Zanussi DE4944 User Manual [et]

NÕUDEPESUMASIN
DE 4944
KASUTUSJUHEND
Sisukord
Tööpinna alla paigaldamine 4 Nivelleerimine 4 Veeühendused 4
Ohutussüsteem Tühjendusvooliku ühendamine 5 Elektriühendus 5
Seadme kirjeldus 6 Juhtpaneel 6 Enne esmakordset kasutamist 7
Veepehmendusseadme seadistamine 7 Soola lisamine 8 Loputusvahend 9
Igapäevane kasutamine 10
Söögiriistade ja nõude asetamine masinasse 10 Alumine nõudekorv 10 Söögiriistakorv 10 Ülemine nõudekorv 11 Ülemise nõudekorvi kõrguse reguleerimine 11 Pesuvahendi kasutamine 11
Erinevad pesuvahendid 12 Pesuprogrammid 12 Pesuprogrammi käivitamine 13 Hooldus ja puhastamine 15
Filtrite puhastamine 15 Kui seadet pikema aja jooksul ei kasutata 15 Abinõud külmumise vältimiseks 15 Masina teisaldamine 15
Mida teha, kui... 16
Teenindus ja varuosad 17
Nõuanded testimisinstituutidele 18
4
Tehnilised andmed
Mõõtmed Laius
Kõrgus koos tööpinnaga Kõrgus ilma tööpinnata Maks. sügavus Maks. sügavus avatud ukse korral
Elektriühendus:
Toitepinge Koguvõimsus Kaitse Veesurve Minimaalne
Võimsus 9 inimese nõudekomplekt
Käesolev seade vastab järgmiste Euroopa Ühenduse direktiivide nõuetele:
-73/23 või 19.02.73 (Madalpinge direktiiv) ja järgnevad muudatused;
-89/336 või 03.05.89 (Elektromagnetilise ühilduvuse direktiiv) ja järgnevad muudatused.
Elektriühendusi käsitlev teave asub nõudepesumasina ukse siseservas oleval andmeplaadil.
Maksimaalne
2
45 cm 85 cm 82 cm 63 cm 118,5 cm
50 kPa (0.5 bar) 800 kPa (8 bar)
Ohutusalased juhised
On väga oluline, et Te hoiate käesoleva kasutusjuhendi koos seadmega tuleviku tarvis alles. Kui Te peaksite seadme müüma või kinkima, või kui Te kolite ja jätate seadme maha, andke koos seadmega uuele omanikule edasi ka kasutusjuhend, et seadme uuel omanikul oleks võimalik tutvuda kasutusjuhistega ja ohutusalase informatsiooniga. Alljärgnev informatsioon on antud Teie ohutuse huvides. Enne seadme paigaldamist ja kasutamist TULEB kasutusjuhend hoolikalt läbi lugeda.
Paigaldamine
Kontrollige, kas nõudepesumasinal on transpordikahjustusi. Ärge mitte kunagi ühendage kahjustatud seadet. Kui nõudepesumasin on kahjustatud, võtke ühendust seadme tarnijaga.
Tehniliste omaduste ja seadme muutmine mistahes viisil on ohtlik.
Seadme paigaldamiseks nõutavaid elektri- ja veevärgitöid võib teostada üksnes kvalifitseeritud ja kompetentne isik.
Olge tähelepanelik ja veenduge, et seade ei toetu elektrijuhtmele.
Nõudepesumasina külgpaneele on keelatud puurida, kuna selle tulemusel saavad seadme hüdraulilised osad kahjustada.
Laste ohutus
Nõudepesumasin on mõeldud kasutamiseks täiskasvanute poolt.
Lastel ei tohiks lubada juhtnuppude ega seadmega mängida.
Pakkematerjalid võivad lastele ohtlikud olla, kaasneb lämbumisoht. Seetõttu hoidke kõik pakkematerjalid laste käeulatusest väljas.
Nõudepesumasinas olev vesi ei ole joodav. Nõudepesumasinas võib endiselt olla pesuvahendi jääke. Kui nõudepesumasina uks on avatud, hoidke lapsed seadmest eemal.
Hoidke kõiki pesuvahendeid kindlas, lastele kättesaamatus kohas.
Nõudepesumasina igapäevane kasutamine
Esemed, milles on hoitud bensiini, värvi, terasest või metallist jäätmeid, korrosiooni tekitavaid, happelisi või leeliselisi kemikaale, on keelatud pesta nõudepesumasinas.
Ärge mitte mingil juhul avage nõudepesumasina uksi, kui seade on sisse lülitatud; pesuprogrammi töötamise ajal võib masinast tulla kuuma vett. Aga kui Te peaksite ukse siiski avama, lülitab ohutusmehhanism nõudepesumasina välja.
Kasutage üksnes nõudepesumasinate jaoks ettenähtud tooteid (puhastusvahendit, soola ja loputusvahendit).
Püstises asendis pikateralised noad kujutavad endast potentsiaalset ohtu.
Pikad ja/või teravad söögiriistad, näiteks hakkimisnoad tuleb asetada ülemisse nõudekorvi pikali.
Pärast nõudepesumasina täitmist või tühjendamist sulgege uks, sest avatud uks võib endast ohtu kujutada.
Ärge istuge ega seiske avatud uksel.
Pärast kasutamist eemaldage seade vooluvõrgust ja
keerake veekraan kinni.
Antud seadme hooldustöid peab teostama volitatud hooldustehnik, ning kasutada tuleb ainult originaalvaruosi.
Mitte mingil juhul ärge püüdke seadet ise remontida. Asjatundmatud remonditööd võivad põhjustada vigastusi või seadme raskeid rikkeid.
Seadme remontimiseks võtke ühendust kohaliku teeninduskeskusega. Nõudke alati originaalvaruosade kasutamist.
Utiliseerimine
Utiliseerige nõudepesumasina pakkematerjal nõuetekohaselt. Kõik pakkematerjalid on korduvkasutavad. Plastmassist osad on tähistatud standardsete rahvusvaheliste lühenditega: >PE< polüetüleen, nt pakkekiled. >PS< polüstüreen, nt polstriks kasutatud materjalid (ei sisalda klooritud fluorsüsivesinikke). >POM< polüoksümetüleen, nt plastist kinnitusdetailid. Kartong on valmistatud vanapaberist ning see tuleks ümbertöötlemiseks viia vanapaberi kogumispunkti. Kui Te otsustate nõudepesumasina kasutuselt kõrvaldada, tuleb see enne utiliseerimist kasutuskõlbmatuks muuta. Hoiatus! Lapsed võivad mänguhoos ennast seadmesse lukustada või mõnel muul moel ohtu sattuda. Seepärast lõigake seadme toitejuhe läbi ja lõhkuge ukse lukustusmehhanism, et vältida laste seadmesse kinnijäämist. Seadme utiliseerimiseks viige see selleks ettenähtud kogumispunkti või pöörduge utiliseerimisega tegeleva ettevõtte poole.
Ökonoomne ja keskkonnasäästlik nõudepesu
Veenduge, et veepehmendusseade on õigesti seadistatud.
Ärge loputage nõusid enne masinasse asetamist voolava vee all.
Valige pesuprogramm vastavalt nõude määrdumuse tüübile ja astmele.
Ärge doseerige pesuainet, spetsiaalsoola ega loputusvahendit rohkem, kui käesolevas kasutusjuhendis ja vastavate toodete valmistaja poolt on soovitatud.
3
Paigaldusjuhised
Seadme paigaldamiseks nõutavaid elektri- ja/või veevärgitöid võib teostada üksnes kvalifitseeritud elektrik ja/või torulukksepp või ja kompetentne isik.
Enne seadme paigaldamist eemaldage kõik pakkematerjalid. Kui võimalik, paigutage seade veekraani ja äravoolutoru lähedusse.
Tööpinna alla paigaldamine
(tööpind või köögivalamu) Kui eemaldate katteplaadi, võite paigaldada seadme valamu või olemasoleva tööpinna alla, tagades seejuures joonisel näidatud paigaldusniši mõõtmed.
Toimige järgnevalt:
Eemaldage seadme katteplaat - kruvige kaks külgmist kinnituskruvi lahti, tõmmake plaati tagantpoolt, libistage eesmistest hoidikutest välja, katteplaati üles tõstes. Pärast seda, kui olete reguleeritavate tugijalgade abil seadme kõrgust reguleerinud ja seadme nivelleerinud, lükake see paigaldusnišši. Jälgige seadme paigaldamisel, et täitmis- ja tühjendusvoolikud ei painduks ega saaks muljuda. Igasuguste toimingute ajal, mille käigus avaneb juurdepääs seadme sisemusse, peab nõudepesumasin olema vooluvõrgust lahutatud. Veenduge, et seade on pärast paigaldamist hõlpsasti ligipääsetav teeninduskeskuse töötajatele. Kui soovite nõudepesumasinat kasutada hiljem eraldi seisva seadmena, tuleb katteplaat tagasi monteerida. Vabalt seisva seadme soklikarniisi ei ole võimalik reguleerida.
Nivelleerimine
Nivelleerimine on oluline ukse õige ja hermeetilise sulgumise seisukohast. Kui seade on õigesti nivelleeritud, ei puutu uks vastu seadme külgi. Kui uks ei sulgu korralikult, lõdvendage või pingutage reguleeritavaid tugijalgu seni, kuni seade seisab täiesti tasaselt.
Veeühendused
Nõudepesumasina võib ühendada nii kuuma (maks. 60°) või külma vee torustikuga. Sellele vaatamata soovitame ühendada seadme külma vee toruga. Kuuma veega varustamine ei ole väga määrdunud toidunõude pesemiseks alati piisavalt efektiivne, kuna pesuprogramm lüheneb märgatavalt. Ühenduse teostamiseks, tuleb seadme täitmisvooliku külge kinnitatud keermestatud mutter ühendada ¾ tollise torukeermega või spetsiaalotstarbelise kiirühenduse tüüpi kraaniga, näiteks “Press-block” tüüpi.
Veesurve peab jääma vahemikku, mis vastab tehniliste andmete juures toodud näitajatele. Teavet kohaliku veevõrguvee keskmise surve kohta saate veevõrku haldavast ettevõttest. Täitmisvoolikut ei tohi ühendamise käigus väänata, kokku suruda ega lasta keerdu minna. Nõudepesumasina täitmis- ja tühjendusvooliku saab paigalduskoha nõudmistele vastavalt pöörata lukustusmutri abil vasakule või paremale.
Lukustusmutter peab olema õigesti kinnitatud, et vältida vee lekkimist. (Tähelepanu! MITTE kõigi
nõudepesumasina mudelite täitmis- ja tühjendusvoolikud ei ole varustatud lukustusmutriga. Sellisel juhul ei ole võimalik nimetatud seadistust valida).
Kui seade ühendatakse uute torudega või torudega, mis pole pikemat aega kasutusel olnud, laske veel paar minutit joosta ja alles seejärel ühendage täitmisvoolik.
Ärge kasutage ühendamiseks vanu voolikuid, mis on varem olnud mõne teise seadme küljes.
Nõudepesumasin on varustatud turvaseadmetega, mis takistavad pesuvee voolamist tagasi joogiveetorustikku ning vastavad kehtivatele veetehnilistele ohutusnõuetele.
Ohutussüsteem
Täitmisvoolik
täitmisvoolik peab vastu ka kõrgsurvele. See kannatab kuni 6000 kPa (60 bar) survet, 6 korda enam kui tavaline voolik. Täiendava ohutuse tagamiseks on täitmisvoolik kaetud ümbrisega, mis kaitseb võimalike kahjustuste eest. Kui sisemine voolik läheb katki, muutub voolikus olev vesi tumedaks, ja seda on näha läbi spetsiaalse läbipaistva vooliku. Sel juhul keerake veekraan kinni ja pöörduge klienditeeninduse poole.
täitmisvoolik on varustatud ohutusseadisega, mis takistab vooliku tahtmatut lahtitulekut. Vooliku eemaldamiseks vajutage hooba (B) ja keerake kinnitusrõngast (A) vastupäeva.
4
Tühjendusvooliku ühendamine
Tühjendusvooliku otsa võib ühendada erinevatel viisidel:
1. Valamu äravoolutoruga, kinnitades vooliku
tööpinna alla. See takistab kasutatud vee voolamist valamust tagasi masinasse.
2. Kraanikausi ääre külge, kasutades plastikust
voolikutuge (kui see kuulub seadme komplekti).
3. Ventilatsiooniavaga varustatud ülevooolutoruga,
mille siseläbimõõt on vähemalt 4 cm. Äravooluühendus peab olema nõudepesumasina põhjast 30 cm (miinimum) kuni 100 cm (maksimum) kõrgusel. Tühjendusvoolik võib olla suunatud nõudepesumasinat paremale või vasakule. Veenduge, et voolik ei ole paindes ega kokku surutud, kuna see võib takistada või aeglustada veest tühjendamist. Sel ajal, kui toimub masina tühjendamine veest, ei tohi valamu kork olla äravooluavale asetatud, kuna see võib põhjustada vee tagasivoolu seadmesse. Kui kasutate tühjendusvoolikuna pikendusvoolikut, ei tohi see olla pikem kui 2 meetrit ning selle siseläbimõõt ei tohi olla väiksem kui seadme komplekti kuuluval voolikul.
Elektriühendus
Elektriühendusi puudutav informatsioon asub nõudepesumasina ukse siseservas oleval andmeplaadil. Enne kui ühendate seadme toitepistiku seinakontakti, veenduge järgnevas:
1. Paigalduskoha toitepinge ja nimiandmed
ühtivad seadme andmeplaadil toodud toitepinge ja nimiandmetega.
2. Arvesti, sulavkaitsmed, vooluvõrk ja
võrgukontakt peavad maksimaalsele nõutud koormusele vastu. Veenduge, et toitepistik sobib seinakontakti, ilma, et oleks vaja kasutada vastavat tüüpi võrguadapterit. Vajadusel laske majapidamise võrgukontakt välja vahetada.
Seadme eemaldamiseks vooluvõrgust, ühendage toitepistik seinakontaktist lahti.
Tähelepanu! Pärast paigaldamist peab seadme pistik olema kergesti ligipääsetav. Kui toitejuhe on vaja välja vahetada, pöörduge kohaliku teeninduskeskuse poole. Seadet on keelatud ühendada vooluvõrku pikendusjuhtme abil. Ohutusstandardid näevad ette, et seade peab olema maandatud. Tootja ei vastuta eelpoolt toodud ohutusmeetmete eiramisest tingitud kahjude eest.
Samuti peab ka ühendustes kasutatav keermega vahejätk vastama läbimõõdult komplekti kuuluva vooliku läbimõõdule.
Tähelepanu!
Meie seadmed on varustatud ohutusseadisega, mis takistab kasutatud vee tagasivoolu masinasse. Kui Teie valamu äravoolutoru on varustatud “tagasilöögiklapiga”, võib see takistada nõudepesumasina täielikku tühjendamist. Seetõttu on soovitav see eemaldada.
5
Seadme kirjeldus
1. Ülemise korvi tõkesti
2. Vee kareduse lüliti
3. Soolamahuti
4. Pesuvahendimahuti
5. Juhtpaneel
6. Andmeplaat
7. Loputusvahendimahuti
8. Filtrid
9. Alumine pihustitoru
10. Ülemine pihustitoru
11. Ülemine nõudekorv
12. Tööpind
Juhtpaneel
ON/OFF toitelüliti Luugi käepide Programmivalikunupud
Funktsiooninupud: lisaks valitud pesuprogrammile saab nende nuppude abil seadistada ka järgmiseid funktsioone:
- veepehmendusseadme reguleerimine
- loputusvahendi lisamise deaktiveerimine/aktiveerimine
Programmivalikunupud: nende nuppude abil saab valida pesuprogramme.
"Hilinenud käivituse" nupp: selle nupu abil on võimalik programmi käivitumist 3, 6 või 9 tundi edasi lükata.
Toite märgutuli
Funktsiooninupud
"3 in 1" nupp: Antud seade on varustatud 3 in 1 funktsiooniga, mis võimaldab kasutada "3 in 1" pesutablette. Nimetatud funktsiooni saab valida kõikide pesuprogrammide korral. Selle funktsiooni valimisel lülituvad loputusvahendi ja soola lisamine vastavatest mahutitest automaatselt välja, samuti lülituvad välja ka soola ja loputusvahendi märgutuled. Kui see funktsioon on valitud (vastava nupu märgutuli põleb) jääb see aktiveerituks ka järgmiste pesuprogrammide ajal. Funktsiooni deaktiveerimiseks vajutage sama nuppu (vastava nupu märgutuli kustub).
"3 in 1"
Märgutuled
nupp
"Hilinenud käivituse" nupp
6
Märgutulede: tähendused on järgmised:
süttib, kui sool on otsa lõppenud
süttib, kui loputusvahend on otsa lõppenud
Soola ja loputusvahendi märgutuled ei sütti kunagi pesuprogrammi töötamise ajal, isegi kui soola või loputusvahendit oleks vaja juurde lisada.
Programmifaaside märgutulede: tähendused on järgmised:
süttib pesu- ja loputusfaasi ajal süttib kuivatusfaasi ajal
süttib pesuprogrammi lõppedes. Tähistab ka järgmisi lisafunktsioone:
- veepehmendusseadme reguleerimine
- loputusvahendi lisamise deaktiveerimine/aktiveerimine
- seadme rikkest tingitud alarm.
Valitud programmi programmifaaside märgutuled hakkavad vilkuma kohe, kui pesuprogramm valitakse. Programmi käivitumisel programmifaaside märgutuled kustuvad, välja arvatud poolelioleva programmifaasi märgutuli, mis jääb põleb.
Enne esmakordset kasutamist
Enne nõudepesumasina esmakordset kasutamist:
1. Veenduge, et elektri- ja veeühendused on teostatud
vastavalt paigaldusjuhendile.
2. Eemaldage seadme seest kõik pakkematerjalid.
3. Seadistage veepehmendusseade.
4. Kallake soolamutisse 1 liiter vett ja seejärel täitke
mahuti soolaga.
5. Täitke loputusvahendimahuti.
Veepehmendusseadme seadistamine
Nõudepesumasin on varustatud veepehmendusseadmega, mis eraldab kraaniveest mineraalained ja soolad, kuna need võivad seadme tööd kahjulikult mõjutada. Mida suurem on soolade sisaldus vees, seda karedama veega on tegemist. Veekaredust mõõdetakse võrdväärsetel skaaladel, Saksa mõõtesüsteem, Prantsuse mõõtesüsteem ja mmol/l (millimooli liitri kohta). Veepehmendusseadet tuleb reguleerida vastavalt kohaliku veevõrguvee karedusele. Teavet kohaliku veevõrguvee kareduse kohta saate veevõrku haldavast ettevõttest.
Vee karedus
°dH
(Saksa
mõõtes
kaala)
°TH
(Prantsuse
mõõteskaala)
51 - 70 91 - 125 9,0 - 12,5 VI 2 aste 10 10 jah 43 - 50 76 - 90 7,6- 8,9 VI 2 aste 9 9 jah 37 - 42 65 - 75 6,5 - 7,5 VI 2 aste 8 8 jah 29 - 36 51 - 64 5,1 - 6,4 VI 2 aste 7 7 jah 23 - 28 40 - 50 4,0 - 5,0 VI 2 aste 6 6 jah 19 - 22 33 - 39 3,3 - 3,9 III 2 aste 5 5 jah 15 - 18 26 - 32 2,6 - 3,2 III 1 aste 4 4 jah 11 - 14 19 - 25 1,9 - 2,5 II 1 aste 3 3 jah
4 - 10 7 - 18 0,7 - 1,8 I/II 1 aste 2 2 jah
< 4 < 7 < 0,7 I 1 aste 1 1 ei
mmol/l
(millimooli liitri kohta,
rahvusvaheline vee
kareduse ühik)
Ala
Veepehmendusseade tuleb seadistada 2 viisil: käsitsi veepehmendusseadet reguleerides ja elektrooniliselt juhtpaneeli nuppude abil.
a) Käsitsi seadistamine
1. Avage nõudepesumasina uks.
2. Võtke alumine nõudekorv nõudepesumasinast
välja.
3. Keerake veekareduse lüliti asendisse 1 või 2 (vt
tabelist).
4. Asetage alumine nõudekorv tagasi oma kohale. Nõudepesumasina veepehmendusseade on tehases seatud asendisse 2.
Vee karedusastme
reguleerimine
käsitsi elektrooniliselt
Programmi
lõpu märgutule
vilgutuste arv
kasutamine
Soola
7
Loading...
+ 15 hidden pages