WHIRLPOOL WHVS 90F LT A K Daily Reference Guide [pl]

Skrócona instrukcja obsługi
T1 T2 T3 T4 T5 T6 T7 T8 T9 T10 T11SL1 SL2
DZIĘKUJEMY ZA ZAKUP PRODUKTU WHIRLPOOL
W celu uzyskania kompleksowej pomocy prosimy zarejestrować urządzenie na stronie
www.whirlpool.eu/register
PIERWSZE UŻYCIE
PODŁĄCZENIE DO OTWORU WENTYLACYJNEGO (DLA WERSJI Z
ZASYSANIEM)
Należy podłączyć okap do otworów wentylacyjnych w ścianach przy pomocy rury odprowadzającej o średnicy równej średnicy otworu wentylacyjnego (ansza łącząca). Użycie rur i otworów wentylacyjnych o mniejszych rozmiarach spowoduje zmniejszenie wydajności zasysania i znaczny wzrost hałasu. Producent nie ponosi odpowiedzialności w tym zakresie.
! Używać możliwe najkrótszego przewodu. ! Używać przewodu o najmniejszej liczbie zagięć (maksymalny kąt zagięcia: 90°). ! Unikać radykalnych zmian przekroju przewodu. ! Producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności w przypadku
nieprzestrzegania powyższych norm.
FILTRUJĄCY CZY ZASYSAJĄCY?
! Twój okap kuchenny jest gotowy do użytku w wersji zasysającej.
Aby można było skorzystać z pochłaniacza, musi zostać zainstalowany specjalny ZESTAW DODATKÓW. Sprawdzić czy został dołączony ZESTAW AKCESORIÓW czy należy go kupić oddzielnie.
PL
Przed użyciem urządzenia należy uważnie przeczytać instrukcje bezpieczeństwa.
Uwaga: W niektórych przypadkach w okapie może zostać zainstalowany dodatkowy system filtrujący z węglem aktywnym. Informacje dotyczące przekształcania okapu z wersji zasysającej na wersję filtrującą zostały umieszczone w „Instrukcji bezpieczeństwa i instalacji”.
WERSJA ZASYSAJĄCA
W tym przypadku opary są usuwane na zewnątrz budynku za pomocą specjalnej rury, podłączonej do okapu za pomocą pierścienia, znajdującego się w jego górnej części.
Uwaga! Rurę odprowadzającą należy zakupić oddzielnie. Średnica rury odprowadzającej musi być równa średnicy pierścienia łączącego.
Uwaga! Jeśli okap jest wyposażony w ltr na bazie węgla akty wnego, musi on zostać usunięty.
WERSJA Z FILTREM
Zasysane powietrze zostaje odtłuszczone i pozbawiane zapachu, a następnie ponownie wprowadzone do pomieszczenia. W celu skorzystania z tej wersji okapu należy zainstalować system dodatkowego ltrowania na bazie węgla aktywnego.
PANEL STEROWANIA
T1. WŁ./WYŁ. OŚWIETLENIE
Nacisnąć, aby włączyć lub wyłączyć oświetlenie piekarnika.
T2. WŁ./WYŁ. OŚWIETLENIE PŁYTY GRZEWCZEJ – WYBÓR TEMPERATURY BARWOWEJ
Nacisnąć, aby włączyć lub wyłączyć oświetlenie płyty grzewczej:
Aby ustawić intensywność światła, należy przesunąć palcem po pasku LED
SL1 w prawo lub w lewo, przy włączonym oświetleniu.
Ponownie nacisnąć (i przy trzymać), by ustawić temperaturę barwową oświetlenia:
Aby ustawić odcień światła (cieplejszy lub chłodniejszy), przesunąć palcem
po pasku LED SL1 w prawo lub w lewo.
Jeśli w ciągu pięciu sekund kolor nie zostanie zmieniony, SL1 będzie migać w wybranym ustawieniu koloru i będzie słychać sygnał dźwiękowy, informujący o zapisaniu tej konguracji przez system.
Uwaga: Oświetlenie włączy się z oświetleniem o intensywności ustawionej ostatnio przed jego wyłączeniem.
T3. FUNKCJA „TRYB ZEN”
Nacisnąć, by włączyć lub wyłączyć tryb zasysanie „ZEN”. Ta funkcja umożliwia uruchamianie prędkości ekstrakcji przy zachowaniu doskonałej równowagi między niskim poziomem głośności, a wydajnością działania.
T4. WŁĄCZANIE/ W YŁĄCZANIE SILNIKA
Nacisnąć, aby włączyć lub wyłączyć silnik zasysania:
Aby zwiększyć lub zmniejszyć prędkość (moc) zasysania, należy przy
włączonym silniku, przesunąć palcem po pasku LED SL2 w prawo lub lewo.
T1. Oświetlenie WŁ. / WYŁ. T2. Oświetlenie płyty grzewczej WŁ./ / WYŁ. –
Wybór temperatury barwowej
T3. Funkcja „Tryb ZEN” T4. Silnik WŁ. / WYŁ. T5. Funkcja „EKSTRA MOC 1” T6. Funkcja „EKSTRA MOC 2” T7. Funkcja automatyczna „COOK SENSE" T8. Wskaźnik nasycenia ltra T9. Tryb pracy „Daily air sense" WŁ. / WYŁ. T10. Tryb pracy „Intensive air sense" WŁ. / WYŁ. T11. „Funkcja antykondensacyjna” WŁ. / WYŁ.
T5. FUNKCJA „EKSTRA MOC 1”
Przy włączonym silniku zasysania, wcisnąć T5, by uruchomić prędkość (moc) intensywnego zasysania „EKSTRA MOC 1” (z systemem sterowania czasowego).
Uwaga: Po upływie pięciu minut okap powróci do pracy z poprzednio ustawioną prędkością.
T6. FUNKCJA „EKSTRA MOC 2”
Przy włączonym silniku zasysania, wcisnąć T6, by uruchomić prędkość (moc) intensywnego zasysania „EKSTRA MOC 2” (z systemem sterowania czasowego).
Uwaga: Po upływie pięciu minut okap powróci do pracy z poprzednio ustawioną prędkością.
T7. FUNKCJA AUTOMATYCZNA „COOK SENSE"
Jeśli czujnik okapu wykryje, że warunki otoczenia tego wymagają, prędkość zasysania (moc) okapu automatycznie wzrośnie do poziomu
1. Jeśli warunki otoczenia nie zmienią się, a okap działa już z prędkością (mocą) zasysania 1, okap wyłączy się po upływie pięciu minut.
Uwaga: Aby zyskać pewność, że funkcja ta jest używana prawidłowo, należy w pierwszej kolejności skonfigurować parametry dla trybu automatycznego, tak jak to opisano w odpowiednim rozdziale.
Uwaga: W przypadku zastosowania trybu automatycznego, przy każdej zmianie funkcji wpływających na prędkość, funkcja autowentylacji wyłączy się.
T8. WSKAŹNIK NASYCENIA FILTRA
W regularnych odstępach czasu okap sygnalizuje konieczność konserwacji ltra.
Uwaga: Wskaźniki będą działać wyłącznie przy włączonym okapie.
Podświetlony przycisk T8: Wymagana konserwacja ltra przeciwtłuszczowego. Migający przycisk T8: Wymagana konserwacja ltra z węglem aktywnym.
Resetowanie wskaźników nasycenia ltra:
Uwaga: Ta operacja musi być wykonana przy wyłączonym okapie.
Nacisnąć i przytrzymać przycisk T8. Uruchamianie wskaźnika nasycenia ltru z węglem aktywnym
Uwaga: Tę czynność należy wykonywać przy wyłączonym silniku zasysania.
Ten wskaźnik jest zwykle wyłączony– aby włączyć tę funkcję, nacisnąć i przytrzymać równocześnie przyciski T1 i T9: Przyciski zaświecą się, sygnalizując, że funkcja została włączona. Aby wyłączyć tę funkcję, należy ponownie nacisnąć i przytrzymać te same przyciski (T1 i T9): Przyciski będą przez krótki czas migać, a następnie przestaną świecić, sygnalizując, że funkcja została wyłączona.
T9. TRYB PRACY „DAILY AIR SENSE" WŁ./WYŁ.
Jeśli czujnik okapu wykryje, że warunki otoczenia tego wymagają, prędkość zasysania (moc) okapu automatycznie wzrośnie do poziomu 1. Jeśli prędkość zasysania nie zmieni się pod wpływem wykrytych warunków otoczenia, okap wyłączy się po upł ywie dwóch godzin. Niezależnie od wybranego trybu pracy, okap w każdym przypadku w yłączy się po upływie pięciu godzin użytkowania.
Uwaga: Aby zyskać pewność, że funkcja ta jest używana prawidłowo, należy w pierwszej kolejności skonfigurować parametry dla trybu automatycznego, tak jak to opisano w odpowiednim rozdziale.
T10. TRYB PRACY„INTENSIVE AIR SENSE" WŁ./WYŁ.
Jeśli czujnik okapu wykryje, że warunki otoczenia tego wymagają, prędkość zasysania (moc) okapu automatycznie wzrośnie do poziomu 5. Jeśli prędkość zasysania nie zmieni się pod wpływem wykrytych warunków otoczenia, okap wyłączy się po upł ywie dwóch godzin. Niezależnie od wybranego trybu pracy, okap w każdym przypadku w yłączy się po upływie pięciu godzin użytkowania.
Uwaga: Aby zyskać pewność, że funkcja ta jest używana prawidłowo, należy w pierwszej kolejności skonfigurować parametry dla trybu automatycznego, tak jak to opisano w odpowiednim rozdziale.
T11. „FUNKCJA ANTYKONDENSACYJNA” WŁ./WYŁ. Funkcja antykondensacyjna zapobiega kondensacji pary wodnej na
powierzchni urządzenia. Uruchamiać w razie potrzeby. Włączanie/wyłączanie „Funkcji antykondensacyjnej”: Aby włączyć lub wyłączyć tę funkcję, należy przy uruchomionym silniku wcisnąć przycisk T11.
Uwaga: Okap zapamięta ustawienia zastosowane przed jego wyłączeniem i użyje ich przy następnym uruchomieniu.
Uwaga: Nawet, jeśli funkcja ta nie będzie nigdy uruchamiana, należy przeprowadzać okresową konserwację tacy skroplin, tak jak pokazano to w rozdziale „Konserwacja – Czyszczenie – Konserwacja tacy skroplin”.
KONFIGURACJA PARAMETRÓW TRYBU AUTOMATYCZNEGO
Aby upewnić się, że tryb automatyczny jest stosowany prawidłowo, należy skalibrować okap i wybrać rodzaj płyty grzewczej (patrz niżej).
Kalibrowanie okapu
Uwaga: Operację tę należy wykonywać przy urządzeniu w trybie gotowości, np. minutę po wyłączeniu silnika.
Nacisnąć i przytrzymać przez pięć sekund przycisk T4. Prędkość (moc) zasysania 1 zostanie uruchomiona, a przycisk T4 zaświeci się, sygnalizując rozpoczęcie kalibracji okapu (proces ten potrwa około 15 minut).
Uwaga: Aby zakończyć proces kalibracji, nacisnąć i przytrzymać przez pięć sekund przycisk T4. Kalibracja zostanie wówczas unieważniona i będzie trzeba ją powtórzyć.
Uwaga: Kalibracja zostanie przeprowadzona automatycznie po pierwszym podłączeniu produktu do źródła zasilania. Będzie migać przycisk T4. Odczekać 15 minut do zakończenia procesu kalibracji.
Wybór rodzaju pł yty grzewczej
Uwaga: Operację tę należy wykonywać przy urządzeniu w trybie gotowości, np. minutę po wyłączeniu silnika.
Nacisnąć i przytrzymać przez pięć sekund przyciski T9 i T10 . Zaświecą się przyciski T9 i T10. W przypadku płyty grzewczej zasilanej gazem, nacisnąć przycisk T9 – przycisk będzie migać, sygnalizując wybór. W przypadku płyty grzewczej zasilanej energią elektryczną, nacisnąć przycisk T10 – przycisk będzie migać, sygnalizując wybór. Po naciśnięciu przycisk będzie migał przez trzy sekundy, informując o zapisaniu wyboru.
PARAMETRY TECHNICZNE
Wysokość (cm) Szerokość (cm) Głębokość (cm) Średnica przewodu
105 -148.6 89.8 36.9 15 - 12.5 - 12
odprowadzającego (cm)
CZYSZCZENIE I KONSERWACJA
CZYSZCZENIE
Nie należy stosować urządzeń czyszczących parą.
Odłączyć urządzenie od zasilania.
Ważne: Nie należy stosować żrących ani ściernych detergentów. Jeśli urządzenie zostanie przypadkowo narażone na działanie tego typu produktów, należy natychmiast oczyścić je przy użyciu wilgotnej ściereczki. Nie używać alkoholu.
Powierzchnie należy czyścić wilgotną ściereczką. Jeśli powierzchnie urządzenia są silnie zabrudzone, do wody należy dodać kilka kropel płynu do mycia naczyń. Wytrzeć do sucha ściereczką.
Ważne: Nie stosować gąbek ściernych, metalowych myjek ani skrobaków. W miarę upływu czasu może to doprowadzić do zniszczenia emaliowanych powierzchni.
Stosować detergenty przeznaczone do czyszczenia urządzenia i przestrzegać instrukcji producenta.
Ważne: Aby usunąć olej i resztki tłuszczu, należy czyścić ltry przynajmniej raz w miesiącu.
KONSERWACJA FILTRÓW TŁUSZCZOWYCH
Należy go czyścić przynajmniej raz w miesiącu (lub gdy system sygnalizacji nasycenia ltra – jeśli znajduje się w posiadanym modelu – wskazuje taką potrzebę) za pomocą nieagresywnego środka, ręcznie lub
w zmywarce w niskiej temperaturze i w krótkim cyklu mycia. Jeśli ltr jest czyszczony w zmywarce, może ulec lekkiemu przebarwieniu, co jednak nie wpływa na jego zdolność ltrowania. Otworzyć panel wyciągu (odwracając go ku górze).
Uwaga: Nie ma potrzeby zdejmowania panelu.
Pociągnąć za uchwyt, aby wyjąć ltr. Aby ponownie zamontować ltr, po jego umyciu i pozostawieniu go do wyschnięcia, należy w odwrotnej kolejności wykonać wymienione wyżej działania.
Loading...
+ 1 hidden pages