AEG MCC3880E User Manual [pl]

MCC3880EM
Instrukcja obsługi Kuchenka
mikrofalowa
Spis treści
2
Dziękujemy za wybranie jednego z naszych produktów o wysokiej
jakości.
Aby zapewnić optymalne i prawidłowe działanie Państwa urządzenia prosimy o dokładne przeczytanie niniejszej instrukcji obsługi. Pozwoli to Państwu na doskonałe i najbardziej wydajne kierowanie wszystkimi procesami. Zalecamy przechowywanie instrukcji obsługi w bezpiecznym miejscu, co pozwoli na korzystanie z niej również w przyszłości. Ponadto prosimy o przekazanie jej przyszłemu właścicielowi urządzenia.
Życzymy Państwu wiele radości z używania nowego urządzenia.
Spis treści
Informacje dotyczące bezpieczeństwa
Ogólne warunki bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo dzieci 4 Bezpieczeństwo naczyń i akcesoriów
Bezpieczeństwo potraw 7 Instrukcje dotyczące bezpieczeństwa podczas gotowania za pomocą grilla lub trybów połączonych 8
Przed pierwszym użyciem 9
Jak działa kuchenka mikrofalowa
Opis funkcji 11 Zmiana parametrów 12
Opis urządzenia 13 Eksploatacja 15
Ustawianie aktualnej godziny 15 Zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci 15 Gotowanie w mikrofalach 16 Szybkie uruchomienie 16 Gotowanie/pieczenie na grillu 16 Gotowanie/pieczenie przy użyciu mikrofali + grilla 16 Pieczenie tradycyjne 17
Gotowanie/pieczenie konwekcyjne +
3
3
4
9
mikrofale 17 Grill turbo 18 Automatyczne rozmrażanie 18 Rozmrażanie ręczne 19 Funkcja automatyczna F1 (podgrzewanie potraw) 19 Funkcja automatyczna F2 (gotowanie) 20 Funkcja automatyczna F3 (rozmrażanie i opiekanie) 22
Porady i wskazówki 23 Rozwiązywanie problemów 27
Wymiana żarówki 28
Konserwacja i czyszczenie 28
Górna ścianka kuchenki 29
Informacje dotyczące ochrony środowiska
Instalacja 31
Przed instalacją 31 Po instalacji 31 Diagramy instalacyjne 32
Dane techniczne 33 Warunki gwarancyjne 34 www.electrolux.com 35
Może ulec zmianie bez powiadomienia
30
Informacje dotyczące bezpieczeństwa
Informacje dotyczące bezpieczeństwa
Ogólne warunki bezpieczeństwa
PROSIMY O UWAŻNE PRZECZYTANIE I ZACHOWANIE NA PRZYSZŁOŚĆ
• Wbudowana blokada uniemożliwia pracę kuchenki mikrofalowej, gdy jej drzwi są otwarte.
• Nie wolno manipulować przy drzwiach ani próbować włączać kuchenki, gdy jej drzwi są otwarte, ponieważ grozi to narażeniem na działanie energii mi‐ krofalowej.
• Nie dopuszczać do gromadzenia się na powierzchniach uszczelniających drzwi resztek potraw ani pozostałości środków czyszczących. Instrukcje czyszczenia podano w rozdziale "Czyszczenie i konserwacja".
• Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby drzwi kuchenki zamykały się prawidłowo i nie było żadnego uszkodzenia: (1) drzwi (odkształcenia), (2) zawiasów i uchwytów (złamane lub luźne), (3) uszczelek drzwiowych oraz powierzchni uszczelniającej.
OSTRZEŻENIE! Jeśli drzwi, zawiasy/uchwyty lub uszczelki drzwiowe są uszkodzone, nie wolno korzystać z kuchenki, dopóki nie zostanie ona naprawiona przez serwisanta z autoryzowanego serwisu technicznego.
OSTRZEŻENIE! Wszelkie naprawy i czynności wykonywane w obrębie do kuchenki przez oso‐ by inne niż serwisanci odpowiednio przeszkoleni przez producenta mogą oz‐ naczać potencjalne zagrożenie. W razie konieczności naprawy należy skon‐ taktować się z najbliższym autoryzowanym serwisem.
3
• Nigdy nie zdejmować zewnętrznej obudowy, drzwi ani panelu sterowania. Może to spowodować niebezpieczeństwo kontaktu z bardzo wysokim na‐ pięciem.
• Kuchenkę można instalować lub umieszczać jedynie zgodnie z wytycznymi podanymi w "Instrukcji instalacji" podanej w niniejszej Instrukcji.
• Urządzenie można wykorzystywać jedynie zgodnie z jego przeznaczeniem określonym w niniejszej instrukcji. Nie stosować w kuchence środków che‐ micznych powodujących korozję. Ten rodzaj kuchenki jest przeznaczony do podgrzewania, gotowania oraz rozmrażania żywności. Nie jest ona prze‐ znaczona do użytku przemysłowego, laboratoryjnego ani do celów komer‐ cyjnych. Używanie urządzenia do takich celów spowoduje utratę jego gwa‐ rancji.
• Nie włączać pustej kuchenki. W przypadku braku potrawy lub wody, które mogą wchłaniać energię mikrofalową, magnetron może się uszkodzić.
• Nie przechowywać urządzenia na zewnątrz. Nie korzystać z urządzenia w pobliżu wody.
• Nie suszyć odzieży ani gazet w kuchence mikrofalowej. Mogą się one za‐ palić.
Informacje dotyczące bezpieczeństwa
4
• Nie wykorzystywać komory urządzenia jako schowka. Nie zostawiać w ko‐ morze rzeczy papierowych, przyborów kuchennych ani potraw, gdy urzą‐ dzenie nie jest użytkowane.
• Podczas pracy kuchenki jej dostępne powierzchnie mogą osiągać wysokie temperatury.
OSTRZEŻENIE! W razie zauważenia dymu należy wyłączyć urządzenie, wyjąć wtyczkę, utrzy‐ mywać zamknięte drzwi, aby zdusić płomienie. Nie wolno używać wody.
OSTRZEŻENIE! Niniejsze urządzenie nie jest przeznaczone do użytku przez osoby (w tym dzieci) o ograniczonej sprawności fizycznej, sensorycznej czy umysłowej, a także nieposiadające wiedzy lub doświadczenia w użytkowaniu tego typu urządzeń, chyba, że będą one nadzorowane lub zostaną poinstruowane w za‐ kresie obsługi urządzenia.
• Nie obracać talerza obrotowego ręcznie na siłę. Może to spowodować awa‐ rię.
• Urządzenie nie jest przystosowane do pracy z zewnętrznym zegarem ani oddzielnym systemem zdalnego sterowania.
• Należy uważać, aby nie zasłonić żadnych otworów wentylacyjnych znajdu‐ jących się u góry, z tyłu, z boku i z dołu kuchenki.
OSTRZEŻENIE! Nie używać kuchenki do celów komercyjnych. Kuchenka jest przeznaczona wyłącznie do użytku domowego.
Bezpieczeństwo dzieci
• Urządzenie mogą obsługiwać wyłącznie osoby dorosłe. Dzieci należy pil‐ nować, aby mieć pewność, że nie manipulują pokrętłami i bawią się urzą‐ dzeniem.
• Wszystkie materiały opakowaniowe należy przechowywać z dala od dzieci.
Bezpieczeństwo naczyń i akcesoriów
Funkcja mikrofali Jeżeli chodzi o funkcję mikrofali, należy pamiętać, że mikrofale są odbijane przez metalowe powierzchnie. Szkło, porcelana, ceramika, plastik i papier przepuszczają mikrofale. Z tego powodu do kuchenki mikrofalowej nie wolno wkładać naczyń lub po‐ jemników posiadających metalowe części czy ozdoby. Szklane lub ceramiczne naczynia posiadające metalowe ozdoby lub zawierające metale (np. kryształy zawierające ołów) nie nadają się do użytku w kuchence mikrofalowej. Idealnymi materiałami przeznaczonymi do kuchenek mikrofalowych są szkło, żaroodporna porcelana lub ceramika lub tworzywa sztuczne odporne na dzia‐ łanie wysokich temperatur. Naczynia i pojemniki z bardzo cienkiego, kruchego szkła lub porcelany mogą być używane tylko przez krótki czas (np. do pod‐ grzewania).
Informacje dotyczące bezpieczeństwa
5
Gorące potrawy przekazują ciepło do naczyń, które mogą ulec silnemu na‐ grzaniu. Z tego powodu należy zawsze używać rękawicy kuchennej!
Jak przetestować naczynie/pojemnik, którego chce się użyć Włożyć wybrane naczynie lub pojemnik na 20 sekund do kuchenki mikrofalo‐
wej ustawionej na maksymalną moc. Jeżeli po upływie tego czasu naczynie będzie zimne lub lekko ciepłe, nadaje się ono do użytku w kuchence mikrofa‐ lowej. Jeżeli jednak ulegnie silnemu nagrzaniu lub spowoduje powstanie łuku elektrycznego, nie należy go używać w kuchence mikrofalowej.
Funkcja grilla i nawiewu gorącego powietrza W przypadku funkcji grilla używane naczynia muszą być odporne na działanie
wysokich temperatur wynoszących min. 300°C. W żadnym wypadku nie należy używać naczyń i pojemników z tworzyw sztucz‐ nych.
Mikrofale + funkcja grilla W przypadku połączonych funkcji mikrofali i grilla używane naczynia i pojem‐
niki muszą się nadawać zarówno do kuchenki mikrofalowej, jak i do grilla. Pojemniki aluminiowe i folia aluminiowa Gotowe potrawy pakowane do aluminiowych pojemników lub do folii alumi‐
niowej można wkładać do kuchenki mikrofalowej pod następującymi warun‐ kami:
Należy przestrzegać zaleceń producenta umieszczonych na opakowaniu.
• Wysokość pojemników aluminiowych nie może przekraczać 3 cm i nie mogą się one stykać ze ściankami kuchenki (minimalna odległość wynosi 3 cm). Należy zdjąć aluminiowe wieko lub górną część opakowania.
• Umieścić aluminiowy pojemnik bezpośrednio na talerzu obrotowym. Jeżeli korzysta się z prostokątnej półki, należy umieścić pojemnik na porcelano‐ wym talerzu. Nigdy nie kłaść pojemnika bezpośrednio na prostokątnej półce!
• Czas gotowania/pieczenia ulega wydłużeniu, gdyż mikrofale przechodzą do potrawy tylko z góry. W razie wątpliwości najlepiej używać naczyń i pojem‐ ników przeznaczonych do kuchenki mikrofalowej.
• Folia aluminiowa odbija mikrofale, dlatego może być wykorzystywana pod‐ czas procesu rozmrażania. Delikatne potrawy, takie jak drób lub mięso mie‐ lone, można chronić przed nadmiernym ciepłem, przykrywając ich krawę‐ dzie/końce.
• Ważne: folia aluminiowa nie może się stykać ze ściankami komory kuchenki, gdyż mogłoby to spowodować powstanie łuku elektrycznego.
Pokrywy Zaleca się korzystanie z pokryw szklanych lub plastikowych bądź folii
kuchennej, gdyż:
1. Zapobiega to nadmiernemu parowaniu (zwłaszcza przy dłuższym czasie
pieczenia/gotowania);
2. Skraca czas gotowania/pieczenia;
3. Zapobiega wysuszeniu potraw;
4. Pozwala zachować aromat.
Informacje dotyczące bezpieczeństwa
6
Pokrywka powinna posiadać otwory zapobiegające powstawaniu ciśnienia w naczyniu. Plastikowe woreczki muszą być otwarte. Butelki i słoiczki z jedze‐ niem dla niemowląt lub podobne pojemniki mogą być podgrzewane tylko bez pokrywki/zakrętki, gdyż w przeciwnym razie mogą wybuchnąć.
Przewodnik po naczyniach i akcesoriach do kuchenki Poniższa lista stanowi ogólny przewodnik.
• : Jakie naczynia i akcesoria stosować
• : Jakich naczyń i akcesoriów unikać
Typ naczyń Tryb pracy
Szkło i porcelana 1)Do użytku domowego, nie żaroodporne, mogą być myte w zmywarce
Szkliwiona porcelana, szkło żaroodporne, porcelana ża‐ roodporna
Porcelana, kamionka 2) Nie‐ szkliwiona lub szkliwiona, bez metalowych zdobień
Szkliwione naczynia ceramicz‐
Przestrzegać zaleceń producenta!)
ne Nieszkliwione naczynia cera‐
miczne
centa!)
Talerze plastikowe
zaleceń producenta!)
Przestrzegać zaleceń produ‐
Przestrzegać
Odporne na działanie wysokich temperatur do 100°C
Talerze plastikowe
zaleceń producenta!)
Przestrzegać
Odporne na działanie wysokich temperatur do 250°C
Folia plastikowa 3)Plastikowa folia spożywcza
Plastikowa folia 3)Celofan Papier, karton, pergamin
4)
Folia aluminiowa
Opakowania aluminiowe
5)
Mikrofale Grzałka
Rozmraża‐
Funkcja
nie
grilla
Grill + Mi‐
krofale
Informacje dotyczące bezpieczeństwa
Typ naczyń Tryb pracy
Mikrofale Grzałka
Rozmraża‐
nie
Akcesoria (prostokątna półka)
1) Bez złoconych lub posrebrzanych obramowań; bez kryształów zawierających ołów.
2) Przestrzegać zaleceń producenta!
3) Do zamykania plastikowych woreczków nie należy używać metalowych klipsów. W woreczkach należy porobić otwory. Używać folii tylko do przykrywania potraw.
4) Nie używać papierowych talerzy.
5) Używać tylko płytkich pojemników aluminiowych bez wieka. Aluminium nie może się zetknąć ze ściankami komory kuchenki.
Funkcja
grilla
Bezpieczeństwo potraw
• Nie podgrzewać w kuchence mikrofalowej żywności w puszkach. Zawsze
przekładać żywność do odpowiedniego pojemnika.
• W kuchence mikrofalowej nie należy smażyć na głębokim oleju, ponieważ
nie można kontrolować temperatury gorącego tłuszczu, więc może dojść do potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.
• W kuchence można przygotowywać popcorn, lecz jedynie w specjalnych
opakowaniach lub w specjalnych naczyniach. Należy zawsze nadzorować pracę kuchenki przy tej czynności.
• Artykuły spożywcze o nieporowatej skórce lub z błoną należy zawsze na‐
kłuć, aby nie doszło do nagromadzenia pary i rozerwania podgrzewanego produktu. Należy nakłuwać takie artykuły spożywcze jak, np.: jabłka, ziem‐ niaki, wątróbka drobiowa, żółtka.
• Zawartość butelek dla niemowląt oraz słoiczków z pokarmem dla dzieci na‐
leży wymieszać lub wstrząsnąć, aby zapewnić równomierną temperaturę pokarmu przed spożyciem oraz, aby nie dopuścić do oparzeń.
OSTRZEŻENIE! Nie wolno podgrzewać płynów ani innych potraw w szczelnych opakowaniach, ponieważ mogą wybuchnąć.
7
Grill + Mi‐
krofale
OSTRZEŻENIE! Podgrzewanie napojów w kuchence mikrofalowej może spowodować opó‐ źnione wrzenie-wypryśnięcie wrzącego napoju. Należy zachować ostrożność chwytając pojemnik.
Informacje dotyczące bezpieczeństwa
8
OSTRZEŻENIE! Podgrzewanie płynów, np. zup, sosów i napojów w kuchence mikrofalowej może skutkować przegrzaniem ich powyżej punktu wrzenia bez zewnętrznych tego oznak. Może to doprowadzić do nagłego wypryśnięcia wrzącego płynu. Aby nie dopuścić to tego, należy:
1. unikać pojemników o prostych ściankach z wąskimi szyjkami.
2. Nie przegrzewać.
3. Wymieszać płyn przed wstawieniem go do kuchenki, a następnie w połowie
czasu podgrzewania.
4. Po podgrzaniu odczekać nieco, ponownie wymieszać i dopiero wtedy os‐
trożnie opróżnić pojemnik.
OSTRZEŻENIE! Niektóre artykuły, np. całe jaja oraz szczelne pojemniki, np. zamknięte szklane słoiki - mogą eksplodować i nie wolno ich podgrzewać w kuchence. Może rów‐ nież dojść do wybuchu jaj w koszulach. Należy zawsze przekłuć żółto, przykryć i odczekać minutę przed zdjęciem pokrywy.
Wydostawanie się pary przez drzwi, osiadanie wilgoci na drzwiach, a także krople wody pod drzwiami w trakcie gotowania to zjawiska normalne. Wynika to z kondensacji pary wodnej wydobywającej się z podgrzewanych potraw i nie ma wpływu na bezpieczeństwo kuchenki. Drzwiczki nie mają hermetycznie zamykać komory kuchenki.
Instrukcje dotyczące bezpieczeństwa podczas gotowania za pomocą grilla lub trybów połączonych
• Szyba znajdująca się w drzwiach może pęknąć w przypadku rozlania na nią
wody podczas gotowania za pomocą grilla.
• Należy używać rękawicy kuchennej podczas wkładania potraw do kuchenki
i wyjmowania ich. Pojemniki nagrzewają się w kuchence, dlatego należy zachować ostrożność, aby uniknąć poparzeń. Talerz obrotowy i podstawka druciana również się nagrzewają, dlatego należy używać rękawicy kuchen‐ nej podczas obchodzenia się z nimi.
• Podczas wkładania lub wyjmowania potraw nie wolno dotykać wewnętrznej
lub zewnętrznej powierzchni szyby drzwiczek metalowymi przedmiotami. Wewnętrzne powierzchnie kuchenki oraz drzwiczki mogą być bardzo gorą‐ ce, dlatego należy zachować ostrożność podczas zajmowania się potrawa‐ mi w kuchence.
• Nie wolno wkładać talerza obrotowego ani pojemników do zimnej wody w
celu ich szybkiego ochłodzenia po użyciu.
• Nie wolno umieszczać przedmiotów na kuchence. Górna powierzchnia ku‐
chenki bardzo się nagrzewa, dlatego umieszczone na niej przedmioty mogą ulec zniszczeniu z powodu ciepła.
• Wstępne nagrzanie kuchenki należy wykonać tylko w przypadku stosowania
funkcji "Grill", a nigdy w przypadku stosowania mikrofal lub trybów połączo‐ nych (Mikrofale i grill)
Przed pierwszym użyciem
OSTRZEŻENIE! Gdy urządzenie jest używane w trybie połączenia, dzieci powinny używać ku‐ chenki wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej ze względu na wysoką tem‐ peraturę.
OSTRZEŻENIE! Temperatura dostępnych powierzchni może być wysoka, gdy urządzenie pra‐ cuje.
Przed pierwszym użyciem
W piekarnikach tradycyjnych ciepło wydzielane jest przez grzałki elektryczne lub palniki gazowe i powoli przechodzi z zewnątrz do wnętrza potrawy. Z tego powodu zużywana jest większa ilość energii niezbędnej do podgrzania powie‐ trza, elementów piekarnika i pojemników bądź naczyń z potrawami. W kuchence mikrofalowej ciepło wydzielane jest przez samą potrawę i prze‐ chodzi z jej wnętrza na zewnątrz. Energia cieplna nie przechodzi do powietrza, ścianek komory kuchenki, naczyń czy pojemników (jeżeli nadają się one do użytku w kuchenkach mikrofalowych) - innymi słowy, podgrzewana jest tylko potrawa.
Kuchenki mikrofalowe posiadają następujące zalety:
1. Krótszy czas gotowania/pieczenia: Czas pieczenia/gotowania może być
nawet o 3/4 krótszy w porównaniu do tradycyjnych metod.
2. Bardzo szybkie rozmrażanie potraw, zmniejszające ryzyko namnażania
bakterii.
3. Oszczędność energii.
4. Zachowanie wartości odżywczych potrawy dzięki skróconemu czasowi go‐
towania/pieczenia.
5. Łatwość czyszczenia.
9
Jak działa kuchenka mikrofalowa
W kuchence mikrofalowej znajduje się zawór pod wysokim napięciem zwany magnetronem, który przekształca energię elektryczną w mikrofale. Te fale elektromagnetyczne są następnie przesyłane do wnętrza kuchenki mikrofalo‐ wej przez prowadnicę fal i rozprowadzane przez metalowy rozpraszacz ciepła lub talerz obrotowy. We wnętrzu kuchenki mikrofale rozchodzą się we wszystkich kierunkach i są odbijane przez metalowe ścianki, równomiernie przechodząc do potrawy.
Dlaczego potrawa podgrzewa się
Większość potraw zawiera wodę, a molekuły wody wystawione na działanie mikrofal zaczynają drgać. Tarcie pomiędzy molekułami powoduje wytwarzanie ciepła, które podnosi temperaturę potraw, rozmrażając je, gotując lub piekąc, bądź umożliwiając utrzymanie ich wysokiej temperatury.
Przed pierwszym użyciem
10
Z uwagi na to, że ciepło powstaje w potrawach:
• Można je gotować/piec z niewielką ilością wody, oleju lub tłuszczu, bądź bez
ich dodatku.
• Rozmrażanie, podgrzewanie, gotowanie i pieczenie w kuchence mikrofalo‐
wej przebiega szybciej, niż w tradycyjnym piekarniku;
• Zachowane zostają witaminy, sole mineralne oraz składniki odżywcze po‐
trawy;
• Potrawy nie zmieniają koloru i zapachu.
Mikrofale przechodzą przez porcelanę, szkło, karton lub tworzywa sztuczne, ale nie przez metal. Z tego powodu w kuchence mikrofalowej nie wolno używać naczyń lub pojemników wykonanych z metalu czy posiadających metalowe części.
Mikrofale są odbijane przez metal...
... ale przechodzą przez szkło i porcelanę ...
Opis funkcji
Symbol Funkcja Moc mikrofa‐
Przed pierwszym użyciem
11
...i są pochłaniane przez potrawy.
lowa
Mikrofale 200 W Powolne rozmrażanie delikatnych potraw;
Podtrzymywanie temperatury potraw
400W Gotowanie na małej mocy; gotowanie ryżu
Szybkie rozmrażanie, podgrzewanie je‐ dzenia dla niemowląt
600 W Podgrzewanie i gotowanie potraw
Potrawy
800 W Gotowanie warzyw i potraw. Gotowanie i
1000 W Szybkie podgrzewanie płynów
Grzałka gril‐la--- Grillowanie
Mikrofale + grill
400 W Grillowanie drobiu i mięsa
600 W Pieczenie pasztecików i dań posypanych
Pieczenie z nawiewem gorącego powietrza
200 W Opiekanie potraw
--- Pieczenie mięs i ciast
delikatne podgrzewanie Podgrzewanie i gotowanie małych porcji potraw
serem
Przed pierwszym użyciem
12
Symbol Funkcja Moc mikrofa‐
Mikrofale + nawiew go‐ rącego po‐ wietrza
Grill + ter‐ moobieg
--- Grillowanie drobiu
--- Ziemniaki – Rozmrażanie i pieczenie głę‐
lowa
200 - 600W Szybkie pieczenie mięsa, ryb i drobiu Pie‐
--- Grillowanie mięsa i ryb
czenie ciast
boko zamrożonych potraw
Potrawy
Zmiana parametrów
Parametry robocze (czas, moc, temperaturę) można zmienić podczas pracy kuchenki mikrofalowe lub po przerwaniu procesu gotowania/pieczenia, postę‐ pując w następujący sposób:
1. Wybrać parametr, który chce się zmienić, za pomocą przycisków wyboru
parametrów. Odpowiedni symbol i wyświetlacz zaczną migać.
2. Wybrać żądaną wartość za pomocą przycisków '+' i '–'.
3. Wcisnąć przycisk "Zatwierdź" lub odczekać 3 sekundy, aby zatwierdzić
nową wartość parametru. Wyświetlacz i symbole przestaną migać.
Zakończenie cyklu pieczenia
Po zakończeniu procesu rozlegną się trzy sygnały dźwiękowe, a na wyświet‐ laczu pojawi się słowo "Koniec". Sygnały dźwiękowe powtarzane są co 30 sekund, dopóki nie zostaną otwarte drzwiczki lub dopóki nie zostanie wciśnięty przycisk "Anuluj".
Anulowanie cyklu pieczenia
Aby anulować proces pieczenia, należy dwukrotnie wcisnąć przycisk "Anuluj". Rozlegnie się sygnał dźwiękowy, a na wyświetlaczu pojawi się godzina.
Przerwanie gotowania
Proces gotowania można przerwać w dowolnym momencie, wciskając przy‐ cisk "Anuluj" lub otwierając drzwiczki kuchenki.
W oby przypadkach:
• Następuje niezwłoczne wyłączenie emisji mikrofal.
• Następuje wyłączenie grilla, lecz jest on nadal bardzo gorący. Ryzyko po‐
parzenia!
• Timer zatrzymuje się, a na wyświetlaczu pokazywany jest czas pozostały do
zakończenia pieczenia/gotowania.
W tym momencie można:
1. Wymieszać potrawę lub przewrócić ją na drugą stronę, aby uzyskać jed‐
nolity efekt gotowania.
Loading...
+ 28 hidden pages