Zanussi ZHC615X User Manual [sl]

Z A N U S S I
Kuhinjska napa
ZHC 615 !
Navodila za vgradnjo, priključitev in uporabo
! 915
!!
1 -
1- Splošna navodila
Vaša nova kaminska kuhinjska napa je namenjena pritrditvi na trdno vertikalno površino nad plinsko ali električno kuhalno ploščo. Omogoča odstranjevanje neprijetnih vonjev pri kuhanju ali s funkcijo zračenja (odvod zraka na prosto) ali s filtriranjem zraka (kroženje zraka). Vsaka napa je bolj učinkovita, če je omogočen odvod zraka na prosto, vendar pa je včasih, predvsem v hladnih zimskih dneh, bolje izbrati funkcijo filtriranja in kroženja zraka, da preprečimo prekomerno hlajenje kuhinje. Pred nameščanjem nape in priklopom pozorno preberite ta navodila, da se seznanite s pravilnim načinom nameščanja, priklopa in uporabe. Vsa dela, potrebna za namestitev in priklop kuhinjske nape, prepustite za to usposobljenim strokovnjakom, ki morajo upoštevati vse veljavne predpise o varnosti. Proizvajalec ne prevzema odgovornosti za poškodbe ali škodo, ki bi bile posledica neupoštevanja v nadaljevanju podanih navodil.
2 - Sestavni deli kuhinjske nape
Vašo kuhinjsko napo sestavljajo naslednji deli (gl. sliko 1):
2.1 - kaminska napa s stikali, lučjo in motorjem ventilatorja (1 kos)
2.2 - 1 sklop teleskopskega dimnika, ki ga tvorijo: zgornji del (S) v obliki črke U (1 kos) spodnji del (I) v obliki črke U (1 kos)
2.3 - rešetka zračnika (G) (samo posebne varijante) (2 kosa)
2.4 - redukcijska prirobnica "150-120 A
2.5 - nastavek za kroženje zraka R (1 kos)
2.6 - deflektor D (samo posebne varijante) (1 kos)
2.7 - dodatni nastavek za kroženje zraka P (samo posebne varijante, gl. odstavek 4.4, 2 del,
1) (1 kos)
2.8 - 1 plastična vrečka, ki vsebuje: 1 zidni nosilec (1) za pritrjevanje nape 2 zidna nosilca (2) za pritrjevanje dimnika, vložke, vijake in dokumentacijo
2.9 - 1 zaščitna plošča B (dodatna oprema)
3 - Varnostni predpisi
3.1 - Če je izbran način delovanja z odvodom zraka na prosto, odvod zraka iz kuhinjske nape ne sme biti nikoli napeljan v zračnik, na katerega je že priključen drugi odvod zraka (npr. grelnega telesa - centralnega ogrevanja, grelca za vodo…).
3.2 - Preden priključite kuhinjsko napo na električno omrežje, se prepričajte, da napetost v vašem hišnem omrežju ustreza vrednostim, ki so navedene na tablici z oznakami v notranjosti kuhinjske nape.
3.3 - Kabel kuhinjske nape priključite na električno omrežje z ustreznim vtikačem (bipolarno stikalo z razdaljo med kontaktoma vsaj 3 mm).
3.4 - Aparat mora biti ozemljen.
3.5 - Zaradi varnosti mora biti kuhinjska napa vsaj 65 cm oddaljena od kuhalne plošče
pod njo.
3.6 - Pod napo ne smete kuhati na odprtem plamenu ali flambirati.
3.7 - Kadar cvrete jedi na razgreti maščobi, se ne oddaljujte od štedilnika in skrbno nadzorujte potek cvretja, kajti pregreta maščoba bi se lahko vžgala in povzročila požar.
3.8 - Pred kakšnim koli vzdrževanjem ali čiščenjem kuhinjske nape to najprej izklopite iz električnega omrežja.
2
3.9 - Če je v kuhinji oz. v prostoru, kjer je nameščena kuhinjska napa, tudi peč na trda goriva oziroma peč, ki deluje na sistemu izgorevanja (npr. bojler naprave za centralno ogrevanje), mora biti poskrbljeno za zadosten dovod zraka v prostor. Če kuhinjsko napo uporabljate skupaj z neelektričnimi aparati, negativni tlak v prostoru ne sme preseči 0,04 mbara, kar preprečuje, da bi kuhinjska napa v prostor ponovno vsesavala izpušne pline.
4 - Namestitev
4.1 - Pritrdite zidne nosilce.
4.2 - Pritrdite napo.
4.3 - Priključite napo na električno omrežje in se prepričajte, da
pravilno deluje.
4.4 - Nastavite način delovanja (kroženje zraka ali odvod zraka na
prosto).
4.5 - Namestite teleskopski kovinski okvir.
4.1 - Pritrjevanje zidnih nosilcev (in zaščitne plošče)
(glej sliko 2a-b) 1 - Na zid narišite vertikalno linijo od sredine kuhalne plošče oz. štedilnika do stropa; tako boste lažje pravilno namestili vse komponente.
2 - Pritrjevanje zidnih nosilcev (št. 1): a) Nosilec I namestite na zid tako, da se označena sredina ujema z na zidu narisano
črto, pri tem pa pazite na spodaj navedene razdalje od kuhalne plošče. Narišite na zid še eno horizontalno črto; upoštevajte naslednje razdalje od kuhališča:
1) če uporabite tudi zaščitno ploščo, naj bo višina d =265 mm + višina H (H=višina vidnega dela zaščitne plošče); ker so zaščitne plošče različnih višin, lahko pravilno dolžino H izračunate le tako, da izmerite dejansko višino vaše zaščitne plošče.
2) Brez zaščitne plošče: d= najmanj 915 mm
Pozor
nastavitvenih vijakov (gl. spodaj).
b) Na zidu označite sredino odprtin na nosilcu.
3 - Pritrjevanje zidnih nosilcev (št. 2) a) Enega od obeh nosilcev (gl. postavko 2, slika 1) namestite 15 mm pod strop ali od
horizontalne linije, narisane med vrhom poleg obešenih kuhinjskih omaric, pri tem pa pazite, da je nosilec popolnoma raven in označite sredino odprtin na nosilcu.
b) Drugi nosilec (postavka 2, slika 1) položite na zid na razdalji »X«. To razdaljo določite
glede na višino zgornjega dela dimnika, nato pa označite sredini odprtin za vijaka na
nosilcu. 4 - Označite in nato izvrtajte luknje s pomočjo 8-mm svedrom in s pomočjo vložkov in vijakov pritrdite nosilca 1-2 na zid.
: pazite, da bo zidni nosilec I raven; višino nape lahko regulirate s pomočjo
5 - Zaščitna plošča (dodatna oprema) Če želite namestiti tudi zaščitno ploščo, morate razdaljo med napo in kuhalno ploščo določiti glede na višino zaščitne plošče (F). Zaščitno ploščo morate namestiti pred napo. Če bo zaščitna plošča pritrjena spodaj in zgoraj skozi obstoječe luknje, morate paziti, da pred pritrjevanjem določite točno višino. Najbolje je, če ta dela prepustite za to usposobljenim strokovnjakom. Če pa bo zaščitna plošča pritrjena samo zgoraj:
3
a) položite zaščitno ploščo na kuhinjski pult (gl. sliko 2a), nato pa jo pridržite ob zidu v
pravilnem položaju in na zidu označite položaj odprtin. b) Z 8-mm svedrom izvrtajte luknje in pritrdite zaščitno ploščo s pomočjo priloženih
vložkov in vijakov. c) Če bo zaščitna plošča pritrjena samo zgoraj, mora biti spodnji rob potisnjen za delovni
pult.
4.2 - Pritrjevanje nape
1 - Vijaka V (na na napi označenih mestih) privijte približno do polovice. 2 - Zadnji del nape obesite na nosilec 1 (ki ste ga prej pritrdili na zid). 3 - S privijanjem vijakov V napo uravnajte vertikalno in horizontalno. 4 - Privijte osrednji vijak V1 (priložen), da napo dokončno pritrdite.
4.3 - Priključitev na električno omrežje in preverjanje
delovanja
1 - Vedno upoštevajte varnostne ukrepe, navedene v točkah 3.2, 3.3 in 3.4 v poglavju 3. 2 - Ko je kuhinjska napa priključena na električno omrežje, se prepričajte o pravilnem delovanju (luč, motor, nastavljanje hitrosti).
4.4 - Odvod zraka na prosto, kroženje zraka
1 - Odvod zraka na prosto
a) Odvod zraka lahko napeljete na prosto skozi togo ali gibljivo cev iz negorljivega
materiala (120 ali 150 mm);izbira je prepuščena strokovnjaku, ki bo napo namestil. Pri
cevi premera 120 mm je potrebna vgradnja redukcijske prirobnice A na izhod za zrak
(slika 4). b) Strokovnjak, ki bo napo namestil, bo poskrbel tudi za ustrezni material za vod in
tesnjenje. Zrak se lahko usmeri na prosto tudi skozi eno od pravokotnih odprtin na
straneh spodnjega dela dimnika. V tem primeru je potrebno deflektor (D) vstaviti v
nastavek (R), da se zatesni odprtina, ki ni bila uporabljena (slika 5). c) Če je napa opremljena z ogljenim filtrom, filter odstranite (glej odstavek 3.3 2, del 2).
(slika 3)
2 - Kroženje zraka
a) Prečiščeni zrak se vrača v prostor skozi dve stranski rešetki na spodnjem delu
dimnika I, ki so ali v sami kovini (spodnji položaj, slika 6) ali v obliki plastičnega
vložka; dve razilični višini omogočata zadovoljevanje različnih potreb (spodnji položaj
slika 6, zgornji položaj slika 7). b) Spodnji položaj (slika 6): potisnite do konca v nastavek za kroženje R v okroglo
odprtino na vrhu nape, da se zaskoči. c) Zgornji položaj (slika 7): potisnite dodatni nosilec P v okroglo odprtino na vrhu nape,
da se zaskoči. Nato namestite nosilec R na nosilec P in v napo vstavite ogljeni filter,
kot je to pojasnjeno v poglavju 3.3 2, del 2. d) Nape z rešetkami: rešetk ne smete vstaviti v dimnik, dokler dimnik ni pritrjen na zid
nad napo.
4.5 - Nameščanje teleskopskega dimnika
a) Namestite plastična nosilca, priložena zgornjemu delu nape. b) Pri nameščanju zgornjega dela S najprej dimnik nekoliko raztegnite in ga namestite
čez zidna nosilca (postavka 2, slika 1), in nato s štirimi priloženimi vijaki pritrdite zgornji del.
(slika 8)
4
c) Spodnji del dimnika (I) namestite med spodnji nosilec in zid. Odsek v obliki črke U
pritrdite na plastična nosilca s pomočjo priloženih vijakov (v vrečki).
d) Kaminska napa z rešetkami; šele ko namestite dimnik potisnite rešetki za zračenje v
odprtini na obeh straneh spodnjega dela dimnika. Rešetki sta označeni s puščicami; namestite ju tako, da ena puščica kaže navzdol, druga pa proti prednjemu delu nape. Če napa deluje v funkciji »Kroženje zraka«, poskrbite, da bosta rešetki pravilno pritrjeni na nastavek za kroženje zraka R (glej sliko 9).
2 - Navodila za uporabo iz vzdrževanje
1 - Varnostni ukrepi
Vedno upoštevajte varnostne ukrepe, podane v 3. poglavju navodil za namestitev in priklop. Razen tega pa pri uporabi in vzdrževanju kuhinjske nape ne smete zanemariti naslednjih opozoril:
1.1 - Filter za maščobo in ogljeni filter redno čistite oziroma zamenjajte, ali v intervalih, ki jih predpisuje proizvajalec, ali bolj pogosto, če je zaradi pogoste uporabe nape (več kot 4 ure na dan) to potrebno.
1.2 - Če je napa nameščena nad plinsko kuhalno ploščo, naj bo nad prižganim plinskim gorilnikom vedno posoda; če posodo odstranite; tudi če posodo odstranite samo za kratek čas, gorilnik ne sme ostati vžgan; ne puščajte vžganih gorilnikov kuhalne plošče brez nadzora!
1.3 - Vedno se prepričajte, da ste izbrali ustrezno stopnjo in da plamen ne sega čez dno posode; tako boste preprečili nepotrebno potrato energije, obenem pa se boste izognili nevarni koncentraciji vročine.
1.4 - Kuhinjsko napo uporabljajte samo skladno z navodili proizvajalca za odstranjevanje vonjav pri kuhanju živil.
2 - Uporaba
1 Kontrolna plošča s stikali
STIKALO L = za vklop in izklop luči
STIKALO M = za vklop in izklop motorja
STIKALO V = za nastavljanje hitrosti ventilatorja
Položaj 1
delovanja
Položaj 2
zmogljivostjo vsesavanja zraka in glasnostjo
Položaj 3
čas.
: nizka hitrost; primerna pri dušenju ali kuhanju samo v eni posodi; najnižja glasnost
: srednja hitrost; primerna pri običajnem kuhanju; optimalno razmerje med
: najvišja hitrost; primerna pri cvrenju ali kuhanju jedi z močnim vonjem, tudi za daljši
(slika 10)
5
Loading...
+ 11 hidden pages