Sygonix SY-3396994 User guide [ml]

Bezdrátový domovní video telefon
Obj. č. 169 84 97
Vážení zákazníci,
jim odevzdali i tento návod.
Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Účel použití
Tento komunikační systém je vhodný pro kontrolu přístupu, např. v soukromých rezidenčních čtvrtích. Pomocí kamery a mikrofonu s reproduktorem ve venkovní jednotce (pro noční provoz má venkovní jednotka integrovaných 6 bílých LED) a barevného displeje na jednotce mikrotelefonu můžete kontrolovat, kdo stojí u dveří. Pokud chcete návštěvníka pustit dále, můžete použít tlačítko pro otevření dveří a nechat ho vejít. Obraz a zvuk z venkovní jednotky se přenáší na mikrotelefon bezdrátově technologií 2,4 GHz. Mikrotelefon se napájí akumulátorem, který se nabíjí z nabíjecí stanice s přiloženým napájecím adaptérem. Venkovní jednotka se napájí externím napětím/napájecím zdrojem 9 – 12 V DC. Má také přípojku pro externí akumulátor, který zajišťuje její fungování i v případě výpadku napájení ze zdroje. Jako alternativu můžete venkovní jednotku provozovat s 2 bateriemi typu malé mono (nejsou součástí dodávky). Můžete také navzájem propojit 2 mikrotelefony a dvě venkovní jednotky (tj. dvě kompletní sady), pokud má např. dům 2 vchody.
Rozsah dodávky
Venkovní jednotka (kryt schránky baterií, kabelu a šrouby jsou baleny samostatně) Mikrotelefon Nabíjecí stanice Napájecí adaptér nabíjecí stanice Akumulátor Li-Ion k napájení mikrotelefonu Instalační materiál (šrouby, klíč L) Návod k obsluze
Popis a ovládací prvky
a) Venkovní jednotka
1. 6 bílých LED
2. Světelný senzor pro aktivaci diod
3. Mikrofon
4. Kamera
5. Tlačítko zvonku
6. Reproduktor
7. Svorkovnice
8. Schránka pro baterie
b) Mikrotelefon
9. LCD displej
10. Levé tlačítko (funkce závisí na zobrazení v levém spodním rohu displeje)
11. Tlačítko reproduktoru
12. Navigační tlačítka , , a
13. Pravé tlačítko (funkce závisí na zobrazení v pravém spodním rohu displeje)
14. Tlačítko reproduktoru
15. Tlačítko reproduktoru
16. Mikrofon
17. Nabíjecí kontakty
18. Reproduktor
19. Kryt schránky akumulátoru
c) Nabíjecí stanice
20. Otvor (pro připojovací kabel napájecího adaptéru); okrouhlá zásuvka pro připojení napájecího adaptéru je umístěna na spodní straně nabíjecí stanice)
21. Otvor pro vložení mikrotelefonu
22. Nabíjecí kontakty
23. LED kontrolka nabíjení
Uvedení do provozu
a) Vložení akumulátoru do mikrotelefonu
Zatlačte na kryt schránky akumulátoru na zadní straně mikrotelefonu (A) a vysuňte ho směrem dolů (D). Poté vložte do schránky (C) správným směrem přiložený akumulátor Li-Ion (B). Kontakty akumulátoru musí směrovat na připojovací kontakty v schránce akumulátoru.
Pokud jsou kontakty akumulátoru chráněné ochrannou páskou, nejdříve ji odstraňte.
Při vkládání akumulátoru nepoužívejte sílu. Akumulátor lze vložit do schránky jen v jednom směru a lze ho vložit hladce. Poté nasuňte kryt schránky akumulátoru (D) znovu na mikrotelefon (A), až zaklapne na místo.
b) Připojení nabíjecí stanice
Okrouhlý konektor přiloženého napájecího adaptéru zapojte do zásuvky na spodní straně nabíjecí stanice. Kabel veďte ze zásuvky v žlábku, aby vycházel na místě otvoru (20), jak ukazuje obrázek.
Pokud je konektor zapojen a kabel uložen správně, nabíjecí stanici můžete položit na nějaký rovný povrch a bude stát pevně, aniž by se nakláněla.
Nabíjecí stanici pokládejte jen na rovný a pevný povrch. Drahý nábytek chraňte proti otiskům a škrábancům nebo odbarvení vhodnou podložkou.
Zapojte napájecí adaptér do vhodné zásuvky elektrického proudu a rozsvítí se LED kontrolka (23).
c) Vložení mikrotelefonu do nabíjecí stanice a nabíjení
akumulátoru
Pokud je na čelní straně mikrotelefonu průsvitná ochranná fólie, opatrně ji odstraňte.
Vložte mikrotelefon do nabíjecí stanice a rozsvítí se LED v tlačítku (15).
Mikrotelefon lze vložit do nabíjecí stanice jen jedním směrem, a proto při jeho vkládání nikdy nepoužívejte sílu.
Přiložený akumulátor není při dodání plně nabitý, a proto musíte nechat mikrotelefon v nabíjecí stanici asi 5 hodin, aby se akumulátor plně nabil. Nabíjení jen částečně vybitého akumulátoru nepředstavuje žádný problém a mikrotelefon se může vložit do nabíjecí stanice kdykoli. Integrovaná nabíjecí elektronika ukončí proces nabíjení automaticky.
Instalace a připojení venkovní jednotky
a) Všeobecné informace
Venkovní jednotka by se měla instalovat na místo, které je chráněno před přímým deštěm (např. pod nějakým převisem vedle vchodových dveří) tak, aby návštěvník, který mačká tlačítko zvonku a mluví do mikrofonu, stál přímo před ní. Kamera by se měla v závislosti na místních podmínkách instalovat ve výšce přibližně 150 cm.
Při vrtání a utahování šroubů dávejte pozor, abyste nepoškodili žádné vodiče nebo dráty pod povrchem! To samé platí při pokládání připojovacích kabelů (napájení a otvírač dveří) a během provádění nezbytných zednických prací.
Venkovní jednotku lze napájet adaptérem, nebo alternativně také bateriemi (nejsou součástí dodávky).
Předtím než začnete s vrtáním otvorů a pokládáním propojovacího kabelu, si na místě zamýšlené instalace vyzkoušejte funkčnost komunikačního video systému Venkovní a vnitřní jednotku instalujte jen na hladký povrch, ale ne na kovový povrch nebo do blízkosti jiných elektrických, resp. elektronických zařízení, protože by to mohlo mít negativní dopad na dosah signálu.
b) Provoz na baterie, vložení a výměna baterií
Pokud se zařízení napájí ze síťového zdroje (nebo také ze záložního zdroje nepřerušovaného napětí UPS), nesmí se dovnitř vkládat baterie.
Pokud se venkovní jednotka (E) musí napájet bateriemi, odstraňte nejdříve čtyři šrouby a poté čtvercový kryt (B) schránky baterií (pamatujte si polohu jeho uložení).
Vložte do schránky 2 baterie typu C při dodržení jejich správné polarity (věnujte pozornost symbolům správné polarity plus/+ a mínus/-, které jsou na bateriích a v schránce baterií).
Poté vraťte na místo kryt schránky baterií (B) a zajistěte ho 4 šroubky (A), které jste předtím vyšroubovali. Věnujte pozornost správnému umístění krytu schránky baterií.
Během provozu na baterie se automaticky aktivuje režim šetření energie a venkovní jednotku nebude možné aktivovat z mikrotelefonu (funkce monitorování). Toto však lze změnit, viz níže.
c) Schéma připojení
Pokud se zařízení napájí ze síťového zdroje (nebo také ze záložního zdroje nepřerušovaného napětí UPS), nesmí se dovnitř vkládat baterie.
Venkovní jednotka má spínací kontakt relé bez potenciálu a relé umožňuje jak NC kontakt (normálně zavřený), tak NO kontakt (normálně otevřený). Hodnoty zatížitelnosti kontaktu relé najdete níže v návodu (viz „Technická data“). Lze k ní proto připojit jak zámek typu „fail-secure“, tak „fail-safe“.
Připojovací schéma zámku typu „Fail Secure“
Tento typ zámku se běžně používá u dveří do bytu. Za normálních podmínek je při napájení odemčený (tj. když se stiskne tlačítko pro otevření dveří). Bez napájení je zámek uzamčený.
Připojovací schéma zámku typu „Fail Safe“
Jedná se o speciální typ otvírání, např. u dveří, které se používají v nouzových východech. Tento zámek je za normálních podmínek při napájení zamčený a bez napájení odemčený. Umožňuje to např. opustit místnost v případě výpadku proudu, protože zámek se odemkne.
A. Svorkovnice B. Externí zdroj napájení (9 – 12 V DC) C. Externí záložní zdroj UPS (např. poplachový
systém, 9 – 12 V DC) D. Zdroj napětí (napájení) otvírače dveří E. Otvírač zámku „Fail-secure“ (standardně
u vchodových dveří) F. Otvírač dveří „Fail-safe“ (méně častý –
únikové východy)
d) Montáž venkovní jednotky
V závislosti na podkladovém materiálu může být potřeba vyvrtat na místě zamýšlené instalace otvory pro šrouby.
Při vrtání a utahování šroubů dejte pozor, abyste nepoškodili žádné vodiče nebo dráty pod povrchem! Zajistěte dostatečné utěsnění na místě, kde kabely vychází ze stěny, aby v případě deště voda stékající po stěně nemohlo po kabelu proniknout do stěny. Použijte nějaké silikonové těsnění.
Nejdříve odstraňte čtyři šrouby (A) a poté čtvercový kryt (B) schránky baterií (pamatujte si jeho uložení). Zapojte dráty do konektorů na zadní straně podle schématu zapojení.
Pokud se zařízení napájí ze síťového zdroje (nebo také ze záložního zdroje UPS), nesmí se dovnitř vkládat baterie.
Stáhněte kabely dolů. Pronikání vlhkosti zabrání těsnění. Vraťte na místo kryt schránky baterií (B) a zajistěte ho čtyřmi šrouby (A), které jste předtím vyšroubovali. Věnujte pozornost správnému umístění krytu schránky baterií. Správná je jen jedna poloha (nad kabely musí být hladká vnitřní plocha).
Namontujte nástěnný držák (A), který upevníte dvěma vhodnými šrouby (B), jak ukazuje obrázek a v závislosti na stavu stěny také hmoždinkami.
Vložte venkovní jednotku (D) do nástěnného držáku (A). Dávejte pozor, abyste nepoškodili připojovací kabely.
Zabezpečte venkovní jednotku v držáku speciálním šroubem (E) pomocí klíče L, který je součástí dodávky.
Pokud je na objektivu kamery a na LED ochranná fólie, odstraňte ji.
Obsluha
a) Základní informace
Pokud z testovacích důvodů položíte venkovní a vnitřní jednotku těsně vedle sebe (a obě jednotky správně propojíte), může se z důvodu zpětné vazby mezi mikrofonem a reproduktorem ozývat hlasité pískání. Jedná se o normální jev. Aby se během zkoušení neozývala nepříjemná zpětná vazba, dávejte pozor, aby mezi mikrotelefonem a venkovní jednotkou byla vzdálenost několika metrů. Respektive můžete dočasně přelepit otvory mikrofonu a reproduktoru několika vrstvami izolační pásky.
Pokud jste tak ještě neučinili, vložte so mikrotelefonu akumulátor Li-Ion. Zapojte napájecí adaptér do nabíjecí stanice a do vhodné zásuvky elektrického proudu. Vložte mikrotelefon do nabíjecí stanice a nabijte ho (viz část 7).
Pokud se zařízení napájí ze síťového zdroje (nebo také ještě ze záložního zdroje UPS), nesmí se dovnitř vkládat baterie.
a)
Zapnutí a vypnutí mikrotelefonu, funkce pohotovostního režimu
Pro vypnutí a zapnutí mikrotelefonu stiskněte a 3 sekundy podržte tlačítko
(14). V pravém horním rohu displeje se zobrazuje symbol, který znázorňuje aktuální stav nabití akumulátoru.
Pokud se na displeji zobrazí varovný symbol , akumulátor je vybitý. Mikrotelefon se poté automaticky vypne. V takovém případě ho znovu plně nabijte.
Aby se správně zobrazoval čas, musíte ho nejdříve nastavit.
Pokud se určitou dobu nestiskne žádné tlačítko, mikrotelefon aktivuje funkci pohotovostního režimu. Displej se vypne, aby se šetřila energie akumulátoru. Když nyní stisknete některé tlačítko, mikrotelefon vydá krátký potvrzující signál a displej se znovu aktivuje.
Loading...
+ 5 hidden pages