Bosch HBA 64B156F User Manual

0 (0)
Bosch HBA 64B156F User Manual

HBA 64B156F

Návod k použití

HBA 64B156F

1

g 2EVDK

'ňOHŒLWi EH]SHþQRVWQt XSR]RUQČQt

3ŀtÿLQ\ ňNRG

9iľ QRYñ VSRWķHELþ

2YOiGDFt SDQHO

9ROLÿ IXQNFt

6HQ]RU\ D GLVSOHM

7ODÿtWND SUR ]PčQX QDVWDYHQñFK VWXSijŔ

9QLWŀHN WURXE\

9DľH SķtVOXľHQVWYt

þLňWčQt SŀtVOXňHQVWYt

=YOiňWQt SŀtVOXňHQVWYt

3ķHG SUYQtP SRXŒLWtP

1DSURJUDPRYiQt ÿDVX

9\KŀiWt WURXE\

þLňWčQt SŀtVOXňHQVWYt

3URJUDPRYiQt WURXE\

7\S Y\KŀtYiQt D WHSORWD 5\FKOp Y\KŀiWt

3URJUDPRYiQt IXQNFt þDVX

.XFK\ijVNñ EXGtN

'pOND GRE\ YDŀHQt

þDV XNRQÿHQt $NWXiOQt ÿDV

=PČQD ]iNODGQtKR QDVWDYHQt $XWRPDWLFNp Y\SQXWt 6DPRþLVWLFt IXQNFH

'ŔOHšLWp SRN\Q\

3ŀHG VSXňWčQtP IXQNFH VDPRÿLňWčQt

1DVWDYHQt

3R VNRQÿHQt IXQNFH VDPRÿLňWčQt

3pþH R VSRWķHELþ D MHKR þLľWČQt

þLVWLFt SURVWŀHGN\

)XQNFH RVYčWOHQt

6XQGiQt D QDVD]HQt RERX ]iYčVQñFK URňWŔ QHEROL OLšLQ

9\VD]HQt D QDVD]HQt GYtŀHN WURXE\

'HPRQWiš NU\WX GYtŀHN

'HPRQWiš D PRQWiš VNOHQčQñFK WDEXOt

&R GČODW Y SķtSDGČ SRUXFK\"

7DEXOND ]iYDG

9ñPčQD šiURYN\ RVYčWOHQt WURXE\

2FKUDQQp VNOR

=iND]QLFNñ VHUYLV

þtVOR ( D ÿtVOR )'

7LS\ MDN ľHWķLW HQHUJLL D ŒLYRWQt SURVWķHGt

/LNYLGDFH RGSDGŔ V RKOHGHP QD šLYRWQt SURVWŀHGt

ÔVSRUD HQHUJLH

)XQNFH KRUNñ Y]GXFK HNR

2WHVWRYDOL MVPH SUR YiV Y QDľHP NXFK\īVNpP VWXGLX

.ROiÿH D SHÿLYR

5DG\ D SUDNWLFNp SRN\Q\ SUR SHÿHQt

0DVR GUŔEHš U\E\ 7LS\ N SHÿHQt D JULORYiQt

3ŀtSUDYD PHQX

+RWRYp SRNUP\

6SHFLDOLW\

5R]PUD]RYiQt 6XňHQt

9ñURED GšHPŔ

$NU\ODPLG Y SRNUPHFK =NXľHEQt SRNUP\

3HÿHQt

*ULORYiQt

Deklarovaná hodnota emise hluku tohoto spotřebiče je 50 dB(A), což představuje váženou hladinu akustického výkonu Lwa vzhledem k referenčnímu akustickému výkonu 1pW.

'DOňt LQIRUPDFH R YñUREFtFK SŀtVOXňHQVWYt QiKUDGQtFK GtOHFK D VHUYLVX QDMGHWH QD LQWHUQHWX QDZZZ ERVFK KRPH FRP D Y LQWHUQHWRYpP REFKRGXZZZ ERVFK HVKRS FRP

'ňOHŒLWi EH]SHþQRVWQt XSR]RUQČQt

3HÿOLYč VL SŀHÿWčWH WHQWR QiYRG -HGLQč WDN PŔšHWH VYŔM VSRWŀHELÿ VSUiYQč D EH]SHÿQč SRXštYDW 1iYRG N SRXšLWt D QiYRG N PRQWišL XVFKRYHMWH SUR SR]GčMňt SRXšLWt QHER SUR GDOňtKR PDMLWHOH

7HQWR VSRWŀHELÿ MH XUÿHQ SRX]H SUR YHVWDYEX ĿLāWH VH VSHFLiOQtP QiYRGHP N PRQWišL

3R Y\EDOHQt VSRWŀHELÿ ]NRQWUROXMWH 9 SŀtSDGč SRňNR]HQt EčKHP SŀHSUDY\ VSRWŀHELÿ QH]DSRMXMWH

6SRWŀHELÿH EH] ]iVWUÿN\ VPt ]DSRMRYDW SRX]H RSUiYQčQñ RGERUQtN 3RNXG MH VSRWŀHELÿ QHVSUiYQč ]DSRMHQñ QHPiWH Y SŀtSDGč ňNRG\ QiURN QD ]iUXNX

7HQWR VSRWŀHELÿ MH XUÿHQñ SRX]H SUR SRXšLWt Y GRPiFQRVWL D Y RGSRYtGDMtFtP SURVWŀHGt GRPiFQRVWL 6SRWŀHELÿ SRXštYHMWH SRX]H N SŀtSUDYč SRNUPŔ D QiSRMŔ 6SRWŀHELÿ PčMWH EčKHP SURYR]X SRG GR]RUHP 6SRWŀHELÿ SRXštYHMWH SRX]H Y X]DYŀHQñFK SURVWRUHFK

'čWL RG OHW D RVRE\ V RPH]HQñPL I\]LFNñPL VP\VORYñPL QHER GXňHYQtPL VFKRSQRVWPL QHER V QHGRVWDWNHP ]NXňHQRVWt D YčGRPRVWt VPčMt WHQWR VSRWŀHELÿ SRXštYDW SRX]H SRG GR]RUHP QHER SRNXG E\O\ VH]QiPHQ\ V EH]SHÿQñP SRXštYiQtP VSRWŀHELÿH D SRFKRSLO\ QHEH]SHÿt V WtP VSRMHQi

Děti si nesmí se spotřebičem hrát. Čištění a uživatelskou údržbu nesmí provádět děti bez dozoru.

Příslušenství zasunujte do varného prostoru vždy správně. Viz popis příslušenství v návodu k použití.

Nebezpečí požáru!

Hořlavé předměty uložené ve varném prostoru se mohou vznítit. Do varného prostoru nikdy neukládejte hořlavé předměty. Nikdy neotevírejte dvířka spotřebiče, když uvnitř začne vznikat dým. Spotřebič vypněte a vytáhněte síťovou zástrčku ze zásuvky nebo vypněte pojistku v pojistkové skříňce.

Při otevření dvířek spotřebiče vznikne průvan. Papír na pečení by se mohl dostat do kontaktu s topnými prvky a vznítit se. Papír na pečení při předehřívání nikdy nepokládejte na příslušenství bez upevnění. Zatižte papír na pečení vždy nádobou nebo formou na pečení. Papírem na pečení vyložte vždy jen plochu, kterou budete potřebovat. Papír na pečení nesmí přesahovat okraje příslušenství.

Nebezpečí popálení!

Přístroj se silně zahřívá. Nikdy se nedotýkejte horkých ploch nebo topných článků ve vnitřním prostoru. Nechte přístroj pokaždé vychladnout. Zabraňte dětem v přístupu k přístroji.

Příslušenství a nádoby jsou velmi horké. Horké příslušenství a nádoby vyndavejte z varného prostoru vždy chňapkou.

Alkoholové páry se mohou v horkém varném prostoru vznítit. Nikdy nepoužívejte k přípravě pokrmů velké množství nápojů s vysokým procentem alkoholu. Používejte pouze malé množství nápojů s vysokým procentem alkoholu. Opatrně otevřete dvířka spotřebiče.

Nebezpečí opaření!

Přístupné součásti jsou během provozu horké. Nikdy se nedotýkejte horkých součástí. Udržujte děti mimo dosah spotřebiče.

Při otevření dvířek spotřebiče může unikat horká pára. Dvířka spotřebiče otevírejte opatrně. Udržujte děti mimo dosah spotřebiče.

Z vody v horkém varném prostoru může vzniknout horká pára. Nikdy nelijte do horké trouby vodu.

Nebezpečí úrazu!

Poškrábané sklo dvířek spotřebiče může prasknout. Nepoužívejte škrabku na sklo ani ostré nebo abrazivní čisticí prostředky.

Nebezpečí úrazu elektrickým proudem!

Neodborné opravy jsou nebezpečné. Pokud je spotřebič vadný, vypněte pojistku v pojistkové skříňce. Zavolejte servis. Opravu smí vykonávat výhradně technik zákaznického servisu vyškolený naší společností.

Kontaktem s horkými součástmi spotřebiče může dojít k roztavení kabelové izolace elektrických spotřebičů. Zabraňte kontaktu přívodních kabelů elektrických spotřebičů s horkými součástmi spotřebiče.

Pokud by do spotřebiče vnikla vlhkost, může to mít za následek úraz elektrickým proudem. Nepoužívejte vysokotlaký ani parní čistič.

Při výměně žárovky ve varném prostoru jsou kontakty objímky žárovky pod proudem. Před výměnou vytáhněte síťovou zástrčku ze zásuvky nebo vypněte pojistku v pojistkové skříňce.

Vadný spotřebič může způsobit úraz elektrickým proudem. Vadný spotřebič nikdy nezapínejte. Vytáhněte síťovou zástrčku ze zásuvky nebo vypněte pojistku v pojistkové skříňce. Zavolejte servis.

Nebezpečí požáru!

Volné zbytky pokrmů, tuk a šťáva z pečení se mohou během samočištění vznítit. Před každým samočištěním odstraňte

z varného prostoru a z příslušenství hrubé nečistoty.

Spotřebič je během samočištění zvenku velmi horký. Nikdy nezavěšujte hořlavé předměty, např. utěrky, na madlo dvířek trouby. Přední strana spotřebiče musí být volná. Udržujte děti mimo dosah spotřebiče.

Nebezpečí popálení!

Varný prostor se během samočištění silně zahřívá. Nikdy neotevírejte dvířka spotřebiče nebo neposunujte zajišťovací mechanismus rukou. Nechte spotřebič vychladnout. Udržujte děti mimo dosah spotřebiče.

Vnější strana přístroje se během samočištění velmi zahřívá. Nedotýkejte se dvířek přístroje. Nechte přístroj vychladnout. Zabraňte dětem v přístupu.

3

Nebezpečí vážného poškození zdraví!

Spotřebič se během samočištění silně zahřívá. Nepřilnavá vrstva plechů a forem by se zničila a vznikly by jedovaté plyny. Při samočištění nikdy ve spotřebiči nenechávejte plechy a formy s nepřilnavou vrstvou. Současně čistěte pouze smaltované příslušenství.

Příčiny škod

Pozor!

Příslušenství, fólie, papír na pečení nebo nádoba na dně trouby: Na dno trouby nepokládejte žádné příslušenství. Na dno trouby nepokládejte fólii jakéhokoli druhu ani papír na pečení. Pokud je nastavená teplota nad 50 ºC, nestavte na dno trouby žádné nádoby. Hrozí hromadění tepla. Doby pečení pak již nesouhlasí a poškozuje se smalt.

Voda v horkém varném prostoru: Nikdy nelijte do horkého varného prostoru vodu. Vznikla by pára. Změnou teploty by mohlo dojít k poškození smaltu.

Vlhké potraviny: V uzavřené troubě neuchovávejte po delší dobu vlhké potraviny. Poškodil by se smalt.

Šťáva z ovoce: Velmi šťavnaté ovocné koláče neklaďte na plech příliš hustě. Šťáva z ovoce kapající z plechu by způsobila skvrny, které již nelze odstranit. Pokud možno použijte univerzální vysoký plech.

Chladnutí s otevřenými dvířky: Troubu nechávejte vychladnout pouze zavřenou. I když dvířka jen pootevřete, může časem dojít k poškození okolního nábytku.

Silně znečištěné těsnění dvířek: Je-li těsnění dvířek silně znečištěné, dvířka spotřebiče správně nedovírají. Mohlo by dojít k poškození okolního nábytku. Těsnění dvířek udržujte vždy v čistotě.

Dvířka spotřebiče jako sedátko nebo odkládací plocha: Na otevřená dvířka spotřebiče nestoupejte, nesedejte ani se na ně nevěšte. Na dvířka spotřebiče nestavte žádné nádoby ani příslušenství.

Zasunutí příslušenství: V závislosti na typu spotřebiče může příslušenství při zavírání dvířek spotřebiče poškrábat skleněnou tabuli. Příslušenství vždy zasuňte do varného prostoru až nadoraz.

Přeprava spotřebiče: Spotřebič nepřenášejte ani nedržte za madlo dvířek. Madlo dvířek by nevydrželo váhu spotřebiče a mohlo by se ulomit.

Váš nový spotřebič

Představujeme vám vaši novou troubu. V této kapitole jsou vysvětleny funkce ovládacího panelu a jeho jednotlivých prvků. Rovněž zde naleznete informace o příslušenství a o vnitřních součástech trouby.

Ovládací panel

Zde je celkový pohled na ovládací panel. Na displeji nemohou být vyobrazeny všechny symboly najednou. Jednotlivé prvky se mohou lišit v závislosti na modelu spotřebiče.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Použití

 

 

1

Senzory

 

 

2

Displej

 

 

3

Ovládací knoflík funkcí

 

 

Zápustný otočný volič

Některé pečicí trouby mají zápustný otočný volič. Pro zasunutí a vysunutí v nulové poloze zatlačte na otočný volič.

Senzory

Netiskněte senzory silou. Tiskněte pouze příslušný symbol.

4

Volič funkcí

Voličem funkcí se nastavuje druh ohřevu.

Poloha

Použití

 

 

 

Û

Nulová poloha

Pečicí trouba je vypnutá.

 

 

I Rychloohřev

Pečicí trouba se velmi rychle

 

 

zahřeje na nastavenou teplotu.

 

 

< 3D horký vzduch

Pro koláče a pečivo. Lze péct na

 

 

třech stupních. Ventilátor na zadní

 

 

stěně trouby rozhání teplo stejno-

 

 

měrně po celé troubě.

 

 

 

Cirkulace eco*

Pro koláče, pečivo, zmrazené

 

 

potraviny, pečeně a ryby bez pře-

 

 

dehřátí na jedné úrovni. Ventilátor

 

 

energeticky optimalizovaným způ-

 

 

sobem rozhání teplo stejnoměrně

 

 

v celé troubě.

% Horní/dolní ohřev*

Pro koláče, nákypy a libové

pečeně, např. telecí nebo zvěřinu, na jedné úrovni. Teplo sálá stejnoměrně shora i zdola.

7Gril s cirkulací vzduPečení masa, drůbeže a ryb. Grilochu vací topné těleso a ventilátor se

 

 

střídavě zapínají a vypínají. Ventilá-

 

 

tor rozhání teplo z grilovacího

 

 

tělesa stejnoměrně okolo pokrmů.

 

 

( Velkoplošný gril

Grilování steaků, klobás, toastů

 

 

a ryb. Ohřívá se celá plocha pod

 

 

grilovacím topným tělesem.

$ Dolní ohřev

Zavařování, pečení a zapékání.

 

 

Teplo sálá zdola.

q Samočištění

Automatické čištění pečicího pro-

 

 

storu. Pečicí trouba bude hřát,

 

 

dokud nečistoty nezmizí.

 

 

 

^

Osvětlení pečicí

Rozsvícení osvětlení trouby.

 

trouby

 

*Druh ohřevu, kterým se podle normy EN 60350 určuje energetická třída.

Když zvolíte druh ohřevu, rozsvítí se symbol AA na displeji.

Senzory a displej

Senzory slouží k nastavení různých funkcí. Na displeji se zobrazí nastavené hodnoty.

Senzor

Funkce senzoru

 

 

 

ºC

Teplota

Volba teploty a stupně grilování

 

 

nebo stupně čištění.

 

 

 

0

Funkce času

Volba budíku V, délky doby

 

 

vaření x, času ukončení y

 

 

a aktuálního času 0.

 

 

 

A

Minus

Snížení naprogramované hodnoty.

@

Plus

Zvýšení naprogramované hodnoty.

 

 

 

Na displeji se rozsvítí symbol té funkce času, která je právě aktivní.

Tlačítka pro změnu nastavených stupňů

Pomocí tlačítek @ nebo A můžete nastavit všechny přednastavené a doporučené stupně.

@ = zvýšení nastavených stupňů. A = snížení nastavených stupňů.

Rozmezí

30– Teplotní rozmezí Teplota v pečicím prostoru ve ºC. 270

1–3 Stupně grilování Stupně grilování pro velkoplošný gril (.

1 = stupeň 1, slabý

 

 

2

= stupeň 2, střední

 

 

3

= stupeň 3, silný

 

 

 

 

Stupně čištění

Stupně pro samočištění q

 

 

1

= stupeň 1, slabý

 

 

2

= stupeň 2, střední

 

 

3

= stupeň 3, silný

 

 

1 s – 23:59 h

Doba pečení

1 s – 23:59 h

Doba spínacích hodin.

 

 

 

 

Symbol ohřevu

Když se pečicí trouba zahřívá, svítí na displeji symbol s. Když pečicí trouba dosáhne optimální teploty pro vložení pokrmu a udržuje ji konstantní, symbol s zhasne.

V případě grilování a čištění symbol s nesvítí.

Vnitřek trouby

Uvnitř trouby se nachází osvětlení. Ventilátor zabraňuje přílišnému zahřátí pečicí trouby.

Osvětlení pečicí trouby

Během provozu svítí v troubě osvětlení. Osvětlení pečicí trouby zhasne, když nastavíte teplotu nižší než 60 ºC a během automatického čištění. Díky tomu je možné optimální a přesné nastavení.

Nastavením voliče funkcí do polohy ^ můžete osvětlení zapnout i při vypnuté troubě.

Ventilátor

Ventilátor se zapíná a vypíná dle potřeby. Horký vzduch odchází horní částí dvířek. Pozor! Nezakrývejte větrací otvor. Mohlo by dojít k přehřátí trouby.

Ventilátor běží po určitou dobu i poté, co je trouba vypnutá – urychluje se tak její vychladnutí.

5

Vaše příslušenství

Příslušenství, které je součástí dodávky, je vhodné pro velké množství pokrmů. Dbejte na to, abyste příslušenství zasunuli do pečicí trouby vždy správně.

Aby se vám některé pokrmy podařily ještě lépe nebo pro ještě komfortnější používání vaší pečicí trouby je kdispozici výběr zvláštního příslušenství.

Čištění příslušenství

Příslušenství lze v pečicí troubě umístit do 5 různých výšek. Příslušenství vždycky zasuňte co možná nejdál, aby se nedotýkalo skleněné tabule dvířek pečicí trouby.

 

 

 

 

 

Příslušenství lze vytáhnout do poloviny, až zaskočí. Tak budete moci snadno vyjmout pokrmy.

Při zasouvání příslušenství do pečicí trouby dbejte na to, aby

zakřivení bylo na zadním konci příslušenství. Jen tak ho lze

správně zasunout.

V závislosti na vybavení má spotřebič výsuvné kolejnice, které

mírně zaskočí, když je úplně vytáhnete. Tak na ně lze snadno

umístit příslušenství. Pro odblokování zatlačte výsuvné kolejnice

mírným tlakem zpět do pečicí trouby.

Upozornění: Když se příslušenství zahřeje, může se zdeformovat. Po vychladnutí deformace zmizí. Na funkčnost to nemá žádný vliv.

K vaší troubě se jako příslušenství dodávají některé z následujících výrobků.

Toto příslušenství je možné zakoupit v našem odborném servisu, ve specializovaných obchodech nebo na Internetu. Uvádějte číslo HEZ.

Rošt

Pro nádoby, formy na pečení, pečeně, grilované pokrmy

a zmrazené pokrmy.

Rošť zasuňte otevřenou stranou směrem k dvířkům pečicí trouby

a zakřivením dolů ¾.

Smaltovaný plech na pečení

Pro koláče, pečivo a cukroví.

Plech na pečení zasuňte do pečicí trouby zkosenou stranou k dvířkům.

Univerzální vysoký plech

Pro šťavnaté koláče, pečivo, zmrazené pokrmy a velké pečeně. Lze použít také jako nádobu na zachycení tuku, když grilujete přímo na roštu.

Univerzální vysoký plech zasuňte do pečicí trouby zkosenou stranou

k dvířkům.

Držáky příslušenství

Při automatickém samočištění můžete současně vyčistit také univerzální vysoký plech nebo smaltovaný plech na pečení.

Za tímto účelem nasaďte vpravo a vlevo držáky příslušenství.

Zvláštní příslušenství

Zvláštní příslušenství lze zakoupit v našem zákaznickém servisu nebo ve specializované prodejně. V našich prospektech a na internetu naleznete velkou nabídku příslušenství pro pečicí troubu. Dostupnost zvláštního příslušenství a možnost objednání přes internet se v jednotlivých zemích liší. Nahlédněte do prodejních podkladů.

Každé zvláštní příslušenství se nehodí pro všechny spotřebiče. Při nákupu uveďte prosím vždy přesné označení (E-Nr.) svého spotřebiče.

Zvláštní příslušenství

Číslo HEZ

Použití

 

 

 

Nízký smaltovaný plech na pečení

HEZ361000

Pro koláče, pečivo a cukroví.

 

 

 

Smaltovaný univerzální vysoký plech

HEZ362000

Pro šťavnaté koláče, pečivo, zmrazené pokrmy a velké pečeně.

 

 

Lze použít také jako nádobu na zachycení tuku, když grilujete

 

 

přímo na roštu.

 

 

 

Rošt

HEZ364000

Pro nádoby, formy na pečení, pečeně, grilované pokrmy

 

 

a zmrazené pokrmy.

 

 

 

Plech na pizzu

HEZ317000

Ideální pro pizzu, zmrazené pokrmy nebo velké kulaté koláče.

 

 

Plech na pizzu můžete používat také místo univerzálního vyso-

 

 

kého plechu. Plech postavte na rošt a řiďte se údaji uvedenými

 

 

v tabulkách.

 

 

 

Skleněný pekáč

HEZ915001

Skleněný pekáč je vhodný pro dušené pokrmy a nákypy při-

 

 

pravované v pečicí troubě. Je vhodný především pro automa-

 

 

tické programy nebo pečicí automatiku.

Trojité, plně výsuvné kolejnice

HEZ368301

Pomocí výsuvných kolejnic ve výškách 1, 2 a 3 můžete příslu-

 

 

šenství úplně vytáhnout, aniž by se překlopilo.

6

Před prvním použitím

Zde je popsáno, co musíte udělat, než budete v pečicí troubě poprvé připravovat pokrmy. Nejprve si přečtěte kapitolu

Bezpečnostní pokyny.

Naprogramování času

Po zapojení se na displeji rozsvítí symbol 0 a :‹‹. Nastavte na hodinách aktuální čas.

1.Stiskněte senzor 0.

Na displeji se zobrazí čas ‚ƒ:‹‹.

2.Pomocí senzorů @ nebo A nastavte čas.

3.Potvrďte čas pomocí senzoru 0.

Po několika sekundách se zobrazí naprogramovaný čas.

Vyhřátí trouby

Zápachu novoty z trouby se zbavíte vyhřátím prázdné zavřené trouby. Nejúčinnějším způsobem je vyhřívání trouby po dobu jedné hodiny se zapnutým ohřevem shora i zespodu % na 240 °C. Zkontrolujte, že uvnitř trouby nejsou žádné zbytky obalu.

1.Pomocí ovládacího knoflíku funkcí zvolte ohřev shora a zespodu %.

2.Stiskněte senzor @, dokud se na displeji nezobrazí 240 °C.

Po uplynutí jedné hodiny troubu vypněte. Provedete to tak, že ovládací knoflík funkcí nastavíte do polohy 0.

Čištění příslušenství

Před prvním použitím příslušenství důkladně omyjte hadříkem a teplou vodou s trochou saponátu.

Programování trouby

Existuje několik způsobů, jak programovat troubu. Níže popisujeme, jak naprogramovat typ ohřevu a teplotu nebo stupeň grilování. U trouby lze naprogramovat dobu přípravy a čas ukončení každého jídla. Pro více informací viz kapitola

Programování funkcí času.

Typ vyhřívání a teplota

Příklad z obrázku: teplo shora a zespodu % na 190 °C.

1. Pomocí ovládacího knoflíku funkcí zvolte typ vyhřívání.

2. Pomocí senzorů @ nebo A nastavte teplotu nebo požadovaný

stupeň grilování.

Vypnutí trouby

Nastavte ovládací knoflík funkcí do nulové polohy.

Změna nastavení

Typ vyhřívání a teplotu nebo stupeň grilování lze kdykoli změnit.

Rychlé vyhřátí

Pomocí funkce rychlé vyhřátí dosáhne trouba naprogramované teploty velmi rychle.

Rychlé vyhřátí se používá pro teploty vyšší než 100 ºC.

Abyste dosáhli rovnoměrného upečení, je nutno připravovaný pokrm vložit do trouby až po ukončení funkce rychlého vyhřátí.

1.Ovládačem funkcí navolte rychlý ohřev I.

2.Zvolte požadovanou teplotu pomocí senzorů @ a A. Na displeji se rozsvítí symbol s. Trouba se začíná vyhřívat.

Konec rychlého vyhřátí

Zazní signál a symbol s zhasne. Vložte pokrm do trouby a zvolte požadovanou funkci a teplotu.

Zrušení rychlého vyhřátí

Nastavte ovládací knoflík funkcí do nulové polohy. Trouba se vypne.

Upozornění: U funkce rychlé vyhřátí není možné naprogramovat délku doby vaření.

Trouba se začíná vyhřívat.

7

Programování funkcí času

Tato trouba má několik funkcí času. Pomocí senzoru 0 se aktivuje menu a lze přepínat mezi různými funkcemi. Během provádění nastavení jsou symboly času rozsvícené. Již naprogramovanou funkci času lze změnit pomocí senzorů @ nebo A.

Kuchyňský budík

Funkce budíku s alarmem je nezávislá na provozu trouby. Budík s alarmem má svůj vlastní signál. Lze tedy spolehlivě rozlišit, zda uplynul čas nastavený na budíku s alarmem nebo zda došlo k automatickému vypnutí trouby (uplynutí doby přípravy).

1.Stiskněte senzor 0.

Na displeji se rozsvítí symbol V.

2.Naprogramujte čas budíku s alarmem pomocí senzorů @ nebo A.

Navrhovaná hodnota senzoru @ = 10 minut Navrhovaná hodnota senzoru A = 5 minut

Naprogramovaný čas se zobrazí po několika vteřinách. Začne odpočítávání času budíku s alarmem. Na displeji se rozsvítí symbol V a zobrazí se odpočítávání času budíku s alarmem.

Uplynul čas budíku s alarmem

Zazní zvukový signál. Na displeji se zobrazí ‹‹:‹‹. Vypněte budík s alarmem pomocí senzoru 0.

Změna času budíku s alarmem

Změňte čas budíku s alarmem pomocí senzorů @ nebo A. Naprogramovaný čas se zobrazí po několika sekundách.

Zrušení času budíku s alarmem

Pokud se trouba vypne, budík s alarmem stále funguje. Nastavte čas budíku s alarmem na ‹‹:‹‹ pomocí senzoru A. Budík s alarmem se vypne.

Zjištění nastaveného času

V případě, že jste naprogramovali několik funkcí času, rozsvítí

se na displeji příslušné symboly.

Chcete-li zjistit čas budíku s alarmem V, délku doby vaření x,

čas ukončení y nebo aktuální čas 0, tiskněte opakovaně

tlačítko 0, dokud se nerozsvítí požadovaný symbol. Příslušná

hodnota se na několik vteřin zobrazí na displeji.

Délka doby vaření

Trouba umožňuje naprogramovat délku doby vaření pro

jednotlivé potraviny. Po uplynutí doby vaření se trouba

automaticky vypne. Díky tomu není nutné kvůli vypnutí trouby

přerušovat jiné práce a ani nedojde k překročení délky doby

vaření z nepozornosti.

Příklad z obrázku: délka doby vaření 45 minut.

1. Pomocí ovládacího knoflíku funkcí zvolte typ vyhřívání.

2. Stiskněte dvakrát senzor 0.

Na displeji se zobrazí ‹‹:‹‹ a symbol délky doby vaření x.

8

3. Naprogramujte délku doby vaření za pomoci senzorů

@ nebo A.

Navrhovaná hodnota senzoru @ = 30 minut

Navrhovaná hodnota senzoru A = 10 minut

4.Stiskněte senzor ºC.

Pomocí senzorů @ nebo A nastavte teplotu nebo požadovaný stupeň grilování.

Po několika sekundách se trouba zapne. Na displeji se zobrazí nastavená teplota a rozsvítí se symbol x.

Doba pečení uplynula

Zazní akustický signál. Pečicí trouba přestane hřát. Na displeji se zobrazí ‹‹:‹‹. Dvakrát stiskněte tlačítko 0. Pomocí tlačítek @ nebo A nastavte novou dobu pečení nebo stiskněte tlačítko 0 a nastavte volič funkcí na 0. Pečicí trouba je vypnutá.

Změna doby přípravy

Stiskněte dvakrát senzor 0. Změňte délku doby vaření za pomoci senzorů @ nebo A.

Zrušení doby přípravy

Stiskněte dvakrát senzor 0. Nastavte dobu vaření na ‹‹:‹‹ pomocí senzoru A. Čas byl zrušen.

Zjištění nastaveného času

V případě, že jste naprogramovali několik funkcí času, rozsvítí se na displeji příslušné symboly.

Chcete-li zjistit čas budíku s alarmem V, délku doby vaření x, čas ukončení y nebo aktuální čas 0, tiskněte opakovaně tlačítko 0, dokud se nerozsvítí požadovaný symbol. Příslušná hodnota se na několik vteřin zobrazí na displeji.

Čas ukončení

Trouba umožňuje naprogramovat, v kolik hodin si přejete mít jídlo hotové. V takovém případě se trouba zapne automaticky a vypne se v požadovanou hodinu. Například lze vložit pokrm do trouby ráno a troubu naprogramovat, aby jídlo bylo hotové v poledne.

Ujistěte se, že se potravina nemůže zkazit, bude-li delší dobu čekat v troubě.

Příklad z obrázku: je 10:30 hodin, doba vaření je 45 minut a trouba se má vypnout v 12:30 hodin.

1.Nastavte ovládací knoflík funkcí.

2.Stiskněte dvakrát senzor 0.

3.Naprogramujte délku doby vaření za pomoci senzorů @ nebo A.

4. Stiskněte senzor 0.

Změna času ukončení

Na displeji se zobrazí, v kolik hodin bude jídlo hotové

Stiskněte třikrát senzor 0. Změňte čas ukončení za pomoci

a symbol pro ukončení vaření y.

senzorů @ nebo A. Naprogramovaný čas se zobrazí po

 

několika sekundách. Čas ukončení neměňte, pokud již doba

 

vaření začala ubíhat. Výsledek vaření by mohl být jiný.

 

Zrušení času ukončení

 

Stiskněte třikrát senzor 0 a pomocí senzoru A přenastavte čas

 

ukončení na aktuální čas. Trouba se zapne.

 

Zjištění nastaveného času

 

V případě, že jste naprogramovali několik funkcí času, rozsvítí

 

se na displeji příslušné symboly.

 

Chcete-li zjistit čas budíku s alarmem V, délku doby vaření x,

 

čas ukončení y nebo aktuální čas 0, tiskněte opakovaně

5. Odložte čas ukončení pomocí senzorů @ nebo A.

tlačítko 0, dokud se nerozsvítí požadovaný symbol. Příslušná

hodnota se na několik vteřin zobrazí na displeji.

 

Aktuální čas

 

Po zapojení nebo po přerušení dodávky elektrického proudu se

 

na displeji rozsvítí symbol 0 a :‹‹. Nastavte na hodinách

 

aktuální čas.

 

1. Stiskněte senzor 0.

 

Zobrazí se čas ‚ƒ:‹‹.

 

2. Pomocí senzorů @ nebo A nastavte čas.

 

3. Potvrďte čas pomocí senzoru 0.

 

Po několika sekundách se zobrazí naprogramovaný čas.

6. Stiskněte senzor ºC.

Změna času

 

Pomocí senzorů @ nebo A nastavte teplotu nebo požadovaný stupeň grilování.

Na displeji se zobrazí nastavená teplota a symbol y, trouba je nastavená v poloze čekání. Po zapnutí trouby se zobrazí nastavená teplota a symbol x. Symbol yzhasne.

Předtím nesmí být nastavená žádná jiná funkce času, trouba musí být vypnutá.

1.Stiskněte dvakrát senzor 0.

Na displeji se rozsvítí symbol 0.

2.Pomocí senzorů @ nebo A změňte čas.

Doba pečení uplynula

Zazní akustický signál. Pečicí trouba přestane hřát. Na displeji se zobrazí ‹‹:‹‹. Dvakrát stiskněte tlačítko 0. Pomocí tlačítek @ nebo A nastavte novou dobu pečení nebo stiskněte tlačítko 0 a nastavte volič funkcí na 0. Pečicí trouba je vypnutá.

3. Potvrďte čas pomocí senzoru 0.

Naprogramovaný čas se zobrazí po několika sekundách.

Skrytí času

Je možné čas nezobrazovat. Více najdete v kapitole Změna základního nastavení.

Změna základního nastavení

U této trouby jsou k dispozici různá základní nastavení. Tato nastavení mohou být přizpůsobena zvláštním potřebám uživatele.

Základní nastavení

Volba 0

Volba 1

Volba 2

Volba 3

 

 

 

 

™‚ Délka trvání signálu po uplynutí doby vaření nebo času budíku s alarmem -

cca 10 sek.

cca 2 min*

cca 5 min

 

 

 

 

 

™ƒ Ukazatel času

ne

ano*

-

-

 

 

 

 

 

™„ Časová prodleva, než dojde k použití zvoleného nastavení

-

cca 2 sek.

cca 4 sek.*

cca 10 sek.

 

 

 

 

 

™† Byly namontovány výsuvné lišty.

ne

ano

-

-

 

 

 

 

 

™‡ Zvolit pro všechny hodnoty nastavení od výrobce

ne*

ano

-

-

 

 

 

 

 

* Nastaveno od výrobce

 

 

 

 

Trouba musí být vypnutá.

1.Tiskněte senzor 0 po dobu asi 4 sekund.

Na displeji se zobrazí aktuální základní nastavení pro trvání signálu, např. ™‚volba ƒ.

2.Změňte základní nastavení pomocí senzorů @ nebo A.

3.Potvrďte pomocí senzoru 0.

Na displeji se zobrazí následující základní nastavení. Pomocí senzoru 0 lze procházet všechna nastavení a pomocí senzorů @ nebo A lze tato měnit.

4.Pro ukončení tiskněte senzor 0 po dobu asi 4 sekund. Všechna základní nastavení byla použita.

Základní nastavení mohou být kdykoli znovu změněna.

9

Automatické vypnutí

Pokud po dobu několika hodin nebyla provedena změna nastavení, bude aktivováno automatické vypnutí. Trouba přestane vyhřívat. Toto bude záviset na zvolené teplotě a stupni grilu.

Automatické vypnutí se aktivuje

Zazní zvukový signál. Na displeji se zobrazí ”‰. Trouba přestane vyhřívat.

Otočte ovládací knoflík funkcí do polohy na nule. Trouba se vypne.

Zrušení automatického vypnutí

Aby nedošlo k nechtěné aktivaci automatického vypnutí, musí být nastavena doba vaření. Trouba vyhřívá, dokud neuplyne tato doba vaření.

Samočisticí funkce

Při samočištění se trouba vyhřeje na cca 500 °C. Zbytky po pečení či grilování se tak spálí a v troubě stačí pouze vyčistit vzniklý popel.

K dispozici jsou tři stupně čištění.

Stupeň

Intenzita čištění

Trvání

 

 

 

Mírné čištění

cca 1 h 15 min.

 

 

 

ƒ

Středně silný výkon

cca 1 h 30 min.

 

 

 

Silné

cca 2 h

 

 

 

Čím je znečištění silnější a starší, tím vyšší musí být stupeň čištění. Vnitřek trouby postačí vyčistit jednou za dva nebo tři měsíce. Jednotlivé čištění vyžaduje pouze cca 2,5 - 4,7 kWh.

Důležité pokyny

Dveře pečicí trouby se automaticky zablokují z důvodu vaší bezpečnosti. Dveře pečicí trouby se znovu otevřou až tehdy, když se pečicí prostor mírně ochladí a symbol klíče zhasne.

Osvětlení pečicí trouby v průběhu samočištění nesvítí.

:Nebezpečí popálení!

Pečicí prostor je během samočištění velmi horký. Nikdy neotvírejte dveře přístroje ani neposouvejte zajišťovací háky rukou. Nechte přístroj ochladit. Udržujte mimo dosah dětí.

Přístroj je během samočištění velmi horký na povrchu. Nikdy se nedotýkejte dveří přístroje. Nechte přístroj ochladit. Udržujte mimo dosah dětí.

:Nebezpečí požáru!

Přístroj je během samočištění velmi horký na povrchu. Nikdy nezavěšujte na madlo dvířek hořlavé předměty, např. utěrky na nádobí. Přední strana přístroje musí zůstat volná.

Před spuštěním funkce samočištění

Vnitřek trouby musí být prázdný. Vyjměte příslušenství, nádoby, závěsné rošty nebo vodicí lišty. Pro sundání závěsných roštů nebo vodicích lišt viz kapitolu Péče a čištění.

Očistěte dvířka trouby a postranní plochy uvnitř trouby v místě těsnění.

:Nebezpečí požáru!

Zbytky jídla, tuku nebo vypečené šťávy mohou vzplanout. Vlhkým hadříkem otřete vnitřek trouby a příslušenství, které se bude v troubě čistit.

Společné čištění příslušenství

Závěsné rošty nebo ližiny umístěné vlevo a vpravo nejsou vhodné pro funkci samočištění. Vyjměte je z trouby.

Pro optimální vyčištění vnitřku trouby se doporučuje provádět samočištění s vyjmutými pečicími plechy. Nicméně v kombinaci s držákem příslušenství se univerzální smaltovaný hluboký plech nebo plochý pečicí plech mohou čistit pomocí funkce samočištění. Příslušenství čistěte vždy jednotlivě.

Rošt se nesmí čistit pomocí samočistící funkce

Není-li vaše trouba vybavena takovýmto držákem příslušenství, můžete si ho zakoupit prostřednictvím našeho odborného servisu nebo přes internet pod objednacím číslem 466546.

Držák příslušenství se nasazuje vlevo i vpravo.

Opláchtěte z příslušenství zbytky jídla, tuku a vypečené šťávy.

Položte univerzální hluboký plech nebo plochý pečicí plech na držák.

:Nebezpečí ohrožení zdraví!

Během čištění nevkládejte antiadhezní plechy ani formy. Žár narušuje antiadhezní povrch a uvolňují se toxické plyny.

Nastavení

Jakmile zvolíte stupeň čištění, proveďte nastavení trouby.

1.Pomocí ovládacího knoflíku funkcí zvolte funkci samočištění q.

2.Požadovaný stupeň čištění nastavte pomocí senzorů @ nebo A.

Na displeji se zobrazí stupeň čištění a symbol x. Samočištění začíná po několika sekundách.

Krátce po zahájení se zablokují dvířka trouby. Na displeji se rozsvítí symbol H. Pouze až po zhasnutí symbolu H je možno dvířka znovu otevřít.

10

Samočištění je dokončeno

Na displeji se zobrazí ‹‹:‹‹. Trouba přestane vyhřívat. Otočte ovládací knoflík funkcí do polohy na nule. Trouba se vypne. Dvířka trouby bude možno znovu otevřít, až na displeji zhasne symbol H.

Změna stupně čištění

Po zahájení čištění nelze stupeň čištění měnit.

Přerušit funkci samočištění

Otočte ovládací knoflík funkcí do polohy na nule. Trouba se vypne. Dvířka trouby bude možno znovu otevřít, až na displeji zhasne symbol H.

Pozdější čas ukončení

Trouba umožňuje naprogramovat, v kolik hodin si přejete dokončit samočištění. Samočištění může tedy probíhat např. v noci, aby se trouba mohla přes den používat.

Naprogramujte dle popisu v bodech 1 a 2. Před spuštěním funkce samočištění stiskněte třikrát senzor 0 a pomocí senzorů @ nebo A odložte čas ukončení.

Trouba přejde do režimu čekání. Na displeji se zobrazí stupeň čištění a symbol y. Jakmile je samočištění zahájeno, zobrazí se doba trvání a symbol x. Symbol y zhasne.

Zjištění nastaveného času

Chcete-li zjistit délku doby stupně čištění nebo čas ukončení samočištění, stiskněte několikrát senzor 0, dokud se nerozsvítí požadovaný symbol. Příslušná hodnota se na několik vteřin zobrazí na displeji.

Po skončení funkce samočištění

Jakmile vnitřek trouby vychladne, otřete vlhkým hadříkem seškvařené zbytky.

Péče o spotřebič a jeho čištění

Aby si trouba zachovala svůj zářivý vzhled a své provozní schopnosti co nejdéle, je zapotřebí věnovat jí patřičnou péči a udržovat ji v náležité čistotě. Níže uvádíme, jak o troubu pečovat a jak postupovat při jejím čistění.

Upozornění

Je možné, že na čelní straně trouby se vyskytnou rozdíly

vzabarvení způsobené rozdílnostmi materiálů jako jsou sklo, plast či kov.

Výrazné stíny na skle dvířek se mohou jevit jako šmouhy, ve skutečnosti se však jedná o odraz světla z žárovky vnitřního osvětlení trouby.

Smalt se při velmi vysoké teplotě začíná vypalovat. To může vést k mírnému zesvětlení barvy. Jedná se o normální jev, který nemá žádný vliv na funkčnost trouby. Na okrajích tenkých plechů není možné nanést smalt po celém povrchu. Z tohoto důvodu mohou na dotek působit hrubým dojmem,

ikdyž ochrana plechu proti korozi tím není nijak narušena.

Čisticí prostředky

Dbejte informací uvedených v tabulce, aby nedošlo k poškození různých povrchů trouby z důvodu použití nevhodného čisticího prostředku. Nikdy nepoužívejte

abrazivní nebo žíravé čisticí prostředky,

silné čisticí prostředky s obsahem alkoholu,

drátěnky nebo houbičky s hrubým povrchem,

čisticí zařízení využívající vysokého tlaku nebo proudu páry.

Nové hadříky před použitím důkladně properte.

Místo

Čisticí prostředky

 

 

Přední strana

Teplá voda s trochou saponátu:

trouby

Otřete hadříkem a osušte jemnou utěrkou.

 

Nepoužívejte prostředky na čištění skel ani

 

škrabky na sklo.

Nerezová

Teplá voda s trochou saponátu:

část

Otřete hadříkem a osušte jemnou utěrkou.

 

Skvrny po vodním kameni, tuku, škrobové

 

moučce a bílku očistěte okamžitě, jinak by

 

mohlo pod těmito skvrnami docházet ke

 

korozi.

 

V našich servisních střediscích nebo ve

 

specializovaných prodejnách lze zakoupit

 

specifické čisticí prostředky pro ošetřování

 

nerezové oceli, které jsou vhodné i pro

 

teplé povrchy. Čisticí prostředek nanášejte

 

velmi jemným měkkým hadříkem.

Místo

Čisticí prostředky

 

 

Sklo

Prostředek na čištění skel:

 

Očistěte pomocí jemného hadříku. Nepouží-

 

vejte škrabku na sklo.

Okénko

Prostředek na čištění skel:

 

Očistěte pomocí jemného hadříku. Nepouží-

 

vejte alkohol, ocet ani jiné čisticí přípravky

 

s obsahem abraziv nebo kyselin.

 

 

Skla ve dvířkách

Prostředek na čištění skel:

 

Očistěte pomocí jemného hadříku. Nepouží-

 

vejte škrabky na sklo.

Kryt dvířek

Specifické čisticí prostředky pro ošetřování

 

nerezové oceli (lze zakoupit v našich servis-

 

ních střediscích nebo ve specializovaných

 

prodejnách). Řiďte se pokyny výrobce.

Vnitřní část trouby Teplá voda s trochou saponátu nebo octová voda:

Očistěte hadříkem.

 

V případě extrémních nečistot použijte

 

kovovou drátěnku z nerezové oceli nebo

 

specifické čisticí prostředky na trouby.

 

Použijte je až po vychladnutí vnitřku trouby.

 

Doporučujeme raději používat funkci samo-

 

čištění. Pro více informací viz kapitola

 

Samočisticí funkce.

Ochranný skle-

Teplá voda s trochou saponátu:

něný kryt osvět-

Očistěte hadříkem.

lení trouby

 

 

 

Závěsné rošty

Teplá voda s trochou saponátu:

nebo vodicí lišty

Nechte odmočit a očistěte hadříkem nebo

 

kartáčkem.

Výsuvné lišty

Teplá voda s trochou saponátu:

 

Očistěte hadříkem nebo kartáčkem. Nene-

 

chávejte odmočit ani nemyjte v myčce.

 

 

Příslušenství

Teplá voda s trochou saponátu:

 

Nechte odmočit a očistěte hadříkem nebo

 

kartáčkem.

11

Funkce osvětlení

Pro usnadnění čištění trouby je možné uvnitř trouby zapnout osvětlení.

Zapnutí osvětlení trouby

Otočte ovládací knoflík funkcí do polohy ^.

Osvětlení se zapne.

Vypnutí osvětlení trouby

Otočte ovladač funkcí do polohy Û.

Sundání a nasazení obou závěsných roštů neboli ližin

Levý i pravý závěsný rošt nebo výsuvné ližiny je možno kvůli čištění vyndat. Trouba musí být vychladlá.

Vyjmutí rámů nebo kolejnic

1.Rám nebo kolejnici nazdvihněte vpředu nahoru a vyhákněte (obr. A).

2.Poté rám nebo kolejnici vytáhněte úplně dopředu a vyjměte (obr. B).

$

%

Rámy nebo kolejnice vyčistěte mycím prostředkem a houbičkou. Na úporné nečistoty použijte kartáček.

Zavěšení roštů nebo vodicích lišt

1.Závěsný rošt nebo vodicí lištu zasuňte nejprve do zadní drážky a přitiskněte mírně směrem dozadu (obrázek A)

2.a poté jej zasuňte do přední drážky (obrázek B).

$

%

Závěsné rošty nebo vodicí lišty zapadají na levé i na pravé straně. Ohyb musí vždy směřovat dolů.

Vysazení a nasazení dvířek trouby

Vysazení dvířek trouby usnadňuje jejich demontáž a čištění skel.

Závěsy dvířek trouby jsou vybaveny pojistkou. Je-li pojistka zavřená (obr. A), dvířka nelze vysadit. Otevřením pojistky za účelem vysazení dvířek (obr. B), se zároveň zablokují závěsy. Dvířka se tak nemohou náhle zavřít.

$

%

:Nebezpečí poranění!

Nejsou-li závěsy zablokovány pojistkou, mohou se náhle zavřít. Dbejte na to, aby pojistky byly vždy zavřené, s výjimkou situací, kdy potřebujete vysadit dvířka. V takovém případě musí být pojistky otevřené.

Vysazení dvířek

1.Dvířka trouby zcela otevřete.

2.Obě pojistky vpravo i vlevo vyklopte (obr. A).

3.Dveře trouby přivřete k dorazu do svislé polohy (obr. B) Uchopte dvířka ze stran oběma rukama. Přivřete je ještě více a vysaďte je.

$

%

Nasazení dvířek

Při nasazování dvířek dodržujte stejný postup v opačném pořadí.

1.Při nasazování dvířek sledujte, zda oba závěsy správně sedí v odpovídajících otvorech (obrázek A).

2.Spodní výřez závěsů musí sedět na obou stranách (obrázek B).

$

%

Nesprávné nasazení závěsů může způsobit zkřivení dvířek.

12

3. Zavřete pojistky závěsů (obrázek C). Zavřete dvířka trouby.

&

:Nebezpečí poranění!

Nedotýkejte se závěsů, dvířka mohou náhle spadnout, nebo může dojít k náhlému zavření závěsu. Zavolejte do odborného autorizovaného servisu.

Demontáž krytu dvířek

Kryt dvířek trouby může časem změnit barvu. Při důkladnějším čištění je vhodné sejmout kryt.

1.Dvířka trouby zcela otevřete.

2.Odšroubujte kryt dvířek trouby. Šroubky se nacházejí vlevo i vpravo (obr. A).

3.Sejměte kryt (obr. B).

$

%

Dokud kryt nebude namontován zpět, dbejte na to, aby nedošlo k zavření dvířek trouby. Mohlo by dojít k poškození vnitřního skla.

Kryt očistěte prostředkem určeným pro čištění nerezové oceli.

4.Nasaďte jej zpět a upevněte.

5.Zavřete dvířka trouby.

Demontáž a montáž skleněných tabulí

Kvůli lepšímu čištění můžete skleněné tabule ve dvířkách pečicí trouby demontovat.

Při demontáži vnitřních tabulí si zapamatujte, v jakém pořadí je vyjímáte. Abyste tabule namontovali zpět ve správném pořadí, řiďte se čísly uvedenými na jednotlivých tabulích.

Demontáž

1.Dvířka pečicí trouby vysaďte a madlem dolů je položte na hadr.

2.Odšroubujte kryt nahoře na dvířkách pečicí trouby. Za tímto účelem vyšroubujte šrouby vlevo a vpravo (obrázek A).

3.Nazdvihněte horní tabuli, vytáhněte ji a sejměte obě malá těsnění (obrázek B).

$

%

4.Odšroubujte přídržné spony vpravo a vlevo. Nazdvihněte tabuli a sejměte z ní spony (obrázek C).

5.Sejměte těsnění dole na tabuli (obrázek D). Za těsnění zatáhněte a sejměte ho směrem nahoru. Vytáhněte tabuli.

&

'

6. Spodní tabuli vytáhněte šikmo nahoru.

7.Šrouby vlevo a vpravo na plechovém dílu NEVYŠROUBOVÁVEJTE (obrázek E).

(

Skleněné tabule vyčistěte čisticím prostředkem na sklo a měkkým hadrem.

:Nebezpečí úrazu!

Poškrábané sklo dvířek spotřebiče může prasknout. Nepoužívejte škrabku na sklo ani ostré nebo abrazivní čisticí prostředky.

13

Montáž

Při montáži dbejte na to, aby se na obou tabulích vlevo dole nacházel obrácený nápis „Right above“.

1. Spodní tabuli zasuňte šikmo dozadu (obrázek A).

2. Zasuňte prostřední tabuli (obrázek B).

$

%

3.Nasaďte přídržné spony vpravo a vlevo na tabuli, vyrovnejte je tak, aby byly pružiny nad otvorem pro šroub a přišroubujte je (obrázek C).

4.Znovu zahákněte těsnění dole na tabuli (obrázek D).

&

'

5.Horní tabuli zasuňte šikmo dozadu do obou držáků. Dbejte na to, abyste při tom neposunuli těsnění dozadu (obrázek E).

6.Nasaďte na tabuli opět obě malá těsnění vlevo a vpravo (obrázek F).

(

7. Nasaďte a přišroubujte kryt.

8. Zavěste dvířka pečicí trouby.

)

Pečicí troubu používejte teprve tehdy, jsou-li tabule řádně namontovány.

Co dělat v případě poruchy?

Dojde-li k poruše, často se stává, že je to jen drobná závada, kterou lze snadno odstranit.Než zavoláte na technický servis, pokuste se poruchu vyřešit sami za pomoci následující tabulky.

Tabulka závad

Závada

Možná příčina

Řešení/doporučení

 

 

 

Trouba nefun-

Vadná pojistka.

Zkontrolujte v pojistkové

guje.

 

skříni, zda je pojistka

 

 

v pořádku.

 

 

 

 

Výpadek

Zkontrolujte, zda světlo

 

dodávky elek-

v kuchyni svítí, nebo zda

 

trické energie.

fungují jiné domácí elektro-

 

 

spotřebiče.

 

 

 

Na displeji se

Výpadek

Znovu nastavte čas.

rozsvítí 0

dodávky elek-

 

a nuly.

trické energie.

 

 

 

Trouba nehřeje. Kontakty jsou

Otočte několikrát ovládacím

 

zaprášené.

knoflíkem oběma směry.

Dvířka trouby

Dvířka trouby

Vyčkejte, dokud trouba

nelze otevřít. Na

jsou blokována

nezchladne a nezhasne

displeji se roz-

kvůli

symbol H.

svítí symbol H.

samočištění q.

 

 

 

 

Na displeji se

Bylo aktivo-

Otočte ovládací knoflík

zobrazí ”‰.

váno automa-

funkcí do polohy na nule.

 

tické vypnutí.

 

Chybová hlášení

Objeví-li se na displeji chybové hlášení , stiskněte senzor 0. Chybové hlášení zmizí. Dojde k vynulování nastavené funkce času. Nezmizí-li chybové hlášení, kontaktujte servisní centrum.

Následující chybová hlášení může uživatel vyřešit vlastními silami.

Chybové

Možná příčina

Řešení/doporučení

hlášení

 

 

 

 

 

“‹‚‚

Senzor byl stisk-

Tiskněte senzory, jeden po

 

nutý příliš dlouho

druhém. Zkontrolujte, zda se

 

nebo se zasekl.

některý senzor nezasekl, není

 

 

zakrytý nebo špinavý.

 

 

 

“‚‹‡

Blokování dvířek

Stiskněte senzor 0. Nyní

 

bylo aktivováno při

opět můžete provést nasta-

 

otevřených dvíř-

vení.

 

kách.

 

“‚‚†

Teplota uvnitř

Dvířka trouby jsou zabloko-

 

trouby je příliš

vána a vyhřívání bylo přeru-

 

vysoká.

šeno. Počkejte, až trouba

 

 

vychladne. Stiskněte

 

 

senzor 0 a znovu nastavte

 

 

čas.

:Nebezpečí elektrického výboje!

Neodborné opravy jsou nebezpečné. Opravy smějí provádět pouze vyškolení pracovníci odborného autorizovaného servisu.

14

Výměna žárovky osvětlení trouby

Je-li žárovka osvětlení trouby opotřebovaná, je třeba ji vyměnit. Prostřednictvím odborného servisu nebo ve specializovaných prodejnách můžete zakoupit náhradní žárovky 220-240 V, závit E14, 25 W odolné vůči teplotu (T300 ºC). Používejte pouze tento typ žárovek.

:Nebezpečí elektrického výboje!

Odpojte spotřebič od elektrické sítě. Ujistěte se, že je skutečně odpojen.

1.Do studené trouby vložte utěrku, aby nedošlo k jejímu poškození.

2. Odšroubujte skleněný kryt směrem doleva a sejměte jej.

3.Nahraďte žárovku obdobným typem žárovky.

4.Našroubujte zpět skleněný kryt.

5.Vyjměte utěrku a spotřebič zapojte do elektrické sítě.

Ochranné sklo

Jestliže došlo k poškození ochranného skla, je nutné ho vyměnit. Ochranná skla lze zakoupit v autorizovaném servisu. Uvádějte č. výrobku a výrobní č. spotřebiče.

Zákaznický servis

Potřebuje-li váš spotřebič opravu, obraťte se na náš servis. Vždy najdeme vhodné řešení, abychom předešli zbytečným návštěvám techniků.

Číslo E a číslo FD

Při telefonátu uveďte číselné označení výrobku (E-Nr.) a výrobní číslo (FD-Nr.), abychom vám mohli poskytnout kvalifikovanou pomoc. Typový štítek s těmito čísly najdete na pravé straně dvířek pečicí trouby. Abyste je v případě potřeby nemuseli dlouho hledat, můžete si údaje svého spotřebiče a telefonní číslo servisu poznamenat zde.

Číslo E

Číslo FD

 

 

Zákaznický servis O

Mějte na paměti, že návštěva servisního technika není

v případě chybné obsluhy bezplatná ani během záruční doby.

Kontaktní údaje všech zemí najdete v přiloženém seznamu zákaznických servisů.

Objednávka opravy a poradenství při poruchách CZ 251.095.546

Důvěřujte kompetentnosti výrobce. Tím si zajistíte, že oprava bude provedena vyškolenými servisními techniky, kteří mají k dispozici originální náhradní díly pro váš spotřebič.

Tipy jak šetřit energii a životní prostředí

Zde vám poradíme, jak můžete při pečení ušetřit energii a jak správně postupovat při likvidaci spotřebiče.

Likvidace odpadů s ohledem na životní prostředí

S obalovými materiály nakládejte ekologicky.

Tento spotřebič je v souladu s evropskou směrnicí 2002/96/ES o odpadních elektrických

a elektronických zařízeních (OEEZ, případně WEEE). Tato směrnice stanovuje rámec pro recyklaci

a opětovné využití vysloužilých spotřebičů platný v celé Evropské unii.

Úspora energie

Troubu předehřívejte pouze v případě, že to uvádí recept nebo tabulka.

Používejte tmavé pečicí formy opatřené tmavým lakem nebo smaltem. Lépe vstřebávají teplo.

Během vaření, pečení či grilování nechávejte dvířka trouby zavřená.

Při pečení více moučníků doporučujeme péci je ihned po sobě. Trouba zůstane horká. Tím se zkrátí doba pečení druhého moučníku. Do trouby lze rovněž vložit dvě formy obdélníkového tvaru najednou vedle sebe.

U pečení trvajícího dlouhou dobu můžete spotřebič vypnout 10 minut před koncem a využít tak zbytkového tepla

k dopečení pokrmu.

Funkce horký vzduch eko

Pomocí funkce horký vzduch eko je možno dosáhnout významné úspory energie při vaření jídel v jedné úrovni. Varné cykly, pečení či opékání nevyžadují předchozí předehřátí.

Upozornění

Maximální účinnosti funkce úspora energie dosáhnete, jestliže pokrm vložíte do prázdné a studené trouby.

Během pečicího cyklu mohou být dvířka otevřena pouze tehdy, je-li to nezbytně nutné, např. při obracení pokrmu. Kapitola „Tabulky a doporučení“ uvádí celou řadu různých rad a doporučení pro pečení a opékání.

15

Tabulka

Následující tabulka ukazuje výběr pokrmů nejvhodnějších pro využití funkce úspory energie. Je v ní pro jednotlivé pokrmy rozepsáno, jaké je vhodné nastavení teploty, potřebné příslušenství a výška umístění.

Teplota a doba trvání se mohou měnit v závislosti na množství, stavu a kvalitě potravin. Z tohoto důvodu jsou v tabulce uváděna přibližná rozmezí hodnot. Je vhodné začít od nejnižší uvedené hodnoty. Použitím nižší teploty se docílí rovnoměrnějšího opečení. Pokud nebylo dosaženo očekávaného výsledku, nastavte příště vyšší teplotní stupeň.

Druh ohřevu = horký vzduch eco

 

Příslušenství

Výška

Teplota ve °C

Doba pečení

 

 

 

 

v minutách

 

 

 

 

 

Koláče a pečivo

 

 

 

 

Třený koláč, jednoduchý

Rošt + truhlíková forma

2

170–180

55–65

 

 

 

 

 

Máslové sušenky

Rošt + truhlíková forma

2

150–160

75–85

 

 

 

 

 

Dortový korpus

Smaltovaný plech na pečení

3

180–200

30–45

 

 

 

 

 

Ovocný koláč (např. třešňový koláč)

Kovová rozevírací forma, Ø 26 cm

2

160–180

50–60

 

 

 

 

 

Kynutý koláč

Smaltovaný plech na pečení

3

160–170

30–40

 

 

 

 

 

Mramorový koláč

Rošt + truhlíková forma

2

160–170

100–110

 

 

 

 

 

Savojský piškotový koláč

Rošt + koláčová forma

2

150–160

85–95

 

 

 

 

 

Piškot

Rošt + rozevírací forma

2

165–175

35–45

 

 

 

 

 

Piškotový koláč, 3 vejce

Rošt + rozevírací forma

1

160–170

45–55

 

 

 

 

 

Jablkový koláč

Univerzální vysoký plech

3

170–180

65–75

 

 

 

 

 

Pečivo a sušenky

Smaltovaný plech na pečení

3

130–140

20–30

 

 

 

 

 

Ořechové trojhránky

Smaltovaný plech na pečení

3

185–195

35–45

 

 

 

 

 

Máslové briošky (12 ks)

Smaltovaný plech na pečení

3

170–180

20–25

 

 

 

 

 

Piškotová roláda

Smaltovaný plech na pečení

3

160–170

15–20

 

 

 

 

 

Muffiny

Smaltovaný plech na pečení

3

150–160

30–40

 

 

 

 

 

Jablkový koláč, kulatý plech pečení

Kovová rozevírací forma, Ø 31 cm

3

230–250

30–40

 

 

 

 

 

Quiche

Kovová rozevírací forma, Ø 31 cm

3

200–220

55–65

 

 

 

 

 

Piškot s ovocem

Hranatý plech na pečení

2

180–200

50–60

 

 

 

 

 

Meruňky v listovém těstě

Smaltovaný plech na pečení

3

190–200

30–40

 

 

 

 

 

Sušenky s čokoládovými hoblinkami

Smaltovaný plech na pečení

3

140–150

35–45

 

 

 

 

 

Máslové cukroví

Smaltovaný plech na pečení

3

140–150

30–45

 

 

 

 

 

Pečivo s krémovou náplní

Univerzální vysoký plech

3

210–220

40–50

 

 

 

 

 

Kremrole z listového těsta

Smaltovaný plech na pečení

3

210–230

35–45

 

 

 

 

 

Chléb (1 kg)

Smaltovaný plech na pečení

3

200–210

55–65

 

 

 

 

 

Maso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Telecí pečeně (1,5 kg paštiky z telecího masa)

Rošt + přiklopená nádoba

2

200–210

110–120

 

 

 

 

 

Vepřová pečeně (1 kg)

Rošt + nepřiklopená nádoba

2

180–190

110–120

 

 

 

 

 

Telecí panenka/ roastbeef, krvavé (1 kg)

Rošt + nepřiklopená nádoba

2

240–250

35–45

 

 

 

 

 

Telecí panenka/roastbeef, středně propečené (1 kg)

Rošt + nepřiklopená nádoba

2

250–260

45–55

 

 

 

 

 

Ryby

 

 

 

 

Mořský okoun / okoun říční, pečený (2 ks po 350 g)

Univerzální vysoký plech

2

180–190

30–40

 

 

 

 

 

Mořský okoun ve slané krustě (2 ks po 450 g)

Smaltovaný plech na pečení

3

180–190

40–50

 

 

 

 

 

Treska (1 ks o hmotnosti 1 kg)

Smaltovaný plech na pečení

2

180–190

50–60

 

 

 

 

 

Pstruzi (2 ks po 300 g)

Smaltovaný plech na pečení

2

180–190

25–35

 

 

 

 

 

Mořský ďas (2 ks po 400 g)

Smaltovaný plech na pečení

2

180–190

30–40

 

 

 

 

 

Zmrazené pokrmy, předvařené pokrmy

 

 

 

 

Zmrazená pizza s tenkým těstem

Rošt

2

210–220

15–20

 

 

 

 

 

Pizza se silnou vrstvou těsta

Rošt

2

180–190

25–35

 

 

 

 

 

Hranolky pro dopečení

Smaltovaný plech na pečení

3

210–220

20–30

 

 

 

 

 

Kuřecí křidýlka

Smaltovaný plech na pečení

3

200–210

15–25

 

 

 

 

 

Rybí prsty

Smaltovaný plech na pečení

3

210–220

20–30

 

 

 

 

 

Chléb pro dopečení

Univerzální vysoký plech

3

180–200

10–20

 

 

 

 

 

Drobné plněné pečivo z listového těsta

Smaltovaný plech na pečení

3

180–190

15–25

 

 

 

 

 

Zmrazené lasagne (450 g)

Rošt

2

210–230

45–55

16

 

Příslušenství

Výška

Teplota ve °C

Doba pečení

 

 

 

 

v minutách

 

 

 

 

 

Lasagne (2 ks po 450 g)

Rošt

2

210–230

45–55

 

 

 

 

 

Smažené kousky mozzarelly

Smaltovaný plech na pečení

2

230–240

15–25

 

 

 

 

 

Jalapeños

Smaltovaný plech na pečení

3

200–210

15–25

Ostatní

 

 

 

 

Zapékané brambory

Rošt + nepřiklopená forma

2

155–165

75–85

 

 

 

 

 

Čerstvé lasagne

Rošt + nepřiklopená forma

2

175–180

50–60

Otestovali jsme pro vás v našem kuchyňském studiu

Zde naleznete výběr pokrmů a pro ně vhodná nastavení. Je zde uvedeno, jaký druh ohřevu a jaká teplota je pro příslušný pokrm nejvhodnější. Dozvíte se, které příslušenství máte použít a do jaké výšky je třeba ho zasunout. Dostanete od nás tipy

k nádobám a přípravě pokrmů.

Upozornění

Hodnoty uvedené v tabulkách platí vždy pro studenou a prázdnou troubu.

Troubu předehřívejte pouze tehdy, pokud je to v tabulkách uvedeno. Papír na pečení pokládejte na příslušenství až po předehřátí.

Časové údaje v tabulkách jsou orientační hodnoty. Závisí na kvalitě a vlastnostech potravin.

Používejte příslušenství, které je součástí dodávky. Doplňující příslušenství obdržíte jako zvláštní příslušenství ve specializované prodejně nebo u zákaznického servisu.

Před použitím trouby vyjměte z varného prostoru příslušenství a nádoby, které nepotřebujete.

Při vyjímání horkého příslušenství nebo nádoby z trouby používejte vždy chňapku.

Koláče a pečivo

Pečení na jedné úrovni

Koláč se podaří nejlépe, když ho budete péct na jedné úrovni pomocí horního a dolního ohřevu %.

Při pečení pomocí 3D horkého vzduchu < doporučujeme zasunout příslušenství do následujících výšek:

Koláč ve formě na pečení: výška 2

Koláče na plechu: výška 3

Pečení na více úrovních

Používejte režim 3D horký vzduch <.

Pečení na 2 úrovních:

Univerzální vysoký plech: výška 3.

Plech na pečení: výška 1.

Pečení na 3 úrovních:

Univerzální vysoký plech: výška 5.

Plech na pečení: výška 3.

Plech na pečení: výška 1.

Plechy na pečení, které jste do pečicí trouby vložili současně, nemusí být bezpodmínečně hotové ve stejnou dobu.

V tabulkách jsou uvedeny četné tipy pro přípravu pokrmů.

Když použijete 3 truhlíkové formy současně, musíte je postavit na rošt tak, jak je znázorněno na obrázku.

Formy na pečení

Nejvhodnější jsou tmavé kovové formy na pečení.

Při použití světlých tenkostěnných kovových forem na pečení nebo skleněných forem se doba pečení prodlužuje a koláč nezhnědne tak rovnoměrně.

Pokud chcete použít silikonové formy, řiďte se podle pokynů a receptů výrobce. Silikonové formy jsou často menší než normální formy. Množství těsta a přísad může být odlišné.

Tabulky

V tabulce jsou pro jednotlivé druhy koláčů či moučníků uvedeny optimální typy ohřevu. Teplota a doba pečení závisí na množství a konzistenci těsta. Proto jsou v tabulkách vždy uvedena rozmezí dob a teplot. Při zkoušení se musí vycházet vždy od nižší hodnoty. Použitím nižší teploty se docílí rovnoměrnějšího opečení dozlatova. V případě potřeby lze zvolenou hodnotu následně zvýšit.

Pokud je trouba předehřátá, doba pečení se zkracuje o 5 až 10 minut.

Další informace naleznete v dodatku k tabulkám Nápady na pečení.

Při pečení jediného dortu v jedné úrovni dávejte formu na smaltovaný plech.

Pokud se peče několik moučníků zároveň, lze formy dávat přímo na rošt.

Koláče ve formě na pečení

Nádoby

Výška

Druh ohřevu

Teplota ve °C

Doba pečení

 

 

 

 

 

v minutách

 

 

 

 

 

 

Dort

Plechová forma na pečení, Ø 31 cm

1

%

240-260

30-40

 

 

 

 

 

 

 

2 plechové koláčové formy, Ø 31 cm

3+1

<

190-200

45-55

 

 

 

 

 

 

Quiche

Plechová forma na pečení, Ø 31 cm

1

%

220-230

40-50

 

 

 

 

 

 

Koláče

Plechová forma na pečení, Ø 28 cm

1

%

190-200

40-50

 

 

 

 

 

 

17

Pokrm

Příslušenství

Výška

Druh

Teplota

Doba pečení

 

 

 

ohřevu

ve °C

v minutách

 

 

 

 

 

 

Pizza

Univerzální vysoký plech

2

%

200-220

25-35

 

 

 

 

 

 

 

Univerzální vysoký plech + plech na pečení

3+1

<

180-190

35-40

 

 

 

 

 

 

Alsaský koláč (předehřát)

Univerzální vysoký plech

2

%

270

15-20

 

 

 

 

 

 

Kynutá vánočka

Univerzální vysoký plech

2

%

170-190

25-35

 

 

 

 

 

 

Briošky

Plech na 12 muffinů o Ø 8 cm

2

%

200-220

20-25

 

 

 

 

 

 

Kynuté pečivo / větrníky

Univerzální vysoký plech

2

%

200-220

30-45

 

 

 

 

 

 

Listové těsto

Univerzální vysoký plech

3

<

190-200

25-35

 

 

 

 

 

 

 

Univerzální vysoký plech + plech na pečení

3+1

<

190-200

30-40

 

 

 

 

 

 

 

2 plechy na pečení + univerzální vysoký plech

5+3+1

<

170-180

35-45

 

 

 

 

 

 

Pěnové cukroví (10 minut předehřát)

Univerzální vysoký plech

3

<

80-90

180-210

 

 

 

 

 

 

Máslové cukroví (předehřát)

Univerzální vysoký plech

3

%

150-160

20-30

 

 

 

 

 

 

 

Univerzální vysoký plech

3

<

140-150

20-30

 

 

 

 

 

 

 

Univerzální vysoký plech + plech na pečení

3+1

<

140-150

25-35

 

 

 

 

 

 

 

2 plechy na pečení + univerzální vysoký plech

5+3+1

<

140-150

25-35

 

 

 

 

 

 

Makronky

Univerzální vysoký plech

2

%

110-130

30-40

 

 

 

 

 

 

 

Univerzální vysoký plech + plech na pečení

3+1

<

110-120

35-45

 

 

 

 

 

 

 

2 plechy na pečení + univerzální vysoký plech

5+3+1

<

110-120

35-45

 

 

 

 

 

 

Burek

Univerzální vysoký plech

2

%

190-200

40-55

 

 

 

 

 

 

Rady a praktické pokyny pro pečení

Pokud chcete použít vlastní recept.

Můžete se orientovat podle podobného pokrmu z tabulky s dobou pečení.

 

 

Jak zjistit, zda je třený koláč hotový.

Přibližně 10 minut před uplynutím uvedené doby pečení píchněte tenkou špejlí

 

do koláče v místě, kde je nejvyšší. Když na špejli neulpívá těsto, je koláč hotový.

Koláč nevyskočil nebo spadl.

Příště použijte v receptu méně tekutin nebo zvolte o 10 stupňů nižší teplotu

 

pečení. Dodržujte také dobu hnětení uvedenou v receptu.

Koláč hezky vyběhl uprostřed, na okrajích ale

Nevymazávejte formu na pečení. Když je koláč hotový, opatrně ho uvolněte

spadl.

nožem z formy na pečení.

Koláč je nahoře příliš tmavý.

Zasuňte koláč níže, zvolte nižší teplotu pečení a nechte koláč péct déle.

Koláč je příliš suchý.

Do hotového koláče udělejte tenkou špejlí několik otvorů. Do nich nakapejte trochu ovocné šťávy nebo alkoholu. Příště zvolte o 10 stupňů vyšší teplotu pečení a zkraťte dobu pečení.

Chléb nebo sladké pečivo (například tvarohový koláč) vypadá dobře, ale uvnitř je mazlavé (vlhké, místy mokré).

Příště použijte méně tekutiny a nechte pokrm v pečicí troubě delší dobu při nižší teplotě. U dortů se šťavnatou horní vrstvou upečte nejprve korpus. Korpus koláče posypte nasekanými mandlemi nebo strouhankou, než ho pokladete horní vrstvou. Dodržujte pokyny uvedené v receptu a doby pečení.

Pečivo zhnědne nerovnoměrně.

Nastavte nižší teplotu, pečivo se tak bude péct rovnoměrněji. Choulostivé pečivo

 

pečte pomocí horního a dolního ohřevu % na jedné úrovni. Přečnívající papír na

 

pečení může mít vliv na cirkulaci vzduchu. Ustřihněte ho vždy podle velikosti ple-

 

chu na pečení.

Pekli jste na různých úrovních. Pečivo na horním

Pro pečení na různých úrovních nastavte vždy 3D horký vzduch <. Když

plechu je tmavší než na spodním.

zasunete více plechů na pečení, nemusí být bezpodmínečně hotové ve stejnou

 

dobu.

 

 

Při pečení šťavnatých koláčů se vytváří konden-

Při pečení může vznikat vodní pára. Část této páry odvádí odtah pečicí trouby

zovaná voda.

a může se srážet v podobě kapiček na ovládacím panelu nebo na čelních stra-

 

nách sousedních skříněk. Jedná se o normální fyzikální reakci.

18

Maso, drůbež, ryby

Nádobí

Je možné použít jakoukoli nádobu odolnou vůči teplu.Při pečení velikých kusů lze použít rovněž smaltovaný plech.

Nejvhodnějším nádobím jsou nádoby ze skla. Zkontrolujte zda víko pekáče správně padne a dobře nádobu přikrývá.

Pokud se používá smaltované nádobí, je potřeba přidat více tekutin.

Pokud se používají pekáče z nerez oceli, maso nezíská takovou zlatou kůrku a dokonce může být nedopečené. V takovém případě prodlužte dobu pečení.

Údaje uvedené v tabulkách: Nádoba bez pokličky = odkryto Nádoba s pokličkou = přikryto

Nádobu dávejte vždy doprostřed roštu.

Horké skleněné nádoby odkládejte na suchou utěrku. Při odložení na vlhkou nebo studenou podložku může sklo prasknout.

Pečení

K libovému masu přidejte trochu tekutiny. Dno nádoby by mělo být pokryté do výšky cca ½ cm.

K dušenému hovězímu přidejte dostatečné množství tekutiny. Dno nádoby by mělo být pokryté do výšky 1 - 2 cm.

Množství tekutiny závisí na druhu masa a materiálu nádoby. Pokud maso připravujete ve smaltovaném pekáči, je nutno přidat o trochu více tekutiny než u skleněné nádoby.

Pekáče z ušlechtilé oceli jsou vhodné pouze částečně. Maso se peče pomaleji a méně zhnědne. Použijte vyšší teplotu a/nebo delší dobu pečení.

Grilování

Vždy grilujte se zavřenou troubou.

Než dáte připravovaný pokrm do trouby na grilování, nejprve troubu předehřívejte po dobu cca 3 minut.

Jednotlivé kousky dávejte přímo na rošt. Při grilování jediného kusu dosáhnete nejlepšího výsledku, umístíte-li ho přímo doprostřed roštu.

Vložte do výšky 1 smaltovaný plech.Bude se v něm shromažďovat šťáva z masa a trouba zůstane čistší.

Pečicí plech ani univerzální plech nevkládejte do

výšky 4 nebo 5. Kvůli přílišnému teplu by mohlo dojít k jejich deformaci a při vyndávání z trouby by mohly troubu uvnitř poškodit.

Jednotlivé porce by měly být pokud možno stejně silné. Všechny se tak opečou rovnoměrně dozlatova a zůstanou šťavnaté. Plátky osolte až na konci jejich grilování.

Jednotlivé porce otočte po uplynutí Z času.

Topné těleso grilu se automaticky střídavě zapíná a vypíná. Jedná se o normální stav. Frekvence střídání závisí na nastaveném stupni grilování.

Maso

Kusy masa v polovině doby obraťte.

Když je pečeně hotová, měla by se nechat ještě 10 minut ve vypnuté, zavřené troubě. Tak se lépe rozloží šťáva z masa.

Po upečení zabalte roastbeef do alobalu a nechte 10 minut v pečicí troubě odpočinout.

U vepřové pečeně s kůží tuto kůži křížem nařízněte. Pečeni položte do nádoby nejprve kůží dolů.

Pokrm

Hmotnost

Příslušenství a nádobí

Výška

Typ ohřevu

Teplota v °C,

Doba vaření,

 

 

 

 

 

stupeň grilování

minuty

 

 

 

 

 

 

 

Maso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Roastbeef, málo propečený

1,0 kg

odkryto

1

7

240-250

40-50

 

 

 

 

 

 

 

Roastbeef, středně propečený

1,0 kg

odkryto

1

7

250-260

50-60

 

 

 

 

 

 

 

Roláda z jehněčí kýty bez kosti,

1,5 kg

odkryto

1

7

160-170

100-110

středně propečená

 

 

 

 

 

 

Špíz

1,0 kg

odkryto

1

7

190-210

100-120

 

 

 

 

 

 

 

Vepřová rolka

2,0 kg

odkryto

1

7

170-190

170-180

 

 

 

 

 

 

 

Drůbež

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuře

1,5 kg

odkryto

1

7

190-210

65-85

 

 

 

 

 

 

 

Kachna

2,0 kg

odkryto

1

7

190-210

100-110

 

 

 

 

 

 

 

Ryby

 

 

 

 

 

 

Ryba celá, na roštu

300 g

Rošt + univerzální plech

2+1

(

2

20-25

 

 

 

 

 

 

 

Zapékání

 

 

 

 

 

 

Zapečené brambory

 

Zapékací forma na rošt

2

7

160-180

50-70

 

 

 

 

 

 

 

Topinky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapečené topinky

12 kusů

Rošt + univerzální plech

3+1

7

170-180

8-12

 

 

 

 

 

 

 

19

Tipy k pečení a grilování

Pro danou hmotnost pečeně nejsou v tabulce uveÚdaje vybírejte podle nejbližší nižší hmotnosti a prodlužte dobu. deny žádné údaje.

Chcete zjistit, zda je pečeně již hotová.

Použijte teploměr na maso (k dostání ve specializovaných obchodech) nebo udělejte „zkoušku lžící“. Zatlačte lžící na pečené maso. Pokud je pevné, je maso hotové. Jestliže povolí, potřebuje ještě trochu času.

Pečeně je příliš tmavá a kůrka místy spálená.

Zkontrolujte výšku zasunutí a teplotu.

Pečeně vypadá dobře, ale omáčka je spálená.

Příště použijte menší nádobu na pečení nebo přidejte více tekutiny.

 

 

Pečeně vypadá dobře, ale omáčka je příliš světlá

Příště použijte větší nádobu na pečení a přidejte méně tekutiny.

a vodová.

 

Při podlévání pečeně vzniká vodní pára.

Stane se tak z fyzikálních důvodů a nejedná se o závadu. Velká část vodní páry uniká výstupem páry. Může se srážet na chladném předním ovládacím panelu nebo okolním nábytku a odkapávat jako kondenzovaná voda.

Příprava menu

Pomocí 3D horkého vzduchu < lze v pečicí troubě připravit celé menu. Plně se využije teplo pečicí trouby. V horkém vzduchu se vůně nebo aroma nesmíchá.

Postavte nádobu na rošt.

Menu

Nádoby

Výška

Teplota ve °C Doba pečení

Upozornění

 

 

 

 

v minutách

 

 

 

 

 

 

 

Menu 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jehněčí kýta, bez kosti, rolo-

Nepřiklopená nádoba

1

180

100

Po 30 minutách pečení můžete

vaná, 1,3 kg, středně prope-

 

 

 

 

k jehněčí kýtě přidat brambory a do

čená

 

 

 

 

trouby vložit dort.

a pečené brambory

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dort

Plechová forma na

3

 

 

 

 

pečení, Ø 31 cm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu 2

 

 

 

 

 

Jehněčí kýta, bez kosti, rolo-

Nepřiklopená nádoba

1

180

100

Po 30 minutách lze do trouby vložit

vaná, 1,3 kg, středně prope-

 

 

 

 

zapékané brambory. Pokud jsou

čená*

 

 

 

 

zapékané brambory příliš opečené,

 

 

 

 

 

na posledních 10 minut je přiklopte.

Zapékané brambory

Nepřiklopená nádoba

3

 

 

 

 

 

* Doporučení: 20 minut před koncem doby pečení lze k jehněčí kýtě přidat rajčata.

Hotové pokrmy

Řiďte se pokyny výrobce uvedenými na obalu.

Když na příslušenství položíte papír na pečení, ujistěte se, že je vhodný pro vysoké teploty. Papír ustřihněte podle velikosti připravovaného pokrmu.

Výsledek pečení bezprostředně závisí na druhu pokrmu. U syrových potravin se může vyskytovat nestejnoměrná a rozdílná barva.

Pokrm

Příslušenství

Výška

Druh

Teplota

Doba pečení

 

 

 

ohřevu

ve °C

v minutách

 

 

 

 

 

 

Pizza, zmrazená

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pizza s tenkým těstem

Univerzální vysoký plech

2

%

210-230

15-30

 

 

 

 

 

 

 

Rošt + univerzální vysoký plech

3+1

<

180-200

25-35

 

 

 

 

 

 

Pizza se silnou vrstvou těsta

Univerzální vysoký plech

2

%

180-200

20-30

 

 

 

 

 

 

 

Rošt + univerzální vysoký plech

3+1

<

170-190

30-40

 

 

 

 

 

 

Pizza–bagetka

Univerzální vysoký plech

3

%

190-200

20-25

 

 

 

 

 

 

Minipizza

Univerzální vysoký plech

3

%

190-210

10-20

 

 

 

 

 

 

Pizza, zmrazená

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pizza (předehřát)

Univerzální vysoký plech

1

%

190-210

10-20

 

 

 

 

 

 

Bramborové pokrmy, zmrazené

 

 

 

 

 

Hranolky

Univerzální vysoký plech

3

%

190-210

20-30

 

 

 

 

 

 

 

Univerzální vysoký plech + plech na

3+1

<

190-200

35-45

 

pečení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krokety

Univerzální vysoký plech

3

%

200-220

25-30

20

Loading...
+ 50 hidden pages