AEG ERZ28801 User Manual [sl]

Kombinirani hladilni aparat
NAVODILA ZA UPORABO
ERZ 28801
Preden priključite in začnete uporabljati vaš novi hladilni aparat, natančno preberite navodila za uporabo vključno z opozorili. Šele tako boste lahko v celoti izkoristili vse možnosti, ki vam jih ponuja. Vsak uporabnik hladilnega aparata mora biti seznanjen z načinom uporabe. Ta navodila za uporabo shranite; v njih je podan pravilen način uporabe hladilnega aparata. Če hladilni aparat prodate ali ga podarite, priložite tudi navodila za uporabo, tako da se bo lahko vsak uporabnik seznanil z navodili za pravilno in varno uporabo. Preden zavržete svoj odsluženi hladilni aparat, poskrbite, da se vrata oz. pokrov ne bodo mogla zapreti; tako boste preprečili, da bi se otroci med igro zaprli vanj.
Varna uporaba
Hladilni aparat naj uporabljajo odrasle osebe. Ne smete dovoliti, da bi se otroci igrali s hladilnim aparatom.
Nikoli ne spreminjajte lastnosti hladilnega aparata, saj bi lahko s tem povzročili poškodbe oseb ali premoženja.
Pred čiščenjem in pred kakršnim koli posegom na hladilnem aparatu ga vedno izključite in izklopite vtikač iz vtičnice. Vedno povlecite za vtikač, ne pa za kabel!
Aparat je zelo težak. Pri premikanju morate biti zelo previdni; priporočamo uporabo rokavic.
Sladoleda in ledenih kock ne smete dajati v usta tisti trenutek, ko jih vzamete iz hladilnega aparata; ker so izjemno mrzli, bi lahko povzročili ozebline v ustih!
Pazite, da ne poškodujete hladilne enote, saj bi prišlo do iztekanja hladiva.
Hladilni aparat ne smete postaviti v bližino vira toplote (npr. radiatorja, štedilnika…).
Hladilni aparat naj ne bo izpostavljen direktni sončni svetlobi.
Omogočeno mora biti kroženje zraka na hrbtni strani hladilnega aparata. Paziti morate, da ne pride do poškodb hladilnega tokokroga.
Najustreznejši prostor za zamrzovalnike (razen za vgradne modele) je klet!
V notranjosti hladilnega aparata ne uporabljajte drugih električnih aparatov (npr. aparat za izdelavo sladoleda).
Namestitvena dela, popravila
Vsa namestitvena dela in popravila, ki bi bila morda potrebna, mora opraviti strokovna oseba, saj bo le tako
zagotovljeno brezhibno delovanje hladilnega aparata, možnost poškodb oseb ali premoženja pa izključena.
Za vzdrževalna dela in popravila se obrnite na s strani dobavitelja pooblaščeni servis. Dovoljena je samo uporaba originalnih rezervnih delov.
Nikoli ne poskušajte sami odpraviti okvare. Nestrokovna popravila pomenijo veliko tveganje. Obrnite se na pooblaščeni servis in zahtevajte uporabo originalnih rezervnih delov.
Hladilni sistem vsebuje ogljikovodike, zato smejo vzdrževalna dela in popravila opravljati samo strokovnjaki pooblaščenega servisa.
Uporaba
Hladilni aparat je namenjen shranjevanju živil za gospodinjstva.
Proizvajalec zagotavlja brezhibno delovanje Vašega hladilnega aparata le, če je v prostoru, kjer je nameščen, temperatura med+18 in +43°C (klimatski razred T); +18 in +38°C (klimatski razred ST); +16 in +32°C (klimatski razred N) ali +10 in +32°C (klimatski razred SN). Klimatski razred vašega hladilnega aparata je naveden na tablici z oznakami.
Opozorilo
Če temperatura v prostoru ni v ustreznem območju za klimatski razred vašega hladilnega aparata, upoštevajte naslednje navodilo: Če se temperatura v prostoru spusti pod najnižjo dovoljeno, ni mogoče zagotoviti ustrezne temperature v zamrzovalniku. Zato v njem shranjena živila čim prej porabite.
2
Zamrznjena živila, ki so se odtajala, ne smete ponovno zamrzovati.
Vedno upoštevajte priporočene roke shranjevanja posameznih živil.
V notranji oblogi so nameščene cevi, po katerih kroži hladivo. Če bi te cevi poškodovali, bi začelo iztekati. Pri čiščenju si nikoli ne pomagajte z ostrimi in koničastimi predmeti, saj bi lahko nepopravljivo poškodovali hladilni aparat. Debelejše ledene obloge ne smete poskušati odstraniti na silo; počakajte, da se sama odtaja! Pri čiščenju hladilnega aparata upoštevajte ta navodila!
V zamrzovalniku ne shranjujte
eksplozivnih plinov ali tekočin. Posoda, v kateri so shranjeni, bi lahko eksplodirala in poškodovala osebe ali premoženje. Gaziranih pijač, steklenic in drugih steklenih posod ne smete hraniti v zamrzovalni omari. Steklo bi lahko zaradi mraza počilo in se zdrobilo.
Namestitev
Kondenzator in kompresor se med delovanjem segrevata; pazite, da bo zagotovljeno zadostno zračenje, saj lahko v nasprotnem primeru pride do okvare in škode.
Pozor! Pazite, da so odprtine za zračenje vedno proste!
Aparat ne sme stati na priključnem električnem kablu. Pozor! Če je električni priključni kabel poškodovan, ga je potrebno nadomestiti s posebnim kablom, ki je voljo pri pooblaščenem servisu.
Določeni deli hladilnega aparata se med delovanjem segrevajo, zato poskrbite, da bo zračenje vedno zadostno. V nasprotnem primeru lahko pride do okvare hladilnega aparata, zaradi česar bi se lahko živila v njem pokvarila. Upoštevajte navodila za namestitev in priklop!
Deli, ki se segrevajo, ne smejo biti
dostopni. Če se le da, naj bo hladilni aparat postavljen s hrbtom proti steni.
Skrb za okolje
Izolacija in hladivo v hladilnem sistemu
vašega novega hladilnega aparata sta okolju neškodljiva in ne vplivata na tanjšanje ozonskega plašča. Kljub temu
pa pazite, da bo tudi pri odsluženem hladilnem aparatu ostal hladilni tokokrog nepoškodovan. Pomagajte ohraniti čisto okolje!
Materiali, ki jih je mogoče reciklirati, so označeni z ustreznim simbolom za
recikliranje .
Ččenje notranjosti hladilnega aparata
Pred prvo uporabo svoj novi hladilni aparat očistite. Notranjost in vse dele očistite z mlačno vodo in nevtralnim čistilom, da odpravite vonj po novem, nato pa površino temeljito obrišite do suhega.
Nikoli ne uporabljajte grobih čistil, da
ne poškodujete površine!
Simbol na izdelku ali na njegovi embalaži označuje, da z izdelkom ni dovoljeno ravnati kot z običajnimi gospodinjskimi odpadki. Izdelek odpeljite na ustrezno zbirno mesto za predelavo električne in elektronske opreme. S pravilnim načinom odstranjevanja izdelka boste pomagali preprečiti morebitne negativne posledice in vplive na okolje in zdravje ljudi, ki bi se lahko pojavile v primeru nepravilnega odstranjevanja izdelka. Za podrobnejše informacije o odstranjevanju in predelavi izdelka se obrnite na pristojen mestni organ za odstranjevanje odpadkov, komunalno službo ali na trgovino, v kateri ste izdelek kupili.
3
Uporaba
Ččenje notranjosti
Pred prvo uporabo aparata operite vse površine v notranjosti z mlačno vodo in nevtralnim čistilom, da odstranite vonj po novem. Nato vse površine do suhega obrišite s čisto krpo.
Pozor!
Pri ččenju nikoli ne uporabljajte abrazivnih ali jedkih čistilnih sredstev, da ne poškodujete površin.
Upravljalna plošča
1. Kontrolna lučka delovanja
2. Tipka za vklop/izklop hladilnika
3. Tipka za nastavljanje višje temperature
4. Prikazovalnik temperature
5. Tipka za nastavljanje nižje temperature
6. Kontrolna lučka »Super cooling«
7. Tipka »Super cooling«
A. Kontrolna lučka
B. Tipka za vklop/izklop
Hladilnik vklopite s pritiskom na tipko (B). Osvetli se lučka (A). Hladilnik izklopite s ponovnim pritiskom na tipko (B); na tipko pritiskajte, dokler ne ugasneta lučka (A) in prikazovalnik.
C-E. Tipke za nastavljanje temperature
Nastavite lahko temperaturo med +2°C in +8°C. Ob pritisku na tipko C ali E začne na prikazovalniku utripati nastavljena temperatura. Temperaturo lahko spreminjate le, če prikaz utripa. Višjo temperaturo nastavite s tipko (C), nižjo pa s tipko (E). Na prikazovalniku se za nekaj sekund prikaže nova nastavljena temperatura, nato pa je na prikazovalniku vidna trenutna temperatura v notranjosti hladilnika. Temperatura se prilagodi na novo nastavljeno vrednost tekom 24 ur.
Pozor!
Ob vklopu hladilnika se lahko zgodi, da na prikazovalniku prikazana vrednost odstopa od dejanske temperature v notranjosti; prikazana vrednost je lahko nižja od dejanske.
D. Prikazovalnik temperature
Med normalnim delovanjem je na prikazovalniku prikazana temperatura v notranjosti hladilnika.
4
Pozor!
Razlika med prikazano na prikazovalniku prikazano temperaturo in nastavljeno temperaturo je normalen pojav, predvsem v naslednjih primerih:
- če ste spremenili nastavitev;
- če so bila vrata dlje časa odprta;
- če ste v hladilnik postavili topla živila.
F. Kontrolna lučka funkcije »Super Cooling«
G. Tipka za vklop funkcije »Super Cooling«
Hladilnik deluje najbolj intenzivno, če vklopite funkcijo Super Cooling; to priporočamo, če postavite v hladilnik večjo količino svežih živil. Pritisnite na tipko (G); osvetli se kontrolna lučka (F). Temperatura v hladilniku se spusti na +2°C. Po približno 6 urah se funkcija »Super Cooling« samodejno izklopi.
Delovanje hladilnika
Potisnite vtikač v vtičnico in pritisnite na tipko (B). Hladilnik se vklopi. Tovarniško je nastavljena temperatura +5°C; v notranjosti hladilnika bo ta temperatura dosežena v nekaj urah. Ko hladilnik vklopite, se na prikazovalniku (D) prikaže trenutna temperatura v notranjosti hladilnika.
Shranjevanje svežih živil v hladilniku
Hladilnik bo najbolj učinkovit, če boste upoštevali naslednje:
V hladilnik ne postavljajte toplih živil ali hlapljivih tekočin.
Živila dobro zavijte ali pokrijte, predvsem to velja za živila z močnim vonjem.
Živila naj bodo v hladilniku zložena tako, da bo zrak lahko neovirano krožil.
Premične police
Ker so police na vodilih, jih lahko po potrebi premaknete v ustreznejši položaj. Za boljšo izrabo prostora lahko sprednjo polovico police postavite nad zadnjo polovico.
Premične police na vratih
Tudi police na vratih lahko po potrebi premaknete v ustreznejši položaj; tako je tudi čiščenje lažje. Polico potisnite navzgor, da se sprosti, nato pa jo namestite v želeni položaj.
5
Zračni filter
Vaš novi hladilnik je opremljen z oglenim zračnim filtrom, ki je vgrajen v zadnjo stranico hladilnika. Filter odstranjuje neprijetne vonje iz zraka v hladilniku in iz predelka za dolgotrajno ohranjanje svežine, kar izboljša kakovost shranjevanja živil.
Opomba: Loputa za zračenje mora biti vedno zaprta!
Nameščanje zračnega filtra
Pri dobavi je ogleni filter shranjen v plastični vrečki, s čimer je zagotovljena njegova dolga življenjska doba. Filter pred vklopom hladilnika namestite za loputo.
Potegnite pokrov navzven (1).
Namestite ogleni filter v režo na hrbtni strani
pokrova (2).
Zaprite loputo.
Pozor!
Med delovanjem hladilnika naj bo loputa vedno zaprta! S filtrom ravnajte previdno, da se ogleni delci ne bi ločili od površine.
Zamenjava zračnega filtra
Da bi zagotovili kar največjo učinkovitost filtra, ga je potrebno zamenjati vsaj enkrat letno. Novi filtri so vam na voljo pri pooblaščenih prodajalcih.
Filter je nameščen za pokrovom - ko ga želite zamenjati, potegnite pokrov navzven (1).
Izvlecite ogleni filter iz reže na pokrovu.
Namestite novi ogleni filter v režo na pokrovu (2) in zaprite loputo.
0-stopinjski predelek NATURA FRESH
V predelku NATURA FRESH 0ºC se samodejno ohranja temperatura okoli 0ºC;
nastavljanje temperature ni potrebno.
Konstatna temperatura okoli 0ºC in relativna vlažnost med 45% in 90% ustvarjata idealne
pogoje za shranjevanje različnih živil.
Zato lahko v 0-stopinjskem predelku shranite različna sveža živila, ki se bodo v tem
predelku ohranila sveža trikrat dlje kot v običajnem hladilniku. Tako lahko naenkrat nakupite večjo količino svežih živil - svežina, kakovost in hranljive vrednosti (vitamini in minerali) se bodo ohranili. Izguba teže pri zelenjavi in sadju se zmanjša, živila pa bolj ohranijo svojo hranljivost.
0-stopinjski predelek "Natura fresh" je primeren tudi za odtaljevanje živil; odtaljeno živilo
lahko v tem predelku hranite do dva dni.
Predal je opremljen z varovali, ki preprečujejo, da bi predal zdrsnil iz hladilnika, ko ga
potegnete do konca. Ko ga želite odstraniti (npr. zaradi čiščenja), ga potegnite do konca iz hladilnika, nato pa nekoliko dvignite in odstranite.
6
Loading...
+ 11 hidden pages