TFA 35.1109 User guide [cs]

Meteorologická stanice Neo Plus
Obj. č.: 67 24 55
Vážený zákazníku
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup meteostanice Neon Plus. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu a k jeho
obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod. Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Rozsah dodávky
Meteostanice (základní jednotka)
Venkovní senzor Návod k obsluze
Vybavení
Rádiem řízený (DCF) čas s možností ručního nastavení
Uživatel si může příjem časového signálu zapnout nebo vypnout (ON/OFF)
Nastavení časového pásma ±12 hodin
Kalendář (letopočet pouze v režimu nastavení)
Zobrazení 8 fází Měsíce
Předpověď počasí a zobrazení tendence počasí
Zobrazení teploty v místnosti a venku, ukládání minimálních a maximálních hodnot
Údaj o teplotě ve °C
Zobrazení vzdušné vlhkosti v místnosti a venku
Zobrazení relativní vzdušné vlhkosti (RH%)
Kontrolka vybité baterie
Montáž na stěnu nebo umístění na stůl
Součásti meteostanice
Venkovní senzor
Bezdrátový přenos hodnot naměřených ve venkovních prostorech do meteostanice pomocí 868MHz signálu.
Střídavé zobrazení teploty a vzdušné vlhkosti venku na LCD obrazovce.
Plášť přístroje lze zavěsit na stěnu.
Montujte na chráněné místo, abyste se vyhnuli zkreslení měření vlivem deště
nebo přímého slunečního záření.
Vložení a výměna baterií ve venkovním senzoru
Venkovní senzor je napájen 2 bateriemi typu AAA. Při vkládání a výměně baterií postupujte následovně:
1. Odstraňte víčko přihrádky na baterie tak, že ho palcem vysunete nahoru.
2. Vložte baterie a dbejte přitom na správnou polaritu (viz značení v přihrádce na baterie).
3. čko přihrádky na baterie znovu nasaďte a posuňte směrem dolů.
¨
1
2
Vkládání a výměna baterií v základní jednotce
Meteostanice je napájena 2 bateriemi typu AAA. Při vkládání a výměně baterií postupujte následovně:
1. Otevřete přihrádku na baterie tak, že palcem zatlačíte na prohlubeň a nadzvednete víčko přihrádky na baterie.
2. Vložte baterie a dbejte přitom na správnou polaritu (viz značení).
3. čko přihrádky na baterie znovu uzavřete.
Výměna baterie
Jakmile se na základní jednotce objeví symbol baterie, musíte baterie vyměnit.
Pokud jsou slabé baterie ve venkovním senzoru, symbol baterie se objevuje na řádku displeje určeném
pro teplotu venku.
Informace: Pokud jste u jednoho z obou přístrojů vyměnili baterie, musíte znovu nastavit všechny jednotky – postupujte podle kapitoly Základní nastavení. Důvodem je, že venkovní senzor vysílá během uvedení do provozu směrem k meteostanici bezpečnostní kód, který musí být uložen během prvních 3 minut po uvedení do provozu.
Základní nastavení
1. Nejprve vložte baterie do venkovního senzoru (viz kapitola Vložení a výměna baterií ve venkovním senzoru).
2. Během 2 minut po aktivaci venkovního senzoru vložte baterie do meteostanice (viz kapitola Vkládání a výměna baterií v základní jednotce). Poté, co byly baterie vloženy, všechny segmenty LCD obrazovky se krátce rozsvítí. Následně se objeví pokojová teplota a vlhkost vzduchu, stejně jako čas, který se vynuluje na 00:00.
Pokud se tyto informace během 60 sekund na LCD obrazovce neobjeví, musíte baterie na minimálně 60 sekund vyjmout a potom je vložit znovu. Pokud se objevují data z místnosti správně, můžete pokračovat dalším krokem.
3. Poté, co jste vložili baterie, začne meteostanice přijímat data z venkovního senzoru. Na displeji meteostanice by se nyní měla objevit teplota a vlhkost vzduchu venku. Pokud se tak během 2 minut nestane, musíte vyjmout baterie z obou částí přístroje a zopakovat základní nastavení od kroku 1.
4. Abyste zajistili dobrý příjem dat na frekvenci 868 MHz, neměla by být vzdálenost mezi meteostanicí a venkovním senzorem větší než 100 m (viz pokyny v kapitolách Umístění a Příjem na frekvenci 868 MHz).
Informace: V případě výměny baterií se ujistěte, že baterie nevyskočily z kontaktů. Po vyjmutí baterií počkejte alespoň 1 minutu, než baterie znovu vložíte, jinak by mohlo dojít k problémům s uvedením do provozu a s přenosem dat.
5. Poté, co proběhlo testování příjmu dat z venkovních prostor, začne v levém horním rohu LCD obrazovky blikat symbol DCF vysílače. Ten indikuje, že hodiny rozpoznaly DCF signál a pokoušejí se o jeho přijetí. Pokud byl signál s časovým kódem přijat, zůstane symbol DCF vysílače permanentně viditelný a zobrazí se čas.
Radiový signál DCF-77
DCF-77 je rozhlasový vysílač zakódovaných časových znaků, který je šířen v pásmu dlouhých vln (77,5 kHz) a jehož dosah je cca 1.500 km. Tento vysílač, který j e umístěn v Mainflingenu poblíž Frankfurtu nad Mohanem, šíří a kóduje časový signál DCF-77 z césiových atomových hodin z Fyzikálně-technického institutu v Braunschweigu. Odchylka tohoto času činí méně než 1 sekundu za 1 milion let.
Tento rádiový časový signál automaticky zohledňuje astronomicky podmíněné opravy času (letní a normální neboli zimní čas), přestupné roky a změny data. Pokud se Vaše hodinky budou nacházet v dosahu příjmu z tohoto vysílače, pak začnou tento časový signál přijímat, provedou jeho dekódování a budou po celý rok zobrazovat přesný čas, a to nezávisle na letním nebo na normálním (zimním) čase.
Zkratka DCF znamená následující: D (Deutschland = Německo),
C (označení pásma dlouhých vln) F (frankfurtský region).
Příjem tohoto rádiového časového signálu DCF-77 je závislý na zeměpisných a stavebních podmínkách. V normálních podmínkách lze tento signál zachytit bez problému až do vzdálenosti
1.500 km od vysílače ve Frankfurtu nad Mohanem (za ideálních podmínek až do vzdálenosti 2.000 km od tohoto vysílače). V noci mívají atmosférické poruchy obvykle nižší intenzitu a příjem tohoto signálu je možný téměř na všech místech. Stačí jediný příjem během dne (i v noci), aby hodinky udržely nastavený čas s odchylkou menší než 1 sekunda.
V normálních podmínkách (v bezpečné vzdálenosti od zdrojů rušení, jako jsou např. televizní přijímače, monitory počítačů) trvá zachycení časového signálu několik minut. Pokud by hodinky tento signál nezachytily (nebo bude-li příjem rušený), pak je třeba, abyste provedli kontrolu podle následujících bodů:
Přemístěte se s hodinkami na jiné místo a pokuste se o nové zachycení signálu DCF-77.
Vzdálenost hodinek od zdrojů rušení, jako jsou monitory počítačů nebo televizní přijímače, by měla být při
příjmu tohoto signálu alespoň 1,5 až 2 metry. Nedávejte hodinky při příjmu časového signálu do blízkosti kovových dveří, okenních rámů nebo jiných kovových konstrukcí či předmětů (pračky, sušičky, chladničky atd.).
V prostorách ze železobetonových konstrukcí (sklepy, výškové domy atd.) je příjem signálu DCF-77 podle podmínek slabší. V externích případech podržte hodinky poblíž okna a/nebo hodinkami otočte zadní nebo přední stranou směrem k vysílači ve Frankfurtu nad Mohanem.
Tlačítka pro obsluhu
Meteostanice
Meteostanice disponuje třemi snadno ovladatelnými funkčními tlačítky, z nichž se jedno nachází na čelním panelu a 2 na zadní straně přístroje.
3
4
Loading...
+ 4 hidden pages