Дніпро-М ВСП-560 User Manual

ВЕРСТАТ ДЛЯ ЗАТОЧУВАННЯ ЛАНЦЮГІВ
СТАНОК ДЛЯ ЗАТОЧКИ ЦЕПЕЙ
Інструкція з експлуатації / Инструкция по эксплуатации
Будь ласка, уважно прочитайте інструкцію перед експлуатацією даного пристрою
Пожалуйста, внимательно прочитайте инструкцию перед эксплуатацией данного устройства
Модель ВСП-560
1
UA
ВСТУП...........................................................................................................................3
1. ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ТА ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ................................................3
2. ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ.........................................................................6
3. ПІДГОТОВКА ПРИСТРОЮ ДО РОБОТИ.........................................................6
4. ЕКСПЛУАТАЦІЯ................................................................................................8
5. ЗАТОЧУВАННЯ ЛАНЦЮГІВ.............................................................................9
6. ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ.....................................................................11
7. СХЕМА ЗАПЧАСТИН.....................................................................................11
8. ГАРАНТІЙНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ.......................................................................13
RU
ВСТУПЛЕНИЕ.......................................................................................15
1. ТЕХНИКА БЕЗОПАСНОСТИ И МЕРЫ ПРЕДОСТОРОЖНОСТИ................15
2. ТЕХНИЧЕСКИЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ...........................................................18
3. ПОДГОТОВКА УСТРОЙСТВА К РАБОТЕ....................................................18
4. ЭКСПЛУАТАЦИЯ.............................................................................................20
5. ЗАТОЧКА ЦЕПЕЙ ...........................................................................................21
6. ТЕХНИЧЕСКОЕ ОБСЛУЖИВАНИЕ...............................................................23
7. СХЕМА ЗАПЧАСТЕЙ.....................................................................................23
8. ГАРАНТИЙНЫЕ ОБЯЗАТЕЛЬСТВА...............................................................25
СОДЕРЖАНИЕ
2
ВСТУП
Шановнийкористувач!
Посібник необхідний для отримання інструкцій з техніки безпеки і запобіжних заходів, збирання, способів експлуатації та обслуговування, він містить перелік деталей і схеми. З метою подальшого використання зберігайте цей посібник у безпечному та сухому місці.
1.ТЕХНІКАБЕЗПЕКИТАЗАПОБІЖНІЗАХОДИ
Увага! Під час використання верстатів для заточування ланцюгів необхідно дотримуватися елементарних запобіжних заходів, щоб уникнути ризику отримання тілесних ушкоджень та пошкодження обладнання.
Прочитайтеданіінструкціїпередвикористаннямобладнання.
1. Дотримуйтесь порядку та чистоти на Вашому робочому місці. Захаращення робочої поверхні призводить до тілесних ушкоджень.
2. Дотримуйтесь всіх умов роботи в робочій зоні. Не використовуйте верстати в місцях з підвищеною вологістю. Слідкуйте за тим, щоб пристрій не зазнав впливу дощу. Не використовуйте верстати в зоні, де присутні вибухонебезпечні гази або рідини. Слідкуйте за тим, щоб робоча зона була належним чином освітлена.
3. Не дозволяйте стороннім людям (особливо дітям) доторкатися до верстата та подовжувального шнура.
4. Якщо ви не використовуєте верстат протягом довгого часу, зберігайте його в сухому приміщенні, в місцях, не доступних для дітей.
5. Не намагайтесь примусити дані верстати робити роботу, яка призначена для більшого верстата. Існують певні застосування, для яких вони призначені. Верстат виконає роботу краще і з більшим ступенем безпеки в тому випадку, для якого він був призначений. Не модифікуйте цей механізм і не використовуйте його в цілях, для яких він не призначений.
6. Не надягайте для роботи широкий, просторий одяг або прикраси
- вони можуть потрапити в рухомі частини обладнання, що може призвести до серйозної травми. При роботі на вулиці рекомендується використовувати гумові рукавички та неслизьке взуття. Довге волосся краще захистити спеціальним головним убором.
7. Використовуйте захист для очей і вух. Завжди надягайте захисні протиударні окуляри, затверджені для використання АНІС. При виконанні робіт, пов’язаних з виникненням пилу, рекомендується також надягати на обличчя маску, що захищає від пилу та бруду.
3
8. Працюйте обережно. Завжди правильно ставте ноги та не переступайте і не протягуйте руки через працюючі верстати. В процесі роботи постійно стежте за тим, щоб Ви стояли на твердій, рівній поверхні та не ризикували втратити рівновагу.
9. Для забезпечення якісної та надійної роботи верстата, дотримуйтеся інструкції з технічного обслуговування. Утримуйте поверхню обладнання в сухому та чистому стані для забезпечення кращої і безпечнішої роботи. Дотримуйтесь інструкцій зі змащення та заміни деталей обладнання. Регулярно перевіряйте стан шнурів живлення та подовжувачів, а при необхідності їх заміни зверніться в спеціалізовані майстерні.
10. Уникайте випадкового запуску. Переконайтесь, що коли Ви не використовуєте верстат та перед самим вмиканням, вимикач знаходиться в положенні ВИКЛ.
11. Будьте зосередженими. Не працюйте з обладнанням, якщо Ви втомились.
12. Слідкуйте за технічним станом вузлів електроустаткування. Перед початком роботи переконайтеся, що всі частини знаходяться в робочому стані та здатні виконувати всі необхідні функції. Будь-яка пошкоджена деталь повинна бути негайно замінена в спеціалізованій сервісній майстерні. Не намагайтеся працювати з обладнанням із несправним вимикачем живлення.
13. Уникайте контакту тіла з заземленими поверхнями труб, батарей, а також побутовими електричними машинами та приладами, щоб уникнути ураження електричним струмом.
14. Під час технічного обслуговування використовуйте тільки оригінальні змінні деталі. Використання будь-яких інших деталей зробить гарантію недійсною.
15. Не працюйте з обладнанням, якщо Ви перебуваєте під впливом алкоголю або ліків.
16. Використовуйте подовжувальний шнур відповідного розміру і типу. Якщо потрібен подовжувальний шнур, то він повинен мати відповідний розмір і бути відповідного типу для подачі струму. Інакше, подовжувальний шнур може розплавитися і спалахнути або стати причиною електричного пошкодження верстата. Дане обладнання вимагає використання подовжувального шнура від 0 до 10 ампер (до 50 футів) з розміром дроту 18 AWG. Довші подовжувальні шнури вимагають більшого розміру дроту. Якщо Ви використовуєте верстат на відкритому повітрі, то використовуйте подовжувальний шнур, призначений для використання на відкритому повітрі.
17. Ремонт верстата повинен проводитися тільки кваліфікованими майстрами в спеціалізованих майстернях, в іншому випадку верстат може становити серйозну небезпеку для робітника.
4
Примітка! Продуктивність даного обладнання (під час живлення від лінійної напруги) може варіюватися залежно від змін напруги в місцевій мережі. Використання подовжувального шнура може також впливати на продуктивність верстата.
Увага! Попередження та вказівки, що розглядаються в даній інструкції, не охоплюють всі можливі стани та ситуації, які можуть виникнути.
Попередженнящодозаточувальнихдисків.
1. Не використовуйте заточувальний диск, якщо він має відколи, тріщини або потертості. Ви можете перевірити, чи має він невидимі людському оку тріщини, підвісивши його за центральний отвір і постукавши по ньому неметалевим предметом (наприклад, ручкою викрутки). Якщо диск у хорошому стані, то звук буде металевим. Глухий звук вказує на наявність тріщини або зламу.
2. Використовуйте тільки ті заточувальні диски, які підходять для валу з діаметром 23 мм. Не намагайтеся змінити або модифікувати внутрішній діаметр диска.
3. Не затягуйте надмірно гайку (№9). Закрутіть її тільки руками. Надмірне затягування може призвести до того, що диск зламається або розпадеться.
4. Ніколи не використовуйте заточувальний верстат без встановленого кожуха для заточувального диску (№11).
5. Завжди перевіряйте заточувальний диск (№8), запустивши його в роботу, за хвилину до контакту з ланцюгом.
6. Тримайтесь подалі від диску, коли він обертається, а також переконайтесь, що ніхто не знаходиться поруч на лінії траєкторії обертання диску.
7. Якщо заточувальний диск вібрує, негайно вимкніть пристрій та перевірте надійність його установки та відсутність пошкоджень.
8. Ніколи не намагайтесь зупинити заточувальний диск руками, навіть якщо Ви в захисних рукавицях. Диск може порізати руки крізь рукавиці, заподіявши серйозну травму.
9. Ніколи не працюйте з обладнанням без встановленого кожуха для заточувального диску.
10. Швидкість заточувального диску повинна відповідати або перевищувати розрахункову величину оборотів верстата за хвилину.
Увага! Дане обладнання розроблене для заточування ланцюгів бензо - та електропил. Не намагайтесь заточувати та шліфувати інші предмети.
5
2.ТЕХНІЧНІХАРАКТЕРИСТИКИ
Потужність 560 Вт Напруга 230 В Частота 50 Гц Швидкість обертання 5000 об/хв Діамерт валу 23мм Розмір диску 108x23x3,2мм Кут повороту вліво-вправо 35° Клас захисту IP20 Вага нетто/брутто 2,2/2,5 кг
3. ПІДГОТОВКАПРИСТРОЮДОРОБОТИ
1. Встановлюючи заточувальний верстат на робоче місце, переконайтеся в тому, що затискна гайка (№18) доступна для огляду та обслуговування як показано на мал. 1.
2. Прикріпіть болтами пристрій (болти не входять в комплект) безпосередньо до робочого місця, встановивши їх у два отвори для гвинтів з розміром 1/4" на основі (№17). Робоче місце повинно мати тверду поверхню, здатну витримувати вагу заточувального верстата, ланцюга та всіх необхідних інструментів, мал. 2.
Увага! Завжди відключайте пристрій перед заміною заточувальних дисків або під час виконання будь-яких налаштувань заточувального верстата.
мал. 1 мал. 2
1/4"
№18 №17
отвір для гвинтів
6
Встановленнязаточувальнихдисків
Дивіться інформацію на мал. 3 та 4.
1. Підніміть корпус (№ 4) і зафіксуйте його у верхньому положенні, затягнувши стопор (№ 6).
2. Відкрутіть два гвинти, що кріплять кожух заточувального диску (№11) та відставте його в сторону.
3. Відкрутіть верхню притискну гайку (№9), яка тримає заточувальний диск (№8).
4. Встановіть новий диск на нижню притискну гайку (№7). Переконайтеся, що він надійно закріплений.
мал. 3 мал. 4
№11
№8
№4
№6
№9
Примітка! Не використовуйте заточувальний диск, якщо він має відколи або тріщини. Ви можете перевірити, чи має він невидимі людському оку тріщини, підвісивши його центральний отвір і постукавши по ньому неметалевим предметом (наприклад, ручкою викрутки). Якщо диск у хорошому стані, то звук буде металевим. Глухий звук вказує на наявність тріщини або зламу.
5. Знову встановіть верхню притискну гайку (№9).
6. Встановіть кожух заточувального диску (№11).
7. Послабте стопор (№6) та опустіть верхній корпус (№4).
8. Ніколи не використовуйте верстат, якщо кожух заточувального диску не на місці.
7
4.ЕКСПЛУАТАЦІЯ
Увага! Завжди відключайте пристрій під час налаштування ланцюга для заточування.
Підніміть верхній корпус (№4) при регулюванні ланцюга.
1. Очистіть ланцюг перед його заточуванням. Протріть його незаймистим розчинником. Не використовуйте бензин для сушіння ланцюга.
2. Підніміть фіксатор для ланцюга (№23) та зафіксуйте ланцюг у пластині утримувача (№31), мал. 6.
3. Опустіть фіксатор для ланцюга (№23) так, щоб він знаходився в положенні на зубці ланцюга, з якого Ви хочете почати.
мал. 5 мал. 6
№23
фіксуюча
гайка
№26
№23
№18
№31
4. Дивіться мал. 5 та 6. Послабте затискну гайку (№18), щоб дати можливість корпусу повертатися. Повертайте корпус так, щоб встановити необхідний Вам градус кута на кутомірі. Існують ланцюги різних розмірів з різними градусами кутів заточування. Дивіться інформацію у Керівництві з використання ланцюга, щоб визначити, який градус необхідний Вам для заточування. Коли градус встановлено, затягніть затискну гайку (№18).
5.Опустіть верхній корпус (№4) таким чином, щоб заточувальний диск (№8) плавно рухався по зубцях ланцюга.
6. Утримуйте його в такому положенні до тих пір, поки Ви не затягнете стопор (№6) таким чином, щоб диск міг опускатися тільки до цієї позиції, мал. 7.
7. Затягніть або послабте ручку регулювання (№26) в залежності від кількості матеріалу, який необхідно видалити, і налаштуйте фіксуючу гайку, мал. 5. Ручка регулювання (№26) має фіксуючу гайку, яка визначає, яка кількість матеріалу видаляється. Коли Ви відрегулюєте фіксуючу гайку, повністю затягніть ручку регулювання (№26)
8
8. Зафіксуйте ланцюг у пластині утримувача (№31), повернувши ручку (№34), мал. 8. Ручка (№34) повинна бути розташована таким чином, щоб Ви могли її легко ослабити та затягнути. Вам буде необхідно ослабляти її кожного разу при переміщенні до наступної ланки і затягувати - при заточуванні кожної ланки.
9. Якщо ланцюг постійно заточувався, то, можливо, буде необхідно зняти обмежувальні пристрої глибини ланцюга за допомогою плоского гостроносого напилка (не входить в комплект), мал. 8 та 9. Обробіть напилком кожний пристрій, так щоб він знаходився на рівні більш низькому, ніж зубці.
5.ЗАТОЧУВАННЯЛАНЦЮГІВ
мал. 7
№6
мал. 8
1. Надягніть захисний одяг та впевніться в тому, що в робочій зоні немає сторонніх осіб.
2. Вставте вилку шнура живлення (№ 3) в розетку і натисніть кнопку вмикання, щоб ввімкнути пристрій.
3. Повільно опускайте заточувальний диск, як вказано на мал. 10. Якщо Ви помітите незначні відхилення в налаштуваннях, вимкніть пристрій та від’єднайте шнур.
Примітка: Хороше заточування є результатом
№34
мал. 9
9
Loading...
+ 19 hidden pages