Zanussi ZGF643ITXC User Manual [et]

KASUTUSJUHEND
GAASIGA TÖÖTAV PLIIDIPLAAT
ZGF 643
2
Ohutusalane informatsioon
Alltoodud hoiatuste järgimine tagab ohutuse seadme kasutamisel. PEATE lugema neid hoiatusi hoolikalt enne seadme paigaldamist või kasutamist.
On äärmiselt oluline hoida käesolev kasutusjuhend koos seadmega tuleviku tarbeks alles. Kui müüte või annate seadme kellelegi teisele, siis andke uuele omanikule kindlasti seadmega kaasa ka käesolev kasutusjuhend. Seadme uuel omanikul peab olema võimalik tutvuda seadme funktsioonide ja asjakohaste hoiatustega.
Kasutamisel
Käesolev seade on mõeldud kasutamiseks täiskasvanutele ning järelevalve all ka lastele. Väikestel lastel EI TOHI lubada nokitseda ei seadme juhtnuppude kallal ega mängida ahju lähedal või ahjuga.
Käesolev seade on mõeldud toidu valmistamiseks, seda võib kasutada ainult koduses majapidamises mitteprofessionaalsetel eesmärkidel. Seda seadet ei või kasutada muudel eesmärkidel.
Seadme spetsifikatsioone on ohtlik muuta.
Hügieeni- ning ohutusnõuetest kinnipidamiseks
on oluline hoida seade kogu aeg puhtana. Rasvade või muude toiduosakeste kogunemine võib põhjustada tulekahju teket.
Gaasiga töötava pliidiplaadi ligipääsetavad osad muutuvad kasutamise ajal kuumaks. ÄRGE lubage lapsi seadme juurde enne selle mahajahtumist.
Ärge püüdke mitte mingil tingimusel seadet ise parandada. Kogenematute isikute poolt teostatud parandustööd võivad põhjustada tõsiseid vigastusi või seadme valesti funktsioneerimist. Pöörduge kohalikku Zanussi teeninduskeskusesse. Nõudke alati Zanussi originaalvaruosade kasutamist.
Kõik gaasiga töötava pliidiplaadi juhtnupud peavad olema seadme mittekasutamise ajal väljalülitatud.
Kindlustage elektritööriista ühendamisel pliidiplaadi lähedal paiknevasse pistikupessa, et tööriista voolujuhe ei puutuks vastu gaasipliiti. Hoidke voolujuhe eemal käesoleva seadme kuumenevatest osadest.
Ühendage häirete tekkimise korral gaasipliit elektrivõrgust lahti.
TOOTJA: ELECTROLUX ZANUSSI S.p.A. Viale Bologna 298 – 47100 FORLI’ (Itaalia)
Paigaldamisel, puhastamisel ja hooldamisel
Kõik seadme paigaldamiseks vajalikud operatsioonid peab teostama kvalifitseeritud või kompetentne isik, lähtudes oma tegevuses kehtivatest seadustest ja eeskirjadest.
Ühendage seade enne puhastus- või hooldustööde teostamist elektrivõrgust lahti.
Seadme ümbrus peab olema korralikult ventileeritud. Ebapiisav õhuga varustatus võib põhjustada hapnikupuudust.
Gaasivarustus peab vastama seadme nimiandmete sildil täpsustatud gaasi tüübile. Leiate nimiandmete sildi gaasivarustustoru lähedalt.
Gaasiga töötava küpsetusseadme kasutamisega kaasneb kuumuse ja niiskuse teke ruumis, kuhu seade paigaldatud on. Tagage pidev õhuga varustatus – hoidke ventilatsiooniavad puhtana või paigaldage väljastustoruga tõmbekapp.
Muutke ventilatsioon seadme intensiivse või pikaajalise kasutamise korral veelgi efektiivsemaks – avage aken või suurendage elektrilise tõmbeventilaatori võimsust.
Kontrollige pärast seadme lahtipakkimist, ega gaasipliit ja voolujuhe ei ole kahjustatud. Kontakteeruge kahjustuste märkamisel enne seadme paigaldamist gaasipliidi müüjaga.
Ohutusnõuete mittetäitmine vabastab seadme tootja vastutusest tekkida võivate tagajärgede eest.
Käesolev seade vastab alltoodud Euroopa Majandusühenduse direktiividele:
73/23 – 90/683 (madalpinge direktiiv),
89/336 (elektromagnetilise ühilduvuse direktiiv),
90/396 (gaasiseadmed),
93/68 (üldised direktiivid)
ja neile järgnenud muudatustele.
Need juhised on mõeldud ainult käesoleva kasutusjuhendi esikaanele trükitud sümbolil näidatud
riikidele.
3
Sisukord
1. Juhised kasutajale........................lehekülg 3
2. Puhastamine ja hooldus .............lehekülg 4
3. Tehnilised andmed.......................lehekülg 5
4. Juhised paigaldajale.....................lehekülg 5
1. Juhised kasutajale
GAASIPLIIDI PÕLETITE JUHTNUPUD
Gaasipliidi põletite juhtnupud paiknevad seadme esipaneelil. Juhtnuppudel olevad sümbolid tähendavad, et:
gaasivarustus puudub maksimaalne gaasivarustus
minimaalne gaasivarustus
PÕLETITE SÜÜTAMINE
Süüdake põleti protsessi lihtsustamiseks
enne küpsetusnõu asetamist küpsetusnõude toele.
5. Elektriühendus............................. lehekülg 6
6. Seadme kohandamine kasutamiseks muud
tüüpi gaasiga ............................... lehekülg 7
7. Integreerimine.............................. lehekülg 8
Garantii ....................................... lehekülg 11
Ärge jätke rasva või õli kasutades valmistatavaid roogi järelevalveta, sest nimetatud toiduained võivad ülekuumenemisel tulekahju teket põhjustada.
Vajutage vajalikku juhtnuppu alla ja keerake seda vastupäeva, kuni see jõuab “maksimaalse” gaasivarustuse positsiooni. Hoidke nuppu pärast leegi süütamist allavajutatuna umbes 5 sekundit. Nupu allavajutatuna hoidmine tagab “termoelemendi” (märgistatud tähega D joonisel 1) soojenemise ning ohutusseadme väljalülitumise. Kui te nuppu pärast leegi süütamist allavajutatuna ei hoia, siis katkestatakse gaasivarustus. Kontrollige, kas leek on korrapärane ning reguleerige seda vajaduse korral. Kui olete mitu korda proovinud, ent leeki ei ole võimalik süüdata, siis kontrollige, kas “pealisplaat” (märgistatud tähega A joonisel 1) ja “kroon” (märgistatud tähega B joonisel 1) on õiges asendis. Keerake juhtnupp leegi kustutamiseks sümbolile .
Keerake leek alati enne küpsetusanumate
põletilt äravõtmist väiksemaks või kustutage see.
GAASIPLIIDI KORREKTNE KASUTAMINE
Põletite maksimaalse efektiivsuse tagamiseks on soovitav kasutada ainult selliseid küpsetusnõusid, mille põhja suurus vastab kasutatava põleti suurusele, et leek ei laiuks nõu põhja alt väljapoole (vaadake kõrvalasuvat tabelit). Lisaks on soovitav vedeliku keema tõusmisel keerata leek kohe väiksemaks. Leek peab hoidma vedeliku vaid pisut podisemas.
Kasutage ainult lamedate põhjadega
küpsetusnõusid.
Joonis 1
Põleti Minimaalne
Suur (kiire) Keskmine (poolkiire) Väike (abistav)
diameeter
180 mm 120 mm
80 mm
Maksimaalne
diameeter
260 mm 220 mm 160 mm
4
GAASIPLIIDI KAAS
Gaasipliidile on võimalik monteerida kaas (ei kuulu seadme komplekti) seadme kokkusobitamiseks köögi üldise kujundusega.
Kaas aitab suletuna vältida tolmu
kogunemist gaasipliidile ning kogub avatuna õli või rasva pritsmeid. Ärge kasutage gaasipliidi kaant muudel otstarvetel.
Kuivatage kaas enne avamist alati maha
tilkunud vedelikest.
2. Puhastamine ja hooldus
Ühendage seade enne puhastus- või
hooldustööde teostamist elektrivõrgust lahti.
Peske emaileeritud osi sooja seebiveega. Ärge mitte kunagi kasutage abrasiivseid puhastusvahendeid. Peske aegajalt “pealisplaate” ja “kroone” kuuma seebiveega, eemaldades seejuures ettevaatlikult neile seadme osadele kogunenud toidujäänused. Peske roostevabast terasest osi hoolikalt veega ning kuivatage need pehme riidelapiga. Küpsetusanumate tugesid võib pesta nõudepesumasinas. Kasutage raskesti eemaldatavate jälgede puhastamiseks tavalisi mitteabrasiivseid puhastusvahendeid või spetsiaalseid tooteid. Ärge mitte kunagi kasutage terasvillast nuustikuid või happelisi aineid. Elektrilise süütega mudelitel süüdatakse leek põlema keraamilise “küünla” ja metallelektroodi abil (märgistatud tähega C joonisel 1). Hoidke neid komponente süütamise hõlbustamiseks alati puhtana ja kontrollige, ega põleti krooni avad (märgistatud tähega B joonisel 1) ei ole ummistunud.
KÜPSETUSNÕUDE TOED
Küpsetusnõude toed on kinnitatud gaasipliidi tagumisel küljel spetsiaalsete hingede külge. Nende hingedega tagatakse küpsetusnõude tugede püsimine õiges asendis. Lisaks on teil tänu neile hingedele võimalik tõsta küpsetusnõude tugesid puhastamise lihtsustamiseks üles nii, nagu seda on näidatud joonisel 2. Toimige küpsetusnõude tugede eemaldamiseks gaasipliidi küljest nii, nagu seda on kujutatud joonisel 3.
KÜPSETUSANUMATE MALMIST TOED (ZGF 643 ITXC)
Hoiatus! Tõstke küpsetusnõude malmist tugesid gaasipliidi küljest eemaldamisel nii, nagu seda on kujutatud joonisel 3. Ärge mitte kunagi keerake küpsetusnõude tugesid hingedel nii, nagu seda on kujutatud joonisel 2 – võite nii toimides neid kahjustada.
PERIOODILINE HOOLDUS
Paluge kohaliku teeninduskeskuse personalil perioodiliselt kontrollida gaasivarustustoru seisundit ning ka surveregulaatorit, kui see on seadmele monteeritud. Gaasipliidi ja selle ohutusseadmete korrektse funktsioneerimise tagamiseks on oluline kraane perioodiliselt õlitada.
Kraane peab perioodiliselt õlitama kvalifitseeritud
teenindustöötaja, kelle poole tuleb pöörduda ka seadme valesti funktsioneerimise korral.
Puhastage kaanelt enne avamist või
äravõtmist alati toidujäägid.
HOIATUS! Kristall-kaas võib
ülekuumenemisel killustuda. Kontrollige alati enne kaane sulgemist, kas kõik põletid on kustutatud.
Joonis 2
Joonis 3
5
3. Tehnilised andmed
A) otsmise mutriga ramp
Gaasipõletite nimiandmed
Kiire põleti (suur) 3 kW (G20) – 2,8 kW (G30-31) Abipõleti (väike) 1 kW Poolkiire põleti (keskmine) 2 kW
3. klassi seade Kategooria II 2E+3+ Gaasivarustus­maagaas 20 millibaari / G25 25 millibaari
4. Juhised paigaldajale
Selle köögikapi külgmised seinad, millisesse
gaasipliit integreeritakse, ei tohi ulatuda tööpinnast kõrgemale.
Vältige seadme paigaldamist
kergestisüttivate materjalide lähedale (näiteks kardinate, rätikute jms. lähedale).
Alltoodud juhised on mõeldud järgimiseks
kvalifitseeritud personalile seadme paigaldamisel ja hooldamisel, kes lisaks neile juhistele peavad oma töös juhinduma ka kehtivatest eeskirjadest. Eeskiri, mida seda tüüpi paigaldamisel tuleb järgida on NBN D 5I.003: “Kütteainena õhust kergemat gaasi kasutavate seadmete paigaldamine”.
Seade tuleb enne ükskõik milliste
hooldustööde teostamist elektrivõrgust lahti ühendada. Kui töö teostamiseks on vaja, et seade oleks vooluvõrku ühendatud, siis tuleb järgida kõiki vajalikke ettevaatusabinõusid.
Gaasiühendus G ½’’ Elektrivarustus 230 V 50 Hz
GAASIPLIIDI ORVA MÕÕTMED
Pikkus 560 mm Laius 480 mm
GAASIÜHENDUS
Ühendus gaasivarustussüsteemiga tuleb teostada AGB-kraani kasutades. Valige fikseeritud ühendused või kasutage AGB-kraanis (roostevabast terasest) painduvat toru. Olge painduvate metalltorude kasutamisel ettevaatlik. Painduvad metalltorud ei tohi puutuda vastu liikuvaid osi, neid ei või pigistada. Olge ettevaatlik ka juhul, kui kasutate pliidiplaati kombineeritult ahjuga. Selle gaasipliidi kütteainena võib kasutada 25 millibaarise nominaalrõhuga Slochteren-gaasi (G25) või 20 millibaarise nominaalrõhuga maagaasi. Nimetatud tüüpi gaaside kasutamisel ei ole vaja reguleerimisi teostada. Enne seadme ühendamist on oluline kindlustada, et paigalduskohas oleks olemas seadme jaoks vajaliku survega gaasivarustus. Surve ei või täisvõimsusel langeda üle 5 %. Alltoodud parameetrid põhjustavad survelangust:
B) tihend C) reguleeritav ühendus
Joonis 4
- arvesti maksimaalne võimsus;
- arvesti ees ja taga asuva toru diameeter;
- ahelasse paigutatud erinevate torude üleminekute ristlõiked;
- lõplike ühenduste diameeter.
OLULINE – Seadme korrektse töötamise, energia kokkuhoiu ja seadme pikaealisuse tagamiseks peab seadme gaasivarustussurve vastama soovitatud väärtustele. Reguleeritav ühendus fikseeritakse rambi külge keermestatud mutrit GJ ½’’ kasutades. Paigutage tihend komponentide vahele nii, nagu seda on kujutatud joonisel 4. Keerake osad ilma jõudu kasutamata kinni, reguleerige ühendust soovitud suunas ja keerake kõik lõpuni kinni. OLULINE – Kui lõplik ühendus on teostatud, on oluline viia läbi nii gaasiga töötava pliidiplaadi kui ühenduse põhjalik lekketest. Ärge mitte mingil juhul kasutage testimiseks leeki – kasutage seebivett.
Loading...
+ 9 hidden pages