Sygonix SY-4504968 User guide [hu]

Kezelési Utasítás
Programozható világítás kapcsolás
Rend. sz.: 2252484
Rendeltetésszerű használat
A készülék elektromos készülékek csatlakoztatására szolgál. A beépített kapcsolóóra az adott időpont vagy a hét napja szerint kapcsol be, vagy ki. A készüléknek van véletlenszerű kapcsolás funkciója is, ami szintén programozható. A visszaszámláló funkció lényege, hogy az előre beállított időtartam leteltével lekapcsol. A kézi ki-/bekapcsolást szintén be lehet programozni. Amikor villamos fogyasztót kapcsol a készülékhez, annak a teljesítménye semmi esetre se legyen nagyobb, mint a készüléké. Ezért olvassa át a "Műszaki adatok" fejezetet. A készülék áramellátása az elektromos hálózatból történik. A készülékbe az áramszünet esetére külön két elemet is beépítettek. A készülék csak beltérben használható, kültéri használatra nem alkalmas. Feltétlenül el kell
kerülni a készülék nedvességgel való érintkezését, pl. a fürdőszobában vagy hasonló helyeken. Biztonsági és engedélyezési okokból tilos a készüléket átalakítani és/vagy módosítani. Amennyiben a készüléket a fentiektől eltérő célra használja, a készülék károsodhat. Ezen kívül a szakszerűtlen kezelés rövidzárlat, tűz, áramütés stb. veszélyét is előidézheti. Figyelmesen olvassa el és őrizze meg a használati útmutatót. Csak a használati útmutatóval együtt adja tovább a készüléket harmadik személy részére. A termék megfelel a törvényi, nemzeti és európai követelményeknek. Az útmutatóban található cégnevek és termékelnevezések a mindenkori tulajdonos védjegyei. Minden jog fenntartva.
A szállítás tartalma
kapcsolóóra
2 db 1,5 V LR44 gombelem • 2 db csavar
fali tartókeret
2 db tipli
Kezelési Utasítás
Aktuális használati útmutatók
Töltse le legújabb változatot a következő web-oldalról: www.conrad.com/ downloads weblapról, vagy szkennelje be a megjelenített QR-kódot. Kövesse a web-oldal útmutatásait.
A szimbólumok magyarázata
Biztonsági tudnivalók
A háromszögbe foglalt villám jel akkor jelenik meg, ha az egészségét veszély, pl. áramütés fenyegeti.
A háromszögbe foglalt felkiáltójel az útmutató olyan fontos tudnivalóira hívja fel a figyelmet, amelyeket okvetlenül be kell tartani.
A „nyíl" szimbólum különleges tanácsokra és kezelési tudnivalókra utal. Ez a szimbólum azt jelzi, hogy ez a készülék II. érintésvédelmi osztályba tartozik. A
készülék a hálózati áramkör és a kimeneti feszültség között megerősített vagy kettős szigeteléssel rendelkezik.
A készülék CE-konform és ezzel megfelel a vonatkozó nemzeti és az európai irányelveknek.
Figyelmesen olvassa el, és tartsa be a használati útmutatót, különös tekintettel a biztonsági előírásokra! Amennyiben a jelen használati útmutatóban olvasható biztonsági előírásokat és a szakszerű kezelésre vonatkozó utasításokat nem tartja be, az ebből következő személyi sérülésért és dologi károkért nem vállalunk felelősséget. Ezen kívül ilyen esetekben érvényét veszíti a termékszavatosság és a garancia is.
a) Általános tudnivalók
• Ez a készülék nem játék. Tartsa távol a gyermekektől és háziállatoktól.
• Ne hagyja a csomagolóanyagot felügyelet nélkül, mert veszélyes játékszerré válhat kisgyermekek kezében.
• Óvja a terméket szélsőséges hőmérséklettől, közvetlen napfénytől, erős rázkódástól, nedvességtől, éghető gázoktól, gőzöktől és oldószerektől.
• Ne tegye ki a terméket mechanikai igénybevételnek.
• Ha már nem biztonságos a készülék további használata, üzemen kívül kell helyezni, és meg kell akadályozni a véletlenszerű használatbavételét. A biztonságos használat tovább már nem biztosított, ha a készülék
- láthatóan károsodott,
- már nem szabályszerűen működik,
- hosszabb időn keresztül kedvezőtlen körülmények között volt tárolva, vagy
- a szállítás során jelentős igénybevételnek volt kitéve.
• Mindig óvatosan bánjon a készülékkel. A készülék lökés, ütés, vagy már kis magasságból való leesés következtében is megsérülhet.
• Forduljon szakemberhez, ha kétségei támadnak a készülék működésével, biztonságosságával vagy csatlakoztatásával kapcsolatban.
• A karbantartási, beállítási és javítási munkákat kizárólag szakemberrel vagy szakműhellyel végeztesse.
• Ha még lenne olyan kérdése, amelyre ebben a használati útmutatóban nem talál választ, forduljon a műszaki vevőszolgálatunkhoz vagy más szakemberhez.
b) Csatlakoztatott készülékek
• Tartsa be azoknak a készülékeknek a használati útmutatóját és biztonsági előírásait is, amelyeket ehhez a készülékhez csatlakoztat.
c) Személyek és a készülék biztonsága
• Mielőtt villamos fogyasztót kapcsolna a készülékhez, ellenőrízze a teljesítményét, mert az nem lépheti túl a készülékét.
d) Elektromos biztonság
• Elemcsere előtt feltétlenül válassza le a készüléket az elektromos hálózatról.
• A kapcsolóóra szabadban való használata nem megengedett.
• Soha ne öntsön folyadékot a készülék fölött, ill. ne is rakjon semmilyen folyadékot tartalmazó edényt a készülék mellé. Ha véletlenül mégis folyadék vagy egy tárgy kerülne a készülék belsejébe, azonnal áramtalanítsa a hozzátartozó dugaszoló aljzatot, (pl.az automata biztosíték lekapcsolásával). Ezután a készüléket nem szabad tovább használni, el kell vinni egy szakszervizbe.
• Amikor hideg helyről meleg helyiségbe viszi a készüléket, ne azonnal kapcsolja be a készüléket. Ugyanis a felmelegedés közben keletkező kondenzvíz esetleg kárt tehet a készülékben. Hagyja, hogy a készülék először felvegye a környezet hőmérsékletét, mielőtt csatlakoztatná és használná. A körülményektől függően ez több óráig tarthat.
• Ipari alkalmazás esetén vegye figyelembe az adott ágazat szakmai szervezetei szövetsége által az elektromos berendezésekre és szerelési anyagokra vonatkozóan kiadott balesetmegelőzési rendszabályokat is.
e) Személyek és a termék
• A burkolatok felnyitásánál vagy alkatrészek eltávolításánál feszültség alatt lévő részek válhatnak hozzáférhetővé.
• A csatlakozási pontok is lehetnek feszültség alatt. Karbantartás, javítás vagy alkatrész ill. modulok cseréje előtt a kapcsolóórát le kell választani az elektromos hálózatról. A kapcsolóórán karbantartást vagy javítást csak olyan villamossági SZAKEMBER végezhet, aki tisztában van a veszélyekkel és ismeri a vonatkozó előírásokat.
• A kapcsolóóra beüzemelése házilagosan, érintésvédelmi szempontból biztonságosan történik.
• A kapcsolóóra szerelése ill. karbantartása előtt áramtalanítsuk a kapcsolódó elektromos hálózatot! Mindenképp szükség van egy olyan biztonsági eszközre, amely megakadályozza az elektromos hálózat véletlen visszakapcsolását.
• Nem szabad a megengedett kapcsolási teljesítményt túllépni!
f) Elemek/Akkumulátorok
• Az elemek/akkumulátorok berakásakor ügyeljen a helyes polaritásra.
• Vegye ki az elemeket/akkukat, ha a készüléket hosszabb ideig nem fogja használni, hogy megelőzze a belőlük kifolyó sav által okozott károkat. A kifolyt vagy sérült elemek/akkumulátorok a bőrrel érintkezve marási sérüléseket okozhatnak. Ha hibás elemeket/akkumulátorokat kell kézbe venni, viseljen védőkesztyűt.
• Az elemeket/akkukat úgy tárolja, hogy gyerekek ne férhessenek hozzájuk. Az elemeket/akkukat ne hagyja könnyen hozzáférhető helyen, mert a gyerekek vagy háziállatok lenyelhetik azokat.
• Az összes elemet/akkut egyszerre kell cserélni a készülékben. A használt és új elemek/akkumulátorok egyidejű használata esetén kifolyhat belőlük a sav, ami a készülék károsodását okozhatja.
• Ne szedje szét az elemeket/akkukat, ne zárja rövidre, és ne dobja tűzbe őket. Soha ne próbáljon meg feltölteni nem tölthető elemeket! Ilyen esetben robbanásveszély áll fenn!
Kezelőszervek
4
3
7
8
9
1 gomb - 5LCD-kijelző 9 törlőgombok
2 az óra gombjai
6.
RND gomb
10
"+" gomb
3 Váltó gomb
7 CD gomb
11
Kinyitható fedél
gomb A kinyitható fedél arra is jó, hogy ki
-
/bekapcsolóként is használjuk.
törlőgombbal
(9)
újra el lehet kezdeni a készülék beállítását.
PROG
Ezt nyomja meg a beállításhoz és a
programozáshoz
RND
/bekapcsolásához.
CD Ezt nyomja meg a visszaszámlálás funkció ki
-
/bekapcsolásához
4. WED (csak szerdánként kapcsol)
5. TH
(csak
csütörtökönként kapcsol)
6. FR (csak péntekenként kapcsol)
11. SA SU (kapcsolás csak szombatonként és vasárnaponként)
12. MO TU WED
(kapcsolás hétfőnként, keddenként és szerdánként)
13. TH FR SA
szombatonként)
minden nap)
15. MO TU WE TH FR SA
(kapcsolás hétfőtől szombatig
5
2
1
6.
10
11
Üzembe helyezés
a) Elemcsere (LR44 gombelem)
Ha már nem jól olvasható, vagy elsötétedett az LC képernyő, akkor eljött az elemcsere ideje.
1. Ehhez előbb szerelje le a záró borítást a kapcsolóegységgel együtt. Szükség esetén használjon segédeszközt, vagy megfelelő szerszámot az elemek kiszedéséhez.
2. Helyezzen be két gombelemet (LR44, SR44), közben ügyeljen a helyes polaritásra ("+" pozitív és "-" a negatív) az elemtartóba.
3. Ezután rakja vissza a helyére a záró borítást a kapcsolóegységgel együtt.
b) A gombok funkciói
nyomógomb funkció
R nyomjuk meg, ha vissza akarjuk állítani
A fedélen lévő
Programozási üzemmódban a fedél által mozgatott négy
4 PROG gomb 8 Reset gomb R
gomb funkcióval
Bekötés és felszerelés
Ha nincs kellő szakismerete a készülék beüzemeléséhez, ne sajátmaga végezze el ezeket a munkákat, hanem hívjon inkább szakembert. A szerelést csak olyan szakember végezheti, aki ismeri a készülékre vonatkozó előírásokat (VDE) és az ezzel összefüggő veszélyeket.
• A kapcsolóóra felszereléséhez keressen egy arra alkalmas fali villamos dobozt. A
• A kapcsolóóra falon kívülre történő felszerelése is lehetséges. Szerelje fel a csomagban
Vigyázzon arra, hogy a kapcsolóóra bekötő vezetékei bekötés és szerelés közben ne legyenek feszültség alatt.
• A csatlakozó vezetékek ne törjenek meg és ne csípődjenek be. Ha így történne, akkor ez
A kapcsolóóra kizárólag száraz beltéri helyiségben szabad használható.
kapcsolóórát a felszerelése előtt rá kell kötni az elektromos hálózatra.
található dobozt a falon kiválasztott helyre, lehetőleg egy villamos csatlakoztatási lehetőség (vezeték) közelében. A fal szerkezetétől függően használhatja az együttszállított csavarokat és tipliket is. Ásványi összetételű (vakolt fal, beton) fal esetében csavarral és tiplivel szerelje fel a készüléket. A tiplihez előbb fúrjon lyukat, aztán jöhet bele a csavar. Fából vagy fa alapú falaknál elegendő a csavarral való rögzítés is. Szárazbeton vagy gipszkarton fal esetében minden esetben az ehhez a faltípushoz való tipliket használja (nem része a szállításnak).
Amikor lyukat fúr a falba, vagy csavarokat csavar be, vigyázzon, nehogy eltaláljon egy elektromos kábelt vagy vízvezetéket.
üzemzavart, rövidzárlatot, vagy a készülék meghibásodását, tönkremenetelét okozhatja.
a) A kapcsolóóra bekötése
A kapcsolóóra a 230V/AC 50 Hz elektromos hálózatról kap feszültséget. A kapcsolóórára egy max. 1800 W ohmos terhelés kapcsolható.
A bekötéskor a feszültségellátást biztosító elektromos vezeték legyen feszültségmentes.
1. A terméket az előre jelzett módon szedje szét három darabra.
2. Az elemek között műanyagból készült elemszigetelő csík található. Ezzel megelőzhető, hogy az elemek a gyártás után lemerüljenek. Az első használat előtt távolítsa el az elemszigetelő csíkot. Óvatosan húzza ki a helyéről.
3. A kapcsolási terv szerint kapcsolja össze az elektromos vezetékek saruit. FIGYELEM! A fogyasztót mindig a fázis áramkörre kötjük. Vigyázzon, nehogy eltévessze!
4. Ezután helyezze be a kapcsolóórát egy alkalmas fali villamos dobozba. Ezután húzza meg a doboz
rögzítő csavarjait. Vigyázzon, nehogy megszakítsa a menetet!
5. Rakja be a keretbe a fali záró borítást a kapcsolóegységgel együtt. Majd dugja ezeket össze az alsó résszel. Az összeillesztést segíti a stift, aminek be kell ugrania a lyukba. Ilymódon könnyen és gyorsan összerakhatók az összeillő alkatrészek.
alapállásba vissza lehet állítani az egyéni beállításokat és ezután
Ezt nyomja meg a véletlenszerű kapcsolás funkció ki-
+
-
törlőgombok
A pontos idő kijelzése és a kézi kapcsolás között lehet váltani. Ezzel lehet egy számot növelni és átkapcsolni a nyári időszámításra.
Ezzel lehet egy számot visszafelé léptetni. A pontos idő beállítása
Az egyes gombok és a kinyitható fedél gombjainak funkciói azonosak.
Kezelés
Nyissa fel a fedelet (11) a programozáshoz. Ekkor láthatóvá válnak az alatta lévő kezelőgombok. Használjon egy alkalmas szerszámot, fogjon például egy csavarhúzót. Rendkívül óvatosan bánjon a készülékkel, nehogy megsérüljön a ház.
a) Az óra beállítása
Az első üzembehelyezéskor állítsa be a pontos időt. Tegye ehhez az alábbiakat:
1. Nyomja meg az óra gombot (2) az órák beállításához. A napok beállítása elkezd villogni az LC képernyőn (5).
2. Nyomja meg ezeket a gombokat + ( 10) vagy - (1) a nap beállításához. Nyomja meg az óra gombot (2), ezzel befejezi a beállítást. Az órák elkezdenek villogni az LC képernyőn.
3. Nyomja meg ezeket a gombokat + vagy - , így lehet az órákat beállítani. A beállítás befejezéséhez nyomja meg az óra gombot . A percek elkezdenek villogni az LC képernyőn.
4. Nyomja meg ezeket a gombokat + vagy -, így lehet a perceket beállítani. Nyomja meg az óra gombot , ezzel befejezi a pontos idő beállítását és kilép a Beállítások üzemmódból.
b) A kapcsolóóra beállítások üzemmódja - a hét napjai
A termék úgy működik, hogy ki-/be kapcsolja a hozzákapcsolt áramköröket. A kapcsolások ütemezését programozni lehet. Egy hét alatt összesen 15 féle lehetőség van a napi kapcsolások beprogramozására. Hét napos kapcsolási rend:
MO TU WE TH FR SA SU (HÉ KE SZE CSÜ PÉ SZO VAS) (hétfőtől vasárnapig minden nap kapcsol)
1.
2. MO (csak hétfőnként kapcsol)
3. TU (csak keddenként kapcsol)
7. SA (Szo) (csak szombatonként kapcsol)
8. SU (Vas) (csak vasárnaponként kapcsol)
9. MO WE FR (kapcsolás hétfőnként, szerdánként és péntekenként)
10. TU TH SA
(kapcsolás keddenként, csütörtökönként és szombatonként)
(kapcsolás csütörtökönként, péntekenként és
14. MO TU WE TH FR (kapcsolás hétfőtől péntekig
minden nap)
Loading...
+ 2 hidden pages