TFA Dostmann 67 21 94 Instruction Manual [cs]

Vlastnosti
Bezdrátový teploměr "EASY GO"
Obj. č.: 67 21 94
Vážený zákazníku,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup bezdrátového teploměru AEASY GO. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu a k jeho
obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod.
Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Teploměr
Funkce DCF hodin nebo možnost ručního nastavení času
Zapnutí/vypnutí přijímání DCF signálu (ON/OFF)
Zobrazení hodin a minut
Kalendář
Možnost nastavení časového pásma ±12 hodin
Bezdrátový přenos signálu na frekvenci 868 MHz
Interval přijímání venkovního signálu 4 sekundy
Údaj o teplotě volitelně ve stupních Celsia (°C) nebo stupních Fahrenheita (°F)
Zobrazení teploty v místnosti a venku s ukládáním minimálních a maximálních hodnot
(uložené hodnoty lze vymazat)
Přijímá data až 3 venkovních vysílačů
Zobrazení minimální a maximální teploty v místnosti v daném dni
Zobrazení minimální a maximální venkovní teploty v daném dni
Nastavení kontrastu LCD displeje
Blahopřejeme Vám k zakoupení tohoto bezdrátového teploměru 868MHz, který Vám bude zobrazovat čas, datum, vnitřní i venkovní teplotu. Kromě toho Vám zobrazí minimální a maximální vnitřní i venkovní teplotu v určitém dni. Díky jednoduché obsluze pomocí 4 tlačítek se výborně hodí k použití v domácnosti nebo v kanceláři.
1
Umístění na stůl nebo montáž na stěnu
2
2-kanálový venkovní senzor
Bezdrátový přenos údajů o venkovní teplotě do teploměru pomocí 868 MHz signálu
2-kanálový senzor*: Kanál pro interní měření a kanál pro měření sondou
Plášť odolný proti stříkající vodě
Stojánek, který lze zavěsit na stěnu
*2-kanálový senzor: venkovní senzor disponuje jedním interním „senzorovým“ kanálem a jedním externím kanálem pro „sondu“.
Data naměřená interním senzorem resp. měřicí sondou jsou na displeji venkovního senzoru označena jako „Kanal 1“ (kanál 1) resp. „Kanal 2“ (kanál 2). Obě naměřené hodnoty se na displeji automaticky zobrazují střídavě. Pokud odpojíte konektor sondy, na displeji senzoru se bude zobrazovat pouze hodnota naměřená interním senzorem.
Poté, co byl venkovní senzor rozpoznán teploměrem, zobrazují se na kanálu 1 teploměru naměřené údaje o teplotě z interního senzoru a na kanálu 2 teplota zachycená sondou. Pokud je konektor sondy vytažený, na „sondovém“ kanálu teploměru se zobrazuje „---“, zatímco na kanálu 1 se nadále zobrazují naměřená data z interního senzoru.
Po provedení základního nastavení můžete sondu k venkovnímu senzoru připojit kdykoliv. Pokud sondu potom znovu odpojíte nebo připojíte, není třeba znovu provádět nastavení přístrojů. Teploměr automaticky rozpozná naměřená data ze sondy a zobrazí je na kanálu 2 poté, co jste sondu připojili.
Základní nastavení
Při použití venkovního senzoru
1. Nejprve vložte baterie do venkovního senzoru (viz níže, kapitola Vložení a výměna baterií ve venkovním senzoru).
2. Do 30 sekund po uvedení senzoru do provozu vložte baterie do teploměru (viz níže, kapitola Vložení a výměna baterií v teploměru). Poté, co byly baterie vloženy, všechny segmenty LCD obrazovky se krátce rozsvítí. Následně se zobrazí pokojová teplota a čas ve formátu 0:00. Pokud se během 60 sekund na LCD obrazovce nezobrazí tyto údaje, musíte baterie na minimálně 60 sekund vyjmout a potom je vložit znovu. Pokud se uvedené údaje zobrazily, pokračujte dalším krokem.
3. Po vložení baterií začne teploměr přijímat data z venkovního senzoru.
3
4. Pokud jste ke dvoukanálovému venkovnímu vysílači připojili sondu jako volitelné příslušenství, měly by se naměřené venkovní teploty zobrazovat na kanálech 1 a 2 na teploměru. Dále se zobrazuje symbol pro příjem signálu. Pokud se tak nestane do 2 minut, musíte vyjmout baterie z obou jednotek a celý postup opakovat od prvního kroku.
Informace: Na kanálu 1 se zobrazuje údaj naměřený interním senzorem dvoukanálového venkovního senzoru, na kanálu 2 je údaj z externí sondy. Pokud sonda není zapojená do senzoru, na kanálu 2 se zobrazuje pouze „---“.
5. V zájmu zachování dostatečně kvalitního přenosu na frekvenci 868 MHz by vzdálenost mezi místem, kam definitivně namontujete teploměr, a venkovním senzorem neměla přesahovat 100 metrů (viz kapitoly Umístění a Příjem na frekvenci 868 MHz).
6. Pokud dochází k bezproblémovému příjmu dat z venkovního prostředí a jejich zobrazení, začne teploměr automaticky vyhledávat DCF časový signál. Za dobrých podmínek příjmu to trvá obvykle 3 až 5 minut. Pokud během 10 minut nedošlo k přijetí DCF časového signálu, prozatím si nastavte čas pomocí tlačítka „SET“ ručně.
Při použití více než jednoho venkovního senzoru
1. Pokud jste původně provedli základní nastavení jenom s jedním senzorem, měli byste vyjmout baterie z teploměru i z senzoru a vyčkat alespoň 60 sekund.
2. Vložte baterie do prvního venkovního senzoru.
3. Do 30 sekund po aktivaci prvního senzoru vložte baterie do teploměru. Poté, co byly baterie vloženy, všechny segmenty LCD obrazovky se krátce rozsvítí. Následně se zobrazí pokojová teplota a čas ve formátu 0:00. Pokud se během 60 sekund na LCD obrazovce nezobrazí tyto údaje, musíte baterie na minimálně 60 sekund vyjmout a potom je vložit znovu.
4. Je-li externí sonda připojená k venkovnímu vysílači, měla by se na teploměru zobrazovat data naměřená prvním venkovním senzorem (na kanálu 1 a 2). Pokud se tak nestane do 2 minut, musíte vyjmout baterie z obou jednotek a celý postup opakovat od prvního kroku.
5. Poté, co se na teploměru zobrazily údaje z prvního venkovního senzoru, vložte baterie do druhého venkovního senzoru.
Informace: Uživatel by měl vložit baterie do druhého venkovního senzoru během 30 sekund po přijetí dat z prvního venkovního senzoru.
6. Nyní se na LCD displeji teploměru zobrazí údaje naměřené druhým venkovním senzorem a na znamení, že všechny tři kanály fungují správně, se číslo kanálu přepne zpátky na „1“. Pokud se tak nestane do 2 minut, musíte vyjmout baterie z obou jednotek a celý postup opakovat od prvního kroku.
Informace: Poté, co teploměr úspěšně přijal druhý venkovní senzor, budou se na kanálu 3 zobrazovat pouze data naměřená interním senzorem druhého 2-kanálového venkovního senzoru. Data z externí sondy připojené ke druhému venkovnímu senzoru se na teploměru zobrazovat nebudou.
7. Pokud dochází k bezproblémovému příjmu dat z venkovního prostředí a jejich zobrazení, začne teploměr automaticky vyhledávat DCF časový signál. Za dobrých podmínek příjmu to trvá obvykle 3 až 5 minut.
DŮLEŽITÉ:
Pokud jste neprovedli nastavení přídavných vysílačů tak, jak bylo popsáno výše, měli byste počítat s možnými problémy při přenosu. Dojde-li k problémům při přenosu, musíte ze všech jednotek vyjmout baterie a nastavení provést znovu počínaje krokem 1.
Pokud během 10 minut nedošlo k přijetí DCF časového signálu, prozatím si nastavte čas pomocí tlačítka „SET“ ručně.
4
Normální příjem DCF signálu probíhá denně, ráno ve 02:00 hodiny a ve 03:00 hodiny. Pokud byl příjem i ve 03:00 hodiny neúspěšný, až do 06:00 hodin se bude teploměr v každou celou hodinu znovu pokoušet o příjem signálu. Pokud byl v 06:00 hodin pokus o zachycení signálu opět neúspěšný, další pokus se koná teprve další ráno ve 02:00 hodiny. (Viz pokyny v kapitolách DCF časový signál a Ruční nastavení času.)
Vložení a výměna baterií v teploměru
Teploměr je napájen 2 bateriemi AAA 1,5 V. Když se na LCD displeji teploměru rozsvítí symbol baterie, znamená to, že je třeba baterie vyměnit. Při vkládání a výměně baterií postupujte následovně:
1. Otevřete kryt přihrádky na baterie.
2. Vložte baterie a dbejte přitom na správnou polaritu (viz značení).
3. Víčko přihrádky na baterie znovu nasaďte zpátky.
Vložení a výměna baterií ve venkovním senzoru
Venkovní senzor je napájen 2 bateriemi 1,5 V. Když se na LCD displeji teploměru rozsvítí symbol baterie, znamená to, že je třeba baterie vyměnit. Při vkládání a výměně baterií postupujte následovně:
1. Sejměte víčko přihrádky na baterie na zadní straně přístroje.
2. Vložte baterie a dbejte přitom na správnou polaritu (viz značení).
3. Přihrádku na baterie znovu uzavřete.
Informace: Pokud jste u jednoho z přístrojů vyměnili baterie, musíte znovu nastavit všechny jednotky – postupujte podle kapitoly Základní nastavení. Důvodem je, že venkovní senzor vysílá během uvedení do provozu směrem k teploměru náhodně vygenerovaný bezpečnostní kód, který musí být přijat a uložen během první minuty po uvedení do provozu.
Manipulace s bateriemi a akumulátory
Nenechávejte baterie (akumulátory) volně ležet. Hrozí nebezpečí, že by je mohly spolknout děti nebo domácí zvířata! V případě spolknutí baterií vyhledejte okamžitě lékaře! Baterie (akumulátory) nepatří do rukou malých dětí! Vyteklé nebo jinak poškozené baterie mohou způsobit poleptání pokožky. V takovémto případě použijte vhodné ochranné rukavice! Dejte pozor nato, že baterie nesmějí být zkratovány, odhazovány do ohně nebo nabíjeny! V takovýchto případech hrozí nebezpečí exploze! Nabíjet můžete pouze akumulátory.
Vybité baterie (již nepoužitelné akumulátory) jsou zvláštním odpadem a nepatří do domovního odpadu a musí být s nimi zacházeno tak, aby nedocházelo k poškození životního prostředí!
K těmto účelům (k jejich likvidaci) slouží speciální sběrné nádoby v prodejnách s elektrospotřebiči nebo ve sběrných surovinách!
Šetřete životní prostředí!
Tlačítka
Teploměr
Teploměr disponuje 4 funkčními tlačítky, která lze snadno obsluhovat.
Tlačítko „SET“ (ruční nastavení):
Stiskněte a podržte pro přechod do režimů nastavení následujících funkcí: kontrast LCD displeje, časové pásmo, příjem DCF času (RCC) zapnout/vypnout (ON/OFF), 12/24-hodinový formát zobrazení času, ruční nastavení času, roku, měsíce, denního data a jednotky pro teplotu (°C/°F).
Tlačítko „MIN/MAX“
Stiskněte pro přepínání mezi zobrazením maximální a minimální teploty v místnosti a venku.
Stiskněte pro odchod z režimu nastavení.
Stiskněte pro vymazání uložených minimálních a maximálních vnitřních teplot a z venkovních kanálů,
jakož i času a data ukládání (údaje jsou nahrazeny aktuálními hodnotami).
Tlačítko „+“ (plus)
Pro provádění různých nastavení v „pozitivním“ směru.
Stiskněte v normálním režimu zobrazení pro přepínání mezi zobrazením kalendářního data a sekund
v zóně času na LCD displeji.
Tlačítko „CH/–“ (kanál/minus)
Pro provádění různých nastavení v „negativním“ směru.
Stiskněte pro přepínání mezi zobrazením různých venkovních kanálů (pouze v případě, že používáte více
venkovních vysílačů).
LCD displej a nastavení
5
6
Loading...
+ 4 hidden pages