Techno Line 67 23 57 User Manual [hu]

Techno Line 67 23 57 User Manual

Conrad Szaküzlet 1067 Budapest, Teréz krt. 23. Tel: (061) 302-3588

Conrad Vevőszolgálat 1124 Budapest, Jagelló út 30. Tel: (061) 319-0250

NAPELEMES FALIÓRA

Rend. szám: 67 23 57

JELLEMZÕK:

NAPELEMES FALIÓRA:

LCD1kijelzõ LCD2kijelzõ Napelem

Furat a falra szereléshez

Funkciógombok

Elemtartó

Kihajtható állító lábak

Rádiójel vezérlésû DCF-77 óra, kézi beállítási lehetõséggel

Óraidõ kijelzés: óra, perc, másodperc

12-24 órás idõkijelzési forma beállítása

Ébresztés beállítás szunnyadás funkcióval

Naptár kijelzés

A hét napjának kijelzése (4 nyelv választható: angol, spanyol, francia, német)

Idõzóna beállítás

Napelemes üzemmód beállítás

A helyiség hõmérsékletének kijelzése választhatóan ºC/ ºF -ban

A helyiség levegõjének páratartalma %-ban

Választás lehetséges alkáli elemek vagy újratölthetõ alkáli akkuk között

Elemkimerülés jelzése

Falra szerelhetõ vagy asztalra állítható

ELEMEK BETÉTELE / CSERÉJE

A napelemes falióra vagy a vele szállított ceruzaakkuval (az akkut a napelem tölti fel), vagy egy ceruzaelemmel (nem tölthetõ, nem szállítjuk vele) mûködtethetõ.

Fontos: A választást a két lehetõség között (feltölthetõ akku vagy nem feltölthetõ elem) még az elemnek a tartóba való behelyezése elõtt el kell dönteni, mivel egyébként az óra károsodhat.

ALAPBEÁLLÍTÁS

A készülékkel szállított, újratölthetõ alkáli akku általában elegendõ az óra többéves mûködéséhez. Ha ezt az akkut cserélni kell, mindig egy teljesen feltöltött AA típusú ceruzaakkut alkalmazzon.

Az újratölthetõ akkunak az órába való behelyezéskor teljesen feltöltött állapotban kell lennie. Az óra mûködtetéséhez az újratölthetõ alkáli akkut javasoljuk.

Ha nem újratölthetõ elemet kíván alkalmazni, az elem/akku kapcsolót BATTERY helyzetbe kell állítani (nem a SOLAR helyzetbe). Ebben a helyzetben a napelemes cella nem tölti fel az elemet.

FÜGGETLENÜL A BEHELYEZETT ELEM/AKKU TÍPUSTÓL AZ ELEMKAPCSOLÓT AZ ELEM/AKKU BERAKÁSAKOR "BATTERY" ÁLLÁSBA KELL TENNI.

Ha újratölthetõ akkut alkalmaz, az elem/akku kapcsolót az akku behelyezése után át kell tenni a SOLAR állásba.

Az órával együtt szállított alkáli akku alkalmazása (a napelem panelrõl töltõdik).

1.Távolítsa el a szigetelõ szalagot.

2.Helyezze be az akkut az akkutartóba és tegye vissza a tartó fedelét.

3.Vegye le a fekete védõfóliát a napelemes panelrõl.

MÉG NE ÁLLÍTSA BE AZ ÓRÁT.

Nem újratölthetõ elem alkalmazása:

1.Vegye ki a veleszállított újratölthetõ ceruzaakkut az akkutartóból.

2.Válassza az elemkapcsolóval az alkáli elemet (lásd lent).

3.Tegyen be a helyes pólusokra ügyelve (lásd a jelölést az elemtartó belsõ oldalán) egy db 1,5 V-os IEC LR6 ceruzaelemet az elemtartóba.

4.Tegye vissza az elemtartó rekesz fedelét.

MÉG NE ÁLLÍTSA BE AZ ÓRÁT.

Elemtartó fedél

Az elem/akku berakása elõtt válassza ki a kapcsolóval, hogy a két lehetõség közül melyikkel mûködteti a készüléket.

A kapcsoló állása normál alkáli elem alkalmazásánál

A kapcsoló állása újratölthetõ alkáli akku alkalmazásánál

Megjegyzés: az optimális teljesítmény és nagy pontosság érdekében az elemet/akkut legalább kétévenként cserélni kell. Gyõzõdjön meg arról, hogy az alkalmazott feszültségforrás új és megfelelõ minõségû.

Vegyen részt az aktív környezetvédelemben! Az elhasznált elemeket csak az erre kijelölt gyûjtõhelyekre szabad leadni, és ne kerülhetnek a háztartási szemétbe!

BEÁLLÍTÁS AZ ELEM/AKKU BERAKÁSA/CSERÉJE UTÁN

1.A napelemes óra üzembe helyezése után a kijelzõ szegmensek rövid idõre megjelennek. Ezután kijelzõdik az óraidõ (00:00), a helyiség hõmérséklete, az aktuális nap és a helyiség levegõjének páratartalma.

2.Következõ lépésként automatikusan indul a DCF idõjel vétele. Ez megfelelõ feltételek mellett mintegy 3-5 percig tart. Ha 10 perc elteltével sem tudja a készülék a DCF

jelet venni, a SET gomb segítségével átléphet a kézi beállítási üzemmódba, az óraidõ, idõzóna és dátum beállításához (lásd a kézi beállítást az alábbiakban). Az óra hajnali 3:00 órakor és 5:00 órakor automatikusan megkísérli a DCF jel vételét. Ha ez a kísérlet sikeres,

akkor a DCF idõjel felülírja a kézzel beállított adatokat. Megjegyzések az elemcseréhez:

1.Ügyeljen arra, hogy az elemek a tartó érintkezõk közül ki ne ugorjanak.

2.Csere esetén az elem/akku kivétele után várjon legalább 1 percet az újabb berakás elõtt, mivel egyébként indítási problémák léphetnek fel.

RÁDIÓJEL VEZÉRLÉSÛ ÓRAIDÕ KIJELZÉS

A rádiójel által vezérelt óraidõ bázisa egy cézium-atomóra, amely a Fizikai-Mûszaki Szövetségi Kutatóintézetben (Braunschweig) mûködik, és eltérése a pontos idõtõl 1 millió évenként 1 másodperc. Ezt az óraidõt DCF-77 idõjellé kódolják - (77,5kHz) és egy hosszúhullámú rádióadó a Frankfurt melletti Mainflingenbõl szétsugározza. Az óra fogadja ezt a jelet, átszámítja, és a nyári illetve téli idõszámítás idején egyaránt a pontos idõt mutatja.

A jelvétel minõsége igen nagy mértékben függ a környezet földrajzi helyzetétõl. Normál esetben Frankfurt körül 1.500 km-es körzetben nem lépnek fel vételi problémák. Amint a beltéri hõmérséklet az órán megjelenik, a DCF idõjel adószimbóluma a képernyõ bal felsõ sarkában villogni kezd. Ez azt jelenti, hogy az óra felismert egy DCF-77 jelet, és megkísérli annak a vételét.

Ha az óra veszi az idõjelet, a DCF adás szimbóluma tartósan a kijelzõn marad, és megjelenik az óraidõ és a dátum is.

A napi DCF vétel szinkronizálás általában reggel 3:00 órakor történik. Ha a vétel 3:00 órakor nem sikerül, a készülék újabb kísérletet végez reggel 5:00 órakor.

Ha a szimbólum villog, de a korrekt óraidõ nem jelenik meg, vagy a DCF szimbólum nem látható, a következõket kell figyelembe venni:

Ajánlatos legalább 1,5 – 2 m távolságot betartani az esetleges zavarforrásoktól, pl. számítógép monitortól, TV-készüléktõl, stb.

Vasbeton épületekben (pincében, magasházakban stb.) a vett jel szükségszerûen gyengébb. Extrém esetekben ajánlatos a készüléket az ablak közelébe tenni, és/vagy elülsõ vagy hátoldalával a DC-adó, azaz Frankfurt felé fordítani.

Éjszaka általában kisebbek a légköri zavarok, és a legtöbb esetben lehetséges a vétel. Egyetlen vétel naponta elegendõ ahhoz, hogy a pontos idõtõl való eltérés 1 másodperc alatt maradjon.

KEZELÕ GOMBOK

A rádiójel vezérlésû falióra négy db egyszerûen kezelhetõ gombbal mûködtethetõ:

SET gomb : A gomb nyomásával a következõ funkciók állíthatók be: idõzóna, a kijelzés nyelve, óra, perc, év, hónap, nap, a hét napja, 12/24 órás idõkijelzési forma, hõmérséklet mértékegység (°C/°F) és napelemes üzemmód.

+- gomb : A kézi beállítási módban az értékek módosítására szolgál. ALM gomb : Az ébresztés beállítási módjába való lépésre szolgál, az ébresztés aktiválására/kikapcsolására

Loading...
+ 3 hidden pages