Amica AMM 23 E80 GI User Manual

NÁVOD K OBSLUZE
Mikrovlnná trouba
MODEL: AMM 23E80GI
Před použitím mikrovlnné trouby si pozorně přečtěte tento návod a uchovávejte jej na takovém místě, abyste do něj mohli kdykoli později nahlédnout. Při dodržování pokynů obsažených v tomto návodu bude provoz Vaší mikrovlnné trouby spolehlivý po mnoho let.
DŮLEŽITÉ BEZPEČNOSTNÍ POKYNY ČTĚTE POZORNĚ A DODRŽUJTE JE BĚHEM POUŽÍVÁNÍ SPOTŘEBIČE
IO 00259/1 CZ
Vážený zákazníku,
Vaše mikrovlnná trouba je moderní a snadno ovladatelný výrobek. Díky tomuto návodu k obsluze se s Vaší novou mikrovlnnou troubou seznámíte rychle a důkladně. Pečlivě si prosím přečtěte obsah návodu, zejména pak poznámky a doporučení výrobce spotřebiče.
Přejeme Vám hodně spokojenosti s naším výrobkem V případě výskytu jakýchkoli problémů s používáním spotřebičů Amica
Vám naše Servisní centrum poskytne rychlou a plně profesionální pomoc. Chceme totiž zaručit naprostý komfort při používání našeho výrobku všem, kteří dali značce Amica důvěru.
Nové Servisní centrum:
1. Rychlá a profesionální pomoc
2. Jedno celostátní číslo pro nahlášení
3. Rady po telefonu v oblasti provozování výrobku
4. Včasné a odborné provádění zakázek
Pozor!
Než přistoupíte k používání mikrovlnné trouby, seznamte se prosím důkladně s tímto návodem k obsluze a dalšími informacemi, které jsou k němu přiloženy. Poznámky a doporučení, které jsou zde obsaženy, Vám pomohou se vyhnout nesprávnému používání výrobku a zajistit tak dlouhodobý a spolehlivý provoz zařízení.
Poznamenejte se prosím typ a výrobní číslo výrobku.
Typ trouby ........................................................
Výrobní číslo .................................................
BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ PRO OCHRANU PŘED PŘÍPADNÝM NADMĚRNÝM PŮSOBENÍM MIKROVLNNÉHO ZÁŘENÍ
(A) Nepokoušejte se uvést troubu do chodu s otevřenými dvířky, protože se můžete vystavit škodlivé mikrovlnné energii. Neodstraňujte bezpečnostní pojistky, ani s nimi nemanipulujte. (B) Mezi čelní stěnu trouby a dvířka nevkládejte žádné předměty a nedovolte, aby se na těsnících plochách nahromadily nečistoty nebo zbytky čisticích prostředků. (C) Neuvádějte troubu do chodu, pokud je poškozená. Je důležité, aby se dvířka trouby správně zavírala a aby nebyly poškozeny následující části: (1) DVÍŘKA (prohloubenina) (2) ZÁVĚSY A ZÁMKY (zlomené nebo povolené) (3) TĚSNĚNÍ DVÍŘEK A TĚSNÍCÍ PLOCHA (D) Seřizování a veškeré opravy trouby může provádět pouze kvalifikovaný servisní technik výrobce. POZOR Neudržování zařízení v čistotě může být příčinou požáru.
TECHNICKÉ ÚDAJE
Model: AMM 23E80GI (AG823AEI) Napájení: 230 V ~ 50 Hz Pracovní frekvence 2450 MHz Úroveň hluku 56,3 [dB (A) re 1pW] Příkon: 1 250 W Nominální výstupní mikrovlnný výkon 800 W Nominální výstupní výkon grilu 1000 W Objem trouby: 23 litrů Průměr otočného talíře: 270 mm Vnější rozměry (LxWxH): 485x410x287 mm Čistá hmotnost: Cca 13,7 kg
DŮLEŽITÉ BEZPEČNOSTNÍ POKYNY
POZORNĚ PŘEČTĚTE A USCHOVEJTE PRO BUDOUCÍ POUŽITÍ
1) VAROVÁNÍ: Vzhledem k dosahovaným vysokým teplotám při kombinovaném režimu smějí děti tuto troubu používat pouze za dozoru dospělých;
2) VAROVÁNÍ: Pokud jsou poškozená dvířka nebo je poškozeno těsnění dvířek, troubu nesmíte uvádět do chodu, dokud ji neopraví kvalifikovaná osoba (servisní technik výrobce);
3) VAROVÁNÍ: Provádění jakýchkoli údržbářských nebo opravářských prací souvisejících s demontáží krytu chránícího před mikrovlnným zářením, jinou než kvalifikovanou osobou (servisním technikem výrobce) je nebezpečné;
4) VAROVÁNÍ: Tekutiny a jiné potraviny se nesmí ohřívat v těsně uzavřených nádobách, protože jsou náchylné k explozi;
5) VAROVÁNÍ: Dítěti můžete dovolit používat troubu bez dozoru pouze tehdy, pokud obdrželo natolik srozumitelné pokyny, že je schopno používat troubu bezpečným způsobem a je si vědomo nebezpečí, která vyplývají z nesprávného používání trouby;
6) Minimální výška volného prostoru nad horním povrchem trouby je 30 cm;
7) Používejte pouze takové nádobí, které je vhodné pro použití v mikrovlnné troubě;
8) Při ohřevu potravin v plastových nebo papírových obalech kontrolujte mikrovlnnou troubu kvůli možnosti vznícení obalů;
9) Pokud zaregistrujete kouř, spotřebič vypněte nebo jej odpojte od elektrické sítě, dvířka však nechte uzavřená, aby došlo k udušení plamenů;
10) Mikrovlnný ohřev nápojů může vést ke zpožděnému varu, dbejte proto opatrnosti při manipulaci s nádobou;
11) Obsah kojeneckých lahví a skleniček s dětskými přesnídávkami musíte promíchat nebo protřepat a zkontrolovat teplotu před podáním dítěti, aby nedošlo k popálení;
12) Vejce ve skořápce a vejce uvařená natvrdo se nesmí ohřívat v mikrovlnné troubě, protože by mohla explodovat, a to i po ukončení mikrovlnného ohřevu;
13) Podrobnosti ohledně čištění těsnění dvířek a přilehlých částí najdete na str. 4
14) Troubu pravidelně čistěte a veškeré zbytky potravin odstraňujte;
15) Nedostateččistění trouby může vést k poškození jejího povrchu, což může mít negativní vliv na životnost spotřebiče a způsobit nebezpečné situace;
16) Pozor! Pokud je neodpojitelný síťový přívod poškozen, musí být vyměněn u výrobce, v odborné opravně nebo kvalifikovanou osobou, aby se zabránilo ohrožení.
17) Před zahájením používání trouby je třeba vypálit topné těleso grilu (během vypalování topného tělesa může z větracích mřížek trouby unikat kouř):
- zapněte větrání v místnosti nebo otevřete okno,
- nastavte troubu na režim grilu a po dobu cca 3 min vypalujte topné těleso, bez ohřívání potravin.
18) Mikrovlnná trouba nesmí být vsazena ve skříňce.
2
BEZPEČNOST
1. Trouba musí být umístěna na vodorovném povrchu.
2. Otočný talíř a otočný kroužek musí být během vaření umístěny v troubě. Položte opatrně připravované jídlo na otočný talíř. Manipulujte s ním opatrně, aby nedošlo k rozbití otočného talíře.
3. Nesprávné použití zapékací misky může způsobit prasknutí otočného podstavce vlivem vysoké teploty.
4. Používejte pouze správnou velikost sáčků pro vaření v mikrovlnných troubách.
5. Trouba má několik vestavěných bezpečnostních vypínačů pro ochranu před zářením při otevřených dvířkách. Nemanipulujte s těmito vypínači.
6. Nezapínejte prázdnou mikrovlnnou troubu. Zapnutí trouby bez jídla nebo s jídlem, které má velmi nízký obsah vody, může způsobit požár, zuhelnatění, jiskření nebo poškození povrchu vnitřního prostoru.
7. Nepřipravujte jídlo přímo na otočném talíři. Nadměrné lokální ohřátí otočného talíře může způsobit jeho prasknutí.
8. V mikrovlnné troubě neohřívejte kojenecké láhve ani jídlo pro kojence. Může dojít k jejich nerovnoměrnému ohřátí a k úrazu.
9. Nepoužívejte nádobky s úzkým hrdlem, jako jsou např. lahvičky na sirupy.
10. V mikrovlnné troubě nefritujte v hlubokém nádobě.
11. Nezavařujte v mikrovlnné troubě potraviny, protože ne vždy celý obsah skleničky dosáhne teploty varu.
12. Nepoužívejte mikrovlnnou troubu ke komerčním účelům. Tato mikrovlnná trouba je určena pouze pro domácí použití.
13. Abyste zamezili zpožděnému varu horkých tekutin a nápojů a možnému popálení, promíchejte tekutinu před vložením nádoby do trouby a pak znovu v polovině doby vaření. Pak nechejte nádobu na krátkou dobu odstát v troubě a před vyjmutím ještě jednou promíchejte.
14. Nezapomeňte na jídlo v troubě, aby nedošlo k jeho spálení v důsledku převaření.
15. Vzhledem k dosahovaným vysokým teplotám při kombinovaném režimu smějí děti tuto troubu používat pouze za dozoru dospělých.
16. Nedostateččistění trouby může vést k poškození jejího povrchu, což může mít negativní vliv na životnost spotřebiče a případně způsobit nebezpečné situace.
17. Tento přístroj nesmí používat osoby (včetně dětí) s omezenými fyzickými, smyslovými nebo duševními schopnostmi nebo osoby bez dostatečných zkušeností a znalostí, pokud nejsou pod dohledem osob odpovědných za jejich bezpečnost nebo pokud nedostaly od těchto osob pokyny ke správnému použití přístroje. Nenechávejte děti bez dozoru, aby si s přístrojem nehrály.
3
Důležité bezpečnostní pokyny
VAROVÁNÍ
1. Před použitím spotřebiče si přečtěte návod k obsluze.
2. Dodržujte veškerá „BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ PRO OCHRANU PŘED PŘÍPADNÝM NADMĚRNÝM PŮSOBENÍM MIKROVLNNÉHO ZÁŘENÍ“.
3. Stejně jako u většiny kuchyňských spotřebičů je nutné mít troubu pod dohledem za účelem snížení rizika vzniku požáru v komoře trouby. Pokud dojde k zapálení:
1. Nechejte dvířka trouby zavřená.
2. Vypněte troubu a vytáhněte síťový přívod trouby ze zásuvky.
3. Odpojte napájení vyšroubováním pojistky nebo vypnutím jističe na el. panelu. Mějte vždy na paměti následující pravidla:
1. Nevařte jídlo příliš dlouho. Pozorně na spotřebič dohlížejte, pokud je uvnitř trouby umístěn papír, plast nebo jiný hořlavý materiál pro usnadnění vaření. 2. Nepoužívejte vnitřní prostor trouby k uskladňování. Neskladujte uvnitř trouby hořlavé předměty, jako jsou např. chléb, cukrovinky, papírové výrobky atd. V případě úderu blesku do napájecí sítě se může trouba sama zapnout.
3. Předtím než v troubě umístíte papírové nebo plastové nádoby/sáčky, odstraňte z nich drátěné svorky a kovové rukojeti.
4. Trouba musí být uzemněna. Připojte ji pouze k zásuvce s funkčním ochranným vodičem. Viz „Instalace ochranného okruhu“.
5. Nainstalujte nebo umístěte troubu pouze způsobem uvedeným v návodu pro instalaci.
6. Některé produkty jako jsou celá vejce, voda s olejem nebo tukem, těsné nádoby nebo uzavřené skleničky mohou explodovat a proto se nesmí v této troubě ohřívat.
7. Používejte tento spotřebič pouze v souladu s jeho určením, popsaným v tomto návodu. Nepoužívejte ve spotřebiči korodující chemikálie.
Za účelem snížení rizika vzniku požáru, zranění osob a za
účelem ochrany před mikrovlnným zářením při používání spotřebiče dodržujte tato základní bezpečnostní pravidla:
4
Tato trouba je speciálně navržena pro ohřívání nebo vaření potravin. Není určena pro průmyslové nebo laboratorní použití.
8. Trouba by měla být provozována za nepřetržitého dozoru dospělých osob. Nedovolte, aby děti měly přístup k ovládacím prvkům trouby nebo aby si se spotřebičem hrály.
9. Troubu neuvádějte do chodu, pokud má poškozenou přívodní šňůru nebo zástrčku, pokud nefunguje správně nebo pokud došlo k jejímu poškození nebo pádu.
10. Servis tohoto spotřebiče by měl být prováděn pouze kvalifikovaným servisním technikem Amica.
11. Nezakrývejte a neblokujte ventilační otvory na troubě.
12. Neskladujte ani nepoužívejte troubu venku.
13. Nepoužívejte troubu v blízkosti vody, kuchyňského dřezu, ve vlhké místnosti nebo poblíž plaveckého bazénu.
14. Přívodní šňůru nebo zástrčku neponořujte do vody.
15. Udržujte šňůru stranou od zahřátých ploch.
16. Nedovolte, aby přívodní šňůra visela na hraně stolu nebo kuchyňské linky.
17. Čištění: Před čištěním se ujistěte, že je trouba odpojená od zdroje napájení. a) Vnitřek trouby po použití očistěte navlhčeným hadříkem. b) Příslušenství očistěte běžným způsobem v mýdlové vodě. c) Pokud se ušpiní rám dvířek, těsnění a přilehlé prvky, čistěte je opatrně mokrým hadříkem. Při čištění povrchu dvířek a trouby používejte pouze jemná, neabrazivní mýdla nebo čistící prostředky, nanášejte houbou nebo měkkým hadříkem.
Instalace ochranného okruhu
NEBEZPEČÍ
Nebezpečí zasažení elektrickým proudem – kontakt s některými vnitřními součástmi může způsobit vážné zranění nebo smrt. Nerozebírejte tento spotřebič.
VAROVÁNÍ
Riziko zasažení elektrickým proudem. Nesprávné použití uzemnění může způsobit zasažení elektrickým proudem. Pokud není spotřebič správně nainstalován a uzemněn, nezapojujte zástrčku do el. zásuvky.
Tento spotřebič musí být uzemněn. V případě elektrického zkratu uzemnění snižuje riziko zasažení elektrickým proudem tím, že poskytuje vodič pro odvod elektrického proudu. Tento spotřebič je vybaven šňůrou se zemnícím vodičem a odpovídající zástrčkou. Zástrčka musí být zapojena do zásuvky, která je řádně instalována a uzemněna.
V případě, že vám nejsou zcela jasné pokyny k uzemnění nebo máte pochybnosti, zda je spotřebič správně uzemněn, poraďte se s kvalifikovaným elektrikářem nebo servisním technikem. V případě, že je nutné použít prodlužovací kabel, použijte pouze 3-žílový prodlužovací kabel se zemnící zásuvkou. Producent nenese odpovědnost za škody nebo zranění, způsobené v důsledku zapojení trouby do zásuvky bez ochranného okruhu nebo s nefunkčním ochranným okruhem.
1. Krátká přívodní šňůra je dodávána za účelem snížení rizika vyplývajícího ze zamotání nebo vypnutí v důsledku zakopnutí o delší šňůru.
2. Pokud použijete prodlužovací kabel:
1) Nominální elektrické charakteristiky prodlužovacího kabelu musí být alespoň tak velké jako nominální elektrické charakteristiky spotřebiče.
2) Prodlužovací kabel musí být 3-žílový s uzemněním.
3) Delší kabel musí být veden tak, aby nevisel z kuchyňské linky nebo desky stolu, kde by mohl být stržen dětmi, nebo neúmyslně vytažen.
Nádoby
VAROVÁNÍ
Riziko zranění osob. Těsně uzavřené nádoby mohou explodovat. Zavřené nádobky před zahájením ohřevu otevřete a plastové sáčky propíchněte.
Materiály, které lze používat v mikrovlnné troubě a kterých je třeba se vyvarovat.
Některé nekovové nádoby nemusí být bezpečné při použití v mikrovlnné troubě. V případě pochybností můžete danou nádobu ověřit podle následujícího postupu. Zkouška nádoby:
1. Do nádobky, která je bezpečná pro použití v mikrovlnné troubě, nalijte 1 šálek studené vody (250 ml), totéž proveďte se zkoušenou nádobou.
2. Vařte na maximální výkon po dobu 1 minuty.
3. Opatrně se nádoby dotkněte. Pokud je nádoba teplá, nepoužívejte ji v mikrovlnné troubě.
4. Nepřekračujte dobu vaření delší než 1 minuta.
5
Loading...
+ 14 hidden pages