TFA Dostmann 39 32 86 Instruction Manual [cs]

Bezdrátová meteostanice STUDIO
Obj. č.: 39 32 86
Vážený zákazníku,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup bezdrátové meteostanice Studio. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu a k jeho
obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod. Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Popis a ovládací prvky
Obrázek 1 Obrázek 2
Obrázek 3
Funkce
Venkovní teplota prostřednictvím bezdrátového venkovního senzoru (433 MHz), dosah až 30 m (na volném prostranství), se zobrazením tendence
Lze rozšířit až o 3 venkovní senzory, také pro kontrolu teploty ve vzdálených místnostech, např. v dětských pokojích, vinných sklípcích
Vnitřní teplota a vlhkost vzduchu s ukazatelem komfortu
Maximální a minimální hodnoty
1
Předpověď počasí se symboly a panáčkem „Weather Boy“
Tendence tlaku vzduchu
Absolutní a relativní tlak vzduchu s hodnotami za posledních 12 hodin
Grafické zobrazení průběhu tlaku vzduchu za posledních 12 hodin
Rádiově řízené hodiny s alarmem a zobrazením data, časového pásma ±12 hodin
Podsvícení displeje
2
Součásti
2.1 Základní stanice (přijímač) Obr. 1 LCD displej A1: Symbol příjmu DCF signálu A2: Čas (DCF) A3: Symbol alarmu A4: Datum A5: Den v týdnu A6: Vnitřní vlhkost vzduchu A7: Vnitřní teplota A8: Tendence tlaku vzduchu A9: Symbol pro počasí A10: „Weather Boy“ A11: Absolutní/relativní tlak vzduchu A12: Grafické zobrazení průběhu tlaku vzduchu za posledních 12 hodin A13: Tendence pro teplotu venku A14: Číslo kanálu A15: Venkovní teplota
Ovládací tlačítka B1: Tlačítko „ALARM“ B2: Tlačítko „SNZ/LIGHT“ B3: Tlačítko „“ B4: Tlačítko „CHANNEL“ B5: Tlačítko „“ B6: Tlačítko „MODE“ B7: Tlačítko „MAX/MIN“ B8: Tlačítko „HISTORY/WEATHER“ B9: Tlačítko „°C/°F“ B10: Tlačítko pro relativní/absolutní hodnoty B11: Tlačítko „–“ B12: Tlačítko „+“ B13: Tlačítko „RESET“
Plášť C1: Zavěšení na stěnu C2: Přihrádka na baterie C3: Stojánek (výklopný)
2.2. Venkovní senzor (vysílač) (obr. 2) D1: LED kontrolka přenosu D2: Ukazatel venkovní teploty D3: Zavěšení na stěnu D4: Tlačítko „CHANNEL“ pro přepínání kanálů D5: Přihrádka na baterie D6: Tlačítko „°C/°F“ D7: Tlačítko „TX“ D8: Stojánek (výklopný)
Uvedení do provozu
3.1 Vložení baterií
Otevřete přihrádku na baterie na vysílači (venkovním senzoru) a přijímači (základní stanici) – jsou zašroubované – a položte oba přístroje vedle sebe do vzdálenosti asi 1,5 metru. Vyhněte se blízkosti možných zdrojů rušení (elektronika a bezdrátová zařízení).
Vložte přiložené baterie do základní stanice a bezprostředně poté také do venkovního senzoru. Při vkládání baterií dávejte pozor na správnou polaritu.
3.2 Nastavení symbolů pro počasí
Hned po vložení baterií nebo poté, co jste na 3 sekundy podrželi stisknuté tlačítko „HISTORY/WEATHER“, začne po dobu 10 sekund blikat symbol pro počasí. Během této doby si můžete pomocí tlačítka „+“ nebo „–“ nastavit aktuální počasí.
Zadání potvrďte stisknutím tlačítka „HISTORY/WEATHER“.
První předpověď se objeví 6 hodin po zadání aktuálního stavu počasí. Je-li nastavení chybné,
bude chybná i předpověď počasí.
3.3 Přijímání teploty venku
Po vložení baterií a po zadání symbolu pro počasí se navíc hodnoty naměřené venkovním senzorem přenesou na základní stanici. Ukazatel teploty venku (- -°C) na základní stanici bliká a v případě úspěšného přijetí signálu se trvale zobrazuje na LCD displeji.
Inicializaci můžete spustit i ručně. Stiskněte tlačítko „TX“ na venkovním senzoru. Přenos dat následuje okamžitě a úspěšný přenos je potvrzen pípnutím základní stanice.
Nedojde-li k přijetí hodnot z venkovního senzoru, zůstane na displeji zobrazení „- -°C“. Zkontrolujte baterie ve venkovním senzoru a pokus spusťte znovu. Odstraňte případné zdroje rušení.
3.4 Přijímání rádiově řízeného času (DCF)
Po 2 minutách začne základní stanice přijímat časový signál. Symbol přijímání DCF signálu na základní stanici bliká a v případě úspěšného přijetí signálu se trvale zobrazuje na LCD displeji.
Jestliže nebylo možné přijmout časový signál, bude po další hodině příjem znovu aktivován na 10 minut. Celkem budou provedeny 4 pokusy.
Čas se aktualizuje každý den ve 3 hodiny v noci. Není-li možný příjem časového signálu, další pokus se uskuteční ve 4 hodiny, v 5 hodin a v 6 hodin ráno (v tuto dobu se rušení vyskytuje méně často.
Inicializaci můžete spustit i ručně. Stiskněte tlačítko „“ na 3 sekundy.
Stisknete-li tlačítko „“ ještě jednou na 3 sekundy, příjem časového signál vypnete (symbol DCF zmizí).
Jestliže rádiově řízené hodiny nepřijímají časový signál DCF (kvůli poruchám, přenosové vzdálenosti apod.),
můžete čas nastavit ručně. Hodiny pak pracují jako normální quartzové hodiny (viz kapitola 4.1 Nastavení času a kalendáře).
Obsluha
Důležité: Během přijímání signálu z venkovního senzoru nebo časového signálu jsou ovládací tlačítka neaktivní.
Všechna úspěšně provedená zadání jsou během obsluhy potvrzena krátkým pípnutím.
Přístroj automaticky odejde z režimu nastavení, jestliže po dobu delší než 15 sekund nestisknete žádné
tlačítko.
4.1 Nastavení času a kalendáře
Stiskněte tlačítko „MODE“ a podržte je stisknuté po dobu 3 sekund. Začne blikat zobrazení hodin a Vy můžete pomocí tlačítka „“ a „“ nastavit hodinu. Pomocí tlačítka „MODE“ pak můžete postupně nastavit minuty, sekundy, rok, datum ve formátu den/měsíc (DM) nebo měsíc/den (MD), měsíc, datum, časové pásmo, jazyk dne v týdnu.
3
4
Loading...
+ 2 hidden pages