Zanussi ZT144 User Manual

ZANUSSI
Fours multi-fonctions Multifunktion Einbau-Backofen 3-Systemen Inbouw-Fornuizen
BMC 215
2
F
FRANÇAIS PAGE 6
NL
FO 2083
1
D
NEDERLANDS PAG 23
DEUTSCH SEITE 39
0
5
01
51
54
03
0
FO 2082
3
FO 2080
2
50
100
150
MAX
200
FO 0359
4
CED
7
7.11
AB
3
30
°
FO 0061
5
FO 0285
6
FO 0452
8
4 3
2 1
FO 0027
9
7
4
FO 0367
FO 0374
10
580
550 min
560-570
FO 0381
11
FO 0292
12
FO 0039
13
FO 0143
14
5
Nederlands
Gefeliciteerd met de aanschaf
van uw nieuwe Inbouw Oven
Wij zijn verheugd dat u een Zanussi-produkt heeft
en wij zijn er van overtuigd dat u veel gemak
en plezier van uw nieuwe oven
zult hebben. Zoals met alle apparaten duurt het
enige tijd voordat u alle functies en bijzonderheden
zult kennen, maar daarna zult u de oven
niet meer kunnen missen.
Voordat u de oven gebruikt
Lees de gebruiksaanwijzing nauwkeurig door.
Het noteren van gegevens.
Voor service en voor reserve onderdelen kunt u ZICH wenden tot uw leverancier of tot ELGROEP FABRIEKS-SERVICE. (zie achterin)
Hierbij dient u het produknummer en het modelnummer van de oven te weten. Deze informatie vindt u op het typeplaatje midden-achter de ovendeur. Noteer deze gegevens hier zodat u ze bij de hand hebt, mocht u ze nodig hebben.
LET OP! Bewaar uw kwitantie of uw aankoopnota.
MODEL:
PRODUKTNUMMER:
AANKOOPDATUM:
KINDERBEVEILIGING (N. 35791) (Mod. BMX 315) Hoewel al onze apparaten beantwoorden aan de Standaard Europese Veiligheidsnormen is het desondanks mogelijk een extra beveiliging voor kinderen te installeren op de ovendeur. Deze beveiliging biedt de hoogst mogelijke zekerheid aan kinderen tijdens het gebruik van de oven. Deze beveiliging moet worden aangebracht op de ovendeur. De extra beveiliging kan worden gekocht bij Distriparts. Treft u het type plaatje aan, waarop u de nodige informatie zult aantreffen, zoals type- en productnummer.
23
Inhoudsopgave
BM 215 tekeningen pag. 2 Gefeliciteerd pag. 23 Technische gegevens pag. 24 Algemene waarschuwingen pag. 25 Het gebruikt van de oven pag. 26-29
Het bakken en braden pag. 30-31 Adviestabellen pag. 32-33 Onderhoud pag. 34 Waarschuwingen voor de Installateur pag. 35-36 Garantiebepalingen pag. 37-38
Technische gegevens
Buitenafmetingen van de oven
hoogte mm. 590 breedte mm. 560 diepte mm. 55
Binnenefmetingen van de ovenriumte
hoogte mm. 330 breedte mm. 5440 diepte mm. 390 Oven inhoud dm
Temperatuur regelbaar van 50° tot 250° C
3
56,5
Ovenverlichting W 15 Circulatieventilator W 30 Koeling ventilator
(Mod. BMC 215) W 25
Verwarmingselementen
Verwarmingselement, boven W 800 Verwarmingselement, onder W 1000 Hete-lucht gebruik W 1800 Grilleren W 1750
FABRIKANT: ELECTROLUX ZANUSSI S.p.A. Viale Bologna 298 47100 FORLÌ (Italie)
24
Totale aansluitwaarde
Mod. BM 315 - BM 315 W - BM 315 V BMN 315 - BMX 315 W 1845
Mod. BMC 215 W 1870 Lichtenetspanning 50 Hz - 230 V
Het apparaat is gemaakt in overeenstemming met de volgende EEG besluiten: 73/23 - 90/683 - 89/336 - 93/66 en de daarbij behorende besluiten.
Algemene waarschuwingen en adviezen
Het is uiterst belangrijk dat het bij het apparaat behorende instruktieboekje bewaard blijft. Zou het apparaat door u aan iemand anders gegeven of worden verkocht, of zou het apparaat in het huis van waaruit u verhuist achterblijven, dan dient de nieuwe gebruik(st)er over het instruktieoekje en de daarin opgenomen waarschuwingen te kunnen beschikken.
Deze waarschuwingen zijn bedoeld voor uw en andermans veiligheid. U wordt geacht ze gelezen te hebben, alvorens u het apparaat installeert en/of in gebruik neemt.
Dit apparaat is bedoeld voor het gebruik door volwassenen. Het is gevaarlijk om kinderen het apparaat te laten bedienen of als speelgoed te laten gebruiken.
Het installeren en aansluiten van de apparaat dient door een erkend vakman, bekend met de daarvoor geldende voorschriften, aangesloten te worden.
Een eventueel noodzakelijke wijziging van de elektriciteitsvoorziening ten behoeve van de installatie van dit appaarat, dient eveneens door een erkend installateur te worden uitgevoerd.
Het is gevaarlijk om, in welke vorm dan ook, dit apparaat of eigenschappen daarvan te veranderen. Mocht uw apparaat zijn beschadigd, waarschuw dan uw dealer voor het te gebruiken.
Gebruik altijd ovenhandschoenen voor het uit de oven nemen van hete schalen of pannen.
Houdt tijdens het in gebruik zijn van de oven kinderen uit de buurt. Ook na het uitschakelen van de stroomtoevoer blijft de ovendeur nog lange tijd heet.
De oven is bedoeld en gemaakt voor de bereiding van voedsel; gebruik hem nergens anders voor.
Indien u, om welke redenen dan ook, aluminiumfolie in de oven gebruikt, leg dat dan nooit op de bodem.
Wees voorzichtig met ovenreinigers; spuit nooit op het vetfilter (indien aanwezig), de elementen en de thermostaatleiding. Gebruik altijd ovenwanten voor het uit de oven nemen ven hete schalen of pannen.
Regelmatig schoonmaken voorkomt het lelijk worden van de materiaaloppervlakken. Ook katalytische zelfreinigende wanden moeten af en toe gereinigd worden (zie het betreffende hoodstuk). Denk erom, dat als u de reinigingsfase van een oven met pyrolytische zelfreinigende wanden inschakelt, de oven en de deur zeer heet worden.
Laat de oven altijd afkoelen voordat u hem schoonmaarkt, zorg er bovendien voor dat de oven afgekoppeld is door de steker uit het stopcontact te halen, zeker bij onderhoud van de oven. Zorg ervoor dat alle knoppen in
de nulstand staan.
Deze oven kan worden aangesloten op 1, 2 of 3 fasen (groepen) 230V. Het aansluiten op meer-fasen zonder nul (400V) leidt tot vernieling van de oven.
Tracht nooit, in geval van storing of een defekt, het apparaat zelf te repareren. Laat inspektie- en/of herstelwerkzaamheden uitvoeren door ELGROEP FABRIEKSSERVICE en laat geen andere dan originele DISTRIPARTS onderdelen plaatsen.
25
Het gebruik van de oven
BM 315 - BM 315 W - BM 315 V - BMN 315
7.11
7
°C
54 3 2 1
Het bedieningspaneel
1. Thermostaatknop
2. Keuzeschakelaar
3. Controlelampje aan - uit
4. Thermostaat controlelampje
5. Mechanische timer - klok
BMX 315 - BMC 215
°C
°C
°C
5
43
Het bedieningspaneel
1. Thermostaatknop
2. Keuzeschakelaar
3. Controlelampje aan - uit
4. Thermostaat controlelampje
5. Keukenwekker
26
21
Het gebruik van de oven
Mechanisceh timer - klok
De funktie van deze klok is het aan en uitschakelen van de oven. De klok kan handmatig worden ingesteld op de dagelijkse tijd en voor het instellen van kooktijden, met als waarschuwing een signal.
Knop «A», keukenwekker - dagelijkse tijd
Rechtsom draaiend stelt u in venster C de keukenwekker in, met een maximale tijdsduur van 60 minuten. Na afloop klinkt een geluidssignaal. Als u naar rechts doordraait, tot het synbool "kruis door klok", schakelt u het signaal uit. De dagelijkse tijd stelt u in, door de knop eerst uit te trekken en waarna de juiste ingesteld kan worden.
Knop«B», kooktijd - begintijd
Rechtsom draaiend stel u in venster D de gewenste kooktijd in, met een maximale tijdsduur 310 minuten. Voor het gebruik van de oven zonder een kooktijd in te stellen, moet u knop B draaien tot het symbool "hand". Als de oven meteen moet beginnen, dan moet de begintijd in venster E gelijk zijn aan de tijd in het grote venster. De begintijd stelt u in venster E in door knop B eerst uit te trekken en links-of rechstom te draaien. Deze handeling doet u voor u de kooktijd instelt en de kooktijd moet daarbij op <0> staan. Stel daarna de kooktijd in.
C, venster keukenwekker
De keukenwekker kan alleen gebruikt worden als er geen kooktijd en begintijd zijn ingesteld. De keukenwekker beïnvloedt niet de oven als deze op handbediening staat.
D, venster kooktijd en handbediening
de begintijd kan maximaal 12 uur uitgesteld worden. Daarbij moet rekening gehouden worden dat de klok tot 12.00 gaat. Wilt u de begintijd instellen op 17.00 uur, dan stelt u dus in op 5.00 uur.
Wilt u de oven met de hand bedienen, dus zonder begintijd of kooktijd, dan moet in venster D het symbool "hand" staan. Mocht de oven niet werken, controleer of u vergeten bent de handbediening in te stellen.
Bereiding met ingestelde kooktijd
Plaats het gerecht in de oven. Controleer of de begintijd gelijk is aan de dagelijkse tijd, E in het grote venster. Stel met knopje B de gewenste kooktijd in venster D in. Stel de gewenste temperatuur in. Schakel de gewenste ovenfunctie in. Na het verstrijken van de ingestelde kooktijd schakelt de oven automatisch uit. Belangrijk: Als de ingestelde bereidingstijd onderbroken moet worden, hoeft alleen knop B naar rechts gedraaid te worden totdat in venster D het cijfer 0 verschijnt. Indien de bereiding voortgezet moet worden op handbediening, knop B naar rechts draaien tot het symbool "hand" overeenstemt met het symbool in venster D.
27
Bereiding met ingestelde begin- en kooktijd
Plaats het gerecht in de oven. Controleer of de indikatie in venster D op <0> staat, anders met knopje B instellen. Stel met uitgetrokken knopje B de gewenste begintijd in venster E in. Stel met ingedrukt knopje B de gewenste kooktijd in. Stel de gewenste temperatuur in. Schakel de gewenste ovenfunctie in. De oven begint op de ingestelde tijd en schakelt uit na het verstrijken van de kooktijd.
Advies:
Het automatisch koken is in principe gelijk aan het koken met ingestelde kooktijd, maar wij adviseren u toch, om indien u niet aanwezig bent tijdens het automatisch koken, dat alleen te doen met gerecht waarvan u precies weet wat u in moet stellen om aan het gewenste resultaat te komen.
Knop keukenwekker
Als de oven uitgerust is met een keukenwekker, de knop naar rechtsdraaien, vervolgens naar links kan de bereidingstijd gekozen worden. Als de ingestelde tijd voorbij is, zal de minutenteller met een geluidssignaal waarschuwen.
28
Het gebruikt van de oven
Ovenbediening
Met de keuzeschakelaar kan het gewenste van de oven gekozen worden ( zie Fig. 2). Met de thermostaatknop kan de gewenste temperatuur gekozen worden (zie Fig. 3).
Ovenfunktieschakelaar
Ovenverlichting aan Boven-en onderelement aan Hete-lucht systeem aan Grill-element aan
Gebruik
Bakken en braden op conventionele wijze
draai de keuzeschakelaar op
stel de gewenste temeperatuur in met de thermostaatknop
Hete-lucht circulatie
draai de keuzeschakelaar op
stel de gewenste temeperatuur in met de thermostaatknop
Infrarood grilleren
draai de keuzeschakelaar op
stel de gewenste temeperatuur in met de thermostaatknop
Oven kontrolelampje
Dit lampje geeft aan dat de oven ingeschakeld is.
Beveiligingsthermostaat
De oven is voorzien van een beveiligings­thermostaat. Bij een eventueel optredend defekt aan de temperatuurregelaar schakelt deze thermostaat de verwarming uit en dient te worden vervangen door de service dienst. Bij onjuist gebruik van de oven is het voldoende te wachten tot de oven afgekoeld is; er is geen defekt. Als de oven uitschakelt zonder duidelijke oorzaak moet u de servicedienst waarschuwen.
Koelventilator (BMC 215)
De ventilator moet het bedieningspaneel, de knoppen en het handvat van de deur afkoelen. De luchtstroom komt er via de roosters tussen de deur en het bedieningspaneel uit. De ventilator gaat automatisch aan of uit vanaf het moment dat de keuzeschakelaar wordt aangezet.
Om oververhitting te voorkomen zal de ventilator ook nadat de oven uitgezet werken, maar gaat uit, zodra de temperatuur normale waarden heeft bereikt.
Alle bereidingen worden met
gesloten ovendeur uitgevoerd.
Thermostaat kontrolelampje
Het lampje licht op zodra een verwarmings­element aan is en dooft zodra de thermostaat het element heeft uitgeschakeld.
°
C
29
Het bakken, braden en grilleren in een ‹3 systemen oven
Door de keuzemogelijkheden uit meerdere systemen zijn met deze oven de best mogelijke resultaten bereikbaar.
Conventioneel gebruik
Warmte komt van onder en boven. Normaal gebruikt u de middelste richels. Moet het gerecht meer warmte van boven dan van onder hebben, gebruik dan hoger liggende richels, het omgekeerde kan ook.
Bakken met hete-lucht
Verwarmen gebeurt met hete-lucht, de lucht wordt door de ventilator in de achterwand gecirkuleerd. Daardoor verdeelt de hete-lucht zich snel en gelijkmatig over de gehele ovenruimte. Dat is de reden, dat meerdere gerechten over de gehele ruimte verdeeld, tegelijk gebakken kunnen worden, zonder elkaars geur over te nemen. Bij het gebruik van hete-lucht kunnen 2 bakblikken of schalen tegelijkertijd in de oven worden geplaatst. Bij het gebruik van een richelhoogte bevelen wij de onderste aan, daardoor kunt het gerecht ook beter in de gaten houden. Hete-lucht is zeer geschikt voor het steriliseren of drogen van champignons en fruit.
Raadgevingen voor het bakken en braden
Gebak vergt doorgaans een matige temperatuur (150-200°C), daarom moet de oven ongeveer 10 minuten voorverwarmd worden. Open tijdens het bakken de ovendeur niet, voordat driekwart van de baktijd verstreken is. Gebak dat gegarneerd wordt eerst tweederde van de baktijd laten bakken en pas daarna garneren en afbakken. De resterende
30
baktijd hangt sterk af van de soort en hoeveelheid van de garnituur. Roerdeeg moet moeilijk van de lepel gaan anders wordt de baktijd onnodig lang door teveel aan vocht. Bij gebruik van twee bakblikken moet een richel vrijgelaten worden (Fig. 5).
Vlees dat gebraden wordt mag niet minder dan 1 kg. wegen, kleinere stukken drogen vaak uit. Donker vlees dat van buiten gaar maar van binnen rose of rood moet blijven vergt een hoge temperatuur (150-250°C). Licht vlees, gevogelte en vis vragen om een lagere temperatuur (150-175°C). Sausen alleen bij een korte braadtijd direkt toevoegen, in andere gevallen in het laatste half uur.
Of het vlees gaar is probeert u met een lepel: kunt u het niet indrukken, dan is het gaar. Rosbief en biefstuk dat van binnen rose moet blijven, moet snel bij hoge temperatuur gebraden worden. Bij braden zonder schaal, direct op het rooster, een lekschaal in de onderste richel plaatsen.
Het vlees, kan op een schotel geplaatst worden die voor het braden in de oven geschikt is of direkt op het rooster, waaronder de lekschaal zal worden geplaatst om de jus te verzamelen. Het rooster moet zoals in Fig. 6 getoond ingevoegd worden. Laat vlees na braden minstens 15 minuten staan alvorens het aan te snijden. Hiermee wordt het verloren gaan van vleesnat voorkomen. Doe wat water in de lekschaal om het ontstaan van rook, door verbranden van vet, te vermijden. Herhaal dat af en toe om condensvorming tegen te gaan. Borden kunnen in de oven op de laagste temperatuurstand worden verwarmd.
Het bakken, braden en grilleren in een ‹3 systemen oven
Opgelet:
Plaats nooit kookgerei op de bodem van de oven. Bedek nooit de bodem van de oven met folie. Door het bedekken van de oven kan er schade aan, de bodem optreden, terwijl het bak/braadresultaat nadelig wordt beïnvloed.
Het gebruik van de grill
Bijna alle vleessoorten kunnen gegrilleerd worden, behalve rollades, gehakt vlees en bepaalde stukken mager wild. Vlees en vis aan beide kanten met olie invetten en op grillrooster leggen. De richelhoogte hangt af van het soort vlees. De lekschaal moet in eerste richel van onderaf geschoven worden. Bij het grilleren verdient het aanbeveling om eerst een beetje water in de lekschaal te doen zodat het vastbakken van afdruipend vet wordt voorkomen. Dat maakt het schoonmaken later gemakkelijker. Alle gebruiksmogelijkheden van de oven, zoals bakken, braden, grilleren moeten met gesloten deur gebeuren. De ovenverlichting is aan in alle standen, behalve in de uitstand «
».
31
Advies-tabel voor het bakken en braden
Plaats van onderaf
gerekend
Gerecht Roerdeeg
cake 1 en 3 1 140-160 175-200 70-80 50-60 tulband 1 en 3 1 140-160 175-200 70-80 50-60 cake in vormpjes 1 en 3 2 140-160 175-200 30-40 25-30 appelcake 1 en 3 1 120-140 175-200 80-90 50-60 Schwartzwälder cake 1 en 3 1 140-160 175-200 35-45 55-65 marmercake 1 en 3 1 140-160 175-200 70-80 50-60
Klopdeeg
mokkataart (24 Ø) 1 en 3 1 150-160 175-200 35-40 30-40 Zwitserse rol 1 en 3 2 180-200 200-225 10-15 10-15 petit fours 1 en 3 2 150-160 175-200 25-30 15-20 slagroomtaart (24 Ø) 1 en 3 1 150-160 175-200 35-40 30-40 Moscovisch gebak 1 en 3 1 150-160 175-200 35-40 30-40
Kneeddeeg
zandkoekjes 1 en 3 2 140 175-200 ca 25 ca 15 pindakoekjes 1 en 3 2 140 175-200 ca 25 ca 15 harde Wenertjes 1 en 3 2 140 175-200 ca 25 ca 15 vruchtenschuitjes 1 en 3 2 140 175-200 ca 35 20-30 boterkoek 1 en 3 1 150-160 175-200 ca 30 30-40 appeltaart 1 en 3 1 150-160 175-200 ca 60 55-65
Roldeeg
banketstaaf 1 en 3 2 180-200 200-225 ca 40 35-45 saucijzenbroodjes 1 en 3 2 180-200 200-225 ca 40 35-45 pasteitjes 1 en 3 2 180-200 200-225 ca 30 ca 25 pizza 1 en 3 2 180-200 200-225 ca 30 20-25 appelcarré's 1 en 3 2 180-200 200-225 ca 40 25-45 Spuitdeeg — spritskoekjes 1 en 3 2 140-160 175-200 30-40 15-20 kattetongèn 1 en 3 2 150-160 175-200 ca 15 5-10 soezen 1 en 3 2 180-200 200-225 30-40 ca 20 kaasbolletjes 1 en 3 2 140-160 175-200 25-30 15-20
Gistdeeg
brood 2 (1 en 3*) 1 180-200 225-250 30-35 ca 30 krentebrood 1 en 3* 1 160-180 200-225 40-45 ca 40 kerst/paasbrood 1 en 3* 2 160-180 200-225 20-25 ca 30 kleine broodjes 1 en 3 2 160-180 200-225 25-30 ca 15 rijstevlaai 1 en 3 2 180-200 225-250 25-30 ca 20
Vlees braden
kalfsfricandeau (gaar), 1 1/2 kg 2 2 160 175-200 ca 90 55-65 rosbief (rood), 1 1/2 kg 2 3 200 250 ca 35 ca 25 varkensfricandeau (gaar), 1 1/2 kg 2 2 160 175-200 ca 100 70-80 lamsbout (gaar), 1 1/2 kg 2 2 160 175-200 ca 60 40-50
Gevogelte braden
kip, 1 kg 2 2 160 175-200 ca 75 55-65 babykalkoen, 1 1/2 kg 2 2 160 175-200 ca 135 100-120 tamme eend, 1 1/2 kg 2 2 160 175-200 ca 165 120-150
Wild braden
haas, 1 1/2kg 2 2 160 175-200 ca 180 ca 150 reerug, 1 1/2 kg 2 2 160 175-200 ca 165 100-120 konijn, 2 kg 2 2 160 175-200 ca 150 100-120
Vis stoven
kabeljauw-moten (alu folie) 1 en 3 2 160 175-200 ca 40 ca 30 visschotel 2 2 160 175-200 ca 40 ca 20
* Grillelement verwijderen als beide hoogten worden gebruikt.
Hete- Conven- Hete- Conven- Hete- Conven­lucht tioneel lucht tioneel lucht tioneel
Oven-
temperatuur
Tijd in
minuten
32
Advies-tabel voor het grilleren
Gerecht
Varkenskarbonade 4 á 6 stuks 4 12 8 Biefstuk 4 á 6 stuks 4 10 6 Worstjes 15 á 20 stuks 4 12 5 Brood roosteren 4 3 1
De lekschaal moet in de eerste richel van onderaf geschoven worden.
De bak-en braadtijden hebben betrekking op de eerst aangegeven richelhoogte. De richelhoogten tussen haakjes gezet zijn die welke gelijktijdig voor het bakken of braden van andere gerechten kunnen worden gebruikt, bij dezelfde temperatuur.
Indien gelijktijdig twee gerechten gebakken of gebraden worden, gebruik dan de richelhoogten 1 en 3. Het verdient aanbeveling om bij het bereiden van meerdere gerechten tegelijk de geadviseerde tijden met 10 minuten te verlengen. De voor vleesgerechten aangegeven temperaturen zijn die welke de beste resultaten opleveren. Bedenk dat bij temperaturen hoger dan 180°C oliën en vetten verbranden, waardoor rook en vervuiling van de oven ontstaat. Gebruik bij voorkeur hete-lucht systeem.
Hoeveelheid
Richel
van onder
Kooktijden
De tijd welke nodig is voor het betreffende gerecht hangt af van de samenstelling, de massa en de hoeveelheid water dat zich in dat gerecht bevindt. Raadpleeg de in degebruiksaanwijzing afgedrukte tabellen als u voor de eerste keer een gerecht in de nieuwe oven gaat bereiden. Denk eraan dat de tabellen niet meer dan een richtlijn zijn.
Tijd in minuten
1e kant
2e kant
33
Onderhoud
Belangrijk
Overtuig u ervan dat de oven van het lichtnet is afgeschakeld voordat u de oven gaat reinigen. Laat de oven vóór het reinigen eerst afkoelen. Maak de geëmailleerde delen schoon met heet water en een huishoudschoon-maakmiddel. Gebruik geen schurende middelen. Roestvrijstaaldelen en het glasvenster met een zachte doek droogwrijven. Hardnekkige vlekken op roestvrijstaal kunt u met warme azijn verwijderen. De emaillering is van hoge kwaliteit en praktisch ongevoelig voor inwerking door vreemde stoffen. Hete zuren (van pruimen, citroenen en der­gelijke) kunnen echter blijvend matte vlekken achter laten. Deze vlekken beïnvloeden de goede werking van de oven niet. Principieel direkt na gebruik reinigen voorkomt het herhaald inbranden van verontreinigingen.
Ovendeur
Om de ovendeur beter te reinigen is het raadzaam deze uit elkaar te nemen zoals volgt: de deur geheel openen; de beugels van de twee scharnieren opheffen en ze geheel in de richting van de deur draaien, de deur weer dicht doen totdat deze de beugels raakt, de deur weer in de richting van de sluiting drukken en naar buiten trekken, deze er uit trekkende. Hem op een horizontaal blad leggen; (Fig. 8) de schroeven losdraaien (Fig. 9), het glas een beetje opheffen (Fig. 9) en naar voren trekkende verwijderen. Na de reiniging het glas weer monteren (Fig. 9), de deur weer monteren en te werk gaan in tegenovergestelde richring als hierboven aangegeven. De deur is juist geplaatst als de beugels geheel op de scharnieren rusten.
Verlichtingslampje
Indien het verlichtingslampje, in de achter­wand van de oven, defekt is: kapje losdraaien (Fig. 7) en het lampje vervangen tegen eenzelfde type, 230 V/15 W met E 14-fitting, dat bestand is tegen een temperatuur van 300°C.
34
Waarschuwingen voor de Installateur
De volgende gebruiksaanwijzingen zijn tot een gekwalificeerd technicus gericht, die de installatie uitvoert, zodat hij de installatie en de verbindingen op de juiste manier kan uitvoeren, de huidige wetten en normen in acht nemende. Iedere aansluiting dient te worden uitgevoerd met afgekoppelde of uitgeschakelde stroomtoever. De installatie en de elektrische aansluiting van het apparaat moeten door een erkend vakman gebeuren.
Elektrische aansluiting
De verbinding moet worden uitgevoerd met in acht neming van de huidige normen. Voordat men hiertoe overgaat controleren dat:
de zekeringen en de elektrische installatie van het huis de stroom van het apparaat kunnen dragen, (zie het typeplaatje van de functionering).
Voor de installatie van het apparaat
Het stopcontact is voorzien van een deugdelijke aardleiding, volgens de huidige normen en wetten.
Men gemakkelijk bij het stopcontact of de meerpolige schakelaar kan komen die men heeft gebruikt voor de verbinding.
De meerpolige schakelaar moet tussen de schakelcontacten een minimale ruimte hebben van 3 mm. De aardleiding mag nooit worden onderbroken (geel/groene draad).
Ter hoogte van het klemmenbord van de oven moet in de achterwand van de ombouwkast een doorvoer voor de aansluitkabel gemaakt worden met een middellijn van cirka 30 mm., hierdoor kan de kabel buiten de kast worden getrokken na te zijn aangesloten. Trek de kabel zover mogelijk uit de ombouwkast bij het in de opening schuiven van de oven.
Gelet op doorsnede van de respectievelijke leidingen zijn de volgende soorten als toevoerleiding geschikt: H07 RN-F H05 RN-F H05 RR-F H05 VV-F
De fabrikant wijst elke aansprakelijkheid ten aanzien van schade of letsel af, indien bovenstaande veiligheidsmaatregelen niet werden getroffen.
De kabel moet zo geïnstalleerd worden dat
de kabel niet heter kan worden dan 50° C boven de kamertemperatuur.
35
Waarschuwingen voor de Installateur
AANSLUITING van de stroomtoever
Het apparaat wordt afgeleverd voor aansluiting 50 Hz "220-230 V".
HET AANSLUITEN VAN DE OVEN
Het elektrische aansluitblok van het apparaat is zeer gemakkelijk bereikbaar, dit om de oven op de juiste en gewenste manier aan te kunnen sluiten.
Waarschuwing
Het aansluiten mag alléén door een erkend vakman geschieden.
Inbouwaanwijzingen
Het inbouwen van de oven moet op een dusdanige wijze worden gedaan dat tijdens het gebruiken van de oven en ook tijdens het niet gebruiken van de oven spannings voerende delen kunnen worden bereikt of aangeraakt. Bovendien moeten alle eventueel aangebrachte beschermingsdelen zo zijn aangebracht, dat deze niet te verwijderen zijn zonder gebruik te maken van gereedschap.
Voor het inbouwen van de oven moet de ovenkast voldoen aan de genoemde inbouwmaten in figuur 11. De juiste inbouwmanten van de oven worden weergegeven in figuur 12.
36
GARANTIEBEPALINGEN EN SERVICE
Bij aanspraak op kosteloos herstel dient het origineel van de betreffende aankoopnota, of kwitantie te worden getoond of meegezonden.
Algemene garantiebepalingen
1 De fabrikant verleent een jaar garantie op het op de bijbehorende koopnota vermelde
apparaat, gerekend vanaf de koopdatum. Indien zich binnen deze periode een storing voordoet, welke het gevolg is van een materiaal- en/of konstruktiefouten, heeft de koper het recht op kosteloos herstel. 1a Voor stofzuigers, bedoeld voor huishoudelijk gebruik, geldt een algemene garantieperiode van twee jaar. Accessoires zijn aan direkte slijtage onderhevig; deze verbruiksartikelen zijn derhalve van garantie uitgesloten. 2 Indien binnen de garantietermijn door Zanussi reparaties worden verricht, wordt de oorspronkelijke garantietermijn niet verlengd. Op reparaties buiten de garantietermijn door Zanussi verricht, en op de hierbij geleverde, betaalde en gemonteerde onderdelen wordt 1 jaar garantie verleend. Indien na drie maal uitvoeren van eenzelfde reparatie, hetzelfde defect opnieuw optreedt en geen resultaat van een opnieuw uitvoeren van een reparatie verwacht mag worden, zal een nieuw exemplaar of soortgelijk toestel worden aangeboden. De aanbieding geschiedt tegen bijbetaling op basis van een te bepalen jaarlijks afschrijvingspercentage. 3 Servicebezoeken aan huis worden alleen gebracht voor grote, moeilijk transporteerbare apparaten, per definitie: wasautomaten, trommeldroogautomaten, afwasautomaten, koelkasten, diepvrieskasten/-kisten, ovens, fornuizen en inbouwapparaten. 3a De regeling als genoemd onder punt 3 geldt ook voor caravankoelkasten, mits de plaats waar zich het apparaat bevindt binnen de landsgrenzen ligt en over normale, voor het autoverkeer opengestelde wegen bereikbaar is. Voorts dienen ten tijde van het bezoek het apparaat en de eigenaar, of diens gemachtigde plaatsvervanger, op de afgesproken bezoekplaats aanwezig te zijn. 4 Indien, naar het oordeel van de fabrikant, het apparaat zoals bedoeld onder punt 3 naar haar servicewerkplaats getransporteerd moet worden, dan geschiedt dit transport op de door de fabrikant vastgestelde wijze en voor rekening en risiko van de fabrikant. 5 Alle niet onder punt 3 en punt 3a genoemde apparaten, alsmede apparaten welke wel de betreffende funktionele kenmerken bezitten maar daarnaast juist bedoeld zijn voor gemakkelijk transport, dienen franko aan het adres van de servicedienst verzonden of aangeboden te worden. Binnen de algemene garantieperiode vindt terugzending voor rekening van de fabrikant plaats. 6 Indien een onder de algemene garantieperiode vallend defekt aan een apparaat niet meer hersteld kan worden, vindt kosteloze vervanging van het apparaat plaats.
Garantie-uitbreidingen
7 Voor koel-/vries-motorkompressoren (exklusief startrelais en motorbeveiliging) geldt een
aflopende garantieperiode, in gelijke percentages van 20 procent per jaar, van vijf jaar na koopdatum van het op de bijbehorende koopnota vermelde apparaat, met inachtname van volledig kosteloos herstel binnen de algemene garantieperiode. Na de algemene garantieperiode worden bezoek-, arbeidsloon- en bijkomende materiaalkosten in rekening gebracht.
37
Garantie-uitsluitingen
8 Het kosteloos uitvoeren van herstel- en/of vervangingswerkzaamheden, zoals bedoeld
in de betreffende hieraan voorafgaande punten, is niet van toepassing indien:
- geen aankoopnota of, kwitantie, waaruit tenminste de aankoopdatum en de identifikatie van het apparaat blijkt, getoond kan worden of meegezonden werd;
- het apparaat voor andere, of óók voor andere dan huishoudelijke doeleinden waarvoor het apparaat bestemd is gebruikt wordt;
- het apparaat niet volgens de aanwijzingen in het installatievoorschrift of de gebruiksaanwijzing geinstalleerd, bediend, gebruikt of behandeld wordt;
- het apparaat op ondeskundige wijze door daartoe niet bevoegde personen hersteld of gewijzigd werd.
8a Indien het apparaat zodanig ingebouwd, ondergebouwd, opgehangen of geplaatst is dat de benodigde tijd voor het uit- en inbouwen samen meer dan dertig minuten bedraagt, dan worden de hierdoor ontstane extra kosten aan de eigenaar in rekening gebracht. 8b Schade welke ontstaat door het, met toestemming van de eigenaar, op abnormale wijze uit- of inbouwen van een apparaat, kan niet op de fabrikant of haar servicedienst verhaald worden. 8c Beschadigingen, zoals krassen en deuken of zoals breuk van uit- of afneembare delen, welke niet ten tijde van de aflevering ter kennis van de fabrikant gebracht worden, vallen niet onder garantie.
Belangrijk advies
De konstruktie van dit apparaat is zodanig dat de veiligheid daarvan gewaarborgd is. Ondeskundige reparaties kunnen echter de veiligheid in gevaar brengen. Terwille van een blijvende veiligheid en ook om mogelijke schade te voorkomen, is het raadzaam dat reparaties uitsluitend verricht worden door personen die daarvoor de vereiste vakbekwaamheid bezitten. Wij adviseren u herstel- en/of kontrolewerkzaamheden door uw vakhandelaar of door ELGROEP SERVICE te laten uitvoeren en uitsluitend originele DISTRIPARTS onderdelen te laten plaatsen.
Nederland
Vennootsweg 1 2404 CG Alphen aan den Rijn Postbus 120 2400 AC Alphen aan den Rijn Storingsmeldingen op werkdagen tijdens kantooruren: Tel. 0172 - 46 83 00 Fax 0172 - 46 83 66 Onderdelenverkoop op werkdagen tijdens kantooruren: Tel. 0172 - 46 84 00 Fax 0172 - 46 83 76
38
België
Huishoudapparaten
Bergensesteenweg 719 1520 Halle (Lembeek)
Thuisherstellingen: Tel.: 02-3630444 Fax.: 02-3630400 Wisselstukken: Tel.: 02-3630555 Fax.: 02-3630500 Telex: 22915 eluxbe
Loading...