TFA 30.3016.54 User guide [hu]

Conrad Szaküzlet 1067 Budapest, Teréz krt. 23. Tel: (061) 302-3588
Conrad Vevőszolgálat 1124 Budapest, Jagelló út 30. Tel: (061) 319-0250
VEZETÉK NÉLKÜLI 868 MHz-ES HŐMÉRSÉKLETJELZŐ ÁLLOMÁS Rend. sz.: 67 24 53
BEVEZETÉS
Köszönjük, hogy ezt a 868 MHz-es hőmérséklet jelző állomást választotta, amely kijelzi az óraidőt másodpercnyi pontossággal, valamint a bel- és kültéri hőmérsékletet. Kezeléséhez mindössze két könnyen kezelhető gomb szükséges, a termék ideálisan alkalmas otthon és az irodában való használatra.
A HŐMÉRSÉKLET JELZŐ ÁLLOMÁS
1. LC-kijelző
2. SET gomb
3. Min/Max gomb
4. Állító támasz
5. Elemtartó fedél
6. Felfüggesztő fül
JELLEMZŐK: A HŐMÉRSÉKLET JELZŐ ÁLLOMÁS
• Rádiójel vezérlésű DCF-77 óraidő kijelzés, kézi beállítási lehetőséggel
• Óraidőkijelzés (óra, perc, másodperc)
• DCF-időjel vétele BE/KI (ON/OFF)
• 12-24 órás időkijelzési forma
• Naptár kijelzés (hónap, nap, hét napja)
• Időzóna beállítható ±12 óra eltéréssel
• Hőmérséklet kijelzés választhatóan °C (Celsius) vagy °F (Fahrenheit) fokban
• A beltéri és kültéri hőmérséklet kijelzése a minimális és maximális értékek tárolásával.
• A tárolt MIN/MAX értékek kézi visszaállítása
• Vezetéknélküli jelátvitel 868 MHz-en
• A jel vétele 4 másodperces időközökben
• Elemkimerülés jelzése
• Falra szerelhető vagy asztalra állítható
A KÜLTÉRI HŐMÉRSÉKLET ADÓ
• Külső hőmérséklet átvitele az alapkészülékre 868 MHz-es frekvencián
• A készülékház az időjárástól védett kialakítású
• A ház falra is szerelhető
• Felszerelése védett helyen ajánlott. Kerülni kell a közvetlen esőnek vagy napsütésnek kitett helyeket.
ALAPBEÁLLÍTÁS
Megjegyzés: Ez a hőmérsékletjelző készülék csak egy külső adó adatait fogadja.
1. Az elemeket először a külső adóba tegye be (lásd “Elemek betétele és cseréje a külső adóban”).
2. A külső adó aktiválása után 30 másodpercen belül tegye be az elemeket az alapkészülékbe (ld. "Elemek betétele és cseréje a hőmérséklet jelző állomásba" c. részt). Ha minden elem be van téve, az LC-kijelző összes szegmense rövid időre megjelenik a kijelzőn. Ezután az óraidő 0:00 formában, valamint a beltéri hőmérséklet jelenik meg a kijelzőn. Ha 60 másodpercen belül nem jelennek meg adatok a kijelzőn, vegye ki az elemeket, és legalább 10 másodperc várakozás után tegye be azokat újból.
3. Az elemek betétele után az állomás elkezdi a külső adóról küldött adatok vételét. Ekkor a külső hőmérséklet és a jelvétel szimbóluma megjelenik az alapkészülék kijelzőjén. Ha ez nem következik be kb. 3 percen belül, akkor mindkét egységből ki kell venni az elemeket, és az 1. lépéstől kezdve újabb alapbeállítást kell beindítani.
4. A megfelelő 868MHz-es átvitel biztosításához szükséges, hogy jó jelátviteli feltételek mellett a hőmérséklet jelző állomás és a külső adó végleges helye között ne legyen 100 m-nél nagyobb távolság (lásd az "Elhelyezés" és a "868 MHz-es vételteszt" c. pontokat).
5. Amint a külső hőmérsékletet a hőmérséklet jelző venni és kijelezni képes, automatikusan beindul a DCF-77 időjel kód (rádiójel vezérlésű időjel) keresése. Ez megfelelő feltételek mellett mintegy 3-5 percig tart. Ha a DCF-időt a készülék 10 percen belül nem tudja venni, akkor nyomja meg a kézi óraidő beadáshoz a SET gombot.
Megjegyzés
: A készülék a napi DCF-vétel érdekében két órás időközökben megkísérli az időjel vételét, amíg az adott napon el nem éri a sikeres vételt. Ha a vétel nem sikeres, újabb vételt kísérel meg a következő napra vonatkozóan az adott napon 0:00 órakor.
Ha a vétel sikeres, akkor a fogadott időjel felülírja a kézzel beállított óraidőt (ezzel kapcsolatban vegye figyelembe a “Rádiójel vezérlésű DCF-77- időjel vétele“ és az “Óraidő beállítás kézzel“) c. fejezeteket. A sikeresen vett időjellel együtt a hozzátartozó aktuális dátum is megjelenik a kijelzőn.
ELEMEK BETÉTELE ÉS CSERÉJE A HŐMÉRSÉKLETJELZŐ ÁLLOMÁSON:
A hőmérsékletjelző állomás két AA típusú IEC LR6 ceruzaelemmel működik. Az üzembe helyezésnél vagy az elemek cseréjénél a következőképp járjon el:
1. Vegye le az elemtartó fedelét a készülék hátoldalán.
2. Tegye be a helyes polaritás figyelembe vételével (lásd a jelöléseket) az elemeket.
3. Tegye vissza az elemtartó fedelét.
ELEMEK BETÉTELE ÉS CSERÉJE A KÜLSŐ HŐMÉRSÉKLET ADÓN
A külső hőmérséklet adó két AA típusú IEC LR6 ceruzaelemmel működik. Az üzembe helyezésnél vagy az elemek cseréjénél a következőképp járjon el:
1. Vegye le a külső adó hátoldalán lévő elemtartó fedelét.
2. Tegye be a helyes polaritás figyelembe vételével (lásd a jelöléseket) az elemeket.
3. Tegye vissza az elemtartó fedelét. Megjegyzés: Ha az egyik egységnél elemet kell cserélni, minden egységnél új alapbeállítást kell végezni. Ez azért szükséges, mivel a külső adó az üzembe helyezéskor egy biztonsági kódot küld az alapkészülékre, amelyet ennek az üzembe helyezés utáni első három percben fogadni és tárolni kell.
ELEMCSERE
Az optimális működés és pontosság érdekében ajánlatos az elemek cseréje rendszeresen mindkét egységben (az elemek élettartamát lásd a “Műszaki adatok” c.
fejezetben az útmutató végén). Kérjük, vegyen részt az aktív környezetvédelemben, és selejtezze a kimerült elemeket az erre szolgáló gyűjtőhelyekre való leadással.
FUNKCIÓGOMBOK: Hőmérsékletjelző állomás:
A hőmérsékletjelző állomás két egyszerűen kezelhető funkciógombbal rendelkezik.
SET gomb Min/max +/- gomb
SET gomb (beállítás)
• Nyomja és tartsa nyomva a gombot, ekkor belép a kézi beállítási üzemmódba, ahol a következő paramétereket állíthatja be: óraidő, év, nap dátuma, hónap, a hét napja, 12/24 órás időkijelzési formátum, időzóna, időjel vétel be- ill. kikapcsolása és a hőmérséklet.
• Nyomja és tartsa nyomva a gombot a tárolt minimális és maximális hőmérséklet értékek visszaállításához.
MIN/MAX/+ - gomb
• A gomb különböző beállításokra szolgál a kézi beállítási módban.
• A gombbal átkapcsolhat a memóriában tárolt beltéri és kültéri hőmérséklet MIN/MAX értékei között.
LC-KIJELZŐ ÉS BEÁLLÍTÁSOK:
1. Óraidő
2. Naptár
3. Elemkimerülés jelzés (a hőmérsékletjelzőn)
4. Külső adó vétel jelző*
5. Elemkimerülés jelzés (kültéri érzékelőn)
6. DCF időjel vételszimbólum
7. Beltéri hőmérséklet
8. Kültéri hőmérséklet
* Ha a külső adó jeleit az időjárásjelző állomás sikeresen tudja fogadni, a külső adó vételi szimbóluma kapcsolódik be (ha nincs jó vétel, az LC-kijelzőn nem jelenik meg szimbólum). Ilyen módon a felhasználó megtudhatja, hogy az utolsó vételi kísérlet sikeres volt-e (szimbólum látható), vagy nem volt sikeres (szimbólum nincs). A jobb áttekinthetőség érdekében az LC kijelző 3 szekcióra van felosztva:
1. szekció - ÓRAIDŐ ÉS NAPTÁR
• Az aktuális óraidő és a dátum kijelzése.
• Egy adóárboc szimbólum jelzi, hogy a készülék veszi a DCF időjelet.
2. szekció - BELTÉRI HŐMÉRSÉKLET
• Normál üzemmódban az aktuális beltéri hőmérséklet értéke látható.
• Elemkimerülés jelző (alapkészüléken)
3. szekció - KÜLTÉRI HŐMÉRSÉKLET
• A kültéri hőmérséklet érték kijelzése látható.
• A külső jel vétel szimbóluma mutatja, hogy a hőmérsékletjelző veszi a kültéri egységről küldött adatokat.
• Elemkimerülés jelzése (külső adó)
Rádiójel vezérlésű DCF-77 időjel vétele
A rádiójel által vezérelt óraidő bázisa egy cézium-atomóra, amely a Fizikai-Műszaki Szövetségi Kutatóintézetben (Braunschweig) működik, és eltérése a pontos időtől 1 millió évenként 1 másodperc. Ezt az óraidőt DCF-77 időjellé kódolják, (77,5 kHz) és egy hosszúhullámú adó a Frankfurt közeli Mainflingen-ből kb. 1500 km-es körben sugározza. Az időjárásjelző állomás veszi ezt a jelet, dekódolja, és függetlenül a nyári vagy téli időszámítástól mindig a pontos időt mutatja. A vétel minősége erősen függ a földrajzi elhelyezkedéstől és a környező épületektől. Normál esetben Frankfurt 1500 km-es körzetében nem szoktak vételi problémák jelentkezni. Amint a kültéri hőmérséklet az állomáson megjelenik, a DCF adó szimbóluma villogni kezd az időkijelzés jobb alsó sarkában. Ez azt jelenti, hogy a készülék veszi az időjelet, és megkísérli annak kiértékelését. Miután az időkódot fogadni tudta, a DCF szimbólum állandóan látható a kijelzőn, és a DCF óraidő van kijelezve. Ha a szimbólum villog, de a korrekt óraidő nem jelenik meg, vagy a DCF szimbólum nem látható, a következőket kell figyelembe venni:
• Ajánlatos legalább 1,5 – 2 m távolságot betartani az esetleges zavarforrásoktól, pl. számítógép monitortól, TV-készüléktől, stb.
• Vasbeton épületekben (pincében, magasházakban stb.) a vett jel szükségszerűen gyengébb. Extrém esetekben ajánlatos a készüléket az ablak közelébe tenni, és/vagy elülső vagy hátoldalával a DC-adó, azaz Frankfurt felé fordítani.
• Éjszaka általában kisebbek a légköri zavarok, és a legtöbb esetben lehetséges a vétel. Egyetlen vétel naponta elegendő ahhoz, hogy a pontos időtől való eltérés 1 másodperc alatt maradjon.
KÉZI BEÁLLÍTÁSOK
A kézi beállítás üzemmódban a következő beállítások végezhetők:
• Óraidő
• Naptár
• 12-24 órás időkijelzési forma
• Időzóna
• DCF-időjel vétele BE/KI (ON/OFF) kapcsolható
• Hőmérséklet mértékegységek: °C/°F Nyomja és tartsa nyomva kb. 3 másodpercig a SET gombot, ekkor a kézi beállítási módba lép:
AZ ÓRAIDŐ BEÁLLÍTÁSA KÉZZEL
Olyan térségekben, ahol a DCF-77 időkód vétele nem lehetséges, az óraidőt kézzel be lehet állítani. Az óra ekkor normál kvarcóraként jár tovább. Ha közben a készülék felismer egy DCF időjelet és azt fogadni tudja, a kézzel beállított óraidőt a fogadott időinformáció felülírja. A beállításnál kérjük, kövesse az alábbi beállítási utasításokat.
Órák (villogva) Percek (villogva)
1. Az órákat jelző szám az időkijelző szekcióban villogni kezd. Állítsa be a MIN/MAX/+ - gombbal az órákat.
2. Nyomja meg a SET gombot, a percek beállításához. A percet jelző szám villogni kezd.
3. Állítsa be a MIN/MAX/+ - gombbal a perceket.
4. Nyomja a beállítás megerősítéséhez és a "Naptár" beállítás módba való lépéshez a SET gombot.
Megjegyzés:
A készülék az idő kézi beállítása ellenére továbbra is megkísérli a DCF-77 időjel vételét. Sikeres vétel esetén a fogadott időjel felülírja a kézzel beállított időt.
NAPTÁR BEÁLLÍTÁS
Az időjárásjelző állomás naptára gyárilag 2008.01.01-re van beállítva. Ha a DCF-77 időjel vétele sikeres, ezzel a naptár dátuma is automatikusan az aktuális értékre áll át. Ha DCF vétel nem lehetséges, akkor a dátumot kézzel a következőképpen lehet beállítani:
Év (villogva)
1. Az év száma villog. Állítsa be a MIN/MAX/+ -gombbal az évet (2008 és 2029 között).
2. Nyomja a hónap beállításához a SET gombot (a hónapot jelző szám villog) Állítsa be a MIN/MAX/+ - gombbal a hónapot.
A hét napja (villogva)
A nap (villogva) a hónap (villogva)
3. Nyomja a nap dátumának beállításához a SET gombot. Állítsa be a MIN/MAX/+ ­gombbal a nap dátumát.
4. Nyomja a hét napjának beállításához a SET gombot (a hét napját jelző szám villog) Állítsa be a MIN/MAX/+ - gombbal a hét napját.
5. Nyomja a beállítások megerősítésére és a “12/24 órás időkijelzési formátum“ beállítási módba való lépéshez a SET gombot.
12-24 ÓRÁS IDŐKIJELZÉSI FORMÁTUM
Az óraidő kijelzése12 vagy 24 órás formátumban állítható be (alapbeállítás: 24 órás kijelzés):
villogva
1. Nyomja a MIN/MAX/+ - gombot, a “12h” vagy “24h” között való átkapcsoláshoz.
2. Nyomja a választás megerősítésére és az "Időzóna" beállítás módba való lépéshez a SET gombot.
Megjegyzés: Ha a 24 órás időkijelzési formát választja, a naptárban a kijelzés sorrendje: "hét napja, nap, hónap". A 12 órás kijelzésnél a sorrend: "hét napja, hónap, nap”.
IDŐZÓNA
Az időzóna ±12 órával átállítható (előzetes beállítás 0 óra)
Időzóna (villogva)
1. Az időzóna kijelzése villogni kezd.
2. Állítsa be a MIN/MAX/+ -gombbal a kívánt időzónát. A beállítási tartomány 1 órás intervallumokban 0-tól -1, -2 ...-12, 12, 11, 10 ...2, 1-re megy, majd visszamegy 0-ra.
3. Nyomja a választás megerősítésére és a DCF időjel vétel be-ki" beállítási módba lépéshez a SET gombot.
DCF-IDŐJEL VÉTELE BE/KI (ON/OFF)
Olyan térségekben, ahol a rádiójel vezérlésű DCF-77 időkód vétele nem lehetséges, a DCF időjel vételét ki lehet kapcsolni. Az óra ezután normál kvarcóraként működik tovább (alapbeállítás BE).
villog
1. Az “ON” (BE) kijelzés a készülék kijelzőjén villogni kezd.
1. A MIN/MAX/+ - gombbal kapcsoljon át a villogó “°C” vagy “°F” között.
2. Nyomja a választás megerősítéséhez és a kézi beállításból való kilépéshez a SET gombot.
A MIN/MAX-ADATOK MEGTEKINTÉSE
1. Nyomja normál kijelzési módban a MIN/ MAX/+ - gombot, ekkor kijelződik a tárolt minimális külső hőmérséklet, valamint a tárolás ideje és dátuma.
2. Nyomja másodszor a MIN/ MAX/+ - gombot, ekkor kijelződik a tárolt maximális külső hőmérséklet, valamint a tárolás ideje és dátuma.
Loading...
+ 1 hidden pages