Suevia Data Log I User guide [hu]

Conrad Vevőszolgálat, 1124 Budapest, jagelló út 30. Tel: 319-0250
Suevia DATA LOG típusú
Rendelési szám: 128891, 128878
a hét napja/dátum
C1 kapcsolókör ON – bekapcsolva OFF – kikapcsolva
- tartósan be
- kézi kapcsolás
- impulzus
aktuális pontos idő
Rendeltetésszerű használat
A DATA LOG egy bármilyen elektromos készülék vezérlésére alkalmas digitális kapcsolóóra potenciál-mentes átkapcsoló­érintkezőkkel szerelt kapcsolókörrel. Ezzel a kapcsolóórával nemcsak rövid bekapcsolási idők (1 ÷ 59 másodperc tartamú), hanem ismétlődő kapcsolási ciklusok és véletlenszerű kapcsolások is lehetségesek. A téli és a nyári időszámítás között automatikusan vált át a készülék, és rendelkezik még egy óraszámlálóval is a különböző kapcsolási csatornák számára. A kijelzőn 5 különféle nyelven (spanyol, angol, francia, német és portugál) jeleníthetők meg a menük, és a normál kijelzés a pillanatnyilag aktív napi program. Az idődiagram 48 szakaszra van felbontva, azaz minden egyes szegmens 30 percnyi időnek felel meg. Az aktuális pontos időhöz tartozó időszegmens mindenkor villog.
Üzembeállítás
Figyelem! Az elektromos készülékek szerelését és üzem-
beállítását csak tapasztalt szakember végezheti. Az elektromos szerelés megkezdése előtt feltétlenül szakítsuk meg a tápáramellátást. A készüléket az interferenciák ellen egy biztonsági kapcsolás védi belsőleg. Ennek ellenére különlegesen erős zavarterek adott esetben kedvezőtlenül befolyásolják a készülék működését. Az alábbi installációs szabályok betartásával azonban elkerülhetjük a zavartatásokat:
Ne állítsuk a készüléket elektromágneses térbe (trafó, villanymotor, mágneskapcsoló, stb.).
A tápáramellátásra egy külön fázis (lehetőleg hálózati szűrővel) ajánlható.
A közelben elhelyezkedő összes elektromágneses teret keltő készüléket el kell látni megfelelő szűrővel (varisztorok, RC­tagok).
Felszerelés: Kapcsolószekrényekbe az EN 50022 szerinti 35 mm széles szimmetrikus szabványprofilra (DIN-sín).
Csatlakoztatás: lásd alábbi kapcsolási rajz:
Üzembeállítás:
A DATA LOG kapcsolóórán gyárilag be van állítva a pontos idő, és konfigurálva van az alábbi módon:
digitális kapcsolóóra
- ciklus
a hét napja 12-órás kijelzés (1 = hétfő)
időskála kijelző
menü felfelé/
számok felfelé
visszaállítás
idődiagram
pontos idő (villog)
véletlen program szabadság-program nyári idő téli idő
menü lefelé/ számok lefelé
beadások megerősítése
pontos idő: középeurópai idő (E.U.) időkijelzési mód: 24-órás nyári idő kezdete: automatikus (március utolsó vasárnapja) téli idő kezdete: automatikus (október utolsó vasárnapja) szabadság: nem (inaktív) véletlen kapcsolás: nem (inaktív) C1 számláló: kinullázva (0000 óra) programok: nincs (tároló üres)
Programozás:
A kapcsolóóra programozása menü által vezetett (szöveg­kijelzésekkel, jelen esetben német nyelven). Ha időben átfedő bekapcsolási időket programozunk be, figyelnünk kell arra, hogy bizonyos funkcióknak elsőbbségük legyen másokkal szemben. A prioritási sorrend a következő: ÁLLANDÓ ÜZEM SZABADSÁG-PROGRAM VÉLETLEN KAPCSOLÁS IMPULZUIS BE IMPULZUS KI PROGRAMOZÁS KI PROGRAMOZÁS BE CIKLUSPROGRAMOZÁS Az éppen hozzáférhető programozási adatok villognak a kijelzőn. Az „OK” gomb megnyomása által hívjuk le a PROGRAMOZÁS menüt. Ha ez nem a kívánt nyelven jelenik meg, előbb állítsuk teljesen vissza a készüléket.
Visszaállítás
Mind a négy kezelőgomb 3 másodpercig tartó együttes megnyomása által töröljük az összes esetleg már meglévő programot, és megjelenik a nyelvek menüje (lásd példa).
Egy nyelv kiválasztása
A és a gombbal válasszuk ki a kívánt nyelvet, majd erősítsük meg az OK gombbal. Ekkor automatikusan kér minket a menü az év napjának a megadására (lásd példa).
Időbeállítás
Az OK gomb megnyomásával lépjünk a programozás menübe, és ott a és a gombbal válasszuk ki a dátum menüpontot, erősítsük meg az OK gombbal, ekkor az év (ÉÉ) beadása pontra jutunk. A kijelzőn villogni kezd az évszám, amelyet a és a gombbal változtathatunk meg. Az új beadást tároljuk az OK gombbal. Hasonló módon adjuk be a hónap (HH) és a nap (NN) számjegyét. A dátum (NN, HH, ÉÉ) tárolása után a hét napja helyesen jelenik meg automatikusan, és a pontos idő beállítása menüpontra lépünk. Most megint a és a gombbal állítsuk be az éppen érvényes órát, és vegyük át az OK gombbal. Most a perc beállítása kerül sorra, amelyet az OK gombbal erősítsünk meg ismét, mire fel megint a programozási menü jelenik meg (lásd példa). Ha ellenőrizni akarjuk az eddig beadott adatokat, nyomjuk meg a „C” gombot. Ekkor ismét a normál üzem-módba lépünk.
Alapprogramozás
Programozási menü
Normál üzemmódban nyomjuk meg az OK gombot. Ezzel a programozási menüt hívtuk le. Ha még egyszer megnyomjuk az OK gombot, a kijelzőn a következő szöveg jelenik meg: PROGRAMMIEREN PROG 01.
Programozás be/ki
Ha még egyszer megnyomjuk az OK gombot, a kijelzőn a PROG 01: PROGRAMMIEREN szöveg jelenik meg. Ha az OK gombbal megerősítjük, a PROG1:C1:ON szöveg válik láthatóvá. A és a gombbal válasszuk ki a kívánt kapcsolási módot: ON-OFF, IMPULS vagy ZYKLUS. A kiválasztott opciót az OK gombbal vesszük át. Erre a kijelzőn automatikusan a MO:JA kiírás jelenik meg. Ha a programnak hétfőn kell lefutnia, akkor nyomjuk meg az OK gombot, ha nem, nyomjuk meg a vagy a gombot, és a MO:NEIN kiírás lesz látható. Ha még egyszer megnyomjuk az OK gombot, a következő napra lépünk, úgyhogy egymás után a hét összes napját be lehet vonni a programba, vagy ki lehet hagyni belőle. A napok kiválasztása után be kell állítani a kapcsolás kívánt óraidejét. A és a gombbal válasszuk ki az órát, és vegyük át az OK gombbal. Ugyanígy járjunk el a perc beadásával. Ha mindegyiket átvettük már az OK gombbal, a kijelzőn a PROG 02 C1 : ON jelenik meg. Most a következő programot adhatjuk be.
Ezen a módon beírhatjuk mind az 50 rendelkezésre álló programtárolót (PROG 01 ÷ PROG 50). A programozás befejezése után addig nyomogassuk a „C” gombot, amíg meg nem jelenik újra a normál kijelzés.
A programozott kapcsolások megtekintése
Az OK gomb első megnyomása után a programozási menübe jutunk, egy újabb megnyomása után pedig a kijelzés átvált a PROGRAMMIEREN PROG 01 szövegre. Most a és a gombbal végigugorhatunk az összes programon (1-től 50-ig), és megnézhetjük a beállításaikat.
Egy kapcsolási program megváltoztatása vagy törlése
Az OK gomb első megnyomásával a programozási menübe jutunk, egy újabb megnyomása után pedig a kijelzés átvált a PROGRAMMIEREN PROG 01 szövegre. Most a és a gombbal megkereshetjük azt a programot (1-től 50-ig), amelyet meg akarunk változtatni, vagy törölni akarunk. Ott nyomjuk meg az OK gombot, a kijelzőn az ÄNDERN ((meg)változtatni) szó jelenik meg. A vagy a gomb megnyomására a kijelzés átvált a LÖSCHEN (törölni), ill. fordítva, az ÄNDERN szóra, Úgyhogy az OK újbóli megnyomásával kiválaszthatjuk a kívánt opciót. Ha a törlést választottuk, a programot eltávolítjuk a memóriából, és a kijelzőn a PROGRAMMIEREN szó mellett a törölt program száma (PROG XX) is megjelenik. Ha a módosítást választottuk, akkor az OK gomb újabb megnyomása után a kiválasztott kapcsolási mód (ON-OFF; IMPULS; ZYKLUS) beállításához jutunk, és a fenti fejezetnek megfelelően újra beállíthatjuk a programot. A változtatások befejezése után addig nyomogassuk a „C” gombot, amíg meg nem jelenik újra a normál kijelzés.
Kézi működtetés
A C1 kapcsolókör kapcsolási állapotát bármikor kézzel is megváltoztathatjuk. Ehhez nyomjuk meg a gombot, amikoris a kijelzőn a szimbólum jelenik meg addig, amíg a következő programozott automatikus kapcsolási funkció nem hatástalanítja. Az alábbi lépésekkel a kapcsolókör állandóan kikapcsolt (a programozott kapcsolásokat nem hajtja végre a készülék), ill. bekapcsolt állapotba hozható: Az OK gomb első megnyomása által a programozási menübe jutunk, majd addig nyomogassuk a és a gombot, amíg a kijelző második sorában a V.HAND szó nem jelenik meg. Erősítsük meg ezt az OK gombbal. Most a kijelzőn a V.HAND C1:ON szöveget láthatjuk. A és a gombbal válasszunk az ON – OFF – ON (állandó) – OFF (állandó) között, és erősítsük meg a választást az OK gombbal. Majd addig nyomogassuk a „C” gombot, amíg meg nem jelenik újra a normál kijelzés. Egy programozott állandó kapcsolási állapot eltávolítására a fentiek szerint járjunk el, és válasszuk az ON vagy az OFF opciót. Az ON és az OFF beállításban a kapcsolókör a gomb minden egyes megnyomására átvált. A kijelzőn mindig az éppen aktív opciót látjuk.
Fejlettebb programozás, különleges funkciók (extrák)
Kapcsolóimpulzusok programozása
Az impulzus-programmal 1-59 másodperc közötti rövid kapcsolási időket lehet programozni. Rövid időre történő bekapcsolás, ill. kikapcsolás egyaránt beprogramozható. A készülék normál kijelzési állapotából indulva nyomjuk meg az OK gombot, ezáltal aktívvá téve a programozási menüt. Ha még egyszer megnyomjuk az OK gombot, a következő szöveg látható a kijelzőn: PROGRAMMIEREN PROG 01. Ha harmadszor is megnyomjuk az OK gombot, a kijelző a PROG 01: PROGRAMMIEREN szövegre lép át, és ha negyedszer is megnyomjuk az OK gombot, a PROG 01: C1:ON szöveg jelenik meg. A és a gombbal válasszuk ki most a PULS opciót, és nyomjuk meg az OK gombot megerősítésül. Most a nap választása jelenik meg a MO:JA kiírással. Ha a programnak hétfőn kell lefutnia, akkor nyomjuk meg az OK gombot, ha nem, a vagy a gomb megnyomása után a MO:NEIN kiírás jelenik meg. Ekkor nyomjuk meg az OK gombot, hogy a következő napra lépjünk, és hasonló módon a hét összes napján végigmehetünk.
A nap kiválasztása után beállíthatjuk a kapcsolóimpulzus pontos idejét. A és a gombbal válasszuk ki először a kívánt órát, és vegyük át az OK gombbal, majd tegyük ugyanezt a kívánt perc beállításakor. Ekkor a kijelzőn a PULS ON szöveg jelenik meg. Most a és a gombbal válasszuk ki azt a másodpercet, amelyben be kell kapcsolódnia a kapcsolókörnek. A beállítást vegyük ismét át az OK gombbal. Most a PULS OFF szöveg jelenik meg a kijelzőn. Most a és a gombbal azt a másodpercet válasszuk ki, amelyben ki kell kapcsolódnia a kapcsolókörnek. Az OK gomb utolsó megnyomásával zárjuk le a programozást. Rövid bekapcsolási impulzust adtunk be, ha a beállított bekapcsolási pillanat időben megelőzi a hozzátartozó kikapcsolási időpontot. Fordított esetben a kapcsolókör állandóan be van kapcsolva, és a programozott időtartam alatt, a kapcsolási impulzusok között kikapcsolódik.
be impulzus ki impulzus (start másodperce) (stop másodperce) példa: 12:04:05 példa: 12:04:32
A nyári és a téli idő váltása az óra előre- vagy visszaállítása)
Miután az OK gombbal aktívvá tettük a programozási menüt, válasszuk ki a és a gombbal az EXTRAS opciót. Az OK gombbal történt megerősítés után a kijelzőn az EXTRAS JAHRESZEIT (évszak) szöveg jelenik meg. Az OK gomb újbóli megnyomása után a és a gombbal három lehetőség közül választhatunk: AUTO; V.HAND (kézzel) és OHNE W S (tél/nyár (átállítás) nélkül). A kívánt opciót szokás szerint az OK gombbal vesszük át. Az AUTO opció nem enged meg változtatást (emiatt a nyári időszámítás március utolsó vasárnapján, míg a téli időszámítás október utolsó vasárnapján automatikusan életbe lép). Ha ez az opció aktív, a kijelzőn a JAH AUTO W S kiírás, továbbá a nyári időszámításra történő átkapcsolás dátuma (március utolsó vasárnapja) látható. Ha megnyomjuk az OK gombot, a kijelzés a következőre változik: JAH AUTO S W DATUM. Ha megnyomjuk a vagy a gombot, akkor a változás óraideje jelenik meg (pl. 02:00:00) a kijelzőn. Az OK gomb következő megnyomása után a JAH AUTO S W szöveg, és a nyári időszámításról a télire történő átkapcsolás dátuma (október utolsó vasárnapja) látható a kijelzőn. Az OK gomb következő megnyomása után a dátum látható, és a vagy a gombbal még az átállás óraideje (03:00:00) is megnézhető. Ha most megnyomjuk a „C” vagy az OK gombot, akkor az EXTRAS FERIEN (szabadság) almenübe jutunk. A V.HAND (kézi) üzemmód lehetővé teszi az időváltás kézi kiválasztását. Ha ezt az opciót választottuk, a kijelzőn a JAH V.HAND W S kiírás, továbbá a nyári időszámításra történő átkapcsolás dátuma látható. Az OK gomb megnyomása után a vagy a gombbal a hónap megváltoztatható. Az OK gombbal történő megerősítés után az LS:JA (letzter Sonntag = utolsó vasárnap) kiírás lesz látható még. Ha a beállítás az előzőleg választott hónap utolsó vasárnapján kell, hogy maradjon, akkor az OK gombbal erősítsük meg ezt, vagy pedig nyomjuk meg a vagy a gombot, hogy az LS:NEIN szövegre váltsunk, és erősítsük meg ezt az OK gombbal. Ha megerősítettük az LS:JA választást, megváltoztathatjuk utána az időátállás óráját és percét. Ha ellenben a választásunk az LS:NEIN, akkor a következő kijelzés az átállás hónapjának a beállítására szolgál, és csak azután következik az óra és a perc fent ismertetett beállítása. Az OK gomb ezt követő megnyomása után a téli idő-számításra történő átállás (S W) idejének a beállítása következik. Ha már ezt is lezártuk, az OK gomb újabb megnyomása visszavisz az EXTRAS FERIEN menübe. Az OHNE W S opció nem engedélyezi az időszámítás átállítását. Ha ezt az opciót választottuk, és az OK gombbal megerősítettük, hatástalanítottuk az átállítást a téli-nyári
Loading...
+ 3 hidden pages