. 4-6.)
Staple Detection (Zaznavanje sponk)
Optični bralnik zaustavi podajanje dokumenta, če zazna, da je dokument spet s sponkami.
(Glejte »Funkcija
Staple Detection (Zaznavanje sponk)« na str. 4-6.)
Funkcija Ultrasonic Double-Feed Detection (Ultrazvočno zaznavanje dvojnega podajanja)
Optični bralnik zaustavi podajanje, če ultrazvočno tipalo zazna, da sta bila hkrati podana dva lista dokumenta ali več. (Glejte »Funkcija zaznavanja
dvojnega podajanja« na str. 4-5.)
* Če ne želite, da bi naprava samolepilne nalepke na
dokumentu zaznala kot dvojno podajanje, lahko določite tudi območje, v katerem se zaznavanje ne izvaja.
Double-Feed Detection by Document Length (Zaznavanje dvojnega podajanja po dolžini dokumenta)
Optični bralnik zaustavi podajanje dokumenta, če na podlagi dolžine dokumenta zazna dvojno podajanje.
(Glejte »Funkcija zaznavanja dvojnega podajanja« na str. 4-5.)
* Na podlagi dolžine prvega lista dokumenta optični bralnik
zazna dvojno podajanje, če se dolžina vstavljenega lista razlikuje od dolžine prvega.
Prescan (Poskusno optično branje)
Ta funkcija na začetku postopka izvede poskusno optično branje prve strani, nato začasno zaustavi napravo, da lahko prilagodite svetlost in kontrast slike, preden nadaljujete z optičnim branjem.
Verify Scan (Potrdi optično branje)
Med optičnem branjem naprava primerja prešteto število optično prebranih strani z vnaprej določenim številom strani ali številom, pridobljenim z načinom Count-Only (Samo štetje). (Glejte »Verify Scan (Potrdi
optično branje)« na str. 4-4.)
Text Orientation Detection (Zaznavanje usmerjenosti besedila)
Naprava prepozna usmerjenost posameznih strani in po potrebi z vrtenjem slike optičnega branja v korakih po 90 stopinj uskladi usmerjenost.
Image Processing (Obdelava slike)
Prevent Bleed Through/Remove Background (Prepreči prosojnost/Odstrani ozadje)
Preprečuje, da bi bilo na sliki optičnega branja vidno ozadje ali slika hrbtne strani izvirnika.
Image Rotation (Vrtenje slike)
Optični bralnik lahko slike optičnega branja zavrti v korakih po 90° stopinj ali zazna usmerjenost besedila in z vrtenjem slike optičnega branja v korakih po 90 stopinj popravi usmerjenost.
1-7
Poglavje 1 Pred uporabo optičnega bralnika
Poševna slika Izravnana poševnost slike
Barvni dokument Slika z izpuščeno rdečo
barvo (filtriranje rdeče barve)
Slika z luknjami za
vezavo
Slika z luknjami za vezavo
Dvostranski dokumenti
s prazno stranjo
Izpuščene slike praznih
strani
Sliki sprednje in hrbtne
strani
Združena slika
Deskew (Izravnavanje poševnosti)
Optični bralnik izravna sliko optičnega branja, če na podlagi slike zazna, da je bil list dokumenta vstavljen postrani.
Funkciji Color Dropout (Izpuščanje barve) in Color Enhancement (Poudarjanje barve)
Optični bralnik ima funkciji izpuščanja in poudarjanja, ki omogočata, da določite barvo (rdečo, modro ali zeleno), ki jo naprava izpusti oziroma poudari pri ustvarjanju slike optičnega branja.
Remove Binder Holes (Odstranjevanje lukenj za vezavo)
Izbriše sence, ki se zaradi lukenj za vezavo na izvirnem dokumentu pojavijo na slikah optičnega branja.
Skip Blank Page (Izpusti prazno stran)
Optični bralnik izvede optično branje obeh strani in ne shrani slike strani, ki jo zazna kot prazno.
Folio Scan (Optično branje zloženk)
Dokumente, ki so preveliki za vstavljanje v optični bralnik, lahko prepognete in jih vstavite v optični bralnik, ki bo optično prebral obe strani in ju združil v eno sliko.
* Funkcija Folio Scan (Optično branje zloženk) podpira
dokumente velikosti do A1 (594 × 841 mm (23,4" × 33,1")), če jo uporabite v načinu Long Document (Dolg dokument).
1-8
Poglavje 1 Pred uporabo optičnega bralnika
Dokument za optično
branje
(150 dpi, barvno)
(300 dpi, črno-belo)
Dve različni sliki optičnega branja
Funkcija MultiStream (Vzporedno optično branje)
Optični bralnik podpira funkcijo MultiStream (Vzporedno optično branje), ki lahko odvisno od programska na podlagi enega optičnega branja ustvari vzporedni sliki z različnimi nastavitvami. Ta funkcija je na voljo samo, če optično branje izvajate s programsko opremo CapturePerfect 3.0 (priloženo optičnemu bralniku) ali drugim programom, ki podpira funkcijo MultiStream (Vzporedno optično branje).
Druge funkcije
Rapid Recovery System (Sistem hitre obnovitve)
Če je ta možnost vklopljena in tipalo zazna nepravilno podajanje zaradi zagozdenega papirja ali dvojnega podajanja ter zaradi tega zaustavi podajanje, lahko med začasno zaustavijo odpravite vzrok nepravilnega podajanja, optično branje pa se nato nadaljuje s stranjo, pri kateri je bila napaka zaznana.
(Glejte »Odstranjevanje zagozdenega papirja in napaka dvojnega podajanja« na str. 3-20.)
* Funkcija Rapid Recovery System (Sistem hitre obnovitve),
je koristna, če je vzrok za zaustavitev zagozditev, dvojno podajanje, poševnost ali sponka.
Zaščita pred prahom
Optični bralnik ima spodnje funkcije za preprečevanje nabiranja prahu in delcev papirja na steklu optičnega bralnika, ki bi lahko vplivali na kakovost slike. Pihalnik: ventilator v optičnem bralniku ustvarja zračni pretok, ki odpihne prašne delce s stekla optičnega bralnika.
Brisalnik za prah: pred optičnim branjem se začne vrteti krtača, ki je nameščena na valju na nasprotni strani stekla optičnega bralnika, in s stekla odstrani prašne delce. Mehanizem za izogibanje prašnim delcem: ko tipalo zazna prah na steklu optičnega bralnika, se tipalo premakne tako, da prah ne bo viden na slikah optičnega branja. (Glejte »Funkcije uporabniškega načina« na
str. 4-11.)
Dodatna oprema
Imprinter (Označevalnik) (dodatna oprema)
Dodatni imprinter (označevalnik) ima en tiskalnik za označevanje dokumentov pred optičnim branjem in drug tiskalnik za označevanje dokumentov po njem.
* Tiskalnika lahko uporabljate tudi skupaj.
Zaznavanje črtne kode (dodatna oprema)
Če namestite dodatni modul za črtno kodo, naprava lahko zaznava črtne kode v dokumentih.
Podpora za patchcode (dokumentna črtna koda) (dodatna oprema)
Če namestite dodatni dekoder za patchcode (dokumentno črtno kodo), naprava zaznava liste patchcode, ki so vstavljeni za ločevanje svežnjev.
(Glejte »Uporaba listov patchcode (dokumentna črtna koda) (dodatna oprema)« na str. 3-18.)
1-9
Poglavje 1 Pred uporabo optičnega bralnika

3. Imena in funkcije sestavnih delov

V nadaljevanju so opisana imena in funkcije sestavnih delov optičnega bralnika dokumentov DR-X10C.
Prikaz sprednje strani, podajalna reža in izstopna reža
Pladenj za izstopne dokumente
Tukaj izstopajo dokumenti. (Glejte str. 3-10.)
Pladenj podajalnika dokumentov
Vstavite dokument, ki ga želite optično prebrati. (Glejte
str. 3-6.)
Stikalo napajanja
Vklop in izklop optičnega bralnika. (Glejte str. 3-2.)
Nadzorna plošča (Glejte str. 1-11.)Vodili za dokumente
Prilagodite ju širini dokumenta, da se bodo optično prebrani dokumenti pravilno zlagali. (Glejte str. 3-10.)
Zapora za izstopni papir
Prilagodite jo dolžini dokumenta, da listi ne bi padli iz pladnja. (Glejte str. 3-10.)
Podaljšek pladnja za izstopne dokumente
Po potrebi ga izvlecite in dolžino prilagodite dokumentu.
(Glejte str. 3-10.)
Vodili za dokumente
Prilagodite ju širini dokumenta. (Glejte str. 3-8 in str. 3-9.)
Pritrdilna ročica vodila za dokumente.
Pritrdi vodilo za dokumente. (Glejte str. 3-9.)
Podaljšek pladnja podajalnika dokumentov
Po potrebi ga izvlecite in dolžino prilagodite dokumentu.
(Glejte str. 3-8.)
1-10
Poglavje 1 Pred uporabo optičnega bralnika
POZOR
Pogled od zadaj
Priključek USB (vrste B)
Sem priključite kabel USB. (Glejte str. 2-6.)
Priključek SCSI (50-polna vtičnica D-sub)
Sem priključite kabel SCSI. (Glejte str. 2-7.)
Stikalo DIP (SCSI ID)
Določajo identifikacijsko oznako priključka SCSI optičnega bralnika. (Glejte str. 2-8.)
Napajalni priključek
Sem priključite napajalni kabel. (Glejte str. 2-7.)
Prezračevalna reža (ventilator hlajenja)
Odvaja toploto iz optičnega bralnika.
Ne zakrijte rež za prezračevanje. To bi lahko povzročilo pregrevanje optičnega bralnika, zaradi katerega lahko pride do požara.
Nadzorna plošča
Prikazovalnik
Prikazuje uporabniški način, informacije o opravilu in sporočila.
Gumb Enter (Vnesi)
Izbiranje uporabniškega načina in potrditev nastavitev.
Gumba
Izbiranje uporabniškega načina in opravila.
Gumb Menu (Meni)
Prikaže uporabniški način.
Gumb Job (Opravilo).
Prikaže opravilo.
Gumb Count Only (Samo štetje)
Poda in prešteje liste dokumenta.
Gumb Bypass Mode (Premostitveni način)
Pladenj za dokumente dvigne v položaj za način brez ločevanja (ročni način).
Gumb (New File) (Nova datoteka)
Če je omogočena funkcija Batch Separation by Key (Ločevanje svežnjev z gumbom), naprava ločuje datoteke.
Gumb Start (Zaženi)
Zažene optično branje.
Gumb Stop (Zaustavi)
Zaustavi optično branje.
1-11
Poglavje 2 Namestitev
1. Namestitveni postopki...................................... 2-2
2. Zahteve za namestitev..................................... 2-3
3. Namestitev programske opreme...................... 2-4
O meniju Setup (Namestitev) ................................2-4
4. Priključitev optičnega bralnika
na računalnik ................................................... 2-6
Mesta vmesniških priključkov................................2-6
Priključitev optičnega bralnika na računalnik ........2-6
5. Vklop napajanja
(prepoznavanje optičnega bralnika)................. 2-9
O stikalu napajanja................................................2-9
Prepoznavanje optičnega bralnika........................2-9

1. Namestitveni postopki

POMEMBNO
Če želite uporabljati optični bralnik, morate izvesti spodnje namestitvene postopke.
1. korak: preverite zahteve za namestitev. (Glejte str. 2-3.)
2. korak: namestite programsko opremo. (Glejte str. 2-4.)
3. korak: optični bralnik priključite na računalnik. (Glejte str. 2-6.)
4. korak: vklopite napajanje (prepoznavanje optičnega bralnika). (Glejte str. 2-9.)
•Windows XP
• Programsko opremo namestite, preden optični bralnik priključite na računalnik.
Če optični bralnik na računalnik priklopite, preden namestite programsko opremo, se ob vklopu optičnega bralnika prikaže spodaj prikazani zaslon čarovnika. V tem primeru kliknite gumb [Cancel] [Prekliči] in izklopite optični bralnik.
• Windows 2000
• Windows Vista
Poglavje 2 Namestitev
2-2

2. Zahteve za namestitev

Nasvet
POMEMBNO
DR-X10C lahko uporabljate z računalnikom, ki ustreza spodnjim sistemskim zahtevam.
Operacijski sistem:
• Microsoft Windows 2000 Professional s servisnim paketom SP 4 ali novejšim
• Microsoft Windows XP Professional s servisnim paketom SP 2 ali novejšim
• Microsoft Windows XP Home Edition s servisnim paketom SP 2 ali novejšim
• Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
• Microsoft Windows Vista Home Basic, Home Premium, Business, Ultimate ali Enterprise
Microsoft Windows Vista obstaja v 32- in 64-bitni različici.
Tehnični podatki računalnika:
• CPE: Pentium 4 (3,2 GHz ali hitrejši)
• Pomnilnik: 1 GB ali večji
• Trdi disk: 1 GB ali več prostora v pomnilniku
• Pogon CD-ROM
• Vmesnik: standardna vrata USB 2.0 za visokohitrostni prenos na računalniku ali razširitvena kartica SCSI
• Zaslon: priporočamo ločljivost 1024 × 768 (XGA) ali boljšo.
Priporočene kartice SCSI:
SCSI družbe Adaptec (za vodila PCI)
• AHA-2930U
• AHA-2940AU
• ASC-19160
• ASC-29160N
Kartica SCSI družbe Adaptec (za vodila Card)
• APA-1480
Programska oprema, združljiva z gonilniki ISIS ali TWAIN in z zgoraj naštetimi sistemskimi okolji.
Če ne poznate tehničnih podatkov računalniškega sistema, se obrnite na prodajalca, pri katerem ste ga kupili, ali na izdelovalca računalnika.
• Vmesnika USB in kartice SCSI ne priključite hkrati.
• Pri uporabi vmesnika USB, ki je vgrajen v računalnik, upoštevajte spodnje napotke – Vmesnik USB mora podpirati prenos z visoko hitrostjo
USB 2.0.
Če priključek USB podpira samo polno hitrost (enakovredno
standardu USB 1.1), bo hitrost optičnega branja počasnejša.
– Uporabljajte najnovejši gonilnik USB 2.0, ki ga zagotavlja
družba Microsoft. Če želite več informacij, se obrnite na lokalnega pooblaščenega zastopnika družbe Canon.
– Delovanja z nekaterimi vmesniki USB, ki so standardno
vgrajeni v osebne računalnike, ni mogoče zagotoviti. Če želite več informacij, se obrnite na lokalnega pooblaščenega zastopnika družbe Canon.
– Uporabite optičnemu bralniku priloženi kabel USB ali kabel,
ki podpira prenos z visoko hitrostjo USB 2.0.
• Pri uporabi kartice SCSI upoštevajte spodnje napotke. – Pri namestitvi kartice SCSI v računalnik upoštevajte
postopka v priročnikih za kartico SCSI in računalnik, ki ga uporabljate.
– Celotna dolžina kabla SCSI, ki ga lahko uporabite, je
določena s standardi SCSI. Več informacij najdete v priročniku za kartico SCSI, ki jo uporabljate.
Če CPE, pomnilnik, vmesniška kartica ali drugi sestavni deli ne ustrezajo sistemskim zahtevam, bo morda hitrost optičnega branja bistveno manjša, prenos podatkov pa dolgotrajnejši.
• Tudi če računalnik ustreza priporočenim tehničnim podatkom, je lahko hitrost optičnega branja manjša zaradi nastavitev optičnega branja.
• Gonilniki ISIS/TWAIN, ki so priloženi optičnemu bralniku, morda niso združljivi z nekaterimi programi, ki so združljivi z gonilniki ISIS ali TWAIN. Če želite podrobnosti, se obrnite na prodajalca programske opreme.
Poglavje 2 Namestitev
2-3

3. Namestitev programske opreme

POMEMBNO
Nasvet
V tem razdelku je opisan postopek namestitve programske opreme.
Poglavje 2 Namestitev
O meniju Setup (Namestitev)
Ko priloženo namestitveno zgoščenko vstavite v pogon CD računalnika, se mora prikazati spodnji meni. Če se meni ne prikaže, z Raziskovalcem odprite pogon CD in zaženite datoteko »SETUP.EXE«.
• Kot vedno pri namestitvi programske opreme se v uporabniški račun prijavite s skrbniškimi pravicami.
Če uporabljate sistem Windows Vista, se bo morda odprlo pogovorno okno »User Account Control« (Nadzor uporabniškega računa). V tem primeru vnesite geslo uporabnika s skrbniškimi pravicami, nato pa kliknite gumb [OK] [V redu].
Zaslon Typical Installation (Tipična namestitev)
Ta zaslon se prikaže, če na menijskem zaslonu kliknete možnost »Typical Installation« (Tipična namestitev). Če želite namestiti vso navedeno programsko opremo, kliknite gumb [Install] [Namesti].
Navodila o uporabi postopka tipične namestitve najdete v kratkem priročniku.
2-4
Zaslon Custom Installation (Namestitev po meri)
Ta zaslon se prikaže, če na menijskem zaslonu kliknete možnost »Custom Installation« (Namestitev po meri). Označite potrditvena polja ob programski opremi, ki jo želite namestiti. Kliknite gumb [Install] [Namesti], da namestite programsko opremo.
Zaslon Read Manual (Preberi priročnik)
Na tem zaslonu lahko izberete enega od priloženih elektronskih priročnikov, ki ga želite prebrati: Kratki
priročnik (priložena je tudi tiskana kopija), Referenčna navodila, Uporabniški priročnik (ta priročnik) ali Navodila za uporabo programa CapturePerfect 3.0.
Poglavje 2 Namestitev
2-5
Poglavje 2 Namestitev
POMEMBNO
Priključek USBPriključek SCSI
(50-polna vtičnica D-sub)
Stikala DIP identifikacijske oznake SCSI
Napajalni priključek
Vrsta s 120 V
Vrsta z 220–240 V

4. Priključitev optičnega bralnika na računalnik

Na voljo sta dva načina povezave med optičnim bralnikom DR-X10C in računalnikom: povezava USB s standardno vgrajenimi vrati USB na računalniku ali povezava SCSI s kartico SCSI, ki je nameščena v razširitveni reži računalnika. Izberite način, ki bolj ustreza računalniškemu sistemu.
Mesta vmesniških priključkov
Na optičnem bralniku so vrata USB in priključek SCSI na mestih, prikazanih na spodnji sliki.
•Optičnega bralnika ne priključite hkrati s kablom USB in kablom SCSI.
• Uporabljajte samo priloženi napajalni kabel.
• Med izvajanjem priključitve morata biti optični bralnik in računalnik izklopljena.
• Pred priključitvijo kabla SCSI preverite, ali je računalnik izklopljen. Če optični bralnik priključite na vklopljen računalnik, ga ta morda ne bo pravilno zaznal.
• Kabel SCSI ni priložen optičnemu bralniku. Kupite kabel, katerega priključka SCSI ustrezata računalniku in optičnemu bralniku.
Priključitev optičnega bralnika na računalnik
Če želite napravo priključiti na računalnik, sledite spodnjim navodilom za ustrezno povezavo.
Uporaba povezave USB
1. Priloženi napajalni kabel priključite v napajalni
priključek na hrbtni strani optičnega bralnika.
2. Napajalni kabel priključite v električno vtičnico.
2-6
Poglavje 2 Namestitev
POMEMBNO
Vrsta s 120 V
Vrsta z 220–240 V
3. S priloženim kablom USB optični bralnik povežite
zračunalnikom.
Kvadratni vtič (vrste b) kabla USB priključite v optični bralnik.
Uporaba povezave SCSI
Pred priključitvijo kabla SCSI preverite, ali je računalnik izklopljen. Če kabel priključite na vklopljen računalnik, ta morda ne bo pravilno zaznal optičnega bralnika.
1. Zaustavite sistem Windows in izklopite napajanje
računalnika.
2. Priloženi napajalni kabel priključite v napajalni
priključek na hrbtni strani optičnega bralnika.
3. Napajalni kabel priključite v električno vtičnico.
4. S priloženim kablom SCSI optični bralnik povežite
zračunalnikom.
2-7
POMEMBNO
Pri zaporedni vezavi optičnega bralnika z drugimi napravami
Stikala DIP
Privzeta nastavitev (SCSI ID=2)
upoštevajte spodnje napotke.
• Privzeta nastavitev identifikacijske oznake SCSI optičnega bralnika je »SCSI ID = 2«. Če optični bralnik zaporedno vežete z drugimi napravami SCSI, stikala DIP nastavite tako, da identifikacijska oznaka SCSI optičnega bralnika ne bo enaka nobeni od drugih naprav.
•Optični bralnik DR-X10C ima vgrajeno sklenitveno vezje SCSI, ki je vedno vklopljeno. Pri zaporedni vezavi optičnega bralnika z drugimi napravami SCSI, poskrbite, da bo optični bralnik DR-X10C priključen kot zadnja naprava v verigi. Izklopite sklenitvena vezja vseh drugih naprav.
Poglavje 2 Namestitev
2-8
Poglavje 2 Namestitev
POMEMBNO
Stikalo napajanja

5. Vklop napajanja (prepoznavanje optičnega bralnika).

Ko prvič vklopite računalnik in optični bralnik, funkcija Plug and Play (Vstavi in poženi) sistema Windows prepozna optični bralnik in samodejno namesti ustrezni gonilnik za napravo.
O stikalu napajanja
Če je stikalo napajanja (na spodnjem levem delu sprednje strani optičnega bralnika) vklopljeno, se pladenj podajalnika dokumentov samodejno odpre. (Glejte str. 3-6.)
Če optični bralnik z računalnikom povežete s kablom SCSI, najprej vklopite optični bralnik, nato pa računalnik. Če najprej vklopite računalnik, ta morda ne bo pravilno zaznal optičnega bralnika.
Če želite izklopiti optični bralnik, znova pritisnite stikalo napajanja.
• Funkcija samodejnega vklopa napajanja prek povezave USB samodejno izklopi optični bralnik, ko izklopite računalnik.
Če izklopite optični bralnik, počakajte vsaj deset sekund, preden ga znova vklopite.
Če dlje časa ne boste uporabljali optičnega bralnika, zaradi varnosti izključite napajalni kabel iz električne vtičnice.
Prepoznavanje optičnega bralnika
Prvič, ko optični bralnik priključite na računalnik, ga bo ta prepoznal.
1. Preverite, ali sta optični bralnik in računalnik pravilno
povezana.
2. Vklopite optični bralnik.
3. Vklopite računalnik.
4. V operacijski sistem Windows se prijavite kot skrbnik.
5. Sistem Windows samodejno prepozna optični bralnik
in namesti gonilnik za napravo.
• Windows 2000
• Windows XP
• Windows Vista
2-9
Nasvet
• V sistemu Windows Vista se postopek namestitve samodejno nadaljuje kljub prikazanemu oblačku »Click here for status« (Za stanje kliknite tukaj). Če želite prikazati potek namestitve, kliknite oblaček »Click here for status« (Za stanje kliknite tukaj).
• V sistemih Windows XP in Vista se po končani namestitvi prikaže ustrezno spodnje sporočilo.
•Windows XP
• Windows Vista
Poglavje 2 Namestitev
• Gonilnik DR-X10C je nameščen v mapi Device Manager (Upravitelj naprav), v podmapi [Imaging devices] [Naprave za zajem slik] kot [CANON DR-X10C USB] ali [CANON DR-X10C SCSI].
• V oknu Control Panel (Nadzorna plošča) lahko program Device Manager (Upravitelj naprav) prikažete z enim od spodnjih postopkov. – V sistemu Windows 2000 odprite mapo [System] [Sistem] in
na kartici Hardware (Strojna oprema) kliknite možnost [Device Manager] [Upravitelj naprav].
– V sistemu Windows XP najprej okno Control Panel
(Nadzorna plošča) preklopite v Classic View (Klasični pogled), da prikažete mapo [System] [Sistem]. Nato odprite mapo [System] [Sistem] in na kartici Hardware (Strojna oprema) kliknite možnost [Device Manager] [Upravitelj naprav].
– V sistemu Windows Vista odprite funkcijo [System
Maintenance] [Vzdrževanje sistema] in kliknite možnost [Device Manager] [Upravitelj naprav]. Ali pa okno Control Panel (Nadzorna plošča) preklopite v Classic View (Klasični pogled) in kliknite ikono [Device Manager] [Upravitelj naprav].
2-10
Loading...
+ 125 hidden pages