Xiaomi Mi Portable Electric Air User Manual

Xiaomi Portable Electric Air Compressor Mi
Přenosný elektrický vzduchový kompresor
Návod k obsluze
Prenosný elektrický vzduchový kompresor
Návod na obsluhu
Hordozható elektromos légkompresszor
Használati útmutató
Překlad původního návodu k používání
Az eredeti használati útmutató fordítása
DOVOZCE / DOVOZCA / IMPORTŐR
Wiy Trade s.r.o., Průmyslová 1472/11, 102 00 Praha 10, Česká republika
MI22184V01
www.xiaomi-czech.cz
CZ
SK
HU
Varování!
Pozorně si přečtěte všechny bezpečnostní pokyny a pokyny k obsluze. Nedodržení bezpečnostních pokynů může mít za ná sledek úraz elektrickým proudem, zkrat či požár. Návod k obsluze uložte na bezpečném místě pro budoucí použití.
Popis částí kompresoru
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Poznámka: Obrázky výrobku, jeho příslušenství i uživatelského rozhraní uvedené v tomto návodu jsou pouze ilustrativní.
14
13
12
11
CZ
Popis částí kompresoru
Koncovka typu Schrader
1
(automobilový ventilek)
3
Pouzdro vzduchové hadičky
5
Výstup pro vzduchovou hadičku
7
Tlačítko +
9
Tlačítko -
11
Nabíjecí konektor
13
Tlačítko Start/Stop
Příslušenství
2
Vysokotlaká hadička
Svítilna
4
Displej
6
Tlačítko zapnutí/vypnutí svítilny
8
Ukazatel nabití baterie
10
Tlačítko nastavení režimu
12
Ventilační otvory
14
CZ
Koncovka na galuskový ventilek x 1
Nabíjecí kabel x 1
Koncovka s jehlou x 1
Pouzdro x 1
Bezpečnostní upozornění
Provozní hlučnost kompresoru dosahuje 80 dB. Používejte vhodné ochran né pomůcky k ochraně vašeho sluchu. Kompresor i tlaková hadička se po chvíli provozu značně zahřívají. Nedotýkejte se zahřívajícíc h se částí , dříve než vy chladnou. Tento výrobek není hračka a nepatří do rukou dětem.
Použití
1. Ukazatel nabití baterie a nabíjení
Ukazatel nabití baterie
Ukazatel nabití baterie
Nabíjení
2. Zapnutí kompresoru
Vytáhněte tlakovou hadičku.
Tlačítko Start/Stop
Ukazatel nabití baterie signalizuje zbývající kapacitu baterie pomocí různých barev diody: Bílá: Více než 50% Oranžová: 20 - 50% Červená: Méně než 20%, připojte kompresor k nabíječce.
Před prvním použitím nechte baterii kompresoru zcela nabít. Připojte kompresor nabíjecím kabelem k certifikovanému USB adaptéru 5.0 V / 2.0 A. Nabíjení signalizuje ukazatel stavu baterie následovně: Bliká bílá: Nabíjení Bílá svítí: Plně nabito Poznámka: V průběhu nabíjení nelze kompresor používat.
Vytáhněte tlakovou hadičku z pouzdra, kompresor se automaticky zapne. Po 3 mi nutách nečinnosti se kompresor automaticky vypne. Pokud se kompresor automaticky vypne s vytaženou hadičkou, zapněte jej stisknutím a podržením tlačítka Start/Stop.
CZ
3. Připojení vysokotlaké hadičky a hubice
Ventilek typu Schrader (automobilový ventilek)
Typ ventilku
Pneumatiky automobilů, motocyklů, elektrokol
Koncovka
a většiny horských kol mají tento typ ventilku. Huštění: Pneumatiky s automobilovým ventil­kem je možno hustit ihned. Upuštění: Pomocí vhodné pomůcky stiskněte střed ventilku a upusťte tlak na požadovanou úroveň.
CZ
Koncovka na galuskový ventilek
Typ ventilku
Koncovka s jehlou
Typ ventilku
1
2
r
p
a
s
b
i
8
.
0
U silničních kol a některých horských kol jsou
Koncovka
používány galuskové ventilky. K jejich huštění je potřeba použít galuskovou koncovku. Huštění: Povolte zajišťovací kroužek ventilku, našroubujte na vzduchovou hadičku koncovku na galuskové ventilky, našroubujte na ventilek a začněte hustit. Po nahuštění dotáhněte zpět zajišťovací kroužek ventilku.
Upuštění: Povolte zajišťovací kroužek ventilku a lehce stlačte dřík ventilku směrem dolů.
K huštění basketbalových nebo fotbalových
Koncovka
míčů používejte vždy koncovku s jehlou. Huštění: Našroubujte koncovku s jehlou na základní koncovku, poté zasuňte jehlu do ventilku míče a začněte hustit. Upuštění: Samostatnou koncovku s jehlou nasaďte do ventilku míče a zlehka přitlačte. Takto upusťte tlak na požadovanou úroveň.
4. Měření tlaku
Aktuální tlak v pneumatice se zobrazí na displeji kompresoru automaticky po připojení vzduchové hadičky k ventilku.
5. Určení správného tlaku
Před huštěním si vždy ověřte doporučený tlak huštěné pneumatiky, aby nemohlo dojít k jejímu přehuštění a nebezpečí úrazu.
Pneumatiky
Míče
p
6
s
3
i
a
b
8
.
0
Doporučené tlaky nahuštění jsou vždy uvá-
/
2
děny na straně pláště všech typů pneumatik.
5
0
k
P
a
/
Doporučené tlaky nahuštění pneumatiky
2
.
5
b
automobilů jsou uváděny na štítku umístě-
a
r
ném v čele dveří řidiče. Podrobné informace k doporučeným tlakům nahuštění pneumatik a dovoleného zatížení naleznete v návodu k obsluze vašeho vozu.
Doporučené tlaky nahuštění fotbalových, basketbalových, volejbalových i dalších míčů je obvykle uvedeno poblíž ventilku míče.
1
2
r
p
s
i
CZ
Tabulka tlaků
Druh
Pláště pro skládací elektrokola Mi QICYCLE 45 - 50 psi
Jízdní kola
Motocykly
Automobily
Míče
Poznámka: Uvedené rozsahy tlaků jsou informativní. Vždy si zjistěte
výrobcem doporučenou hodnotu tlaku uvedenou přímo na plášti huštěné
pneumatiky nebo v dokumentaci či návodu k obsluze k danému výrobku.
(Informace uvedené výše jsou převzaté z laboratoře QiCYCLE)
Typ
Pláště jízdních kol 12", 14", 16" 30 - 50 psi
Pláště jízdních kol 20", 22", 24" 40 - 50 psi
Pláště pro elektrické koloběžky Mi 40 - 50 psi
Pláště horských kol 26", 27,5", 29" 45 - 65 psi
Dušové pláště pro silniční kola 700c 100 - 130 psi
Galuskové pláště pro silniční kola 700c 120 - 145 psi
Pláště pro koloběžky a silniční motocykly 1,8 - 3,0 psi
Automobilové pneumatiky
Basketbalové 7 - 9 psi
Fotbalové 8 - 16 psi
Volejbalové 4 - 5 psi
Fotbalové 12 - 14 psi
Doporučený
tlak
2,2 - 2,8 psi
CZ
6. Předvolby nastavení tlaku
Přepínání režimů
Stiskněte tlačítko Mode a zvolte jeden z režimů huštění uvedených níže. Před spuštěním huštění zvolte požadované jednotky tlaku. Stiskněte a podržte tlačítko Mode pro přepnutí mezi jednotkami psi a bar.
Manuální režim: Na tlak nastavený uživatelem (hodnota tlaku a jednotky budou uloženy) Nastavitelný rozsah: 3 - 150 psi
Režim pro jízdní kola: Výchozí nastavení 45 psi Nastavitelný rozsah: 30 - 65 psi
Režim pro motocykly: Výchozí nastavení 2,4 bar Nastavitelný rozsah: 1,8 - 3,0 bar
Režim pro osobní automobily: Výchozí nastavení 2,5 bar Nastavitelný rozsah: 1,8 - 3,5 bar
Režim pro míče: Výchozí nastavení 8 psi Nastavitelný rozsah: 4 - 16 psi
Úprava přednastaveného tlaku
Po zvolení požadovaného režimu můžete hodnotu tlaku upravit pomocí tlačítek + nebo -. Podržením tlačítka + nebo - aktuální hodnotu nastavíte.
Při úpravě přednastavené hodnoty tlaku bude dosažení požadované hodnoty signalizováno blikáním. Neblikající zobrazená hodnota znamená aktuální tlak.
Svítilna
Stiskem tohoto tlačítka zapnete svítilnu kompresoru. Svítilnu velmi oceníte při horších světelných podmínkách např. při nasazování hadičky na ventilek.
CZ
7. Huštění
Spuštění huštění
Huštění se spustí stiskem tlačítka Start/Stop. Při huštění je na displeji zobrazen aktuální tlak. Hlasitost kompresoru při huštění dosahuje 75-80 dB. Používejte vhodné ochranné pomůcky k ochraně vašeho sluchu. Kompresor i tlaková hadička se po chvíli provozu značně zahřívají. Vyvarujte se delšímu kontaktu hadičky s vaší pokožkou.
Ukončení huštění
Jakmile dojde při huštění k dosažení požadované hodnoty tlaku, kompresor se automaticky zastaví. Huštění lze rovněž zastavit manuálně jedním stiskem tlačítka Start/Stop.
Pozor
Pomocí tohoto kompresoru nelze v automatickém režimu hustit nafukovací balónky, plážové míče nebo plovací kruhy, protože minimální tlak kompresoru překračuje maximální hodnoty tlaku těchto pomůcek. K jejich huštění využívejte pouze manuální režim.
Informace o stavu baterie
Výdrž baterie kompresoru je přibližně 30 minut v plném zatížení při okolní teplotě 25°C. Při vyšší zátěži a nižší okolní teplotě může být výdrž baterie kratší.
8. Odpojení vzduchové hadičky
Vzduchová hadička se při huštění může velmi zahřát. Před odpojením hadičky od ventilku a uchopením koncovky si její teplotu nejdříve rychlým dotykem prověřte. Při odpojování hadičky od ventilku obvykle dojde k menšímu úniku vzduchu. Hadičku vždy od ventilku odpojujte rychle, aby nedošlo k poklesu tlaku v pneumatice.
9. Vypnutí kompresoru
Zasunutím vzduchové hadičky zpět do postranního pouzdra se kompresor vypne. Při zapnutém kompresoru stiskněte a podržte tlačítko Start/Stop. Po 3 minutách nečinnosti se kompresor automaticky vypne.
CZ
Bezpečnostní pokyny
• Obsluhovat kompresor mohou pouze osoby starší 16 let. Děti by měly být při používání kompresoru v bezpečné vzdálenosti.
• Součástí kompresoru je vestavěná lithiová baterie. Kompresor nesmí být nikdy vystaven přímému ohni ani nevhodně likvidován. Nevystavujte baterii kompresoru vysokým teplotám, např. na přímém slunci za sklem v uzavřeném automobilu. Při vystavení baterie vysokým teplotám, přímému mechanickému poškození nebo působení vody, může dojít k samovolnému vznícení a požáru nebo dokonce k explozi.
• Kompresor nesmí být uskladněn v teplotách pod -10 °C nebo přes 45°C. Vystavení kompresoru extrémně vysokým i nízkým teplotám sníží jeho životnost a způsobí poškození vestavěné baterie.
• Dlouhodobé nepoužívání kompresoru může negativně ovlivnit životnost baterie. Doporučujeme nabít baterie alespoň jedenkrát za 3 měsíce.
• Součástí kompresoru je vestavěný DC elektromotor, při jehož činnosti může docházet k jemnému jiskření. Z tohoto důvodu není vhodné používat kompresor v prostředí s nebezpečím požáru či exploze.
• Jakmile zaregistrujte, že je kompresor při provozu neobvykle hlučný nebo se začíná přehřívat, okamžitě jej vypněte.
• Vždy se ujistěte, zda jsou na kompresoru nastaveny správné jednotky tlaku, aby nemohlo dojít k přehuštění pneumatiky a jejímu roztržení tlakem. Převod jednotek tlaku: 1 bar = 14,5 psi, 1 bar = 100 kPa.
• Při provozu kompresor vždy sledujte a nikdy od něj neodcházejte, pokud není nastaven tlak automatického vypnutí. Může dojít k přehuštění pneumatiky.
• Používejte kompresor jen v čistém a suchém prostředí. Nasátí nečistot může způsobit poškození vlastního kompresoru. Kompresor není vodotěsný a nesmí být nikdy ponořen do vody nebo jiné kapaliny.
Údržba a servis
1. Pravidelné čištění, údržba, ostření a mazání je potřeba provádět jednou za 3 měsíce.
2. Servisní úkony může provádět výrobce nebo jeho smluvní servisní partner.
3. Seznam náhradních dílů dostupných pro uživatele: vysokotlaká hadička, koncovka na galuskové ventilky, koncovka s jehlou a nabíjecí kabel.
4. Speciální náhradní díly a pomůcky, které jsou dostupné pouze na vyžádání nikdy nerozebírejte sami.
CZ
Řešení problémů
Problém
Huštění je pomalé
Kompresor jde
zapnout, ale huštění
nelze spustit.
Přednastavený tlak nelze zvýšit
ani snížit.
Kompresor normálně pracuje, ale na displeji není zobrazena žádná
hodnota tlaku.
Po připojení vzduchové hadičky je kompresor již
vypnutý.
Po připojení vzduchové
hadičky uniká vzduch.
Barva ukazatele nabití
baterie je v průběhu
huštění jiná než v
pohotovostním režimu.
CZCZCZ
Řešení
1. Zkontrolujte, zda je baterie dostatečně nabitá.
2. Zkontrolujte netěsnosti vzduchové hadičky.
3. Zkontrolujte, zda jsou správně připojeny či nasazeny koncovky na obou koncích vzduchové hadičky.
4. Zkontrolujte, zda huštěná pneumatika neuchází.
1. Zkontrolujte, zda byla vytažena z pouzdra vzduchová hadička.
2. Zkontrolujte, zda je baterie dostatečně nabitá.
3. Zkontrolujte, zda požadovaná hodnota tlaku v pneumatice převyšuje přednastavenou hodnotu na kompresoru.
Zkontrolujte, zda je zvolen správný režim. Při režimu manuálního ovládání se na displeji nezobrazují žádné ikony. Můžete si nastavit požadovaný tlak v rozmezí 3 - 150 psi.
U nafukovacích balónků apod. je tlak natolik malý, že ho kompresor neregistruje.
Stiskněte a podržte tlačítko Start/Stop a spusťte kompresor znovu.
Zkontrolujte, zda je vzduchová hadička správně nasazena.
V porovnání s pohotovostním režimem se při huštění velmi rychle snižuje kapacita baterie, což je doprovázeno rychlou změnou barev ukazatele nabití baterie. To je v pořádku.
Specifikace
Název
Typ
Rozměry
Rozsah tlaku
Provozní teplota
Teplota pro uskladnění
Rozměry vzduchové
hadičky
Rozměry vzduchového
ventilu
Kapacita baterie
Provozní hluková
zátěž
Nabíjecí napětí
Nabíjecí konektor
Doba nabíjení
Přesnost senzoru
Přenosný elektrický vzduchový kompresor Mi
MJCQB02QJ
124 × 71 × 45.3 mm (kompresor bez hadičky)
0,2 - 10,3 bar / 3 - 150 psi
Nabíjení: 0 °C ~ 45 °C Vybíjení: -10 °C ~ 45 °C
C -10 ° ~ 45 °C
Délka vzduchové hadičky 180 mm (včetně koncovky)
Koncovka na automobilový ventilek: 11 × 20 mm Koncovka na galuskový ventilek: 11 × 15 mm
2000 mAh (14,8 Wh)
Méně než 80 dB ve vzdálenosti 1 m
5 V, 2 A
Micro USB
< 3 hodiny
± 2 psi
CZ
LpA = 72,8 dB (A)
K = 3,0 dB
LWA = 83,8 dB (A)
K = 3,0 dB
87 dB (A)
ah = 2,9 m/s²
K = 1,5 m/s²
CZ
Hluková zátěž a vibrace
Výsledek testu
Hodnoty hlukových emisí stanovené v souladu s normou EN 60745-1:
Hladina akustického tlaku
Odchylka
A-vážená hladina akustického výkonu
Odchylka
Deklarovaná hodnota A-vážené hladiny akustického výkonu (v souladu s EN 1012-1)
Hodnoty emisí vibrací stanovené v souladu s normou EN 60745-1:
Hodnota emisí vibrací
Odchylka
Následující informace:
• že deklarovaná celková hodnota vibrací byla měřena v souladu se standardní zkušební metodou a může být použita pro porovnání jednoho nástroje s druhým;
• že deklarovaná celková hodnota vibrací může být také použita při předběžném posouzení expozice.
Upozornění na skutečnost, že: emise vibrací během skutečného používání elektrického nářadí se mohou
lišit od deklarované celkové hodnoty v závislosti na způsobech použití nástro je; a potřeby stanovit bezpečnostní opatření na ochranu obsluhy, která jsou založena na odhadu expozice ve skutečných podmínkách používání (s přihlédnutím ke všem provozním režimům, jako jsou časy, kdy je nástroj vypnutý, kdy je v nečinnosti kromě času spouštění).
Bezpečnostní pokyny
1) Bezpečnost na pracovní ploše
a) Pracovní plocha musí být čistá a dobře osvětlená. Špatné osvětlení a nepořádek na pracovní ploše usnadňují vznik nehod. b) Nepoužívejte elektrické nářadí v prostředí s nebezpečím exploze, např. s výskytem hořlavých kapalin, plynů nebo prachu. Při provozu elektrického nářadí dochází k jiskření, díky kterému může dojít ke vznícení prachu nebo výparů. c) Při obsluze elektrického nářadí zajistěte, aby děti a ostatní přítomné osoby byly v bezpečné vzdálenosti. Rozptylování obsluhy může způsobit nehodu.
2) Bezpečnost při použití elektrického nářadí
a) Zástrčky elektrického nářadí musí být kompatibilní se zásuvkou. Nikdy zástrčku žádným způsobem nepřizpůsobujte. Nikdy nepoužívejte žádné adaptéry u nářadí s nutností uzemnění. Respektováním této zásady výrazně snižujete riziko úrazu elektrickým proudem. b) Předcházejte kontaktu těla s uzemněnými částmi či spotřebiči, jako jsou potrubí, radiátory, sporáky nebo chladničky. Při uzemnění lidského těla se zvyšuje riziko úrazu elektrickým proudem. c) Elektrické nářadí nesmí být vystaveno dešti nebo mokru. Přítomnost vody v elektrickém nářadí zvyšuje riziko úrazu elektrickým proudem. d) Přívodní kabel nikdy neupravujte. Nikdy přívodní kabel nepoužívejte k nošení či tahání nářadí ani k vytahování zástrčky ze zásuvky. Chraňte kabel před žárem, olejem, ostrými předměty a pohybujícími se částmi nářadí. Poškozený nebo zamotaný přívodní kabel vždy zvyšuje riziko úrazu elektrickým proudem. e) Při práci s elektrickým nářadím venku používejte prodlužovací kabel vhodný pro venkovní použití. Snížíte tak výrazně riziko úrazu elektrickým proudem. f) Pokud je použití elektrického nářadí ve vlhkém prostředí nevyhnutelné, použijte napájení chráněné proudovým chráničem. Připojení do zásuvky za proudových chráničem snižuje výrazně riziko vzniku úrazu elektrickým proudem.
3) Osobní bezpečnost
a) Vždy dávejte dobrý pozor a soustřeďte se na činnost, kterou právě s elektrickým nářadím vykonáváte, používejte zdravý rozum. Nepoužívejte
elektrické nářadí, pokud jste unaveni nebo pod vlivem drog, alkoholu nebo
CZ
léčiv. Chvilka nepozornosti při používání elektrického nářadí může mít za následek vážné zranění. b) Používejte pracovní ochranné pomůcky. Vždy používejte ochranu zraku. Vhodně použité pracovní ochranné pomůcky jako je respirátor, neklouzavá obuv, přilba nebo ochrana sluchu vždy snižují riziko vzniku úrazu. c) Předcházejte neúmyslnému spuštění. Před připojením k přívodu napájení nebo baterii, před zvedáním nebo přenášením nářadí vždy zkontrolujte, aby byl hlavní přepínač ve vypnuté poloze. Přenášení elektrického nářadí s prstem na spínači nebo zapojení do zásuvky při sepnutém spínači zvyšuje riziko vzniku úrazu. d) Před zapnutím nářadí vždy zkontrolujte, aby na něm nezůstaly žádné seřizovací nástroje
nebo klíče. Klíč nebo šroubovák ponechaný na otáčejících se částech může způsobit zranění. e) Nepřeceňujte své síly a zbytečně se nepřemáhejte. Noste vhodné pracovní boty a udržujte neustále svoji stabilitu. Tím dokážete udržet správný postoj a polohu při práci a vyvarujete se nebezpečným situacím. f) Noste vždy vhodný pracovní oděv. Nenoste volné oblečení ani šperky. Nepřibližujte se vlasy, oblečením ani rukavicemi k otáčejícím se částem. Volné pracovní oblečení, dlouhé šperky nebo dlouhé vlasy mohou být snadno rotujícími částmi stroje zachyceny. g) Je-li nářadí vybaveno odsáváním prachu a nečistot, vždy zkontrolujte jeho správnou funkci. Odsávání prachu snižuje riziko úrazů způsobených v důsledku vyšší prašnosti.
4) Používání a péče o elektrické nářadí
a) Na nářadí při práci nikdy příliš netlačte. Použijte vždy nejvhodnější nářadí pro danou práci. Správně použité nářadí bude pracovat nejlépe a nejbezpečněji při rychlosti či otáčkách, pro které bylo navrženo. b) Nikdy nepoužívejte nářadí, které má poškozený hlavní spínač. Každé elektrické nářadí, které má poškozený hlavní spínač je nebezpečné a musí být opraveno. c) Před prováděním jakýchkoli oprav, seřizováním nebo výměnou nástrojů či příslušenství a uskladněním je nutné odpojit nářadí od přívodu elektrického proudu. Tato preventivní opatření snižují riziko náhodného spuštění. d) Nečinné elektrické nářadí udržujte mimo dosah dětí i osob, které nejsou s jeho použitím náležitě seznámeny a proškoleny.
CZ
Elekt rické nářa dí v ruko u nekvalifikované obsluhy je nebezpečné. e) Údržba elektrického nářadí. Vždy zkontrolujte, zda jsou pohybující se části nářadí správně vyrovnané a dotažené, kontrolujte i jejich případné poškození, které může ovlivnit provoz stroje. Narazíte-li na závadu, nechte nářadí před dalším použitím opravit. Mnoho úrazů a nehod je způsobeno nesprávně udržovaným nářadím. f) Řezné nástroje udržujte ostré a čisté. Správně udržované a ošetřované řezné nástroje s ostrými břity se snáze obsluhují a nezasekávají. g) Používejte elektrické nářadí, jeho příslušenství a nástroje v souladu s těmito pokyny. Vždy berte v potaz aktuální podmínky na pracovišti a charakter prováděné práce. Použití elektrického nářadí k jinému účelu, než bylo navrženo a určeno, může vést k nebezpečným situacím.
5) Používání a péče o bateriové nářadí
a) K nabíjení používejte pouze nabíječku určenou výrobcem. Nabíječka vhodná pro jeden typ akumulátoru může při použitím s jiným akumulátorem představovat nebezpečí a riziko vzniku požáru. b) Používejte vždy doporučené baterie pro daný typ nářadí. Použití jiné než doporučené baterie může představovat riziko a vést ke zranění či požáru. c) Pokud není baterie aktuálně používána, skladujte ji mimo jiných kovových
předmětů, jako jsou např. kancelářské sponky, mince, klíče, šrouby a jiné drobné kovové předměty, které mohou způsobit zkratování baterie. Zkratování baterie může vést ke vzniku požáru. d) Při mechanickém porušení baterie může dojít k úniku elektrolytu, vyhněte se kontaktu s ním. Pokud k němu přesto dojde, opláchněte zasažené místo dostatkem vody. Při zasažení očí vyhledejte lékařskou pomoc. Při zasažení pokožky může dojít k podráždění nebo popálení.
6) Servis
a) V případě potřeby oprav nebo servisních úkonů se vždy obraťte na autorizovaného servisního partnera výrobce, který používá pouze originální náhradní díly. Tím zajistíte zachování maximální bezpečnosti elektrického nářadí.
CZ
Loading...
+ 36 hidden pages