Zanussi F805N User Manual [et]

PESUMASIN
F 805 N
KASUTUSJUHEND
Lugupeetud klient!
Palume teil lugeda käesolev kasutusjuhend hoolikalt läbi. Lugege eriti tähelepanelikult kasutusjuhendi esimestel lehekülgedel antud ohutusalaseid juhiseid. Soovitame hoida kasutusjuhendi al les tule viku tar beks j a võim alikule uuele omanikule andmiseks.
Transportkahjustused
Kontrollige seadme lahtipakkimisel, ega pesumasin transportimisel kahjustada ei ole saanud. Ärge seadet kahtluse korral kasutage, kontakteeruge teeninduskeskuse töötajatega.
Mõned käesoleva kasutusjuhendi peatükid on märgistatud sümbolitega, mille tähendus on järgmine:
Hoiatuskolm nurga ja / või võtm esõnaga (H oiatus!) on esile tõstetu d inform atsioon, mis on o luline isik liku ohutuse ja seadme korrektse funktsioneerimise seisukohalt.
Selliselt on märgistatud seadme kasutamist puudutavad lisajuhised ja praktilised nõuanded. Seadme säästlikku ja keskkonnasõbralikku kasutamist puudutavad nõuanded ja informatsioon on
märgistatud selle sümboliga.
Meie panus keskkonnakaitsesse:
kasutame ümbertöödeldud paberit.
2
Sisukord
Hoiatused 4 – 5 Utiliseerimine 5 Keskkonnakaitsealane informatsioon 5 Tehnilised andmed 6 Paigaldamine 7
Lahti pakkimine 7 Paigutamine ja rõhtloodi seadmine 7 Ühendamine veetorustikuga 7 Ühendamine kanalisatsioonitorustikuga 8 Vooluvõrku ühendamine 8
Pesumasin 9 Seadme ki rjeldus 9
Pesuvahendite sahtel 9 Programmikaart 9
Kasutamine 10
Juhtpaneel 10 Juhtnupud 10 Pesemissoovitused 11
Pesu sorteerimine 11 Temperatuurid 11 Enne pesu asetamist trumlisse 11 Maksimaalsed pesukogused 11 Pesuesemete kaal 11 Plekkide eemaldamine 11
Pesuvahendid ja lisaained 12 Rahvusvahelised hooldussümbolid 13 Operatsioonide järjekord 14 – 15 Pesuprogrammid 16 – 17
Hooldus 18
Seadme korpus 18 Luugi tihend 18 Pesuvahendite sahtel 18 Vee väljalaskefilter 18 Vee sisselaskefilter 19 Vee väljastamine häda oluk or r as 19 Ettevaatusabinõud külmumisohu vältimiseks 19
Häired seadme töös 20 – 21
3
Hoiatused
Alltoodud hoiatused on antud ohutuse huvides. Peate lugema neid hoiatusi hoolikalt enne seadme paigaldamist ja kasutamist.
Paigaldamine
Enne seadme kasu tamist tuleb eemaldada kõik sisemised pakkematerjalid. Pesumasin või selle kõrval paiknevad mööbliesemed võivad saada tõsiselt kahjustada, kui transportkaitseid ei eemaldata või juhul, kui need vaid osaliselt eemaldatakse. Lugege vastavat kasutusjuhend i peatükki.
Käesoleva seadme paigaldamisel peab vajalikud elektritööd teostama kvalifitseeritud elektrik.
Käesoleva seadme paigaldamisel peab vajalikud torutööd teostama kvalifitseeritud torulukksepp.
Kontrollige pärast seadme paigaldamist, ega see ei toetu voolujuhtmele.
Kui paigaldate seadme vaibaga kaetud põrandale, siis kandke hoolt selle eest, et õhk saaks seadme jalgade ja põranda vahel vabalt ringelda.
Kasutamine
Käesolev seade on mõeldud kasutamiseks koduses majapidamises. Seda võib kasutada ainult käesolevas kasutusjuhendis kirjeldatud eesmärkidel.
Peske pesumasinas ainult sellistest kangastest esemeid, mida on lubatud pes umasinag a pesta. Järgige rõivaesemete etikettidel antud hooldusjuhiseid.
Ärge seadmesse korraga liiga suures koguses pesu asetage. Järgige käesolevas kasutusjuhendis antud juhiseid.
Kandke hoolt selle eest, et kõik taskud oleksid tühjad. Mündid, haaknõelad, nõelad, kruvid ja muud sellised esemed võivad põhjustada seadmele ulatuslikke kahjustusi.
Ärge peske pesumasinas bensiini, denatureeritud piirituse, triklooretüleeni ja muude sarnaste ainetega läbi imbunud rõivaesemeid. Kui kasutate loetletud aineid enne pesu pesemist plekkide eemaldamiseks, siis oodake, kuni nee d rõivastest täielikult välja auravad. Asetage pesu alles seejärel pesumasinasse.
Asetage väiksed esemed (sokid, vööd jms.) pesemiskotti või padjapüüri, et vältida nende kinnijäämist trumli ja paagi vahele.
Kasutage kangapehm endajaid ainult soovitatud koguses. Liigne kangapehmendajate kasutamine võib pesu kahjustada.
Jätke seadme luuk pesukordade vaheliseks ajaks pisut paokile. Kaitsete nii toimides luugi tihendit ja väldite hallituslõhna tekkimist.
Kontrollige kindlasti enne luugi avamis t, kas vesi on seadmest väljastatud. Kui ei, siis väljastage seadmest vesi käesolevas kasutusjuhendis antud juhiseid järgides.
Ühendage seade pärast kasutamist alati vooluvõrgust lahti ja sulgege veekraan.
Üldine ohutus
Pesumasina parandustöid võivad teostada ainult kvalifitseeritud teenindustöötajad. Kogenematute isikute poolt teostatud parandustööd võivad põhjustada tõsiseid ohte. Kontakteeruge kohaliku teeninduskeskusega.
Ärge seadme vooluvõrgust lahtiühendamisel juhtmest tõmmake – võtke kinni pistikust.
Luugi klaas võib muutuda kõrgete temperatuuridega pesuprogrammide töösoleku ajal väga kuumaks. Ärge luugi klaasi puudutage!
4
Laste ohutus
Lapsed ei tea tihti, kui ohtlikud elektriseadmed olla võivad. Jälgige lapsi hoolikalt pesumasina töösoleku ajal ja ärge lubage lastel seadmega mängida.
Pakkematerjalid (näiteks plastkile ja vahtplast) võivad olla lastele ohtlikud – lämbumisoht! Lapsed ei tohi pakkematerjale kätte saada.
Utiliseerimine
Pakkematerjalid
Hoidke kõiki pesuvahendeid ohutus kohas, kohas, millele lastel puudub juurdepääs.
Kandke hoolt selle eest, et lapsed ja lemmikloomad ei roniks trumlisse.
Lõigake enne utiliseerimist seadme küljest ära voolujuhe. Hävitage voolujuhe koos pistikuga. Muutke kasutamisk õlbmatuks pesumasina luugi linklukk. Hoiate nii toimides ära võimaluse, et lapsed mänguhoos trumlisse luku taha jäävad.
Sümboliga märgistatud pakkematerjalid on ümbertöödeldavad.
>PE< = polüetüleen >PS< = polüstüreen >PP< = polüpropüleen
See tähendab, et neid on võim alik üm ber töödelda, kui viite need vastavatesse kogumispunktidesse või konteineritesse.
Seade
Viige vana seade autor iseeritud utiliseerim ispunkti. Aidake oma maad puhtana hoida!
Keskkonnakaitsealased soovitused
Soovitame teil järgida alltoodud nõuandeid vee ja energia kokku hoidmiseks ning keskkonna kaitsmiseks:
Val ige keskmiselt määrdunud pesu pesemiseks ilma eelpesufaasita programm. Hoiate nii toimides kokku pesuvahendit, vett ja aega (samas kaitsete ka keskkonda).
Pesumasin töötab ökonoomsemalt, kui asetate trumlisse maksimaalses lubatud koguses pes u. Ärge siiski liigsuurt pesukogust trumlisse asetage.
Sobivate eeltöötlemisviiside valimisel on võimalik pesult plekid ja vähene mustus juba enne masinpesu eemaldada. Pesu on seejärel võimalik pesta madalamal temperatuuril.
Lähtuge pesuvahendi doseerimisel vee karedusest, pesu kogusest ja sellest, kui määrdunud pestavad rõivaesemed on.
5
Tehnilised andmed
MÕÕTMED kõrgus
laius sügavus
MAKSIMAALNE PESU KO G US puuvillased esem ed
sünteetilised esem ed õrnad kangad
villased esemed TSENTRIFUUGIMISKIIRUS maksimaalne 800 pööret minutis TOITEPINGE / SAGEDUS TARBITAV KOGUVÕIMSUS MINIMAALNE KAITSE VEESURVE minimaalne
maksimaalne
Käesolev seade vastab järgmiste Euroopa Majandusühenduse direktiivide nõuetele:
- 73/23/EMÜ 19/02/73 madalpinge osas
- 89/336/EMÜ 03/05/89 elektromagnetilise ühilduvuse osas
220-230 V / 50 Hz
85 cm 60 cm 45 cm
4 kg 1,5 kg 1,5 kg
1 kg
2200 W
10 A
50 kPa
800 kPa
6
Paigaldamine
Lahti pakkimine
Kõik transportpoldid j a pakkematerjalid tuleb enne seadme kasutamist eemaldada.
Hoidke alles kõik seadet transportimisel kaitsvad materjalid ning kasutage neid pesumasina pakkimiseks, kui tekib vajadus seadet uuesti transportida.
1. Keerake mutrivõtmega lahti ja eemaldage seadme tagapaneelil pa iknev parem poolne polt. Asetage seade tagapaneelile. Ärge seejuures voolikuid muljuge! Peate voolikute muljumise vältimiseks asetama pesumasina ja põranda vahele ühe pakkematerjali nurgatüki.
Paigutamine ja rõhtloodi seadmine
Paigaldage pesumasin tasasele, kõvale põrandale. Vaibad, vaipkatted jms. ei või pesumasina ümber õhu ringlemist takistada. Pesumasin ei tohi puudutada vastu seinu ja köögikappe. Seadke pesumasin hoolikalt rõhtloodi reguleeritavaid jalgu sisse- ja väljapoole keerates. Ärge mitte mingil tingimusel kasutage põranda ebatasasuse kompenseerimiseks kartongi, puitu või muid sarnaseid materjale.
Ühendamine veetorustikuga
Ühendage vee sisselaskevoolik ¾´´ keermega veekraaniga.
2. Eemaldage pesumasina alt vahtplastist alus ja vabastage kaks kilekotti.
3. Eemaldage ettevaatlikult esmalt parempoolne kilekott (1) ning seejärel vasakpoolne kilekott (2), tõmmates neid pesumasina keskkoha poole.
4. Tõstke pesumasin püstisesse asendisse ja eemaldage tagapaneelilt kaks ülejäänud polti.
5. Eemaldage poldiaukudest kolm plastmassist tihendusrõngast.
6. Sulgege poldiaugud punnidega, mille leiate kasutusjuhendiga ühest ümbrikust.
Vee sisselaskevooliku teist, pesumasina poolset otsa on võimalik igas suunas pöörata. Keerake toruliitmikk u pisut lahtipoole, pöörake voolikut ning keerake toruliitmik seejärel korralikult kinni. Kontrollige, ega ühendus ei leki.
Vee sisselaskevoolikut ei tohi jätkata. Kui pesumasina komp lekti kuuluv voolik on liiga lüh ike ning te ei soovi kraani asukohta muuta, siis ostke uus, pikem, spetsiaalselt selleks otstarbeks mõeldud voolik.
7
Ühendamine kanalisatsioonitorustikuga
Vooluvõrku ühendamine
Vee väljalaskevooliku otsa võib paigutada kolmel erineval viisil :
Üle kraanikausi serva pesumasinaga kaasasolevat plastmassist voolikujuhikut kasutades.
otsa nii paigutada, siis peate kindlustam a, et voolik ei saa pesumasina tühjenemise ajal kraanikausist välja kukkuda. Siduge voolik nööriga kraani külge või kinnitage seinale.
Ühendamine kraanikausi ärav oolutoru harusse.
Toru haru peab paiknema kraanikausi vesilukust kõrgemal, et põlv jääks põrandapinnast vähemalt 60 cm võrra kõrgemale.
Ühendamine otse kanalisatsioonitorusse kõrgusel
kui 90 cm. Vee väljalaskevooliku ots peab olema kindlasti äravoolutoru sisediameeter peab olema suurem vee väljalaskevooliku välisdiameetrist. Vee väljalaskevoolik ei tohi olla keerdus. Voolik peab jooksma põrandag a paralleels elt ning tõus ma alles äravoolupunkti lähedal.
Kui otsustate vee väljalaskevooliku
mitte vähem kui 60 cm ja mitte rohkem
ventileeritud
, see tähendab, et vee
Käesolev seade on mõeldud kasutamiseks 220 – 230 V, ühefaasilisel, 50 Hz voolutoitel.
Kontrollige, kas teie kodune elektrisüsteem talub seadme poolt tarbitavat maksimaalset koormust (2,2 kW). Arvestage seejuures ka teiste kasutatavate seadmetega.
Ühendage pesumasina voolujuhtme pistik maandatud pistikupessa.
Tootja ei ole vastutav tekkida võivate vigastuste ja kahjus tuste eest, k ui ülaltoo dud ohutusnõuetest kinni ei peeta. Seadme voolujuhtme võib vajaduse korral uue vastu välja vahetada ainult Zanussi teeninduskeskuse töötaja.
Voolujuhtmele peab olema pärast seadme paigaldamist lihtne juurde pääseda.
8
Loading...
+ 16 hidden pages