Zanussi TL883CV User Manual

Z A N U S S I

Pralni stroj

TL 883CV

Navodila za uporabo

1

KAZALO

Navodila za uporabnika

 

Navodila za priklop

 

Navodila za varno uporabo

2

Tehnicni podatki

16

Opis pralnega stroja

4

Namestitev in priklop

16

Uporaba pralnega stroja

5

Odstranjevanje embalaže

16

Navodila za upravljanje

7

Namestitev

17

Tabela programov

8

Uravnavanje

17

Nekaj koristnih nasvetov

10

Premikanje stroja

17

Cišcenje in vzdrževanje

13

Priklop na vodovodno omrežje

18

V primeru okvare

14

Priklop na elektricno omrežje

18

Servisiranje

18

 

 

Legenda simbolov

V navodilih za uporabo boste opazili naslednje simbole:

Navodila za varno uporabo

Koristni nasveti

Nasveti za ohranjanje cistega okolja

2

Navodila za varno uporabo

Preden prvic uporabite vaš novi pralni stroj, pozorno preberite to knjižico z navodili za uporabo, nato pa se vedno ravnajte po naših navodilih. Navodila za uporabo shranite; ce boste pralni stroj kdaj prodali ali ga komu podarili, poskrbite, da bo novi lastnik dobil tudi to knjižico z navodili. Spodnja navodila za varno uporabo so navedena zaradi varnosti uporabnikov pralnega stroja, zato se pred priklopom in prvo uporabo pralnega stroja seznanite z njimi.

§Majhne in obcutljive kos perila (npr. otroške nogavicke) lahko perete v stroju tako, da jih date npr. v prevleko za blazino z zadrgo, ali pa jih potisnete v vecjo nogavico.

§Uporabljajte samo predpisano kolicino mehcalca za perilo.

§Pred cišcenjem in vzdrževanjem pralnega stroja se vedno prepricajte, da je izklopljen iz elektricnega omrežja.

Uporaba

§Pralni stroj naj uporabljajo le odrasle osebe. Otrokom ne smete dovoliti, da se igrajo s strojem in pritiskajo na stikala.

§Kakršnokoli spreminjanje znacilnosti pralnega stroja je nevarno.

§Po vsaki uporabi izklopite stroj iz elektricnega omrežja in zaprite pipo za vodo.

§V stroju perite samo perilo, ki je namenjeno strojnemu pranju. Ce niste prepricani, se ravnajte po navodilih na etiketah z navodili za vzdrževanje na oblacilih.

§Majhne kovinske obrocke, plasticne obrocke z robovi (npr. na zavesah) zvežite v vrecko.

§Pred pranjem se prepricajte, da so žepi oblacil prazni. Trdi, ostri predmeti (npr. kovanci, varnostne zaponke, žeblji, vijaki, kamencki…) bi lahko poškodovali stroj.

§V stroju ne perite perila, ki je prepojeno s petrolejem ali drugimi vnetljivimi tekocinami. Ce ste za cišcenje uporabili hlapljive tekocine, najprej pocakajte, da popolnoma izhlapijo iz tkanine, in šele nato potisnite perilo v pralni stroj.

Namestitev in priklop

§Vsa dela, ki so potrebna pri prikljucitvi na elektricno omrežje, prepustite za to usposobljenim strokovnjakom.

§Vsa dela, ki so potrebna pri prikljucitvi na vodovodno omrežje, prepustite za to usposobljenim strokovnjakom.

§Prepricajte se, da pralni stroj ne stoji na prikljucnem elektricnem kablu.

§Pralni stroj je težek. Pri premikanju bodite previdni!

§Pred prvo uporabo pralnega stroja morate odstraniti vso embalažo in elemente, ki so stroj varovali med transportom. V nasprotnem primeru lahko pride do hude poškodbe stroja!

§Ce ste postavili pralni stroj v prostor, kjer so pozimi temperature zelo nizke in se lahko spustijo do ledišca, morate iz stroja iztociti vso vodo, saj bi v nasprotnem primeru zmrznila, zaradi cesar bi prišlo do poškodb stroja.

Pred prvo uporabo pozorno preberite ta navodila in

jih nato shranite, tako da vam bodo vedno pri roki!

3

Varnostne funkcije

§Pokrov: Vaš pralni stroj je opremljen z varnostno funkcijo, ki onemogoca vklop pralnega stroja ob odprtih loputah bobna, saj v tem primeru pokrova ne morete zapreti. Elektromehansko varovalo onemogoca odpiranje pokrova med delovanjem stroja in še 90 sekund po zakljucenem programu.

§Motor: V primeru mehanicne preobremenitve ali previsoke napetosti v elektricnem omrežju termicno varovalo samodejno varuje motor.

§Segrevanje: Stroj zacne segrevati vodo šele, ko se v kad natoci dovolj velika kolicina vode. Ta varnostna funkcija je zelo koristna, kadar med pranjem zmanjka vode, ali pa ce pozabite odpreti pipo za vodo.

§Sistem za uravnoteženje zagotavlja stabilnost stroja med vmesnim ožemanjem med posameznimi fazami pranja in pri koncnem ožemanju perila. Ce med ožemanjem elektronski sistem zazna nepravilno razporeditev perila (npr. zaradi premajhne kolicine, ali zato, ker se je perilo zavozlalo), se faza ožemanja prekine in stroj programira novo fazo ožemanja. To se lahko ponovi veckrat, dokler perilo ni razporejeno tako, da omogoca pravilno ožemanje. Ce po pribl. 5 minutah perilo še vedno ni pravilno razporejeno, stroj te faze ne opravi.

Ce opazite, da perilo ni dovolj ožeto, je stroj zagotovo zaznal neenakomerno razporeditev perila v bobnu med zadnjim ožemanjem, ki je ni mogel odpraviti, zato priporocamo, da pred ponovnim vklopom ožemanja perilo z roko bolj enakomerno razporedite.

§Svoj odsluženi pralni stroj odpeljite na ustrezno deponijo, pred tem pa onemogocite zapiranje vrat, da se otroci med igro ne bi zaprli vanj, in odrežite prikljucni elektricni kabel cim bližje ohišja.

Nasveti za ohranjanje cistega okolja

Vsi materiali, oznaceni s simbolom za recikliranje , so biološko razgradljivi in okolju neškodljivi, zato jih lahko odpeljete na ustrezno deponijo. Primerni so tudi za sežiganje v incineratorjih.

Da bi dosegli cim bolj ekonomicno porabo vode in energije ter prispevali k ohranjanju cistega okolja vam svetujemo naslednje:

-ce je le mogoce, perite vedno poln stroj perila, vendar stroja nikoli ne preobremenjujte.

-Predpranje izberite le pri zelo umazanem perilu.

-Tudi ce je vaša voda srednje trda ali trda, lahko poskrbite za cim manjše onesnaženje okolja z detergenti: odmerite kolicino detergenta, ki je ustrezna za pranje z mehko vodo, nato pa dodajte sredstvo za mehcanje vode.

4

Opis pralnega stroja

Predal s prekati za pralna sredstva

Simboli

Pralni prašek ali tekoci detergent za programe s predpranjem (1)

Pralni prašek ali tekoci detergent za glavno pranje (2)

Prekat za belilo (3)

Prekat za tekoce dodatke (mehcalec) (4)

Tekoci detergent

5

Zanussi TL883CV User Manual

Uporaba pralnega stroja

Komandna plošca

Nikoli ne obracajte gumba za izbiranje programov, ko pralni stroj deluje!

1 Tipka za vklop in izklop - Ob pritisku na to tipko bo stroj zacel prati.

2 Tipka za pranje polovicne kolicine perila - Ta tipka vam omogoca gospodarno pranje manjše kolicine manj umazanega perila (2,5 kg) na programih za bombaž, stroj opravi eno izpiranje manj.

3 Tipka za vodo v bobnu - S pritiskom na to tipko pri programih za sintetiko, obcutljivo perilo in volno preprecite zadnje izcrpavanje vode, tako da voda po koncanem pranju ostane v bobnu. Perilo bo ostalo v vodi, kar preprecuje meckanje. Ko želite pobrati perilo iz stroja, lahko s ponovnim pritiskom na isto tipko vklopite ožemanje, ali pa obrnete gumb za izbiranje programov na pozicijo 15, ki pomeni izcrpavanje vode brez ožemanja. Pred tem pritisnite na tipko za vklop/izklop!

4 Gumb za nastavljanje števila vrtljajev ožemanja - Število vrtljajev ožemanja lahko spreminjate; lahko izberete samo izcrpavanje vode ( simbol ) ali hitrost ožemanja do 850 vrt/min.

Ta funkcija vam omogoca, da izberete najustreznejše število vrtljajev ožemanja glede na vrsto tkanine in želeno vlažnost po pranju.

5 Gumb za izbiro programov - Z njegovo pomocjo izberete ustrezen program za vrsto in stopnjo umazanosti perila, ki ga želite oprati. Gumb vrtite v smeri urinega kazalca. Med pranjem ta gumb opozarja na posamezne faze, ki trenutno potekajo.

Po koncanem pranju se pralni stroj izklopi, gumb pa se ustavi v položaju "I", ali na oznaki za vodo v bobnu, ce ste izbrali to možnost.

Gumba za izbiro programov nikoli ne obracajte v levo!

6 Gumb za izbiro temperature pranja

Omogoca, da izberete ustrezno temperaturo pranja od pranja s hladno vodo (W) do pranja pri temperaturi 90°C. Pri izbranem programu pranja izberite temperaturo glede na vrsto tkanine, ki jo perete. Pomagajte si s podatki v razpredelnici programov.

6

Loading...
+ 14 hidden pages