WHIRLPOOL AKR 503 IX User Manual [pl]

INSTALOWANIE WERSJI Z ZASYSANIEM LUB
FILTRUJĄCEJ
Minimalna odległość pomiędzy powierzchnią kuchenki, na której ustawiane są naczynia, a najniższą częścią okapu nie powinna być mniejsza niż 50 cm w przypadku kuchni elektrycznej oraz 65 cm w przypadku kuchni gazowej lub mieszanej. Jeżeli w instrukcjach instalacji kuchenki gazowej przewidziana została większa odległość, należy ją zastosować. Zaleca się przeprowadzenie konsultacji z technikiem w sprawie instalacji urządzenia.
modelami, bądź części nie dostarczane, które należy zakupić oddzielnie. Urządzenie jest ciężkie. Przenoszenie i instalacja okapu powinny być wykonywane przez co najmniej dwie
osoby.
Wstępny montaż deflektora pary na zespole silnika: (a.) zainstalować deflektor pary na zespole silnika, (b.) przymocować 2 wkrętami M6 x 20 i tulejami 2 Ø 14 x 12. Wstępny montaż elektrycznej puszki łączeniowej: (c.) zdemontować wkręty i podkładki z modułu wyciągowego i zdjąć taśmę samoprzylepną mocującą puszkę do
modułu wyciągowego, (d.) umieścić elektryczną puszkę łączeniową nad modułem wyciągowym, (e.) przymocować ją 2 wkrętami Ø 3,5 x 9,5 z 2 podkładkami płaskimi Ø 14 x 12 (uprzednio wyjętymi)
1. Ołówkiem narysować aż do sufitu linię odpowiadającą linii osi środka, co ułatwi instalację.
2. Przyłożyć szablon wierceń do ściany: pionowa linia osi na szablonie wierceń powinna odpowiadać linii osi
narysowanej na murze, ponadto, dolna krawędź szablonu wierceń powinna odpowiadać dolnej krawędzi okapu.
3. Wiercić zgodnie ze schematem, włożyć do otworów kołki i wkręcić w otwory górne 2 wkręty, pozostawiając
pomiędzy łbem śruby a sufitem odległość około 1 cm. Uwaga: Wywiercić otwory zgodnie z szablonem: 2 górne otwory służą do zawieszenia okapu, a otwór dolny służy do przytwierdzenia go do ściany.
4. Przyłożyć wspornik przewodów kominowych “G” do ściany dochodzącej do sufitu, wykorzystać wspornik jako
szablon wierceń (mały otwór zaznaczony na wsparciu powinien odpowiadać linii uprzednio narysowanej na ścianie) i zaznaczyć ołówkiem 2 otwory, wywiercić otwory, po czym włożyć 2 kołki
5. Przymocować wspornik do ściany przy użyciu 2 wkrętów.
6. Powiesić okap na 2 górnych wkrętach.
7. Wkręcić dolny wkręt (wraz z podkładką!), aby unieruchomić okap (OBOWIĄZKOWO!!).
Po sprawdzeniu wyrównania okapu, DOKRĘCIĆ WSZYSTKIE WKRĘTY - na górze i na dole. Uwaga: dolny punkt mocowania, znajdujący się na środku, jest widoczny po zdjęciu filtra przeciwtłuszczowego i ramki filtra węglowego (jeżeli został przewidziany)
8. Wykonać połączenie przewodu (przewód oraz zaciski montażowe nie stanowią części wyposażenia
dołączonego i należy je dokupić) odprowadzenia dymu z pierścieniem łączącym B mieszczącym się ponad zespołem silnika zasysania. Drugi koniec przewodu powinien być podłączony do systemu wyciągu dymu na zewnątrz - w przypadku stosowania okapu w wersji zasysająco-wyciągowej. W przypadku okapu w wersji z filtrem, do podpory przewodów kominowych G zamocować należy deflektor F a drugi koniec rury przymocować do pierścienia łączącego na deflektorze F.
9. Wykonać podłączenie elektryczne.
10. Przymocować kanały spalinowe do modułu wyciągowego, umieszczając je w gnieździe nad okapem.
11. Nasunąć górną część kanału spalinowego i przymocować 2 wkrętami (11a) do wspornika kanału spalinowego “G” (11b).
Zamontować na miejsce ramkę filtra węglowego oraz filtry przeciwtłuszczowe i sprawdzić prawidłowość działania okapu.
5019 318 33273
CZ SK HPL
RUS
BG RO
GB
5019 318 33273
Loading...
+ 1 hidden pages