Zanussi ZHP610W4, ZHP510W4 User Manual

1
KASUTUSJUHEND
ÕHUPUHASTI
ZHP 610 ZHP 510
2
1. OSA - PAIGALDUSJUHEND
1. ÜLDINE TEAVE
Enne paigaldamist tuleb võimalikud probleemid läbi mõelda. Seadme peab paigaldama kvalifitseeritud tehnik ning sealjuures tuleb järgida kõiki ventilatsiooni puudutavaid nõudeid. Toote valmistaja ei vastuta kahjustuste ega vigastuste eest, mille põhjustas käesolevate juhiste eiramine.
2. OHUTUSNÕUDED
2.1. Tõmbeseadmena kasutamisel ei tohi õhupuhasti ventilatsioonitorusid ühendada lõõriga, millesse juhitakse mitteelektriliste seadmete heitaurud. Näiteks ei tohi ventilatsioonitorusid ühendada keskkütte- ja soojaveelõõriga.
2.2. Enne seadme vooluvõrku ühendamist veenduge, et võrgupinge vastab õhupuhasti andmeplaadil märgitud pingele.
2.3. Ühendage õhupuhasti vooluvõrku kahepooluselise lüliti abil, mille kontaktid on teineteisest vähemalt 3 mm kaugusel.
2.4. Seade tuleb maandada.
2.5. Paigaldamisel tuleb jälgida, et õhupuhasti asetseks vähemalt 65 cm kõrgusel pliidist.
2.6. Hoiduge lahtisest tulest õhupuhasti all.
2.7. Toiduvalmistamisel ärge jätke kunagi praepanni järelvalveta, kuna ülekuumenenud rasv ja õli võivad põlema süttida.
2.8. Enne seadme puhastamist või hooldustöid ühendage õhupuhasti vooluvõrgust lahti.
2.9. Kui ruumis on lisaks õhupuhastile mõni muu põlevkütusel töötav seade (näiteks keskkütteboiler), peab selle lõõr olema tasakaalustav või toast isoleeritud. Kui kasutatakse muid lõõritüüpe või seadmeid, tuleb tagada ruumi piisav ventileeritus. Kui õhupuhastit kasutatakse koos mitteelektriliste seadmetega, ei tohi ruumi alarõhk ületada 0,04 mbar, sest vastasel korral tõmbab õhupuhasti heitaurud ruumi tagasi.
3. PAIGALDAMINE
Antud seade kuulub poolintegreeritavate õhupuhastite kategooriasse. Seadme ülaosa paigutatakse pliidi kohal oleva kapi sisse. Kui ülaosa on kinnitatud, paigaldatakse väljatõmmatav aluspaneel ülakapist väljapoole. Tööasendi saavutamiseks tuleb aluspaneel välja tõmmata.
3.1. Õhupuhasti paigaldamine seinakappi
Lõigake kaasasoleva shablooni järgi seinakapi põhja sisse ava, mille kaudu õhupuhasti ülaosa kappi paigutada. Avage väljatõmmatav paneel ja eemaldage õhutõmbevõre. Seejärel asetage õhupuhasti avasse ja kinnitage selle alaosa kaasasolevate kruvidega.
3.2. Vahedetaili paigaldamine
Kui olete õhupuhasti seinakapi külge paigaldanud, võib selle alla kinnitada vahedetaili, mis katab õhupuhasti tagaserva ja seina vahele jäänud ruumi. Vahedetaili saab reguleerida 1 mm kuni 30 mm laiuseks.
3.3. Õhupuhasti seadistamine tõmbe- või filtreerimisrezhiimi
1. Õhupuhasti seadistamine tõmberezhiimi Ühendage õhupuhasti välisventilatsioonitoruga, kasutades 120 mm läbimõõduga jäiku või painduvaid ventilatsioonitorusid, mida saab kinnitada sobivate komplekti mittekuuluvate toruklambritega. Kontrollige, kas õhupuhastis on aktiivsöefilter – tõmberezhiimis kasutamisel ei ole vaja seda paigaldada (vt.
2. osa punkt 3.3).
2. Õhupuhasti seadistamine filtreerimisrezhiimi Ühendage õhupuhasti seinakapi ülaosaga, kasutades 120 mm läbimõõduga jäika või painduvat toru. Kontrollige, kas õhupuhastisse on paigaldatud aktiivsöefilter (vt. 2. osa punkt 3.3). Filtreeritud õhk juhitakse ruumi tagasi seinakapi ülaosas oleva ava kaudu. Võimaluse korral võib seinakapi kohale paigaldada 120 mm läbimõõduga suundtoru, mille abil saab õhuvoo seinast eemale juhtida.
3
3.4. Õhupuhasti ühendamine vooluvõrku ja seadme funktsioonide kontrollimine
Õhupuhasti ühendatakse vooluvõrku järgmiselt:
1. Kui õhupuhastil on pistik, saab selle ühendada otse lähimasse nõuetekohaselt maandatud pistikupessa.
2. Kui õhupuhastil ei ole pistikut, tuleb see vooluvõrku ühendada spetsiaalse nõuetekohaselt maandatud toiteliini abil. Järgige ohutusnõuete punkte 2.3, 2.4 ja 2.5.
3. Pärast õhupuhasti vooluvõrku ühendamist kontrollige valgustuse, mootori käivituse ja ventilaatori töökiiruse muutmise funktsioone.
Kui õhupuhasti on paigaldatud, tuleb väljatõmmatav aluspaneel vähest jõudu kasutades avada, kuni klõpsatus annab märku paneeli lõplikust väljumisest.
2. OSA - KASUTUS- JA HOOLDUSJUHEND
1. OHUTUSNÕUDED Kõikidest õhupuhasti paigaldusjuhendi 3. punktis toodud nõuetest tuleb rangelt kinni pidada. Lisaks pöörake õhupuhasti kasutamisel ja hooldamisel erilist tähelepanu järgmistele nõuetele:
1.1. Rasvafiltreid ja aktiivsöefiltreid tuleb puhastada ja vahetada tootja soovituste kohaselt või tihedamini, kui õhupuhastit kasutatakse pidevalt üle nelja tunni päevas.
1.2. Ärge laske kunagi gaasipliidi suurel leegil katmata põleda, kui õhupuhasti on sisse lülitatud. Kui võtate poti või panni tulelt, keerake gaas kinni. Ärge kunagi jätke töötavat pliiti järelvalveta.
1.3. Valige alati sobiva suurusega leek, et see ei ulatuks poti või panni serva alt välja. Nii säästate energiat ja väldite ohtlikku kuuma õhu kogunemist.
1.4. Õhupuhasti kasutamisel heitõhu ja köögiaurude eemaldamiseks järgige alati tootja juhiseid.
2. ÕHUPUHASTI KASUTAMINE Lülititega juhtpaneel
Õhupuhasti lüliteid saab kasutada järgmiselt:
VALGUSTUSE LÜLITI = lülitab sisse tööpinna valgustuse; MOOTORILÜLITI = reguleerib mootori võimsust ja ventilaatori töökiirust:
Positsioon 1 = madal kiirus; valitakse siis, kui keedetakse tasasel tulel või kui kasutatakse ainult ühte
panni; minimaalne müratase.
Positsioon 2 = keskmine kiirus, valitakse tavalise toiduvalmistamise puhul. Optimaalne suhe õhupuhastuse
efektiivsuse ja mürataseme vahel.
Positsioon 3 = suurim kiirus, valitakse tugevalõhnaliste toitude valmistamisel ning pikemaajalisel
toiduvalmistamisel.
Pealüliti liigutamise teel juhitav mikrolüliti kontrollib seadme tööd eelnevalt valitud funktsioonides.
3. ÕHUPUHASTI HOOLDAMINE
Korrapärane hooldamine ja puhastamine tagavad õhupuhasti laitmatu töö ja kauaaegse vastupidavuse. Kui õhupuhastit kasutatakse filtreerimisseadmena, tuleb erilist tähelepanu pöörata rasva- ja aktiivsöefiltritele.
3.1. Metallist rasvafilter
1. Puhastamine Metallist rasvafiltrit tuleb tavalise kasutamissageduse korral puhastada õrnatoimelise puhastusvahendi või vedelseebiga vähemalt kord kahe kuu jooksul. Filtri väikesed mõõtmed võimaldavad seda pesta ka nõudepesumasinas.
2. Filtri vahetamine: a) Avage liugkate. b) Avage metallvõre, lükates nuppe keskele ja neid samal ajal allapoole tõmmates. c) Eemaldage traatklambrid ja vahetage filter välja.
3.2. Sünteetiline kiudfilter
1. Sellisele filtrile on trükitud punased täpid. Kui filter täitub, laotub täpikeste punane värv üle kogu filtri. Siis
tuleb filter välja vahetada. Täitunud filtrit ei saa pesta ega taastada.
2. Filtri vahetamine:
a) Avage liugkate. b) Avage metallvõre, lükates nuppe keskele ja neid samal ajal allapoole tõmmates. c) Eemaldage traatklambrid ja vahetage sünteetiline kiudfilter välja. d) Sulgege metallvõre.
Loading...
+ 5 hidden pages