Techno Line WS 8301 Instructions manual [cs]

Vlastnosti
Meteostanice WS 8301, 868 MHz
Obj. č.: 41 98 25
Vážený zákazníku,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup meteostanice WS8301. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu
a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod. Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Popis a ovládací prvky
1
Křemenné hodiny s 12hodinovým nebo 24hodinovým formátem zobrazením času (hodiny a minuty, nastavitelné ručně)
Ukazatel vnitřní a venkovní teploty ve stupních Celsia (°C) nebo Fahrenheita (°F)
Ukazatel vlhkosti vzduchu v místnosti (% RH)
Přijímá až 2 venkovní kanály
Interval příjmu signálu 4,5 s
Zobrazení uložené minimální a maximální teploty v místnosti, vlhkosti vzduchu v místnosti a teploty venku
Ukazatel stavu baterie
Umístění na stůl (výklopný stojánek) nebo montáž na stěnu
2-kanálový venkovní senzor
*2-kanálový vysílač
Venkovní vysílač je vybavený interním senzorovým kanálem a externím kanálem sondy. Údaje naměřené interním senzorem, resp. měřicí sondou, se zobrazují na displeji venkovního vysílače jako „kanál 1“, resp. „kanál 2“. Obě naměřené hodnoty se automaticky zobrazují střídavě. Dojde-li k odpojení konektoru sondy, zobrazuje se na displeji vysílače už jenom naměřená hodnota interního senzoru. Poté, co byl venkovní vysílač meteostanicí rozpoznán, objeví se na kanálu 1 meteostanice údaje o teplotě, naměřené interním senzorem, a na kanálu 2 teplota naměřená sondou. Je-li konektor sondy odpojený, zobrazuje se na „kanálu sondy“ na meteostanici „---“, zatímco na kanálu 1 se nadále zobrazují naměřené údaje z interního senzoru. Sondu lze k venkovnímu vysílači připojit kdykoliv, viz Základní nastavení. Jestliže později sondu znovu odpojíte nebo znovu připojíte, není již nutné znovu provádět nastavení. Meteostanice automaticky rozpozná naměřené údaje ze sondy a zobrazí je na kanálu 2 poté, co sondu připojíte.
Základní nastavení
Při používání venkovního vysílače
1. Vložte baterie nejprve do venkovního vysílače (viz kapitola „Vkládání a výměna baterií ve venkovním vysílači“ níže).
2. Během 2 minut po uvedení venkovního vysílače do provozu vložte baterie do meteostanice (viz kapitola „Vkládání a výměna baterií v meteostanici“ níže). Jakmile jsou baterie vložené, na okamžik se rozsvítí všechny segmenty LCD displeje. Následně se zobrazí teplota v místnosti a čas ve formátu „0:00“. Jestliže se tato zobrazení neobjeví na LCD displeji do 60 sekund, je nutné baterie nejméně na 60 sekund vyjmout a pak vložit znovu. Jestliže se zobrazují údaje o teplotě v místnosti, pokračujte dalším krokem.
3. Po vložení baterií začne meteostanice přijímat data z venkovního vysílače.
4. Jestliže jste k dvoukanálovému venkovnímu vysílači připojili volitelnou měřicí sondu, měly by se naměřené údaje o teplotě venku zobrazovat na kanálech 1 a 2 meteostanice. Dále se zobrazuje symbol příjmu signálu. Jestliže se tak během dvou minut nestane, je nutné vyjmout baterie z obou jednotek a postup zopakovat počínaje krokem 1.
Bezdrátový přenos signálu na frekvenci 868 MHz 2-kanálový venkovní senzor Bezdrátový přenos teploty venku do meteostanice prostřednictvím signálu 868 MHz 2-kanálový vysílač*: Interní měřicí kanál a kanál sondy Plášť chráněný proti stříkající vodě Stojánek namontovaný na stěnu
2
Upozornění:
Na kanálu 1 se zobrazuje hodnota naměřená interním senzorem dvoukanálového venkovního vysílače, na kanálu 2 hodnota naměřená externí sondou. Jestliže sonda není k vysílači připojená, zobrazuje se na kanálu 2 pouze „---“.
5. Aby byl přenos signálu na frekvenci 868 MHz dostatečně kvalitní, neměla by vzdálenost mezi definitivním umístěním meteostanice a venkovním vysílačem za dobrých podmínek překročit 100 metrů (viz pokyny v kapitolách „Umístění“ a „Příjem na frekvenci 868 MHz“).
Při používání více než jednoho venkovního vysílače
1. Jestliže jste původně provedli nastavení pro jeden venkovní vysílač, měli byste z meteostanice a z venkovního vysílače vyjmout všechny baterie a počkat nejméně 60 sekund.
2. Nyní vložte baterie do prvního venkovního vysílače.
3. Během 2 minut po uvedení prvního venkovního vysílače do provozu vložte baterie do meteostanice. Jakmile jsou baterie vložené, na okamžik se rozsvítí všechny segmenty LCD displeje. Následně se zobrazí teplota v místnosti a čas ve formátu „0:00“. Jestliže se tato zobrazení neobjeví na LCD displeje do 60 sekund, je nutné baterie nejméně na 60 sekund vyjmout a pak vložit znovu.
4. Je-li k venkovnímu vysílači připojená externí sonda, měly by se nyní na meteostanici zobrazit naměřené hodnoty z prvního venkovního vysílače (kanál 1 a kanál 2). Jestliže se tak během dvou minut nestane, je nutné vyjmout baterie z obou jednotek a postup zopakovat počínaje krokem 1.
5. Poté, co se na meteostanici objevily venkovní teploty naměřené prvním venkovním vysílačem, vložte baterie do druhého venkovního vysílače.
Upozornění:
Uživatel by měl baterie do druhého venkovního vysílače vložit během 45 sekund od přijetí údajů z prvního venkovního vysílače.
6. Nyní se na LCD displeji meteostanice zobrazí hodnoty naměřené druhým venkovním vysílačem a zobrazované číslo kanálu se na důkaz, že všechny tři kanály fungují správně, přepne na „1“. Jestliže se tak během dvou minut nestane, je nutné vyjmout baterie ze všech jednotek a postup zopakovat počínaje krokem 1.
Upozornění: Poté, co meteostanice úspěšně přijala údaje ze druhého venkovního vysílače, budou se na kanálu 3 zobrazovat pouze údaje naměřené interním senzorem druhého dvoukanálového venkovního vysílače. Hodnoty naměřené externí sondou druhého venkovního vysílače se na meteostanici nezobrazují.
Vkládání a výměna baterií v meteostanici
Meteostanice je napájena 2 bateriemi typu AA 1,5 V, IEC LR6. Je-li nutné baterie vyměnit, zobrazí se na displeji meteostanice ukazatel stavu baterie. Při vkládání a výměně baterií postupujte následovně:
1. Nadzdvihněte víčko přihrádky na baterie.
2. Vložte baterie (viz označení) a dbejte při tom na správnou polaritu.
3. čko přihrádky na baterie znovu nasaďte.
Vkládání a výměna baterií ve venkovním vysílači
Venkovní vysílač napájen 2 bateriemi typu AAA 1,5 V. Je-li nutné baterie vyměnit, zobrazí se na LCD displeji meteostanice ukazatel stavu baterie. Při vkládání a výměně baterií postupujte následovně:
1. Odstraňte víčka přihrádky na baterie na zadní straně přístroje.
2. Vložte baterie (viz označení) a dbejte při tom na správnou polaritu.
3. čko přihrádky na baterie znovu uzavřete.
Upozornění:
V případě, že provádíte výměnu baterií u jedné z jednotek, proveďte znovu základní nastavení podle kapitoly „Základní nastavení“. To je nutné, protože venkovní vysílač vysílá při uvedení do provozu směrem k meteostanici náhodný kód, který meteostanice musí přijmout a uložit během 1 minuty po uvedení do provozu.
Doporučujeme Vám, abyste všechny baterie vyměnili nejpozději jednou za dva roky – jedině tak lze zajistit optimální fungování a přesnost jednotek.
Funkční tlačítka
Meteostanice
Na meteostanici jsou umístěná dvě funkční tlačítka pro snadné ovládání.
Tlačítko „SET/CH“ (nastavení/kanál)
Pro přechod do režimu ručního nastavení (režim SET) stiskněte toto tlačítko a podržte je stisknuté cca 3 sekundy. Pro přepínání mezi zobrazeními různých kanálů toto tlačítko krátce stiskněte.
Tlačítko „MIN/MAX/+“ (minimum/maximum/plus)
Stiskněte toto tlačítko pro přepínání mezi zobrazením uložených minimálních a maximálních naměřených hodnot teploty v místnosti, teploty venku a vlhkosti vzduchu v místnosti. Chcete-li příslušnou uloženou minimální nebo maximální hodnotu vynulovat, stiskněte toto tlačítko v době, kdy se tato hodnota zobrazuje, a podržte je stisknuté.
3
4
Loading...
+ 2 hidden pages