Benq G2320HDBL User Manual [sk]

1. Nastavenie rozlíšenia obrazovky

Kvôli podstate technológie displeja z tekutých kryštálov (LCD) je rozlíšenie obrazu vždy pevne stanovené. Najlepší výkon zobrazenia dosiahnete nastavením rozlíšenia obrazovky na maximálnu hodnotu rovnakú, ako je pomer strán monitora. Toto rozlíšenie sa volá „Natívne rozlíšenie” alebo maximálne rozlíšenie – to je najjasnejší obraz. Prirodzené rozlíšenie svojho LCD monitora nájdete v dole uvedenej tabuľke. Nižšie rozlíšenia sa zobrazia na celej obrazovke cez interpolačný okruh. Rozmazanie obrazu cez okraje pixelov sa môže vyskytnút’ spolu s interpolovaným rozlíšením v závislosti od typu obrazu a jeho pôvodného rozlíšenia.
Model Natívne rozlíšenie
G2320HDBL 1920 x 1080
Informácie o pomere strán zakúpeného modelu nájdete v dokumente Technické údaje, ktorý sa nachádza na priloženom disku CD.
Ak chcete dosiahnut’ všetky výhody, ktoré poskytuje technológia LCD, mali by ste vybrat’ pre obrazovku počítača natívne nastavenie rozlíšenia, ako je opísané ďalej. Nezabudnite, že nie všetky počítačové grafické karty poskytujú túto hodnotu rozlíšenia. Ak grafická karta také rozlíšenie neposkytuje, skontrolujte na webovej stránke výrobcu, či nie je k dispozícii aktualizovaný ovládač konkrétnej počítačovej grafickej karty, ktorý by toto rozlíšenie podporoval. Softvérové ovládače grafických kariet sa často aktualizujú a sú k dispozícii pre nové hardvérové rozlíšenia obrazu. V prípade potreby môžete vymenit’ hardvér počítačovej grafickej karty za model, ktorý bude podporovat’ natívne rozlíšenie monitora.
1. Otvorte Obrazovka – vlastnosti a vyberte kartu Nastavenia.
Položku Obrazovka – vlastnosti môžete vybrat’ kliknutím pravého tlačidla na pracovnú plochu systému Windows a výberom možnosti Vlastnosti z rozbaľovacej ponuky.
2. Použite posúvač v „oblasti obrazovky”, aby ste nastavili rozlíšenie obrazovky.
Vyberte odporúčané rozlíšenie (maximálne rozlíšenie) a potom kliknite na tlačidlo Použit’.
Ak vyberiete iné rozlíšenie, majte na pamäti, že toto iné rozlíšenie môže byt’ interpolované a nemusí presne zobrazovat’ obraz na obrazovke tak, ako by to bolo pri nastavení prirodzeného rozlíšenia.
3. Kliknite na tlačidlo OK a potom na tlačidlo Áno.
4. Zatvorte okno
Obrazovka – vlastnosti.
Ak vstupný zdroj neposkytuje obraz s pomerom strán rovnakým, ako je pomer strán monitora, obraz môže byt’ natiahnutý alebo deformovaný. Ak chcete ponechat’ pôvodný pomer strán, možnosti zmeny mierky obrazu nájdete v nastavení „Režim obrazovky“. Ďalšie informácie nájdete v používateľskej príručke.
1 Nastavenie rozlíšenia obrazovky

2. Nastavenie obnovovacej frekvencie obrazovky

Na LCD obrazovke nemusíte vybrat’ najvyššiu možnú obnovovaciu frekvenciu, pretože nie je technicky možné, aby LCD obrazovka blikala. Najlepší výsledok sa dosiahne pomocou od výroby predvolených režimov, ktoré sú už nastavené vo vašom počítači. Výrobcom predvolené režimy nájdete v nasledujúcej kapitole: Predvoľba režimov obrazovky na strane 3.
1. Dvakrát kliknite na ikonu Obrazovka na Ovládacom paneli.
2. V okne Obrazovka – vlastnosti vyberte kartu Nastavenie a kliknite na tlačidlo Spresnit’.
3. Vyberte kartu Adaptér a vyberte vhodnú obnovovaciu frekvenciu, ktorá bude zodpovedat’
frekvencii spomedzi vhodných výrobcom predvolených režimov, ktoré sú uvedené v tabuľke technických údajov.
4. Kliknite na tlačidlo Zmenit’, OK a potom na tlačidlo Áno.
5. Zatvorte okno Obrazovka – vlastnosti.
2 Nastavenie obnovovacej frekvencie obrazovky
Loading...
+ 1 hidden pages