TFA Dostmann WIRELESS 433 MHz TEMPERATURE STATION Instruction Manual [sk]

Obj. č.: 64 63 79 www.conrad.sk
Bezdrôtová 433 MHz meteorologická stanica
Obj.č. 646379
Úvod
Ďakujeme Vám za nákup tejto bezdrôtovej meteorologickej stanice, ktorá zobrazuje vnútornú teplotu, vlhkosť vzduchu, stupeň komfortu v interiéri a cez vonkajší senzor vysiela údaje o vonkajšej teplote. Okrem toho je stanica vybavená hodinami DCF-77 so zobrazením dátumu. Tento inovatívny prístroj so štyrmi funkčnými tlačidlami je ideálny na použitie doma i v kancelárii.
Meteorologická stanica
Znaky
Meteorologická stanica:
rádiovo riadené DCF-77 hodiny s možnosťou manuálneho nastavenia času možnosť vypnúť prijímanie časového signálu (ON/OFF) 12/24 hodinový formát zobrazenia času
1
zobrazenie hodiny a minúty, sekundy sú zobrazené blikajúcim bodom možnosť nastavenia časového pásma ±12 hodín zobrazenie dátumu a kalendárneho mesiaca zobrazenie teploty v stupňoch Celzia (°C) alebo Fahrenheita (°F) zobrazenie vnútornej a vonkajšej teploty s pamäťou na minimálnu a maximálnu nameranú
hodnotu
zobrazenie relatívnej vnútornej vlhkosti vzduchu (RH %) s pamäťou na minimálnu
a maximálnu nameranú hodnotu
všetky minimálne a maximálne hodnoty sa ukladajú s dátumom a časom merania všetky minimálne a maximálne hodnoty môžete vymazať zobrazenie stupňa komfortu v interiéri pomocou symbolov usmiatej a zachmúrenej tváre možnosť prijímania údajov až z troch vonkajších senzorov možnosť nastaviť kontrast LCD displeja indikácia slabej batérie možnosť namontovať prístroj na stenu alebo postaviť na stôl
Vonkajší senzor
bezdrôtový prenos nameraných hodnôt vonkajšej teploty
prostredníctvom 433 MHz signálov
kryt chránený proti striekajúcej vode možnosť montáže na stenu umiestnenie na mieste chránenom pred dažďom a slnkom
Základné nastavenie
1. Najprv vložte batérie do meteorologickej stanice (pozri kapitolu „Vloženie a výmena batérií v meteorologickej stanici“). Keď vložíte batérie, krátko sa rozsvietia všetky
segmenty LCD displeja. Po zobrazení skúšobných údajov sa zobrazia údaje o vnútornej teplote a vlhkosti vzduchu, čas 0:00 a dátum 1.1. Ak sa vnútorná teplota a vlhkosť vzduchu nezobrazia v priebehu 30 sekúnd, na minimálne 10 sekúnd vyberte batérie a opäť ich vložte. Ako náhle sa zobrazí vnútorná teplota a vlhkosť vzduchu, môžete prejsť k bodu
2.
2. V priebehu 3 minút od aktivácie meteorologickej stanice vložte batérie do vonkajšieho senzora (pozri kapitolu „Vloženie a výmena batérií vo vonkajšom senzore“).
3. Niekoľko sekúnd po vložení batérií do vonkajšieho senzora meteorologická stanica prijme údaje zo senzora. Na displeji meteorologickej stanice by sa mala zobraziť vonkajšia teplota. Ak sa teplota nezobrazí do 15 minút, vyberte batérie z oboch jednotiek a zopakujte celý proces.
4. Prevádzkovať môžete až tri vonkajšie senzory. Ak ste si zakúpili ďalšie senzory, zopakujte proces od bodu 2 pre všetky senzory. Dbajte však na to, aby medzi prijatím údajov z dvoch rozličných senzorov uplynulo aspoň 10 sekúnd. Meteorologická stanica senzory zaregistruje a očísluje v takom poradí, v akom ich uvediete do prevádzky, tzn. že údaj o teplote prijatý z prvého vonkajšieho senzora sa zobrazí s indexom 1 atď.
5. Keď ste uviedli do prevádzky všetky vonkajšie senzory, prístroj vykoná skúšku, počas ktorej sa v náhodnom poradí zobrazia hodnoty namerané rozličnými senzormi. Závidí to od poradia, v akom vonkajšie senzory údaje vysielajú. Stlačením ľubovoľného tlačidla môžete tento proces prerušiť. Proces sa automaticky zastaví aj v prípade, že počas niekoľkých minút nestlačíte žiadne tlačidlo.
6. Keď meteorologická stanica prijala a zobrazila údaje vonkajšieho senzora, automaticky sa spustí príjem cca. 3 – 5 minút. Počas prijímania časového signálu môžete vonkajšie senzory umiestniť na vhodné miesta v exteriéri. Aby ste zabezpečili dostatočnú intenzitu 433 MHz signálu,
časového signálu DCF-77. Za optimálnych podmienok trvá príjem signálu
2
neumiestňujte senzory ďalej než 25 metrov od meteorologickej stanice (pozri aj kapitoly „Umiestnenie“ a „Príjem 433 MHz signálu“).
7. Ak meteorologická stanica v priebehu 10 minút nezachytí časový signál DCF-77, zadajte čas manuálne stlačením tlačidla SET. Hodiny sa napriek tomu každú hodinu automaticky pokúsia prijať signál DCF. V prípade úspešného prijatia signálu sa prepíše manuálne zadaný čas. Dátum sa tiež aktualizuje po prijatí časového signálu (prečítajte si aj kapitoly „Príjem časového signálu DCF-77“ a „Manuálne nastavenie času“).
Vloženie a výmena batérií v meteorologickej stanici
Na prevádzku meteorologickej stanice potrebujete dve batérie AA, IEC LR6, 1,5 V. Batérie treba vymeniť, keď sa na displeji zobrazí symbol batérie.
1. Prstom alebo pevným predmetom siahnite do priestoru na spodnej hrane priehradky na batérie a snímte kryt priehradky.
2. Vložte do priehradky batérie. Dbajte pritom na dodržanie správnej polarity (+/-) (pozri označenie v priehradke na batérie).
3. Opäť nasaďte kryt priehradky na batérie.
Vloženie a výmena batérií vo vonkajšom senzore
Na prevádzku vonkajšieho senzora potrebujete dve batérie AAA, IEC LR3, 1,5 V.
1. Pomocou skrutkovača otvorte kryt priehradky na batérie na prednej strane vonkajšieho senzora.
2. Vložte do priehradky batérie. Dbajte pritom na dodržanie správnej polarity (+/-) (pozri označenie v priehradke na batérie).
3. Opäť nasaďte kryt priehradky na batérie.
Poznámka:
V prípade výmeny batérií v ktorejkoľvek z jednotiek musíte nanovo nastaviť všetky jednotky. Postupujte podľa pokynov v kapitole „Základné nastavenie“. Prístroje musíte nanovo nastaviť z toho dôvodu, že vonkajší senzor pri uvedení do prevádzky vyšle náhodný bezpečnostný kód, ktorý musí meteorologická stanica prijať a uložiť do pamäte v priebehu prvých 3 minút od uvedenia do prevádzky.
Výmena batérií
Odporúčame batérie vymieňať raz ročne, aby ste zabezpečili optimálnu funkčnosť prístrojov.
Staré batérie neodhadzujte do domového odpadu. Odneste ich na príslušné zberné miesto.
Funkčné tlačidlá
Meteorologická stanica
Meteorologická stanica je vybavená štyrmi funkčnými tlačidlami, ktoré sa dajú ľahko obsluhovať.
3
Tlačidlo SET (nastavenie)
Slúži na spustenie režimu nastavenia nasledujúcich funkcií: manuálne nastavenie času,
nastavenie časového pásma, 12/24 hodinový formát zobrazenia času, rok, mesiac, dátum a jednotka teploty v °C/°F.
Rok sa dá zobraziť len v režime SET (nezobrazuje sa v normálnom prevádzkovom režime).
Tlačidlo IN (interiér)
Slúži na prepínanie medzi aktuálnou / maximálnou / minimálnou vnútornou teplotou
a vlhkosťou vzduchu.
Ak tlačidlo podržíte stlačené dlhšie než 3 sekundy, vymažú sa všetky uložené údaje
o minimálnych a maximálnych nameraných hodnotách vnútornej teploty a vlhkosti vzduchu (všetky údaje sa nastavia na aktuálnu hodnotu). Poznámka: Údaje o čase a dátume sú k dispozícii len pre minimálnu a maximálnu teplotu a pri vymazaní údajov sa nahradia aktuálnymi údajmi.
Nastavenie kontrastu LCD displeja, zmena časového pásma, zapnutie/vypnutie prijímania
časového signálu, zmena 12/24 hodinového formátu zobrazenia času, hodiny, roku,
mesiaca, dátumu a jednotky teploty °C/°F v režime nastavovania. Poznámka: Tlačidlom IN môžete v 24 hodinovom režime nastaviť dátum a v 12 hodinovom režime mesiac.
Tlačidlo OUT (exteriér)
Slúži na prepínanie medzi aktuálnou / maximálnou / minimálnou vonkajšou teplotou. Ak tlačidlo podržíte stlačené dlhšie než 3 sekundy, vymažú sa všetky uložené údaje
o minimálnych a maximálnych nameraných hodnotách vonkajšej teploty (všetky údaje sa nastavia na aktuálnu hodnotu momentálne zobrazeného vonkajšieho senzora; údaje musíte vymazať samostatne pre všetky senzory). Poznámka: Údaje o čase a dátume pre minimálnu a maximálnu teplotu sa pri vymazaní údajov nahradia aktuálnymi údajmi.
Nastavenie minúty, mesiaca a dátumu v režime nastavovania.
Poznámka: Tlačidlom OUT môžete v 24 hodinovom režime nastaviť mesiac a v 12 hodinovom režime dátum.
Tlačidlo CH (kanál)
Slúži na prepínanie medzi vonkajšími senzormi 1, 2 a 3 (ak prevádzkujete viac než jeden
vonkajší senzor).
Slúži na ukončenie režimu nastavovania.
LCD displej
4
LCD displej meteorologickej stanice je kvôli lepšiemu prehľadu rozdelený do 4 častí, ktoré poskytujú informácie o čase a dátume, interiéri a exteriéri.
Príjem časového signálu DCF-77
Základom časového signálu sú hodiny s atómom cézia, ktoré prevádzkuje Fyzikálno­technický ústav v Braunschweigu. Hodiny majú odchýlku menej než 1 sekundu za 1 milión rokov. Tento čas sa zakóduje do časového signálu DCF-77 (77,5 kHz), ktorý sa z vysielača v meste Mainflingen pri Frankfurte vysiela v okruhu približne 1500 km. Meteorologická stanica tento signál prijíma, dekóduje a vždy Vám tak zobrazuje presný čas. Kvalita príjmu vo veľkej miere závisí od geografických faktorov a miery zástavby. V okruhu 1500 km od Frankfurtu by sa však spravidla nemali vyskytovať problémy s príjmom. Ako náhle meteorologická stanica z vonkajšieho senzora prijme údaj o vonkajšej teplote, začne v ľavom hornom rohu blikať symbol vysielača DCF. Znamená to, že prístroj zaznamenal signál DCF-77 a pokúša sa ho prijať. Po prijatí časového signálu symbol vysielača prestane blikať a na displeji sa zobrazí presný čas. Ak prístroj napriek blikajúcemu symbolu nedokáže prijať časové údaje, alebo sa symbol vysielača vôbec nezobrazí, venujte pozornosť nasledujúcim bodom: Odporúčame Vám dodržiavať minimálnu vzdialenosť 1,5 až 2 metre od možných zdrojov
rušenia ako sú počítačové monitory, televízory, atď.
V oceľobetónových budovách (pivnice, výškové budovy, atď.) je signál slabší.
V extrémnych prípadoch odporúčame umiestniť meteorologickú stanicu do blízkosti okna a/alebo ju prednou či zadnou stranou nasmerovať k vysielaču DCF-77 vo Frankfurte.
Atmosférické rušenie je spravidla menšie v noci, čo uľahčuje príjem signálu. Prijatie signálu
raz denne stačí na to, aby sa odchýlka pohybovala pod 1 sekundou.
Manuálne nastavenia
Po stlačení tlačidla SET môžete vykonať nasledujúce nastavenia:
nastavenie kontrastu LCD displeja nastavenie časového pásma zapnutie / vypnutie prijímania časového signálu (ON/OFF) nastavenie 12/24 hodinového formátu zobrazenia času manuálne nastavenie času nastavenie kalendára nastavenie funkcie opakovaného budenia nastavenie jednotky teploty °C/°F
Nastavenie kontrastu LCD displeja
Kontrast LCD displeja môžete nastaviť podľa vlastných potrieb na 8 rozličných úrovní (pôvodné nastavenie je 5). Kontrast zmeníte nasledovne:
1. Stlačením tlačidla IN zvoľte požadovanú úroveň kontrastu.
2. Na potvrdenie voľby a prechod k nastaveniu časového pásma stlačte tlačidlo SET alebo ukončite režim nastavovania stlačením tlačidla CH.
5
Nastavenie časového pásma
Pôvodné nastavenie časového pásma je “0“. Časové pásmo zmeníte nasledovne:
1. Po nastavení kontrastu LCD displeja stlačte tlačidlo SET, aby ste prešli k nastaveniu časového pásma (údaj bliká).
2. Tlačidlom IN nastavte nové časové pásmo. Nastavenie môžete zmeniť v krokoch po 1 hodine od 0 do +12, potom sa hodnota prepne na -12 a odpočítava sa po 0.
3. Na potvrdenie voľby a prechod k nastaveniu „Zapnutie/vypnutie príjmu časového signálu“ stlačte tlačidlo SET alebo ukončite režim nastavovania stlačením tlačidla CH.
Zapnutie/vypnutie príjmu časového signálu (ON/OFF)
V oblastiach, kde nie je možné signál DCF-77 prijať, môžete príjem časového signálu vypnúť. Hodiny budú pracovať ako bežné kremíkové hodiny (pôvodné nastavenie ON – príjem signálu zapnutý).
1. Údaj „ON” (zapnuté) na LCD displeji začne blikať.
2. Tlačidlom IN vypnite funkciu prijímania časového signálu.
3. Na potvrdenie voľby a prechod k nastaveniu 12/24 hodinového formátu zobrazenia času stlačte tlačidlo SET alebo ukončite režim nastavovania stlačením tlačidla CH.
Poznámka: Ak ste funkciu prijímania časového signálu manuálne vypli (OFF), prístroj nebude prijímať signál DCF-77, kým funkciu opäť nezapnete (ON). Symbol prijímania signálu sa na displeji nezobrazuje.
Nastavenie 12/24 hodinového formátu zobrazenia času
1. Po nastavení funkcie prijímania časového signálu stlačte tlačidlo SET. Na LCD displeji začne blikať buď „12h” alebo „24h”.
2. Tlačidlom IN zvoľte 12 alebo 24 hodinový formát zobrazenia času.
3. Na potvrdenie voľby a prechod k manuálnemu nastaveniu času stlačte tlačidlo SET alebo ukončite režim nastavovania stlačením tlačidla CH.
Poznámka: Ak zvolíte 24 hodinový formát zobrazenia času, dátum sa zobrazí v tvare deň – mesiac. Ak zvolíte 12 hodinový formát zobrazenia času, dátum sa zobrazí v tvare mesiac – deň.
Manuálne nastavenie času
6
V prípade, že meteorologická stanica nedokáže zachytiť časový signál DCF (napr. Z dôvodu rušenia, vzdialenosti a pod.), môžete čas nastaviť manuálne. Hodiny budú pracovať ako bežné kremíkové hodiny. Nastavenie času:
1. Na LCD displeji začnú blikať hodina a minúta.
2. Tlačidlom IN nastavte hodinu a tlačidlom OUT minútu. Ak tlačidlo podržíte stlačené, môžete urýchliť nastavovanie. Hodina sa bude meniť v krokoch po 1 hodine a minúta v krokoch po 5 minútach.
3. Na potvrdenie voľby a prechod k manuálnemu nastaveniu dátumu stlačte tlačidlo SET alebo ukončite režim nastavovania stlačením tlačidla CH.
Poznámka: Napriek tomu, že čas nastavíte manuálne, sa prístroj každú hodinu pokúsi prijať časový signál DCF-77. V prípade úspešného pokusu prijaté informácie nahradia manuálne
nastavený čas. Počas pokusu o príjem na displeji bliká symbol vysielača DCF. Ak prístroj signál nedokáže prijať, symbol opäť zhasne a nasledujúci pokus sa spustí o hodinu.
Nastavenie kalendára
Pôvodné nastavenie kalendára je 1.1. 2003. Keď meteorologická stanica prijme časový signál DCF, automaticky sa aktualizuje aj dátum. Ak príjem signálu nie je možný, môžete kalendár manuálne nastaviť. Postupujte nasledovne:
1. Tlačidlom IN nastavte aktuálny rok. Kalendár môžete nastaviť do roku 2039 (pôvodné nastavenie je 2003).
2. Stlačením tlačidla SET prejdite k nastaveniu mesiaca a dňa.
3. Tlačidlom IN (resp. OUT) nastavte deň a tlačidlom OUT (resp. IN) nastavte mesiac.
4. Na potvrdenie voľby a prechod k manuálnemu nastaveniu funkcie opakovaného budenia stlačte tlačidlo SET alebo ukončite režim nastavovania stlačením tlačidla CH.
Nastavenie funkcie opakovaného budenia (SNOOZE) Dôležité upozornenie: Nastavenie funkcie opakovaného budenia nemá vplyv na fungovanie meteorologickej stanice. Funkcia je k dispozícii len pre modely s funkciou budíka. Ak chcete toto nastavenie preskočiť a prejsť k nastaveniu jednotky teploty, stlačte tlačidlo SET. Ak chcete režim nastavovania ukončiť, stlačte tlačidlo CH.
Nastavenie jednotky teploty °C/°F
Pôvodné nastavenie jednotky teploty je „°C” (stupne Celzia). Jednotku teploty môžete zmeniť nasledovne:
1. Na displeji bliká symbol „°C“. Tlačidlom IN zvoľte jednotku „°F” (stupne Fahrenheita) alebo „°C” (stupne Celzia).
2. Na potvrdenie vo
ľby a ukončenie režimu nastavovania stlačte tlačidlo SET.
7
Relatívna vnútorná vlhkosť vzduchu a indikátor stupňa komfortu
Údaj o relatívnej vnútornej vlhkosti vzduchu sa neustále aktualizuje a zobrazuje v druhej časti displeja.
Indikácia stupňa komfortu Príjemne: Symbol usmiatej tváre sa zobrazuje pri vnútornej teplote v rozsahu 20 °C až 25,9
°C (68 °F až 78,6 °F) a relatívnej vlhkosti vzduchu v rozsahu 45 % až 65 %. Nepríjemne: Symbol zachmúrenej tváre sa zobrazuje pri hodnotách mimo rozsahov uvedených pri príjemnom stupni.
Vnútorná teplota
Údaj o vnútornej teplote sa neustále aktualizuje a zobrazuje v tretej časti displeja.
Zobrazenie a vymazanie údajov nameraných v interiéri
1. Tlačidlom IN môžete prepínať medzi zobrazením aktuálnej teploty a vlhkosti vzduchu a uložených minimálnych a maximálnych nameraných hodnôt vnútornej teploty a vlhkosti vzduchu. Minimálne a maximálne hodnoty sa ukladajú s presným dátum a časom merania. Po prvom stlačení sa zobrazia uložené minimálne hodnoty vnútornej teploty a vlhkosti vzduchu. Po druhom stlačení sa zobrazia uložené maximálne hodnoty vnútornej teploty a vlhkosti vzduchu. Po treťom stlačení tlačidla sa vrátite k zobrazeniu aktuálnej teploty, vlhkosti vzduchu, času a dátumu.
Poznámka: Údaje o čase a dátume merania sú k dispozícii len pre minimálnu a maximálnu teplotu.
2. Ak chcete uložené minimálne a maximálne namerané hodnoty vymazať, stlačte tlačidlo IN na približne 3 sekundy. Všetky údaje sa nahradia aktuálnymi nameranými hodnotami vnútornej teploty, vlhkosti vzduchu s aktuálnym časom a dátumom. Uložené minimálne a maximálne hodnoty vnútornej teploty a vlhkosti vzduchu sú nezávislé od nastavenia časového pásma.
Vonkajšia teplota
Vo štvrtej viac než jeden vonkajší senzor, číselný index označuje senzor, ktorého údaje sú aktuálne zobrazené.
8
časti displeja sa zobrazuje vonkajšia teplota a intenzita signálu. Ak prevádzkujete
Zobrazenie a vymazanie údajov nameraných v exteriéri
1. Tlačidlom OUT môžete prepínať medzi zobrazením aktuálnej vonkajšej teploty a uložených minimálnych a maximálnych nameraných hodnôt vonkajšej teploty. PO prvom stlačení tlačidla sa zobrazí uložená minimálna vonkajšia teplota s časom a dátumom merania. Po druhom stlačení tlačidla sa zobrazí maximálna vonkajšia teplota s časom a dátumom merania. Po treťom stlačení tlačidla sa vrátite k zobrazeniu aktuálnej teploty, času a dátumu.
2. Tlačidlom CH môžete prepínať medzi jednotlivými vonkajšími senzormi: Po prvom stlačení sa zobrazí vonkajší senzor 2, po druhom stlačení vonkajší senzor 3 a po treťom stlačení sa vrátite k vonkajšiemu senzoru 1.
Poznámka: Indexy senzorov sa zobrazia len v prípade, že prevádzkujete viac než jeden vonkajší senzor.
3. Ak chcete uložené minimálne a maximálne namerané hodnoty vymazať, stlačte tlačidlo OUT na približne 3 sekundy Všetky údaje sa nahradia aktuálnymi nameranými hodnotami vonkajšej teploty s aktuálnym časom a dátumom. Uložené minimálne a maximálne hodnoty vonkajšej teploty sú nezávislé od nastavenia časového pásma.
Poznámka: Uložené minimálne a maximálne hodnoty musíte vymazať samostatne pre každý vonkajší senzor.
Informácie o vonkajšom senzore
Vonkajší senzor každých 60 sekúnd meria vonkajšiu teplotu a nameraný údaj vysiela na meteorologickú stanicu. Dosah môže byť ovplyvnený teplotou. Pri nízkych teplotách sa dosah senzora môže znížiť. Vezmite túto skutočnosť do úvahy pri umiestňovaní vonkajšieho senzora.
Príjem 433 MHz signálu
Meteorologická stanica by údaje z vonkajšieho senzora mala prijať najneskôr 15 minút od základného nastavenia prístrojov. Ak sa vonkajšia teplota na displeji nezobrazí (zobrazí sa len „---”), skontrolujte nasledovné:
1. Medzi meteorologickou stanicou resp. vonkajším senzorom a zdrojmi rušenia ako sú počítačové monitory alebo televízory dodržiavajte minimálnu vzdialenosť 1,5 až 2 metre.
2. Meteorologickú stanicu neumiestňujte do bezprostrednej blízkosti kovových okenných rámov.
3. Prenos signálu môžu obmedzovať iné prístroje prevádzkované na rovnakej frekvencii (433 MHz) napr. Slúchadlá alebo reproduktory.
4. K rušeniu prenosu signálu môže dôjsť aj v prípade, že Vaši susedia prevádzkujú prístroje pracujúce na rovnakej frekvencii (433 MHz).
Poznámka: Ak prenos signálu funguje bez problémov, neotvárajte priehradky na batérie na meteorologickej stanici ani na vonkajšom senzore. Mohlo by sa stať, že sa batérie uvoľnia z kontaktov a všetky nastavenia sa vymažú. V takom prípade zopakujte postup uvedený v kapitole „Základné nastavenie“. Maximálny dosah vonkajšieho senzora je približne 25 metrov. Dosah však závisí od okolitých podmienok. Ak meteorologická stanica nedokáže prijať signál vonkajšieho senzora, zopakujte základné nastavenie.
Montáž meteorologickej stanice
Meteorologickú stanicu môžete postaviť na stôl alebo zavesiť na stenu.
Postavenie na stôl:
Vyklopte stojan na zadnej strane meteorologickej stanice a postavte ju na rovnú podložku.
9
Montáž na stenu:
Na montáž zvoľte miesto chránené pred dažďom a slnkom. Predtým, ako meteorologickú stanicu namontujete, sa uistite, že prístroj na zvolenom mieste bez problémov dokáže prijímať signál z vonkajšieho senzora.
1. Do steny zaskrutkujte skrutku (nie je súčasťou dodávky) tak, aby hlavička skrutky vyčnievala približne 5 mm.
2. V prípade potreby sklopte stojan meteorologickej stanice a prístroj zaveste na skrutku.
Umiestnenie vonkajšieho senzora
Vonkajší senzor je vybavený držiakom, ktorý môžete pomocou troch priložených skrutiek namontovať na stenu. Pred definitívnou montážou sa uistite, že meteorologická stanica mieste bez problémov dokáže prijímať signál z vonkajšieho senzora. Pri montáži postupujte nasledovne:
1. Cez otvory na držiaku na stene ceruzkou označte ich presnú polohu.
2. Na označených miestach do steny vyvŕtajte otvory.
3. Priskrutkujte držiak na stenu.
časťou dodávky je aj obojstranná lepiaca páska, ktorú môžete použiť na pripevnenie držiaka na hladké steny. Montážna plocha však môže ovplyvniť prenos signálu. Dosah sa môže zväčšiť alebo zmenšiť, ak vonkajší senzor namontujete napr. na kovové plochy. Preto Vám odporúčame neinštalovať senzor na kovové plochy ani do bezprostrednej blízkosti veľkých kovových alebo leštených plôch (garážové dvere, dvojité okná a pod.). Na montáž zvoľte miesto chránené pred priamym slnečným žiarením a dažďom. Vonkajší senzor vsuňte do držiaka. Pre istotu chyťte senzor aj držiak.
Údržba a starostlivosť
Chráňte prístroj pred extrémnymi teplotami, vibráciami a nárazmi. Mohli by viesť
k poškodeniu prístroja a nesprávnym údajom.
Na čistenie displeja a krytu prístroja používajte mäkkú, mierne navlhčenú utierku.
V žiadnom prípade nepoužívajte riedidlá ani abrazívne čistiace prostriedky, pretože by mohli poškodiť displej alebo kryt prístroja.
Prístroj neponárajte do vody. Slabé batérie okamžite vymeňte, aby ste predišli ich vytečeniu a možnému poškodeniu
prístroja. Používajte výhradne batérie uvedeného typu.
Nikdy sa prístroj nepokúšajte vlastnoručne opravovať. V prípade problémov sa obráťte na
odborníka. V prípade otvorenia krytu prístroja alebo neprimeraného zaobchádzania zaniká nárok na poskytnutie záruky.
Nevystavujte prístroj extrémnym a náhlym výkyvom teploty, pretože to spôsobuje rýchlu
zmenu údajov a znižuje presnosť merania.
10
Technické údaje
Rozsah merania teploty
Interiér: ......................................................... -9,9 ºC až +59,9 ºC s rozlíšením 0,1 ºC
14,2 °F až 139,8 °F s rozlíšením 0,2 °F (mimo uvedeného rozsahu zobrazenie „OF.L”)
Exteriér: ........................................................ -29,9 ºC až +69,9 ºC s rozlíšením 0,1 ºC
-21,8 °F až 157,8 °F s rozlíšením 0,2 °F
(mimo uvedeného rozsahu zobrazenie „OF.L”)
Rozsah merania vlhkosti vzduchu: ............... 1 % až 99 % s rozlíšením 1 % (mimo uvedeného
rozsahu zobrazenie „- -“)
Interval merania vnútornej teploty: .............. každých 15 sekúnd
Interval merania vlhkosti vzduchu: .............. každých 20 sekúnd
Príjem údajov o vonkajšej teplote: ............... každých 5 sekúnd
Napájanie
Meteorologická stanica: ...............................2 x 1,5 V batéria typu mignon AA, IEC LR6
Vonkajší senzor: ........................................... 2 x 1,5 V batéria typu mikro AAA, IEC LR3
Životnosť batérií: .......................................... približne 12 mesiacov (odporúčame alkalické
batérie) Rozmery (D x Š x V)
Meteorologická stanica: ...............................81 x 32 x 143,5 mm
Vonkajší senzor: ........................................... 40 x 22 x 128 mm
Výnimka zo záruky
Výrobca nepreberá zodpovednosť za nesprávne namerané hodnoty ani za následky, ktoré
z nich môžu vyplynúť.
Tento produkt nie je určený na lekárske účely ani na informovanie verejnosti. Tento produkt je určený výhradne na súkromné použitie ako indikátor vývoja počasia
a nezaručuje 100 % presnosť nameraných údajov. Predpoveď počasia vytvorená meteorologickou stanicou je orientačná a nepredstavuje absolútne presnú predpoveď.
Tento prístroj nie je hračka. Skladujte mimo dosahu detí.
Tento návod na použitie je publikácia firmy Conrad Electronic, s.r.o., Ľubietovská 16, 85101 Bratislava a zodpovedá technickému stavu pri tlači. Zmeny v technickom stave vyhradené. Majetok firmy Conrad Electronic, s.r.o. Verzia: 12/08.
11
Loading...