Testboy 70 User guide [hu]

Conrad Szaküzlet 1067 Budapest, Teréz krt. 23. Tel: (061) 302-3588
Műszaki adatok
Testboy 70
Kijelző
4 digit LCD
Mérési tartomány
0 - 1250µm / 0
- 50mil
Felbontás
1µm
Mérési pontosság
± ( 1 ~ 3% H + 1)n vagy 2,5
legkisebb mérési felület
Ø 5mm
legkisebb görbületi sugár
Fe : konvex 1,5mm, NFe: 3mm
az alap szerkezeti anyag legkisebb vastagsága
Fe: 0,2mm NFe: 0,05mm
Üzemi hőmérséklet:
0°C ~ 50°C
Tárolási hőmérséklet
-10 ... +60°C
Áramellátás
3 x 1,5 V
TÜV / GS lEC/EN 61010
- 1
Méret: 158 x 74 x 31mm
Súly 220g
Szín fekete, más színek külön megrendelésre
A szállítás tartalma
-
szonda 1 db
Conrad Vevőszolgálat 1124 Budapest, Jagelló út 30. Tel: (061) 319-0250
Rétegvastagság-mérő, Testboy 70 Rendelési sz. 10 11 79
A Testboy®70 rétegvastagság mérő méri minden acélra vagy vasra felvitt, nem mágneses lakk, email króm, réz, horgany stb. réteg vastagságát, vagy érzékelő csere után szigetelő anyagrétegek, lakkok, műanyagok, emailok stb vastagságát nem mágneses , fém alapon, például alumíniumon, vörösrézen, sárgarézen, vagy nem mágneses acélon.
Általános tudnivalók
A mérőműszer a legkülönbözőbb mérési feladatokra lett kifejlesztve. Óvja a műszert a nedvességtől és vegyi anyagoktól. Használat után helyezze vissza a tároló kofferébe. Mint minden precíziós műszernél, nagyobb hőmérséklet ingadozások befolyásolhatják a mérési eredményt. Kerülje az erős napsugárzást, valamint a hirtelen hőmérséklet behatásokat. A fizikai mérési elven alapuló mérési eredményeket erős elektromágneses mezők befolyásolhatják. Kerülje ezért a transzformátorok, nagyfeszültségű kábelek vagy elektromos kisülések környezetét. Ne mérjen mágnesezett alkatrészeken. A mágneses mezők a mérési eredményt a vas részben befolyásolhatják. Erős elektromágneses sugárzás a nemvasfémen végzett méréseket befolyásolhatja. A készülék házát egy puha, benedvesített ruhával tisztítsa. Kifogástalan mérési eredményeket csak tiszta mérőszondával lehet kapni. Rendszeresen ellenőrizze a mérőszondákat és távolítsa el róluk a szennyeződéseket, festék maradványokat. Hosszabb használaton kívüli állapot esetén célszerű az elemeket kivenni, hogy elkerülje az esetleges kifutásukat és ezzel a készülék károsodását. Ha a műszere elromlana, ne kísérelje meg a javítását. Szervizünk szívesen és gyorsan segít Önnek.
Elemcsere
Az akkutartó rekesz a készülék hátoldalán található. Időszerű a két elem cseréje, ha a kijelzőn a "BAT" szimbólum villogva megjelenik. A műszer teljes lekapcsolódásáig viszont még számos mérést el lehet végezni. Figyelem! A kimerült elem veszélyes hulladék. Semmi esetre se a háztartási hulladékkal, hanem az aktuális törvényes követelményeknek megfelelően ártalmatlanítsa.
Nulla beállítás
Az üzembe helyezésnél, ill. elemcserénél, eltérő mérési feladatoknál, időről időre a műszer nulla beállítását el kell végezni. Illessze rá az érzékelőt a tartozékok között található nulla lemezre. Az F(mágneses) szondához használja a vas lapot, az N (nem mágneses) szondához az alumínium lapot, ha alumíniumon kíván mérni; vagy használjon egy Ön által használt, bevonattal nem rendelkező F- ill. N-fémet (alapot). Ügyeljen rá, hogy a mérőfej síkban mindig felfeküdjön. Ha a nulla lemezen, vagy az Ön alaplapján jelzett érték kívül esik az alaptűrésen, állítsa be a nullát a következő módon: Illessze a szondát a nulla lemezre, és nyomja meg röviden a "ZERO" gombot. A kijelzőn megjelenik a "0" érték. Fektesse a mellékelt kalibráló fóliát a nulla mintára és a mérőszondát szorítsa rá, lehetőleg gyorsan a fóliára. Ha az érték nem felelne meg az előírtnak, emelje fel a mérőszondát (legalább 10 cm-re), és a műszert a „ +“ ill. „-“ gombjaival állítsa be a fólián megadott értékre. Ezzel a kalibrálás befejeződött. Ugyanazon a helyen megismételt méréseknél nem kap szükségszerűen 0 µm / mil értéket, mivel például a felület érdessége vagy a szennyeződés mérési eltéréseket okozhat.
Kezelés
A mérőfejet síkban felfekvően, a mérési helyre kell illeszteni. Ügyeljen arra, hogy a mérőszonda körüli gyűrű a mérés helyén a felületre körkörösen felüljön. Hangjelzés kíséretében megjelenik a mért érték a kijelzőn. A mérési eredménnyel együtt információt is kap, hogy a műszer melyik szondájával, vagyis az Fe vagy az Ne-vel végezte a műszer a mérést. A műszer, ha nincs használatban, kb. 50 másodperc után kikapcsol. Rudakon, csöveken stb. végzett méréseknél segít a mérőfejen lévő V­alakú horony. A µm/mil mértékegység átkapcsolása. A µm és mil átkapcsoláshoz tartsa a bekapcsoló gombot megnyomva addig, amíg a kijelzőn "UNIT" meg nem jelenik, ezután a „ ZERO-val“ lehet a „mil“ és a „µm“ között átkapcsolni. A kijelzőben a mértékegység átvált és a mérési eredményt a műszer az új mértékegységre átszámolja. Az egyes és a folyamatos mérés közötti átkapcsoláshoz addig tartsa a bekapcsoló gombot megnyomva, amíg a kijelzőn „SC “ meg nem jelenik, ezután a „ ZERO-val“ lehet a két mérési mód között átkapcsolni. A kijelzőn a következő üzenetek jelenhetnek meg:
F = mérés vas- és acél alapon Ne = mérés nemvasfém alapokon BAT szimbólum = az elem gyengül, ki kell cserélni UNIT = „mil“ vagy „µm“ közötti mértékegység átkapcsolás
SC = átkapcsolás egyes- vagy folyamatos mérés között
µM
NFe - szonda 1 db szervizkoffer
Loading...