Bresser TempTrend Instruction Manual [cs]

Bezdrátová meteostanice TempTrend
Obj. č.: 32 38 84
Účel použití
Tato meteostanice se skládá z přijímací jednotky, jež současně slouží jako teploměr, vlhkoměr, předpověď počasí a DCF hodiny s datem, a dále z nezávislé vysílací jednotky, jež zajišťuje bezdrátový přenos teploty a vlhkosti naměřené venku. Přijímací jednotka disponuje velkým a přehledným displejem pro zobrazení vnitřní teploty, tendence vývoje počasí i s příslušnými symboly, času a data, jakož i teploty a vlhkosti vzduchu naměřené venku pomocí externího senzoru. Displej je dobře čitelný a nezatěžuje zrak. Zobrazuje se na něm rovněž tendence tlaku vzduchu a upozornění na mráz. Obsluha přístroje je velmi jednoduchá a mnohé funkce se nastavují automaticky.
Rychlá instalace
1. Nejprve vložte do přihrádky na baterie základní jednotky 2 alkalické baterie typu AA 1,5 V a potom 2 baterie typu AA 1,5 V do přihrádky na baterie ve venkovním senzoru. Dbejte při tom na správnou polaritu.
2. Oba přístroje se automaticky spárují. Za tím účelem nechte základní jednotku a vysílač ležet vedle sebe po dobu 5 minut, než vysílač zavěsíte nebo postavíte venku.
3. Tím by bylo uvedení do provozu dokončené.
4. Někdy (nepříliš často) se může stát, že je přenos údajů o teplotě rušený. V tom případě se objeví „-.-“. K tomu může dojít také po několikahodinovém či několikadenním provozu. V obou případech stiskněte asi na 3 až 5 sekund tlačítko . Přístroj pak otestuje spojení a znovu provede synchronizaci s vysílačem.
5. Doporučujeme Vám, abyste používali pouze nové alkalické baterie nebo jiné kvalitní baterie.
6. Senzor je chráněný proti vlhkosti. Používáte-li senzor venku, měli byste pro něj zvolit chráněné umístění, případně byste měli senzor zavěsit na stěnu. Senzor nevystavujte přímému slunečnímu záření nebo dešti.
Popis a ovládací prvky meteostanice
Obj. č.: 32 38 85
2
Vážený zákazníku,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup bezdrátové meteostanice . Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu a k jeho
obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod. Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
1
A Displej
Vše vidíte na první pohled! Předpověď počasí, venkovní a vnitřní teplota, venkovní a vnitřní vlhkost vzduchu, čas, datum, varování před mrazem a tlaková tendence.
B Tlačítko
Posun zobrazení směrem nahoru, přepínání mezi stupni Celsia a Fahrenheita. Podržte stisknuté pro přepínání mezi tlakem vzduchu a datem.
C Tlačítko
Posun zobrazení směrem dolů. Aktivace rádiového signálu (je-li deaktivovaný), podržte stisknuté pro vyhledávání bezdrátových senzorů.
D Tlačítko MODE
Podržte stisknuté pro nastavení data a času.
E Očko pro zavěšení
Pro zavěšení přijímače na stěnu.
F Přihrádka na baterie
2× alkalická baterie typu AA Používejte pouze nové baterie.
Popis a ovládací prvky venkovního senzoru
A LED kontrolka
Během vysílání údajů o počasí krátce bliká.
B Přihrádka na baterie
C Tlačítko pro reset
D Přepínač kanálů
Nastavení vysílací jednotky na některý kanál (1, 2 nebo 3).
E Držák pro zavěšení na stěnu
F Tlačítko pro přepínání mezi °C a °F
Není k dispozici u všech přístrojů.
Před uvedením do provozu
V zájmu zajištění optimálního způsobu provozu přístroje respektujte všechny následující pokyny:
1. Ujistěte se, že je vysílač nastavený na kanál 1 (CHANNEL 1). Základní jednotka dokáže přijímat data pouze na tomto kanálu. Toto je výchozí nastavení.
2. Nejprve vložte baterie do vysílací jednotky a pak stiskněte tlačítko RESET. Poté vložte baterie do přijímací jednotky.
3. Umístěte přijímací jednotku do vzdálenosti asi 1 metr od vysílací jednotky a počkejte, až se na displeji objeví naměřená hodnota.
Uvědomte si, že skutečný dosah vysílače závisí na stavebních materiálech použitých v dané budově a také na umístění vysílací jednotky a že může být ovlivněno i externími faktory (různé rádiové vysílače a jiné zdroje rušení), což silně snižuje přípustnou vzdálenost. V takových případech Vám doporučujeme, abyste pro vysílač a přijímač zvolili jiné umístění. Někdy postačí i posunutí o několik centimetrů!
Přestože jsou externí vysílací jednotky odolné vůči povětrnostním vlivům, neměli byste je vystavovat přímému slunečnímu záření, dešti nebo sněžení.
Příprava externí vysílací jednotky
1. Sejměte víčko přihrádky na baterie.
2. Ujistěte se, že je vysílač nastavený na kanál 1 (CHANNEL 1) (D).
3. Vložte 2 baterie AA 1,5 V, dbejte při tom na správnou polaritu.
4. Stiskněte tlačítko RESET (například pomocí kancelářské sponky).
5. Nyní přihrádku na baterie znovu uzavřete a utáhněte šroubky.
3
Příprava přijímací jednotky
1. Opatrně otevřete víčko přihrádky na baterie.
2. Vložte 2 baterie AA 1,5 V, dbejte při tom na správnou polaritu.
3. Přihrádku na baterie znovu uzavřete.
Zavěšení na stěnu nebo postavení na stůl
Přijímací jednotku můžete postavit na stůl (za tímto účelem vyklopte stojánek), nebo můžete přístroj zavěsit na stěnu.
Provoz
Po vložení baterií začnou vysílací jednotky přenášet naměřenou teplotu. Jsou-li tyto signály přijaty, objeví se údaje o teplotě na displeji. Přijímací jednotka aktualizuje údaje o teplotě v pravidelných intervalech, tedy přibližně jednou za 45 sekund, což odpovídá intervalu, v jakém vysílací
jednotky data vysílají. Jestliže nedochází k přijetí signálu nebo je přenos rušený, zobrazí se na displeji „ “. V takovém případě se přijímač vypne. Po asi 8 hodinách spustí přijímač nový pokus o synchronizaci. V takovém případě, případně po výměně baterií ve vysílači, stiskněte do 3 až 5 sekund po uvedení vysílače do provozu tlačítko . Vysílače se tak znovu sesynchronizují s přijímačem.
Indikace vybité baterie
Jakmile nastane čas vyměnit baterie za nové, objeví se symbol „ “ pro baterie v základní jednotce vedle zobrazení teploty uvnitř nebo pro baterie ve vysílací jednotce vedle teploty venku.
Odečítání teploty a vlhkosti vzduchu
Na displeji se zobrazují všechny údaje v čitelné podobě najednou. V horní části vidíte předpověď počasí. Pod ní se zobrazuje teplota uvnitř a vlhkost vzduchu uvnitř. Pod těmito údaji se zobrazuje teplota venku a vlhkost venku měřená venkovní jednotkou.
Symbol příjmu rádiového signálu
Symbol příjmu rádiového signálu indikuje stav přijímače s ohledem na příjem signálu. Mohou se objevit 3 různá zobrazení:
Přístroj se nachází v režimu vyhledávání (bliká). Přijímač funguje v normálním režimu. Po dobu nejméně 15 minut nedošlo k přijetí signálu.
Grafické zobrazení tendence vývojepočasí
Základní jednotka vypočítá předpokládaný stav počasí pro následujících 12 až 24 hodin na základě zaznamenaných změn barometrického tlaku a zobrazí ho prostřednictvím následujících symbolů:
Displej Předpověď
1. Po uvedení meteostanice do provozu není zapotřebí provádět nastavení aktuálního tlaku vzduchu, přístroj vypočte předpověď počasí na základě změn tlaku vzduchu v následujících hodinách.
2. Je-li počasí po delší dobu neměnné, je pro meteostanici velmi obtížné vypočítat předpověď počasí. Může se stát, že ke změně symbolu pro počasí na displeji dojde až po delší době.
3. Předpověď počasí se vypočítá výhradně na základě zaznamenaných změn barometrického tlaku.
4. Přesnost této předpovědi počasí se pohybuje kolem 70 % a předpověď platí v okruhu asi 30 kilometrů.
5. Jestliže se objeví symbol pro „slunečno“ v noci, znamená to, že nebude zataženo. Mlhu tato meteostanice nezobrazuje.
slunečno mírná oblačnost zataženo mírný déšť sněžení
4
Loading...
+ 2 hidden pages