WHIRLPOOL BSF 9152 OX Use & Care [lt]

Sveikatos ir saugos, naudojimo ir priežiūros
bei įrengimo vadovas
www.whirlpool.eu/register
LIETUVIŲ ............................................................3
2
SVEIKATOS IR SAUGOS, NAUDOJIMO IR PRIEŽIŪROS bei ĮRENGIMO VADOVAI
DĖKOJAME, KAD ĮSIGIJOTE „WHIRLPOOL“ GAMINĮ.
Kad galėtumėte tinkamai pasinaudoti pagalba, užregistruokite savo prietaisą svetainėje www.whirlpool.eu/register
Rodyklė
Sveikatos ir saugos vadovas
SAUGOS INSTRUKCIJOS ..............................................................................4
APLINKOS APSAUGA .................................................................................6
LT
ATITIKTIES DEKLARACIJA .............................................................................6
Naudojimo ir priežiūros vadovas
GAMINIO APRAŠYMAS ..............................................................................7
PRIETAISAS ...........................................................................................7
GAMINIO APRAŠYMAS. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7
VALDYMO SKYDELIS ..................................................................................7
DURELĖS .............................................................................................8
ŠALDYTUVO ŠVIESA ..................................................................................8
LENTYNOS ...........................................................................................8
„NOFROST“ ŠALDYTUVO SKYRIUS ....................................................................8
ŠALDIKLIO SKYRIAUS ATITIRPINIMAS .................................................................9
PRIEDAI ..............................................................................................9
KAIP NAUDOTIS PRIETAISU ........................................................................10
NAUDOJIMAS PIRMĄ KARTĄ .........................................................................10
ĮRENGIMAS ..........................................................................................10
KASDIENIS NAUDOJIMAS ............................................................................11
FUNKCIJOS ..........................................................................................11
MAISTO LAIKYMO PATARIMAI ........................................................................13
REKOMENDACIJOS, KAIP ELGTIS, JEI PRIETAISAS NENAUDOJAMAS ...................................17
VALYMAS IR PRIEŽIŪRA ............................................................................18
TRIKČIŲ ŠALINIMAS IR PASLAUGŲ PO PARDAVIMO TARNYBA ....................................19
VEIKIMO GARSAI ....................................................................................19
GEDIMŲ ŠALINIMO VADOVAS .......................................................................20
TECHNINĖ PRIEŽIŪRA PO PARDAVIMO ...............................................................22
Įrengimo vadovas ...................................................................................23
3

Sveikatos ir saugos vadovas

SAUGOS INSTRUKCIJOS

PERSKAITYKITE IR LAIKYKITĖS
Prieš pradėdami naudotis prietaisu, atidžiai perskaitykite šias saugos instrukcijas. Saugokite šias instrukcijas, kad galėtumėte pasižiūrėti ateityje, ir visada turėtumėte šalia. Šiame vadove ir ant prietaiso pateikti svarbūs saugos perspėjimai, kuriuos būtina perskaityti ir visada laikytis. Gamintojas neprisiima atsakomybės, jei nėra laikomasi šių saugos instrukcijų, prietaisas naudojamas netinkamai arba neteisingai nustatomi valdymo įtaisai.
ĮSPĖJIMAI DĖL SAUGOS
Maži vaikai (0–3 metų) ir vyresni vaikai (3–8 metų) turi būti saugiu atstumu nuo prietaiso, nebent visą laiką yra prižiūrimi. Šį prietaisą gali naudoti vaikai nuo 8 metų ir vyresni bei asmenys, turintys psichinį, jutiminį ar protinį neįgalumą arba tie, kuriems trūksta patirties arba žinių, jeigu jie yra prižiūrimi ir instruktuojami apie saugų prietaiso naudojimą ir supranta su tuo susijusius pavojus. Neleiskite vaikams žaisti su prietaisu. Neprižiūrimi vaikai neturėtų valyti ir prižiūrėti prietaiso.
LEISTINAS NAUDOJIMAS
Šis prietaisas skirtas naudoti tik buityje, bet ne profesionaliam naudojimui. Nenaudokite prietaiso lauke. Nelaikykite sprogiųjų ar degiųjų medžiagų, pvz., aerozolių, prie prietaiso ir nenaudokite benzino ar kitų degiųjų medžiagų šalia jo: prietaisą atsitiktinai įjungus, gali kilti gaisras. PERSPĖJIMAS Prietaisas nėra pritaikytas valdyti naudojant išorinį laikmatį arba atskirą nuotolinio valdymo sistemą. Šis prietaisas skirtas naudoti namų ūkyje ir panašiose patalpose, pavyzdžiui:
- parduotuvių, biurų ir kitų įstaigų darbuotojų virtuvėse;
- ūkių gyvenamosiose patalpose, viešbučiuose, moteliuose ir kitose gyvenamosiose patalpose; – nakvynės vietose, kur patiekiami pusryčiai (angl. „Bed and Breakfast“); – maitinimo ir panašiose ne mažmeninei prekybai skirtose patalpose. Šio prietaiso viduje įtaisyta lemputė naudojama tik buitiniuose prietaisuose; ji netinka namų patalpoms apšviesti (EB reglamentas 244/2009). Prietaisas skirtas naudoti vietose, kur temperatūra atitinka šių diapazonų ribas pagal duomenų lentelėje nurodytą klimato tipą. Jei prietaisą ilgą laiką veikia temperatūra už nurodyto diapazono ribų, prietaisas gali pradėti blogai veikti. Klimato klasė, aplinkos temp. (°C) SN nuo 10 iki 32 N nuo 16 iki 32 ST nuo 16 iki 38 T nuo 16 iki 43 Šiame prietaise nėra CFC. Šaltnešio kontūre naudojamo šaldymo skysčio sudėtyje yra R600a (HC). Prietaisai su izobutanu (R600a): izobutanas yra gamtinės dujos, nekenkiančios aplinkai, bet yra degios. Todėl užtikrinkite, kad šaltnešio kontūro vamzdžiai nebūtų pažeisti. Ištuštindami šaltnešio grandinę būkite ypač atsargūs, jei pažeisti vamzdžiai. ĮSPĖJIMAS Nepažeiskite prietaiso šaltnešio kontūro vamzdžių. ĮSPĖJIMAS Neuždenkite prietaiso vėdinimo angų. ĮSPĖJIMAS Naudokite tik gamintojo rekomenduojamas mechanines, elektrines ar chemines priemones atitirpinimui paspartinti. ĮSPĖJIMAS Prietaiso skyriuose nenaudokite ir nedėkite
elektrinių prietaisų, nebent juos rekomenduotų gamintojas. ĮSPĖJIMAS Ledų ir (arba) vandens automatai, tiesiogiai nesujungti su vandens tiekimu, turėtų būti pripildyti tik geriamo vandens. ĮSPĖJIMAS Ledų ir (arba) vandens automatai turi būti prijungti prie vandens linijos, per kurią tiekiamas tik geriamasis vanduo, o vandens slėgis yra nuo 0,17 iki 0,81 MPa (1,7 ir 8,1 bar). Nenurykite ledų pakuočių (yra kai kuriuose modeliuose) turinio (nenuodingas). Nevalgykite ledų kubelių ar kitų ledų formų iškart išėmę jas iš šaldymo kameros, nes jie gali sukelti šalčio nudegimus. Filtras, esantis po ventiliatoriaus gaubtu, veikiant šaldytuvui visuomet turi būti vietoje. Šaldymo kameroje nelaikykite stiklinių talpų su skysčiais, nes jos gali skilti. Neužstatykite ventiliatoriaus (jei yra) maisto produktais. Įdėję maistą patikrinkite, ar tinkamai uždarėte skyriaus duris, ypač šaldymo kameros. Pažeisti tarpikliai turėtų būti pakeisti kiek įmanoma greičiau. Šaldytuvą naudokite tik šviežiam maistui laikyti, o šaldymo kamera skirta tik šaldytam maistui laikyti, šviežiam maistui šaldyti ir ledo kubeliams daryti. Nedėkite nesuvynioto maisto tiesiai ant vidinių šaldytuvo ar šaldymo kameros paviršių. Prietaisai gali turėti specialius skyrius (šviežio maisto skyrių, nulio laipsnių dėžę...). Jeigu kitaip nenurodyta specialiame prietaiso lankstinuke, juos galima pašalinti, išlaikant tas pačias funkcijas. C pentanas naudojamas kaip porodaris izoliacinėse putose; tai yra degios dujos.
ĮRENGIMAS
Įrengimo ir remonto darbus turi atlikti kvalifikuotas
4
LT
technikas; jis privalo vadovautis gamintojo instrukcijomis ir vietinėmis saugos taisyklėmis. Prietaisą remontuoti ar jo dalis keisti galima tik tuo atveju, jei tai nurodyta naudotojo vadove. Vaikams neleidžiama atlikti montavimo darbų. Neprileiskite vaikų prie prietaiso, kol vyksta montavimo darbai. Prietaiso montavimo metu ir baigus, pakuotės medžiagas (plastikinius maišelius, polistireną ir kt.) laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje. Prietaisą perkelti ir įrengti turi du ar daugiau žmonių. Mūvėkite apsaugines pirštines, kai išpakuojate ir montuojate prietaisą. Perkeldami prietaisą būkite atsargūs, kad nepažeistumėte grindų (pvz., parketo). Įrengtas prietaisas turi stovėti lygiai ant grindų, kurios turi būti pakankamai tvirtos, kad išlaikytų prietaiso svorį. Įrengimo vieta turi būti pakankamai erdvi ir tikti prietaiso paskirčiai. Išpakavę prietaisą, patikrinkite, ar jis nebuvo pažeistas transportuojant. Jei kyla problemų, kreipkitės į prekybos atstovą arba artimiausią techninės priežiūros centrą. Prieš vykdant bet kokius įrengimo darbus, prietaisą būtina išjungti iš elektros tinklo. Pasirūpinkite, kad įrengiant prietaisas nepažeistų maitinimo kabelio. Siekiant užtikrinti tinkamą vėdinimą, prietaiso šonuose ir viršuje reikia palikti tarpą. Atstumas nuo galinės prietaiso sienelės iki sienos turi būti bent 50 mm. Jei šis atstumas bus mažesnis, padidės prietaiso energijos sąnaudos. Prietaisą įjungti galima tik baigus įrengimo darbus. Prieš įjungdami prietaisą, palaukite dvi valandas – taip užtikrinsite, kad šaltnešio grandinė bus optimalios būklės.
Užtikrinkite, kad prietaisas nestovėtų šalia šilumos šaltinio.
SU ELEKTRA SUSIJĘ ĮSPĖJIMAI
Tam, kad įrengimas atitiktų galiojančius saugos reikalavimus, būtina naudoti visų polių atjungimo jungiklį, kuriame tarpas tarp kontaktų negali būti mažesnis nei 3 mm, o prietaisas turi būti įžemintas. Jei prietaiso maitinimo laido kištukas nesutampa su jūsų namuose įrengtu kištukiniu lizdu, kreipkitės į kvalifikuotą techniką. Maitinimo laidas turi būti pakankamai ilgas, kad įstačius į korpusą, jo ilgio pakaktų norint įjungti į elektros lizdą. Netempkite prietaiso maitinimo laido. Jei maitinimo laidas pažeistas, pakeiskite jį identišku nauju laidu. Maitinimo laidą pakeisti turi tik kvalifikuotas specialistas, vadovaudamasis gamintojo instrukcijomis ir galiojančiais saugos nurodymais. Kreipkitės į įgaliotą techninės priežiūros centrą. Jei prietaise yra laidas su kištuku, tačiau jis netinka turimam kištukiniam lizdui, kreipkitės į kvalifikuotą techniką. Nenaudokite ilginamųjų laidų, tinklo lizdo skirstytuvų ir adapterių. Prietaiso nenaudokite: jei pažeistas elektros laidas arba kištukas, jei prietaisas veikia netinkamai arba jei jis buvo pažeistas arba numestas. Laidą laikykite atokiai nuo karštų paviršių. Prietaisą įrengus, jo elektros komponentai turi būti nepasiekiami naudotojui. Prietaiso nelieskite jokia drėgna kūno dalimi, jo nenaudokite būdami basi.
VALYMAS IR PRIEŽIŪRA
Valant ar atliekant techninę priežiūrą būtina mūvėti apsaugines pirštines.
Prieš vykdant bet kokius techninės priežiūros darbus, prietaisą būtina išjungti iš elektros tinklo. Niekada nenaudokite valymo garais įrangos. Plastikinių dalių, vidinių ir durelių tarpiklių valymui nenaudokite abrazyvių ar grubių valymo priemonių, pvz., langų valiklių, šveičiamųjų valymo priemonių, degių skysčių, valymo vaško, koncentruotų valiklių, baliklių ir valiklių, kurių sudėtyje yra naftos. Nenaudokite popierinių rankšluosčių, šveistukų ar kitų šiurkščių valymo priemonių.
5

APLINKOS APSAUGA

PAKAVIMO MEDŽIAGų IšMETIMAS
Pakavimo medžiagos yra 100 % perdirbamos ir pažymėtos perdirbimo simboliu. Todėl įvairias pakuotės medžiagas reikia išmesti labai atsakingai ir griežtai laikantis vietos institucijų reglamentų, reguliuojančių atliekų išmetimą.
KAIP IšMESTI bUITIES PRIETAISUS
Išmesdami prietaisą pasirūpinkite, kad jis būtų nebenaudojamas – nupjaukite maitinimo laidą ir išimkite dureles bei lentynas (jei yra), kad vaikai negalėtų lengvai patekti į vidų ir užstrigti ten. Šis prietaisas pagamintas naudojant perdirbamas naudojamas medžiagas. Prietaisą išmeskite paisydami vietos atliekų išmetimo reglamentų. Dėl išsamesnės informacijos apie buities elektros prietaisų apdorojimą, utilizavimą ir perdirbimą, kreipkitės į kompetentingą vietos instituciją, buities atliekų surinkimo tarnybą arba parduotuvę, kurioje pirkote prietaisą. Šis prietaisas paženklintas pagal Europos direktyvos 2012/19/EB dėl
arba pakartotinai
elektros ir elektronikos įrangos atliekų (EEĮA) reikalavimus. Tinkamai utilizuodami šį gaminį padėsite išvengti neigiamo poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai, kurį gali sukelti netinkamas šio gaminio atliekų tvarkymas. Ant prietaiso arba pridedamų
dokumentų esantis simbolis nurodo, kad su šiuo prietaisu negalima elgtis kaip su buitinėmis šiukšlėmis. Jį reikia atiduoti į atitinkamą surinkimo skyrių, kad elektros ir elektronikos įranga būtų perdirbta.
ENERGIJOS TAUPYMO PATARIMAI
Prietaisą įrenkite sausoje, gerai vėdinamoje patalpoje toli nuo bet kokio šilumos šaltinio (pvz., radiatoriaus, viryklės ir t. t.), taip pat tokioje vietoje, kur nepatenka tiesioginiai saulės spinduliai. Jei reikia, naudokite izoliacinę plokštę. Kad būtų garantuota pakankama ventiliacija, vadovaukitės įrengimo instrukcijomis. Nepakankama ventiliacija prietaiso galinėje dalyje padidina energijos suvartojimą ir sumažina šaldymo efektyvumą.
Vidinę prietaiso temperatūrą gali veikti aplinkos temperatūra, dažnas durelių atidarinėjimas, o taip pat ir prietaiso vieta. Nustatinėdami temperatūrą turėtumėte atsižvelgti į šiuos veiksnius. Kuo rečiau atidarinėkite duris. Atitirpindami užšalusį maistą, laikykite jį šaldytuve. Žema šaldytų produktų temperatūra atšaldo šaldytuve esantį maistą. Prieš dėdami į šaldytuvą šiltus gėrimus ar maistą, leiskite jiems atvėsti. Šaldytuvo lentynėlių išdėstymas neturi jokios įtakos efektyviam energijos suvartojimui. Maistas ant lentynėlių turėtų būti dedamas taip, kad būtų užtikrinta tinkama oro cirkuliacija (maistas neturėtų liestis, tarp maisto produktų ir galinės sienos turi būti išlaikytas atstumas). Galite padidinti šaldyto maisto laikymo erdvę išėmę krepšius ir, jei yra, „Stop Frost“ lentyną, išlaikydami tokį pat energijos suvartojimą. Aukštos energijos klasės prietaisai turi didelio efektyvumo variklius, kurie veikia ilgiau, bet suvartoja mažiau elektros energijos. Nesijaudinkite, jei variklis toliau veikia ilgesnį laiką.

ATITIKTIES DEKLARACIJA

Šis prietaisas sukurtas, pagamintas ir platinamas pagal Europos Sąjungos direktyvų reikalavimus: LVD 2014/35/ES, EMC 2014/30/ES ir RoHS 2011/65/ES.
6
Šis prietaisas sukurtas, pagamintas ir platinamas pagal ekologinio projektavimo ir energijos suvartojimo ženklinimo EB direktyvų reikalavimus: 2009/125/EB ir 2010/30/ EB.
Naudojimo ir priežiūros vadovas

GAMINIO APRAŠYMAS

PRIETAISAS

GAMINIO APRAŠYMAS

1
2
5
6
7
8
9
10
17
18
19
21
22
3 4
20
12
13
14
15
11
16
LT
Šaldytuvo skyrius
1. Elektroninio valdymo skydelis /
lempučių blokas
2. Lentynos
3. Butelių lentynėlė
4. Sūrio dėžė su dangčiu
5. Jutiklio dangtelis
6. Vėsinimo skyrius (geriausiai
tinka mėsai ir žuviai)
7. Duomenų plokštelė su
komerciniu pavadinimu
8. Vaisių ir daržovių skyrius
9. Šaldytuvo stalčiaus skirtukas
10. Durelių atidarymo krypties
keitimo komplektas
11. Dėklai durelėse
12. Kiaušinių dėklas
13. Pusinė smulkių produktų
lentynėlė
14. Butelių skirtukas
15. Butelių lentyna
16. Dangčio tarpiklis
Šaldiklio skyrius
16. Durelių sandarikliai
17. „Stop frost“ priedas
18. Šaldiklio stalčiai
19. Lentynos
20. Šaldiklio stalčiaus skirtukas
21. Šalčiausia zona (apatiniame
stalčiuje) geriausiai tinka šviežiam maistui užšaldyti
22. Ledukų padėklas

VALDYMO SKYDELIS

1
1. LED indikatoriai (rodo šiuo metu
nustatytą temperatūrą arba įjungtą „Fast Cooling“ funkciją)
2. GREITOJO ATŠALDYMO /
temperatūros mygtukas
2
7

DURELĖS

DURELIŲ ATIDARYMO KRYPTIES KEITIMO GALIMYBĖ Pastaba. Galima pakeisti durelių atidarymo kryptį.
Jei šią procedūrą atlieka techninės priežiūros po pardavimo tarnyba, garantija netaikoma. Durelių atidarymo kryptį rekomenduojama keisti dviese. Vadovaukitės nurodymais įrengimo vadove.
ŠALDYTUVO
ŠVIESA
Apšvietimo sistemai šaldytuvo viduje naudojamos LED lemputės, kuriomis užtikrinamas geresnis apšvietimas bei labai mažos energijos sąnaudos. Jei LED apšvietimo sistema neveikia, kreipkitės į techninės priežiūros tarnybą, kad ją suremontuotų.
Svarbu. Šaldytuvo skyriaus apšvietimas įjungiamas, kai atidaromos šaldytuvo durelės. Jei dureles atviras paliksite ilgiau nei 8 min., apšvietimas savaime išsijungs.

LENTYNOS

Visas lentynas, durelių lentynas ir stalčius galima išimti.
„NO-FROST“ ŠALDYTUVO
SKYRIUS
Šaldytuvo skyriaus atitirpinimas atliekamas visiškai automatiškai.
Vandens lašeliai ant galinės sienelės rodo, kad vyksta periodiškas automatinio atitirpinimo ciklas. Atitirpęs vanduo automatiškai patenka į išleidimo angą, paskui teka į talpą, iš kurios išgaruoja.
8
Loading...
+ 18 hidden pages