TFA 351122 User guide [cs]

Popis a ovládací prvky
Bezdrátová DCF meteostanice Modus Plus
Obj. č.: 39 89 40
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup bezdrátové DCF meteorologické stanice Modus Plus. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku
do provozu a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod.
Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Rozsah dodávky
Bezdrátová meteorologická stanice (základní stanice)
Venkovní senzor
Návod k obsluze
Účel použití a vlastnosti meteostanice
Dosah bezdrátového přenosu dat o venkovní teplotě a vlhkosti (v otevřeném prostranství) je cca 75 m.
Možnost rozšíření až na 3 venkovní vysílače (taktéž pro kontrolu ovzduší ve vzdálených místnostech, např. v dětském pokoji, nebo ve vinném sklípku).
Měření pokojové teploty a vlhkosti.
Uchovávaní maximálních a minimálních hodnot.
Předpověď počasí se symboly tendence vývoje atmosférického tlaku.
Rádiem kontrolované hodiny se zobrazením dne v týdnu, 2 časy buzení
a funkce odloženého buzení.
Fáze Měsíce.
Podsvícení displeje.
Jednoduchá instalace bez kabelů.
Meteostanice (základní jednotka)
Obr. 1 Obr. 2
A: LCD displej (obr. 1)
A1: Indikátor tendence vývoje počasí A2: Symbol předpovědi počasí A3: Zobrazení fáze měsíce A4: Symbol stavu baterie venkovního vysílače A5: Symbol příjmu z venkovního vysílače A6: Symbol čísla kanálu venkovního vysílače A7: Symbol automatického střídání zobrazovaných kanálů A8: Venkovní teplota a vlhkost A9: Symbol maximální hodnoty A10: Symbol pokojových hodnot A11: Pokojová teplota a vlhkost A12: Symbol minimální hodnoty A13: Symbol stavu baterie základní stanice A14: Symbol rádiem kontrolovaného času A15: Čas se zobrazením sekund A16: Symboly časů buzení
B: Tlačítka na základní stanici (obr. 1)
B1: Tlačítko MODE/ENTER B2: Tlačítko NAX/MIN
B3: Tlačítko / UNIT B4: Tlačítko / CH
B5: Tlačítko ALARM B6: Tlačítko SNOOZE
C: Zadní strana základní stanice (obr. 2)
C1: Otvor pro montáž na stěnu C2: Schránka pro baterie C3: Sklápěcí opěrka
D: Venkovní vysílač (obr. 3)
D1: LED Pohled zezadu:
D2: Otvor pro zavěšení D3: Schránka pro baterie
Tlačítka v schránce pro baterie: D4: Tlačítko RESET D5: Tlačítko CH
Obr. 3
Příprava k uvedení do provozu
Vložení baterií:
Stanici i venkovní vysílač položte na stůl ve vzdálenosti cca 1,5 m od sebe. Dejte pozor, aby se v blízkosti nenacházelo žádné jiné elektronické zařízení.
Nejdříve vložte 3 nové baterie 1,5 V, AA do schránky pro baterie na základní stanici a poté 2 nové baterie 1,5 V, AA do schránky na venkovním vysílači. Dejte pozor na správnou polaritu.
Příjem venkovní teploty a vlhkosti
Po vložení baterií začne základní jednotka automaticky vyhledávat signály, aby zachytila venkovní vysílač. Vyhledávání hodnot venkovního vysílače bude trvat 2 minuty, přičemž bude blikat symbol příjmu signálu.
LED kontrolka na venkovním vysílači bliká. Venkovní vysílač je ve výchozím nastavení nastaven na kanál 1.
Pokud se příjem signálu z venkovního vysílače nezdaří, na displeji se objeví "- -". Zkontrolujte baterie a pokuste se o příjem znova. Zkontrolujte, jestli se v blízkosti nenachází nějaký zdroj rušení.
Může pomoct také manuální inicializace vyhledávání. Stiskněte a 3 sekundy podržte tlačítko
/CH. Symbol příjmu bude blikat. Meteostanice bude vyhledávat venkovní senzor pouze
na aktuálně zvoleném kanálu.
Příjem DCF signálu
Hodiny nyní začnou vyhledávat frekvenci signálu DCF a na displeji bude blikat symbol DCF. Pokud se po 3 až 8 minutách úspěšně přijme časový kód, zobrazí se rádiem kontrolovaný čas a symbol DCF bude zobrazen na displeji nepřetržitě. V průběhu příjmu signálu DCF se nevysílají žádné data z venkovního vysílače.
Na displeji se zobrazují 3 různé symboly příjmu:
Příjem je aktivní
Příjem je velmi dobrý
Příjem DCF není možný
Pro aktivaci příjmu DCF stiskněte na 2 sekundy tlačítko ALARM. Symbol příjmu signálu začne blikat. Pro zastavení vyhledávání signálu DCF stiskněte znovu tlačítko ALARM.
Pokud hodiny nemohou najít signál DCF (např. z důvodu přenosové vzdálenosti, atmosférickým poruchám, atd.), můžete čas nastavit ručně.
V takovém případě budou hodiny fungovat jako standardní quartz hodiny (viz níže kapitola "Manuální nastavení času, data a jazyka pro zobrazení dne v týdnu").
Radiový signál DCF-77
DCF-77 je rozhlasový vysílač zakódovaných časových znaků, který je šířen v pásmu dlouhých vln (77,5 kHz) a jehož dosah je cca 1.500 km. Tento vysílač, který je umístěn v Mainflingenu poblíž Frankfurtu nad Mohanem, šíří a kóduje časový signál DCF-77 z césiových atomových hodin z Fyzikálně-technického institutu v Braunschweigu. Odchylka tohoto času činí méně než 1 sekundu za 1 milion let.
Tento rádiový časový signál automaticky zohledňuje astronomicky podmíněné opravy času (letní a normální neboli zimní čas), přestupné roky a změny data. Pokud se Vaše meteostanice budou nacházet v dosahu příjmu z tohoto vysílače, pak začne tento časový signál přijímat, provede jeho dekódování a bude po celý rok zobrazovat přesný čas, a to nezávisle na letním nebo na normálním (zimním) čase.
Zkratka DCF znamená následující: D (Deutschland = Německo), C (označení pásma
dlouhých vln) a F (frankfurtský region).
Příjem tohoto rádiového časového signálu DCF-77 je závislý na zeměpisných a stavebních podmínkách. V normálních podmínkách lze tento signál zachytit bez problému až do vzdálenosti 1 500 km od vysílače ve Frankfurtu nad Mohanem (za ideálních podmínek až do vzdálenosti 2 000 km od tohoto vysílače). V noci mívají atmosférické poruchy obvykle nižší intenzitu a příjem tohoto signálu je možný téměř na všech místech. Stačí jediný příjem během dne (i v noci), aby meteostanice udržela nastavený čas s odchylkou menší než 1 sekunda.
Loading...
+ 3 hidden pages