Techno Line WD 4008 User guide [cs]

Součásti
Bezdrátová meteostanice WD 4008
Obj. č.: 67 24 23
Vážený zákazníku,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup bezdrátové meteostanice WD 4008. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu a k jeho
obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod. Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
2.1 Základní stanice (přijímač)
1. Úvod
Díky této meteostanici máte k dispozici předpověď počasí pro daný region vytvořenou profesionálními meteorology, která Vám bude doručena až do Vaší meteostanice prostřednictvím satelitní techniky a speciální bezdrátové sítě. Kromě toho je do základní stanice přenášena místní venkovní teplota prostřednictvím bezdrátového vysílače (frekvence 868 MHz a dosah až 100 metrů). Díky tomu získáte přehled o aktuálním a budoucím stavu počasí. Přístroj se skládá z přijímače (= základní stanice) a vysílače (= venkovního senzoru), jež jsou napájeny bateriemi, a tudíž pracují a mohou být umístěny nezávisle na elektrické síti.
Kvůli místní bezdrátové síti může být meteostanice používána pouze v Německu.
Důležité upozornění:
Údaje o počasí jsou přenášeny prostřednictvím satelitu a bezdrátové sítě „e*.Message“ (přenosová média). Trvale udržitelné používání meteostanice závisí na připravenosti přenosových médií k povozu, jež prodejce nemůže nijak ovlivnit. Výpadky přenosových médií nelze vyloučit.
1
2
2.2 Vysílač (= venkovní senzor)
Jestliže nejsou údaje o teplotě venku přijímány, na displeji se objeví „- -“. Zkontrolujte baterie a spusťte nový pokus. Uvědomte si, že při opětovném uvedení přístroje do provozu musíte baterie do vysílače (= venkovního senzoru) i do přijímače (= základní stanice) vložit během jedné minuty. Vyhněte se blízkosti jiných elektrických zařízení (televizorů, počítačů, bezdrátových telefonů) a kovových předmětů větších rozměrů.
Uvědomte si, že během prvního přijímání údajů o počasí a času přestane venkovní senzor dočasně pracovat.
Dojde-li k úspěšnému přijetí údajů o teplotě venku, můžete pro vysílač (= venkovní senzor) najít stinné místo
chráněné před srážkami. Přímé sluneční záření způsobuje zkreslení naměřených hodnot a trvalé vlhko zbytečně zatěžuje elektronické součástky.
Zkontrolujte, zda je přenos naměřených hodnot z vysílače (= venkovního senzoru) ze zvoleného umístění bez problému možný (Dosah na volném prostranství max. 100 metrů. Masivní stěny, zvláště s kovovými součástmi, mohou dosah výrazně snížit.). Případně vyhledejte pro vysílač (= venkovní senzor) a/nebo přijímač (= základní stanici) nové umístění. Přímý kontakt (když na sebe vysílač a přijímač přímo „vidí“), příjem často zlepšuje.
Je-li přenos úspěšný, můžete vysílač (= venkovní senzor) pomocí držáku umístit na stěnu.
3.3 Přijímání údajů o počasí a času
Poté, co byly přeneseny údaje o teplotě venku, začne meteostanice přijímat údaje o počasí a čas. Čas by se měl zobrazovat po 30 minutách. Přesnost přenášeného času odpovídá přesnosti normálních křemíkových hodin (maximální odchylka +/– 2 minuty).
Po 6 hodinách by mělo dojít k prvnímu přijetí údajů o počasí. Meteostanice automaticky rozpozná, ve kterém z 50 regionů Německa se nachází, a zobrazí díky tomu počasí odpovídající Vašemu regionu (další informace voz kapitola 4.5.2 „Poslední příjem údajů o počasí / region pro počasí“).
Je možné, že při prvním přijetí ještě nebudou zobrazena všechna data. Počkejte na příští přijetí signálu; zpravidla už je pak zobrazení kompletní.
3.4 Problémy s přenosem
Dojde-li k problémům s přenosem, respektujte prosím následující pokyny:
Doporučujeme Vám, abyste dodržovali vzdálenost nejméně 1,5 až 2 metry od případných zdrojů rušení, jako jsou monitory počítačů a televizory.
V železobetonových stavbách (sklepích, nástavbách) je přijímaný signál přirozeně slabší. V extrémních případech se doporučuje umístit přístroj do blízkosti okna a/nebo příjem signálu vylepšit natočením přístroje.
Při hledání optimálního stanoviště, na němž přístroj přijímá údaje o počasí a čas může být pomůckou akustický signál síly příjmu signálu.
Nejpozději přes noc by měla meteostanice zobrazovat počasí správně. V noci jsou atmosférické poruchy zpravidla slabší a příjem signálu je ve většině případů možný.
3. Uvedení do provozu
3.1 Vložení baterií
Otevřete přihrádku na baterie na vysílači (= venkovním senzoru) a přijímači (= základní stanici) a oba přístroje položte na stůl tak, aby byly asi 1,5 metru od sebe. Vyhněte se blízkosti možných zdrojů rušení (elektronické drobné spotřebiče a bezdrátová zařízení).
Vložte baterie do přihrádky na baterie vysílače (= venkovního senzoru) (2× 1,5 V typu AAA) a následně do základní stanice (2× 1,5 V typu C). Při vkládání baterií dejte pozor na správnou polaritu. Za normálních okolností není třeba provádět žádná další nastavení.
3.2 Přijímání teploty venku
Po vložení baterií do venkovního senzoru začne vysílač automaticky přenášet údaje o teplotě venku do základní stanice. Přenos je ukončen asi po jedné minutě a teplota venku se zobrazuje na displeji základní stanice.
3
4. Obsluha
4.1 Informace o počasí
4.1.1 Denní doba
Protože se počasí v průběhu dne může měnit, nabízí meteostanice předpověď počasí zvlášť pro jednotlivé denní doby:
dopoledne (6 až 12 hodin)
odpoledne (12 až 18 hodin)
večer (18 až 24 hodin)
v noci (24 až 6 hodin ráno příštího dne).
4
Loading...
+ 3 hidden pages