Techno Line WS 6502 User guide [cs]

Připojení síťového adaptéru
DCF bezdrátová meteostanice WS 6502
Vážení zákazníci,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup bezdrátové meteostanice WS6502 . Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu
a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod. Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Popis a ovládací prvky
1. TLAČÍTKO „SNOOZE/LIGHT“
2. STOJÁNEK
3. TLAČÍTKO „ALM SET“
4. TLAČÍTKO „+/C/F“
5. TLAČÍTKO „HISTORY“
6. TLAČÍTKO „MODE“
7. TLAČÍTKO „CHANNEL“
8. TLAČÍTKO „–/RCC“
9. TLAČÍTKO „MAX/MIN“
10. PŘIHRÁDKA NA BATERIE
11. PŘIPOJENÍ K ELEKTRICKÉ SÍTI
1
1. Předtím, než připojíte síťový AC/DC adaptér, vyjměte z přístroje všechny baterie.
2. Zapojte AC/DC adaptér do k tomu určené DC zdířky na zadní straně přístroje (11).
Vložení/výměna baterií
1. Otevřete přihrádku na baterie (10) na zadní straně přístroje.
2. Dbejte na správnou polaritu a vložte 3 baterie typu AAA. Doporučujeme Vám, abyste používali výhradně alkalické baterie.
3. Přihrádku na baterie (10) uzavřete.
4. Zazní krátké pípnutí, jakmile byly všechny baterie vloženy správně.
Manipulace s bateriemi a akumulátory
Nenechávejte baterie (akumulátory) volně ležet. Hrozí nebezpečí, že by je mohly spolknout děti nebo domácí zvířata! V případě spolknutí baterií vyhledejte okamžitě lékaře! Baterie (akumulátory) nepatří do rukou malých dětí! Vyteklé nebo jinak poškozené baterie mohou způsobit poleptání pokožky. V takovémto případě použijte vhodné ochranné rukavice! Dejte pozor nato, že baterie nesmějí být zkratovány, odhazovány do ohně nebo nabíjeny! V takovýchto případech hrozí nebezpečí exploze! Nabíjet můžete pouze akumulátory.
Vybité baterie (již nepoužitelné akumulátory) jsou zvláštním odpadem a nepatří do domovního odpadu a musí být s nimi zacházeno tak, aby nedocházelo k poškození životního prostředí!
K těmto účelům (k jejich likvidaci) slouží speciální sběrné nádoby v prodejnách s elektrospotřebiči nebo ve sběrných surovinách!
Šetřete životní prostředí!
Instalace
Meteostanice krátce pípne, jakmile jsou všechny baterie vložené, resp. jakmile byl připojen AC/DC adaptér.
1. V dolní části displeje bliká údaj o nadmořské výšce.
2. Stiskněte tlačítko „+/C/F“ (4) nebo tlačítko „–/RCC“ (8), chcete-li přizpůsobit nadmořskou výšku Vašeho stanoviště. Údaj se zobrazuje v metrech (1 metr odpovídá 3,28 stopy). Kontaktujte nejbližší hydrometeorologickou stanici nebo odpovídající úřad, kde získáte bližší informace.
3. Chcete-li si hodnotu uložit, stiskněte tlačítko „HISTORY“ (5).
4. Stiskněte tlačítko „+/C/F“ (4) nebo tlačítko „–/RCC“ (8), chcete-li si nastavit momentální stav počasí na Vašem stanovišti. Zvolte odpovídající symbol pro počasí, který reflektuje aktuální stav počasí ve Vašem bezprostředním okolí.
Obrázek 3
5. Stiskněte tlačítko „HISTORY“ (5) pro uložení zvoleného symbolu pro počasí.
2
Předpověď počasí pomocí symbolů
1. Meteostanice potřebuje asi 1 den, aby se nastavila či přizpůsobila lokálnímu stavu počasí. Průběh počasí za posledních 24 hodin je zpracován a analyzován a na tomto základě je sestavena předpověď. Proto v prvních 24 hodinách předpověď počasí nemusí souhlasit se skutečným stavem ve Vašem okolí.
2. Meteostanice zobrazuje prostřednictvím symbolů pro počasí (viz obrázek 3) předpokládaný průběh počasí na dalších 12 až 24 hodin v okruhu 30 až 50 km.
Informace:
1. Meteostanice slouží výhradně pro Vaši vlastní informaci a domácí použití. Na předpověď z meteostanice se nespoléhejte v důležitých otázkách, které se týkají osobního zdraví, finančních a obchodních záležitostí nebo plánování v zemědělství!
2. Meteostanice nezobrazuje aktuální, ale budoucí a očekávaný stav počasí.
Nastavení symbolů pro předpověď počasí
1. Na 3 sekundy stiskněte tlačítko „HISTORY“ (5), až zazní pípnutí.
2. Stiskněte tlačítko „+/C/F“ (4) nebo „–/RCC“ (8) pro zobrazení tlaku vzduchu v hektopascalech (hPa) nebo palcích rtuti (inHg).
3. Stiskněte tlačítko „HISTORY“ (5) pro potvrzení.
4. Stiskněte tlačítko „+/C/F“ (4) nebo „–/RCC“ (8) pro přepínání mezi údaji o absolutním a relativním tlaku vzduchu.
5. Stiskněte tlačítko „HISTORY“ (5) pro potvrzení.
6. Stiskněte tlačítko „+/C/F“ (4) nebo tlačítko „–/RCC“ (8), chcete-li nastavit nadmořskou výšku Vašeho stanoviště.
7. Stiskněte tlačítko „HISTORY“ (5) pro potvrzení.
8. Stiskněte tlačítko „+/C/F“ (4) nebo „–/RCC“ (8) pro nastavení momentální výchozí situace na Vašem stanovišti s odpovídajícím symbolem pro počasí (viz obrázek 3).
Barometr
Meteostanice potřebuje asi 1 den k tomu, aby zpracovala a analyzovala údaje o tlaku vzduchu získané na Vašem stanovišti. Proto v prvních 24 hodinách tendence tlaku vzduchu nemusí souhlasit se skutečným stavem ve Vašem okolí.
Tendence vývoje tlaku vzduchu
Na základě uložených změn tlaku vzduchu se tendence pro tlak vzduchu zobrazuje pomocí 3 různých šipek.
Informace: Přesná předpověď pro tlak vzduchu je možná pouze na stanovištích se stejnou nadmořskou výškou.
3
Při přenesení stanice na stanoviště s jinou nadmořskou výškou se během krátké doby změní tlak vzduchu. Předpověď tendence je správná a stabilní pouze v případě, že stanice setrvá po dobu více než 24 hodin na stanovišti se stejnou nadmořskou výškou.
Vyvolání historie vývoje tlaku vzduchu
Tlak vzduchu se aktualizuje v hodinových intervalech a Vy si můžete vyvolat a prohlédnout údaje za posledních 12 hodin. Opakovaně stiskněte tlačítko „HISTORY“ (5) pro zobrazení zaznamenaných údajů za poslední hodiny. „–1 HR“ zobrazuje tlak vzduchu za poslední hodinu. Historie tlaku vzduchu se zobrazí na 20 sekund a poté se přepne ke zobrazení aktuálního tlaku vzduchu.
Příjem DCF signálu
Každý den přístroj automaticky synchronizuje čas se signálem z rádiového vysílače (je-li k dispozici). Synchronizace probíhá v těchto časech: 02:03, 03:03, 04:03, 05:03.
Čas si ale můžete nastavit i ručně. Postupujte následovně:
1. Podržte na 3 sekundy stisknuté tlačítko „–/RCC“ (8), až začne blikat symbol .
2. Když bliká tento symbol, přístroj vyhledává rádiový signál.
3. Symbol bliká během vyhledávání rádiového signálu a synchronizace času. Tento proces může trvat až 7 minut. Symbol přestane blikat a svítí trvale, jakmile došlo k přijetí
rádiového signálu a nastavení času.
4. Symbol zmizí, pokud během této doby nedošlo k přijetí rádiového signálu a nebylo možné sesynchronizovat čas. Další pokus můžete ručně spustit později. Jinak se hodiny automaticky pokoušejí o synchronizaci ve výše uvedených časech.
5. Uvědomte si, že během synchronizace není možné provádět jakákoliv další nastavení. Vyčkejte, až bude režim synchronizace ukončen, a pak můžete pokračovat s Vašimi dalšími nastaveními.
6. Pokud se v režimu synchronizace spustí alarm, je vyhledávání rádiového signálu okamžitě přerušeno. Synchronizaci můžete spustit později ručně, jinak probíhá automaticky ve výše uvedených časech.
Radiový signál DCF-77
DCF-77 je rozhlasový vysílač zakódovaných časových znaků, který je šířen v pásmu dlouhých vln (77,5 kHz) a jehož dosah je cca 1.500 km. Tento vysílač, který je umístěn v Mainflingenu poblíž Frankfurtu nad Mohanem, šíří a kóduje časový signál DCF-77 z césiových atomových hodin z Fyzikálně-technického institutu v Braunschweigu. Odchylka tohoto času činí méně než 1 sekundu za 1 milion let. Tento rádiový časový signál automaticky zohledňuje astronomicky podmíněné opravy času (letní a normální neboli zimní čas), přestupné roky a změny data. Pokud se Vaše meteostanice bude nacházet v dosahu příjmu z tohoto vysílače, pak začne tento časový signál přijímat, provede jeho dekódování a bude po celý rok zobrazovat přesný čas, a to nezávisle na letním nebo na normálním (zimním) čase. Zkratka DCF znamená následující: D (Deutschland = Německo), C (označení pásma dlouhých vln), F (frankfurtský region).
Příjem tohoto rádiového časového signálu DCF-77 je závislý na zeměpisných a stavebních podmínkách. V normálních podmínkách lze tento signál zachytit bez problému až do vzdálenosti 1 500 km od vysílače ve Frankfurtu nad Mohanem (za ideálních podmínek až do vzdálenosti 2 000 km od tohoto vysílače).
4
Loading...
+ 2 hidden pages