TowiTek RAC 10 User guide [hu]

Conrad Szaküzlet 1067 Budapest, Teréz krt. 23. Tel: (061) 302-3588 Conrad Vevőszolgálat 1124 Budapest, Jagelló út 30. Tel: (061) 319-0250
TowiTek
RFID belépésellenőrző modul
Rendelési szám: 191279
Rendeltetésszerű használat
Az RFID belépés-ellenőrző modul fő tulajdonságai
y maximum 50 igazolvány betanítható; y akusztikus jelzés (be- és kikapcsolható); y új igazolványok beprogramozása mester-igazolvány
segítségével;
y terhelhető jelfogó-érintkező univerzális felhasználásra; y nagy biztonság a manipulációkkal szemben jelszóval védett
tárolóval és adatkódolással bíró transzponder használata révén.
Biztonsági előírások
Az elektromos feszültséggel érintkezésbe kerülő termékek esetében be kell tartani az érvényes VDE-előírásokat, különösen a VDE0100, VDE0550/0551, VDE0700, VDE0711 és VDE0860 szabványt.
A TowiTek modulok nem készülnek életfenntartó vagy
életmentő rendszerekben vagy hasonlókban történő felhasználásra. Ne alkalmazzuk a modult olyan célokra, ahol egy kimaradás, egy üzemzavar vagy egy működési hiba esetén személyi- vagy anyagi kár keletkezhet.
Ha a modult magasabb feszültség (>24V) kapcsolására használjuk,
akkor csak feszültségmentes állapotban szabad az elektromos szerelést végezni, és csak szakember végezheti. A modul csak akkor vehető használatba, ha előzőleg érintésvédett házba be lett szerelve.
A modul kizárólag száraz és tiszta környezetben való
használatra alkalmas. Használata víz, nagy piszok vagy erős pára közvetlen közelében veszélyes és tilos.
A modult nem szabad gyúlékony és éghető folyadékkal
kapcsolatban használni.
Semmi esetre se lépjük túl a jelen kezelési utasítás végén
található műszaki adatokban közölt elektromos határértékeket.
Iskolákban, egyéb oktatási intézményekben, barkács-
műhelyekben a modul használatát felelős személynek kell felügyelnie.
A modul nem való gyerek kezébe, mert veszélyes a számára (kis
alkatrészek lenyelése, áramütés, stb.).
Akusztikus visszajelzés be-/kikapcsolása
Az RFID belépés-ellenőrző rendszer minden igazolvány-vizsgálatot „belépés” vagy „visszautasítás” hangjelzéssel nyugtázhatja, de csendben is működhet. A két üzem-állapot közötti átkapcsoláshoz röviden meg kell nyomni a programozógombot. Negatív jel (két azonos mély hangjel egymás után) esetén ki van kapcsolva az akusztikus visszajelzés; míg pozitív jel (növekvő csengőszerű hang) esetén be van kapcsolva a hangjelzés. A programozási funkciók akusztikus visszajelzése mindig be van kapcsolva.
Egy mesterigazolvány készítése
A nyomógombot nyomva tartjuk, és az első hangjel után (mintegy 3 másodperc múlva) felengedjük. A most rendszeresen jelentkező ketyegés közben a beolvasó-antenna elé tartott új kártya mesterkártyaként készül el. A mesterkártya programozását egy pozitív hangjel igazolja vissza.
A teljes jogosultság-tároló törlése
A mesterkártyát kb. 4 másodpercig a beolvasó-antenna elé tartjuk. Több hangjelzés után a tároló törlésének a visszaigazolása következik kétszeri pozitív hangjel formájában.
Igazolványok készítése és törlése
A mesterkártyát rövid időre (amíg a ketyegés be nem indul) a beolvasó-antenna elé tartjuk. Ketyegés közben a modul megtanulja az új (ismeretlen) igazolványokat, míg a már ismert igazolványokat törli a jogosultság-tárolóból. Egy igazolvány megtanulását egy pozitív hangjel igazolja vissza, míg egy ismert igazolvány törlését egy negatív hangjel. Legfeljebb 50 igazolvány programozható be a jogosultság-tárolóba. Ugyanazt az igazolványt több RFID belépés-ellenőrző rendszerrel is meg lehet tanítani párhuzamosan.
A kapcsolóérintkező üzemmód konfigurálása
A jelfogóérintkezőt választhatóan vagy váltó- vagy időzített működésre lehet konfigurálni. A váltó-működés esetén egy érvényes igazolvány beolvasásakor váltakozva be- és kikapcsolódik a modul. Az időzített működésnél a jelfogóérintkező egy programozott időtartamig aktív marad egy érvényes igazolvány felismerése után. A modult úgy konfiguráljuk a váltó-működésre, hogy a programozógombot nyomva tartjuk, és a második hangjel után (kb. 5 másodperc múlva) felengedjük. Ezzel a modul váltó-működésre lett konfigurálva. Időzített működésre pedig úgy konfiguráljuk a modult, hogy a programozógombot megnyomjuk, és addig tartjuk nyomva, amíg kb. 7 másodperc múlva nem kezdődik el egy gyors ketyegés. A gombot továbbra is mindaddig nyomva tartjuk, ameddig később majd az érintkező kapcsolási idejének kell tartania. A beállítható időtartam 0,5 és 25 másodperc közé esik.
Az alkalmazható transzponder-kártyák
Az igazolványok illetéktelen lemásolása elleni védelemül speciális biztonsági transzpondereket kell alkalmazni, amelyek a 19 13 91 rendelési számon (csipkártya), vagy a 19 12 14 rendelési számon (kulcscímke) szerezhetők be. Egyszerű, 64/40 bites (EM410x) ROM-transzponderek nem alkalmazhatók ehhez a rendszerhez. A TowiTek transzponderek azonban úgy vannak konfigurálva, hogy sok idegen rendszer is elfogadja ROM-transzpondernek (felfelé kompatibilitás).
Beszerelés
Az RFID belépés-ellenőrző rendszer alkalmas a TowiTek univerzális modulházba való beépítésre, amely a 19 12 92 rendelési számon kapható. Ehhez egy megfelelő nyomtatású és lyukasztású előlap is mellékelve van.
Loading...