Sweex LW311 User Manual [cz]

Česká verze
LW311 Sweex Bezdrátový LAN Cardbus adaptér 300 Mb/s
• Nevystavujte bezdrátový Cardbus adaptér 300 Mb/s nadměrným teplotám. Neumisťujte jej na přímé sluneční světlo ani do blízkosti zdrojů tepla.
• Zařízení nepoužívejte ve velmi prašném nebo vlhkém prostředí.
• Chraňte je před otřesy a nárazy, které by mohly poškodit interní součástky.
Instalace ve Windows XP a Vista
Doporučujeme vám nejprve nainstalovat sof tware a teprve potom adaptér připojit k počítači nebo notebooku.
Vložte disk Sweex CD-ROM do jednotky a klepněte na “Drivers and Software”.
Zobrazí se následující obrazovka:
Klepněte na “Start” a postupujte podle instrukcí na obrazovce.
158
Česká verze
159
Připojte Sweex Wireless LAN Cardbus adaptér 300 Mb/s k počítači a klepněte na “Yes”.
Pokud se zobrazí Průvodce instalací nového hardwaru, klepněte na "Cancel - Storno".
V dalším dialogu zaškrtněte volbu “Driver Only (Jen ovladač) a dokončete instalaci. Chcete-li používat funkci WPS, označte možnost “Driver and Utility (Ovladač a utility) a klepněte na "Next - Další".
Česká verze
Windows vás pravděpodobně upozorní, že ovladač není certifikován. To na správnou funkci Sweex Wireless LAN Cardbus Adaptéru 300 Mb/s nemá žádný vliv. Všechny výrobky Sweex a příslušné ovladače jsou pečlivě testovány. Vyberte možnost „Continue Anyway“ (Pokračovat).
Klepněte na “Finish - Dokončit” a dokončete instalaci.
160
Česká verze
161
Nastavení bezdrátové sítě
Jak bezdrátová síť funguje?
K vytvoření bezdrátové sítě budete potřebovat wifi směrovač (router), wifi modem nebo přístupový bod (tzv. Access Point). Wifi směrovač, wifi modem nebo přístupový bod vysílá a přijímá signál bezdrátové sítě. Jméno takové sítě, obvykle označované zkratkou SSID, závisí na použitém wifi směrovači, wifi modemu nebo přístupovém bodu a jednotliví výrobci používají vlastní jména. Jméno můžete ve většině případů změnit, abyste byli schopni svoji síť snadno identifikovat.
Zabezpečení
Bezdrátovou síť lze přirovnat k rozhlasovému vysílání. Bezdrátová síť používaná v domácnosti však nemá tak velký dosah. Dosah bezdrátové sítě používané v domácnostech bývá 20 až 30 metrů. To znamená, že by vaši síť mohli použít také sousedé a kolemjdoucí. Mohli by k přístupu na internet využít vaše připojení a pravděpodobně by měli přístup i k vašim sdíleným složkám a souborům v síti. Proto doporučujeme bezdrátovou síť zabezpečit. Toto zabezpečení se nastavuje na zařízení, které vysílá signál sítě. Ve většině případů jím je wifi směrovač, wifi modem nebo přístupový bod. Svoji síť můžete zabezpečit pomocí šifrovacích nástrojů jako je WEP nebo WPA. Uvedená šifrování bývají také označována jako klíč sítě. Tento klíč musíte zadat na všech počítačích, které mají mít přístup do zabezpečené bezdrátové sítě. Jen s tímto klíčem můžete být součástí sítě. Pokud jste do směrovače nebo modemu nevložili klíč sami, požádejte o něj instalačního technika, výrobce nebo dodavatele.
WPS (Wi-Fi Protected Setup - chráněné nastavení bezdrátové sítě)
Zabezpečení bezdrátové sítě lze v bezdrátovém LAN Cardbus adaptéru 300 Mb/s Sweex provést dvěma způsoby. Osvědčeným ručním způsobem (WEP, WPA a WPA2), kde si zvolíte a zadáte vlas tní síťový klíč, nebo pomocí funkce WPS (WiFi Protected Setup), kdy si modem, směrovač nebo přístupový bod s počítačem dohodnou a použijí síťový klíč jediným stisknutím tlačítka. Funkce WPS funguje jen tehdy, pokud ji podporuje modem, směrovač nebo přístupový bod.
Oba způsoby nelze použít současně. Proto, používáte-li počítače, které nepodporují funkci WPS, použijte zabezpečení WPA.
Připojení a zabezpečení pomocí WPS
Po aktivaci funkce WPS buď stisknutím tlačítka WPS na směrovači nebo v konfiguraci modemu je počítač donucen vyhledat automaticky vygenerovaný síťový klíč. Síť je zabezpečena automaticky.
Ověřte si, jestli máte na počítači instalovanou utilitu.
V modemu, směrovači nebo přístupovém bodu spusťte funkci WPS.
Loading...
+ 8 hidden pages