Zanussi ZT141 User Manual [et]

Külmik sügavkülma luugiga
ZT 141
KASUTUSJUHEND
1
HOIATUSED
Väga tähtis on käesolev kasutusjuhend koos seadmega tulevikus kasutamiseks alles hoida. Seadme uuele omanikule edasiandmisel või edasimüümisel või seadme kolimise käigus järgmistele kasutajatele jätmisel andke käesolev kasutujuhend kindlasti seadmega kaasa, et seadme uus omanik saaks seadme kasutamisega ja vastavate hoiatustega tutvuda. Hoiatused on toodud ohutuse huvides. Enne antud seadme paigaldamist ja/või kasutamist tuleb kasutusjuhend hoolikalt läbi lugeda.
Üldised ohutusnõuded
Antud seade on mõeldud täiskasvanute poolt kasutamiseks. Lastel ei tohi lubada tootega mängida ega selle juhtseadiseid kasutada.
Tehniliste andmete muutmine ja toote enda ükskõik millisel moel modifitseerimine on ohtlik.
Tuleb olla ettevaatlik ja jälgida, et seade ei jääks seisma voolujuhtme peale.
Enne seadme puhastamist või hooldustööde teostamist tuleb seade kindlasti välja lülitada ja vooluvõrgust lahti ühendada.
Antud toode on raskekaaluline. Seadme liigutamisel tuleb olla ettevaatlik.
Jäämaiustused võivad põhjustada külmakõrvetusi, kui süüa neid koheselt pärast külmikust väljavõtmist.
Hooldus / remont
Antud seadme paigaldamisel peab kõik elektritööd tegema kvalifitseeritud töötaja või kompetentne isik.
Antud seadme tehnilist hooldust peab teostama volitatud teeninduskeskus, kasutada tohib ainult originaalvaruosi.
Seadet ei tohi mitte mingil tingimusel üritada iseseisvalt remontida. Ebakompetentselt teostatud remonditööd võivad põhjustada kehavigastusi või seadme veelgi tõsisemaid talitlushäireid. Pöörduge kohaliku teeninduskeskuse poole ja nõudke alati originaalvaruosade kasutamist.
Kasutamine
Kodukülmikud ja kodu–sügavkülmikud on mõeldud ainult toiduainete säilitamiseks.
Sügavkülmutatud toiduaineid ei tohi pärast ülessulatamist uuesti sügavkülmutada.
Tuleb rangelt järgida tootjapoolseid hoiunõudeid. Vt. vastavaid juhiseid.
Seadme sisepind koosneb kanalitest, mida mööda voolab külmutusvedelik. Nende kanalite mulgustamine kahjustab seadet parandamatult ja rikub ka säilitatava toidu. Härmatise ja jää mahakraapimiseks ÄRGE KASUTAGE TERAVAID ESEMEID. Härmatise eemaldamiseks kasutage seadmega kaasasolevat kraapijat. Mitte mingil juhul ei tohi tihket jääd seadme sisepinnalt lahti suruda. Tihkel jääl tuleb lasta seadme sulatamise ajal lahti sulada. Vt. sulatamise juhiseid.
Ärge asetage sügavkülmutuskambrisse gaasilisi jooke, kuna nendes tekib külmumisel tugev
rõhk. Selle tagajärjel võib joogipurk lõhkeda ja seadet kahjustada.
Paigaldus
Antud seadme mõningad komponendid kuumenevad seadme töö ajal. Jälgige, et seadmel oleks alati piisav ventilatsiooniruum, vastasel juhul võib tekkida vastava komponendi talitlushäire ja toidukadu. Vt. paigaldusjuhiseid.
Kuumenevaid komponente ei tohi paljastada. Kui vähegi võimalik, tuleb seade asetada tagaküljega seina poole.
Kui seadet on horisontalasendis transporditud, siis on võimalik, et õli on kompressorist külmutustorustikku valgunud. Enne seadme uuesti käivitamist on soovitatav oodata vähemalt kaks tundi, et õli tagasi kompressorisse valguks.
Keskkonnakaitse
Antud seade ei sisalda osoonikihti ohustavaid gaase külmutustorustikus ega isoleermaterjalides. Antud seadet ei tohi välja visata koos tavaprahiga. Vältige külmutusseadme vigastamist, eriti tagaküljel soojusvaheti juures. Seadme utiliseerimise kohase informatsiooni asjus pöörduge kohalike munitsipaalvõimude poole. Antud seadme valmistamisel kasutatud ained, mis on märgistatud sümboliga taastootmises kasutatavad.
, on
2
SEADME KIRJELDUS
Piimatoodete riiul Purkide riiul Pudelite riiul Salatilaegas Klaasriiul Hoiuriiulid Sügavkülma luuk
3
KASUTAMINE
Enne kasutamist
Eemaldage kõik kinnituslindid. Peske seadme sisepinda leige vee ja söögisooda lahusega (5 ml
0.5 l vee kohta). Ärge kasutage seepi ega pesupulbrit, kuna nende lõhn võib püsima jääda. Kuivatage seadme sisepind pärast pesemist hoolikalt.
Temperatuuri seadistamine
Külmikusisest temperatuuri reguleerib termostaat 6 erineva temperatuuriasendiga ja ühe väljalülitatuse asendiga (“OFF”, “O”). Asend 1 = minimaalne külmutustemperatuur Asend 6 = maksimaalne külmutustemperatuur Pöörake termostaadi pöördlüliti sobivasse asendisse, tavaliselt on sobivaim vahepealne
seadistus (3-4).
Termostaadi sobivaim seadistus võib sõltuvalt järgnevatest asjaoludest olla erinev:
- Toa temperatuur
- Ukse avamise sagedus
- Säilitatav toidukogus
- Seadme paigutus
Värske toidu säilitamine
Parimate tulemuste saavutamiseks ärge asetage külmikusse sooja toitu ega auruvaid vedelikke, samuti ärge katke toitu kinni, eriti kui tegemist on tugeva aroomiga toiduga. Ärge katke külmiku riiuleid mingi kaitsematerjaliga, nagu paber, papp või plastik, kuna see võib takistada normaalset õhuliikumist külmikus. Antud külmiku õigeks kasutamiseks pidage silmas ka järgnevaid nõuandeid:
Toores liha (looma-, sea-, lamba- ja linnuliha):
need tuleb panna kilekotti ja asetada salatilaeka kohale.
Sel viisil on võimalik liha ohutult säilitada kõige rohkem üks või kaks päeva. Puu- ja juurviljad: need tuleb hoolikalt pesta ja
asetada salatilaeka põhja. Või ja juust: need tuleb panna spetsiaalsetesse õhukindlatesse anumatesse või kasutada alumiiniumfooliumi või kilekotte ja jätte neisse võimalikult vähe õhku. Piimapudelid: need peavad olema korgiga ja asetatud pudeliriiulisse külmiku uksel.
Külmiku seintel on juhistoed, mis võimaldavad riiuleid soovikohaselt ümber paigutada.
Jääkuubikute valmistamine
Antud seadmega on kaasas plastikust jääkuubikualus. Täitke alus 3/4 ulatuse veega, et jätta ruumi ka jää paisumiseks, ning asetage sügavkülmutuskambrisse. Jääkuubikute väljavõtmiseks painutage jääkuubikualust kergelt ja kallake seejärel jääkuubikud välja.
Tähtis
Ärge sööge jäämaiustusi kohe pärast sügavkülmast välja võtmist. Nende äärmiselt madal temperatuur võib põhjustada külmakõrvetusi. Ärge võtke esemeid sügavkülmutuskambrist niiskete või märgade kätega, kuna see võib põhjustada nahamarrastusi või nn. külmakõrvetusi.
4
Toidu ülessulatamine
Toidu ülessulatamiseks on mitu viisi, sõltuvalt toidu tüübist ja pakkide suurusest. Liha, kala ja puuvilju tuleb sulatada külmiku tavaosas. Väikesi sügavkülmunud lihatükke on võimalik ka kohe keeta, kuid sel juhul tuleb jälgida, et liha saaks kindlasti läbi keedetud. Juurviljad tuleb üleni otse keevasse vette asetada. Sügavkülmutatud valmistoidud võib koos nende alumiiniumümbrisega otse ahju asetada. Mikrolaineahi on eriti sobiv igasuguse külmutatud ja sügavkülmutatud toidu ülessulatamiseks: järgige ahju kasutusjuhendit, seda eriti alumiiniumümbriste ahju asetamise osas.
Seadme normaalsed tööhelid
Külmiku töö ajal võib olla kuulda nõrka mulisevat heli, kui külmutusvedelikku pumbatakse läbi seadme tagaküljel asuva torustiku jahutusaurustisse. Kompressori töö ajal pumbatakse külmutusvedelikku läbi külmutustorustiku ja kompressorist kostub surisevat või pulseerivat heli. Kompressorit juhib termostaat ning termostaadi sisse- ja väljalülitumisel kostub nõrk klõpsatus.
SEADME SULATAMINE
Külmiku töö ajal kattub sügavkülmutuskamber jätkuvalt härmatisega. Tekkiv härmatis toimib isolaatorina, mis väldib sügavkülma temperatuuri jõudmist külmiku tavaosas hoitavate toiduainetena. Tekkinud jääkiht tuleks eemaldada niipea, kui selle paksus ulatub 6 millimeetrini.
Ärge kunagi kasutage jääkihi mahakraapimiseks teravaid esemeid, kuna see võib seadet kahjustada.
Ärge kasutage tootja poolt tunnustamata mehhaanilisi seadmeid või abivahendeid külmiku ülessulamise kiirendamiseks. Külmiku täielikuks ülessulatamiseks toimige järgnevalt:
1. Vajutage nuppu termostaadi pöördlüliti keskel, nii et vee kogumisaluse stopper asetub kindlalt vee äravooluavasse.
2. Pärast ülessulamise lõppu hakkab külmik automaatselt tööle, kuid aurusti alla asetatud veeanum tuleb siis eemaldada.
3. Asetage anum külmiku esimesele riiulile otse vee kogumisanuma äravooluava alla ja eemaldage stopper juuresoleval joonisel näidatud viisil.
4. Kuivatage sügavkülmutuskamber hoolikalt ja asetage stopper uuesti oma kohale.
5
Loading...
+ 9 hidden pages