Bartscher SV G16L Operating instructions [nl]

SV G25L - SV G16L
115130 - 115131
Bartscher GmbH Franz-Kleine-Str. 28 D-33154 Salzkotten Duitsland
tel. +49 5258 971-0 fax.: +49 5258 971-120 Infolinia service: +49 5258 971-197 www.bartscher.com
Versie: 3.0 Datum van opmaak: 2020-03-18
NL
Originele gebruiksaanwijzing
1 Veiligheid ....................................................................................................... 2
1.1 Symboolverklaring ................................................................................... 2
1.2 Veiligheidsaanwijzingen ........................................................................... 3
1.3 Gebruik volgens bestemming .................................................................. 5
1.4 Oneigenlijk gebruik .................................................................................. 5
2 Algemeen ...................................................................................................... 6
2.1 Aansprakelijkheid en vrijwaring ................................................................ 6
2.2 Auteursrecht ............................................................................................ 6
2.3 Conformiteitsverklaring ............................................................................ 6
3 Transport, verpakking en opslag ................................................................... 7
3.1 Transportinspectie ................................................................................... 7
3.2 Verpakking ............................................................................................... 7
3.3 Opslag ..................................................................................................... 7
4 Technische Gegevens ................................................................................... 8
4.1 Technische Gegevens ............................................................................. 8
4.2 Functies van het apparaat ....................................................................... 9
4.3 Onderdelenoverzicht .............................................................................. 10
5 Installatie en bediening ................................................................................ 11
5.1 Installatie ................................................................................................ 11
5.2 Bediening ............................................................................................... 12
6 Reiniging ..................................................................................................... 19
6.1 Aanwijzingen betreffende de veiligheid tijdens het reinigen ................... 19
6.2 Reiniging ................................................................................................ 20
7 Mogelijke storingen ...................................................................................... 22
8 Verwijdering ................................................................................................. 24
115130 1 / 26
Veiligheid
NL
Lees voor het gebruik de gebruiksaanwijzing door en bewaar hem op een goed bereikbare plaats!
GEVAAR!
Het signaalwoord GEVAAR waarschuwt voor gevaren die leiden tot ernstige verwondingen of overlijden als ze niet worden vermeden.
Diese Bedienungsanleitung beschreibt di e Installation, Bedienung und Wartung des Geräts und gilt als wichtige Informationsqu elle und Nachschlagewerk. Die Ke nntnis aller enthaltenen Sicherheitshinw eise und Handlungsanweisungen schafft die Voraussetzung für das sichere und sachgerechte Arbeiten mit de m Gerät. Darüber hinaus müssen die für de n Einsatzbereich des Geräts geltende n örtlichen Unfallverhütungsvorschriften u nd allgemeinen Sicherheitsbestimmunge n eingehalten werden. Diese Bedienungs anleitung ist Bestandteil des Prod ukts und muss in unmittelbarer Nähe d es Geräts für das In¬stallations-, Bedi enungs-, Wartungs- und Reinigungspers onal jederzeit zugänglich auf¬bewahrt werd en. Wenn das Gerät an eine dritte Pers on weitergegeben wird, muss die Bedienungsa nleitung mit ausgehändigt werden.
Deze handleiding bevat de beschrijving van de installatie, de bediening en het onderhoud van het apparaat en dient als belangrijke informatiebron en naslagwerk. De kennis en het in acht nemen van alle hier beschreven veiligheidsvoorschriften en instructies is een voorwaarde voor veilig en juist gebruik van het apparaat. Bovendien zijn de bepalingen inzake ongevallenpreventie, gezondheids- en veiligheidsvoorschriften en wettelijke voorschriften die van kracht zijn op het toepassingsgebied van het apparaat van toepassing.
Lees deze gebruikershandleiding voordat u met het apparaat gaat werken, en vóór de inbedrijfsstelling, om schade aan personen en zaken te voorkomen. Onjuist gebruik kan beschadigingen veroorzaken.
Deze handleiding is een integraal onderdeel van het product en moet in de directe nabijheid van het apparaat worden bewaard en te allen tijde beschikbaar zijn. Wanneer het apparaat wordt overgedragen, is het ook noodzakelijk deze gebruiksaanwijzing erbij te leveren.

1 Veiligheid

Het apparaat is gemaakt volgens de laatste stand van de techniek. Het kan echter een bron van gevaar vormen als het apparaat niet in overeenstemming met zijn bestemming gebruikt wordt. Alle personen die het apparaat gebruiken, moeten zich houden aan de aanbevelingen en veiligheidsaanwijzingen in deze handleiding.

1.1 Symboolverklaring

Belangrijke veiligheids- en technische instructies zijn in deze gebruiksaanwijzing aangeduid door symbolen. Deze instructies moeten bij het gebruik van dit apparaat absoluut in acht worden genomen om letsel, ongelukken, of materiële schade te vermijden.
2 / 26 115130
Veiligheid
NL
WAARSCHUWING!
Het signaalwoord WAARSCHUWING waarschuwt voor gevaren die gematigd tot zwaar letsel of overlijden kunnen veroorzaken, als ze niet worden vermeden.
VOORZICHTIG!
Het signaalwoord VOORZICHTIG waarschuwt voor gevaren die licht of matig letsel kunnen veroorzaken, als ze niet worden vermeden.
ATTENTIE!
Het signaalwoord ATTENTIE geeft mogelijke materiële schade aan die kan optreden als u de veiligheidsinstructies niet volgt.
OPMERKING!
Het icoon OPMERKING informeert de gebruiker over aanvullende informatie en tips voor het gebruik van het apparaat.
, die

1.2 Veiligheidsaanwijzingen

Elektrische stroom
Een te hoge netspanning of onjuiste installatie kan leiden tot elektrische
schokken.
Sluit het apparaat alleen aan als de specificaties op het typeplaatje
overeenkomen met de netspanning.
Om elektrische kortsluiting te voorkomen, moet het apparaat droog worden
gehouden.
Koppel het apparaat onmiddellijk los van het elektriciteitsnet als er tijdens het
gebruik storingen optreden.
Raak de stekker van het apparaat niet aan met natte handen.
Raak het apparaat nooit aan nadat het in het water is gevallen. Onmiddellijk het
apparaat van het elektriciteitsnet koppelen.
Het herstellen en openen van de behuizing uitsluitend door specialisten en
gespecialiseerde werkplaatsen laten uitvoeren.
Draag het apparaat niet aan de verbindingskabel.
Stel de verbindingskabel niet bloot aan warmte of scherpe randen.
115130 3 / 26
Veiligheid
NL
Knik, plet of knoop de verbindingskabel niet.
Altijd de verbindingskabel volledig uitrollen.
Plaats het apparaat of andere voorwerpen nooit op de verbindingskabel.
Om het apparaat uit te schakelen van de elektrische voeding, altijd de stekker
vastpakken.
Brandbare materialen
Stel het apparaat nooit bloot aan hoge temperaturen, zoals een fornuis, een
kachel, open vuur, apparaten voor het behouden van warmte, enz.
Het apparaat moet regelmatig worden schoongemaakt om het risico van brand
te voorkomen.
Het apparaat niet bedekken met bijv. aluminiumfolie of doeken.
Gebruik het apparaat alleen met de hiervoor bestemde materialen en met de
juiste temperatuurinstellingen. Materialen, voedselproducten en etensresten in het apparaat kunnen ontbranden.
Het apparaat nooit gebruiken in de buurt van brandbare, licht ontvlambare
materialen, bijv. benzine, spiritus, alcohol. Hoge temperaturen veroorzaken verdamping van deze materialen en als gevolg van contact met ontstekingsbronnen kan een explosie plaatsvinden.
In geval van brand, vóór het blussen het apparaat ontkoppelen van de voeding.
Blus het vuur nooit met water als het apparaat op het elektriciteitsnet is aangesloten. Na het blussen zorgen voor genoeg frisse lucht.
Hete oppervlakken
Het oppervlak van het apparaat wordt tijdens het werk heet. Er bestaat gevaar
voor verbranding. Ook na het uitschakelen blijft het apparaat nog enige tijd heet.
Geen enkel heet oppervlakken van het apparaat aanraken. Gebruik de daarvoor
voorziene bedieningselementen en handgrepen.
Het apparaat pas na volledig afkoelen verplaatsen en reinigen.
Het is verboden hete oppervlakken met koud water of brandbare vloeistoffen te
begieten.
Bedienend personeel
Het apparaat mag alleen worden bediend door gekwalificeerd en geschoold
vakpersoneel.
Dit apparaat mag niet worden bediend door personen (inclusief kinderen) met
beperkte fysieke, sensorische of mentale vaardigheden, evenals door personen met beperkte ervaring en / of beperkte kennis.
4 / 26 115130
Veiligheid
NL
Kinderen moeten onder toezicht staan om ervoor te zorgen dat ze niet met het
apparaat spelen of het starten.
Onjuist gebruik
Onjuist gebruik of verboden gebruik kan het apparaat beschadigen.
Het apparaat mag alleen worden gebruikt als het zich in goede staat bevindt en
veilig werken mogelijk maakt.
Het apparaat mag alleen worden gebruikt als alle aansluitingen zijn uitgevoerd
volgens de voorschriften.
Het apparaat mag alleen worden gebruikt als het schoon is.
Gebruik alleen originele reserveonderdelen. Nooit zelf het apparaat repareren.
Verboden om veranderingen of modificaties aan het apparaat aan te brengen.

1.3 Gebruik volgens bestemming

Elk gebruik van het apparaat voor andere doeleinden en / of afwijkend van het normale bedoelde gebruik zoals hieronder beschreven, is verboden en wordt beschouwd als onbedoeld gebruik.
Het volgende gebruik is in overeenstemming met het beoogde gebruik:
– Thermische behandeling in een waterbad van vacuümverpakte
voedingsproducten.

1.4 Oneigenlijk gebruik

Onjuist gebruik kan leiden tot schade aan personen en zaken veroorzaakt door gevaarlijke elektrische spanning, brand en hoge temperaturen. Met behulp van het apparaat kan alleen werk worden uitgevoerd dat in deze handleiding wordt beschreven.
115130 5 / 26
Algemeen
NL

2 Algemeen

2.1 Aansprakelijkheid en vrijwaring

Alle gegevens en aanwijzingen die zijn opgenomen in deze gebruiksaanwijzing zijn samengesteld rekening houdend met de geldende voorschriften, de actuele technische stand van zaken en onze langdurige inzichten en ervaring. In het geval van het bestellen van speciale modellen of extra opties, en in het geval van het gebruik van de nieuwste technische kennis, kan het geleverde apparaat onder bepaalde omstandigheden verschillen van de uitleg en de talrijke tekeningen in deze handleiding.
De producent is niet aansprakelijk voor de schade en storingen die zijn ontstaan als gevolg van:
het niet in acht nemen van de aanwijzingen, oneigenlijk gebruik, het aanbrengen van technische wijzigingen door de gebruiker, de toepassing van ongeoorloofde reserveonderdelen.
Wij behouden ons het recht voor om technische veranderingen in het product aan te brengen die leiden tot verbetering van de gebruikseigenschappen en de verdere ontwikkeling van het apparaat.

2.2 Auteursrecht

De gebruiksaanwijzing en de erin opgenomen teksten, tekeningen, foto’s en andere
afbeeldingen zijn auteursrechtelijk beschermd. Niets (ook gedeeltelijk) uit deze uitgave mag in ongeacht welke vorm worden verveelvoudigd, verwerkt en/of gepubliceerd zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de fabrikant. Overtreding van het bovenstaande verplicht tot schadevergoeding. Wij behouden ons het recht voor tot verdere vorderingen.

2.3 Conformiteitsverklaring

Het apparaat beantwoordt aan de actuele EU-normen en richtlijnen. Dit bevestigen we in de EG-verklaring van Conformiteit. Indien gewenst, sturen we u graag de betreffende Verklaring van Conformiteit toe.
6 / 26 115130
Transport, verpakking en opslag
NL

3 Transport, verpakking en opslag

3.1 Transportinspectie

Als het apparaat afgeleverd is, onmiddellijk controleren of het compleet en zonder transportschade is. Als er duidelijk zichtbare transportschade is, het geleverde apparaat niet of alleen onder voorbehoud aannemen. De schade opschrijven op de transportdocumenten/ het leveringsdocument van de leverancier. Vervolgens reclameren. Verborgen gebreken onmiddellijk nadat ze zijn geconstateerd, reclameren, omdat eisen tot schadevergoeding alleen binnen de reclamatieperiode mogelijk zijn.
Neem contact op met onze klantenservice als er onderdelen of accessoires ontbreken.

3.2 Verpakking

Gooi de buitenste doos van uw apparaat niet weg. U kunt het nodig hebben tijdens een verhuizing, of als u het apparaat naar ons servicecentrum wilt sturen bij schade.
De verpakking en de afzonderlijke componenten zijn gemaakt van recyclebare materialen. In het bijzonder: kunststof folie en zakken, kartonnen verpakking.
Als u de verpakking wilt weggooien, dient u de geldende voorschriften in uw land in acht te nemen. Verpakkingsmateriaal dat hergebruikt kan worden, recyclen.

3.3 Opslag

Zorg ervoor dat de verpakkingen verzegeld zijn tot de installatie en houd ze in overeenstemming met de op de buitenkant aangebrachte plaatsingmarkering en opslagmarkering. Bewaar de pakketten alleen onder de volgende voorwaarden:
in een afgesloten ruimte droog en stofvrij verwijderd houden van corrosief materiaal op een plaats beschermd tegen zonlicht beschermd tegen mechanische schokken.
Bij langere bewaring (> 3 maanden) regelmatig de algemene toestand van alle bestanddelen en van de verpakking controleren. Als het nodig is de verpakking vervangen voor een nieuwe.
115130 7 / 26
Technische Gegevens
NL
Benaming:
Sous-vide-gaarder SV G25L
Art. nr.:
115130
Materiaal:
RVS
Aantal bakken:
1
Afmetingen gaarruimte (b x d x h):
300 x 500 x 200
Temperatuurbereik van – tot °C:
25 - 90
Temperatuurregulator iedere °C:
0,1
Tijdsinstelling in min.:
0 - 99
Interval tijdsinstelling in min.:
1
Aansluitingswaarde:
2 kW / 220-240 V / 50 Hz
Afmetingen (b x d x h) in mm:
345 x 575 x 317
Gewicht in kg:
9,5

4 Technische Gegevens

4.1 Technische Gegevens

Versie / eigenschappen van het sous-vide gaarder
Temperatuurregulatie: co 0,1 °C
Timer
Digitaal display
Droogloopbeveiliging
Besturing: elektronisch
Memory-functie met 5 programmaʼs voor het zelfstandig invoeren van gegevens
Programmeerbare tijdinstelling
Akoestisch timer
Inclusief: houder / frame voor vacuümzak
8 / 26 115130
Technische Gegevens
NL
Benaming:
Sous-vide-gaarder SV G16L
Art. nr.:
115131
Materiaal:
RVS
Aantal bakken:
1
Afmetingen gaarruimte (b x d x h):
300 x 330 x 200
Temperatuurbereik van – tot °C:
25 - 90
Temperatuurregulator iedere °C:
0,1
Tijdsinstelling in min.:
0 - 99
Interval tijdsinstelling in min.:
1
Aansluitingswaarde:
2 kW / 220-240 V / 50 Hz
Afmetingen (b x d x h) in mm:
345 x 400 x 317
Gewicht in kg:
7,5
Het recht op technische veranderingen voorbehouden!

4.2 Functies van het apparaat

Het apparaat kan met de grootste nauwkeurigheid gerechten in een waterbad bereiden, met behoud van de voedingswaarden en volle smaak, vacuümverpakte voedselproducten, waarbij de tijd en temperatuur individueel worden ingesteld.
115130 9 / 26
Technische Gegevens
NL
Afb. 1
1. Handgreep van het deksel
2. Deksel
3. Draaggreep (2x)
4. Waterafvoer met ventiel
5. Poten (4x)
6. Bedieningspaneel
7. Behuizing
8. Handgrepen voor de kabel / afvoerslang
9. Bekken
10. Draaggreep
11. Frame voor vacuümzak
12. Wateruitvoer
13. Filter voor waterinvoer
14. Waterinvoer

4.3 Onderdelenoverzicht

10 / 26 115130
Installatie en bediening
NL
VOORZICHTIG!
Gevaar voor verstikking!
Houdt verpakkingsmateriaal zoals plasticfolie en piepschuim uit handen van kinderen.

5 Installatie en bediening

5.1 Installatie

Uitpakken / plaatsing
Pak het apparaat uit en verwijder alle externe en interne verpakkingselementen en transportbeveiliging.
Als er beschermfolie op het apparaat zit, verwijdert u deze. De folie dient langzaam van het apparaat te worden getrokken zodat er geen lijmresten achterblijven. Eventuele lijmresten verwijderen met een geschikt oplosmiddel.
Pas op dat u het typeplaatje en de waarschuwingsinstructies op het apparaat niet beschadigt.
Het apparaat nooit in een vochtige of natte omgeving neerzetten.
Het apparaat moet zo worden ingesteld dat de verbindingen gemakkelijk
toegankelijk zijn om snel uit te schakelen als dat nodig is.
Plaats het apparaat op een oppervlak met de volgende eigenschappen:
recht, met voldoende draagkracht, bestand tegen water, droog en
bestand tegen hoge temperaturen
groot genoeg om probleemloos met het apparaat te werken goed bereikbaar goede ventilatie.
Houd voldoende afstand tot de randen van de tafel. Het apparaat kan kantelen
en vallen.
115130 11 / 26
Installatie en bediening
NL
WAARSCHUWING!
Verbrandingsgevaar! De behuizing van het apparaat en het deksel worden tijdens het gebruik
erg heet.
Het hete oppervlak niet aanraken met blote handen. Voor het gebruik van de functionele delen alleen de bedieningselementen
en handgrepen gebruiken.
Verbrandingsgevaar! Tijdens het eraf nemen van het deksel van de bak tijdens het werk,
ontsnapt hete stoom, en onder het deksel verzamelt zich hete condens.
Gebruik beschermende handschoenen om de deksel te verwijderen.
Aansluiting op het lichtnet
Controleer of de technische specificaties van het apparaat (zie naamplaatje) overeenstemmen met de gegevens van de lokale stroomvoorziening.
Sluit het apparaat aan op een enkele, voldoende beschermde aansluiting met een beveiligd contact. Sluit het apparaat niet aan op een meervoudige aansluiting.
Leg de verbindingskabel zo dat niemand erop kan lopen of erover kan struikelen.
Gebruik het toestel niet met een externe timer of afstandsbediening.

5.2 Bediening

12 / 26 115130
Installatie en bediening
NL
2. Voor het in bedrijf stellen, de bak met water vullen,
de markering „MIN” op de achterwand van de bak
in acht nemend.
Als het waterniveau onder de markering „MIN” komt,
zullen de zich daar bevindende sensoren het inschakelen van het apparaat beletten. De foutmelding E001 verschijnt op het digitale display.
3. Altijd de bak vullen met water boven de markering „MIN”.
Afb. 2
Voorbereiden van het apparaat
1. Vóór de ingebruikname van het apparaat dient deze te worden gereinigd volgens de aanwijzingen onder punt 6 „Reiniging“.
4. Het apparaat aansluiten op een enkel stopcontact met veiligheidspin.
5. Het apparaat inschakelen door de knop AAN/UIT in te drukken. (1, afb. 3).
Er klinkt een „klik“. Op de digitale display verschijnt de actuele watertemperatuur in
de bak.
115130 13 / 26
Installatie en bediening
NL
Afb. 3
1
AAN/UIT
Houdt de knop 1 seconden lang ingedrukt, om het apparaat in te schakelen.
Het LED controlelampje brandt om aan te geven dat het apparaat is aangesloten op het lichtnet.
2
Programma knop
Door het indrukken van deze knop kan het opgeslagen programma worden gekozen (M1-M5).
3
LED controlelampjes M1-M5
Bij de keuze voor het opgeslagen programma brandt het juiste LED controlelampje.
4
„Opslaan” knop
Door deze knop in te drukken kunnen de instellingen worden opgeslagen.
5
Digitale display voor de temperatuur
Toont de actuele temperatuur van het water.
6
Digitale display voor de tijd
Laat de resterende tijd zien tot het eind van de warmtebehandelingscyclus.
7
Knop voor de tijdinstelling
Het is mogelijk de tijd in te stellen tussen de 00:00 en 99:00 uur. De vooringestelde temperatuur is: 02:00.
Bedieningspaneel / Functies van knoppen en displays
14 / 26 115130
Installatie en bediening
NL
8
Knop voor de reductie van de tijd- of temperatuurinstelling
9
Knop voor de verlenging van de tijd- of temperatuurinstelling
10
Knop temperatuursinstelling
Het in te stellen temperatuurbereik ligt tussen 25 °C en 90 °C. De standaardtemperatuur is 60 °C.
11
Knop Start/Stop
Het indrukken van deze knop veroorzaakt het begin en einde van het warmtebehandingsproces.
Instellingen
Temperatuur
De vooraf ingestelde temperatuur is 60 °C. De temperatuur kan worden ingesteld binnen het bereik van 25 °C tot 90 °C.
1. Druk eenmaal op de temperatuurinstelknop (10) om de gewenste temperatuur in te stellen.
In het bovenste deel van de digitale display verschijnt knipperend de vooringestelde temperatuur. Wanneer de temperatuurindicator knippert kan met behulp van de knoppen „-“ (8) of „+“ (9) de ingestelde waarde worden vergroot of verkleind.
Door tijdens de eerste 2 °C de knop ingedrukt te houden, is het mogelijk de temperatuur tot op 0,1 °C precies in te stellen, en vervolgens iedere 1,0 °C.
2. Om de temperatuurinstelling op te slaan, de knop „Opslaan” (4) 6 seconden indrukken.
OPMERKING! Het apparaat is vooringesteld in °C (Celsius). Om dit te veranderen in °F (Fahrenheit), de knop voor het instellen van de
temperatuur (10) ingedrukt houden tot op de digitale display °F verschijnt.
Kooktijd
De vooringestelde kooktijd bedraagt 02:00 uur. Het is mogelijk de ingestelde kooktijd in te stellen tussen 0 minuten en 99 uur.
1. Druk op de tijdinstelknop (7) om de gewenste warmtebehandelingstijd in te stellen.
In het onderste deel van de digitale display verschijnt knipperend de vooringestelde tijd die 02:00 uur bedraagt. Wanneer de kooktijdindicator knippert, kan met behulp van de knoppen „-“ (8) of „+“ (9) de ingestelde waarde worden verkleind of vergroot.
115130 15 / 26
Installatie en bediening
NL
De kooktijd kan worden ingesteld met de volgende intervallen:
0 - 0,30 uur in intervallen van 1 minuut; 0,30 - 3 uur in intervallen van 10 minuut; 3 - 99 uur in intervallen van 30 minuut.
2. Om de ingestelde tijd op te slaan, de knop „Opslaan” (4) 6 seconden indrukken.
Na het verstrijken van de ingestelde kooktijd, schakelt het apparaat automatisch uit en de digitale display zal na 5 seconden terugkeren naar de temperatuurindicator.
Als het apparaat uitschakelt, toont de digitale display een aftelling van 10 seconden voor het apparaat uitschakelt.
Programmaʼs
Er kunnen 5 programmaʼs (M1 - M5) worden gekozen. Het gewenste programma op de volgende manier instellen:
1. Eenmalig de knop voor de programmaʼs „M“(2) indrukken.
Het LED controlelampje M1 brandt.
2. Nu een vrij programma kiezen, waarin de gegevens zullen worden ingevoerd.
3. Druk na het selecteren van het vrije programma op 'Opslaan' (4). OPMERKING: om het volgende vrije programma te kiezen en de gegevens in te
voeren, de knop voor de programmaʼs „M“ (2) indrukken, afhankelijk van het vrije programma:
M2 – programma 2 twee keer
M3 – programma 3 drie keer M4 – programma 4 vier keer
M5 – programma 5 vijf keer
In het geval per ongeluk zes keer de knop voor de programmaʼs „M“ (2) wordt
ingedrukt, zullen de LED controlelampjes uitschakelen. Om terug te keren naar het invoeren van gegevens, opnieuw de knop voor de programmaʼs „M“ indrukken.
4. Om de gegevens in de afzonderlijke programmaʼs in te voeren, de knop voor de programmaʼs „M“ (2) nog een keer indrukken, om in het programma M1 de gewenste gegevens voor de temperatuur en het koken in te voeren.
Het LED controlelampje M1 brandt.
5. Druk op de temperatuurinstelknop (10).
De temperatuurindicator knippert.
6. Tijdens het knipperen van de temperatuurindicator, kan, met behulp van de knoppen „-“ (8) of „+“ (9) de gewenste temperatuur binnen een bereik van 25 °C tot 90 °C worden ingesteld.
16 / 26 115130
Installatie en bediening
NL
7. Na beëindiging de knop „Opslaan” (4) indrukken.
Het LED controlelampje van programma M1 brandt nog steeds en de kooktijd kan worden ingevoerd.
8. De knop voor het instellen van de tijd (7) indrukken.
De indicator voor de kooktijd knippert en de gewenste kooktijd kan worden verkleind of vergroot met behulp van de knoppen „-“ (8) of „+“ (9).
9. Na beëindiging de knop „Opslaan” (4) indrukken.
10. Druk na het instellen van het M1-programma op de programmaknop "M" (2) om het vrije M2-programma te selecteren en de gegevens in te voeren.
De instelling van alle volgende programmaʼs dient op analoge wijze te worden
gedaan als voor de instelling van programma M1.
Het koken van gerechten
1. Na het invoeren van de gewenste temperatuur en kooktijd, de knop Start/Stop (11) indrukken om het water tot de ingestelde temperatuur te verwarmen.
2. Wilt u gebruik maken van een ingestelde programma, de knop voor de programmaʼs „M“ (2) indrukken, afhankelijk van het programma dat gebruikt dient te worden (bijv. M3 drie keer).
3. Vervolgens de knop Start/Stop (11) indrukken om het water tot de ingestelde temperatuur te verwarmen.
Als het apparaat begint te verwarmen, klinkt een signaal. Na het bereiken van de ingestelde temperatuur klinkt 3 - 5 keer een kort signaal. De tijdindicator knippert.
115130 17 / 26
NL
4. Voorzichtig met behulp van de handgrepen het deksel eraf nemen.
5. Het frame in de bak plaatsen en de voorbereidde vacuüm verpakte gerechten in het frame plaatsen.
6. Het frame met gerechten aan de handgrepen in het verwarmde water naar de bodem van de bak laten zakken.
7. Grotere in vacuümzakken verpakte gerechten kunnen direct op de bodem van de bak naast het frame worden gelegd (afb. links).
Afb. 4
OPGELET! Zorg ervoor dat de vacuümzakken in de bak geheel ondergedompeld zijn
in het water. Als dat niet zo is, ze aandrukken met een tang.
8. Het deksel opnieuw op de bak plaatsen.
9. De knop Start/Stop (11) indrukken. Het kookproces begint en zal volgens de ingevoerde instellingen worden
uitgevoerd. De kooktijd wordt vanaf nu afgeteld.
10. Om tijdens het kookproces de kooktijd af te lezen die nog over is, dient de knop voor de tijdinstelling (7) te worden ingedrukt.
De kooktijd verschijnt op het onderste deel van de digitale display. Na het verstrijken van de kooktijd klinkt een signaal.
11. Neem voorzichtig het deksel eraf en neem uit de gaarruimte de gerechten die klaar zijn met behulp van een tang.
18 / 26 115130
Installatie en bediening
Reiniging
NL
Verdere aanwijzingen betreffende de instellingen
Bij de manuele instelling van het kookproces (door geen opgeslagen programma onder M1-M5 uit te kiezen), kan de temperatuur en de kooktijd op ieder moment worden veranderd tijdens het kookproces. Handel volgens de aanwijzingen in hoofdstuk „Instelling“ / „Temperatuur“ en „Kooktijd“.
De instelling van de kooktijd is niet NOODZAKELIJK voor het realiseren van het kookproces. Het kookproces duurt bij de instelling 00:00 zonder tijdsbeperking zo lang tot hij wordt onderbroken of stop gezet door het indrukken van de knop Start/Stop (11).
Om de stroomtoevoer te stoppen en het apparaat uit te schakelen, 1 seconde de knop van de tijdinstelling (7) indrukken.
Voor het bedienen van alle knoppen moet de vinger langer dan een halve seconde op de knop worden gehouden, als er geen andere tijd is opgegeven.
Als het waterniveau boven de markering „MIN” staat, en desondanks op de digitale display de foutcode E001 verschijnt, dient aan het water een beetje zout te worden toegevoegd en goed geroerd.

6 Reiniging

6.1 Aanwijzingen betreffende de veiligheid tijdens het
reinigen
Voordat het apparaat kan worden gereinigd, dient het apparaat van het lichtnet te worden gehaald.
Het apparaat geheel laten afkoelen.
Zorg ervoor dat er geen water in het apparaat komt. Dompel het apparaat niet in
water of andere vloeistoffen om het te reinigen. Gebruik geen waterstraal onder druk om het apparaat te reinigen.
Gebruik geen scherpe of metalen voorwerpen (mes, vork, enz.) om het apparaat schoon te maken. Scherpe voorwerpen kunnen het apparaat beschadigen en leiden tot elektrische schokken wanneer ze in contact komen met geleidende componenten.
Gebruik geen schuurmiddelen, oplosmiddelen of bijtende schoonmaakmiddelen. Dit kan het oppervlak beschadigen.
115130 19 / 26
Reiniging
NL
– De in de set geleverde afvoerslang monteren
aan de waterafvoerpijp (A) aan de rechterkant van het apparaat.
– Onder de afvoerslang een geschikte bak
plaatsen
Het ventiel (B) openen, door hem in de
richting van de markering „OPEN“ te schuiven
(afb. links).
– Wacht tot het water geheel is weggelopen.
Afb. 5

6.2 Reiniging

1. Het apparaat zorgvuldig na elk gebruik reinigen.
2. Alle gerechten uit de bak nemen.
3. Het frame en de houder eruit nemen.
4. De accessoires en het deksel van het apparaat zorgvuldig reinigen met warm water met een mild reinigingsmiddel.
5. Spoelen met schoon water en de gereinigde elementen drogen.
6. Leeg na het afkoelen de kamer door het water door de afvoerslang af te voeren (zoals hieronder beschreven) of over de rand van de kamer te gieten.
7. Volg de onderstaande stappen om het water af te voeren met de afvoerslang:
8. Maak de lege kamer grondig schoon met warm water, een zachte doek of spons en een mild schoonmaakmiddel.
9. Spoel om in schoon water.
10. Sluit de klep (B) door hem terug te zetten in zijn oorspronkelijke positie.
20 / 26 115130
Reiniging
NL
Om verstopping door vuil te voorkomen, bevindt zich een verwijderbaar filter bij de waterinlaat van de kamer.
12. Verwijder dit filter om schoon te maken.
13. Was het filter na elk gebruik onder warm stromend water met een mild schoonmaakmiddel.
14. Goed afspoelen met schoon water.
Afb. 6
11. Zorg er altijd voor dat de waterinlaat en -uitlaat in de kamer altijd schoon zijn.
15. Laat het filter aan de lucht drogen.
16. Bevestig het filter weer aan de waterinlaat.
17. Droog de kamer met een droge, pluisvrije doek.
18. Veeg de behuizing van het apparaat af met een zachte, vochtige doek.
Het reinigings- / ontkalkingsproces uitvoeren
1. Regelmatig (één keer per maand) het reinigings-/ontkalkingsproces uitvoeren.
2. Vul de kamer met schoon water boven de "MIN" -markering en voeg voor elke liter water de juiste hoeveelheid algemeen verkrijgbaar ontkalkingsmiddel toe. Zich houden aan de aanwijzingen op de verpakking van de producent van het middel.
3. De temperatuur instellen op 40 °C en kooktijd instellen op 20 minuten.
4. Druk de knop Start/Stop in om het kookproces (zonder gerechten) te beginnen.
5. Trek de stekker uit het stopcontact nadat de ingestelde tijd is verstreken.
6. Tap de ontkalkingsoplossing uit de kamer af met behulp van de afvoerslang of giet over de rand van de kamer.
7. Spoel tenslotte de kamer 2 - 3 keer met schoon water of voer nog een reinigingscyclus uit met schoon water (zonder reinigings- / ontkalkingsmiddelen) om ervoor te zorgen dat de kamer, de inlaat en de wateruitlaat schoon zijn.
115130 21 / 26
Mogelijke storingen
NL
Fout code
Mogelijke oorzaken
Oplossing
E001
De bak is leeg
De bak vullen met water boven de markering „MIN”
Te laag waterniveau
De bak vullen met water boven de markering „MIN”
Het apparaat staat niet op een rechte ondergrond
Het apparaat op een rechte ondergrond plaatsen
Ondanks dat de bak tot het juiste niveau gevuld is, informeren de sensoren over een te laag waterniveau.
Aan het water een beetje zout toevoegen en goed mengen
Fout in het electronica systeem
Neem contact op met de service

7 Mogelijke storingen

Mögliche
De onderstaande tabel beschrijft mogelijke oorzaken en methoden voor het verwijderen van storingen of fouten die optreden tijdens de werking van het apparaat. Neem contact op met het servicecentrum als storingen niet kunnen worden verholpen.
Als het apparaat niet werkt:
1. De stroomkabel controleren of hij juist is aangesloten op het contact.
2. Controleer de stroomkabel met het oog op eventuele beschadigingen.
3. Het contact controleren door er een ander apparaat op aan te sluiten.
4. Controleer of de knop Aan/Uit brandt. Als dit zo is, controleren of hij langer dan 1 seconde ingedrukt werd.
De digitale display brandt, maar het apparaat begint niet met het kookproces, en op de display verschijnt een foutcode.
De volgende codes kunnen verschijnen:
22 / 26 115130
Mogelijke storingen
NL
Fout code
Mogelijke oorzaken
Oplossing
E002
Verontreiniging van het water verstopte het filter bij de wateruitvoer
Voer het reinigings- / ontkalkingsproces uit (hoofdstuk 'Reiniging')
De vacuümzakken verstoppen de waterinvoer in de bak
Gebruik de bijgeleverde handgreep en standaard om de vacuümzakken in de kamer te plaatsen
De vacuümzakken verstoppen de wateruitvoer in de bak
De vacuümzak is gescheurd en de inhoud die in het water ligt, verstopt de waterinvoer
Giet de inhoud van de kamer eruit Voer het reinigings- /
ontkalkingsproces uit (hoofdstuk 'Reiniging')
Het filter voor waterinvoer zorgvuldig reinigen.
De binnenkant van het wateromloopsysteem is vervuild
Fout in het electronica systeem
Neem contact op met de service
E003
Fout in het electronica systeem
Neem contact op met de service
E004
Het deksel ligt er niet op
Plaats het deksel correct terug
Fout in het electronica systeem
Neem contact op met de service
E009
Fout in het electronica systeem
Neem contact op met de service
C
De werking van het apparaat wordt na meer dan 200 uur gestopt
Voer het reinigings- / ontkalkingsproces uit (hoofdstuk 'Reiniging')
115130 23 / 26
Verwijdering
NL
Elektrische apparaten zijn gemarkeerd met dit symbool. Elektrische apparatuur moet op een correcte en milieuvriendelijke manier worden verwijderd en gerecycled. Niet-gevaarlijke apparaten mogen niet bij het huishoudelijk afval worden gegooid. Koppel het apparaat los van de voeding en verwijder de verbindingskabel van het apparaat.

8 Verwijdering

Elektrische apparaten
Elektrische apparaten moeten naar aangewezen inzamelpunten worden gebracht.
24 / 26 115130
Loading...