TFA 30.3053.IT User guide [cs]

Bezdrátový bazénový teploměr MALIBU
Rozsah dodávky
Teploměr (základní stanice)
Venkovní senzor
Bazénový senzor
Návod k obsluze
Vlastnosti
Vhodné pro bazény a jezírka
Teplota vody měřená bezdrátovým bazénovým senzorem v hloubce 100 mm
Teplota venku měřená bezdrátovým venkovním senzorem
Dosah max. 100 m (na volném prostranství)
Zobrazení teploty a vlhkosti vzduchu uvnitř
Maximální a minimální hodnoty
Rosný bod
Rádiově řízené hodiny
Jednoduchá instalace bez kabelů
Obj. č.: 130 77 40
Vážený zákazníku,
a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod. Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Popis a ovládací prvky
Teploměr (základní stanice)
Venkovní senzor
Bezdrátový přenos hodnot naměřených venku do teploměru (základní stanice) prostřednictvím signálu na frekvenci 868 MHz
Plášť lze připevnit na stěnu
Montujte na chráněné místo, aby nedocházelo k ovlivnění deštěm nebo přímým slunečním zářením
Bazénový senzor
Bezdrátový přenos hodnot naměřených venku do teploměru (základní stanice) prostřednictvím signálu na frekvenci 868 MHz
Vodotěsný plášť
Vkládání a výměna baterií ve venkovním senzoru
Venkovní senzor je napájen ze 2 baterií typu AAA. Při vkládání nebo výměně těchto baterií postupujte takto:
1. Sejměte víčko přihrádky na baterie (posuňte je palcem dolů).
2. Vložte baterie a dbejte při tom na správnou polaritu (viz značka v přihrádce na baterie).
3. Víčko přihrádky na baterie nasaďte zpátky.
Vkládání a výměna baterií v bazénovém senzoru
Bazénový senzor je napájen ze 2 baterií typu AA 1,5 V. Při vkládání nebo výměně těchto baterií postupujte takto:
1. Pevně podržte plášť bazénového senzoru, horní část otáčejte proti směru hodinových ručiček a opatrně ji sejměte.
2. Vložte baterie a dbejte při tom na správnou polaritu (viz značka v přihrádce na baterie).
3. Obě části opět sešroubujte. Dbejte na to, aby víčko těsně přiléhalo a aby bylo dostatečně pevně zašroubované (značky musí odpovídat), jinak by se do přihrádky na baterie mohla dostat vlhkost a výrobek zničit.
Vkládání a výměna baterií v teploměru (základní stanici)
Teploměr (základní stanice) je napájen ze 2 baterií typu AAA1,5 V. Při vkládání nebo výměně těchto baterií postupujte takto:
1. Otevřete přihrádku na baterie tím, že přitisknete palec do vybrání a víčko přihrádky na baterie nadzvednete.
2. Vložte baterie a dbejte při tom na správnou polaritu (viz značka).
3. Víčko přihrádky na baterie nasaďte zpátky.
Základní nastavení
1. Nejprve vložte baterie do venkovního senzoru (viz „Vkládání a výměna baterií ve venkovním senzoru“).
2. Poté vložte baterie do bazénového senzoru (viz „Vkládání a výměna baterií v bazénovém senzoru“).
3. Do 15 sekund po aktivaci venkovního senzoru a bazénového senzoru vložte baterie do teploměru (základní stanice) (viz „Vkládání a výměna baterií v teploměru (základní stanici)“). Jakmile jsou baterie vložené, na okamžik se rozsvítí všechny segmenty LCD displeje. Poté se zobrazí teplota a vlhkost vzduchu v místnosti a čas ve formátu 00:00. Pokud se tyto informace na displeji nezobrazí do 60 sekund, je nutné baterie nejméně na 60 sekund vyjmout a pak je vložit zpátky. Když se údaje z místnosti zobrazují tak, jak mají, můžeme pokračovat dalším krokem.
4. Poté, co byly vloženy všechny baterie, začne teploměr přijímat údaje z venkovního senzoru a bazénového senzoru. Na teploměru (základní stanici) by se měla zobrazovat teplota venku a teplota v bazénu. Pokud se tak během 5 minut nestane, je nutné vyjmout baterie z obou senzorů i základní stanice a znovu provést základní nastavení počínaje krokem 1.
5. Aby byl zajištěn kvalitní přenos dat na frekvenci 868 MHz, neměla by vzdálenost teploměru od venkovního senzoru přesahovat 100 metrů (na volném prostranství) a od bazénového senzoru 25 metrů (ve vodě) (viz pokyny „Umístění“ a „Přenos na frekvenci 868 MHz“).
Poznámka:
V případě výměny baterií zajistěte, aby baterie nevyskočily z kontaktů. Po vyjmutí baterií počkejte alespoň 1 minutu, než baterie znovu vložíte, protože jinak by se mohly objevit problémy se zapnutím a přenosem.
6. Pokud je dokončená fáze testování příjmu dat z venku, začne v horním levém rohu LCD obrazovky blikat symbol vysílací věže DCF. Ten indikuje, že hodiny rozpoznaly DCF signál a pokoušejí se ho přijmout. Jakmile je časový kód přijat, zůstává symbol DCF trvale svítit a zobrazuje se čas.
Radiový signál DCF-77
DCF-77 je rozhlasový vysílač zakódovaných časových znaků, který je šířen v pásmu dlouhých vln (77,5 kHz) a jehož dosah je cca 1 500 km. Tento vysílač, který je umístěn v Mainflingenu poblíž Frankfurtu nad Mohanem, šíří a kóduje časový signál DCF-77 z césiových atomových hodin z Fyzikálně-technického institutu v Braunschweigu. Odchylka tohoto času činí méně než 1 sekundu za 1 milion let. Tento rádiový časový signál automaticky zohledňuje astronomicky podmíněné opravy času (letní a normální neboli zimní čas), přestupné roky a změny data. Pokud se Váš teploměr bude nacházet v dosahu příjmu z tohoto vysílače, pak začne tento časový signál přijímat, provede jeho dekódování a budou po celý rok zobrazovat přesný čas, a to nezávisle na letním nebo na normálním (zimním) čase. Zkratka DCF znamená následující:
D (Deutschland = Německo), C (označení pásma dlouhých vln) a F (frankfurtský region).
Příjem tohoto rádiového časového signálu DCF-77 je závislý na zeměpisných a stavebních podmínkách. V normálních podmínkách lze tento signál zachytit bez problému až do vzdálenosti 1 500 km od vysílače ve Frankfurtu nad Mohanem (za ideálních podmínek až do vzdálenosti 2 000 km od tohoto vysílače). V noci mívají atmosférické poruchy obvykle nižší intenzitu a příjem tohoto signálu je možný téměř na všech místech. Stačí jediný příjem během dne (i v noci), aby teploměr udržel nastavený čas s odchylkou menší než 1 sekunda.
V normálních podmínkách (v bezpečné vzdálenosti od zdrojů rušení, jako jsou např. televizní přijímače, monitory počítačů) trvá zachycení časového signálu několik minut. Pokud by teploměr tento signál nezachytil (nebo bude-li příjem rušený), pak je třeba, abyste provedli kontrolu podle následujících bodů:
1) Přemístěte se s teploměrem na jiné místo a pokuste se o nové zachycení signálu DCF-77.
2) Vzdálenost teploměru od zdrojů rušení, jako jsou monitory počítačů nebo televizní přijímače, by měla být při příjmu tohoto signálu alespoň 1,5 až 2 metry. Nedávejte budík při příjmu časového signálu do blízkosti kovových dveří, okenních rámů nebo jiných kovových konstrukcí či předmětů (pračky, sušičky, chladničky atd.).
3) V prostorách ze železobetonových konstrukcí (sklepy, výškové domy atd.) je příjem signálu DCF-77 podle podmínek slabší. V externích případech podržte teploměr poblíž okna nebo jím otočte zadní či přední stranou směrem k vysílači ve Frankfurtu nad Mohanem.
Příjem DCF signálu probíhá 2x za den, ve 2:00 hodiny a ve 3:00 hodiny ráno. Pokud nebyl úspěšný ani příjem signálu ve 3:00 hodiny, proběhnou další pokusy vždy v celou hodinu až do 6:00 hodin ráno až do úspěšného přijetí signálu. Pokud je pokus o přijetí signálu neúspěšný i v 6:00 hodin ráno, uskuteční se další pokus až příští ráno ve 2:00 hodiny.
Funkční tlačítka
Teploměr (základní stanice):
Výrobek disponuje třemi snadno ovladatelnými funkčními tlačítky, z nichž 1 se nachází na přední straně a 2 na zadní straně.
Loading...
+ 4 hidden pages